בנעליים של חג'ג'

summersunglassesלא מעט מגיבים האשימו אותי (שוב) באופטימיות מובהקת מדי.

אין לי בעיה עם האופטימיות אבל יש לי חשש שבשלב מסוים אאבד את האמינות – אני מרגיש שעוד מעט אחשד בניתוח הזוי בואכה האתר ההוא.

אז שוב.

אני לא חושב שהמצב טוב.

אני לא חושב שהפועל הולכת להתמודד בצמרת הגבוהה ושאנחנו נהיה שחקן משמעותי השנה.

אבל אני חושב שהכיוון במאקרו הוא נכון. שהוא ריאלי ומסתכל למציאות בפרצוף.

אני כואב את ההתנהלות כמו כולם אבל עדיין מנסה להסתכל על הדברים הכי מפוקח שאני מסוגל לעשות.

ומאחר שאני לא תחקירן אלא פשוט אוהד שחשוף רק למידעים הגלויים – אני יכול לקום מחר בבוקר ולגלות שיואב ואריק צודקים ושזה בסה"כ כאוס ולא מעבר לזה.

***

נכון לעכשיו העסק בידיים של חג'ג'.

למה הוא נכנס לעסק הזה אנחנו לא יודעים – מה שאני כן יודע זה שבעלות על קבוצת כדורגל מקצרת תהליכים.

הצעצוע הזה שנקרא קבוצת כדורגל מכניס אותך לחדרים שקשה להגיע אליהם – ראשי ממשלות ושרים, בכירי המשק ומהדורות החדשות הכי מסוקרות.

אז האינטרס ברור.

 במשך השנתיים הראשונות הוא לקח את הפוזה הכי נכונה למישהו שרוצה לטעום מהעסק הזה – פוזת הספונסר – הסבא שרק נותן מתנות – סנטה קלאוס – רק שאתה לא נכנס באמת למועדון של הגדולים על תקן של ספונסר.

ובתוך השנתיים האלה קרו הרבה דברים – הפועל הפכה ממועדון חזק למועדון במשבר גדול – והוא היה שם ויש לו חלק במצב הזה – חלק מההרפתקאות האלה באו ממנו וחלק לא היו יוצאים לפועל ללא ההבטחה שלו למימון.

הוא שם ערבויות והלוואות בעלים וכבר די ברור שיהיה קשה לקבל אותם בחזרה.

והוא ראה גם את הצד השלילי שהבעלות על קבוצה יכולה לתת.

ועדיין הוא נכנס עמוק יותר – לקח על עצמו השנה יותר משלקח עד כה. הכניס את עצמו לפוזה חדשה – פוזת המנהל התפעולי. זה שבא לתרום לא רק כסף אלא גם יכולות ניהול. אבל עדיין לא בעלים.

כי בסופו של דבר יש מעט מועדוני ספורט שמכניסים אותך לחדרים הכי יוקרתיים – ומבין אלה שפנויים ובמחיר מציאה – אין כמו הפועל.

ואם אתה רוצה באמת להיכנס למועדון – לא תהיה הזדמנות טובה מזו.

***

מילת המפתח בעיני היא אמון – לנהל קבוצת כדורגל זה בסוף לנהל עסק – עסק לא פשוט עם עצימות תקשורתית גבוהה ותזרים מזומנים שלילי – ובסוף חג'ג' בדיוק כמו רוב בעלי הקבוצות בארץ, צריך להשקיע את רוב האנרגיה בעסק המרכזי (במקרה שלו נדל"ן) ואת הכדורגל הוא צריך לקחת בפרופורציה.

אז הוא מינה קרוב משפחה למנכ"ל ומינה את ברקוביץ' למנהל מקצועי ומינה את דומב שהשמועות מדברות על חברות קרובה למאמן.

זו הפסקה שבה המשקפיים הורודות שלי נכנסות לפעולה – כי פה ואני לא מכיר את כל התמונה אבל הפרשנות שלי אומרת שהוא לקח את המעגל הכי קרוב אליו ונתן להם להוביל.

ומה הוא צריך כרגע?

הוא צריך מישהו שנחשב בעיניו לאמין כדי שישקף לו באמת את מבנה ההוצאות וההכנסות בהפועל – הרמת מסך אמיתית שלאחריה יידע בדיוק מה הוא קונה ביום שייקח מרמון את הבעלות.

וכמובן שיכול מאוד להיות שאחרי הרמת המסך המלאה הוא יבין שזה גדול עליו, אבל מוטב לבדוק את האוטו כמו שצריך לפני שקונים כזו טרנטה.

עד שהוא לא יידע מה באמת קורה שם – כמה עמוק הבור אם בכלל ומה מבנה ההוצאות העתידי – הוא לא ייקח שליטה. עד אז הוא יישאר עם ה5 אחוז שלו.

ובמקביל יש בוררות בין רמון לטביב – העסקה בין שניהם מדברת על תשלום של עד 17 מיליון שקל כאשר כל התחייבויות או בוררות מתקופת טביב מנוקה מהתשלום.

רמון טוען שהיקף הכספים שכבר שילמה הקבוצה פלוס התחייבויות עתידיות גבוה מהיתרה.

זה קריטי – כי אם רמון צודק והיתרה לתשלום על גבול מאוד נמוך – אפשר להעביר את ה50% של רמון לחג'ג' בחינם.

ואם לא אז זו בעיה של רמון ולא של חג'ג'.

כך שבכל הקשור למניות השליטה – האיש עשה 2 מהלכים חשובים מבחינתו – בעוד כמה שבועות או חודשים הוא יידע בדיוק מה מצב הקבוצה ומה הסטטוס המשפטי שלה.

ואם נהיה רגע מהצד שלו ומהפרשנות הבסיסית שלי – זה הצעד הכי נכון.

גם אם הזמן הזה שורף להפועל עוד עונה ואת הדירוג האירופי ובכלל מטביע את העסק במרמור כבד.

***

מהצד המקצועי, אני יכול לראות שהוא מתנהל די בחוכמה מול ברקוביץ' ודומב.

הם אומנם מינויים שלו – אבל הוא לא משחרר להם חבל.

את החבל שרמון שיחרר לרב"ש – אותו רב"ש שחג'ג' לחץ להביא ואותו חבל שחג'ג' הבטיח שיהיה בסדר – את מה שהמליץ לרמון לעשות בשנה שעברה הוא לא מאפשר לאיש לבצע במשמרת שלו.

ברקוביץ' לא מקבל מפתחות לבנות קבוצה – רק להוריד מחג'ג' את הפוקוס – את קיצוצי השכר עושה ברקוביץ' בשביל חג'ג' וגם את עסקאות דמארי ו-ורמוט אם ייצאו לפועל.

וברקוביץ' שקלט את זה נלחם אבל פה וזה דבר יפה – הוא מסונדל לתרגיל לא קטן שנעשה לו – אם ברקוביץ' עוזב הוא לעולם לא יקבל הזדמנות כזאת – בעצם כניסתו לכאוס לקח על עצמו את התפקיד של האיש הרע.

ובינתיים שכטר נמכר לצרפתים ודמארי תיכף לאוסטרים – את גורדנה וקליימן מכרו לטביב ואלונה רק כדי להחזיר חובות ועל ורמוט יש באזז באוויר. באזז שלא נפסק.

ומחנה אימונים עושים בארץ כי ברקו החליט וקיצוצים מתבצעים מול כולם ואת טועמה ואנטבי שיחררו כך סתם בשיחה פשוטה כי ברקוביץ' עשה.

וכך חלק ממשקולות השנה שעברה יורדות להן לאט לאט וחג'ג' עדיין לא באמת בפרונט.

את ההחלטות הקשות לוקח ה"מנהל המקצועי" – חלק לא קטן מההחלטות גם קרויף היה לוקח בסיטואציה דומה אבל התקשורת והקהל עסוקים בנראות ולא במהות.

ועוד מילה – היום כבר מדברים בהפועל על פלייאוף עליון כהישג והמהדרין יחתמו על הישארות בליגה והורדת ציפיות חשובה במקרה הזה.

כי כדי להכניס את העסק לתכנית קיצוצים אי אפשר כל עוד האוהדים רוצים להילחם במכבי של גולדהאר.

מקום שני ולנצח את כל הדרבים – דברו עם ברקוביץ' לא איתו.

***

ההפסד באסטנה טוב שהגיע ככה.

משום שמקצועית לקחו פה את העסק שלב אחד רחוק מדי – הרכש דל מאוד ומתאים אם בכלל להיות לעיבוי הסגל – הצעירים מאוד מוכשרים, אך גם פה – זה רק כגיבוי.

גוזלן זו דווקא עסקה טובה – חג'ג' עובד בטווח הקצר כרגע – הוא ישביח שחקנים לחיפה כי יכול להיות שבעוד שנה הוא לא יהיה – אבל אם גוזלן ייתן תפוקה זה ייתן שקט ושקט חשוב מהשבחה.

להפועל חסר – בלם, קשר מרכזי ומגן שמאלי – וזה בתנאי שורמוט נשאר – דעתי על ורמוט לא ברורה – אם באמת המצב הכספי בלתי נסבל אז הכסף שיכול להיכנס והשכר שלו שווים 3 שחקנים – וזה לא מעט.

אבל וזה אבל חשוב – ורמוט יכול לצבוע את כל ההתקפה של הפועל בצבעים אחרים – לידו גוזלן וזגורי והצעירים ייראו אחרת לגמרי.

בשוק יש את מה שהפועל עוד צריכה – עכשיו היא צריכה את כל אילו ומאמן חזק.

ופה נכנס נושא שכר הלימוד – כי חג'ג' שדחף למינוי המאמן הכי יקר עכשיו הולך על הכי זול – ובסוף יסיים כמו טביב בשנה שעברה ברגע שיבין שהפלייאוף העליון בסכנה – רוני לוי והשריף עוד פנויים – גם מרקו בלבול. בסוף הוא ייכנע וימנה מאמן ראוי.

ואולי בכלל במסגרת עסקת חבילה עם החברה הירוקה לברית האנטי צהוב הפועל תקבל את בנאדו וגם את פלאח וידין.

בכל מקרה, ברמה הכלכלית כדאי מאוד להבטיח את הפלייאוף העליון וברמה המקצועית עדיפה שנה של מרכז טבלה ושקט על פני קרבות תחתית – זה חשוב בעיקר לגידול הצעירים.

***

אז ככה אני רואה את העסק מהעיניים של חג'ג' – להערכתי הוא מבשל את הכניסה האמיתית שלו למועדון – ובדיוק כמו טביב בשנה שעברה – הוא קודם כל ישחרר את כל המשקולות ואז יחל בבנייה.

זה אולי מרחיק מהפועל את הגולדהאר שלה (אך להערכתי כל עוד רמון שם האופציה הזו קיימת) – אבל זה כן מכניס אותה לתכנית הבראה.

זו סיטואציה שבנויה הרבה על אולי ואינספור מאבקי כוח ותלויה בלא מעט משתנים (הגרלות, פציעות, בוררויות).

אבל מתוך הכאוס.

זה המתווה שאני חושב שאנחנו צועדים בו.

ואם אני צודק אז זה צעד בכיוון הנכון.

ואם אני צודק אז לראשונה מזה 4-5 שנים – אפשר לראות מבנה בעלים נכון לקבוצת כדורגל – לא במבי, ולא מחאה ולא אוסף של בעלי שליטה מפוזרים לרסיסים.

ואם אני טועה.

אז נכונו לנו עוד הרבה ימים כמו בקזחסטן.

אני מעדיף לחשוב שאני צודק ומאמין בזה אבל גם מקווה לזה.

ככה אני רואה את הקיץ הזה.

שלכם,

האופטימיסט.

למה אני נגד הטרייד של לאב לקליבלנד
יחסים זה ללוזריות

30 Comments

גיל שלי 19 ביולי 2014

אני חושב שאתה צודק ברוב הדברים שכתבת, אך יש לי שתי השגות. הראשונה, עושה רושם שהסיבות לכניסת חג'ג' לעסק הן בדיוק הסיבות שתיארת, כלומר המניע הוא אגו. אגו בדרך כלל משפיע לרעה על החלטות עסקיות. השנייה, אני לא ממש רואה תכנית סדורה, אני רואה שחקן דמקה שמגלגל עם הצעדים בלי שום תכנית אב.

יניב פרנקו 19 ביולי 2014

אגו יש גם לאלונה ושחר וגולדהאר -זה לא מפריע לי -מה שכן הוא די ינוקא ברמה העסקית ועוד לא בן 40 ככה שהשילוב. של אגו וחוסר ניסיון הוא הבעיה במקרה השה.
דווקא לגביי החלק השני -אני רואה פה היגיון ותכנית -כל עוד הוא נתן לרמון להתנהל אז הוא לגמרי שיחק דמקה בכסף של המועדון ובתדמית של רמון -ככל שזה עובר לידיים שלו וזה עדיין לא אצלו אני מזהה דפוסים של תכנית אב -מה שכן בדומה לעסקיו אתה רואה מישהו שעובד בווליום גבוה ונוטה לסיכונים -זה חלק משכר לימוד והבנה שפה בכדורגל זה עובד אחרת .

גיסנו 20 ביולי 2014

השאלה היא איזה סוג של אגו הוא חג'ג'.

האם הוא אגו שמוכן ללמוד ולחטוף מכות (כלכליות בעיקר) כדי להצליח בטווח הארוך? (ע"ע גולדהאר)

האם הוא אגו ששם לעצמו מטרה סוג של אידאולוגית כדי להצליח ויישאר ויילחם בכל הקשיים, גם אם יטעה המון וגם אם הקהל יכעס עליו ועל הצוות המקצועי, עד שאולי בסוף הוא יצליח? (ע"ע ברקת)

האם הוא אגו שמשוכנע שהוא יודע הכי טוב ושהוא המתנה הכי גדולה שהוא יכול להיות לכל קבוצה עלי אדמות, כדי לקצור מוניטין וכסף על גב מועדון ואז לעבור להחריב את המועדון הבא? (ע"ע טביב)

או האם הוא אגו שנכנס רק בשביל הפרסום והישגי הקבוצה לא באמת מדאיגים אותו, העיקר שהשם בכותרות? וברגע שיהיה קשה מדי הוא יברח ולא יסתכל יותר לאחור, והחברים בתקשורת ידאגו גם להוציא אותו נקי מכל הסיפור? (ע"ע לדוגמה רוני מאנה)

לדעתי האמת היא איפושהו בין האופציה השלישית לרביעית, לפי הפתגם השחוק "אמור לי מי הם חבריך ואומר לך מי אתה".

יניב פרנקו 20 ביולי 2014

אין לי מושג -הכדור לגמרי במגרש שלו והזמן מתקצר -בעוד כמה שבועות ואולי אפילו פחות נדע הרבה יותר עם מי יש לנו עסק.

יואב 19 ביולי 2014

כמה שאלות,
מאיפה הביטחון שהצעירים מוכשרים?
פעמיים סגרו דברים מעל ראשו של חג׳ג(לכאורה). מה זה אומר?
האם חג׳ג הוא פיתרון ארוך טווח טוב?
האם בסיטואציה כאוטית כזאת, לא היה עדיף להחתים מאמן סולידי(או להמשיך עם רבש)? השילוב של קרקס חסר ניסיון פלוס סגל בינוני הוא מסוכן מאד. החלטה נוראית של ״האיש החזק״.
ומחירי המנויים? והאמירות הבעייתיות שעדיף להם שיקנו כרטיסים?
כמה מחשבות,
הערכות אומרות שרמון יצטרך לשלם לטביב.
ורמוט במכבי=דומיננטיות מובטחת. שחקן מאד מיוחד גילי.
ההכנה של הפועל לאירופה(שתמיד היתה הבון טון שלה), היא בית ספר במה לא לעשות.
אין בעיה בלקצץ ולשמר מהוגנות ורצינות. כל הליגה שלנו מתנהלת כך. זה כשל מובנה מידי שמרסק את האוהדים ואת הפאסון של המועדון.
אשמח אם בסופו של יום חג׳ג יהיה הבעל בית. לא מתוך זילזול, בגלל מימדיו הפיננסים.

יניב פרנקו 19 ביולי 2014

אני חושב שחגג עדיף על פני המודל של השנים האחרונות ועל המצב כרגע – אוסף של רסיסי שליטה גרוע בהרבה – תחשוב שבמודל הזה אף אחד לא שם כסף כי חלק מהבעלים לא מסוגל להשוות -זה שיתוק מוחלט וזה מביא את מה שאמרת -אז כן חגג עדיף .

מימדיו הפיננסים לא קרובים לאף אחד מהחבורה המובילה אתה צודק – אבל בהפועל כבר שנים לא היה בעלים שמכניס כסף -אין לו כסף להתחרות בגולדהאר וגם לא באלונה -אבל כרגע זה הכי טוב שיש .

הצעירים מוכשרים מספיק כדי להיכנס בכל פרמטר של בחינה איכותית של צעירים -לדוגמא נבחרת הנוער ויחס הצעירים של הפועל בה -אבל לא בונים על צעירים בלבד -זה משהו שלא עושים וכמו שכתבתי לקחו את זה צעד אחד רחוק מדי -הסגל הזה כולל ורמוט פלוס 2-3 שחקני ליגה טובים שווה לא מעט ויכול לעזור בטיפוח הצעירים -בלעדי חיזוק ובוודאי ללא ורמוט וזה הימור עצום .

לגביי כל השאר -אני טוען שהבלגן בהפועל נובע ממבנה בעלות ומבנה חוב – לא צריך להיות מומחה למנהל עסקים כדי להבין את הטעויות אבל תכלס אני יכול למלא רשימה כזו על לא מעט קבוצות .

צור שפי 19 ביולי 2014

יניב אני מסתכן בלצאת נודניק אבל העברית היא השפה שלנו:

1. מפוכח, לא מפוקח.
2. הרפתקאות יוצאות אל הפועל (ולא יוצאים).
3. ערבויות והלוואות – יהיה קשה לקבל אותן (ולא אותם) בחזרה.
4. התחייבות או בוררות מנוכה (ולא מנוקה) מהתשלום.

ולגבי הניתוח והמהות, מאוד מקווה שאתה צודק. אתה ודאי צודק שהכי קריטי להביא מאמן ראוי וכבר דיסקסנו את זה כאן.

יניב פרנקו 19 ביולי 2014

לגביי המפוקח התכוונתי למה שרשמתי ..מבט מפקח ..גם בניקיון (מלשון ניקוי אורוות ) -אבל אתה צודק זה לא ברור.
וכן -דיסקסנו את זה כבר בעבר -זה עדיין אקטואלי…

fish & chips 19 ביולי 2014

כיף לקרוא את הטורים שלך

תמיד מתמקד בעיקר ( עם נופך של ניסיון להבנת נושא/י הטור ומסקנותיו , בדרך שיתוף הקורא ) במקום ברעש וביצרים מסביב ,
בלי עקיצות נבובות של גן ילדים , בלי להתיימר ולחנך ו/או " להשכיל " , בגובה העיניים , – תמשיך כך

באשר למועדון שלך , נגעת בזה בהתחלה , הכל מתחיל בעניין הבוררות בין רמון לטביב ( לפי מה שאני יודע , העניין לא קרוב לסיום ) ועד שעניין הבוררות ינעל ויחתם , הפועל תל אביב לא תוכל לצאת לדרך " חדשה "

בכוונה כתבתי את המילה " חדשה " עם מרכאות כפולות ,
כי זה קרה בעבר , קורה , ויקרה בעתיד

לא רק פה בארץ , אלא בכל העולם

זה תהליך ידוע ומוכר , של מועדון שנכנס לבעיות כספיות , איתן באות הבעיות המקצועיות , ( ואם זה מועדון גדול ומפואר – כמובן בקנה מידה מקומי , אז גם הניקוד האירופאי והתדמית נפגעת ) ועושים אתחול

הבעיה היא , שמה לעשות … אהדת קבוצת כדורגל היא דבר שהיצריות צרובה בו

ולכן , תהליך ההבנה והקבלה שמתרחש במוחות ולבבות האוהדים , ( שהיום , מצב המועדון " שלהם " , הוא לא כתמול שלשום ) לוקח קצת/הרבה יותר מהתהליך שקורה במסדרונות ההנהלה ,
בטח ובטח כשאין שקיפות מההנהלה , ולא אומרים להם את האמת ולא מקבלים החלטה עניינית ומהירה ( כמו ניתוח חיוני ומונע , שמתקבל בשום שכל אצל רופא )

על אחת כמה וכמה , כשמדובר באוהדים ו/או " אוהדים " ישראלים , שמחונכים מיום היוולדם לתפישה מרקסיסטית קומוסוציאליסטית בולשביקית טוטאליטארית

מושיק שוויצר 19 ביולי 2014

אתה טוען שחגג' עדיף על מודל הבעלות הקודם, ושאתה מבחין בדרך ניהולית.
לצערי אני לא יכול להסכים איתך, כבעל שליטה חדש היה על חגג' לדעת מה מצבת החובות, מה הוא לוקח על עצמו מבחינה כלכלית ומה הוא יכול לתרום למערכת.
בפועל הוא נתן את ברכתו לחתום עם עומר דמארי על חוזה חדש והשתמש בחיים רמון כאיש הרע כדי שיבטל את החוזה. אותו דבר עם עוז ראלי.
כיצד ייתכן שחגג' לא יידע איך מעבירים את הקבוצה בבקרה, לא ינחה את המנהל המקצועי מהם יכולות המועדון, לא יפתח את פיו במשך כל כך הרבה זמן וישתמש בבעלי תפקידים אחרים כדי שיבצעו עבורו עבודה מלוכלכת.
אז הגיע הזמן לרדת לקרקע ולפרסם מהו המצב הכלכלי האמיתי ולאן הולכים מכאן, אבל כשאין תוכניות והכל מבוצע על מנת להשקיט אוהדים, שלא יתפלא על כך שמתגודדים ליד ביתו אוהדים ממורמרים.

fish & chips 20 ביולי 2014

כיף לקרוא את הטורים שלך

תמיד מתמקד בעיקר ( עם נופך של ניסיון להבנת נושא/י הטור ומסקנותיו , בדרך שיתוף הקורא ) במקום ברעש וביצרים מסביב ,
בלי עקיצות נבובות של גן ילדים , בלי להתיימר ולחנך ו/או " להשכיל " , בגובה העיניים , – תמשיך כך

באשר למועדון שלך , נגעת בזה בהתחלה , הכל מתחיל בעניין הבוררות בין רמון לטביב ( לפי מה שאני יודע , העניין לא קרוב לסיום ) ועד שעניין הבוררות ינעל ויחתם , הפועל תל אביב לא תוכל לצאת לדרך " חדשה "

בכוונה כתבתי את המילה " חדשה " עם מרכאות כפולות ,
כי זה קרה בעבר , קורה , ויקרה בעתיד

לא רק פה בארץ , אלא בכל העולם

זה תהליך ידוע ומוכר , של מועדון שנכנס לבעיות כספיות , איתן באות הבעיות המקצועיות , ( ואם זה מועדון גדול ומפואר – כמובן בקנה מידה מקומי , אז גם הניקוד האירופאי והתדמית נפגעים ) ועושים אתחול

הבעיה היא , שמה לעשות … אהדת קבוצת כדורגל היא דבר שהיצריות צרובה בו

ולכן , תהליך ההבנה הקבלה וההשלמה שמתרחש במוחות ולבבות האוהדים , ( שהיום , מצב המועדון " שלהם " , הוא לא כתמול שלשום ) לוקח קצת/הרבה יותר מהתהליך שקורה במסדרונות ההנהלה ,
בטח ובטח כשאין שקיפות מההנהלה , ולא אומרים להם את האמת ולא מקבלים החלטה עניינית ומהירה ( כמו ניתוח חיוני ומונע , שמתקבל בשום שכל אצל רופא )

על אחת כמה וכמה , כשמדובר באוהדים ו/או " אוהדים " ישראלים , שמחונכים מיום היוולדם לתפישה מרקסיסטית קומוסוציאליסטית בולשביקית טוטאליטארית

הפועל האחרון האמיתי בתל אביב 20 ביולי 2014

נראה לי שאתה נותן המון קרדיט לנפשות הפועלות במה שהיה פעם הפועל תל אביב. כאוהד הקבוצה לשעבר משנת 1981 אני איבדתי את הקבוצה בתקופת הדאבל מוני וטביב….זאת לא הפועל תל אביב שגדלתי עליה….זאת קליפה ריקה שלובשת במקרה חולצות אדומות….

דומב ברקוביץ חגג ודומיהם יגמרו את הקבוצה הזאת עד כמה שהמזל יתן להם….כולם שם חסרי נסיון ולדעתי כל אחד מהם פועל למען עצמו….זה כמו טביב רק יותר גרוע כי אז היה שלד חזק מאד של שחקנים.

הקבוצה לא תרד ליגה לדעתי כי הליגה פה מחרידה ועדיין יש מסורת וקהל אבל התהליך הזה שעובר על הקבוצה הפך אותה למשהו שאני לא יכול ממש לאהוד. הרוח שאני זהיתי במועדון נעלמה, יש אותה קצת בקבוצת הכדורסל וזהו.

אם אתה חושב שהמשחק עם אקסנה זה סימן התעוררות אתה טועה העסק הזה ידרדר רק עוד יותר ועוד יותר נמוך, אייל ברקוביץ רמון חגג ומאמן חלש כמו דומב רק יגמרו את הקבוצה….

גלעד בלום 20 ביולי 2014

ב-40 השנים שאני אוהד את הפועל אני לא זוכר פתיחת עונה עם הרגשה כל כך פסימיסטית. אין לי מושג מה הולך שם מבחינת הבעלות/חובות/חוזים/וורמוט/דמארי כי כל יום אני קורא משהו אחר וכבר לא יודע למה או למי להאמין אבל מהמעט שאני יודע על הליגה הישראלית העמדה הכי חשובה אצל קבוצות דלות תקציב היא עמדת המאמן והניהול המקצועי של הקבוצה.

כבר היינו על סף פשיטת רגל פיננסית בעבר אבל היו לנו מאמנים כמו דוביד, שריף,קשטן או גוטמן שהוציאו מים מהסלע גם מאסופה בינונית של שחקנים.

קבוצה שמביאה את ברקוביץ ואת דומב ונותנת להם שחקנים שאי אפשר להיפטר מהם כי הם חתומים על חוזה פלוס רכש מהפועל מרמורק מועדת לכשלון. יתירה מכך-אני מייחל לתבוסות של הקבוצה עד שברקוביץ יילך הביתה בבושת פנים(חבל לי על דומב שיעוף הביתה ראשון כנראה).

גם אם הפועל יצליחו עם ברקוביץ אני לא ממש אשמח כי אני לא מסוגל פיזית לשמוח כשברקו שמח.

באיזה עולם אסי דומב(שחקן נשמה שמאד אהבתי) מגיע לאמן את הקבוצה השלישית בגודלה בהסטוריה של ישראל? באיזה עולם אייל ברקוביץ זוכה לג׳וב השלישי הכי נחשק בליגה הישראלית?

יש לי לא מעט חברים שלא יעשו מינוי השנה ומדובר באוהדים הארד קור, כאלה שיש להם את אותו כסא כבר 30 שנה. חלק ממני רוצה פשוט לדלג על העונה הזאת ולא לצפות בדקה אחת של הפועל העונה (או לפחות עד שברקו יפוטר ויביאו את השריף או את קשטן להציל את הספינה).

חג׳ג׳ או איך שקוראים לבעלים הנוכחי יבין מהר מאד את גודל הצרה שהוא נכנס אליה כי אין דבר יותר גרוע למועדון מאשר אוהדים אדישים, ההפסד 3-0 השבוע לא הזיז לי את קצה השערה, נהפוך הוא. ואם הוא הפסיד אותי, אוהד נאמן שהיה בעל מנוי שנתי שכמעט לא החמיץ משחק במשך 40 שנה ( במגרש או בטלוויזיה), מעולם לא קילל את ההנהלה וואדום בנשמתו, אז אני מדמיין מה מצפה לו מאולטראס של שער 5 אחרי תצוגת הנפל הראשונה בבלומפילד, מצטער על הפסימיות אבל המינוי של א. ברקוביץ פשוט גמר אותי, את מיקי ברקוביץ דווקא קיבלתי באהבה, הוא היה דמות מופת למרות מכביסטיותו, אבל הברנש הזה? בהפועל? ציבטו אותי.

תומאס נוימן 20 ביולי 2014

לא ברור לי איך לא חשבו להסעיק מאמן רציני. ברור שרצו לחסוך כסף, ולכן מאמן כמו קשטן או רוני לוי לא באים בחשבון.
אבל השריף, למשל, היה מוכן לעבוד בזול (ידוע שיש לו פרנסה חיצונית והוא לא תלוי בכסף מאימון).
והשריף הוא מאמן קלאסי למצבה הנוכחי של הפועל.
לגבי ברקוביץ' – החלטורה בהתגלמותה.

הפועל האחרון האמיתי בתל אביב 20 ביולי 2014

+1 על השורה האחרונה.

אדם בן דוד 20 ביולי 2014

רציתי לכתוב בעצמי אבל אגדת הדייויס כתב לפני
אני אוהד רק 38 שנה. או 33 מאז שעמדתי על דעתי:)

יניב פרנקו 20 ביולי 2014

האמת שכולנו נעים פחות או יותר באותה גיל ובאותו רזומה כאוהדים – והבעסה משותפת כאשר עברנו תקופות מחורבנו. לא פחות -נדע בקרוב עד כמה התקופה הנוכחית רעה -הבור המנטלי קשה מאוד .על זה אין ויכוח .

ירון סומך 20 ביולי 2014

כיף לקרוא אופטימיות.. אתה כותב יפה, אלגנטי, רגןע ומרגיע.. הלוואי וכל אוהדי הכדורגל בארץ יביעו את עצמם כמו שאתה עושה..

פורנוהוליק 20 ביולי 2014

למה הבוררות עם טביב נמשכת כ"כ הרבה זמן?
מה השלב הבא ומתי היא אמורה להסתיים סופית?

גיסנו 20 ביולי 2014

לדעתי זה חלק מהשיטה של טביב.

מושך ומושך ומושך ומושך עד שאיכשהו מוותרים לו על חובות. לא פעם ראשונה שהוא עושה את זה.

יניב פרנקו 20 ביולי 2014

דווקא פה זה אינטרס שלו לזרז את העסק -משהו מאוד לא ברור קורה שם

הפועל האחרון האמיתי בתל אביב 20 ביולי 2014

אני זוכר את קוקוס מפרק ושובר דברים בבניין ההסתדרות או משהו כזה בתל אביב, המצב כבר היה גרוע, הקבוצה ירדה ליגה, הרקבון של הפועל אכל אותה מבפנים, אבל הייתי אופטימי. סיני עזב אבל הגרעין הקשה של שחקנים נשאר, סיני אף פעם לא היה השחקן האהוב עלי (איפה הוא ואיפה ינקה אקהויז ובזה ורמי ארמה וכו וכו…) הקבוצה הזאת לא מעניינת אותי תכלס, אני עוקב אחריה כי יש לי זמן, וכי יש משהו מהנה לראות איך זה נגמר או מתרסק.
משום מה זה עדיין הרגיש לי כמו הפועל תל אביב, למרות שאני כותב פה (כי אני נהנה להחליף דעות עם אנשים בצורה אינטליגנטית ופלורליסטית), הקבוצה הזאת איבדה את המהות שעשתה אותה הפועל. לדעתי זה התחיל דווקא בדאבל, פתאום האווירה באיצטדיון השתנתה, הקהל השתנה כאילו הפועל הפכה להיות מין בית״ר ירושלים באדום ובתל אביב. סימפטום אחד היה אוהדי הפועל בכדרוגל אבל אוהדי מכבר בכדורסל! מי שמע על דבר כזה….זה כמו דתי מאמין שאוכל חזיר עם חלב. שם התחיל הסוף….

אנחנו כאוהדים צריכים לחשוב איך אנחנו מחזירים (אם נרצה) את הקבוצה הזאת לביוון הנכון, זה לא יכול להמשך ככה הגרועים והציניים ביותר נמצאים ונמצאו בפועל ת״א בשנים האחרונות.

שנתיים שלא הלכתי למשחק ואני לא ממש עוקב אחרי הקבוצה, אבל כדור שני לאוהדי הפועל שרופים, זה לא נגמר כל כך מהר ועדיין יש חתיכה בלב שרוצה לראות קבוצה אמיתית שמייצגת את האידיאה שמייצגת כמו שצריך את המסמן הפועל ת״א.

כרגע זאת חלטורה שבה הגרועים ביותר משתמשים בשם ובכוח בשביל להשיג כותרות, במשחק כזה אני לא משחק. יהרסו האדונים את הקבוצה והמאפר תחזור קבוצה חדשה כמו בכדורסל.

איך זה שמישהו כמו שלום תקווה לא מנהל את הקבוצה?
אני לא מדבר על תוכנית עבודה למחלקת נוער רצינית (אולי להפוך את הפועל לדורטמונד הישראלית)…אין לי לחצ שיקחו אליפיות, אבל שתיהיה דרך…אני משאיר למכבי תל אביב את הרעב החולני לתארים והבזבוז המטורף של 100 מליון שקל….הפועל צריכה להיות אלטרנטיבה.

תזכרו מה שאני כותב פה, זאת תיהיה העונה הכי מגעילה והכי דוחה בתולדות הקבוצה. היא לא תרד ליגה בזכות זה שיש השנה קבוצות בלי צורה בכלל כמו הפועל ומכבי פתח תקווה ועוד ועוד…

ניב 21 ביולי 2014

מה האלטרנטיבה ובמה נמדדת הדרך?
מהי אותה אידאה של הפועל תל אביב?
מה זה רעב "חולני" לאליפויות בספורט מקצועני?
אני מתקשה להאמין שאי פעם הפועל התנהלה על פי "ערכים נעלים", בטח שלא נעלים יותר מאשר קבוצות אחרות.
בנוגע לאליפויות, הסיבה היחידה שאליפות ב- 30 מיליון יותר "קסומה" מאליפות ב- 100 מיליון היא שהיא פחות סבירה..

הפועל האחרון האמיתי בתל אביב 21 ביולי 2014

לניב>
קשה לשים את האצבע, אבל הקהל היה שונה הייתה אווירה אחרת ביציע, לא הייתה התלהמות ומי שקילל (למשל אני) לא היה כזה טמבל. הפועל לא התנהלה על פי ערכים קדושים זה בטוח, אנשי ההסתדרות חגגו שם ושחיתות נוראית. כשזה מגיע לספורט אני רומנטיקן, הייתי רוצה לראות קבוצה עם שחקני בית, קבוצה שמתגמלת אנשים ראויים ששיחקו בה (שלום תקווה, גיל לנדאו,עומרי אפק ועוד…)

קבוצה שמשקיעה בנוער וכו…

כשהייתי ילד הפועל תל אביב לא הייתה עוד קבוצה, היא הייתה הפועל וכשהיית פוגש מישהו שהוא אוהד של הקבוצה הייתה הרגשה של אחדות וחברות, אין את זה כבר. והרבה מיזה באשמת האולטרס וכל מה שהולך ביציע.

עזבו אתכם ממילים גבוהות, אני שנתיים לא ראיתי משחק של הפועל לא טלוויזיה לא בטיח. והייתי אוהד די שרוף שהלך לבלומפילד ואוסישקין לא מעט פעמים. מעולם לא הפגנתי או קיללתי נגד ההנהלה או השחקנים. הייתי רוצה לחשוב שאני אוהד חיובי….

זהו זה נגמר ותזכרו זה חייב יהיה להדרדר עד לפחי זבל כמו שהרווי אומר בבטמן:

לפני שמגיע הבוקר הכי חשוך

אריק 21 ביולי 2014

יפה. כתבת מהלב. מה שהיה לא יחזור. אפילו הפועל סל זה לא אותו הדבר כמו שהיה. זמנים משתנים, שחקנים לא משחקים בשביל הסמל ולא משנה מה הם יגידו. מסכים שהפועל רגל הנוכחית מוחזקת בידי אנשים רעים, הבעיה שחלר מהם זה קהל האוהדים…

יואב 21 ביולי 2014

קצת מיותמות עכשיו הנעליים של חג׳ג. אלא אם מדובר בתחזיקו אותי קלאסי. שזה לא קלאסי לאדם עם תוכניות ארוכות טווח.

גיסנו 21 ביולי 2014

וואו זה היה מהיר….

http://sports.walla.co.il/?w=/157/2767647

פאןפאן 21 ביולי 2014

אופסי פרנקו, נראה לי פתחת תיבת פנדורה ותיאלץ לכתוב פוסט חדש מועודכן על תחזיקו-אותי-חג'ג'…
נראה לי שתקופת הכאוס מתחילה בעוד 3, 2, 1, שניות

יניב פרנקו 21 ביולי 2014

הכאוס התחיל מזמן. מה נראה לך שהיה עד עכשיו?

יניב פרנקו 21 ביולי 2014

זה תרגיל דוד לוי קלאסי להערכתי.
אבל עוד מעט אני אעלה פוסט מסודר.

מה שכן.
ככל שהכאוס יגדל עכשיו זה עדיף.
קדימה.

Comments closed