מכבי מעדה – מה הלאה.

מריבורארבע נציגות שלחה ליגת העל לליגת האלופות – הפועל ומכבי זכו בגביע באותה שנה ואילו מכבי חיפה סיימה בכל עונה את הליגה כשהיא צמודה צמודה לאלופה – פעם אחת הפסידה אליפות בהפרש שערים ופעם אחת לרן קדוש.

למעשה בחיפה בכל אחת מעונות הצ'מפיונס עשו טעות קבועה בחלון של ינואר – פעם אחת בשחרור של יעקובו ופעם שניה בבחירה של שחר שלא להתחזק.

הפועל של גוטמן לקחה דאבל ומקום ראשון בליגה האירופאית רק כדי להעפיל לליגת האלופות ולהגיע למשחק העונה האחרון מהמקום הראשון – זה נגמר כאמור בגביע ובשערוריית הבמבי – עד היום אני חושב שאפשר היה לעשות פה עוד דאבל .

ההופעה בליגת האלופות לא חירבה לאף קבוצה את העונה – לדעתי אפילו להיפך – קבוצה שמשחקת בליגת האלופות נותנת בדרך כלל חציון ראשון מעולה ואם היא עושה את הפעולות הנכונות בחלון של ינואר הכל אפשרי.

מכבי הייתה אמורה להיות הראשונה שמסוגלת לנהל מאבק בליגה לצד האתגר של ליגת האלופות – הידע של הספרדים והארנק של הקנדי היו אמורים לשבור את תקרת הזכוכית שממנה הכל אפשרי.

# דברים_שכבר_לא_יקרו_השנה

***

השנה הראשונה של קרויף הייתה מופלאה – מקבץ מבריק של החלטות מדויקות – אניימה שהגיע בכסף קטן, הבינגו עם טיבי, גארסיה וראדי יחד עם ההחתמות של ינואר עם זהבי ופריצה.

וצריך גם לזכור שאת עטר וברק יצחקי נמני הביא ואת דור מיכה ודאבור גידלו לפני הספרדים – זה לא שהתחילו מאפס למרות שלפעמים זה מוצג ככה – הרבה מאוד איכות השאירו נמני ואיוניר, איכות שעטופה בתחושת חמיצות שממנה כל שיפור ייחשב לפריצת דרך – הירושה המושלמת.

השנה השנייה הייתה פחות טובה אצל קרויף – מאז יואב זיו לא מצאה מכבי מגן שמאלי טוב יותר, גם לא אחד כזה מימין, השוער ללא ספק פחות טוב מאניימה , אלברמן וראדי הזדקנו בשנתיים ולא נמצאו להם מחליפים – אייבנדר זה לא ראדי וברק בדש וטל בן חיים טובים ככל שיהיו לא יכלו לנעליים הגדולות של דאבור ועטר.

את השנה השלישית עוד מוקדם לשפוט ובכל מקרה הסגל הזה טוב יותר מכל סגל אחר בליגה ובוודאי שהוא מגובש יותר – אלא שצריך להודות מכבי פגשה את תקרת הזכוכית שלה בחציון ב' של השנה הראשונה ומאז היא מגלה את הבעיות (הקטנות) במודל של גולדהאר.

למכבי יש עוד לפחות עמדת זר אחת לפחות בסגל ולהערכתי ורמוט לא ירד לגמרי מהפרק – העפלה לליגת האלופות הייתה יכולה לשחרר את הפקק ולהביא את השחקנים שיסגרו את הליגה.

אין לי ספק שזו הייתה תכנית האב – להגיע הכי רחוק עם הסגל הקיים ואז להתחזק בענק.

זו חשיבה לא כזו מופרכת ואין מה לקפוץ עם מבחן התוצאה – הגעה לליגת האלופות הייתה יכולה לייצר כדור שלג עצום עבור מכבי וטבעי שבחר מי שבחר לנהל סיכונים מושכלים.

# דברים_שכבר_לא_יקרו_השנה _2

***

אז מכבי מעדה. קורה. השאלה מי יהיה שם עכשיו.

***

אליפות ירוקה תהיה סיפור ענק – חזרה לקדמת הבמה עם תואר וסמי עופר שמשנה את חוקי המשחק – אליפות שתושג מול קהל עצום ורעב – אליפות שתאפשר לחיפה הזדמנות משלה להגיע לבמה הגדולה של ליגת האלופות.

והיא תהיה הישג כפול – גם עצירה בחריקת בלמים של הפרויקט הצהוב וגם שיקום מוחלט של השנים האחרונות.

ומה חסר לחיפה – קשר אחורי דומיננטי, שחקן משנה משחק מהספסל וכלבוניק בהגנה כמו דגני.

בקיצור – יש עוד עבודה.

***

אליפות צהובה תהיה סיפור ענק – שלוש אליפויות רצופות והכנעה מוחלטת של הליגה.

הפועל ובית"ר כבר מחוץ לתמונה והכרעה של חיפה בשנה שבה שחר לאחר רצף הפסדים מוציא הרבה יותר מהרגיל תהיה בבחינת תמונת הניצחון.

חיפה הלכה על טווח קצר – בניון זה הסמל של האסטרטגיה החדשה – אליפות כאן ועכשיו ולכן אליפות צהובה תכניס את המועדון הירוק לסחרור.

ומה חסר למכבי – אם זה הסגל שיילך עד סוף העונה אז בעיקר ורמוט ומגן שמאלי.

***

אליפות אדומה של באר שבע תהיה סיפור ענק – אבל זה לא יקרה השנה.

זו דעת הבלוג.

אבל זה יהיה סיפור ענק אם כן. זה אומנם לא יקרה אבל אם כן. וואו. סיפור גדול. הכי גדול.

ומה חסר להם – קשר אחורי, מגן ימני (עוז ראלי היה תפור שם) ואני לא בטוח שארביטמן זה הפתרון אבל נראה.

***

עד אתמול לליגה היה סיפור מסגרת אחד – ומהיום זה משתנה.

אם לשחר היו יעדים מסוימים אז מהיום הוא חייב בעיני לקחת בחשבון את המשמעות של אליפות ירוקה ומיטש יצטרך לקבל החלטה בסיסית על "הפרויקט" – האם הוא ממשיך באותה דרך ואולי אף מעבה את ההשקעה או לחילופין מתכנס למודל שחר של לפני כמה שנים של שמירת פער מקצועי וניהולי על הליגה אך במרחקים מדודים.

ואלונה. אם היא תגיע לינואר תחרותית – היא תצטרך לנהל את הדיון הזה גם. אבל זה לא יקרה – וחבל כי איזה סיפור זה היה יכול להיות.

***

ומה הפועל צריכה לעשות בשנה כזו.

בדיוק מה שהיא עושה עכשיו – להתמודד עם כל הגועל נפש שיצרו השנים האחרונות ולנסות לעבור את זה כמה שיותר בשלום ולהמשיך לחפש את מר רוכש.

***

אז יאללה שיתחיל כבר.

***

אהה ו..

כי בכל זאת היה משחק אתמול והייתה מעידה והקבוצה של המדינה גילתה שרוב המדינה הייתה אתמול בעננים  וכל זה.

כשקרויף מסביר ש"אירועים על המגרש ומחוצה לו לא ממש עזרו לנו".

הוא צודק.

100% צודק.

מצד שני כמי שאוהד קבוצה שאירועים מחוץ ועל המגרש לא עוזרים לה כבר כל כך הרבה זמן ושהיא הייתה המתחרה העיקרית/חממת הגידול של הכוכבים שלו עד כה.

אני אומר שצריך לקחת את זה בפרופורציה.

כי קבוצה טובה מנצחת בכל מקום ואתמול ולפני שבוע מכבי לא היו מספיק טובים – וזה קורה.

לא נורא, הוא בחור צעיר והוא ילמד, אז יאללה שיתחיל כבר.

האלטרנטיבה של גולדהאר
מטחים מעל קריית שלום

40 Comments

ירוק 6 באוגוסט 2014

אחלה פוסט יניב.

1. להגיד ש"יכלתם להביא דאבל" בעונה ההיא זה קצת מצחיק – זה כמו שאני אגיד שיכולנו להביא דאבל בכל עונות האליפות לולא הפסדים מצחיקים/מעצבנים בגביע. ממה שאני זוכר, הגעתם למשחק העונה וקרסתם בגדול על המגרש, הוכנעתם ללא תנאי.

2. נוטה להסכים עם הניתוח שלך לגבי הצהובים וליגת האלופות – יש סיכוי לא רע שהם היו מתחזקים משמעותית במקרה כזה, ואז אלוהים ישמור עלינו. מצד שני גם ליגה אירופית יכולה להביא את מיץ' להשקיע בגדול בינואר (ראה המקרה לפני שנתיים). נחיה ונראה.

3. מנקודת מבט ירוקה – אופטימיות זהירה מאד. אני מניח שנראה טוב יותר, השאלה היא כמה. אם סטוינוביץ' יוכיח שהוא רציני והקבוצה תיראה מאומנת (180 מעלות משנה שעברה) – הסגל שלנו מספיק למקום שני ומאבק על הראשון.
בכל מקרה, מסכים שאנחנו צריכים קשר אחורי ורצוי גם חיזוק כלשהו להגנה. ההגנה איטית מידי וזה מדאיג. מצד שני – להתקפה יש פוטנציאל עצום (שתלוי מאד בכושר של יוסי וראיוס).

אגב, זה כמובן תירוצים אבל באמת עושה רושם שהמצב בארץ הקשה מאד על מציאת זרים (זה גם היה רלוונטי למכבי ת"א לדעתי). אני מקווה שבכל זאת נמצא קשר אחורי טוב.

יניב פרנקו 6 באוגוסט 2014

תראה זכינו בגביע והגענו למשחק העונה האחרון במקום הראשון – זו היתה עונה שחיפה האלופה קיבלה רביעיה -לא משהו מופרך. אבל מה שהיה היה….
אני לא רואה את מכבי מתחזקת בענק בגלל הליגה האירופאית -אבל מצד שני היא צריכה את האליפות השנה כדי להמשיך את הפרויקט באותו קצב . דילמה לא קלה .אני גם חושב שיש שחקנים שהיו באים רק לצמפיונס. זה ללא ספק סיפור אחר.

ירוק 6 באוגוסט 2014

נכון, אבל הרמת להנחתה לקצת טיזינג – לא היתה לי אופציה לוותר :)
חוץ מזה המשחק ההוא זה זכרון נחמד בימים אלו.

העונה הזו תהיה מעניינת. לפחות ההתחלה שלה. מקווה שלא תהיה התרסקות + ליגה סגורה כבר אחרי חודשיים.

יניב פרנקו 6 באוגוסט 2014

אני גם מקווה ודי מאמין שהיא תהיה צמודה

ירוק 6 באוגוסט 2014

אני חייב לך הודעה בפייסבוק אגב. סליחה על העיכוב – יגיע.

Riaz 22 בנובמבר 2014

At last! Someone with the insight to solve the prbmleo!

Mamoudou 24 בנובמבר 2014

Such an imsvrpsiee answer! You've beaten us all with that!

אנונימוס 6 באוגוסט 2014

שנזכיר שהפועל ניצחה את מילאן בקפריסין במשחק מאני טיים? נזכיר :)

גיסנו 8 באוגוסט 2014

מעבר להבדל בתקופה של העונה והכושר שזה גורר איתו, המצב במדינה ומה שהוא גורר איתו שונה לחלוטין ממה שהיה לפני 14 שנה.

עודד 7 באוגוסט 2014

אחלה מאמר רק כמה הערות. בשורות הראשונות התחלק לך "רן קדוש" במקום "אבי לוזון". לגבי אליפות פוטנציאלית שלישית של מכבי ת"א- גם אם זה יקרה, אני לא מתרגש מזה יותר מידי, להזכירכם, מכבי חיפה כבר לקחה בעשור הקודם שלוש אליפויות ברצף ועדיין לא הצליחה (לצערי) להשתלט על הליגה לתמיד. הבעיה בכדורגל הישראלי היא שבעלים בסופו של דבר מבינים שקשה מאד להניב רווחים או הנאה מקבוצת כדורגל ישראלית, ולרוב בנקודה מסוימת רמת ההשקעה שלהם תרד- כך יקרה גם לגולדהאר. אגב, "סכנת ההשתלטות" הזאת תמיד מעוררת בעיני גיחוך..יש מעט מאד ליגות כדורגל בעולם בהן ברור בתחילת העונה מי תהיה אלופה. אני חושב כרגע רק על סקוטלנד וגרמניה..אפילו רוזנבורג הפסיקה בשלב מסוים לקחת אליפות כל שנה בנורבגיה.

יניב פרנקו 7 באוגוסט 2014

את חיפה עצר רק גאידמק .
הם היו במסלול מאוד ברור.

יואב 7 באוגוסט 2014

מכבי הגיעה לליגת האלופות עם לירן כהן, אמבמבה ועשרים מיליון תקציב. ואף צברה ארבע נקודות בבית של שלוש אלופות יבשת. ללמדנו שלא תמיד ניתן לתכנן ושום הגעה מיקרית לא תפצה על תהליך.

מיטש ילחץ חזק. הוא כבר כאן והכל מתקתק נהדר. תגובתו המופתית בעניין ראדי, מראה כמה מכבי כבר ספוגה בנשמתו.

תגובתו הנינוחה של ורמוט מראה שלא הכל סגור בגזרה הזאת. אבל לא אלמן ישראל. מכבי גם ללא חיזוק, טובה יותר מיריבותיה.
ב-96, מכבי חוותה שיברון לב גדול יותר מול גראסהופרס ויצאה מזה עם דאבל על הפרצוף של ברקוביץ, רביבו ושחר. זה הכל עניין של עוצמה פנימית. והיא בוערת חזק בקריית שלום.

שמעתי שהתנהל משחק הירואי אתמול בוולפסון. משחק שישמש לשאלות טריוויה שאף אחד לא ידע לענות.
#לזמי_או_דדו

יואב 7 באוגוסט 2014

נ.ב
הקבוצה של המדינה? עוד בועת טימטום לאוויר כדי שתוכלו לנפץ? לא נמאס לך?
המינוח המדויק הוא-המועדון הגדול במדינה. תמיד.

יניב פרנקו 7 באוגוסט 2014

מכבי היתה הקבוצה הכי פחות מרשימה שהגיעה לליגת האלופות – היא גם לא היתה אלופה וגם נהנתה מהגרלה ואפקט פאוק (בפעם הראשונה).
ובאמת במפעל עצמו נראתה נהדר – אבל זה באמת מקרי ולא מזכיר את המאמץ הגדול המושקע כאן .

אני מסכים שכרגע הסגל שלה טוב יותר מכולם גם בלי חיזוק וגם רשמתי את זה בפוסט -השאלה הגדולה זה מה יקרה עד סוף החלון וגם בינואר .

תומאס נוימן 7 באוגוסט 2014

אם בוחנים סגלים אחד לאחד – הסגל של מכבי חיפה לא פחות אם לא יותר מרשים משל מכבי. אין לירוקים תירוצים – כל דבר מלבד מאבק על האליפות עד הסוף – יהווה כישלון מר

יניב פרנקו 7 באוגוסט 2014

אם השוער הוא אכן בינגו וזה אם – ואם טווטחה יסדר את הראש- ואם יגיע קשר אחורי זר ברמה גבוהה – אז אפשר יהיה לדבר על יתרון קטן למכבי.

אבל נהיה חכמים עוד חודשיים שלושה ובדרך עוד יהיו שינויים.

ירוק 7 באוגוסט 2014

נוימן, אתה מגזים מאד לצערי. בהתקפה אנחנו פחות או יותר שווים אבל עם הרבה סימני שאלה. ההגנה לא מספיק טובה (אם כי לא מזעזעת). חסר קשר אחורי.

אנחנו לא רחוקים מהם – מסכים שאין יותר מידי תירוצים. אבל יש להם סגל טוב יותר.

ירוק 7 באוגוסט 2014

לגבי המועדון הגדול במדינה, ועוד ״תמיד״ – אתה מדבר על כדורסל אני מקווה…

ובלי לפגוע יואב, ההתלהבות מהתגובה של מיץ׳ בעניין ראדי היא מגוחכת. הבנאדם הגיב אחרי כמה ימים טובים ואחרי שאני מניח שטובי היועצים עזרו לו לנסח את ההודעה. ״תגובה מופתית״? נו באמת.
ורק דיבורים כמובן. שום מעשים.
(אגב, שיהיה ברור – גם שחר בעיקר מדבר בנושא הזה)

יואב 7 באוגוסט 2014

מיטש לא צריך יועצים לדבר בסיסי כזה.
פעולות נעשות גם מאחורי הקלעים כל הזמן.
מכבי הוציאה החוצה את חרפת הקללות לראדי. לא אף אחד אחר. המטרה ברורה.
לא הייתי מנסה את מיטש בעניין הזה.
נכון שהכדורגל התחיל מ-84, באסה לנו(פחחחח).
יניב,
ניצחה את פאוק בחוץ ועשתה קמפיין אדיר במושגי הסגל שלה.

יניב פרנקו 7 באוגוסט 2014

הקמפיין של מכבי בליגת האלופות היה מאוד מכובד. אכן.
מול בית מאוד קשה.
עבודת האימון הטובה בקריירה של קלינגר.

ירוק 7 באוגוסט 2014

אתה מדבר בססמאות. "המטרה ברורה" זה גם שחר ואלונה יכולה להגיד.

בקיצור – מיץ' תותח (לצערי), אבל בוא נרגיע.

לגבי ההסטוריה – אני לא אמרתי שאתם לא מועדון גדול. ואכן לפני 84 הייתם ברמה אחרת ממנו. כמו שאתה בטח יודע עברו 30 שנה מאז. הייתי משתמש במילה "תמיד" מעט בזהירות במקומך.

ירוק 7 באוגוסט 2014

*יכולים להגיד
*ברמה אחרת מאיתנו

מתן גילור 7 באוגוסט 2014

לגבי ה"טעויות" של מכבי חיפה:
1. אלא אם זה סביר בעיני פלוני לקשור את יעקובו בשלשלאות ברזל למעקה בקצף, לא היתה אפשרות להחזיק אותו. הוא עזב כבר עונה לפני, אבל חזר עד לקבלת רישיון עבודה באנגליה. זה היה החוזה.
2. "להתחזק בינואר" זה דבר שתמיד ניתן לומר, אלא אם השגת 100% הצלחה לאחר מכן. קבוצה לא בונה על כך שמעוז הגנתה יורחק מ-6 משחקים. וגם בלעדיו עדיין הקבוצה השיגה את אחוזי ההצלחה הגבוהים אי פעם. לא היה שום צורך להתחזק – היה צורך שטשיירה ישמור את הידיים לעצמו ובית הדין יפעל בשום שכל.

ובנוסף:
3. הפועל ת"א אכן הגיעה למשחק העונה מהמקום הראשון, אך (שוב) למכבי חיפה היו אחוזי הצלחה גבוהים יותר.
4. מכבי חיפה הפסידה פעמיים על הפרש שערים.
5. לצפות מה הולך להיות השנה כשהקבוצות לא השלימו את הסגלים ולשתי ה"גדולות" נשאר עוד זר בקנה, זה מוקדם מדי.
6. הנבואות לגבי גולדהאר מצחיקות אותי. אדומים חושבים שאוטוטו נמאס לו לזרוק כסף וצהובים חושבים שהוא רק ילך ויגדיל את ההשקעה ויהי מה. אז מדובר על אדם שכולנו לא מכירים מספיק טוב את ההתנהלות שלו אפילו כדי לצפות ברמת ודאות של 50% מה הוא יעשה בשנים הקרובות.

ד"א, פורסם שיואב כץ…מקווה שיש ג'ריקנים בוולפסון.

יניב פרנקו 7 באוגוסט 2014

הולד איט!

ירוק 7 באוגוסט 2014

מתן, מקווה שזה אומר שאתה חוזר להגיב כאן באופן קבוע :)

כל מילה בעניין גולדהאר. פשוט השחתת מילים. גם ההאדרה שלו וההתלהבות מכל צעד קטן שלו מתחילה להיות מעט פאתטית. אני מעריך אותו מאד והוא עשה עבודה נהדרת בנתיים. אפילו ראויה לקנאה לפרקים. אבל בואו נרגע…

ניב 7 באוגוסט 2014

יניב פוסט נפלא.
יש משהו שאני לא בטוח שהבנתי ואני רוצה שתחדד לי אותו.
אתה אומר ששחר השקיע יותר ממה שהוא רגיל (אני אגב חושב שהוא השקיע הרבה כסף בשנתיים האחרונות אבל מילא) ובנה קבוצה שמטרתה הצלחה מידית.
אחר-כך אתה טוען (אני חושב) שבגלל שמכבי הודחה אז לחיפה יש סיכוי ממשי לקחת את האליפות.
שאלתי היא האם אתה חושב ששחר לא פעל עד כה על בסיס ההנחה שאפשר לקחת אליפות והאם אתה חושב שמשהו זולת אליפות היה מספק אותו?

יניב פרנקו 7 באוגוסט 2014

אני חושב ששחר בנה קבוצה שמטרתה היא התמודדות על האליפות -אבל כשהוא מבין שמכבי נמצאת 2 שלבים קדימה באבולוציה ממנו והגעה לליגת האלופות היתה פותחת עוד את הפער .
לכן כרגע יש לו אפשרות ללכת עם התכנית המקורית או להגדיל את ההימור .

בכל מקרה שחר של השנים האחרונות בשנה רגילה לאחר כל כך הרבה הפסדים לא היה מביא מאמן זר ומשקיע כל כך הרבה בשחקנים מבוגרים שלא ניתן להשביח אותם .

אלכס 7 באוגוסט 2014

אם ב"להשביח" אתה מתכוון לשלם מחיר מופקע על שחקן התקפה צעיר של אדון זהבי, לתרץ את זה בפילנתרופיה, ואז למכור אותו במחיר הפסדלהשאיל חזרהלהחליף בשחקן עם תוספת… אז כן, השנה הוא לא מנסה להשביח.

אני מאוד מקווה שהבאת המאמן והצוות שלו מהוים השקעה שמחלקת ה"סקאוטינג" לא תקבל יד חופשית ללכת נגדה. עושה רושם שזה הכיוון. הלוואי וזה יימשך.

איציק 7 באוגוסט 2014

אם הידיעה שקרויף מיועד לעבור לפאוק נכונה אז יהיה מעניין. קבוצות גדולות נבחנות בנכונות המנגנון והדרך. האנשים רק אמורים למלא את המשבצות כדי להמשיך את הדרך. כמובן שכל אחד מביא את היחודיות שלו, ויש טובים יותר ויש פחות, אך אם המערכת בריאה היא אמורה להביא תחליף ראוי שימשיך בכיוון הנכון. אם תבוא ירידה דראסטית אז זה יצביע שמשהו לא נכון במבנה המערכת, אם ישאר פחות או יותר אותו הדבר עם הפנים קדימה לשיפור אז זה יהיה מעודד. משעמם לא יהיה…
באר-שבע לא מועמדת לשום דבר, תפסיקו לשים אותה בקונטקסט של מישהי שביום טוב מסוגלת. היא לא!!! שנה אחת למעלה וכב ספקולציות. תנו לי שלוש שנים בצמרת, קרי אירופה, עם בסיס רחב יותר, שההגנה לא תתפרק בגלל פציעה או שתים. תנו לי קבוצת נוער שמעלה שחקנים מבטיחים לבוגרת. אחרי זה לא רק אפשר, כי אם צריך יהיה לשים את החץ במקום בו כתובה המילה אליפות. אך לפני שיש יציבות בצמרת ובסיס איתן זה סתם חול בעיניים, והרבה חול.

יואב 7 באוגוסט 2014

יניב,
בקשר להשבחת שחקנים שלכם וקבוצת הדאבל,
מכל הקבוצה הזאת, שניים באו, היחידים שראויים.
בסופו של יום עדיף זהבי אחד על-צרפתי, בן לוז, מאיר מליקה, אדרי, פנסטיל, שביט, אנטבי(נולד במכבי), אורי כהן(וואט דה פאק), דגו, עובד, דדי ועוד…
ואם איגבור נחשב לסמל אדום אז נוסיף גם את בן שיטרית(:

יניב פרנקו 7 באוגוסט 2014

הכוונה בפוסט היתה ברורה – מי שאת חלק מהישגיו עשה בסביבה תחרותית שבה אירועים מחוץ למגרש השפיעו לא מעט על התחרותיות כאשר הוא זוכה לסביבת העבודה המושלמת מוטב שלא ישתמש בתירוצים מהסוג הזה.

הישגיו של קרויף רואים להימדד אבסולטית כמו גם התוצאות הפחות טובות.

גיסנו 8 באוגוסט 2014

יש הבדל בין אירועים מחוץ למגרש כגון "שחקנים יוצאים לבלות בלילה", "יש הדלפות מחדר ההלבשה" או "כוכב הקבוצה מקלל את הבעלים בשידור חי", לעומת "המדינה במלחמה".

יניב פרנקו 9 באוגוסט 2014

הוא האשים את סיפור ראדי לא פחות מהמלחמה – שזה יותר ממשפחת כוכב הקבוצה מקלל את הבעלים בשידור חי .

עדי אבני 7 באוגוסט 2014

חייבים לציין בנושא הזה, שמכבי לא ממש הסתפקה בזהבי. למעשה, בעקבות הנופעות שלהם בהפועל, מכבי היו מעוניינים גם באניימה, ידין, ורמוט, שכטר, תמוז, בן שהר, איגייבור, נאתכו טל בן חיים ודמארי. רק ההעדפה של הפועל ושל רובם לשחק במקום אחר גרמה לכך שלא ישחקו במכבי. לא חוסר עניין מצידה. מדובר ב11 שחקנים על פני 3-4 שנים.

יואב 7 באוגוסט 2014

אז קח גם את רון נחמן.
אני לא יודע במי היא התעניינה ובמי לא. יודע מי בא.
איך שלא מסובבים את זה, זאת הפועל הכי אנדראצ׳יברית בהיסטוריה שלה וזה קל לקביעה כי בדרך כלל היא לא היתה במקומות האלה בכלל.

קורא 7 באוגוסט 2014

בעיניי העמדות החלשות של חיפה הן לא העמדות שתיארת. עמדת השוער השתפרה פלאים, ובלם סביר אחד יש, אבל זקוקים לבלם נוסף. עמדת המגן השמאלי זקוקה להשבחה, וגם חלוץ חסר. גם קשר אחורי נחוץ, אבל דווקא העמדה הזו פחות משמעותית בעיניי.

מכל העמדות האלה, הקריטיות ביותר הן עמדת המגן שאני לא רואה שחקן ישראלי שיכול לתפוס ועמדת החלוץ.

יניב פרנקו 7 באוגוסט 2014

דווקא מגינים זה משהו שלחיפה יש יתרון אפילו על מכבי – בטח אם דגני מגיע .
חלוץ חסר לכם ? יש לכם עודף של 2-3 שהם שחקני הרכב גם בבאר שבע וקרית שמונה .

ירוק 7 באוגוסט 2014

אם אידריסו כשיר רוב העונה אני לא חושב שאנחנו צריכים עוד חלוץ. עמאשה ואזולאי זה לא מדהים, אבל זה מספיק כתגבורת. פלוס איזה צעיר או שניים אולי. בניון וראיוס הם שני שחקנים שיכולים לכבוש הרבה – אם הם יתנו תפוקה סבירה, אנחנו במצב טוב בחלק הזה.

מגן שמאלי – לא מסכים איתך כ"כ, עם טוואטחה במאה אחוז יכולת אנחנו ממש לא צריכים. נקווה שהוא יחזור לעצמו ושהכל ירגע, כי בכושר מלא (לפני שנתיים נניח) הוא המגן הטוב בארץ.

קשר אחורי – לא מבין איך אתה חושב שזה לא משמעותי. מקווה שאין לך (ולאף אחד אחר) מחשבה לבנות על בוקולי כשחקן הרכב. די. עם כל האהבה שלי אליו, הוא צריך להיות על הספסל. מה שאומר שאנחנו צריכים עוד קשר עם אוריינטציה הגנתית (אבל לא רק) ליד מויאל.

יניב פרנקו 7 באוגוסט 2014

מחשבה שהיתה לי שמיטרוביץ הוא השחקן שיכול להיות בינגו לחיפה ליד מויאל -הוא מוסר טוב ומגן לא רע.

gil - Zimbabwe 9 באוגוסט 2014

Yaniv, nice post. but you lost it in your last 3 sentences give some respect to some one who always giving respect to the press

Comments closed