זה הזמן שחר

santa---b

אחת לשנה מפרסם גלובס מעקב מדויק על תנועת הכספים בליגה – בשנה שעברה כשהתייחסתי לנתונים, קיבלתי בין היתר תגובות חשבונאיות שונות למרות שהנושא אינו חשבונאי גרידא ומשחקים חשבונאיים ניתן לעשות לאורך כל הדרך – את תמונת המאקרו זה לא ישנה.

בשנה שאפשר כבר לכנות אותה "אוסקר א'" עמד הפער בין הכנסות להוצאות במכבי על סכום של כ-54 מיליון שקל. לא רע. הלוואי עלינו רבע מזה.

ובאותה נקודת זמן עמדה ההשקעה המצטברת של גולדהאר במכבי על 199.5 מיליון שקל אליבא דגלובס.

לא רע בכלל.

כשהתייחסתי לנתונים בשנה שעברה, קיבלתי גם את ההערות כי מדובר בחלק מספיחי נמני ("הבזבזן"), וזה לפני אירופה ולפני מכירת המנויים – אז נכון כל זה אכן תרם וצמצם משמעותית את ההוצאה בשנה של סוזה לכ-46 מיליון.

והנה במחי כרטיס חופשי אחד ושנה מוצלחת מאוד ההכנסות גדלו והגיעו לשיא בזכות הקמפיין האירופי ומכירת המנויים המרשימה והמכירה של עטר ודאבור – ועדיין אחרי הכל – בשנת השיא עמדה הוצאת הבעלים על 46 מיליון!

ועכשיו תרגיל קטן בחשבון – מה יקרה להכנסות בשנה שכרגע לא נראית הכנסה מאירופה ולא צפויה מכירת כוכב (אלא אם כן..) והמנויים נשארו במקום וגם המקום על החולצה עדיין מחכה לספונסר – מה יקרה אז לשורת ההכנסות?

הערכת הבלוג חיתוך של כמחצית – כואב.

ומה יקרה להוצאות בשנה שבה הכל עולה יותר – מהחוזה של זהבי ובן בסט ואיגיבור – והרכישות שסיימו את תפישת ההעברות החופשיות (שלא עמדה מעולם במבחן המציאות היות ולאורך כל תקופת גולדהאר שילמה מכבי הרבה כסף בסעיף הרכש) – ויש גם מאמן יקר יותר והוצאות לא צפויות מאירוח בקפריסין ועוד ועוד ועוד.

זה כאילו העסק הזה נמצא על ציר ליניארי של גידול בהוצאות – והרי נמני כבר עזב מזמן.

***

שמתי לב שאנשי מכבי לא נכשלים סתם, הם תמיד מתמודדים *הירואית* או *מופתית* ואף פעם לא סתם עושים טעויות – מכבי בנתה קבוצה שגם בשנה של צ'מפיונס הייתה גומרת בגירעון כבד – כן, קבוצה ישראלית שגם בשנה של הכנסות מכסימום לא מסוגלת לסיים מאוזן היא קבוצה יקרה הנשענת על אופרציה כבדה.

וכן, בקבוצה ישראלית כל כך יקרה יש הרבה מאוד שומנים – אין מצב שלא.

ועדיין זו קבוצה שנבנתה בצורה *מופתית* בתקציב שכזה ואין לה מגינים, על השוער יש חילוקי דעות וחסר לה גם קשר אחורי ויש שיאמרו גם שהגיע הזמן לחלוץ זר חדש.

בואו ניקח את רייכרט ואייבנדר – האם קבוצה כל כך עמוקה ועם מחלקת נוער שכזו צריכה לשלם ולרכוש כרטיסי שחקן ומשכורות נאות לשחקני סגל שחלקם בכלל לא בתוכניות – אולי משהו בתכנון לא כזה *מופתי*.

עזבו, לא משנה. לא הבעיות שלנו.

אם כי ייאמר לזכותנו שאתמול בקפריסין מי ששיחק באמת טוב היו האקסים שלנו – אנחנו איפה שיכלנו לעזור עזרנו.

***

אתה מדבר שטויות כבר יגיד לי מישהו – מה עם חנות המזכרות והשקת הבירה – מכבי עובדת לטווח ארוך מה שאצלכם לא עשו מעולם (אאוץ'! אבל נכון) – וזה באמת חלק עתידי ממבנה ההכנסות – למרות שכרגע להערכתי את עלויות ההקמה של מחלקת המסחור והפלטפורמות הקמעונאיות זה אפילו לא מכסה.

לא מכסה ולמרות המחירים הגבוהים בחנות שגורמים לי לחשוב ש-130 שקל לדרבי זה מחיר מציאה למי שמשלם 260 שקל לחולצת פולו עם רקמת MTA.

איך אני יודע לקבוע בכזו החלטיות שזו נישה?

כי המחלקה בצהוב שהיא מופת של ניהול מאוזן והכנסות שגדלות בצורה עקבית לא באמת פיצחה את הנושא.

לדריקס ולצוות שלו יש יכולת גיוס ספונסרים מרשימה ויכולת למסחר כמעט כל צעד במערכת – ועדיין את תחום המזכרות הם לא באמת פיצחו – למה? כי זה נישה בישראל. וזה יישאר נישה מאחר שהעלויות פה הן כבדות מהבסיס ואין פה שוק אמיתי לזה.

סטיתי מהנושא.

הלוואי ויפצחו את המסחור באופן שילמד את כל הליגה להרוויח יותר.

***

מכבי, וזה לא סוד, הגיעה לתקרת זכוכית השנה – חילופי האנשים, החזרה למבנה הכנסות של עידן נמני ומערכת הוצאות שרק גדלה משנה לשנה – וכל זה לצד תחושה שמשהו באסטרטגיה דורש חשיבה מחדש.

וכל זה קורה כאשר לשחר – שיודע לשרוף לא פחות כסף יש מודל הכנסות טוב יותר, מהיכולת לשלב את עסקיו הפרטיים (הונדה) ודרך "סמי עופר" – כן – גם פה צריך להגיד שאני לא רואה את עיריית ת"א מצליחה לארגן קרקע זמינה ועוד חצי מיליארד שקל לבניית תשובה מתאימה (וכל זה קורה כאשר בשנתיים הקרובות התל אביביות ישחקו בראש הזהב או בנתניה ויחכו לשיפוץ בבלומפילד).

לחיפה יש לא פחות קהל, תשתיות טובות יותר, דירוג לא רע, אופרציה תפעולית טובה מאוד (שעולה חצי) – חיפה היא מתחרה ראויה למודל הכבד של גולדהאר – למודלים רזים יותר יש גם מה להגיד בעסק (הפועל הישנה לדוגמא).

בעסה.

***

ועכשיו השאלה האם שחר מבין את הסיטואציה – כי למרות שחיפה באה הכי מוכנה לעונה הזו – תמיד אפשר לשפר – חיפה, כך אני מאמין לא תהיה רחוקה ממאבק האליפות בינואר – וזה יהיה המבחן  הגדול של שחר – עד סוף החלון הם יסיימו את בניית הסגל, הם עשו את המכסימום בקיץ הזה ועדיין מולם עומדת הקבוצה היקרה ביותר בתולדות הכדורגל הישראלי מאז גאידמק.

אם חיפה תגיע לינואר תחרותית היא תצטרך להחליט אם היא הולכת עד הסוף – מחזקת את מה שעד ינואר יתברר כדורש חיזוק והולכת עד הסוף.

אני מזכיר שאת שנת הדאבל האדום חיפה הפסידה לא רק בגלל טישיירה ורן קדוש – אלא גם בהחלטה שלא לחזק את העסק.

אני מאחל לחיפה פתיחה מוחצת של הליגה אבל מצד שני מקווה שיזכרו שלא משנה מה – במות ניצחון בונים רק אחרי שריקת הסיום.

***

הפרויקט של מיטש ספג אתמול מכה קשה – אליפות חיפאית תחזיר אותו שנים אחורה.

זה הזמן יענקלה.

אנשים אחים אנחנו.

ותודה על שובל, סארי ושלומי – חולים על המנודים לך כבר שנים.

שניים רבים, שלישי...
תרנגולים בשעטה

88 Comments

עודד 29 באוגוסט 2014

נקווה לטוב. רק אציין ששובל גוזלן לא מנודה, סתם מושאל.

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

שובל כבר סמל ולא ניתן לו לחזור

ערן (המקורי) 29 באוגוסט 2014

כמובן. וברור שאם היום, עוד לפני משחק ליגה אחד, שובל יעבור למשל אל קרית שלום, הרי עד אחרית הימים נשמע על כך שבמכבי מככב עוד סמל אדום, בשר מבשרכם, הנשמה של שער 5…

צור שפי 29 באוגוסט 2014

ברור, ככה זה אצלנו.

wiz 29 באוגוסט 2014

גדול :)

ארז (דא יונג) 29 באוגוסט 2014

לעומת זאת כל פעם שהפועל נכשלים מדובר ב:

1. התנכלויות מצד גורם שלישי (עירייה, התאחדות, וכוב') .
2. בעלים נוכחי/קודם בעייתי.
3. קונספירציה כלל גלובלית כנגד המיוחג'ות של הפועל ואוהדיהם.

מה אגיד ומה אומר, יפה שמצאת במה להעסיק את עצמך היום. תשמח כמה שתוכל, לא בטוח שיהיו לך עוד הרבה הזדמנויות כאלה במהלך השנה.

רק להזכירך – בשונה מכל הבעלים האחרונים של הפועל בשנים האחרונות גולדהאר מראש הכריז שהוא לא רוכש את מכבי ע"מ להרוויח כסף. לפחות לא בשלב זה.

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

איזה להרוויח – השאלה כמה הוא מוכן לשלם עבור הצעצוע לאורך זמן

שרון 29 באוגוסט 2014

גם אם הוא ילך , אפשר למכור את כל השחקנים היקרים {אפשר לקבל על זהבי ובן בסט סכומים מכובדים} ומשאירים את השחקנים הצעירים.
בתקווה רבה , אני מקווה שמתי שגודלהאר יעזוב {זה לא שאלה של אם , אלא של מתי כמתישהוא הוא יחליט שלא בא לו לבזבז יותר כסף} הוא ישאיר התחלה של בניית אצטדיון {בנוסף לכך , תהיה לנו מחלקת שיווק מצויינת , מגרשי אימונים וכמובן מחלקת נוער מצוינת}.

תולעת 29 באוגוסט 2014

+1
כמובן כשמצליחים זה בתקציב זעום בזכות רוח המועדון אותה משמרים האוהדים שימלאו את בלומפילד גם בתקופות קשות כמו למשל עכשיו. לכסף לעולם אין שום קשר לזה.

ה"מודל" של שחר, שמכניס אליה הרבה כסף באמצעות הונדה (אצל יניב זה דווקא נקרא "לשלב עסקים פרטיים") לא נבנה ביום וגם לא ביומיים. לקח לו שש שנים בהם שפך הרבה מאד כסף כדי לחגוג אליפות בזמן שהדדשים והמפיות, רובי שפירא וקבוצת כתר לקחו אליפויות אינסטנט. את מחלקת הנוער לקח לו תקופה ארוכה יותר לבנות וגם העובדה שיש לו רק מתחרה רצינית אחת על הילדים באזור לא מזיקה.

הפסקה על רייכרט ואיינבינדר מוזרה מאד בעיני. איינבינדר שחקן סגל והרכב סופר לגיטימי, קיבל הזדמנויות וגם לקח אותן. רייכרט הוא שחקן מגוון יחסית שמקבל קרדיט על העונה הטובה שלו גם בנבחרת הצעירה. רכש הגיוני לחלוטין גם אם ייכשל כמו חסן אבו-זייד.

מעניינת לעומת זאת הקביעה שלך בנוגע למשכורות "נאות" לאותם שחקני סגל שלא בתכניות. יש לך מידע מדויק בעניין הזה? מצחיק גם שזה בא בטקסט שלך כ"כ בסמוך לפיאור שמו של שחר שמרשימת השחקנים שנמצאים אצלו בסגל על משכורות (מניחה ש"נאות") ולא בתכניות אפשר לבנות קבוצה (בעצם, כך נבנית הפועל, לא?).

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

במקום רייכרט שעלה בשכר פלוס תשלום לרמת השרון ואיבנדר שאינו שחקן כה זול אפשר להביא זר חמישי על משבצת הקשר האחורי – שניהם לא השחקנים שצריכים להחזיק את הקישור האחורי בקבוצה כזו ובוודאי שיש שחקני בית כמו לוגסי.
אבו זייד זה רכש שעלה לא מעט ואינו מוצלח – קורה לכולם.

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

למה לפאר את שחר ? לא בדיוק הבנתי איפה פיטרתי אותו כל כך – הוא נתן למכבי שנתיים לבנות את עצמה ואני מקווה שיהיה חכם וייתן פייט השנה כדי להכניס מקל אמיתי בגלגלים – לגביי מה שקראתי לו שילוב עסקים מקומיים – לשחר כמו שירצקי יש יכולת להזרים כסף דרך הועדה ואיתוראן -זה יותר כלכלי מלהביא הכל מהבית ומאפשר להם אורך נשימה בשנים קשות .

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

פיטרתי = פיארתי

תולעת 29 באוגוסט 2014

אפשר היה גם להביא חלוץ או קשר קו או שוער. רייכרט נקנה כשסוזה היה חתום על חוזה לשנה נוספת, וסוזה שיחק עם שניים ושלושה שחקנים באמצע (גם ללא אלברמן) כך שרייכרט מתאים מאד למערך כזה ובטח איינבינדר (ששיחק הרבה אצל סוזה). למעשה ללא איינבינדר מכבי בעונה הקודמת תלויה הרבה יותר ביכולות של ראדי שהיה חלש יחסית, כך שגם בדיעבד זו הייתה החלטה טובה.

ראינו במשך שנים שחקני בית שזוכים להרבה קרדיט במכבי, מתנהגים כאילו זה מגיע להם ולא מחזירים כלום (הרשימה ארוכה מאד). תחרות תעשה ללוגסי ומכבי רק טוב. אם הוא לא מסוגל להביא להשאלתו של רייכרט או להחליף את איינבינדר כשהוא פצוע, אז הוא לא רלוונטי, עם כל הצער.

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

דרך אגב סוזה – מיטרוביץ שהוא שחקן של סוזה עדיין יושב על הפיירול – שזה עוד קשר אחורי במערכת – ולמרות שהמנהל המקצועי אמור להחליט על הנושא הזה -יש פה עוד דוגמא להתנהלות לא מיטבית – דרך אגב מאוד דומה למכבי חיפה וסיפורי המנודים שלה – מה שהופך לפעמים תקציבים גדולים לפחות אפקטיביים – טענת הפוסט שהמציאות הכלכלית תכריח את מי שלוקח החלטות להיות זהיר עוד יותר בהמשך בדילמות כאלה ובמשמעויות של החלפת סגלי אימון בתדירות כה גדולה .

וזה חוזר לשאלה של האסטרטגיה – אולי מכבי חייבת למצוא דרך בהשמות האימון שלה להשאיר מאמנים לקדנציות ארוכות כדי להימנע מתחלופות שחקנים שהם גם עולות בביצועים פחות טובים בחודשי הקיץ וגם יקרות בלי קשר.

תולעת 30 באוגוסט 2014

אולי אסטרטגית המועדון הזה הבין שבלי הצלחות מקצועיות מיידיות הוא בדרך הנכונה להיות הפועל פ"ת. הצלחות כאלה עולות הרבה כסף ומצריכות ויתורים במקומות אחרים כמו למשל התחייבות של מאמן לשנים ארוכות.
אף מאמן ברמה אירופית גבוהה לא יחתום במכבי לשנים ארוכות כך שברמה האסטרטגית זו בכלל לא שאלה.

יניב פרנקו 30 באוגוסט 2014

אני חולק עליך – אסטרטגיה היא תהליך מתפתח – היה נכון לבחור בחירות מסוימות ולהתפתח איתם – כרגע מכבי בסיטואציה של סטגנציה ואם לא תמצא דרך להשאיר את המאמנים הזרים (אני לא בעד רוני לוי…) לשנתיים ויותר היא תיתקע.

עודד 29 באוגוסט 2014

רק משהו קטן- מכבי תל אביב ממש לא "בתקופה קשה" כרגע. את היכולת למלא את בלומפילד תבדוק לאחר שנתיים-שלוש ללא אליפות.

עומר 29 באוגוסט 2014

ד"ש מפבלוב

עודד 29 באוגוסט 2014

חזרה

תולעת 30 באוגוסט 2014

מכבי באמת לא בתקופה קשה ולכן אוהדיה עושים מנויים וממלאים את בלומפילד. אין מועדון שממלא את האיצטדיון בתקופות קשות שעבור אוהדים הן תקופות של חוסר תקווה או שינוי. כשיש תחושה של שינוי אז קהל מפולג ומסוכסך כמו זה של מכבי קונה 10,000 מנויים למרות שהקבוצה סיימה עונה קודם במקום שמיני והקהל של הפועל ממלא את היציעים למרות שנאבקים בתחתית.

בכל מקרה התגובה שלי התייחסה לכל מיני אוהדים הזויים שחושבים שהם והקבוצה שלהם מיוחדים וטובים יותר מוסרית וערכית מכל היתר.

אדם יונה 29 באוגוסט 2014

שיתוף הפעולה האדום – ירוק טוב לכולם. לאדומים בשנים הרזות לירוקים בשנים הבאות. המבחן של מכבי ת"א יהיה בעוד חמש שנים. האם גולדהאר עדיין יהיה כאן, האם יוכלו להקטין הוצאות ע"י שימוש בשדרה ניהולית ומקצועית מקומית שתפחית עלויות וכמו כן האם יצליחו להגדיל הכנסות. אף אחד לא מצפה להרוויח בעסק בשנה – שנתיים – שלוש, בטח לא בכדורגל הישראלי, אבל כן להגיע לסוג של איזון כלכלי.
וקצת קשור לפוסט, אני מצרף פה קישור לעוד שיתוף פעולה אדום – ירוק.
http://www.maveze.co.il/%D7%A0%D7%91%D7%93%D7%9C-%D7%A4%D7%90%D7%A1%D7%99%D7%91%D7%99-1/

פאןאפן 29 באוגוסט 2014

אין ספק שמכבי חטפה סטירה כלכלית חזקה העונה
גם אני לא בטוח שהסגל הזה ,בפורמט הנוכחי, יישאר עד לסיום העונה – זה קצת גדול ומיותר ואני מעריך שתתפתח מרמרת לא קטנה על רקע חוסר הצורך ברוטציה
ועדיין – הליגה הישראלית הייתה קטנה על מכבי בשנתיים האחרונות ועל כולם חובת ההוכחה שלא כך העונה
אז בוא נקשקש עוד חודשיים שלושה לראות הכצעקתה
ובראשון אני מביא את הקטן לדרבי ראשון אז בלי שטויות, או קיי?

רוני 29 באוגוסט 2014

הסימן הכי טוב שחזרתם אחורה בזמן להיות הפועל המוכרת (הייתי אומר והאהובה אבל זה יהיה שקר גס) זה שכל מה שיש לכם זאת התקווה שמכבי תכשל …למרות זאת כדורגל זה כמו גלגל זה רק עניין של זמן עד שהמצב יתהפך שוב.

עומר 29 באוגוסט 2014

יניב,
אני לא מתיימר להבין בתחום הפיננסי, אבל כל הדיבורים על כך שאליפות ירוקה תחזיר את מכבי שנים אחורה נראים לי מוגזמים. מכבי בעונה לפני אוסקר סיימה במקום 6. חיפה בעונה שעברה הסריחה כל מגרש שדרכה בו, והנה בהינף קיץ מוצלח אחד מסתמן שתדבר חזק במאבק האליפות. רוצה לומר- הכל מאוד נזיל.
אשמח לשמוע למה לדעתך עונה של אליפות של חיפה ומקום שלישי (חו"ח) תחזיר את הפרויקט של גולדהאר שנים אחורה.

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

פיננסית גם אם גולדהאר יחתוך חלק גדול מההשקעה מכבי עדיין תהיה קבוצה בתקציב נכבד – אבל בלי כרטיס אפשרי לליגת האלופות ועם מסלול שיש בו 3 שלבי נוקאאוט עד לליגה אירופאית כל החשיבה והתכנון נכנסים למוד אחר- הכל שאלה איך אתה קורא את גולדהאר -בעיני כל עוד על ציר הכנסות היה גידול הוא היה מוכן להגדיל את ציר ההוצאות – השנה זה כמובן נעצר וללא כרטיס אופציונאלי זה כנראה יוביל אותו לתכנן אחרת.

אני חושב שאסטרטגיה שבה מכבי מחליפה דיסקט בקשר לזרים (צעירים ,זולים ) וישראלים (צעירים,בית) היא לאוו דווקא אסטרטגיה רעה -אבל תחרותית הליגה יכולה להתנהל איתה.

שרון 29 באוגוסט 2014

מה שנקרא צוחק מי שצוחק אחרון.
כחלק מתפקידיו , ג'ורדי {או יורדי , בואו נסגור את זה אחת ולתמיד , קוראים לג'נרל מנג'ר יורדי קרויף על שם הפטרון של קטלוניה או ברצלונה יורדיף , ככה הוא הסביר בראיון שלו בשנה שעברה . וזה לא מפתיע שהשם שלו קטלוני…} אחראי גם על מציאת מקומות התבשלות מתאימים לשחקני הבית שעלו מהנוער . למשל , רוסלן ברסקי וחסן אבו זייד הם במעקב ונשלחו להשאלות בשביל לגרות להם לצבור דקות משחק ולפרוץ.
בעוד כשנה שנתיים כשהם יחזרו {ברסקי ואבו זייד זה רק דוגמה} ויצטרפו לשחקנים כמו שון גולדברג ודור פרץ שאני מאוד מקווה שילמדו משחקנים כמו ראדי ואלברמן , נקבל גם את שלד שחקני הבית.
וזו הסיבה העיקרית שאף אוהד מכבי לא צריך לחשוש מהיום שגודלהאר יעזוב . הוא ישאיר מחלקת נוער נהדרת ש"תייצר" שחקנים מתאימים לקבוצה הבוגרת.

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

גולדהאר לא יעזוב וגם אם יעזוב יגיע איש אמיד אחר – העניין הוא ששילוב של גולדהאר והכנסות אורגניות של 80-90 מיליון שקל זה משהו שהליגה לא יכולה להתמודד איתו – אני לא חושב שיש מישהו במכבי או מחוצה לה שרואה תסריט קיצון אצלכם .

מיכאל 31 באוגוסט 2014

ג'ורדי, אין פה טעות. קוראים לו ג'ורדי. ולכל הקטלאנים שנקראים על שם אותו קדוש קוראים ג'ורדי לא יורדי

שרון 31 באוגוסט 2014

בראיון איתו בערוץ הספורט לקראת סיום העונה הראשונה שלו הוא אמר שקוראים לו יורדי , זה השם שלו.

עידוקוליס ליפשיץ 29 באוגוסט 2014

בפעם הראשונה מתוך 1000 פוסטים שלך שניסיתי לקרוא, גם הבנתי מה אתה מנסה לומר ושומו שמיים – אני אפילו מסכים עם הרוב המוחץ!

ייתכן בגלל שזו פעם ראשונה שלא השתמשת במילה "בואכה"?

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

בא לי להגיד לך תודה בואכה תחושה חמוצה מאוד…

שניר 29 באוגוסט 2014

אחלה פוסט, תודה. רק כמה שאלות, האם רצית לומר שליעקב שחר יותר זול להשיג אליפות מלמיץ' גולדהאר? יכול להיות שזה נכון, אבל מיץ' מביא לכך שלקחת אליפות פה נעשה עסק יותר יקר במונחים אובייקטיבים, ובמגרש הזה הוא אמור לנצח.
שנית, מה ההבדל שאתה מעריך שקיים בהכנסות בין אליפות(בהנחה שאתה לא מגיע לליגת האלופות אבל כן לשלב הבתים באירופית) לבין סגנות?
ושלישית, אפשר קישור לכתבה בגלובס?

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

זה לא עניין של זול או לא – כדורגל זה לא מדע אבל ישנה מאסה קריטית של כסף שהופכת את המשימה לבלתי אפשרית למתמודד – לשחר יש כיס מספיק עמוק ומודל הכנסות טוב כדי להעמיד קבוצה חזקה מול סדרי הגודל שראינו בשנים האחרונות -זה לא קרה בגלל ניהול גרוע של חיפה – אבל בשלב מסוים הפער בתקציבים היה יכול להיות גדול מדי.
וול מארט עובדת באסטרטגיה הזו -יתרון לגודל ופתיחת פער שבו למתחרים יש מעט מאוד מרחב תמרון .

את הלינק אני אוסיף אחר כך -חפש בור בלי תחתית בגוגל בינתיים.

סדרי גודל הכנסות -ליגת אלופות בין 60-70 מיליון , ליגה אירופאית 15-25 מיליון וההבדל בין מה שקורה בליגה הוא זניח .

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

זה הלינק של השנה
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000965489

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

וזה של שנה שעברה כולל מספרים על כל השנים הקודמות
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000902290

שניר 29 באוגוסט 2014

תודה, מה שבאמת עולה מכל הנתונים זה שמתסמן דואופול של מכבי וחיפה(בהנחה ולאף אחד מהבעלים לא יימאס), כמובן כמו שאמרת כדורגל זה לא מדע אבל מבחינה תקציבית יש שלוש רמות בליגה, עצם זה שאין אף אחת בליגה משל עצמה היא טובה סה"כ, כי היא מעודדת תחרות בכל שלוש הרמות. בנוסף ההשקעה שציינו פה של מכבי וחיפה בנוער גם היא חיובית מאוד לכדורגל הישראלי.
כל עוד חיפה או מכבי לא יגיעו פעמיים שלוש ברצף לליגת האלופות תהיה פה תחרות.

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

הניסיון מראה שהגעה לצמפיונס היא קשה מספיק ולמען האמת בשנה שאף קבוצה לא עושה שלב בתים לדבר על פעמיים שלוש צמפיונס זה רחוק – המפתחות לעתיד הליגה נמצאים בידיים של שחר כמו שהם בידיים של גולדהאר ואכן במצב הנוכחי לראות מישהי מתברגת ביניהם ללא ניהול ספורטיבי מבריק יהיה קשה .

גיא זהר 30 באוגוסט 2014

כמו שכתבתי כבר בעבר הייתי מציע להתייחס לנתונים של גלובס בזהירות. מעבר לזה שגלובס לא כותב (בצדק מבחינתו) על המקורות לנתונים שלו, הוא לצערי לא מפרק את מרכיבי ההכנסות (וגם ההוצאות) של הקבוצות וזורק מספרים באוויר. מכיוון שלמיטב ידעתי הקבוצות הן עמותות (ולכן גם אין דבר כזה בעלי קבוצה אלא ספונסרים בלבד) אין בעיה לברר את תקציבן ברשם העמותות. לפחות לגבי באר שבע אני יודע בוודאות די רבה שתקציב הקבוצה נמוך בערך ב20 אחוז מהמופיע בגלובס ולדעתי כך גם לגבי שאר הקבוצות כולל מכבי וחיפה.

אזי 29 באוגוסט 2014

בגדול אתה צודק.
רק שהפוסט שלך נראה בנימה שתוקפת מראש את כל מי שחושב שבמכבי עשו השנה עבודה נפלאה, ותמצא מעט מאוד אנשים כאלה :)
למעשה במכבי עשו השנה שני מהלכים מאוד מוצלחים, וגם הם מוצלחים נקודתית.
מציאת מחליף ראוי לסוזה (להחתים את אוסקר היתה פעולה נכונה למרות התוצאות)
ומציאת מחליף ראוי לאוסקר (למרות שאין לנו תוצאות עדיין).

בכל הנוגע לרכש, קרוייף לא הצליח כמו בשנים קודמות.
קרוייף הסתבך מאוד עם להביא רכש ואחרי קיץ ארוך הביא את עדן ואת נוסא במחירים גבוהים ולא הביא מחליפים בעמדת המגן השמאלי ובעמדת השוער.

ודבר אחרון, כנרגע במכבי לא משתמשים מספיק טוב במחלקת הנוער.
אני לא יודע אם זה כי הם לא יודעים איך, או כי שחקן שיוצא מהנוער הוא עדיין לא מספיק טוב ועדיין צריך להשתפשף בקבוצות אחרות.

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

אני לא חושב שאוסקר היה טעות – וגם לא בן בסט ואיגיבור -אני חושב שטעו בינואר (או שלא הצליחו) ושלא הציעו מספיק עבור ורמוט (סאגת ארוכה ומיותרת).

לגביי הנוער אצלכם זה בדיוק כמו בחיפה – יש מחלקה נהדרת אבל כישרון בן 18-19 לא יכול להתחרות בסגל הנוכחי על מקום – יש לזה 2 אפשרויות אסטרטגיות -האחת לבחור בשילוב צעירים ואת הכסף לנתב לזרים יקרים יותר (להוציא אותו דבר אבל בהתפלגות אחרת) או לשנות את מבנה המחלקה לפורמט אקדמיה – מכבי מייצרת הרבה שחקנים לליגה אבל מעט מדי כוכבים של ממש( הדור הבכיר של הפועל לפני עשור ייצר את זהבי,נאתכו, בן סהר ואחרים להשוואה).

דרך אגב בכל מה שקשור לנוער חיפה באותו מקום כמובן – גוזלן גם בעוד שנה לא יהיה מספיק טוב להיות חלוץ בכיר בקבוצה של 60-70 מיליון שקל תקציב.

אזי 30 באוגוסט 2014

אני רוצה להדגיש שאני לא חושב שג'ורדי "נכשל" השנה.
הוא הצליח בצורה נפלאה, אבל הוציא המון כסף ולא הוציא יש מאין כמו שהתלהבנו בשנתיים האחרונות.

יניב פרנקו 30 באוגוסט 2014

תכלס קרויף הוציא יש מאין רק בשנה הראשונה – ההחתמות של השנה השניה היו או יקרות (טבח) או בינוניות (בדש,אייבנדר ,פאבלו) או די נפילות ( מארבל ,מאנה , בן הרוש בהעברה יקרה ) – מיטרוביץ זו החתמה של סוזה שכרגע תוקעת את מכבי וברק יצחקי חזר בזכות החוזה של נמני..

להשוות את זה להחתמות של אנימה בכסף קטן, טיבי, קרלוס, ראדי, פריצה וכמובן זהבי זה לא באותו קנה מידה – רוצה לומר שכרגע נראה לי שהשנה הראשונה היתה היוצא מהכלל.

תומאס נוימן 29 באוגוסט 2014

עוד מהלך מוצלח נקודתית (ולא נקודתית) – החתמת ערן זהבי על חוזה חדש, ארוך טווח, עם סעיף יציאה גבוה יותר וסעיף שמחייב את הקבוצה הרוכשת לשלם לו שכר גבוה יותר.

המדד הטוב ביותר למידת הצלחתו של המהלך : תראה כמה האוהדים של חיפה והפועל מתפללים עד היום שתבוא קבוצה ותקנה אותו (כולל פרנקו בפוסט הזה).

יואב 29 באוגוסט 2014

פוסט משועמם ומאד לא מדויק.
מסקנות הבלוג הזה שגויות לחלוטין ולא לראשנה כשזה קשור למכבי.
אשמח לראות את הנחות היסוד מתפרקות חודש חודש. ולהגיד אמרתי לך.

מעיין אוהד מכבי 29 באוגוסט 2014

ואוסיף – חלק ניכר מההשקעה של גולדאהר הייתה:
1. ברכישת אמצעים טכנולוגיים ועזרי אימונים שקיימים בכל קבוצת ליגה שנייה ושלישית באירופה אבל לא היו במדינת הקומבינה שלנו (השקעה לטווח ארוך).
2. במחלקת הנוער (השקעה לטווח ארוך שאני מעריך שמכבי יקצרו את פירותיה בעוד כשלוש שנים).
3. בבניית מנגנון שיתמוך את כל האופרציה הזאת, והמנגנון הזה מייצר נכון לעכשיו יותר הכנסות מהעלות של יצירתו (ההכנסות של מכבי ממכירת חולצות משחק הן משהו שלא היה קיים קודם בכדורגל).

מכבי "ניקתה" עצמה מחוזים כבדים וגם אם מדיניות הרכש של יורדי לא חפה מטעויות, עדיין כל המערכת משדרת רוגע, יציבות וחשיבה לטווח ארוך.

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

אני חושב שמכבי חיפה עושה לפחות את אותו כסף ממסחור כמו מכבי – במודל נכון בהרבה ורזה יותר .
החוזים הכבדים זה משהו שנחתם אצל גולדהאר ואנגלידיס והתחלף בחוזים כבדים חדשים -ולגביי העזרים הטכנולוגיים אלה אומנם תשתיות אבל עם פחת גבוה והחלק שלהם מהעוגה מאוד נמוך .

ההשקעה בנוער לעומת זאת פנטסטית אבל את האמת – למעט השנה של איוניר שנתנה למכבי את מיכה ודאבור דורות של שחקני בית במכבי די הולכים לאיבוד – במבחן התוצאה בוגרי מחלקת הנוער של מכבי הם יחד עם חיפה בוגרי המחלקה שיש לה הכי הרבה נציגות בליגה אבל במכבי עצמה חלקם די נמוך .
אני לא מבין למה דווקא אתה חושב שעוד שלוש שנים משהו ישתנה

גיא זהר 30 באוגוסט 2014

ההשקעה בנוער של מכבי (וגם של חיפה) היא עוד אגדה מבית היוצר של שחר, גולדהאר ואלונה. אף אחד לא באמת משקיע במחלקות נוער. ההוצאות על הנוער לא גבוהות יחסית (מאמנים זולים וגם אנשי מעטפת במחלקות הרציניות כמו תזונאי, רופא וכו') ומסתכמות בעיקר בהסעות ואילו ההכנסות מהתשלומים של אלפי הילדים ענקיות. אלונה במקרה הזה לקחה את החסכון לרמות היואב כץ (עוזר מאמן בוגרים כמאמן הנוער, קיצוץ השכר של המנהל המקצועי, ועוד), אבל שלא נתבלבל – מחלקות הנוער הם מקור הכנסות ולא הוצאות.

מתן גילור 30 באוגוסט 2014

אז כדי שאתה לא תתבלבל, כדאי שתדבר עם אוהדי הפועל חיפה שלקחו על עצמם לתחזק עצמאית את מחלקת הנוער למשך עונה אחת (הכנסות + הוצאות) וגילו שאפילו 15 אנשים ששמים 20,000 ש"ח כ"א לא מצליחים לכסות את ההפרש בין ההכנסות להוצאות. או כמו שמודי בראון ניסח יפה "מדהים איזה חשבון מים עצום מצליחה לגרום קבוצת נוער".
בלי ציניות, הייתי בהרצאה של מודי על זה. אלא אם יש לך נתונים, בינתיים הוא זה שניהל בפועל ושם מהכיס עשרות אלפי ש"ח כמו כל שאר חבריו.

גיא זהר 30 באוגוסט 2014

הפועל חיפה היא סיפור עצוב של הזנחה רבת שנים שגרמה לכך שאין להם כמעט ילדים בבית הספר לכדורגל, מה שמייצר את רובן המכריע של ההכנסות. אם אתה מתבסס רק על הקבוצות התחרותיות שכוללות רק מאות ילדים – מצבך קשה. תשאל את האדונים ברקוביץ את איזיקוביץ אם מחלקות נוער זה עסק מפסיד (דרך אגב, אתה מוזמן לבדוק את מירב ההכנסות איזיקוביץ מייצר לא ממכירת שחקנים).

יניב פרנקו 30 באוגוסט 2014

גיא יש הבדל גדול בין אופרציות כמו נשר וטוברוק שהם חד מימדיות ומוכוונת רק למכירת שחקנים – אבל בגדול מחלקת נוער יכולה להיות ענף מכניס ואם מודדים אותה נכון בלא מעט מקומות היא מאוזנת פלוס על ציר השנים.

בהפועל חשפו לא מזמן שההכנסות של המחלקה מהורים הם באזור ה3 מיליון ויש עוד התחייבות של הקבוצה הבוגרת לכמיליון פלוס – אם אתה לוקח בעשור האחרון את ההכנסות ממכירות שחקני בית בהפועל (רק זהבי,נאתכו וסהר לבד זה יותר) אז העסק אפילו ריווחי.

כמו לא מעט פרמטרים בממשק של קבוצת כדורגל בישראל בגלל ניהול גרוע (או בזבזני) יש תחושה שהעסק כולו מפסיד.
במסחור, בנוער, במכירת כרטיסים וכמובן מכירת שחקנים ואירופה יש הכנסות לא מעטות – הבעיה שחלק גדול ממנהלי הכדורגל בארץ וניקח את יואב כץ לדוגמא לא יודעים לנהל / בעלי יכולות את כל המערכת ואז מחשבים הוצאות שאמורות לייצר רווח עתידי כהוצאות זוללות משאבים – מה שבטוח מחלקת נוער כמו להשכיר חנות למכירת מסחור היא קודם כל הוצאה ואחר כך אולי ,תלוי הרבה משתנים ולטווח לא קצר הכנסה.

מתן גילור 30 באוגוסט 2014

קבוצת הנוער של הפועל חיפה בשנים האחרונות נמצאת בצמרת-מרכז טבלה.
כמו כן, בשנים האחרונות, זו אחת הקבוצות עם שיעור שחקני הבית הכי גבוה בליגת העל.
לא נראה לי עצוב או מוזנח.

גיא זהר 30 באוגוסט 2014

מתן, לא סתם מודי וחבריו נרתמו לטובת מחלקת הנוער של הפועל חיפה. כץ יבש אותה בשנים האחרונות. הקבוצה הבוגרת של הפועל חיפה מתבססת על קבוצת הנוער שזכתה באליפות לפני שמונה שנים כמדומני. מכבי חיפה ותל אביב לא סתם פתחו סניפים ברחבי הארץ. זה מקור הכנסות. יניב, אני מסכים שיש הבדל בין טוברוק ונשר לבין האגודות הגדולות אבל שוב, עיקר ההכנסה מגיעה מבתי הספר לכדורגל שבהם מכניסים כסף ולא מוציאים כמעט. לא סתם האדונים שרף את ברקוביץ' מפמפמים על התחלת הליגות מגילאים גבוהים יותר. פחות הוצאות בשבילם. הנוער גם לטווח הקצר מייצר לא מעט הכנסות. אם נוער לא היה מייצר הכנסות, מחלקת נוער במ.ס (לשעבר בית"ר) באר שבע כבר מזמן לא היתה קיימת.

ירוק 30 באוגוסט 2014

אני לא מסכים עם כל מה שיניב רשם ולצערי אני לא רואה שום דבר אפור או שחור בעתיד של מכבי ת"א כרגע. אני גם לא שותף לצהלות האופטימיות של חלק מהאנשים לגבי העונה הירוקה.

אבל – יואב, חוסר היכולת שלך לראות שום דבר שלילי בכל מה שקשור לגולדהאר או מכבי ת"א (או אולד טראפורד…) הוא מעט משעשע.
אגב – כשצריך לתת מחמאות אז נותנים (ונתתי הרבה). כשצריך לבקר אז מבקרים. העונה האירופית של הצהובים השנה היא כשלון מוחלט. איך שלא תסתכלו על זה וכמה פעמים שתגידו לעצמכם שמאריבור קבוצה חזקה או הליגה היוונית היא חזקה.

עדיין, לצערי אתם תקחו אליפות השנה.

יניב פרנקו 30 באוגוסט 2014

ירוק אם מכבי חיפה לא תגיע לינואר בסיטואציה תחרותית (נניח בדומה לבאר שבע) בשנה שעברה אז יש פה כישלון מערכתי – אליפות ירוקה אינה כישלון אבל הפוסט מדבר על הסיטואציה שבה לפעמים השוק מכריח אותך לקחת החלטות מסוימות .
ודרך אגב ההערכה שלי שחיפה אינה קבוצה מושלמת וחזקה שלא תידרש למקצה שיפורים בינואר – ומאחר ששחר בשנים האחרונות די ויתר על החלון הזה אני חושב שהשנה הוא יצטרך לפעול אחרת .

ארז 30 באוגוסט 2014

"מעט" משעשע?…
יש פה כמה צהובים שלפי שמם אני יודע בדיוק מה אני הולך לקרוא, בכל פעם ובכל נושא. מה שאי אפשר להגיד על גילור או על פרנקו אפשר להגיד עליהם. תסמונת העין האחת.

דגש 29 באוגוסט 2014

1. ברור שהפסד ההכנסות גורם לנזק וברור שהוא גם לא היה מתוכנן.

2. מלבד מגן שמאלי שבן הרוש וזיו הם הרבה מתחת לרמה של השאר, (ובהרכבים מסוימים – קשר אחורי תואם אלברמן) יש קבוצה טובה ומאוזנת. מגנים ימניים יש שניים לא רעים. לדעתי בשבוע האחרון ג'ורדי הראה הכי טוב כמה הוא גדול.

3. שניהם מוציאים עשרות מיליונים, כל ההבדל בין ההשקעה של גולדהאר לשל שחר הוא שגולדהאר יותר עשיר אז הוא מסכים לשים יותר משחר שגם הוא עשיר.
4. הניחוש שלך לגבי הצעד הבא של גולדהאר הוא ניחוש. יש סיכוי שאתה צודק, אבל ייתכן שזה יגרום לו להתפשר לגבי ספונסר. ייתכן שהוא יאלץ את פאקו להישאר בקיץ הבא (אם הוא ישתלב) כדי להגדיל הסיכוי להכנסה מאירופה. בסופו של דבר ברור שקבוצה ישראלית שרוצה לבנות את עצמה כלכלית חייבת להגיע מדי שנה לאירופה. מכבי בנתה את עצמה לכיוון הזה וכנראה שגם היתה מעפילה לאירופה אם הנסיבות היו אחרות. גולדהאר, מן הסתם, יודע את זה ולכן הסטת הרכבת, שנוסעת לכיוון התבססות על הכנסות מאירופה – אינה צעד הגיוני. הצעד ההגיוני הוא להתייחס לזה כתקלה, ללמוד מזה עד כמה שניתן ולהתחיל מהתחלה.

חדש בשכונה 29 באוגוסט 2014

אני כאוהד מכבי משך עשרות שנים מצהיר בזאת ( וסליחה על הלשון המשפטית, כאילו) כי בתוצאה של 2:1 למכבי אתמול ביקשתי שייגמר 3:1 ונכון שכשהיה 3:1 רציתי את הרביעי אך בסתר ליבי אמרתי לעצמי שעדיף לא ללעלות לליגה האירופית השנה מהסיבה הפשוטה: להבדיל משנה שעברה, לפחות בתחילתה, הסגל של מכבי קצר מידי בכשרון ויקרוס בשתי מסגרות ואם שואלים כל אוהד מה חשוב לו יותר, ליגה אירופית או אליפות, התשובה ברורה.
פוסט מהסוג הזה שמנסה לגמד כל מה שנעשה במכבי בשנתיים האחרונות ו״ קורא״ ממש לילד החזק בשכונה
(שחר) להחטיף למכבי רק מוכיח כמה צדקתי שרציתי שיישאר כח להגן על האליפות ולהגביר את התיסכול אצל יריבינו.

אריק 29 באוגוסט 2014

יניב, כתבת יפה אבל הבעיה שאין לך או לכל אחד אחר מושג מה יעשה גולדאהר. האתה היית מנחש שהוא יישאר במכבי אחרי שתי העונות הראשונות שלו בישראל? כנראה שלא וזה די מוציא את הפואנטה מהפוסט הזה.

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

אני מודה שאחרי השנתיים הראשונות קראתי אותו אחרת לגמרי – מה שכן אני זוכר ראיון של אנגלידיס עם קופמן של חצי שעה בדיוק בנקודה הזו ואנגלידיס היה מאוד מדויק וברור לגביי האסטרטגיה של מכבי – מי שעוד פספס את זה היה שחר שאם היה יודע לקרוא נכון את המפה לא היה מפקיר ככה את הזירה.

אבל אני חושב שהיום אחרי ארבע שנים וקצת ועם יותר חשיפה לאיש אנחנו כן יכולים לקרוא אותו ולצפות ראציונלית את הכיוון – גאידמק הוא לא וגם לא איזה תייר שעושים עליו סיבוב -מדובר באדם עם חזון ויכולת ושפועל בתוך תבנית ראציונלית .
אבל מצד שני לכל מי שאומר שאני לא יכול לצפות במדויק את מערך השיקולים של מיליארדר בסדר גודל הזה אני איאלץ להסכים.

דגש 30 באוגוסט 2014

אז מה גורם לך לחשוב שהוא יוריד באופן משמעותי את ההשקעה שלו? כבר כמה שנים שהתקציב נע בין 110 ל-90 מיליון ש"ח לא משנה אם לקחו אם סיימו מקום 6 או לקחו אליפות. אני מניח שזה יישאר ככה, כי אני חושב ש(גם הוא חושב ש)מכבי רחוקה מלמצות את מה שהיא יכולה לעשות עם הסכום הזה. ואחרי שהיא תמצה אותו יגיע הזמן לעלות שלב. והתקווה היא שעליית השלב תעשה בלי צורך בהשקעה גדלה של הבעלים.

יניב פרנקו 31 באוגוסט 2014

התקציב אותו דבר וההכנסות עלו בהתמדה – אז כן יש פה סוגיה משמעותית

דגש 31 באוגוסט 2014

אתה תופס את זה כאילו לגולדהאר יש צעצוע, וכל עוד הוא מעניין אותו הוא ימשיך לזרוק עליו כסף בלי קשר למה שצריך, והשנה הוא זורק פחות אז כנראה שהוא לא מעניין אותו.

אני לא תופס את זה ככה ואני לא חושב שגם הוא. לדעתי ההסתכלות היא שלגולדהאר יש "בן" שצריך לאכול כשהוא לא יכול לדאוג לעצמו אז גולדהאר דואג לו, וכשהוא מסתדר בעצמו – גולדהאר גאה.

את המועדון, ומתוך זה את התקציב שלו, צריך לייצב, ולא להתרגש מהכסף שמגיע מאירופה, שהיום פה ומחר איננו, בשביל לסבך את הקבוצה בשחקנים ובחוזים מעל לרמתה. הארגון צריך להישאר בגודל הטבעי שלו. בעיקר כשהוא לא יכול להסתדר לבד ונשען על כסף של גולדהאר.

יניב פרנקו 31 באוגוסט 2014

אני לא מסכים איתך – אני חושב שהאיש ראציונלי וחושב ומנהל את זה כעסק ובפרויקט ובעסק יש מטרות ויעדים ותחזית הכנסות

דגש 1 בספטמבר 2014

נו, בסדר. ברור. אבל התכוונתי מבחינת יחס התלות-עצמאות בגולדהאר.

כיון שגולדהאר רוצה שמכבי תהיה עצמאית הוא לא מגדיל את התקציב שלה מהמסגרת הקבועה (כמאה מיליון ש"ח+-10) בגלל הכנסות חולפות, כשההכנסות הקיימות לא מכסות את ההשקעה. הוא לא חתם על הוראת קבע וולונטרית, הוא משמש כקביים, אבל כל עוד מכבי יכולה להישען קצת יותר על עצמה (והיא הייתה אמורה להסתדר בתקציב הזה) המהלך הנכון הוא לתת לה לעשות את זה.

יניב פרנקו 2 בספטמבר 2014

אבל זו בדיוק הטענה- למכבי יש תחזית הכנסות ותחזית הוצאות.
כאשר אתה מחתים שחקן כמו עדן בן בסט ל4 שנים אתה יודע שהוא לא יימכר לאירופה (בניגוד לאיגבור לדוגמא) ואתה יודע שזו הוצאה קבועה ל4 שנים קדימה.

כאשר אתה רואה שההכנסות בירידה – השיקול המרכזי הוא להימנע מהחתמות נוספות כאלה ולכן אם אתה מניח שההכנסות יישארו באוזר ה50 מיליון זה דבר אחד ואם אתה רואה שזה יורד משמעותית משם וטענת הפוסט היתה שבלי כרטיס לצמפיונס לאחר שנה כזו הצפי הוא בהגדרה נמוך יותר – זה ישפיע על לא מעט החלטות.

כל החלטה שגולדהאר לקח – הוא יעמוד בה – כלומר החוזים של זהבי וחבריו מובטחים- השאלה הגדולה מה יהיה האקסטרה ומה יהיה מערך שיקולים במודל הכנסות נמוך יותר.

דגש 2 בספטמבר 2014

אבל הוא לא הראה שהתקציב תלוי בהכנסות. מבחינתו מכבי צריכה להכניס בסוף תהליך העצמאות באזור ה-100 מיליון (טוב, זה ניחוש, אבל סביר ומסביר דברים. הפרטים לא חשובים.) ולהתבסס על זה. עד שהיא תגיע לזה בעצמה הוא משלים את מה שחסר. אז ההדחה מאירופה אומרת שלא נתקדם במישור החשוב הזהבשנה הקרובה, אבל ממשיכים להתקדם בכיוונים אחרים (חנות מועדון, אדידס, בירה, להיפרד מ"לאן" וכל מיני דברים שאנחנו לא יודעים, אולי ספונסר ראשי) וממשיכים באותה הדרך, בתקווה בשנה הבאה לחזור למסלול באירופה, לצבור דרוג לקבוצה ולמדינה ומסורת שיקדמו את מכבי בדרך להישענות (בין השאר גם) על התקציב האירופי.

אריק 4 בספטמבר 2014

יניב, אתה חושב שמיטש לא לקח בחשבון את האפשרות שלא יעלו לאירופה?

יניב פרנקו 7 בספטמבר 2014

מאיזו בחינה אריק ? זה הרי לא רמון שבנה תקציב על כסף של אולי – אבל טענת הפוסט היא שזה ישפיע על ההתנהלות העתידית ובוודאי ללא כרטיס אופציונאלי לאירופה .
חילופי האנשים , המלחמה השניה בתוך שלוש שנים ושנה חלשה בהכנסות פשוט יכניסו את המערכת שם לתכנון מחדש.

ניב 29 באוגוסט 2014

יניב, תקן אותי אם אני מבין לא נכון, הפוסט מדבר על היכולת של חיפה לתקוע מקל בגלגלים של מכבי העונה ועל הפער הלא גדול ביניהם.
יכול להיות שהסאבטקסט הוא אם לא תעצרו אותם עכשיו לא תעצרו אותם בקרוב?
אחרת אני לא מבין את הבהילות שעולה מהטקסט והציפייה לשפוך עוד כספים בינואר.
יניב, יכול להיות שאתם מפחדים?
אגב,מאחר ולא התחילה הליגה אין לי מושג מאיפה הידיעה איך הולכת להתקדם הליגה. גם שנה שעברה אוהדי חיפה ידעו שהשנה האליפות חוזרת לכרמל, שלא נדבר על לפני שנתיים.
זה כמובן לא אומר שזה לא יקרה, זה רק אומר שאנחנו ממש לא יודעים.
אגב, מי אמר שהעוד 18 מיליון ששחר מביא לא רק מהכיס שלו (מהכיס של הציבור?) זה מה שיכריע את גולדהאר? אולי גולדהאר עשיר ממנו באופן משמעותי יותר.מה שאני מנסה לומר זה שיכול להיות ש45 מיליון לגולדהאר זה פחות מ30 לשחר ושלאורך זמן דווקא שחר לא יוכל לעמוד בזה (אם מימון הציבור או בלי).

אלכס 29 באוגוסט 2014

בתור ירוק, אני מאשר שיש כזה דיבור. השנה היה לכם קצת תקלה, אבל בגדול רואים את הכיוון. זה בהחלט "צריך לעצור אותם כל עוד אפשר", כי אחרת רק שרשרת תקלות כמו שיניב מצפה לה (אליפות ירוקה, פספוס אירופה, החלפת אסטרטגיה של גולדהאר כי יקר לו וכד') תהיה הסיכוי היחיד.

דגש 31 באוגוסט 2014

וזה טפשי, כי אם אתם מסיימים מקום חמישי כנראה שמכבי היא לא הבעיה היחידה שלכם.

דגש 31 באוגוסט 2014

ברצינות, למכבי חיפה היתה קבוצה שניצחה (שחקנים מהסגל של) מנצ'סטר יונייטד 0:3, אם תבנו עוד קבוצה כזאת, אתם חושבים שמכבי ת"א תהיה יותר טובה? אז נכון מכבי יותר עשירה, אבל מדובר ב-20% זה לא כמו בכדורסל שמדובר ב70%, אפשר לצאת מהסטרס. ולהתרכז בעצמכם. אם אתם יכולים.

MOBY 29 באוגוסט 2014

ארורים באדום.
אין כבוד לסמל, הירוקים שלנו גאוות הנוער, נערים ילדים משחקים באדום.
כואב.
ועכשיו גם הגאווה על עוד שער או עצירה שלהם, הדיכוטומיה לא מרפה.
והשאלה.
אם (וחס וחלילה על דברי הכפירה) אבל אם האדמת תגיע לפליי אוף העליון או חס וחלילה תגמור מקום אחד לפנינו. האם האסימון של שחר יפול? האם הקוסם ישוב על חמור לבן? הנוער שלנו מספיק איכותי לקחת אליפויות וגביעים. לליגת האלופות צריך להכניס את היד עמוק לכיס או למצוא כשרונות באפריקה.
דומי יעקובו יותר הגיוניים מאשר להחית פה את תואמי זוטה או פרלייהאו רוסו.

DeVito 29 באוגוסט 2014

שכחת לציין שמכבי משלמת המון על מענקים ובמיוחד על עלייה לשלב בתים באירופה.
אם אני זוכר נכון אז קראתי שאחרי כל המענקים ,בשקלול טיסות ,אבטחה וכד' מכבי הפסידו על אירופה .

יניב פרנקו 29 באוגוסט 2014

יש באירופה הוצאות תפעוליות וגם מענקים – אבל זה בטל בשישים לעומת ההכנסות (מאירופה ומכירת כרטיסים).
שלא נדבר שאירופה גם עוזרת למכירת שחקנים (לא שזה הפוקוס במכבי)

סטיב 30 באוגוסט 2014

לא הבנת כלום בקשר לגולדהאר ומכבי.
טור פאתטי בסה"כ,נתלה בקבוצה אחרת שתעשה את מה שהקבוצה שלו לא מסוגלת.וחשבת אולי מה יקרה אם שחר ייכשל השנה? אחרי כל ההשקעה הזו,זה יכול להוציא לו את הרוח מהמפרשים להרבה זמן.ואם אתה בונה על הכנסות מהקהל שלו אז תחשוב שוב,15000 מנויים זה יפה,אבל כשרובם נמכרים במחיר של 660 ש"ח זה לא כל כך הרבה כסף…

מתן גילור 30 באוגוסט 2014

איזה יופי שאפשר לזרוק נתונים בלי כיסוי ולהציג אותם כעובדה…

http://stadium.mhaifafc.com/stadium

מחירים (הרוב מדויק. בחלק אולי שינוי של 100 ש"ח לכיוון):
יהלום – 15,000 ש"ח.
זהב – 3,100-3,500 ש"ח.
כסף – 1,200-1,600 ש"ח.
מזרחי תחתון – 1,100 ש"ח.
מזרחי עליון – 1,300 ש"ח.
משפחות+צפוני+דרומי תחתון – 660 ש"ח.
משפחות+צפוני+דרומי עליון 720 ש"ח.
בוקסים – 200,000-300,000 ש"ח.

מספיק להסתכל בקישור איפה נמכר וכמה.
אפשר להיכנס לאתר ולראות ממש תפוסה לפי יציעים ולהבין שגם בממוצע מחיר למנוי זה כנראה הכי גבוה בארץ.
דווקא היקרים בכל צד בתפוסה הכי גבוהה.

עודד 30 באוגוסט 2014

מתן כל פעם אני משקיע בתגובה רצינית ואתה מקדים אותי עם תגובה יותר רצינית ):

עודד 30 באוגוסט 2014

למה לאוהדי מכבי תל-אביב יש נטייה להתייחס בכזה זלזול לכל טור דעה שלא נופל בדיוק לדעה שלהם?
ולטענה עצמה- אתה צודק לגבי מכבי חיפה. כשלון העונה יכול בהחלט להוציא את הרוח מהמפרשים. אני לא בטוח שכשלון הוא בהכרח הפסד האליפות, אלא פשוט עוד עונה בה אנחנו לא מתחרים על שום תואר. לגבי המנויים- בערך כ2000 (הערכה גסה, לפי מפת היציעים באצטדיון שראיתי כמה פעמים) נמכרו במחיר של 1100, ועוד כ3000 בערך נמכרו במחיר של יציע מערבי/כסף/זהב/יהלום/וואטאבר שהם 1400 ש"ח ומעלה. כך שממוצע ההכנסה הוא בהערכה גסה כ900-1000 ש"ח למנוי. תכפיל את זה ב15,000 ותקבל מקור הכנסה רציני.

ארז 30 באוגוסט 2014

לא מסוגלים לשמוע מילה של ביקורת.
מה שלא מונע מהם להגיב בזלזול מעליב ומכוון ולתקוף את הכותב לגופו.

סטיב 30 באוגוסט 2014

לכל המגיבים היקרים,מכבד את דעתכם ומכיר את מחירי המנויים שלכם,אני שמעתי על מספרים אחרים אבל באמת שלא נלך לרב על זה.
עיקר התגובה שלי מתייחס לפאטתיות,מצטער שאני לא מוצא מילה אחרת,ולעיסוק הבלתי פוסק של אוהדי חיפה והפועל במכבי (בפוסט הזה מדובר באוהד הפועל) ובתאוריות שונות ומשונות לגבי גולדהאר וסף היאוש שלו ממכבי,אולי פה הוא יעזוב ואולי שם יימאס לו.. דחילק,תתרכזו בעצמכם ותשתדלו לתת פייט,רק דיבורים ודיבורים,החל מ "אם בנאדו היה פותח את העונה" ועד "עכשיו כשאין אירופה מיץ' יקצץ וזה הסוף שלהם".אז הסוף רחוק חברים,וההיסטוריה לא משקרת,מכבי פה כמו שתמיד הייתה,חזקה מכולן.ואם יש לכם פרספקטיבה של 20-30 שנה האחרונות בלבד,אז תחסכו ממני ולכו שאלו את אבא או את מי שלא יהיה זה שהכניס אתכןם לענין..

עודד 30 באוגוסט 2014

סטיב יקר, העיסוק הנרחב (מידי לדעתך) במכבי תל אביב נובע בצורה טבעית מכך שאתם כרגע הקבוצה החזקה בליגה. הגיוני סה"כ, לא? לי זכור די טוב העיסוק הנרחב שלכם במכבי חיפה בתקופות היפות שלנו בעשור הקודם. שבוע טוב חמוד.

ניב 30 באוגוסט 2014

סטיב אני מודה שאני לא אוהב את כל דיבורי ה"אתם פתטיים תתרכזו רק בעצמכם".
אם יניב היה כותב על הפועל או חיפה הייתי קורא בשקיקה וייתכן שמגיב (מאוד אוהב את הטורים של פרנקו באופן כללי).
לא חושב שאני חייב ללבוש תחתונים אדומים בכדי להגיב על הפועל או גופייה ירוקה (אפורה?) בשביל להגיב על חיפה.
אני מסכים שיש בפוסט הספציפי הזה הנחות ייסוד שלטעמי נשענות על Wishful Thinking, מהסוג שתמצא תמיד בכתיבה של אוהד קבוצה זו או אחרת.
בעיני מעניין הוויכוח ומעניינות הדעות (ומעניין לנסות לבנות טיעון הגיוני).
גם כיף לראות מה "מחזיק מים" לאורך זמן.
אגב אני גם לא חושב, בניגוד לדעתם של חלק מהמגיבים, שאוהדי מכבי גילו פה איזה צד אנושי "יוצא דופן" שלא היה עולה נניח בפוסט שטלב"י היה כותב על הפועל או חיפה(הוא כנראה לא היה כותב).
מה לדעתכם היה קורה בפוסט שמפרסם דורפן על ליברפול או גרייזס על מנצ'סטר?

יניב פרנקו 30 באוגוסט 2014

הסיבה שאני כותב אחת לתקופה על הפרויקט של גולדהאר במכבי היא שקודם כל הוא מאוד מרתק אותי משום שהוא מאתגר את הביצה המקומית – אני חושב ששופטים אותו לחומרה בחלקים מסוימים ומוותרים להם בחלקים אחרים – אני משתדל לעשות הפרדה בין גולדהאר לשכיריו השונים שנהנים מתנאים יוצאי דופן בכדורגל הישראלי .

הפרויקט של גולדהאר עד להודעה חדשה הוא הפקטור המרכזי בליגה שלנו לטוב או לרע ולכן הוא מסקרן ומשליך לא מעט גם על הקבוצה שלי .
מסקנת הביניים שלי עד כה על הפרויקט היא שהוא חשף את הפער הגבוה בידע המקצועי המקומי והיכולת של אנשי מקצוע מדרגים בינוניים באירופה להוות פה מצפנים מקצועיים – אך מצד שני שהאסטרטגיה הכללית והטקטיקה בשנה האחרונה נתקעה במקום – אם הייתי מקבל תחושה ששופטים את הפרויקט בעיניים מפוקחות אולי הייתי כותב עליו פחות אבל לדעתי חלק מהצהובים רואים באיש ובפרויקט את הפילנתרופ ששופך כספים על קבוצתם האהובה ועוזר לה לנצח ופה זה מספיק בעיניהם (תגובה די טבעית בסהכ).

שי פרנסיסקו 31 באוגוסט 2014

כל הדיבורים האלו על מה מיטש יעשה רלוונטים כמו הסיפורים על איך שלרומן אברמוביץ' ימאס מצ'לסי תוך שנתיים שלוש מקסימום…

טרנטה 31 באוגוסט 2014

ספגנו מכה מבאסת. חלקה באשמתנו וחלקה לא. אבל אנחנו עדיין כאן. טובים, חזקים ועכשיו גם כועסים. אומרים שכפריצה החמיץ וכשהשוער היווני הסיט עם הציפורניים את הכדור של זהבי לקורה ומנע מאיתנו את הקאמבק הכי גדול אבר בהיסטוריה שלנו מי שתפס את הראש הכי חזק היה יענק'לה החביב. הוא מבין היטב שעכשיו יהיה לו יותר קשה. מזכיר לך שבשנה שעברה לא היה לו אפילו שחקן אחד שעולה אצלנו בהרכב, ובודדים בלבד שיכולים להיות אצלנו על הספסל. היו לו בעיות קשות בהגנה ובקישור ולא ראיתי אפילו שחקן אחד שהגיע לחזק (עם כל הכבוד לקובי מויאל – כשאתה בוולפסון תציץ קצת על שחקני מדינת הכדורגל. בכל ערב נתון תוכל לראות שם לפחות שניים שלושה שחקנים טובים ממנו). נכון שהוא התחזק במאמן (חידוש מרענן), שוער וחלוץ עם רזומה, ואחד יוסי בניון. אני מעריך שהם יהיו קבוצה לא רעה השנה ועם אצטדיון חדש ויפה. עדיין – הכתר הוא שלנו והם יצטרכו לקחת אותו מאיתנו. בכח.
לגביכם – שיהיה לכם בהצלחה. אני צופה לכם עונה קשה מאד.
רק לא מבין למה אתם חושבים שהפריץ שחר עדיף לכם מגולדהאר.

עודד 31 באוגוסט 2014

פשש…אף שחקן אצלנו לא היה יכול לעלות אצלכם בהרכב ובודדים בהרכב. כל פעם אני חושב שראיתי את השיא אצל אוהדי מכבי תל אביב..

Comments closed