הנצחון במשחק הפתיחה

ותיקי הפועל זוכרים שמשחקי פתיחת עונה הם באופן מסורתי "מוקש" וכך גם המשחקים מול מכבי נתניה – רק נציין שבעונה שבה ירדה מכבי נתניה ליגה לאחרונה תרמה לה הפועל 6 נקודות מ-6 אפשרויות – אז משחק פתיחת עונה מול מכבי נתניה זה שדה מוקשים.

אבל כנראה שנאחס ועוד נאחס מאזנים אחד את השני ובסופו של דבר במבחן התוצאה הבאנו את השלוש נקודות.

כן! שלוש נקודות ופתיחה חלקה!

וצריך להגיד את האמת שכל תוצאה הייתה פה אפשרית.

אז הנה אמרנו.

***

מה שכן לאחר משחקי גביע הטוטו ואתמול אפשר כבר להוציא מסקנות ראשוניות וכמו בצבא גם פה העסק מחולק לשלוש

משחק ההגנה – הפועל של דומב יותר מסודרת ויותר נלחמת ויותר פיסית משנה שעברה – אבל היא עדיין מחלקת המון מתנות ובלא מעט דקות זו הייתה קצת טיילת – כמה חסר פה שחקן כמו אברהם פאס מסכנין לדוגמא (בכלל הזרים שסכנין מביאה זה וואו).

איקנדה אומנם לא בלם וכנראה שלא סתם הוא הגיע לגיל 24 ללא תפקיד מוגדר כי הוא יכול להיות הרבה תפקידים ואף אחד מהם לא הולך להיות בינגו- אבל הוא נלחם והוא פיסי וכנראה ישחק לא מעט וזה בסדר וממה שאני רואה כרגע- פאלח שאמור להיות המבוגר האחראי בהגנה אמור לסדר מעט את העסק וייתכן שישלח את קולין לתפקידו המקורי כמגן ימני.

מילה טובה לבני צרפתי (בנג'מין פרנסיס) האיש שלנו בשמאל שנראה כמו התחלה טובה – להפועל על הנייר פוטנציאל להעמיד רביעיית הגנה פיסית ומהירה – אם כי לא אחראית וכזו שתגרום ללא מעט התקפי לב ובעלת פוטנציאל לשבור את שיא הפנדלים של השנה שעברה.

ומילה טובה אחרונה לעמוס – משחק טוב.

משחק ההתקפה – האס העיקרי קורע רשתות באוסטריה ובלעדיו הכל באמת נראה הרבה פחות טוב אבל המסקנה העיקרית פה נובעת דווקא מתפקודו של הקשר הימני (מלכה אם כבר הוא שמאלי) שון מלכה שהתפקוד שלו במערך שלושת קשרים מאחורי חלוץ זו פריבילגיה יקרה מדי- למה יקרה? כי מלכה אינו גולר ואפילו לא קרוב.

הפועל צריכה לחלק השנה את השערים בין ארבעת השחקנים הקדמיים שלה ואף אחד מהם לא הולך לתרום מאסה שתזכיר את הבחור האוסטרי – אחרי הכל מדובר בקבוצה שהבקיעה פעמיים בארבעה משחקי גביע הטוטו, פעם אחת בהתמודדות מול הקזחים ואתמול בשער חצי עצמי – איך שלא הופכים את זה- זה פשוט לא מספיק.

אפרופו ספורי –  בהחלט יכול להתפתח כשחקן מוביל אבל כקשר אמצעי זה לא.

עקרונית לאור העובדה שיש נבחן נוסף בדרך וששלומי אזולאי ככל הנראה ישתלב מהר בהרכב אפשר להניח שמשהו ישתפר אבל אני חושב שיש פה תמרור אדום חזק.

ומשחק אמצע המגרש – הבעיה!

הבוקר כבר היו דיווחים שדיברו על כך שאבוטבול עלה חולה וגם הזכירו ששיחקנו משחק מלא באמצע השבוע עם אותו הרכב ובתכל'ס אחרי ששי יצא העסק די התפרק – ועדיין לצד סאשה ששורף המון שטחים ונלחם כמו כל הקבוצה הזו חסר פה כל כך אותו קשר 50-50 שיידע לתת מסירה קדימה ולנהל את כל העסק באמצע.

אז אם שי זו אקסיומה – כל מה שנכתב פה על ההגנה וההתקפה חייב לקרות – ההגנה חייבת להיות קשוחה ומסודרת יותר ובהתקפה לשון מלכה אין מקום ואם אפשר להביא עוד קשר מהלוואה מספר 5454 אז זו העמדה שבהחלט דורשת חיזוק – הקולות ביציע העלו את האופציה של משה אוחיון הרבה לפני המנודה החיפאי.

אבל אם שואלים אותי אני הייתי מוריד לשם את זגורי ונותן לספורי (או לנבחן החדש) לשחק באגף ימין – זה ייתכן את הדינמיות הנדרשת ויחזק את כל המערכים במידה שווה.

ודווקא אתמול בדקה ה60 במצב של יתרון שביר שי זה בדיוק השחקן שהייתי רוצה שייכנס טרי וינהל את המשחק.

***

משפט אחד על האווירה – קודם כל בהמשך לדיון הכרטיסים – שש בערב זו שעה לא טובה, בארבע אפשר לעשות אחלה הפנינג משפחות ובשבע כבר כייף לבוא לבלומפילד וכייף לשחק- שש בערב כמו רוב ההחלטות שמתקבלות בכדורגל הישראלי זו שעה אנטי שיווקית.

אבל עדיין היו כמעט 10,000 צופים שמהם כך אומרים כ6000 מנויים (השלישית בליגה) וטכס מכובד לאנטבי ואווירה טובה של קהל שבא לראות מי הקבוצה החדשה שלו וראה קבוצה שהיא לא טובה כמעט באף פמרמטר אבל כזו שנלחמת ורצה ונותנת את כל מה שיש לה.

ותכ'לס

זה מה שרצינו.

***

נ.ב

גם לי הפריע ששלמה שרף מפרשן את ברקו (כבר עדיף שלא יראה את המשחק) ושאופירה מפרגנת לו וכל זה – אבל תכ'לס אחרי הראיון של פיני וגודס בשבעה ימים אצל צמד עיתונאי הבית בצהוב אני אקח את זה בפרופורציות.

ברקו עד עכשיו הוא הפתעה נעימה ואם רק ילמד לשחרר מעט את אחיזתו אצל חבריו הוא יקבל עוד יותר קרדיט מכולם- עד עכשיו כמו שאמרתי הפתעה נעימה עד מאוד.

והרגע שתפשו אותו בגול בטלוויזיה עם הבורקס ביד בפוזת ג'ורדי במרפסת – פרייסלס.

ברס: הדרך לפלייאוף, מח' 2 - אלון ברק
הקלות הבלתי נסבלת של לשחק עם מסי

15 Comments

שור מועד 14 בספטמבר 2014

יניב

נתניה לא קנה מידה לכלום .
קבוצות בסדר גודל של רעננה / בית"ר היו נותנים לכם 3.

יניב פרנקו 14 בספטמבר 2014

נתניה תגמור לפני רעננה – מה שכן נתניה של אתמול היו בהרכב חסר וגם ככה זה היה קרוב לתיקו.
לגבי קבוצות עדיפות אני דווקא חושב שלהפועל הזו יהיה נוח להתגונן ולנסות לעקוץ – אבל זו רק התחלה.

אמיר 14 בספטמבר 2014

בסה"כ חצי ראשון נהדר, חצי שני מבולגן. אבל למשחק פתיחת עונה זה מספיק.
הקבוצה נבנתה בצורה לא רעה, כמובן שחסר לה עוד שחקן ברמת על כדי באמת להיות בצמרת, אבל צריך להבין שהעונה אנחנו נסתפק בפליאוף עליון, הליכה חזקה בגביע, וניסיון לקחת דרבי אחד לפחות.
כל מה שמעבר לזה זה בניית צעירים. למלכה פוטנציאל ענק, חסר לו ליטוש אבל כבר העונה רואים שחקן הרבה יותר בוגר מזה שנכנס שנה שעברה ונזרק לכל מיני מקומות לא מתאימים לו(מגן שמאלי?!!). עוד קצת לימוד והכוונה הוא וספורי יהפכו לשחקנים לגיטימים +.
בכלל העונה הזו שמבחוץ נראית כאסון מבחינה ניהולית יכולה להפוך למשהו ענק אם לא יהרסו אותו בדרך כל מיני מקורבים/עסקנים וחובבי תקשורת. (ברקו בינתיים שומר על עצמו ועושה עבודה טובה, אבל כמו שכתבת צריך להתנתק מחברה שלו).

יניב פרנקו 14 בספטמבר 2014

מלכה באמת פוטנציאל אבל כרגע הוא מעקר את המשחק – אפשר לבשל אותו בדרכים אחרות ולהרוויח אותו לא פחות.

דווידקה 14 בספטמבר 2014

לדעתי מה שיכול מאד לקרות הוא שפלאח אכן יכנס לחזק את מרכז ההגנה,אבל לא במקום קולין אלא דווקא במקום איקנדה שיוכל לשחק כקשר דפנסיבי ולעזור במרכז המגרש, גם גרזן שיוכל לעזור במשחק ההגנה שכנראה לא יהיה מרהיב גם העונה, ועוד שחקן שייכנס לרוטציה בעמדה הזאת עם סשה ושי. במיוחד שלא נראה כרגע שהולכים להביא רכש נוסף

דגש 15 בספטמבר 2014

אני אוהב את איך שהמלחמה העיקשת שלך בעיוותים מוסריים מגיעה לקיצה כשהפועל נכנסת לתמונה. ONE וברקוביץ' זו שערוריה, כמו הסנגור הפרטי ששימש כפרשן של ידידו. כשיש עוולות ועיוותים צריך לצאת נגדן, ללא קשר לאדום ולצהוב.

יניב פרנקו 15 בספטמבר 2014

שערורייה ? וואן זה כולה צהובון – לי זה לא כזה מפריע אבל התופעה חוצה קהלים וקבוצות ואת האמת ה״ראיון״ של הסופש היה מביך ובפלטפורמה שאמורה להיות מכובדת יותר .

JOSH 15 בספטמבר 2014

נתניה הנוכחית היא הקבוצה החלשה ביותר בליגה, אין מה להתלהב. הפועל קבוצת מרכז טבלה קלאסית שתכבוש מעט.
ולגבי הערת המרפסת של ברקוביץ' – בבלומפילד עוד לא יצא לי לראות מישהו שיושב במרפסת שהיא בכלל מה שנראה חלק מיציע העיתונאים – לא רמון, לא גולדהאר, לא ג'ורדי, לא תאומים ולא חג'ג'. כולם יושבים ביציע הכבוד על הכיסא. העלייה הזו למרפסת הזו דיי דוחה למראית עין.

יניב פרנקו 15 בספטמבר 2014

נתניה עם תקציב של כמעט 30 מיליון שקל חלשה יותר מהפועל פ"ת ?
קצת מוגזם.
קבוצה שצריכה להתמודד במרכז טבלה עם הסגל הנוכחי – מה שכן קבוצה שיכלה לקנות הרבה יותר טוב – זה כן.

צור שפי 15 בספטמבר 2014

ממקום מושבי בגולה מאוד חיכיתי לפוסט ושמחתי לקראתו כמו גם לניצחון הראשון שהוא, כמו שכתבת, הכל חוץ מטריוויאלי.
אני יותר צנוע מכמה אנשים כך בהגדרת המטרות העונה לפי סדר עדיפויות:
1. פלייאוף עליון (יותר כמניעת הסתבכות במאבקי ירידה מאשר כל דבר אחר).
2. שני אלמונים כיום שבסוף העונה יהיו בנקר בהרכב, רצוי מאוד שאחד מהם יירש את שי.
3. דרבי אחד.
כל השאר – בונוס.

צור שפי 15 בספטמבר 2014

כך=כאן

ק. 16 בספטמבר 2014

בהמשך למשפט הפתיחה "ותיקי הפועל זוכרים שמשחקי פתיחת עונה הם באופן מסורתי "מוקש"" אפשר להוסיף לקראת המשחק הבא:
"ותיקי הפועל זוכרים שהמשחק השני של העונה הם באופן מסורתי "מוקש""
וכן הלאה.. אחרת לא היו נקראים ותיקי הפועל…

יניב פרנקו 16 בספטמבר 2014

ומשחק שני אחרי ניצחון במשחק פתיחה מול נתניה ועוד מול איזי0 מוקש בן מוקש

ק. 16 בספטמבר 2014

שלא לדבר על המוקשים במחזורים 3-36

נלסון מנסה 18 בספטמבר 2014

לעונה הזאת יש פוטנציאל אדיר, לאו דווקא בכיוון של אליפות או התמודדות עליה

Comments closed