ראו הוזהרתם

עוצמה של קהל או מועדון לא מודדים בתקופות מנצחות

כשקבוצה נמצאת בתקופה טובה (כל אחת והסרגל שלה) אז הכל עובד, תמהיל הקהל שבא הוא תמיד חיובי, באים אנשים ממעגלי אהדה שונים, עולה תמהיל המשפחות, עולה תמהיל האוהדים המבוגרים, עולה תמהיל המנויים היקרים על חשבון יציעי האוהדים השרופים.

יש יותר כסף בקופה, שמביא ליותר הצלחות שמביאות ליותר נחת שמביא ליותר כסף והגלגל מתחיל לעבוד נכון.

אבל כשקבוצה נמצאת בתקופה פחות טובה יש פחות אהדה ביציעים, חלק שורקים בוז, חלק לא באים- הגרעינים החלשים מתעצמים, תופעות כמו אבי נמני, שי אבוטבול או יניב קטן מתחזקות.

לא כייף בתקופה לא טובה.

***

כשמכבי של לוני איבדה כיוון ראינו שם אוהדים שמפגינים מחוץ לבית הבעלים, חולצות שחורות ומאמן שהתבטא שהוא מחזיק אלת בייסבול בתא המטען מרוב פחד.

כשהפועל של גוטמן שברה כל שיא אפשרי זה היה כבוד עצום להיות חלק מהקהל הזה.

כשהפועל של רמי כהן מנצחת אני גאה וכשהפועל של רמון שוברת עוד שיא שלילי אני מחפש את המקום הנעים והחם לזחול תחת השטיח וזה קורה באינטרוולים של שעות לפעמים.

אלה החיים- המבוגרים זוכרים שזה גלגל, הצעירים מייצרים תסכול מהסיטואציה.

***

אבל יש נקודה מסוימת שכאוהד הפועל אני מזהה טוב מאחרים- את הרגע שבו הקהל מרגיש שהוא חזק מההנהלה שלו.

הפועל הרגישה את זה במאבק בטביב.

המאבק בטביב לא היה יוצא לפועל בעוצמה שלו אלמלא באותה תקופה הפועל אוסישקין לא הייתה מראה לקהל שזה אפשרי לבד.

ברגע שהקהל כקהילה קיבל אישור לתפישה שהוא יכול לבד זה כבר הזין את המחאה ומשם בזכות אינספור טעויות ניהול שנובעות לא מעט מהמבנה הבעלותי של הקבוצה הגענו לנקודה הזו.

קצת פחות מארבע שנים מנקודת שיא ספורטיבית לתחתית – ואולי זו לא התחתית.

ואולי מהתחתית הזו נצא חזקים יותר כמו בכדורסל.

הפועל הוכיחה לאורך השנים יכולת הישרדות יוצאת דופן ולא בטוח שכולם יכולים לספוג כאלה מכות.

***

מכבי חיפה ממש לא נמצאת בפסגה ספורטיבית אבל המפגן ביום א' צריך להדליק שם את תמרור האזהרה הגדול.

כי המרחק שלה מתחתית אמיתית קרוב הרבה יותר.

ומה אני שומע משם, דיבורים לא פוסקים על הרצון לראות את שחר מסיים את העידן שלו במועדון, תחושה ברורה של שבר ניהולי ומפגני אלימות שלא ראיתי בעבר מהקהל הזה.

מה שהיה ביום א' אולי עובר חלק יחסית בתקשורת – כאוהד הפועל אני לא יכול לפסוח על החלק שבו אני שואל את עצמי מה הייתה עוצמת התגובה התקשורתית למופע כזה אבל זו לא מטרת הפוסט.

17,000 מנויים ומפגני אהדה מרשימים לקבוצה שלא מרשימה זה דבר אדיר- אבל בהיסטוריה של מכבי חיפה זו תיזכר כנקודה שבה כוחם המצרפי שלה אוהדים כקהל עולה על כוחו של שחר – אני זוכר את שחר יוצא עם מגשי פיצות לקהל ומרגיע מחאונת קטנה, אני לא רואה את זה קורה כרגע.

עם כוח גדול באה אחריות גדולה- בקהל של חיפה צריכים להתחיל לשאול את עצמם איך הם מנהלים את זה טוב יותר ואיך הם נכנסים לעידן חדש, אם הם מבינים את הסיטואציה או סתם כועסים על טעויות מקצועיות בלתי פוסקות.

אם הם מבינים את הסיטואציה או שאולי הם קוראים אותה לגמרי לא נכון.

מה שרואים היום- מועדון חזק, מותג חזק, מחלקת נוער מצטיינת – כל זה מגיע מתפעול טוב שמגיע מניהול סביר שמגיע מהעובדה שיש בעל בית חזק.

תסכול שמגיע מהפסדים ליריבה שנואה ודשדוש של שנים יכול לגרום לחלק מהקהל להתעלם מכל זה.

***

זה ייגמר להערכתי ברדיוס ללא קהל – משחק אחד ללא קהל שווה בעיניים הטכנוקרטיות של דייני ההתאחדות לעונש של שלושה עם קהל – ומאחר שאי אפשר להעביר בכזו קלות את ה17,000 של חיפה לנתניה בפוליטיקה המפאיניקית של ההתאחדות זה יהיה פתרון סביר.

אבל מתי חיפה ראתה רדיוסים ? מתי ראינו דבר כזה וכמה זה היה קרוב לפגיעה פיסית בקוון או שחקן ?

וכמה מהר זה מגיע ממפגן כזה לאיזו פריצה של פואד.

תתפלאו כמה מהר זה קורה.

ראו הוזהרתם.

 

 

 

 

 

 

 

 

יומן דאבל פרק יב' – השופט בן ז**ה
פוסט תודה לאיליי

91 Comments

טל בן יהודה 13 בינואר 2015

טוב מאד

אריאל גרייזס 13 בינואר 2015

אני עדיין חושב שהחטא הראשוני והנקודה שבה הקהל של חיפה איבד את זה, היה הדחיפה שלו של אלישע מחוץ למועדון. כזאת כפיות טובה למאמן שהביא שתי אליפויות בשלוש שנים (ואלמלא הקיזוז – שלוש כאלו), אחרי עונה אחת רעה, לא רואים בכל יום. והעובדה ששחר הלך עם זה ומינה את עטר (ואחר כך המשיך עם בנאדו וגם מינה מאמן זר, כי זה מה שהיה טרנדי) – כל אלו הם המשך לאותה נקודת שבר שבה הקהל הפך להיות חזק מהבעלים ובעצם הכתיב החלטות מקצועיות.

רועי 13 בינואר 2015

זה לא הקהל… החוזה שלו נגמר….

אריאל גרייזס 13 בינואר 2015

עוד פעם עם החוזה נגמר? כן, לא פיטרו אותו. עדיין, לא האריכו לו את החוזה אחרי שתי אליפויות וגם בסוף אותה עונה נתנו לו ללכת. והקהל באותה עונה דרש בקול רם את עטר (בדיוק כמו שהוא דרש את פיטורי עטר 10 שבועות בתוך העונה). שחר שמע את הקולות. תן לי סיבה אחת טובה לא לחדש את החוזה של אלישע אחרי ההישגים שלו עם המועדון?

רועי 13 בינואר 2015

פיספסת את הציניות בדברי (מכוון בעיקר ל MG)…

אריאל גרייזס 13 בינואר 2015

הא, אוקיי, פשוט שמעתי את זה מהרבה אוהדי חיפה כבר

ניב 13 בינואר 2015

היבריס, האמונה שהם לא יכולים לטעות ושמה שהביא את האליפויות זה השם/מסורת/בעלים ושכל מאמן סביר אחר יביא אליפות בקלות.
אגב, אני נורא פוחד מקולות שעולים מהקהל של מכבי שהתחילו להאמין בזה עכשיו.
קרויף לא מבטיח אליפות, את פאקו לא יכול להחליף סוס באותה רמת הצלחה והפער לא נמדד בשנים כמו שאוהבים לצייר בתקשורת (ובכלל המנהג של מדידת מרחק בזמן משל מדובר היה בכוכב מרוחק ושנות אור משעשעת).

אודי 13 בינואר 2015

הקהל לא דרש את פיטורי עטר. התקשורת נורא כעסה למה הקהל של חיפה לא מוחה נגד עטר.

אריאל גרייזס 13 בינואר 2015

זה לא מה שאני זוכר

אודי 13 בינואר 2015

מאנשים שדיברת איתם או מהמשחקים עצמם? כמנוי שהיה במשחקים לא היו שריקות בוז לעטר, לא מחאות, לא כולם. כולם נורא רצו שזה יצליח, ואני חושב שהקהל היה פשוט בהלם מהפתיחה הנוראית. הבעיה היא שגם המאמן והשחקנים היו בהלם.

אריאל גרייזס 13 בינואר 2015

אני בוש להודות שיש לי לא מעט חברים בפיד אוהדי חיפה ואני זוכר אותם רוצים שילך הביתה ועצובים אבל נושמים לרווחה כשזה באמת קרה. לא היו מחאות גדולות כי זה בכל זאת עטר, אבל הקהל לא רצה אותו יותר.
והיום, אני שומע אחרי שני משחקים של בלבול את אותן קריאות. שני משחקים!

ניתאי 13 בינואר 2015

אודי צודק. גם בפורומים של לא היו הרבה קולות נגד עטר, בטח במשחקים.
והקריאות עכשיו הן לא נגד בלבול אלא נגד שחר והשיטה. בלבול הוא רק התירוץ.

גורביץ' 13 בינואר 2015

אלישע לוזר, ומאמן לא מתוחכם במיוחד שלא יודע ולא יכול לעצור את הקבוצה שלו מליפול לכל המוקשים שברורים לכולם.
הוא לקח אליפויות בחיפה ועשה דברים יפים שהוא ראוי להערכה עליהם, אבל באותה נשימה הוא לא השכיל להבין במשך שישה משחקים שכדי לא להיכנס לספרי ההיסטוריה בצד הלא נכון, הוא חייב להבקיע גול באלופות. זה בגלל שהוא לוזר שמעדיף לפתוח עם עלי עותמן כקשר יצירתי ולהפסיד 1-0 מאשר להפסיד 6-2, ואת ההשפלה הסופית ראו כולם.
הבעיה עם אלישע זה לא התוצאה הסופית של 0-0-0, אלא זה העובדה שהוא פשוט לא ראה את זה מגיע עד שהיה מאוחר מדי.
בעונה של הקיזוז, כל העולם ואחותו ראה את המשבר מגיע מקילומטר, אבל אלישע לא ראה את זה בזמן, ועד שהוא ראה את המפולת הוא כבר לא הצליח לעצור אותה. זה שמכבי תל אביב פתחו רגליים ואח"כ לקחו נקודה בדרבי כבר לא קשור, אבל רק מקצין את הלוזריות של המשחק האחרון בהשראת אלישע.
אני מוכן לאכול אלף כובעים אם באר שבע תחת אלישע תיקח אליפות. כנ"ל הוא מאמן טוב, אבל יש לו תקרת זכוכית שהוא לא מצליח לנפץ, בחיפה התקרה שלו הספיקה לאליפויות בליגה פחות חזקה, בבאר שבע הוא לא יצליח לעבור את המקום ה-2.
Mark my words

רפאל 14 בינואר 2015

אני נוטה לחשוב ולהאמין שהביקורות נגד אלישע הן מוגזמות.
מידי שנה מגיעות קבוצות לצ'מפיונס שמסיימות ב 6 משחקי הבתים עם מאזן שלילי גבוה בהרבה מ 8. היה גם הרבה חוסר מזל שלא הובקעו שערים. חיפה הייתה בעניינים בכל משחק מול יריבות שהן פי כמה חזקות ממנה. לא היו תבוסות, גם לא קרוב לכך.
המספר המזעזע של 0-0-0 משכיח את האמת הנ"ל ויש הרבה אנשים שנוח להם להציג את הנתון הזה ע"מ להשיג את מטרתם, בין אם זה לזלזל במכבי חיפה שהיתה טובה מהם או להביא מאמן אחר.

עונה שעברה עם באר שבע הוא הביא קבוצה שלא הייתה במירוץ אליפות כבר מעל עשרים שנה למאזן של 59 נקודות מתוך 75 ( לפני ההפסד לרעננה), כ 80 אחוזי הצלחה.
עונה קודם לכן, באליפות של אוסקר ומכבי ת"א, אחרי 26 מחזורים עמדה על 59 נקודות ומכבי חיפה במקום השני עם 49.
אי לכך, ההישג שבאר שבע עשתה היה מקנה לה אליפות קלה ב 2013, אך ב 2014 מול 85 אחוזי ההצלחה של סוזה היא לא עמדה בקצב המטורף.

חיפה גם היתה עדיפה בדו קרב מול גנק הבלגית שנחשבה פייבוריטית באותו דו קרב על הבתים בליגת האלופות בקיץ 2011. היא הגיעה ליותר מצבים וזה לא אשמת המאמן שהשחקנים לא הכניסו את הכדורים לשער כשהגיעו להזדמנויות טובות ורבות.

אולי אלישע לא הווינר הכי גדול בתולדות הכדורגל הישראלי, אבל יש לו הצלחות והישגים שעולים על כל מאמן ישראלי אחר בחמש השנים האחרונות, כולל גיא לוזון : ).
אם היה נכון להמשיך עם מאמן אחר באותה תקופה, יכול מאוד להיות.
בינתיים באר שבע שלו מועמדת לאליפות כבר שנתיים ברציפות ומכבי חיפה זו השנה הרביעית לא מתמודדת על כלום.

Yinon Yavor 14 בינואר 2015

גורביץ'

"…לוזר שמעדיף לפתוח עם עלי עותמן כקשר יצירתי ולהפסיד 1-0 מאשר להפסיד 6-2…"

אני מעדיף לוזר כזה, כי בפיגור 1:0 אתה עוד יכול להציל את המשחק, ב-6:2 זה אבוד.
המספר של 0-0-0 זה שטויות של סטטיסטיקאים

ערן לוי 14 בינואר 2015

אריאל, רק אתמול כתבת בתגובה לפוסט שלי על ר.ב לייפציג שאתה מביט על קבוצה מעבר לכסף, לספונסרשיפ, לבעלות ולמאות מיליוני הפאונד שמוזרמים אליה והופכים אותה לעסק ולא למועדון רומנטי עם ערכים. באותה נשימה אתה מדבר על "חטא" של מכבי חיפה על שלא החתימה את אלישע לוי על חוזה נוסף עם פקיעת חוזהו הנוכחי. זכותו של בעל מועדון למנות מאמן, גם אם הסיבה לכך היא "טרנדיות". בימים בהם אנחנו חיים לאף אחד אין חסינות בשום מועדון. אבי נמני/יניב קטן/שי אבוטבול הם החריגים שאינם משליכים על הכלל. זה לא עובד ביחד – להבין את המצב, להתעלם ממנו, לחיות עם מה שמציע עולם הכדורגל המודרני והתעשייתי – ובאותה נשימה לא להאמין לו.

ירוק 13 בינואר 2015

אריאל ורועי – אני באמת לא מבין מה אתם רוצים מעניין אלישע. רועי, הציניות היא משעשעת, אבל מה לעשות שאין קשר בין רצון הקהל להליכתו של אלישע? תעשו לי טובה. אלישע הביא תוצאות יפות אבל העונה האחרונה שלו וגם זו שלפניה היו משמימות. היה ברור לכל אחד (גם לאלישע עצמו, גם לשחר) שצריך קצת רענון. אריאל, בחייאת – אתה מדבר כאילו היה לנו כאן איזה פרגוסון ועשינו טעות היסטורית ששחררנו אותו למנצ'סטר. עם כל הכבוד לאלישע – נו באמת.

לגבי בלבול – זה לא עניין של מחאה אחרי שני משחקים. זה עניין של דעה של חלק מהאוהדים (וגם שלי למען האמת) שהוא פשוט לא מאמן מספיק טוב בשביל להוביל את מכבי חיפה, במיוחד לא מהמצב הקשה שהיא נקלעה אליו.
האם הוא הבעיה היחידה שלנו? פחחח. ממש לא.
זה לא אומר שאי אפשר לחשוב שהוא לא מתאים.

עידוקוליס ליפשיץ 13 בינואר 2015

אוהדי חיפה לא שונאים את שחר ובטח שלא רוצים שיילך. הם מבינים שהוא הכי טוב שיכול להיות להם.

מפגני אלימות שלא ראית בעבר מהקהל הזה?
תשאל את רוני לוי, את אלישע (אפילו מוטות היו שם ומאותו הסוג) ובעיקר את אהוב ליבך אלי כהן, שנתן להם עונה חלומית אבל עשרות ומאות אוהדים היו מחכים לו מחוץ לחדר ההלבשה ודופקים על החלונות.

אריאל גרייזס 13 בינואר 2015

אני שומע המון אוהדי חיפה שאומרים ששחר הוא הבעיה. אולי הם לא במפורש אומרים שהוא צריך ללכת (כי בתכ'לס, מה הסיכוי שלך לקבל בעלים טוב יותר) אבל בהחלט יש המון קולות נגדו. ובצדק, מהרבה בחינות.

גורביץ' 13 בינואר 2015

האוהדים של חיפה בדומה יותר לאוהדים של ביתר, ובשונה מהאוהדים של מכבי והפועל תל אביב (שדומים אחד לשני הרבה יותר ממה שהם היו רוצים להאמין), רוצים לקבל כדורגל התקפי. כמובן שמאמן צריך להנחיל יותר מזה לקבוצה טובה – אופי, אמונה, הצלחה ברכש, אבל אם היית רואה מגמה התקפית מתחילת השנה, גם תוצאות לא טובות היו מתקבלות.
רוני לוי שיחק כדורגל מגעיל ולא פיתח אף צעיר, אלי כהן לא החזיק בקבוצה אחת יותר משנה וחצי כבר 20 שנה, כנראה יש לזה סיבה. אלישע הוא חדל אישים וככה גם הקבוצה שלו נראתה בעונה האחרונה (עד אז הם דווקא שיחקו התקפי), ואני יכול להמשיך.
לאוהדים של מכבי והפועל אין בעיה לקחת אליפות עם 1-0 מפנדל ואדום לא מוצדק לאורך כל העונה. האוהדים של חיפה לא יכולים לקבל את זה

יואב 13 בינואר 2015

אז אוהדי חיפה שכחו שפעם, הם היו על הקרוסלה של הישרדות וירידה.
עוד שלוש שנים כאלה, וגם ההבלים שכתבת לא יחזיקו מים(גם עכשיו לא).
אוהדי מכבי רוצים דומיננטיות. במשחק, בליגה, בדוקים. דומיננטיות בדרך כלל מושגת על ידי כדורגל טוב, התקפי ובעיקר יוזם.
אליפות לוקחות קבוצות אמיצות. כל מה שחיפה לא היתה ב2010.

יואב 13 בינואר 2015

כמה פעמים עוד תפסיד העונה כדי לקשקש את ההבלים שלך על שיפוט ופנדלים ואדומים?
לא הספיק לך עד עכשיו?
דומיננטיות= כשזה נראה כמו בוגרים מול נוער בסמי עופר.
יש מבין?

גורביץ' 13 בינואר 2015

נפסיד עוד אלף פעם, אבל העובדות בשטח אומרות שעוד לא ניצחתם את חיפה העונה מול 11 שחקנים, בוגרים מול נוער היה אמור להיגמר 10-0 (קרה כבר פעם, לא?), אתם בקושי גנבתם גול בפנדל מול 9 שחקנים ואתם מתגאים ב"דומיננטיות" הזאת כאילו אתם יונייטד של פרגי. עוד לא ניצחתם את באר שבע העונה, ועוד לא ניצחתם את קרית שמונה העונה.

דור 17 בינואר 2015

בקושי גנבנו גול בפנדל? תבדוק שוב את הסטטיסטיקה במשחק, את המחצית הראשונה שלא האמנתי שאני רואה לנגד עיניי כשחיפה פשוט לא מסוגלת לעבור את החצי. תבדוק כמה בעיטות בעטו לעבר סטויקוביץ' וכמה לעבר חואן פאבלו. ותסתכל שוב כמה עצירות עם הבטן, הרחקות מהקו, עצירות כדור עם היד ופאול על שחקן בדרך לשער היו במשחק, שבוא אני אזכיר לך, נערך באצטדיון הביתי של החיפאים, "מקדש הכדורגל" הישראלי עם 26,000 ירוקים כששליש מהם יצאו ברגע שנשרק הפנדל והשאר היו עסוקים בניסיון לשפד את זהבי.

כל האדומים האלה שאתם מקבלים, הם לא תולדה של טעויות שיפוט כמו שאתם נהנים לטעון, אלא פשוט תולדה של קבוצה שלא מצליחה להתמודד עם הקבוצה שמשחקת מולה בתוספת של לחץ מהקהל לא להפסיד ליריבה הכי גדולה של הקבוצה.

גורביץ' 13 בינואר 2015

ז"א במה הדומיננטיות הזאת באה לידי ביטוי ? בלקנות כל חצי עונה חלוץ בחצי מיליון דולר כדי שישב על הספסל ?
ושלא תבין אותי לא נכון, הלוואי על מכבי חיפה אחד מהחלוצים של מכבי תל אביב, אפילו בדש..
לנצח בליגה עם יכולת כזאת חלשה, ואח"כ להידרס באירופה זה לא דומיננטיות

יואב 13 בינואר 2015

פחחח.
פתחתם קבוצה שניה מרוב קניות.
קבוצת המנודים המפוארת. אנדלוסי עלה יותר מפריצה ובדש. שכר השחקנים שלכם עולה על שלנו.
אתם מורחקים כי אתם רועדים ומשקשקים. פעמיים מנעתם אחד על אחד מרוב פחד. וקיבלתם אדום בצדק.
לא מעניין אותי איך לנצח אתכם. ממש לא. יש לי אליפות לקחת, אתם רק עוד תחנה בדרך לשם.

יואב 13 בינואר 2015

בוגרים מול נוער בסמי עופר. בוקולי התחבק כל פעם שהוא עבר את החצי. זאת דומיננטיות.

יואב 13 בינואר 2015

אנדלובו

יואב 13 בינואר 2015

ושלא תטעה, אתם היריב שלנו להגמוניה. יש לי כבוד אליכם כאירגון. רק אתם מסוגלים לאורך זמן ואני אומר את זה משנות התשעים. הפועל? זה לא בדנא שלה.

בלייק 13 בינואר 2015

האבחנות שלך לא עומדות במבחן המציאות, מה לעשות. נעשה הנחה להכללות הגורפות (האוהדים של), אבל אוהדי מכבי לא רוצים כדורגל התקפי? למרות שאני לא אוהד אותם, תרשה לי לחלוק עליך גם בעניין אוהדי הפועל, שכאילו יש איזו רומנטיקה סביב המועדון של איזה כיף להביס 1:0. נראה לי שאם הפועל תשחק בונקר ותמצח 1:0 הקהל שלה ישמח על הנקודות, אבל לא יהיה מרוצה מהשיטה. תראה איזו התמוגגות יש בקהל האדום על האליפות ("הכי גדולה שהיתה כאן!"), סליחה – דאבל, עם גוטמן.
ברור שהיום, תגיד לאוהד חיפה שלפחות הקבוצה תשחק יפה – הוא יקנה. עניים לא בררנים. ככה זה היה גם עם מכבי בשנים הגרועות. זה כל כך גרוע, שלפחות תנו לראות כדורגל סביר (במשחק הראשון של ברקוביץ' בעונת הגלקטיקוס, אני זוכר שהרגשתי התעלות קלה מאיזו התקפה מקרית, ואז זה היכה בי – שכחתי איך נראה דאבל פס בצהוב).
תראה איזה דיונים יש סביב פאקו (והיו כאלה גם על גרסיה ובמיוחד על סוזה). הקבוצה לוקחת אליפויות אחרי עשור שחון, בהפרש ניכר מהיריבות שלה, והקהל רוצה יותר שחקני הכרעה, משחק יותר מהיר וכו.
גם לא ראיתי את אוהדי בית"ר בוכים ב- 1:1 נגד מכבי. מוזר, הם הרי שיחקו בונקר לתפארת.
נכון שעוד לא ניצחנו את ק"ש, ב"ש ואת חיפה ב- 11 מול 11. בשביל זה לא צריך דה-באזר, יש את פרימו. כמה משחקים העונה היו בין מכבי לחיפה שבהם ההגנה של חיפה לא עשתה במכנסיים? 0. אז זה מעיד על חולשתה של מכבי?? כן, ב"ש וק"ש הוציאו ממכבי 7 נקודות (מתוך 9), במשחקים הגנתיים עד בונקריסטים. נגד ק"ש מכבי פגעה בשלוש קורות. בוסרמיל, מכבי ישבה לב"ש על הרחבה ואיימה על השער 20 פעמים יותר. לטענתך, הקהל היה צריך לשרוף את המועדון (בהגזמה) כי הכדורגל היה טוב, והתוצאות לא.
בקושי גנבנו גול בחיפה?? אכן, תמונות קשות. אתה מתכוון שכמעט גנבתם תיקו, או שלא ראית שהשחקן היחיד בחיפה ששיחק טוב היה השוער?? אז נכון, 10 שחקנים ואחר כך 9, אבל אתה מערער על הקביעה שמכבי היתה עדיפה על חיפה בהרבה (מאוד)?
ומה לגבי 30 הדקות הראשונות?? חיפה מארחת את מכבי ועושה בונקר מול 30,000 איש (שום איום על השער של חואן פאבלו חוץ מהכדור שצוצאליץ' מסר לו). לפי התיאוריה שלך הקהל היה צריך לשרוק לשחקנים בוז, לא? הרי שיחקתם קטסטרופה ורק התוצאה (ובזבוזי הזמן) היתה חיובית.
ולגבי הרכש – אני יודע שזה טיעון בעייתי, אבל – פחחחחחחחחחחחח. שחיפה יטיפו למכבי על מדיניות הרכש?? שחיפה יטיפו לאיזשהו מועדון (בעולם) על מדיניות רכש נשמע מופרך. מי עבר בהתקפת חיפה העונה? בשנתיים האחרונות? בעצם, מי לא עבר שם?

גיסנו 14 בינואר 2015

אתמול הסתבר לי שבין הדקה ה 15 לדקה ה 30, מכבי חיפה מסרה 4 (!!!) מסירות מוצלחות בלבד בחצי של מכבי. 4.
ותודה ליובל קליין ובן יהודה על האינסייט הנהדר הזה.

גיל שלי 13 בינואר 2015

פוסט כל כך נכון פרנקו, כל כך נכון, כל מילה

כסיפוביץ 13 בינואר 2015

בתור אוהד ותיק מאוד של הירוקים אני יכול להגיד, שאחרי רוני לוי ואלישע לוי תם מבחינתי הרומן עם היציעים בחיפה.
יענקלה שחר הצליח בכמה שנים להרוס המון כשרונות בחיפה עם הפוליטיקה הלמלמית שלו מול היציעים.
גולסה לדוגמא זה שחקן שהלך קיבינימאט בגלל משחקי כוחות מול שחר.
הלמלמיות שלו בסיפור טאווטחה, השתיקות מול ההתאחדות המושחתת, ועוד לא התחלתי עם החוזה המופרך ההוא לקטן שהתחיל את ההידרדרות בכרמל מבחינתי.

האיצטדיון החדש הוא הזדמנות לשחר לתקן, כי הוא עדין מן הבעלים הטובים ביותר שהיו כאן. רק שלא יאבד את זה.

the dove 13 בינואר 2015

שחר איבד את זה כמו הפדרמנים בכדורסל

גיסנו 13 בינואר 2015

ספציפית למקרה גולסה – אני חושב שלשחקן היה חלק לא פחות משמעותי בכל הפארסה הזו.

כסיפוביץ 13 בינואר 2015

אני מסכים לגמרי, אבל…
כאן צפיתי משחר שייקח את הילד אליו ויביט 4 שנים קדימה לאחר הפארסה והקיץ הקשה שהיה לגולסה עם האוהדים.
הילד חתיכת כישרון שהלך לפח.
בסוף כל הכדורגל שלנו סובל כך.

גורביץ' 13 בינואר 2015

טוב אני מגיב פה כבר יותר מדי בפוסט.. אבל אני לא יכול להתעלם מההערה על גולסה –
מבחינת כישרון הוא הכי גדול בכדורגל הישראלי מאז בניון, מבחינת אופי תסלחו לי אבל הוא ילד קקה. עצות אחיתופל שהוא קיבל או לא, זה לא משנה.
שחר הביט 4 שנים קדימה והציע לו חוזה משופר. כמו שגדולים ממני אמרו, אי שפיות זה לחזור על אותה פעולה ולצפות לתוצאות שונות.
הילד ניצל פירצה בחוזה הקודם שלו, כדי לנסות ולצאת ללאציו ללא תמורה, זה אחרי ששחר דאג לו ולמשפחה שלו כלכלית בהרבה דרכים. הוא יכל לפתוח את הנושא ולהגיע להסכמות עם הקבוצה כדי שכל הצדדים ירוויחו.
לתת לו פתח לעוד פירצה, ולשחרור ללא תמורה בסוף חוזה זה אי שפיות.
לא יודע מה הייתה ההצעה לגולסה, ומה היו פרטי החוזה, אבל בצורה שהוא נראה על הדשא בשנה האחרונה שלו בחיפה, אני בטוח שההצעה הייתה יותר מהוגנת. הוא יכל לחתום על חוזה, וקבוצה שהייתה רוצה אותו הייתה משלמת מה שצריך לחיפה.
הוא בחר שלא, ובא על שכרו

גיסנו 13 בינואר 2015

הבעיה היא שאני גם לא בטוח שהוא כשרון עד כדי כך גדול.
לא חושב שהוא כשרון יותר גדול משחקנים כמו דור מיכה, רועי קהת, וגם לא עידן ורד או חן עזרא (מעדיף להתעלם מזה ששמו אותו כקשר מרכזי-אחורי, הוא פשוט לא, ולמיטב זכרוני את המשחקים הטובים שלו במוקדמות הצ'מפיונס של אז ובכלל הוא שיחק כקשר קדמי/אגף)

אמיר 13 בינואר 2015

מתנצל על התגובה הלא לגמרי עניינית, פשוט ציטוט אחד עורר אצלי תהיות:
"כשהפועל של גוטמן שברה כל שיא אפשרי" – מדובר בקבוצה שלא השכילה לזכות אף לא באליפות אחת שאינה בקיזוז. מה אני מפספס פה ואילו שיאים בדיוק נשברו (פרט לעצם הקיזוז שהוא שיא של חוסר ספורטיביות)?

ניב 13 בינואר 2015

לא, משחק גמר בודד לליגה זה שיא של חוסר ספורטיביות, אבל גם זה וגם זה היה ידוע מראש,
אז אומנם זה לא ספורטיבי אבל אלו היו כללי המשחק.

גיסנו 13 בינואר 2015

זה נטחן כבר עד דק….ועדיין לא עונה על השאלה איזה שיאים היא שברה.
קבוצות לקחו דאבלים לפני כן. קבוצות גם "חזרו מהקבר לפני כן". ואם אני לא טועה (סליחה שאין לי זמן לצאת למחקר ויקיפדיה) הם לא שברו שיאי כיבושים למרות התקפה מעולה, ובטח שהם לא שברו שיאי ספיגות.

יניב פרנקו 13 בינואר 2015

המשפט נכתב בהקשר של הפועל- הקבוצה של גוטמן שברה במועדון את השיאים של עצמו- מעולם לא היינו קודם בליגת האלופות.

ועדיין גם במונחים כלליים- זו הקבוצה היחידה שלקחה תואר בשנת צמפיונס, או 3 גביעים רצופים, או מקום ראשון בליגה האירופית וכיוצ"ב.

אמיר 13 בינואר 2015

יניב,
גם מכבי לקחה גביע בשנת צ'מפיונס, והקבוצה שלקחה גביע שלישי ברצף לא הייתה של גוטמן.

עד כאן טרחנות..

גיסנו 13 בינואר 2015

שיאי מועדון זה משהו אחד, "שברה את כל השיאים" זו כבר הצהרה בומבסטית ודי אוניברסלית.
עדיין יש לי שאריות אולקוס מההודאות שלי שהפועל של אז הייתה קבוצת כדורגל מצויינת, אבל עדיין – כמו שאמיר כתב – עד כאן טרחנות…

יניב פרנקו 13 בינואר 2015

אוקי
האם יש קבוצה ישראלית שהשיגה בעונה בודדת יותר מדאבל ומקום ראשון בליגה האירופאית ?
האם יש קבוצה ישראלית שהוציאה כמותית וכספית יותר שחקנים לחול
האם יש קבוצה ישראלית שהשיגה יותר בשנת הצמפיונס שלה מגביע וסגנות ?
האם יש קבוצה ישראלית שהיתה יותר פעמים ברצף בשלב בתים של מפעל אירופאי

הפסגה הספורטיבית שהפועל של גוטמן (והרסיסים שבאו אחריו) היתה עצומה ומזה להגיע לאן שהקבוצה עכשיו בזמן כה קצר זה לא פשוט -חיפה לעומת זאת מדשדשת בבינוניות והפער מפה לתחתית קרוב הרבה יותר -זו הייתה כוונת הדברים בפוסט ואני עדיין עומד מאחוריה.

יואב 13 בינואר 2015

חותם על פסגות כאלה שלכם שכוללים…. אליפות אחת בלבד(:
מעדיף פסגות שבסופן מחלקים צלחות.

יניב פרנקו 14 בינואר 2015

יואב -אתה היית חותם גם על הרקורד האירופאי שלנו

יואב 14 בינואר 2015

אכן

אזי 13 בינואר 2015

הקבוצה היחידה בהיסטוריה שלקחה אליפות עם פחות נקודות מהקבוצה במקום השני :)

עודד 13 בינואר 2015

+1

מתן גילור 13 בינואר 2015

"אבל מתי חיפה ראתה רדיוסים ?" האחרון במשחק הראשון של העונה בגביע הטוטו. זה שלפניו רק בפלייאוף העליון בעונה שעברה. הואיל ו"רדיוסים" הם רבים, התשובה היא – בשנת 2014.

יניב פרנקו 13 בינואר 2015

וכמה קיבלתם לפני זה?
יש פה גרף ברור ולא צריך להתעלם ממנו

מתן גילור 13 בינואר 2015

אז בוא תצייר אותו במקום לזרוק השערות לא מבוססות.
בדוק מתי קרה שאוהד שלנו תקף שחקן ולא קיבלנו על זה רדיוס.
בדוק מתי צוות השיפוט לא יכל לרדת לחדר ההלבשה משך חצי שעה ולא הפחיתו לנו נקודות.
בדוק מתי פינו יציע שלם שלנו בחו"ל.
מעבר לזה שאתה לא מציג נתונים, אתה גם מנתק אותם מהנסיבות.

יניב פרנקו 13 בינואר 2015

ההתנהגות ביום א' היתה מאוד חריגה- היא תמרור אדום, דגל עצור, בחר את המטפורה.
היא לא באה מכלום – והיא לא מנבאת שעוד שנה יפרוץ אוהד למגרש – היא כן מנבאת צרות.

יניב פרנקו 13 בינואר 2015

והטענה היא לא ששחר חומק מעונשים (זה דיון אחר..) הטענה היא למהות.
העונשים של בתי הדין במילא נקבעים שרירורתית ואין להם היגיון ככה שלבנות מהם קייס מחקרי זה מיותר.

מתן גילור 13 בינואר 2015

הבנתי, אתה צודק. בסך הכל הדיון עתיד להתקיים רק ביום רביעי והיום יום שלישי, אז נכון לעכשיו מכבי חיפה טרם קיבלה עונש על דברים שאחרות הוענשו עליהן. יפה שעל זה ביססת את התזה.
העיקר שאוהדי התל-אביביות שדברו בגנות עונש קולקטיבי תחת כל פוסט רענן מחפשים עכשיו דם.

יניב פרנקו 13 בינואר 2015

מתן. העונשים הם שטויות. לא מאמין בבית הדין הזה ולא מאחל לכם רדיוס או כלום.
אני מדבר על ההתנהגות ומה שהיא מסמלת.

מתן גילור 13 בינואר 2015

היא מסמלת אלימות של אנשים אלימים. מצב של קבוצה, קללות או תנועות מתגרות לא נותנים לגיטימציה לאף אחד לעבור עבירות פליליות.

בלייק 13 בינואר 2015

אוהדי התל אביביות מחפשים דם? כן, חלק אני מניח. אני כבר הגבתי פה בפוסטים (וכמובן שאני לא היחיד) נגד העונש הצפוי לחיפה. הנה, גם יניב ענה לך שהוא לא ממש מחכה לעונש של חיפה.
שמעתי את צ'יזיק ובאמת שריחמתי עליו (כמו שריחמתי על פינס או מאירי כשדיברו לפני הדיון על הדרבי). שוב תופסים מישהו שברור שהוא נגד התופעה והיא אפילו מזיקה לו אישית ושולחים אותו לתלייה כשבדרך התקשורת מצקצקת ועולבת בו.
כן, התקשורת סימנה מטרה ביום ראשון בלילה ואתמול – 2 רדיוסים שיופעלו + קנס כספי. לא יודע אם זה יהיה העונש, אבל ההיסטוריה מעידה שהכיוון ברור (בערעור ימירו רדיוס אחד להארכת העונש ע"ת של 2 רדיוסים והקנס אולי יפחת קצת. רגע, בעצם זה נוימן שאמור להחליט כבר??).
אגב, לא זוכר את חיפה ואוהדיה מצטרפים (בטח שלא יוזמים) למחאות לפני הדיון בנוגע לדרבי. לא הייתי מצפה לתמיכת אוהדי מכבי בסיפור הנוכחי. מן קטע כזה של לדפוק קבוצה יריבה. אבל להרבה אוהדים (של כל הקבוצות) כבר ברור שהעונשים הקולקטיביים והאחריות השילוחית הם בדיחה.
ועוד משהו קטן – איפה היתה המשטרה ואיפה היו הסדרנים? נזרקו חפצים שוב ושוב, אי אפשר היה לשים כוח קצת יותר מאסיבי ליד שתי הקרנות בחצי של חיפה? כן, נזרקו חפצים גם מיציעים אחרים אבל הרבה פחות, וזה גם הגיע כתוצאהמאזלת היד של כוחות השיטור והאבטחה. ולמה לחכות ללילה כדי לבצע מעצרים? למה לא עוצרים ומרחיקים עבריינים במקום עם ביצוע העבירה?

תורג'י 14 בינואר 2015

נגד מכבי חיפה אמורים להתקיים שני דיונים.
אחד בעניין המשחק מול ביתר שכולל זריקת חפצים.
השני בעניין המשחק מול מכבי שכולל זריקת חפצים, פריצת אוהד ופגיעה בקוון.
בוא ונראה מה יהיה העונש.

ניב 14 בינואר 2015

גם אני התבטאתי בגנות ענישה קולקטיבית, בעצם רוב התגובות של אוהדי מכבי שראיתי היו נגד..
אבל בו נהפוך את זה למאבק מטופש בין חיפה למכבי.
מכבי היא הקבוצה שנפגעה הכי קשה מענישה קולקטיבית ולדעתי לא הקבוצה עם התנהגות האוהדים הבעייתית ביותר, בטח בשנים האחרונות, אבל זה כבר וויכוח מיותר

childish 13 בינואר 2015

הטענות של אוהדי חיפה הם לא לשחר הבעלים הם לשחר המנהל המקצועי ועוזרו הנאמן פיני זהבי.
לי באופן אישי נמאס לקרוא כל נובמבר ששחר מגיע לאימון הקבוצה ומודיע לשחקנים שהמאמן ישאר והם ילכו למרות שבסוף רובם נשארים והמאמן הולך
נמאס מהשחצנות של הדרג הניהולי שאנחנו יודעים הכי טוב למרות 4 שנים עלובות של כישלונות.
באופן אישי הייתי במשחק ביום ראשון ונגעלתי והתביישתי בקהל שזרק חפצים.

ירוק נצחי 13 בינואר 2015

אל תשליך את הדינמיקה של הקהל של הפועל ת״א לקהל של מכבי חיפה.
בניגוד לגרעין הקשה של אוהדי הפועל ת״א שמגדיר את עצמו כאנרכיסט, הגרעין הקשה שלנו לא מגדיר את עצמו בשום הגדרה מלבד תמיכה בקבוצה – לא יהודי, לא ערבי, לא ימין ולא שמאל, נטו אהבה למכבי חיפה.
אירועי ״אלימות״ נקודתיים קרו בעבר גם אצלנו (למרות ההיתממות לצורך האג׳נדה) ולא הפכו אותנו לקהל ששולט במועדון.
לנו, בניגוד אליכם, אין שום אספירציות להיות בעלי המועדון, אנחנו קצת פחות מגלומניים וקצת יותר מחוברים למציאות.
טענות ליעקב שחר? אתה רציני? הוא פרה קדושה שאסור לבקר? האם לי כאוהד שמשוכנע שהוא מזיק כעת לקבוצה אסור לחכות ליום שבו הוא יעזוב?
אולי אתה כאוהד הפועל רגיל לכך שרצונות מתורגמים ישירות לפעולות אקטיביות.
אך לא חבוב, לא כולם סובלים משגעון גדלות כמו אוהדי הפועל, אצלנו מי שירצה בעזיבתו של שחר ימשיך לייחל בליבו ומקסימום לרטון קצת ביציע ותו לא.
בינתיים אני מוסר את תנחומיי לערן זהבי ומקווה שיתאושש מהניסיון לרצח בדם קר (בקולה קרה) באמצעות כוסות שתייה ומוטות פיברגלס.

גיסנו 13 בינואר 2015

אני מתייחס למשפט האחרון שלך…..מדהים איך כשזה בא מהקהל שלכם אתה מנסה להמעיט בחומרת העניין. כאילו העובדה שעשרות אם לא מאות אוהדים שונים ביציעים שונים זרקו חפצים על זהבי ועל הקוון היא שולית בגלל שזה "כולה כוסות קולה ומוטות פלסטיק של דגלים".

מעניין מה היית אומר במצב הפוך על הקהל של מכבי שהיה מנסה "להתנקש בקולה קרה" ברובן ראיוס למשל.

גורביץ' 13 בינואר 2015

אולי זה היה מעיר קצת את ראיוס, הוא עושה טובה שהוא משחק בערך מהמחזור השני

גיסנו 13 בינואר 2015

(של העונה שעברה)

סמובר 13 בינואר 2015

ירוק נצחי, אתה ילד בן עשר?

תשאיר פה פרטים באתר ונקבע רק שנינו למתישהו, ואני אזרוק לך כוסות קולה ומוטות פיברגלאס מגובה עשר מטר על הראש. מה אומר? אני מבטיח למסור לך אח"כ את תנחומי.

איציק 13 בינואר 2015

בגדול מסכים עם הפוסט, אך מספר הערות (השתים הראשונות ציניות – מזהיר מראש):
1. המשפט "כשהפועל של גוטמן שברה כל שיא אפשרי זה היה כבוד עצום להיות חלק מהקהל הזה." שגוי מעיקרו. אף פעם זה לא כבוד להיות חלק מהקהל הזה.
2. המשפט "ואולי מהתחתית הזו נצא חזקים יותר כמו בכדורסל." די נכון, בשביל זה אתם צריכים להתפרק תחילה ולהתחיל מאפס. כל שנה לעלות ליגה, פרט לשנה שתותרו על עליה, מסיבות עקרוניות של עליה רק דרך כר הדשה. עד שלא תתפרקו, לא הגעתם לתחתית, ועדין יש לאן לרדת. שלא לדבר שלא קיבלתם בכדורגל את שאול איזנברג, כך שזה לא תופס.
3. אני החזקתי משחר כמישהו שהוא יותר מבעל קבוצה טוב, כי אם גם אדם עם ערכים שמראה משהו שונה בכדורגל הישראלי. קרנו מאוד ירדה בעיני ברגע שהתחיל עם יבוש השחקנים, שישחקו עם הנוער, ועוד מעשים בילתי מקובלים. היתי יכול לצפות להתנהגות זו כמעט מכל בעל קבוצה, אבל לא מיענקלה שחר. חבל.
4. אני לא מקבל את הטענה שהקהל של חיפה טוב יותר מקהלים אחרים, פשוט היו לא הרבה שנים טובות ולא היתה סיבה להתנהגות שאנו רואים (לא שיש סיבה לכך). כדי לראות עד כמה הוא טוב צריך לראות איך הוא יתנהג בשנים קשות (משהו אמר ליברפול). כנ"ל גם קהל הרולקסים של מכבי כדורסל. אם יבואו עכשיו שנים רעות (והן יבואו), אז אתה חושב שכל הרולקסים ימשיכו לבוא? יגיע רק הגרעין הקשה, שיעודד אבל גם יקלל ויזרוק דברים. ככה זה אצלנו. לפחות לא יורים בשחקן שכובש שער עצמי במשחקי הנבחרת במונדיאל (מזמן לא הינו שם, אולי בעוד…).

יניב פרנקו 13 בינואר 2015

אולי פספסתי – אבל מתי היה מונדיאל קהלים?

איציק 13 בינואר 2015

האוהדים של הנבחרות הם במידה רבה כמו של הקבוצות. הנבחרת מצליחה, האיצטדיון מלא, יש כאלו שנוסעים לחו"ל במיוחד כדי לעודד. נבחרת דרדלה, אז לא באים הרבה קהל, וגם הוא שורק בוז ומקלל. נכון שלא מפגין מול ביתו של המאמן או ההנהלה, אך בשאר המובנים יש דימיון. לפעמים הפנאטיות שם לא פחותה מאשר בקבוצות, ומה שקרה בקולומביה זו כבר קיצוניות.

יואב 13 בינואר 2015

הפוסט מנותק מהקונטקסט המקורי.
מכבי וחיפה(לשם העניין)-נקודות ההתחלה שלהם שונות לחלוטין.
במכבי(מהיום שנולדתי) מצופה להיאבק על תארים.
חיפה ביססה את עצמה ככזאת בשלוש העשורים האחרונים.
אז אם לוני לא ממלא את היעוד(והוא לא וזה סיפור ארוך ואחר), הוא יעורר אנטיגוניזם. והכאוס מולו היה כאין וכאפס לעומת הכאוס הניהולי שהוא יצר. תודה שמורה לו בליבי שהוא לא מסר אותנו למאנה(ראה הראל טביב). ובסך הכל כוונותיו היו טובות.

שחר, יצר אימפריה בעשר אצבעות. הוא ההבדל בין חיפה, הפועל פתח תקווה ומכבי נתניה(למשל).
זה הבדל עצום.
לוני עוד שלושים שנה, יהיה הערת אגב.
שחר? המפץ הגדול.
ומגיע לשחר את כל הכבוד והסבלנות. חיפה מועדון לתפארת.

DeVito 14 בינואר 2015

נכון מאוד מלבד העובדה ששחר הביא להם את האליפויות אז הקבלה טובה יותר תהיה ל…אשדוד נניח.

עודד 14 בינואר 2015

לפני ששחר קנה את המועדון הוא היה כבר עם 4 אליפויות ושני גביעים. אבל זה בסדר, תמשיכו להגיד שזה הוא שבנה את המועדון.

גיסנו 14 בינואר 2015

הפועל פ"ת לקחה 6 אליפויות בשנות ה 50-60. לא לפני ולא אחרי.
מכבי נתניה לקחה 5 אליפויות בשנות ה 70-80. לא לפני ולא אחרי.
מכבי חיפה לקחה 4 אליפויות בשנות ה 80 וב 91, לפני ששחר הגיע.

לעולם לא נדע מה היה עולה בגורל המועדון בלי יעקב שחר; אם היה גדל להיות אימפריה מקומית בכל מקרה או שאחרי עוד 2-3 תארים הוא היה חוזר למחוזות בהם היה טרם האליפות הראשונה עם שלמה שרף. אבל אנחנו יודעים בוודאות שמה ששחר עשה בשנותיו הראשונות הזניק את מכבי חיפה למקום שבו היא מועדון גדול ולפרקים ללא ספק המועדון המוביל בארץ בפער ענק.

מכבי ת"א לעומת זאת, גם לפני שיעקב שחר הגיע למכבי חיפה, לקחה אליפות אחת לפחות בכל עשור מאז קום המדינה מלבד שנות ה 80. מכבי תמיד מוצאת את דרכה לחזור לטופ גם אחרי תקופות חשוכות במיוחד. לראיה, כשלוני עזב הגיע רוכש וכשהוא עזב הגיע מיד עוד אחד; ומהצד השני, הפועל ת"א ובית"ר י-ם.
בלי יעקב שחר, אם מכבי חיפה הייתה נופלת לתקופה חלשה אחרי אליפות או שתיים בתחילת הניינטיז – לך תדע אם היא הייתה מתרוממת חזרה.

עדי אבני 14 בינואר 2015

זה לא מדוייק.
לפני שחר היתה למועדון אליפות אחת בלבד. כמו לכפ"ס (שנה קודם), לבני יהודה, להפועל חיפה ולהפועל ר"ג. פחות מאשר להכח.
מ84-5 שחר בחיפה כספונסר, "פטרון" (כשהיה אסור תקנונית להיות בעלים על קבוצה) וכבעלים.

DeVito 14 בינואר 2015

שחר לא היה ספונסר לפני שהיה בעלים?

יואב 14 בינואר 2015

היה גם של ביתר.

ערן (המקורי) 13 בינואר 2015

1) בטדי יש מקום לכל הקהל של חיפה כולל מנויים וחברים של חברים. אז ניתן כעיקרון לתת רדיוןס
2) אני שונא עונשי רדיוס. אחת הרעות החולות בגלל הייתי יותר מדי פעמים בנתניה (וסמי עופר) היה שהרשויות הרלוונטיותהענישו אותי ואת משפחתי כי התעצלו לטפל כמו שצריך במי שעושה מהומות.

עודד 13 בינואר 2015

רק מילה על הקומפלימנטים שנתת שם לשחר. העובדה שעדיין יש לנו מחלקת נוער טובה ושאר המחמאות שזרקת שם כי אדי הדלק של שחר עדיין קצת עובדים. הבן אדם לא מעוניין להשקיע יותר בקבוצה, ורואים את זה היטב. עוד כמה שנים עם שחר כנשיא ואנחנו נהפוך לגרסא פחות גזענית ואלימה של בית"ר.

איש הפח 13 בינואר 2015

עם כמות הכסף ששחר שופך לקבוצה כל שנה קצת קשה להגיד שהגיד שהוא לא מעונין להשקיע יותר בקבוצה.

עודד 13 בינואר 2015

כמות הכסף שהוא שופך הולכת ביחס הפוך לכמות המחשבה שהוא משקיע. המילה "שופך" מאד מתאימה. אני חושב שזה עניין של שנתיים-שלוש עד שהוא יעמיד את הקבוצה למכירה.

DeVito 14 בינואר 2015

לדעתי אפשר לומר שהניהול שלא לא עובד כבר כמה שנים, אך לדבר על קמצנות או משהו כזה זו פשוט שערורייה.
הוא מוציא הכי הרבה כסף כל שנה. איך הוא מוציא אותו, זה המחדל.

עודד 14 בינואר 2015

זה בדיוק מה שאני אומר. הוא לא קמצן, פשוט אין לו יותר כח להשקיע מחשבה מאחורי הכסף.

DeVito 14 בינואר 2015

בשביל זה בדיוק קיים התפקיד של GM…
אבל הוא לא רוצה "ללכת" אחרי מכבי כאילו מכבי המציאו את תפקיד המנג'ר.

עודד 14 בינואר 2015

אתה צודק, וחבל שהוא דובק בעקרונות מטומטמים. הוא תמיד רוצה להיתפס כהכי חכם והוא לא הבין שהוא מזמן נגרר מאחורה.

איש הפח 14 בינואר 2015

למכבי חיפה כבר יש GM, פיני זהבי.

ניב 14 בינואר 2015

לא הבנתי אותך עודד, אתה טוען שהוא פשוט זורק כסף כי אין לו כוח או חשק לחשוב?
זה לא כל כך סביר בעיני (שלא לומר כל כך לא סביר).
לדעתי הוא פשוט משוכנע שהוא צודק, הוא מאמין שלא יכול להיות שהוא טועה בגלל שהוא צדק המון פעמים, כשל לוגי שכולנו יכולים ליפול בו (ונופלים בו).

DeVito 14 בינואר 2015

*שלו

edgecator 13 בינואר 2015

קודם כל, אין שום בעיה עקרונית עם מחאת אוהדים נגד הבעלים. כשר ולגיטימי. ודאי שלא במכבי חיפה, שבה נעשו בשנים האחרונות טעות ניהולית או שניים.

* שפיכת סכומים מגוחכים על שחקנים ישראליים שנתנו עונה אחת סבירה פלוס בקבוצת מרכז טבלה לכל היותר, רק כדי להיתקע עם חבורה של "מנודים" שבמקרה הטוב מושאלים לבסוף כשהמועדון עדיין נושא במרבית שכרם. קונים ביוקר ולא מצליחים למכור אפילו בזול.
* היעדר כל מערכת ברורה ומוגדרת של הניהול המקצועי במועדון. מי מביא רכש – המאמן? מי שמחתים שחקנים בתקופות בין מאמנים? או אולי מי שרק מזמן אותם למבחנים בתקופה הזו? ויכול גם מי שמנחית זרים מעל לראש של המאמן שהוא לכאורה הסמכות המקצועית העליונה? ומי עושה סקאוטינג – המאמן? העוזר שלו? חרזי? או שאולי אין סקאוט. ואולי בלבול רוצה עוד עוזר שאולי יהיה גם קצת סקאוט. אולי. שאלוהים יעזור לי.
* כישלון טוטאלי בשילוב שחקנים צעירים ממחלקת נוער שהפגינה דומיננטיות מוחלטת בשנים האחרונות. כמובן שעל הדומיננטיות הזו צריך לתת את הקרדיט לכל מי שרק ראוי לו, ויובהר כבדרך אגב: אני לרגע לא טוען שה-כ-ל במועדון רע ונורא. אבל בכל מקרה, ובהתייחס למה שכתבת פרנקו, וכמו שדסקל כתב לפני שבועיים בערך, מחלקת נוער מצוינת זו לא מדיניות נוער מצוינת – ומדיניות הנוער של מכבי חיפה לא מאוד מוצלחת, אם להיות עדינים. הוא מסביר את זה כמובן טוב ממני, ואני מפנה במיוחד למשפט האחרון בכתבה.
http://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3648471,00.html
* אגב, אתם לא חושבים שכשיש בקבוצה בעיה חמורה של אופי, אצל בודדים ובעיקר כקולקטיב, בעיה שהיא גם קצת גלויה לעין, טיפה מתבקש לשלב איזה שחקן בית צעיר או שניים (לא צריך להתפרע, באמת)? קצת דם ירוק וצעיר – לא שווה אפילו את הניסיון?
* טיפוח התדמית הציבורית של אתם-יודעים-מי (מותר לומר את השם?) באמצעות פמפום עצמי מתוכנן היטב באפיקי התקשורת, מה שכמובן היה בסדר גמור וגורר אפס טרוניות לגיטימיות לכשעצמן אם זה לא היה על חשבון הקבוצה – כי הרי ברור שבמועדון שמצוי בלחץ אטומי, כל מיני נזיפות מטופשות בחדר ההלבשה שמתקיימות אחרי הפסדים משפילים, אפקטיביות הרבה יותר כשהן מתומללות אחד לאחד בתקשורת. אם לא מספיקה כמובן האפקטיביות של עצם קיומן.
* לחילופין, ואם תרצו אז בנוסף, אפשר ואפילו גם קצת רצוי להתלונן על גודש הדיווחים על שחקנים שישוחררו או לא ישוחררו או יושאלו או ינודו או כל דבר ספוקלטיבי אחר, שכמובן מביאים לירידה מיידית במפלס הלחץ. מה, יש מדליפים בכל מקום? רגע, אז מכבי ת"א זה לא איזה סוג של מקום? טוב, בעצם אסור להסתכל על מכבי ת"א. רק שגם מבלי להסתכל לכיוון האסור, עדיין אפשר לתהות איך זה שבמועדון שמנוהל כביכול היטב, מצטיירת תמונה של תחזוק שוטף של מערכת יחסים חמימה עם אחת מהישויות הכי מבחילות בהיסטוריה של האנושות ויש מי שיטען שבהיסטוריה בכלל, למרות ששמעתי שהיא מעדיפה להיקרא "תקשורת הספורט הישראלית".

להמשיך? אולי לא. בתכלס, העיקר שהמותג חזק.

אז שיסלחו לי כולם על כפיות הטובה הנוראה שלי. ובאמת, ובלי שמץ של ציניות, שיבנו לכבוד שחר פסל ואפילו שישימו אותו איפשהו. הבן אדם עשה ממכבי חיפה את מה שהיא הייתה עד לא מזמן. אבל, וזה אבל קצת חשוב – זה ממש לא אומר שהוא לא יהיה הבן אדם שגם ימוטט אותה. ולא, לי אין כסף לשים במקומו וגם לא איזה משקיע פנוי בקנה. זה לא אומר שאין לי דיעה להביע. והאמת היא שאם תצליחו להתעלם מהקשקושים הרטוריים המעייפים, תגלו שהטענה שלי היא בבסיסה פוזיטיבית לחלוטין: אלא אם יתקיים שינוי תפיסתי מהותי מארץ המהותיים, בין אם דרך החלפת בעלים ובין אם דרך הסרת שכבות היוהרה-שהייתה-בעבר-גאווה, מכבי חיפה תלך רק לכיוון אחד. וסלחו לי על נבואת הזעם. אני אוכל בתיאבון עצום כל כובע שרק ייזרק לכיווני במידה ויתברר שאני טועה.

49ers 14 בינואר 2015

מצטער שאני מנדנד בסוגיה הזו…. אשמח לקבל תשובה "ממביני דבר ועניין"..

יש לי שאלה שלא ממש קשורה, אבל אולי כן קשורה לסובב את בניון.
לא נראה לכם מוזר שכשבניון מוחלף, כמובן – רק במצב שהקבוצה מנצחת, הקהל קורא לו "יוסי בוא לכאן" (לגיטימי) והלה נענה ומתחיל בסבב תודות מסביב לכל המגרש, בעוד המשחק משוחק?
כ"כ פאתטי, מביך, עלוב, פרובנציאלי ומשאיר אותי בשוק.
מה רע בלרדת באיטיות מהמגרש, לנוף לקהל, למחוא כפיים, לחבק את המחליף ולרדת כמו גדול לספסל?
לא מצליח להבין את הגישה הזו.
כאילו… פשוט כאילו אין שכל בקודקוד.
אשמח להבין היכן אני טועה.

Comments closed