מאיפה הכסף?

מאיפה הכסף?

שבועיים לסיום החלון של ינואר והפועל עובדת, שוער חדש, חלוץ זר חדש, חלוץ ישראלי חדש ומדברים גם על בלם מנבחרת ניגריה וקשר אחורי. חיזוקים מתבקשים ללא ספק אבל מאיפה הכסף?

***

מי שהביא את ברקוביץ להפועל היה חג'ג' בתקופה שהיה נראה שהוא לוקח על עצמו את תפקיד הפטרון/בעלים זמני, חג'ג' הביא את ברקוביץ מתוך תפישה מוטעית שברקוביץ מביא מנויים ומביא את מגע הזהב שלו, מנויים הוא בוודאי לא הביא ועל מגה הזהב נדבר פה, אבל ברקוביץ ברגע שמצא את עצמו בלי חג'ג' לקח את תפקידו רחוק רחוק מההגדרה המקורית.

אל תוך הואקום שבו לרמון אין רצון לנהל את היום יום ואילו חג'ג' התנדף נכנס ברקוביץ בשעטה, חמוש באתר הבית שלו ובתחושה שהוא ורק הוא אחראים פה על העסק הוא מינה מקורבים, ויתר על מחנה אימונים וניהל מו"מ מול כלל הסגל (בהצלחה), כמו כן הוא שיחרר את גורדנה וקליימן תמורת סכומי כסף שהלכו ככל הנראה לכסות גרעונות ישנים.

ברקוביץ הביא מספר שחקני ליגות נמוכות (אף אחד מהם לא פקטור היום) ושלושה זרים (כולם כבר מחוץ למועדון) ועשה עסקה אחת גדולה ולא טובה מספיק עם שחר, הוא גם החתים את אוחיון שעל פניו זו עסקה סבירה-הסה"כ שלו לא טוב, אלמלא היו בהפועל מספר שחקנים כמו ורמוט וסאשה הקבוצה שגם ככה נמצאת 4 נקודות מהקו האדום הייתה במצב גרוע עוד יותר.

ברקוביץ עסק בשנים האחרונות בפרשנות ולא הכיר היטב את הליגות הנמוכות ולא ידע באמת מה שווים לדוגמא שלומי אזולאי (של בית"ר) או שחר הירש, הוא לא הכיר את הצעירים של הפועל ולא ידע באמת מה יש לו ביד – הוא העדיף שחקנים של מכבי חיפה במקום שחקני ליגות נמוכות כי זה מה שהוא הכיר – לא בטוח שיהיה לו זמן להוכיח את מגע הזהב שלו – מה שכן לריב הוא יודע, לדבר בתקשורת הוא יודע וזה מה שהוא עשה – עבד בלתקשר את התוצאות בהפועל ורב עם בעלי המניות האחרים בקבוצה – הפיצוץ העיקרי היה כמובן עם חג'ג' בפרשת החלוץ האוזבקי.

***

בכסף שיש לכם אי אפשר לעשות משהו יותר טוב? אנחנו רואים קבוצות כמו אשדוד שבתקציב דומה בנו קבוצות טובות יותר.

"אני לא סמכות מקצועית,  אבל לדעתי האישית ודאי שבמקום עשרה שחקנים שאף אחד לא יודע איפה הם, היה עדיף להחתים שני שחקנים טובים".

איזה ציון היית נותן לתפקוד של איל ברקוביץ' עד עכשיו?

"כמה זה הציון הכי נמוך אצלכם?  אצלי הוא ב-1 או 2 רק על זה שהוא הצליח לעשות כל מיני קיצוצים מנהלתיים. לדעתי הוא בנה קבוצה לא טובה, בלי קשר לכל מיני התבטאויות אומללות, כמו לדוגמה אחרי הדרבי. אלה היו דברים פופוליסטיים, שאני לא יודע אם פגעו בהחלטות השופטים, אבל בטח לא הועילו".

מה חשבת על האמירות המזלזלות שלו כלפיכם, בעלי המניות?

"הוא למד את זה מחיים רמון,  לצערי. זה זלזול של חיים רמון. אני אגיד לו את מה שאמרתי לחיים רמון – 'ארבעה אחוז או לא, אלה עדיין ארבעה אחוז יותר ממה שיש לך'".

סיימון כץ – מבעלי המניות בהפועל בראיון לוואלה לפני כחודש.

***

על אסי דומב כבר כתבתי, המינוי שלו פוליטי ורע, ההחלטות שלו רעות ואפשר לראות את זה בכניעה המוחלטת לשי אבוטבול, בהחלטה הלא מובנת להתעקש על ליאור לוי כמגן שמאלי (החלטה שבשנה שעברה הוכחה כטעות), בניסיון להפוך את איקנדה לבלם, בהגנה שנראית כל כך לא מאומנת, בזגורי שחוזר לשכונתיות ובצעירים שאף אחד מהם לא מראה סימני שיפור ובהתעקשות על גוזלן – שחקן שבעוד חצי שנה יחזור לחיפה או ינדוד למקום אחר ובינתיים לא תורם את מה שלדוגמא שחר הירש תורם בהפועל פ"ת.

***

דומב וברקוביץ מגבים זה את זה, משדרים שהמצב קשה, שכסף אין, שחיזוק לא יהיה, שזה המכסימום שאפשר, הגיבוי ההדדי אינו נובע מראייה משותפת אלא מאינטרס משותף, שניהם מנסים לצבוע כישלון גדול בתירוצים.

"מנג'ר הפועל ת"א אייל ברקוביץ' מגיב היום לראשונה ל-ONE על גל השמועות של שחקנים חדשים הצפויים להצטרף לשורות האדומים ואומר בכעס  "נמאס לי מכל הספינים, הספקולציות והשקרים של שחקנים שאמורים להצטרף להפועל ת"א. לא אלירן עטר, לא טוטו תמוז וגם לא לאו מסי מצטרפים להפועל ת"א, לא דובים ולא יער".

ברקוביץ' המשיך: "הכל שקרים והגיע הזמן שאני אגיד לכולם שאין לנו כסף להביא אף שחקן".

"אני מקווה לשמר את הסגל הנוכחי עד תום העונה , כי הוא סגל טוב מאוד. המטרה שלנו היא להתברג בפלייאוף העליון. לא נחרוג מהתקציב, שגם ככה חיים רמון עובד עליו קשה מאוד יום ולילה ואני מעריך בכל פעם שנכנסת משכורת בזכותו כל חודש בחודשו".

"כל הספינים על חשבון השם שלי לא מקובלים עלי אני לא רוצה להשלות את הקהל שחושב ששחקן אמור להצטרף אלינו. תאמינו רק לי אין לנו כסף לרכש". סיכם ברקוביץ'

מתי? רק לפני שלושה שבועות לאתר הבית .

***

קורצקי שאוהדי בית"ר ובעל הבית עושים לו את המוות הביא הקיץ גניבה כמו שלומי אזולאי, 2 זרים נהדרים כמו ארסו וקלאודמיר ובנה הגנה מתואמת ומאומנת, במקביל שחקנים כמו אצילי, קריאף ודסה מתפתחים אצלו ונראה שיש תהליך – הסיבה נכתבה פה, כשאתה מאמן את רעננה אתה צובר התמחות ברכש זרים ובהבנה מלאה של תמונת השוק בליגות הנמוכות כדי למצוא את המוץ מהתבן.

***

לפני פחות מחודש במהלך של העמותה מונה בארי בן זאב  לתפקיד היו"ר וסיפק את הציטוט "אני לא קוסם"

"מדובר בהחלטה חשובה, שכן לראשונה בליגת העל ינוהל מועדון ע"י חבר בעמותת אוהדים, המחזיקה ב-20 אחוזים מהבעלות על המועדון. בן זאב (62), ששימש בעבר כמנהל החטיבה הבינלאומית בבנק הפועלים, יהיה אחראי על הצד הכלכלי בהפועל ת"א, ללא מעורבות בצד המקצועי, עליו מופקד איל ברקוביץ'.

בן זאב מחליף בתפקיד את היו"ר אמיר לובין ויעשה אותו בהתנדבות מלאה. היו"ר החדש יגיע מדי יום למתחם האימונים בוולפסון ויוביל את המחלקה השיווקית, את הניסיון למצוא רוכשים ואת הניהול הפיננסי שבו הוא מתמחה.

כזכור, עמותת האוהדים פנתה לחיים רמון לפני כשבועיים וביקשה לשדרג את נושא הניהול במועדון. לאחר פגישה שנערכה ביום חמישי האחרון, נאות רמון להעניק להם את הסמכות הניהולית הבכירה ביותר במועדון ובכך לדלל את הסמכויות הניהוליות שהיו עד כה בידיו של איל ברקוביץ'.

בן זאב אמר לאחר המינוי: "בהפועל ת"א יש הרבה עבודה לעשות. יש מספר נושאים שדורשים טיפול. אני לא קוסם, אני בא לתפקיד מתוך שליחות ובא לעשות אותו בהתנדבות מלאה. להפועל יש קהל אוהדים גדול, אנשים מכל שכבות האוכלוסיה – מאנשים דוגמת אריק איינשטיין ז"ל ועד אנשים קשיי יום. קשה לי לראות את האוהדים הללו יוצאים עצובים מבלומפילד. המטרה שלי היא להחזיר להם את החיוך והגאווה".

המטרה של בארי היא לייצב את הפועל מבחינה פיננסית והובטח לו ולנו שיש כסף לתשלום משכורות עד לסיום העונה.הוא עצמו הבטיח לפרסם את הדו"חות הכלכליים של הקבוצה, ולקיים ישיבת בעלי מניות מסודרת אחת לחודש – דבר שלא קרה בשנתיים האחרונות בהפועל- הגירעון של הקבוצה עומד על בין 22 ל-26 מיליון שקלים.

 

פורסם בכלכליסט ממש לפני כשבועיים.

 

***

אני לא מתרגש מהגרעון – כל עוד משכורות נכנסות, שחקנים מצטרפים והמערכת מתפקדת- חלק עצום מהגרעון הזה שייך לבעלי המניות, הם אלו שחתמו על החוזים והצ'קים ומגיע להם הריספקט (שברקוביץ לא נותן) אך גם המחויבות לעמוד בתשלומים- עד כה הם משלמים ולא מקבלים ריספקט.

אני מניח שבארי יעשה סדר, אני מניח שבעלי המניות והאוהדים המקורבים לא יתנו לעסק ליפול ויעשו את המירב בסיטואציה הנוכחית – בהפועל יש כרגע מספר אנשי עסקים שיכולים לתמוך בקבוצה אך לא רוצים להיות בעלי בית במשרה מלאה- זו הסיטואציה – היא עדיפה על פני מה שקורה במכבי נתניה אבל לטווח הבינוני והלאה היא לא תוכל להיות פתרון קבע.

ברקוביץ לא יהיה איתנו עוד הרבה להערכתי, דומב יילך רק מול קטסטרופה מקצועית- החיזוק הנוכחי הוא הדרך של בעלי המניות להראות לדומב את הציפיות – אז הוא שדומב יתעשת ויהנה מהחיזוק או שבסוף יגיע השריף.

במקום ברקוביץ השמועות הרבות הם מכיוון קשטן- אבל לכו תדעו.

הפועל לא מוכנה ללכת לעונת בנייה ואפילו לא לחצי עונה של בנייה – בקיץ אני מניח ששוב יצטרכו לבנות את הכול מחדש – תרשו לי להמר שהפעם ייצאו למחנה אימונים (אצל מני ויצמן ככל הנראה), שיהיה שם מאמן מנוסה ושיגיעו זרים וצעירים טובים יותר.

זה מה יש ועם זה ננצח או מכסימום נוציא תיקו

***

מה שכן, דודו ביטון, הוא אחלה החתמה לדעתי ואת האמת כמה שהמצב גרוע אפילו את תואר כישלון השנה נפסיד למכבי חיפה, כאלה אנחנו, לא מסוגלים להביא אפילו תואר אחד בזמנים האלה.

 

ניצחון (חוץ!) על קווינס פארק ריינג׳רס. קצת לא סקולסי
חצי שעה אחרי סוואנזי

39 Comments

צור שפי 17 בינואר 2015

קראתי ונשארתי ללא תשובה לשאלה שבכותרת – מאיפה הכסף? חוץ מזה אדל הגיע בפעם הקודמת מפ.ס.ז ועכשיו מאתלטיקו כלכותה ואת ההבדל ראינו כבר במשחק עם ראשון, הוא נראה עם איזה עשרה קילו יותר ממה שהיה ואני מאוד חושש ממה שצפוי לנו ממנו.

יניב פרנקו 17 בינואר 2015

הכסף מבעלי המניות כמובן – חגג ומני ויצמן – הם אלה שימשיכו לתדלק את העסק .
לגביי אדל -אני מסכים -הוא נראה שמן וכבד

סער 17 בינואר 2015

אדל הוא הראשון בעולם שחזר מהודו שמן…

אדם 18 בינואר 2015

גם בקדנציה הראשונה אדל הגיע שמן ולא בכושר. אני אופטימי.

יואב 17 בינואר 2015

אולי בהפועל חוששים על אמת מירידה. אף אחד מאלה שבאו(בהשאלה כמובן), לא רלוונטית כלכלית לעונה הבאה בסיטואציה הזאת.
זאת מחשבה נכונה. קודם כל צריך לשרוד.

ג'וני בוי 18 בינואר 2015

יואב, אתה צודק. בהפועל בהחלט חוששים מירידת ליגה, לכן מסע הרכש הארוך (שנעשה יחסית בחוכמה, ראה ערך החתמתו של דודו ביטון עד סוף העונה-מחשש שלא נוכל לעמוד במשכורתו בעונה הבאה).

גיסנו 17 בינואר 2015

התעלמת פה מבעיה קשה מאוד – כל השחקנים שחתמו ועוד אמורים לחתום מיוצגים ע"י דודו דהאן. במקום אחד נכתב שדודו דהאן אמר להנהלת הפועל איזה שחקנים הם צריכים והמליץ להם על מועמדים. באתר אחר כתוב שיש הסכם בין הפועל לדהאן, שהקבוצה "תשביח" לו שחקנים שהוא ישיג להם במחיר נמוך. שתי האופציות נראות אמיתיות ושקריות באותה מידה, יכול להיות הסבר אחר – אבל מזה שכל השחקנים מגיעים דרך דודו דהאן אני משוכנע שמשהו פה מסריח ושמישהו עשה פה טעות קשה וסוג של מכר את נשמתו לשטן.

כל ענייני ה"מימון החיצוני" האלה פגעו פוגעים ויפגעו בהפועל. המועדון הולך בלי ומרגיש עם ומתישהו זה יחזור לנשוך אותו בתחת. ונראה לי שדודו ביטון יהיה הרבה יותר אלמוג כהן מאשר ערן זהבי. שלא לדבר על זה שלא זכורות לי הצלחות מסעירות בהפועל עם זרים שהגיעו בינואר.

אבל מבחינתי? סבבה, אדל כבר מתורגל ברביעיות בדרבי….

יניב פרנקו 18 בינואר 2015

מקצועית כמובן שעדיף המשכיות – אבל מעשית אם אתה ממנה מספיק זמן לפני חלון הקיץ מאמן או מנהל מקצועי אפשר בחלון קיץ אחד לבנות שלד חזק מספיק – אדל דרך אגב לא הגיע דרך דהאן ואם הוא ייתן חצי שנה טובה אז מבחינת הגנה יש לך שלד טוב .
לגביי דודו ביטון דווקא פה זו עסקה טובה על הנייר -יש אופציה להמשך ,הוא מגיע בשכר סביר ובניגוד לאלירן עטר הוא היה ברוטציה -בוא נראה .
לגביי העברות ינואר הזכרון שלך קצר -גוטמן לדוגמא בחלון הראשון שלו בינואר הביא את הבולגרים וקנדה וזה היה הרגע שהכל התחבר להסתדר .

גיסנו 18 בינואר 2015

גם זה היה לפני 6 או 7 עונות. וגוטמן בד״כ פגע בזרים, העובדה שרוב הזרים שהגיעו בקיץ להפועל לא משחקים או שכבר עזבו אומרת שכנראה שברקוביץ׳ לא ממש חזק בקטע. לא כרגע.

אבל פרנקו, בחייאת, 5 שחקנים – אחד מהם שוער שהיה פה פעם ועזב אחרי שבחצי העונה האחרונה שלו הוא זגזג עם קליימן בהרכב, 3 זרים שהסיכוי שאחד מהם נשאר אחרי הקיץ קלוש ביותר, וגם דודו ביטון לדעתי בקיץ יקבל איזו הצעה מקפריסין או משהו כזה ויעזוב (כי זה מה שדודו דהאן עושה).

כל הכבוד על האופטימיות, אבל לייחס למשהו מכל זה מחשבה חכמה ובניה לעתיד? כששוב מחכים ל״מימון חיצוני״ ואני בספק שיש שקיפות כלשהי? כשהמנהל המקצועי מודיע שאין רכש ואין כסף במסיבת עיתונאים ואז מנחיתים 5 שחקנים שלאף אחד לא ברור אם זה באמת נעשה בידיעתו או לא?
לדבר עכשיו על מחשבה ובניה זה בדיחה.

יניב פרנקו 18 בינואר 2015

אני אמרתי שזו בנייה חכמה?

יניב פרנקו 18 בינואר 2015

תקרא שוב את הפוסט- אין פה מנהל מקצועי, יש פה מאבק כוחות בתוך ארגון שיודע שנים לחיות בתוך כאוס.
ברקוביץ יכול להודיע מה שהוא רוצה- הרלוונטיות שלו יורדת – יש פה 3 אפשרויות

החיזוק הזה יהיה כושל- והעונה תסתיים כמו שהיא מתנהלת עד עכשיו – מקומות 7-9 בלי כלום
החיזוק יהיה הצלחה יחסית- פלייאוף עליון והטובים יעזבו בסוף שנה.
החיזוק יהיה הצלחה יחסית וחלק מהשחקנים שיבואו עכשיו יישארו לעונה הבאה

מה אני אגיד לך? כל אופציה פה עדיפה על להשאיר את הסגל הנוכחי ולתת לברקוביץ ודומב לדבר על זה שאין להם ברירה.

יואח האדום 18 בינואר 2015

יש אופציה רביעית והיא ריאלית מאד : הפועל יורדת ליגה .
הקבוצה הזו היא הפועל הכי חלשה ב30 השנים האחרונות
חייבים להחליף מאמן

גיסנו 18 בינואר 2015

ניהול זו אולי לא המילה, אבל החלטות יותר מתאים.
בכל פוסט שלך שמנתח את המצב, משתמע שבכל נקודת זמן הפועל עושה החלטות נכונות.
אני מבין אופטימיות של אוהד, אבל אני במקומך הייתי ממש מודאג שהפתרון הכי טוב לבעיית דני עמוס זה אפולה אדל, שעזב בעיקר מטעמים מקצועיים, שכל החיזוק מגיע דרך דודו דהאן ברמת פקפוק גבוהה, ושמלבד דודו ביטון המוכר יחסית כנראה שנעשה קרוב לאפס סקאוטינג על שאר הזרים.

ולגבי ענייני פיננסים – אין לי מה להוסיף על מה שתומר חרוב כתב למטה יותר. אפשר להתעלם מהבעיות, איכשהו להסתדר ולסמוך על טוב ליבם ו"רוח המועדון" של נושים שהם גם אוהדי הקבוצה. מתישהו זה מתפוצץ, ויש מספיק דוגמאות מהארץ ומאירופה לאיך זה עלול להגמר אם לא מטפלים בזה בזמן.

נשים את זה ככה – לבקש מנושים שיחכו עם החוב שלהם לטובת רוח המועדון זה כמעט כמו לבקש מגייז להצביע לבית היהודי בשם הציונות.

יניב פרנקו 18 בינואר 2015

אני חושב שהיו פה מספיק פוסטים על הצורך לבחור מאמן מנוסה, למכור כוכבים ולהיכנס לתוכנית הבראה.
מצד שני אני חושב שאתה לא קורא נכון את הסיטואציה – שזה בסדר, כי היא סופר מורכבת – אבל מצד שני היא לא כזאת שחורה.

גיסנו 18 בינואר 2015

מצד אחד אני יודע שאתה מבין מה הבעיות ואתה אכן מציין את זה.
מצד שני אתה עדיין מוצא דרך להצדיק כל החלטה כמעט, ונראה לי שדווקא בגלל שאתה מודע למצב הרבה יותר ממני זה אמור להדליק אצלך נורה אדומה (או צהובה, יותר יפחיד אותך מנורה אדומה..;) )

אפולה אדל הוא המושיע? אדל?! באמת? אתה באמת מאמין שלהביא עכשיו 3 זרים שאף אחד לא מכיר, שדודו דהאן דחף, ושברור שהסקאוטינג עליהם הסתכם בסרטון יוטיוב ומחיר אטרקטיבי – זה יהיה הפתרון? כי אני חושב שיש סיכוי יותר מסביר שהם יהיו מביכים אפילו יותר מסרי פלאח.

יותר מדי אנשים בהפועל רוצים ללכת עם ולהרגיש בלי. כל החלטה נלקחת מאינטרס אישי בלבד בנסיון לגרום לצד השני להשבר קודם. ובינתיים כולם שומרים על סטטוס קוו "עד שיבוא רוכש". כמעט כל החלטה שנלקחה בהפועל מאז הקיץ נתגלתה ככשלון חרוץ כי לרוב גם המניעים מאחוריה היו עקומים.

יניב פרנקו 18 בינואר 2015

ברור שאפולה אדל הוא לא המושיע- אבל דני עמוס היה חתיכת מנחוס.
הבעיות בהפועל גדולות מאוד – אבל מצד שני זה לא תאגיד מורכב – בסוף זו קבוצת כדורגל – 3-4 שחקנים טובים שיגיעו ישנו את הגלגל – תראה כמה חלשה הליגה – הפועל הזו, בלי מחנה אימונים, עם 2 זרים בהרכב, עם מאמן טירון ועם עונש הפחת נקודה נמצאת 2-3 נקודות ממקום רביעי .
אני טוען שהבעיות הכספיות הם תחת שליטה (מה שלא רואים תמיד מהספינים במדיה) ושסגל הקבוצה הנוכחי פלוס כמה שחקנים סבירים ומאמן מנוסה עושה בליגה הזו פלייאוף עליון בשקט ואפילו טיפה יותר.

יואב 18 בינואר 2015

גיסנו,
ברור. מה חשבת , שיש מתנות חינם? זאת תקשורת להישרדות מבחינת הפועל וויין ווין מהסוכן. שום דבר מזה לא ממש מהווה חוף מבטחים. עוד קש שנאחזים בו.

גיסנו 18 בינואר 2015

אני לא זה שצריך לשכנע בזה….

תומר חרוב 18 בינואר 2015

גירעון של 26 מליון שרק תופח ואתה בטוח שלכם זה לא יקרה?
זה נכון שהכח הכלכלי של הפועל גדול משל מכבי נתניה אבל אתם סומכים עליו יותר מידי. זה נראה כמו משהו שעלול להתפוצץ לכם בפנים.

יניב פרנקו 18 בינואר 2015

השאלה מי הנושים?
רוב הנושים פה זה הבעלים – לא שחקנים שכולם מקבלים משכורות ולא ספקים חיצוניים.
זה שבעלי מניות מעבירים הלוואות בעלים כדי שיוכלו להיות בפוזיציה מסוימת כאשר יום אחד יהיה כסף במועדון (או רוכש אמיד) זה דבר אחד- אבל זה שונה מהותית מחובות לספקים חיצוניים.

תומר חרוב 18 בינואר 2015

מי יחזיר להם 26 מליון שקל? מי יקנה עם כאלו חובות?
נכון שזה לא אותו הסיפור שלנו. לנו יש בעל בית שהחליט לשחק בכסף שאין לו וזה התפוצץ. נראה שבהפועל זה שונה אבל אני במקומך הייתי מוטרד, בסוף מישהו יבוא ויבקש את הכסף הזה (והיו לא מעט מקרים בפועל שהיו חובות לשחקנים עבר, זה שכרגע אף אחד לא מתלונן לא אומר שהם באמת משלמים הכל בזמן. למעשה, אני אהיה מופתע אם זה אכן כך).

יניב פרנקו 18 בינואר 2015

תומר, החובות האלה הם פיקטיביים, הם קיימים רק מבחינה חשבונאית כדי לייצר תלות מסוימת או פוזיציה במקרה ויהיה פה רוכש אמיד בצורה קיצונית שאפשר יהיה לדרוש ממנו את הכסף.
אני מוטרד מהרבה דברים כי הסיטואציה לא מאפשרת הבראה – אבל בסופו של דבר דווקא העובדה שבמקרה של פירוק במקרה קיצון יביא לאובדן ומחיקת החובות האלה מבטיחה בהפוך על הפוך שבעלי המניות האלה יעשו הכל כדי לא להגיע לזה – להם יש מה להפסיד.

יואב 18 בינואר 2015

למה אתה סבור שהחובות פיקטיביים?
מישהו מאלו שחייבים לו, התייחס לכך?
כי נוח לך להאמין בזה?
במציאות, הסיכוי שהמצב רע יותר ומושתק, גדול בהרבה מהתאוריה שלך.

יניב פרנקו 18 בינואר 2015

תגדיר חוב ? ברור לך שחוב לספק הוא לא כמו חוב לבעל הבית .
אתה רואה כמה מהר לקח לבלוף של אלי שגב לצאת ומצד שני בהפועל אני לא שומע על נושים ובוררויות (יש לא מעט מתקופת טביב), שחקנים מגיעים ותקציבים מועברים והעסק מתפקד פיננסית .

יואב 18 בינואר 2015

העוזרים להפועל, הם לא בסדר גודל של לוותר על מאות/מיליונים שקלים שניתנו. כמתנה.
גם אצל לוני העסק תיפקד, אבל רק 70 מיליון הוציאו אותו ממכבי.
כל זה ממתין לפיתחה של הפועל.

גיסנו 19 בינואר 2015

הזכרת את אלי שגב – זו דוגמה למה העובדה שתקציבים מועברים לא אמורה להיות משהו מרגיע

Lord Anthony 18 בינואר 2015

אני לא חוש שדומב ילך כל כך מהר, ובהתאם גם לא שהשריף יגיע. דומב לא הגיע בגלל חוסר כסף, יש מאמנים יותר מוכשרים וכנראה גם יותר זולים ממנו (ע"ע חיים שאבו) שנמצאים בשוק. גם קשה לי להאמין שיהיה סדר כל עוד מבנה הבעלות הנוכחי יימשך וצריך להיות די אופטימיים שימצא רוכש שיסכים למכור וגם שכל חבורת הבעלים של הפועל תסכים למכור.

יניב פרנקו 18 בינואר 2015

דומב יילך רק כשלחג'ג' זה יכאב בכיס – לדוגמא כשנהיה בפלייאוף תחתון או משהו בסגנון.
חג'ג' הוא הפטרון שלו וחג'ג' מוציא עכשיו כסף כדי לעזור לו להיות מאמן טוב יותר – אני די בטוח שבשיחות 1:1 ביניהם דומב מסביר לחג'ג' שברקוביץ בנה לו סגל רע ומי שאשם פה זה ברקו.
חגיגה.

אבי7 18 בינואר 2015

הביקרת של אוהדי בית"ר נגד קורצקי באמת הזויה. נראה כאילו הם מצפים ממנו לקחת אותם לעונת "בלתי מנוצחים" כמו של ארסנל הגדולה. אחרת אין הסבר למה כל הפסד שם נראה כמו פתח לצונאמי.
הבחור הגיע לקבוצה מרוסקת ובנה קבוצה מעולה! אני לא זוכר בית"ר כל כך מאומנת וטובה מאז ימיי גאידמק- לא חוכמה… הוא בנה שם בסיס לשנים הבאות ואם הם יתנו לו שקט הם יכולו להתקדם כמו ק"ש, רק עם קהל…
תוך חצי עונה ובית"ר פשוט נראית כמו קבוצת כדורגל, עם זרים מעולים, כשרונות צעירים שפורחים והרבה נקודות זכות.
ברור שעדיין יש להם לאן להשתפר, אבל האם באמת אוהדי בית"ר חושבים שיש להם אופציה טובה יותר מקורצקי בשוק? האם הם באמת בעלי זיכרון כל כך קצר ובשביל פנטזיה לא ברורה שיש להם הם מוכנים להרוס את תהליך הבנייה הכי נכון בליגה בימים אלו?

נדמה לי שלפעמים אוהדי בית"ר הם האויבים הכי גדולים של עצמם.

תעזרו לי כאן, כי פשוט אין לי תשובות…

ובקשר למצב הכלכלי של הפועל, אני חושב שה"גורם החיצוני" הזה שמופיע בכל חלון העברות הוא בסך הכל דרך לעקוף את הצורך לשלם חובות ולהביא רכש. הרי כל כסף בסופו של יום מגיע מ"גורם חיצוני" פשט בהפועל מעדיפים לעצום עיניים בקשר לבורות התקציביים ולבזבז עכשיו בגישה שכונתית וחסרת ראייה לעתיד.
הרי ברור שעדיף להפועל להגיע לאיזון תקציבי, ללא חובות ואז לבנות את עצמה מחדש. אך היא מתעקשת להעמיד כל שנה תקציב גדול, שבמצב הרעוע שלה עדיף לה לצאת מהמינוס אז להתחיל לבנות, על יסודות חדשים ואיתנים. – אגב, אני כבר מתחיל לפקפק עד כמה המצב שלכם גרוע ועד כמה הוא פיקציה תקשורתית שאמורה לסווג אותכם כמסכנים שכל מה שיעשו יהיה מעל ומעבר למצופה.

נ.ב
גילוי נאות, אני אוהד מכבי.

יניב פרנקו 18 בינואר 2015

לגורם החיצוני הזה יש שם – זה עידו חג'ג'.
התקשורת פשוט בולעת את הספינים שרצים פה בצורה קיצונית.

אבי7 18 בינואר 2015

אז זהו שלא. מתברר שהפועל לקחה הלוואה של 5 מיליון שקל שתתווסף לחווות הקיימים. ניהול כל כך חסר אחריות ברמה אחרת….

בלייק 18 בינואר 2015

יניב – אני מבין את אילוצי הכסף (שאין), עניים לא יכולים להיות בררניים וכו.
אבל… (פאוזה דרמטית)
נניח שהלוואות בעלים זה רק ליום שיגיע ה- rainmaker, אוהדים שפויים (כמוך ואחרים) באמת לא חוששים מהקפריזות של בעלי הבית? כל כמה חודשים בעל בית אחר נעלב, חלקם "שוברים את הכלים", מסיבות עיתונאים קבצניות של רמון, "תחזיקו אותי" של חג'ג', סיימון כץ יוצא נגד ברקוביץ' ועוד ענייני ניהול בעייתיים. הרי כל בעל בית כזה שחייבים לו X מיליונים יכול לקום בבוקר ולהחליט שנמאס לו ופגעו בו (בגלל אגו, בגלל אולטראס, בגלל ייאוש מחוסר תוצאות) והוא רוצה את הכסף עכשיו. אתם קהל שכבר נכווה מהחלטות ניהוליות מגוחכות, שכבר עבר את טביב, שעבר את מסיבת העיתונאים של רמון, את הבריחה של חג'ג', את גלברט ושמיכת השבת… אתם באמת אופטימיים לגבי המהלכים הנוכחיים?
ומבחינה מקצועית, שמעתי שברקוביץ', שלא מתראיין אם לא פונים אליו אלא אם זה ל- one והיום יום זוגי, מסביר את "הכישלון" (מבחינת היעדים שהציב בפתיחת העונה) בגלל העזיבה של חג'ג' ודמרי. כאילו שברקוביץ' לא ידע שהפועל בבעיות כלכליות כשהוא הגיע, או שלפני הפרישה של חג'ג' שחה בהפועל כסף. אולי זה גם מסביר למה הוא בכלל לא פנה לשחר כדי שיאשר לגוזלן לשחק נגד חיפה (למרות שהצהיר שיעשה את זה), ועכשיו בכלל אני שומע שהשחקן עליו ברקוביץ' בנה את כל ההתקפה של הפועל (כמובן בעזרת המסירות של ורמוט) צריך קודם להשתפשף ברעננה. אולי בעונה הבאה הפועל תשאיל אותו שוב כדי לתת לחיפה את כל ההזמנויות לבדוק את הכיוון של הילד. ומה עם הפועל? למה היה צריך אותו? ולמה היום לא צריך אותו (אז מה אם ביטון הגיע, הרי ברקוביץ' חשב שדמרי ישאר כשגוזלן הגיע)?
ועוד דבר, שלא קורה רק בהפועל של ברקוביץ' כמובן, אבל מתי ברקוביץ' או דומב או אפילו הסקאוט המוכשר עידו חג'ג' ראו מישהו מבין הזחקנים החדשים משחק? יש שם חלוץ ובלם ניגרי שבכלל לא משחקים, שוער ששיחק בהודו (אבל נניח שלקחו אותו על סמך ביצועי העבר, עוד חידלון מקצועי) וחלוץ ששיחק בסלובניה, משחקים שלא שודרו בישראל. מישהו טס לראות אותו? אני יודע שהתשובה היא כן – דודו דהן. על סמך מה מביאים את השחקנים האלה אפילו אם זה בכסף קטן?? לא עדיף להביא מישהו שראית משחק לא רק בקלטות?
עושה רושם שהפועל הפכה להפועל פתח תקווה – משביחה את גוזלן עבור חיפה, עכשיו היא משביתה את כל הספסל בליגת החלומות של דודו דהאן, חבל שיש כזאת יריבות בין מכבי להפועל, יכלתם להשאיל עוד שניים-שלושה צעירים מוכשרים.

מוזר שלא הרבה רואים את זה (או שרואים אבל מעדיפים לשתוק, שזאת זכותם כמובן) – הפועל מתדרדרת מבחינה מקצועית, תדמיתית וכלכלית.

יניב פרנקו 18 בינואר 2015

בוודאי שרואים- זו גם תשובה לגיסנו.
המינוי של בארי הוא מינוי מצוין, הוא איש ראוי והוא יעשה סדר.
המינוי של ברקוביץ הוא מינוי רע משום שברקויבץ מוזיל את השיח, מרדד את התרבות ומייצר רעש על בסיס יומי וקבוע.
בדיעבד מתברר שברקוביץ הוא גם מינוי רע במישור המקצועי – הוא לא מכיר את השוק הרלוונטי ויכולתו בגיוס טאלנטים שאחרים לא רואים נמוכה- הפוסט מדבר גם על זה- אור אוסטווינד לדוגמא היה קרוב לחתימה בהפועל בקיץ וברקוביץ לא השכיל לבצע את זה

לכן בסופו של דבר אשמח שברקוביץ יילך (ואני ניסיתי בלא מעט פוסטים לשפוט אותו על בסיס פעולות ותוצאות ולא הרעש שהוא) – הפועל לא תהיה פתח תקוה – היא לא תשביח לחיפה שחקנים והנה גם גוזלן הולך – היא תהיה קבוצה שמחזיקה בשכר שחקנים סביר וכשיהיה לה את המאמן הסביר היא גם תעשה תוצאות טובות בהרבה ומהר.
ברגע שיהיה לה בעלים חדשים – מהר מאוד ישתנו דברים – ראה את הפועל ירושלים כדורסל (טוב, דוגמא לא הכי טובה..).

מה שמתהווה היום בהפועל זה סוג של קבוצת ניהול – לא רוכש מיוחל אבל גם לא קטסטרופה – וכמו שנכתב בפוסט הניסיון של ברקו ודומב לעטוף כישלון מקצועי בכאוס ארגוני מוגזם ורוב האוהדים מבינים את זה.

בלייק 18 בינואר 2015

בעיני, מנהל מקצועי ראוי בהפועל בעת הזאת (כלומר, בתחילת העונה) היה צריך לבנות קבוצה בתקציב ההכנסות בלבד. זאת עדיין היתה קבוצה ברמה לא רעה (בליגה שלנו, בטח מבחינה תקציבית). הוא היה חייב לשבת עם כל השחקנים שהוא לא רוצה ולדאוג שהם לא יהיו יותר במעודון (תשלום פיצויים חלקי, למצוא להם קבוצה שתיקח את החוזה, לסגור עם סוכנים של שחקנים שהמועדון רוצה על החתמה תמורת לקיחת חוזים של השחקנים אותם הם מחליפים).
כן, השאלות של צעירים עם פוטנציאל, רק עם אופציית רכישה במחיר הוגן לפי העונה (ולא לפי הכסף שאולי יגיע בעונה הבאה). כל הלוואת בעלים תלך למחלקת הנוער (במקום מה שברקוביץ' עשה, שהקיצוץ הראשון שבוצע היה במחלקת הנוער. עוד משכון של עתיד המועדון). המנג'ר, יחד עם המאמן, יושב ומסמן 3-4 שחקני נוער ומריץ אותם בהרכב באופן קבוע (למעט הרחקות, פציעות. לעיתים נדירות, אם בכלל, שחקן כזה לא יפתח אם הוא לא פצוע או מורחק): לא מספיק מכיר אבל נניח ש: אבו אל היג'א, שגיב יחזקאל, רמזי ספורי ושון מלכה. לפחות, בסוף הענוה היה להפועל משהו להראות לרוכש פוטנציאלי: 1. החובות לא גדלו (אם לא התכווצו אפילו) 2. יש שחקני בית צעירים עם אופק ופוטנציאל גדול שכבר השתפשפו בליגה. 3. קהל נאמן יותר (הקהל של הפועל נאמן כמובן, אבל בעונה כזאת יש הרבה מרמור ותסכול ביציעים) שיתן שקט וגב כלכלי לרוכש.
במקרה פחות טוב, יש שני שחקנים שאפשר למכור ולהכניס למועדון לא מעט כסף. לסוגיית ורמוט אני לא נכנס בכלל. המנג'ר יחליט על סמך תקציב, צרכים וניסיון בבניית קבוצה. ולא, לדבר את עצמך למוות בתקשורת תוך סנדולים עצמיים וחנופה אינסופית (כל יומיים יש כותרת שורמוט טוב מזהבי, אם הוא רוצה. למה ברקו רומז? שורמוט לא מתאמץ??).
וכן, גם לא הייתי משאיל את גוזלן עם הבטחה לשחק 70% מהמשחקים בהרכב….

יניב פרנקו 18 בינואר 2015

השקעה היום בנוער תביא תשואה בעוד שנים- במבנה הבעלותה יום צריך לוודא שהטקטי של מחר בבוקר עובד ולכן עם הבעלים מוכנים לשים כסף אז יש מה לעשות איתו.
על השאר אין ויכוח גדול בינינו.

בלייק 18 בינואר 2015

ברור שיש מה לעשות עם כסף. אותי לימדו שכשהמצב קשה משקיעים בתשתיות. ככה כשהמצב משתפר (ובמקרה שלנו זה יכול להעלות את סיכויי הרכישה מלכתחילה) הוא משתפר הרבה יותר. אני חושב שגם הקהל היה מקבל בקלות יותר ובסלחנות יותר קבוצה רזה וצעירה עם שחקני בית. אם התוצאות היו דומות (אם גדול כמובן), הקהל היה הרבה יותר שמח ותומך מאשר קבוצה בינונית שמורכבת מהמון הלוואות בעלים (אופק לא ברור) ומשחקני רכש לא זולים כמו ורמוט, זגורי, דני עמוס, אזולאי ופלאח. קשה לי להאמין ששחקני נוער היו עושים עבודה פחות טובה מבנג'מין, איקנדה ואפילו קולין שדי "נתקע" בקבוצה… אגב, זה נכון גם לקבוצות אחרות שמפחדות לתת לצעירים לשחק (לא בטוח שמכבי היתה במקום אחר אם דור פרץ היה משחק במקום איגיבור למשל. היא בטח היתה תהנה יותר מפרץ לטווח הארוך).

גיסנו 18 בינואר 2015

יניב –
אני לא אמשיך להעלות טיעונים כי אתה לעומתי ולעומת בלייק מפרש את הדברים אחרת לגמרי, אז זה נהיה חסר טעם.
קח לך נקודה למחשבה:

מועדון גדול ועשיר עם קהל גדול ותומך זוכה בתארים.
ואז:
הבעלים העשיר עוזב ונותר כאוס ניהולי.
דמויות מפוקפקות נכנסות ויוצאות משערי ההנהלה.
הגרעין האלים והגזעני בקהל נותן יותר ויותר טון.
רכש לא ברור מגיע, עם מקורות מימון עוד יותר לא ברורים.
אף אחד משדרת ההנהלה הארוכה לא לוקח אחריות.
הקהל מנהל את המועדון דה פאקטו.
מליונרים אמריקאים עם שאיפות משיחיות מציעים לרכוש את המועדון.
לאחר הצבת דרישות הזויות שלמרת הכל התקבלו, הם בסוף מתחרטים ונעלמים כלעומת שבאו.
פחות קהל מגיע ומתחיל להתייאש מהמצב.
אחרי כל נצחון מדברים על אירופה, ואחרי כל הפסד על ירידת ליגה, ולא רק מטעמים מתמטיים.

על איזה מועדון מדובר פה?

ינקה אקהויז המזויף 19 בינואר 2015

אייל ברקוביץ ורמון הגיעו למטרה אחת, חיסול של הפועל תל אביב, וכאוהד הפועל אני חושב שהגיע הזמן לחסל את הקבוצה ולהתחיל מאפס כמו בכדורסל. הקבוצה הרקובה הזאת מועמדת לרדת ליגה, היא לא מנוהלת אלא נדחפת על ידי חבורה של אינטרסנטים. אני מחכה שברקו יוריד את הפטיש האחרון…

Comments closed