שלום אדוני השריף – איפה היית ומה עשית?

ביציאה מבלומפילד קיבלתי איתות מהבית, אשתי שלחה לי את הצילום מסך הראשון מיני רבים שהשריף מגיע ושדומב הולך, ווה הו! אז אם שואלים איפה הייתי ברגע שזה קרה – מול חדר הלבשה של שמתחת ל4-5 מסתכל על 100 איש שקוראים לדומב להתפטר בזמן שהכל כבר סגור.

קוראי הבלוג הותיקים יודעים שלמינוי הזה אני מחכה כבר בערך שנה וחצי – השריף ורוני לוי היו המועמדים היחידים בעיני שמסוגלים לעשות משהו בכאוס הזה, אני לא חושב שהם המאמנים הכי טובים בעולם – אני חושב פשוט שהם הכי מתאימים לנו.

ומבין שניהם העדפתי את השריף בגלל מבנה האישיות הלא פשוט שלו, הרקורד המוצלח בגילוי זרים זולים והיכולת לטפח צעירים – בית"ר של אלי כהן שיחקה כדורגל מצוין עד שהגיעו הצ'צ'נים והיא עשתה את זה בכאוס לא פחות גדול בכסף קטן יותר.

אלי כהן מזכיר לי את גוטמן שלפני הפועל, מאמן שכבר זכה בתארים ועשה משהו בכדורגל שהגיע להפועל שבורה ומפורקת במקום האחרון רק כדי לבנות אותה לגדולה ואת הקריירה שלו גם, במידה מסוימת הוא מזכיר לי גם את ארז אדלשטיין לפני הפועל

אז קדימה אלי.

מברוק.

ברשותך מספר מפתחות

 1. אין כלום מעליך! כלום, זה נטו אתה לבד, אל תסמוך על המערכת, בחיפה של לפני עשור היה אפשר להביא מאמן נוער והמערכת תמכה בו ובמכבי של היום אפשר להחליף כל קיץ מאמן (ואפילו שניים) והעסק לא יחרוק לשנייה, אבל אצלינו אתה לבד.
 2. אם נשאר עוד כמה גרושים בקופה , נסה לזכות באריאל הרוש, אדל טוב מעמוס, אבל זו לא חוכמה – אתה מכיר את הרוש, גידלת אותו בבית"ר, לך על זה בכל הכוח- זה מפתח- בעיית השוערים בהפועל היא הבעיה מספר אחד של קדנציית רמון.
 3. סדר הגנה כמו שאתה אוהב וכמה טיפים ממני – ליאור לוי לא מגן שמאלי, מתן אוחיון לא מגן , פאלח מתחנן שנים למאמן הנכון ואני לא בטוח שקולין כזה גרוע – ההגנה זה הדבר הראשון על האג'נדה.
 4. תתמודד מהרגע הראשון עם אבוטבול – זה המפתח – צעירי וסאשה נשמע על הנייר כמו שילוב טוב, גם משה אוחיון וסאשה – אבוטבול יכול להיות המחליף מהספסל, תתעמת עם הבעיה מהרגע הראשון- אבוטבול כמחליף עם אוויר בריאות לחצי שעה יכול לתת לך ערך עצום – כעוגן במרכז השדה הוא יפיל אותך מהר ממה שאתה חושב.
 5. לך תראה את הנוער והרבה, השבת הם כבר עלו למקום השלישי מרחק 2 נקודות מחיפה – יש לך שם בלם צעיר ומבטיח, קשר אחורי והרבה כישרונות התקפיים.
 6. שגיב יחזקאל ורמזי ספורי הם חלוצים – בדגש על ספורי והניסיון של קודמך לעשות ממנו נאתכו חדש – הם מחכים למאמן שיבין את זה ויכוון אותם- הכישרון קיים כנ"ל אצל אבולהיג'ה שייתכן ומדובר בקשר ולא מגן.
 7. הירידה בתפוקה של זגורי בשנה האחרונה זה נטו עבודת מאמן – רב"ש ייאמר לזכותו עבד בזה וקיבל עונה טובה יותר – לזגורי יש כישרון ויש גם כישרון לבעוט בדלי – אם הצלחת ללמד את אבי ריקן לנוע כל כך יפה, זו המשימה הגדולה שלך.
 8. באלדה או דודו ביטון – ביטון.
 9. מה עושים עם ורמוט? – קודמך לא הבין דבר אחד מרכזי – ורמוט בניגוד לזהבי הוא לא השחקן שבונים עליו קבוצה, אין לו את האופי והקילר אינסטינקט, הוא שחקן נפלא למכונה משומנת ומאומנת, שחקן של מאמן – תחזור לסעיף 1, אל תאמין להבטחות שלהם – אם אתה רוצה לבנות את הפועל מחדש יש לך חצי שנה להניח יסודות ובכלל לא בטוח שאתה צריך לתכנן את הקבוצה של שנה הבאה על ורמוט – לא תהיה סיטואציה נוחה יותר למכירת ורמוט תמורת כסף וטרייד נכון – אז אל תפסול כלום.
 10. משמעת. משמעת . משמעת .
 11. מי העוזר שלך? מי מאמן השוערים שלך? נכון זה אותו אחד – חפש פתרונות לנושא הזה במהרה.
 12. שון מלכה, צ'קול ,ליאור לוי , אבו מנה, לזמי – מה אני אגיד לך ? לא בדיוק נבחרת החלומות של גוטמן – אבל זה מה יש ואתה נדרש לקבל שם החלטות מהירות – חלקם סובלים קשות מהבעיה מספר אחד של הפועל בקדנציית דומב – בעיית ההיררכיה – תחליט עם מי אתה הולך כי כמו שנכתב בסעיפים מלמעלה יש לך לא מעט עבודה – ההמלצה שלי אם צריך לבחור אחד – צ'קול.
 13. תתחיל לחרוש על הליגה הלאומית – אתה תצטרך לדוג משם 2 שחקנים לפחות בקיץ ובניגוד לקוסם ימי המבחנים זה גימיק מיותר- יש לא מעט יהלומים שם, שלומי אזולאי של בית"ר ורועי קהת הם דוגמאות טובות – תתחיל לחפש את הלאלה שלך.
 14. סגור מחנה אימונים לקיץ אצל מני ויצמן .
 15. נתק את עצמך מהתקשורת ובלי גימיקים למען השם – אנחנו מבינים את הסיטואציה ובסה"כ רוצים בשלב הראשון להפסיק להתבייש בקבוצה שלנו.
 16. תעבור על רשימת המושאלים – חפש את השחקנים האלה שלאנשי הפועל יש את הכישרון לשלוח למכור בורקסים ברמה"ש – אל תאמין לשמועות, מחלקת הנוער בהפועל התמחתה תמיד בלהוציא יהלומים ואז להפוך אותם לפחם.
 17. אם נשאר כסף אחרי הרוש ואפשר להביא מגן שמאלי כמו שיימן או דלמוני כמו שהשמועות מדברות לך על זה – באגף שמאל כבר הרבה זמן לא ראינו מגן.
 18. תחזיר את השפם.

 

 

#מכביבול - פודקאסט 025
יומן דאבל פרק י"ג – תתפטר!

45 Comments

ניתאי 24 בינואר 2015

מדהים כמה מהסעיפים כאן מתאימים גם למכבי.

גיל שלי 24 בינואר 2015

השמועות אומרות שורמוט עובר למכבי אחרי הדרבי, אתה מכיר את זה? חבל, לא יכולתם לחכות עם חילופי המאמנים עוד שבוע?

יניב פרנקו 24 בינואר 2015

שמועות על ורמוט יש תמיד – מבחינת עיתוי זה הכי נכון לראשי הפועל – רעש וכאוס ,מאמן חדש ורשימת חיזוק שנותנת לאוהדים קצת סוכריות – אני לא רואה בזה חורבן הבית ומקווה שיצליחו לקחת גם מישהו חזרה ולא רק כסף (בן רייכרט מתאים לי…)

DeVito 25 בינואר 2015

די!
כל פעם שצילי וגילי מועמדים למכבי אני נכנס לדכאון.
פעם אהבתי את חלון ההעברות…

זהבי לך לטוטנהאם 24 בינואר 2015

הייתי מוסיף עוד סעיף : להחזיר שחקני בית שמסתובבים בליגות הראשונות , בשנים האחרונות ויתרו על שחקני בית מהר מדי ובכלום , מספר דוגמאות שעולות לי לראש : ניל אברבנל (יכול לפתור בעיה קשה) , גל מאיו (מתייבש בקריית שמונה אין סיבה שלא יהיה בהפועל , סער בנבנישתי ויוגב לרמן (ממה שראיתי ברגים חשובים מאוד ברעננה ובנבנישתי בעל דריבל מדהים . ורק אם אפשר אז איזה בן ביטון כזה יכול להתאים .

יניב פרנקו 24 בינואר 2015

לגמרי.

גיא זהר 25 בינואר 2015

בן ביטון? למה שבאר שבע תשחרר אותו?

יניב פרנקו 25 בינואר 2015

אני לא יודע לגביי בן ביטון- אבל כדי לבנות קבוצה חדשה בסיטואציה הזו צריך לעשות את מה שברקוביץ לא ידע/ השכיל לעשות – ללכת למעגלים המשניים ולחפש שם שחקנים שיהוו שלד מתאים – הם כמובן לא יהיו סטארים גדולים אבל זה לא מה שנחוץ כרגע – הנוער, מושאלים, בוגרי מחלקת נוער ושחקני ליגה לאומית – אלה המעגלים – וכשמתחילים לחפש פתאום מגלים כל מיני דברים – שלשחקן הזה יש לקבוצה חלק בכרטיס וההוא אוהד שרוף שזה חלומו לבוא וכך הלאה.
אנשי מחלקת הנוער (אלה ששרדו) יכולים לספר כעדות אופי על שחקנים מסוימים טוב יותר מכל סקאוט ולכן לפעמים כדאי להתחיל במעגל כזה גם אם השחקן כבר שוחרר .

זהבי לך לטוטנהאם 25 בינואר 2015

לדוגמא שחקן כמו בן רייכרט שידוע בתור אוהד הפועל מתאים מאוד אך בגלל ניהול משא ומתן רע הוא כיום במכבי, אך כמובן הוא לא היחידי יותר מדי שחקני נוער של הפועל מסתובבים היום בליגות השונות ומסוגלים להוות חלק מהשלד החדש. ולגבי בן ביטון: הוא לא מגן לרוץ איתו לאליפות ואני חושב שבאר שבע תביא בקיץ מגן בכיר ממנו

גיא זהר 25 בינואר 2015

בן ביטון המגן הישראלי הכי טוב בשוק שיש. פוטנציאל נבחרת.

אריק האחר 24 בינואר 2015

יניב
אתה נאיבי או אופטימי חסר תקנה !!!
כל 18 הנקודות נכונות אך לא שוות כלום.
רמון נשאר בהפועל לא יעזור לכם כלום.
בהצלחה

אדם 24 בינואר 2015

אריאל הרוש זה בדיוק דני עמוס לדעתי, לא מאמין בו. ממה שלי יצא לראות, רמזי תפקד הכי טוב בינתיים מאחורי החלוץ ולא בשפיץ, אני חושב שזה התפקיד המיועד לו.
אבל זה הכל שטויות. אנחנו מועדון מלוכלך שמלבין כספים לכל מיני בעלי אינטרסים. אין כל קשר לכדורגל, צריך להוקיע את החבורה שיושבת למעלה מהמקום הזה, לעקור את זה מהשורש. איך פתאום יש כסף לחג׳ג׳? מטריד מאוד כל הסיפור הזה עם השחקנים של דהאן. הבעיה שהאוהדים עוד לא הבינו שחג׳ג׳ הוא מקור כל רע (אפילו יותר מרמון, רמון מאפשר לו לחגוג). אני באמת מפחד.

יניב פרנקו 25 בינואר 2015

דווקא המינוי הזה מראה את מגבלת הכוח של חג׳ג׳ -הרי הוא היה משאיר את דומב ללא הגבלה .

אדם 25 בינואר 2015

אולי, ואולי זה עוד תירוץ להעביר כסף דרך הפועל ומי יודע אם דומב לא מרוויח מזה משהו

יואב 25 בינואר 2015

זה נראה שהפועל של דודו דהאן.
בהצלחה עם זה

יניב פרנקו 25 בינואר 2015

מאיזו בחינה – אם זה בגלל השחקנים החדשים אז ייתכן ומדובר באופנה וואקום שנוצר בגלל הסלידה מברקוביץ – זה ייתכן דבר זמני (דהאן הוא גם איש מקצוע וכדי לעבוד איתו, רק לא להתמכר באופן מלא לאינטרסים שלו).
אם זה משהו גדול יותר כמו התרחישים על השתלטות גדולה יותר אז זה עוד מוקדם לפסוק מה קורה פה.

אני מסכים שאין עשן בלי אש

תולעת 25 בינואר 2015

אולי מהבחינה ששישה שחקני הרכב שעלו בשבת הם שחקנים של דהאן, לפחות שניים מהם בחירות מקצועיות קצת מוזרות כמו פיליפ מאנה במקום משה אוחיון (גם בטדי) ומתן אוחיון שבאמצע שבוע הסביר בראיון לוואלה כמה הוא לא מתאים לשחק כמגן – במקום אבו אל היג'א.

יניב פרנקו 25 בינואר 2015

אני פירשתי את ההרכב בשבת מהמקום שבו דומב רוצה להוכיח כמה הוא עצמאי מול ברקוביץ – לכן אל היגה מנשר אאוט ומתן אוחיון אין ומשה אוחיון על חשבון אבו מנה (שזה היה הציוות הכי צועק).
הרכב פוליטי שבו דומב מעלה צעירים ואת אנשי דהאן כדי להראות שהבעיה היתה אצל ברקוביץ .

גלעד בלום 25 בינואר 2015

יש בדיוק שלושה מאמנים שהצליחו בהפועל ב-30 השנים האחרונות-קשטן, גוטמן והשריף, נראה שתמיד בעת צרה אחד מהם ייקרא לדגל, זה מועדון שצריך מישהו עם עור עבה שלא רואה אף אחד ממטר, סוג של דייגו סימיאונה שהשחקנים ישחקו עבורו, נראה אם הפעם זה יעבוד למרות הסגל הבעייתי (בלשון המעטה), האמת היא שיותר גרוע זה לא יכול להיות וזה המכנה המשותף לקדנציות של גוטמן וקשטן וזו הנוכחית של השריף- הם הגיעו לקבוצה שבורה ולקחו אותנו לגבהים שלא ידענו שקיימים תוך שנה וחצי, אם השריף יחזיר את הפועל למעמד של הקבוצה שהיינו ( מקום שני וגביע בעקרון) אז מגיע לו להיות בהיכל התהילה של הפועל, משעמם לא יהיה ,זה בטוח.

יניב פרנקו 25 בינואר 2015

מסכים עם כל מילה .

גיא זהר 25 בינואר 2015

תיקון טעות. קשטן ממש לא הגיע להפועל שבורה. קשטן הגיע לקבוצה שהשריף שיקם.

גיסנו 25 בינואר 2015

כשגוטמן וקשטן הגיעו היו בעלי בית חזקים ותקציב גבוה, שאפשרו להם להתחיל לבנות משהו. אלי כהן בבית"ר התחיל יפה עד שהתחילו להתערב לו בעניינים, להנחית לו שחקנים ולתקוע לו מגבלות תקציב, כמה זמן ייקח עד שזה יקרה גם בהפועל?

יניב פרנקו 25 בינואר 2015

גוטמן הגיע לקבוצה במקום האחרון עם מוני הראל כבעלים יחידי- חצי שנה אחר כך הגיע טביב ולקח חצי מועדון תמורת 3 שחקנים- אי אפשר להגיד שמוני הראל היה בעלים חזק – ברור שההיסטוריה לא תחזור בדיוק על עצמה- אבל יש אנשים שמבנה האישיות שלהם מתאים למועדון כמו הפועל ויש כאלה שלא – מפה הכל מתחיל.

ירח אדום 25 בינואר 2015

מסכים עם הכל חוץ מסעיף 2:
אריאל הרוש שוער בינוני בתקופה גרועה.נעשו המון טעויות בהפועל בנושא השוער
כרגע יש את אדל שלא ברור באיזה כושר הוא (ולא הוא לא בכושר שהיה לפני שעזב אז היה השוער הטוב בליגה)
חבל שלא נתנו לאלמדון צ'אנס.אין סיבה להביא שוער זר ניל אברבנל אופציה ראויה.הרוש הוא התאום של עמוס כפי שכתבו כאן.

אורי 25 בינואר 2015

אדל היה הכי טוב בליגה לפני שעזב? אניימה התקשר וביקש שתחזיר את הסרט שאתה חי בו

משה 25 בינואר 2015

א. נראה שאדל טחן בהודו צ׳יקן טיקה כל היום, הוא נהיה שמן. ואני מסכים עם אורי, הוא מעולם לא היה הכי טוב בליגה.
ב. איך אתה ממליץ לו על שפם ושם תמונה שלו בלי ? אני חושב שהשריף עם והשריף בלי אילו שני אנשים שונים.

משיח 25 בינואר 2015

יניב, כמה אהבה לקבוצה/למועדון – שאפו ושתדעו ימים טובים יותר במהרה

עדי אבני 25 בינואר 2015

מספר הערות:
1. לדעתי ספורי לא חלוץ כי אם קשר התקפי באגף ימין ב4:3:3. יחזקאל יכול להיות חלוץ נסוג ב4:4:2 או קשר התקפי. אף אחד מהם לא יכול להיות קשר אמצע.
2. הרוש לא עדיף על אדל, גם לא בכושרם הנוכחיים. בנוסף, הוא הצהיר בעבר שהוא לא רוצה לשחק בהפועל ת"א לעולם, ואני חושב שהאלטרנטיבות עדיפות על אחד שזאת הצהרתו
3. לגבי שחקנים שלנו בחוץ- לצערי, לפי הכרתי את המטאריה, הפועל הנוכחית היא או חלשה מדי לחלקם (נאתכו, זהבי, שהר, בן ביטון, רייכרט) או עדיין טובה מדי לחלק השני (אלקסלי, גל מאיו). אין שחקנים יוצאי המועדון שמצליחם כרגע בקבוצה קטנה, כשלדעתי אברבנל שייך לחלק השני. אולי רק אריק ינקו הפצוע עונה להגדרה, וגם הוא כשוער שני. צריך לחפש אפיקים אחרים.
4. דווקא הייתי מרגיע עם הנוער. השנה עלו מהנוער יחזקאל ואבו אל היג'א. בשנה קודם ספורי. אם רוצים ששחקני נוער יצליחו, מעלים אותם אחד- שניים בשנה. אחרת אתה גומר אותם.
5. אלי כהן צריך לבוא בדרישות מקצועיות, כי אם לא יבקש עכשיו לא יקבל לעולם, כשהראשונה שבהם היא מגן שמאלי, והשניה היא קשר אחורי. דווקא ביתר העמדות המצב בהפועל, בטח אחרי הרכש של ינואר, לא כזה גרוע. ישנם 3 בלמים סבירים (אוחיון, פלאח, אגווקווה), מספיק מגנים ימניים (אבו אל היג'א, ליאור לוי, צ'קול, וגם אוחיון בצוק העתים), מספיק חלוצים ( בלאדה, ביטון, יחזקאל), ומספיק קשרים התקפיים (ורמוט, זגורי, ספורי, מלכה, לזמה). מגנים שמאליים אין בכלל (רק ימנים המוסבים לשמאליים), קשרים הגנתיים אמנם יש, אבל לא ברמה מספקת מאז פציעת סשה.

יניב פרנקו 25 בינואר 2015

1. ספורי הוא חלוץ – זאת העמדה שלו לדעתי – יש לי תחושה עמוקה שמדובר בסיפור כפיר אודי .
2. מסכים איתך על יחזקאל.
3. הרוש עדיף על עמוס ועל אדל בכושרו הנוכחי – הרוש שוער מצוין שנקלע לסיטואציות רעות – בניגוד לעמוס הוא לא נראה לי אסטרונאוט ויכול להיות מנהיג אמיתי – אבל זו תחושה.
4. אני מבין שאופיר חיים הולך להיות העוזר של השריף – חשיבה טובה בעיני, אני מעדיף לראות עוד 3-4 שחקני נוער שחלקם כבר בני 19 משולבים בתוך רוטציה הגיונית – לא לזרוק אותם קבוע להרכב כמו אל ה'יגה אבל זו הסיטואציה לגדל אותם.
5. אני שומע ששיימן מועמד – הלוואי
6. קישור אחורי – אני לא רואה בשוק אופציה לקשר (אלא אם יש קבוצה בת"א עם הרבה קשרים אחוריים שמחפשת טרייד…) – לדעתי עדיף לו לסגור את העונה עם אוחיון, צעירי וסאשה ולחפש בקיץ כמו שצריך – ארסו וקלאודמיר בבי"תר זו הדוגמא לכמה רחוק אפשר להגיע בקיץ בתקציבים סבירים

עדי אבני 25 בינואר 2015

לגבי 6- לדעתי זה או צעירי או אוחיון, ואני מעדיף את אוחיון על צעירי, בטח כשסשה חוזר עוד שבועיים- שלושה. עד אז אבוטבול, אוחיון ואבו מאנה (שהרשים בניידות) אמורים להספיק

גיסנו 25 בינואר 2015

הרוש מרגיש לי כמו שטראובר בהקצנה. הצלות יפות ומשחקים שהוא מביא נקודות במו ידיו, מול גולים מגוחכים ששוער בנערים כבר אמור להפסיק לספוג. פשוט יש לו יח"צ הרבה יותר אגרסיבי מלשוערים אחרים ברמה דומה, ועונה אחת שבה בית"ר הייתה כ"כ גרועה הגנתית שכל משחק שהוא הצליח לספוג בו רק שער אחד נחשב להישג סמי-היסטורי.

כסיפוביץ 25 בינואר 2015

כוסאמק על הסופר הגול הזה.
סתם אתה קונה לילד שלך 500 קלפים.

אנונימוס 25 בינואר 2015

השבוע הכי מוצלח של הפועל מתחילת העונה. דומב & ברקוביץ זה צמד מהגיהנום

עמית 25 בינואר 2015

מסכים עם הכל,
לגבי רמזי ספורי – מזמן כבר לא ראיתי שחקן עם אינטליגנציית משחק כ"כ נמוכה.

gil - zim 25 בינואר 2015

its going to be very interesting next season, Eli Cohen, Avram Grant…who's next?

תומר חרוב 25 בינואר 2015

לא סתם הזכרת את רוני לוי, כל מילה (כולל הרוש) נכונה גם במקרה של נתניה.

בלייק 25 בינואר 2015

ברור שבהפועל לא יעשו את כל תכנית 18 הנקודות שלך (מה הסיכוי שמקבלי ההחלטות שם יקחו בדיוק את 18 ההחלטות האלה? מה הסיכוי שמישהו יקח אחריות על סעיף 18?), אבל בכל מקרה – לדעתי, העונה לא יהיה שינוי גדול בהפועל. שינוי גדול זה לא שיפור בקצב צבירת הנקודות ואפילו התברגות בפלייאוף העליון. בליגה כל כך חלשה, זאת דווקא משימה אפשרית. שינוי גדול זה צעדים שיבריאו את המועדון. צעדים מקצועיים שיהלמו את הצדדים שמסביב למקצועי.
קשה להאמין ששריף אחד בזמן כל כך קצר יכול לתקן את רמון, חג'ג' והחבורה. את הנזק של תקציב ה- 50 מיליון בעונת רב"ש, ועל חצי העונה עם ברקוביץ' בכלל צריך טיפול לנפגעי טראומה. כאוהד צהוב שפעמיים "שרד" תקופות כאלה, הדינמיקה בהפועל שלילית, החשדנות בשמיים, לכולם יש צ'אנס של חודשיים-שלושה אחרת הם לא יהיו כאן, עד שיצטרכו אותם אחרי הקפאה של חודשים, כי אין כסף למחליף. את השחקנים של דהאן אין היום אחד בהפועל (בהנחה שדהאן לא קובע כלום בהפועל) שמכיר או ראה בעיניים שלו. מזל שדומב נתן לבאלדה לשחק, עכשיו כבר אי אפשר יהיה להגיד שלא ידעו שהוא פלופ. למה שהבלם הניגרי יהיה עדיף על קולין? ובעצם, אולי כן, אבל הוא הגיע בעיקר כי הוא נתקע לדהאן, הוא זול והוא מגלם הבטחה לא ממומשת (בניגוד לקולין, שכבר כולם יודעים איזה שחקן הוא).
עדיין אין בהפועל אנשי מקצוע ראויים שטובת המועדון בראש מעייניהם. השריף זה מעט מידי ומאוחר מידי במצבה של הפועל. כרגע, עם אלי כהן ועם הרכש שהגיע, כולל הרכש שאמור להגיע (אם לא תהיינה הפתעות מרעישות) הפועל עדיין מועמדת בכירה לירידה.

Asaf 25 בינואר 2015

יניב מסכים עם רוב הנקודות (בעיקר על השפם), התייחסות לשתי נק׳:
1.אבוטבול כבר עונה שלישית לערך שחקן הרכב קבוע בעיקר בשל זכרונות עבר וגב רחב מדי מהיציע והרבה פחות בגלל היכולת שלו רוב המאמנים מפחדים להתעסק איתו בשל כל אם יש מישהו שמסוגל ובלי להישרף זה אכן השריף ואני מקווה שכך יהיה.
2.מכירה של ורמוט ועכשיו היא סוג של הכרח קיומו אם הפועל רוצה להתקיים בזכות ולא רק בחסדו של ״הגביר המציל״ חג׳ג׳, נראה לי שהגיע הזמן שאנחנו האוהדים נבין את זה. זו עסקה לטובתנו ולטובת ויסות כוחו של הגביר במועדון לפני שיחד עם שותפו רמון ישאירו מהמועדון הזה שאריות בלבד.

צור שפי 25 בינואר 2015

תודה על הפוסט יניב. כולנו מחזיקים אצבעות לשריף. מניח שראית את הראיון של רמון לבן כספית ב"מעריב" יום שישי שבו הוא מצביע על האולטראס סטייל פואד כשורש הרע במועדון והסיבה העיקרית לכך שרוכש לא מגיע. אפשר למתוח על רמון הרבה ביקורת אבל התחושה שלי היא שהוא צודק בנקודה הזו. אין לזה כמובן קשר לשריף אבל נראה לי שכל זמן שנושא הבעלות לא מוסדר (וההנחה שהוא לא יוסדר כל זמן שהאולטראס משקפים את דימוי המועדון) אז כל השאר, כולל תכנית 18 הנקודות, הוא בבחינת קניית זמן וקוסמטיקה.

אנונימוס 25 בינואר 2015

אין ספק שגם התנהלות חלק קטן באולטראס משפיעה. אבל החלק של ההתנהלות השכונתית, ההדלפות והטחת הגועל והאשמות לכל עבר היא לא פחותה, אם לא הרבה יותר גדולה. מי ירצה להתקרב למועדון שיש כזה בלגן ווייב רע סביבו?

צור שפי 25 בינואר 2015

אין לי כלים לקבוע אם מדובר ב"חלק קטן" מהאולטראס אבל נראה לי שזה חלק משמעותי מספיק כדי לדפוק את כל השאר. אם הם קיצוניים מספיק ובהעדר פעולה נגדם גם 20 איש יכולים להשפיע על דימוי של מועדון שלם, לא כל שכן 200-300.

יניב פרנקו 25 בינואר 2015

רכישת מועדון כדורגל על ידי מיליארדר (בניגוד לאוהד) היא פעולה שמתבססת על תדמיות – מועדון מצליח וגדול יירכש מהר יותר ממועדון כושל וקטן -במונחי הכדורגל הישראלי הפועל היא מועדון גדול עם תדמית בשפל היום – מועדונים כאלה נרכשים כל הזמן בחול – כמובן שפואד כמקרה מייצג יצר נזק עצום – אבל ההתנהלות של השלוש שנים האחרונות יצרה נזק לא פחות גדול .
בסופו של דבר רמון לא יישאר לנצח – ימים יגידו האם ייכנס לכדורגל הישראלי שחקן משמעותי וגדול נוסף ברמת גולדהאר והאם יבחר לוותר על הפועל .

גיסנו 26 בינואר 2015

רמון מאשים כי הוא יכול להאשים. זה בערך הדבר היחיד שהוא טוב בו.

לא בטוח שהתדמית של מכבי ת"א הייתה טובה בהרבה, בטח שמצב מעורבות האולטראס במועדון היה מזעזע, כשאלכס שניידר רכש את המועדון. וזה לא היה טוב בהרבה כשגולדהאר קנה את המועדון ממנו.

אם המועדון לא היה בחובות כאלו ואחרים (גם החובות ה"פיקטיביים" להגדרתך, שאם יבוא רוכש יהפכו למאוד ריאליים), אם הייתה שקיפות כלכלית ואם היה בעל בית אחד ברור ולא 80 – היה מגיע רוכש ולומד להתמודד עם האוהדים הבעייתיים.

7even 25 בינואר 2015

הכל יהיה בסדר:)

צהבהב 25 בינואר 2015

מה זה אומר " הכל יהיה בסדר…?"

כבר עכשיו הכל דבש…:)

Comments closed