איפה הכסף?

בימים האחרונים של 2014 שוחק הדרבי האחרון בנוקיה בין מכבי להפועל – כאשר העסק בגביע מאוד פשוט מבחינת הכנסות – מתחלקים שווה בשווה.

למשחק קדם ויכוח על כמות הכרטיסים – הפועל שראתה שמכבי לא מוכרת את הכרטיסים לפי הקצב ביקשה שמכבי לא תחלק אותם (מה שקרה ואסור על פי תקנון האיגוד) ושתיתן לאוהדי הפועל הזדמנות לרכוש יותר כרטיסים מהכמות המינימלית שהיא חייבת להקצות לפי החוק .

***

מבחינת הפועל כל אוהד שמגיע זה עוד כסף למועדון שחי על תקציב מוגבל.

מבחינת מכבי כל אוהד של הפועל שמגיע זה עוד אוהד אדום ביציע ועוד כמה גרושים בקופה של הפועל – עוד ועוד סיבות להתנגד.

בפועל הדרבי שוחק מול כ7000 צופים במקום כ10,000, טענת מכבי לפער היא שיקולי אבטחה – עכשיו תראו איזה קטע, דרבי הכדורגל שהיה סוער לא פחות שוחק מול היכל מלא ותרשו לי לנחש שבדרבי הבא במשחק ליגה או פלייאוף כשהביקוש בצהוב יהיה גבוה לא תהיה בעיה לארח דרבי מול מנורה מלא.

לאחר המשחק המציאה מכבי הוצאות נוספות רק כדי למנוע אפשרות להעביר לידי הפועל את חלקה בהכנסות (קבוצת אוהדים שחיה על תקציב מוגבל ולא ספינת הדגל של ההסתדרות למי שמתעקש שלא להפנים שזו כבר 2015) .

אבל בשביל החבר'ה שלנו 92,600 ש"ח זה הרבה כסף.

אז הלכו לבוררות.

***

הבוקר פרסמה הפועל את ההודעה הבאה.

"הפועל קיבלה את חלקה בהכנסות מדרבי הגביע:
לאחר חודש וחצי של דיונים, שהחל בטענת מכבי תל אביב שלהפועל תל אביב לא מגיע תשלום בגין שותפות ברווחים עבור דרבי הגביע שנערך ב-27.12 דרשה הפועל תל אביב לערוך בדיקה מדוקדקת של הנתונים. משזה לא הספיק הוגשה פניה על ידי הפועל תל אביב לקיים בוררות באיגוד
בבוררות עמדה הפועל תל אביב על מלוא זכויותיה, כולל בדיקת הוצאות ומיקסום הכנסות, ונפסק שמכבי תל אביב תעביר להפועל תל אביב סך של 92,600 שקלים.
הסכום התקבל היום במשרדי הפועל תל אביב ובכך באה המחלוקת על סיומה"

***

אלופת אירופה ומעוז הווינריזם העולמי לקחה את יריבתה העירונית לבוררות וניסתה לגנוב לה לפחות 92,600 ₪.

אין דרך אחרת לכתוב את זה.

לגנוב.

ואני אומר לפחות כי ברור לי שהביקוש היה שווה אקסטרה הכנסות.

***

אני שונא את החוק הרוסי כי הוא לא מקדם כלום חוץ מחשבון הבנק של כדורסלנים צברים / או כאלה עם סבתא יהודיה אינסטנט  ואני שונא את הפיינל פור כי הוא לא כייף.

אני בעד להגביל את המועדון שחושב שהוא מעל לכל חוק .

אני בעד להגביל אותם כי הם לעולם לא יגבילו את עצמם.

***

הם מכבי – מה זה החוק בכלל?

ליגת שוקי ההון - סכומים לא הגיוניים
מזל טוב, אתה במלחמה

140 Comments

גיל שלי 15 בפברואר 2015

בכדורסל יש לכם מועדון מסודר, כזה שמנצח את מכבי בבוררות.

יניב פרנקו 15 בפברואר 2015

אז אם המועדון לא מסודר זה בסדר לגנוב אותו?

גיל שלי 15 בפברואר 2015

לא הבנתי.
אם אתה מתכוון למה שקרה, אז ברור שלא.
אם אתה טוען שמכבי גנבה את הפועל בכדורגל, אני כבר לא מבין עברית כנראה

יניב פרנקו 15 בפברואר 2015

אין פה שום קשר לכדורגל.

D! פה 15 בפברואר 2015

במועדון של הכדורגל דבר כזה קשה לי להאמין שיכול לקרות. ג'ורדי הרגע חילץ אותם ממשבר כלכלי אדיר ולבוררות האחרונה הלכו ביחד איתם נגד הדיינים.

בכדורסל. טוב, אני כבר לא קורה לעצמי אוהד של המועדון הרבה שנים.

אדם 15 בפברואר 2015

מעניין מה חובבי שמעון יגידו על זה.
ועל משקל הפטריוטס – מי שנתפס גונב פעם אחת כנראה שזו לא הפעם הראשונה שלו.

צור שפי 16 בפברואר 2015

יגידו מה שאומרים אוהדי הביבי, חסידים שוטים יש לשנים האלו בשפע.

matipool 16 בפברואר 2015

כמה נכון וכמה עצוב ( בשני המקרים ) .

עדי אבני 15 בפברואר 2015

אתה באמת מופתע?
מבחינת מזרחי זה לתת כסף לשונאי ישראל. וכך הוא תמיד ראה את זה. אני זה מכבי, ומכבי זה המדינה, ומי שחושב אחרת שונא את המדינה.
אחרי 40 שנה חשבתי שזה כבר די ברור

בלייק 15 בפברואר 2015

אני לא מעורה בפרטים, אבל מספיק מעורה כדי לדעת שאם מכבי היתה גונבת מהפועל כסף כפי שכתבת הפועל לא היתה מסתפקת בבוררות. עכשיו כשהכסף עבר – אין תירוצים. עכשיו תור הגשת תלונה במשטרה. הנהלה אחראית שעומדת מול כוחות האופל ויש לה עדויות, כולל פסק בוררות לטובתה, לפחות תגיש תלונה במשטרה. נחכה.
אגב, הדרישה של הפועל להכריח את מכבי להקצות לה יותר כרטיסים, כאילו כדי למקסם רווחים היא לא פחות מפגיעה בעקרונות הספורט והשיויון. כפי שנאמר לה כבר אז (בבוררות שנערכה לפני המשחק) – אם יש לכם תלונות על חלוקת הרווחים (ואף פגיעה בהם) – תתבעו את כל המגיע לכם, אבל זה מה שזה – סכסוך כספי ותו לא. למה לפגוע בעיקרון הביתיות המקודש כל כך לספורט?
ואם כבר שילבת את הכדורגל, אז זכור לי דרבי, ממש לא מזמן, שהפועל חילקה כרטיסים כדי שבשער שמונה ישבו אוהדים אדומים. נכון שאין כאן עניין של חלוקת רווחים (כל ההוצאות וההכנסות היו של הפועל הביתית ככל משחק רגיל בליגה), אבל למה היתה כזאת התגיסות מצד האוהדים האדומים? ומה אכפת להפועל שמכבי תחלק את כל הכרטיסים שלה בחינם? כל עוד הפועל תקבל את החלק שלה בשווי הכרטיסים, אני לא רואה בעיה.
כמו שכתבתי, אני פחות מעורה בכל הפרטים (ואם יש פרטים מעניינים נוספים אנ אשמח לשמוע), אבל אני לא כל כך מבין את ההתעקשות לפגוע בעיקרון הספורטיביות, ואני עדיין לא מבין למה לא מוגשת תלונה במשטרה על גניבה, העלמת הכנסות או מה שזה לא יהיה (במקרה הזה יש עוד זמן).
הרי ממכבי ודון שמעון אני לא מצפה ליושר וספורטיביות, אבל מהמועדון שסירב לעלות ליגה על בסיס מקום פנוי, אני מצפה ליותר.

אדם 15 בפברואר 2015

מאוד פשוט, במשחק גביע יש הגבלה לכמות ההזמנות שמותר לחלק ומכבי עברו אותה (או רצו לעבור אותה), זה לא מסובך. האמת היא שזכותה של מכבי לא להציע למכירה מעל X כרטיסים אבל אז היא צריכה להכריז על זה מראש וגם לא לתת לכרטיסים לאוהדי מכבי שרוצים בסוף לבוא. מעבר לכך הם כמובן חשופים באיזושהי מידה לתביעת נזיקין.

בלייק 15 בפברואר 2015

יש גם הגבלה על מחירי הכרטיסים (רצפה או גג או שניהם)?
אני לא בטוח שלהפועל יש טעם להגיש תביעת נזיקין, בהנחה שהיא קיבלה את כל המגיע לה (כולל הוצאות משפטיות) בבוררות.
לעומת זאת, לפי התיאור של יניב, יש כאן ניסיון לגניבה (או אפילו גניבה), ניפוח ההוצאות שלא כדין יכול גם הוא להוות עילה לתביעה בנוגע לרמיה ועשיית רווח שלא כדין. ניתן להגיש על כך תלונה במשטרה, תשחקור חשד לפלילים. למה לא לעשות את זה?

אגב, שוב מקריאת הטקסט של יניב עולה שהתירוץ (או הסבר?) של מכבי לנוכחות הדלילה יחסית היא שיקולי אבטחה. לא המשטרה אמונה על ההחלטות האלה? האם גם המשטרה חטאה כאן לתפקידה? האם למכבי היה חלק בזה, כלומר הטעיה של המשטרה?
(אגב, זה שבדרבים אחרים המשטרה מרשה ליותר קהל להגיע זה לא מספיק, שהרי למשטרה יש זכות לשנות ההגבלות על מכירת כרטיסים בהתאם למצבים משתנים. לפני הדרבי סל הזה, אם אני לא טועה, הרגשות בשני המחנות סערו. יכול להיות שזה היה מיד אחרי הדרבי כדורגל שפוצץ?).

אם מכבי לא אשמה בכל מה שכתבתי למעלה, אז כל הסיפור כאן זה מחלוקת על חלוקת רווחים, שלמעשה הסתימה עם החלטת הבוררות בעניין. ואולי גם זה שמכבי והפועל לא כל כך מסמפטות אחת את השניה. וואלה??

אדם 15 בפברואר 2015

זה קצת עצימת עיניים לדעתי. אתה שואל למה לא מגישים תלונה במשטרה? לא יודע. העובדות הפשוטות הן שמכבי לא העבירו להפועל רווחים מכל מיני סיבות פדויות ורק לאחר הגשת בוררות הפועל קיבלה את המגיע לה (סיכוי סביר שלא את הכל כי אם הם ניסו להעלים סביר שהם הצליחו להעלים חלק).
די ברור ששיקולי אבטחה זה סוג של שקר כי סביר שההכנסה מהכרטיסים הנותרים הייתה עולה על עלות האבטחה (בכל זאת זה לא משחק באיינשטיין).

העובדה שהפועל הייתה צריכה להגיש בוררות מספיקה בשביל להבין שמשהו פה מסריח, בטח לאור כל התנהלות המשחק הזה.

בלייק 15 בפברואר 2015

"העובדה שהפועל הייתה צריכה להגיש בוררות מספיקה בשביל להבין שמשהו פה מסריח, בטח לאור כל התנהלות המשחק הזה."
אני ממש לא מסכים איתך. עובדה, הפועל הגישה בוררות לפני הדרבי והערעור נדחה לחלוטין (הבורר אפילו המליץ להפועל שעדיף להתלונן אחרי המשחק כי אין להם שום עניין בחלוקת הכרטיסים למעט שוויים הכספי). אז אם הפועל הפסידה בוררות בעניין הזה היא כנראה עשתה משהו לא כשר??

ואני לא שואל למה לא מגישים תלונה במשטרה. אני מחכה, זה כנראה לא הדבר הכי דחוף להנהלת הפועל. אבל כן, אני מצפה מהנהלת הפועל שאם היא מוצאת שמכבי ת"א ו/או העומדים בראשה עוברים על החוק הפלילי בכדי לפגוע בקבוצות אחרות ובעיקרון הספורטיביות – תשגיש תלונה במשטרה. זה חכמה מאוד קטנה לשתוק ולתת למכבי לעשות ככל העולה על רוחה ואחרי 20 שנה לצאת בנאום "שתיקת הכבשים 2". תעצרו אותם כבר עכשיו. בטח ובטח אם זה פלילי.

לגבי שיקולי האבטחה, אתה אומר שמכבי שיקרה. אני לא מתווכח איתך,( רק שאלתי למי התלונה כאן – למכבי? למשטרה? לשניהם?), זה אומר שהם קובעים למשטרה את כמות הקהל שתיכנס למשחק. זה אפילו חמור הרבה יותר. כאן צריך להגיש תלונה גם למח"ש, שתחקור את השוטרים ואת נוהלי העבודה שלהם מול מכבי. אגב, בכלל לא נכנסתי לעלויות הכרטיסים החסרים מול האבטחה הנוספת באם היו מגיעים אוהדים. נניח שבדרבי בבלומפילד, 1000 אוהדים של מכבי יחזירו את המנויים לשער 11 במחאה ולא יהיו אוהדים צהובים שירצו לשבת שם. גם אז, משיקולי אבטחה, כנראה שהמשטרה לא תאשר כניסת אוהדי הפועל. שורה תחתונה: מפקדי המחוז יושבים עם שתי הקבוצות בשביל הערכות מודיעיניות, צפי נוכחות וכו. מי שקובע זאת המשטרה. עוד פעם – היתה פעולה לא חוקית, או מוטעית או איך שתרצה לקרוא לזה – אני מצפה מהנהלת הפועל לצאת נגד זה באופן מפורש ולתבוע את שינוי המצב ואולי אף העמדת האחראים לדין.

אדם 15 בפברואר 2015

בנוגע למשטרה – מה שאני טוען זה לא שהם קבעו למשטרה אלא שהם לא רוצים עוד אוהדי הפועל כדי לא להגביר את עלויות האבטחה בהנחה שזה מה שהמשטרה תדרוש. אין פה קביעה לאף אחד ובתיאוריה זה לגיטימי. ד״א, זה מה שהמשטרה ניסתה (אולי לא הפועל הנכון אבל לדעתי הייתה פה יד מכוונת) לעשות בדרבי באיינשטיין, לגרום להפועל לא לאפשר כניסה לאוהדי מכבי.

בנוגע לדחיית הערעור לפני, הוא לא רלוונטי. הערעור הראשוני לטעמי היה שגוי, חושב שזו זכותה של מכבי להגביל את כמות הכרטיסים הנמכרים למשחק כל עוד, וזה חשוב, היא מודיעה על כך מראש ולא משנה זאת אם פתאום היא מגלה שיש עוד 1000 אוהדי מכבי שרוצים ללכת למשחק. אבל, הדחייה שלו בכלל לא קשורה. הוא דיבר על פגיעה אפשרית בהכנסות של הפועל בעוד הערעור השני מדבר על העלמת כספים להפועל, לא ממש אותו דבר.

בלייק 15 בפברואר 2015

אז התלונה (לפחות שלך) בנוגע לנושא "שיקולי האבטחה" במשחק היא שמכבי לא רצו עוד אוהדי הפועל?? נניח שאני מסכים, מה רע ב"לא לרצות"? ממה שהבנתי מהטקסט של יניב, זה הרבה יותר מרק "לא רצו". לפי הטקסט מכבי (או המשטרה?) גרמה להיכל להיות 3,000 (או אולי פחות) מקומות ריקים בשל מה שהוגדר כשיקולי אבטחה. יש כאן פעולה, ולא רק רצון.

לא טענתי ששני הערעורים זהים, אלא רק (ותקרא את הציטוט שלך שהדבקתי) שעצם הגשת הבוררות מצד הפועל זה לא מספק כדי לקבוע שמשהו כאן מסריח.

בלייק 15 בפברואר 2015

אגב, בתור אוהד כדורגל (מכבי. בכדורסל אין לי קבוצה ישראלית מועדפת, אם כי אני צופה במשחקים ובעקירון בעד הישראליות באירופה), מעניין אותי מה אתם חושבים על הסיפור של משחק הגביע בק"ש?
מסתובבות לא מעט שמועות על כך שלק"ש היה אינטרס להזיז את המשחק (הכנסות גבוהות יותר בשל מזג האוויר, מניעת השתתפותו של טב"ח במשחק העונה, עוד משחקי רוטציה של פאקו (אחרי שכביכול מכבי איבדה שתי נקודות בנתניה מהסיבה הזאת בדיוק לפני המשחק הדחוי)). אין לי יכולת להעריך את השמועות, שכעיקרון נשמעות די מופרכות (טב"ח?? זה מה שיקבע את משחק העונה??), אבל אני כן יכול להקשיב לשופט המשחק שהתראיין ואמר שלא היתה במגרש ביובית (למרות הבטחה מצד ק"ש שתהיה), לא היו אפילו מגבים ולא היתה נכונות להיערך לקיום המשחק. בנוסף, בעבר כבר התקימו משחקים בק"ש במזג אוויר זהה. בעבר הקרייה עשתה הכל כדי לשחק אותם נגד מכבי ת"א וגם נגד מכבי חיפה בעבר הקצת יותר רחוק.
יכול להיות שכשתנאי המגרש עוזרים לקריה לבטל יתרונות טכניים (לדעתם) של יריבה פוטנציאלית אז אפשר לשחק בגשם כזה (ולהוציא 0:0 ללא כדורגל), אבל כאשר אותם תנאי מגרש ימנעו מהקריה להשיג יתרון במשחק אחד מתוך שניים אז אי אפשר לשחק במגרש?
גם כאן, אני מחכה לתלונה (אם יש דברים בגו). לפחות בוררות.

Lord Anthony 15 בפברואר 2015

תלונה על חוסר מטיבציה? פעם אחרונה שבדקתי זאת לא עבירה.
זה לא שק"ש עשו משהו כדי שהמשחק לא יתקיים, הם פשוט לא נורא התאמצו שהוא כן יתקיים.

בלייק 15 בפברואר 2015

אני לא חושב שיש במקרה כזה "חוסר מוטיבציה". אני לא יודע, אבל רוצה להניח (אני תמים) שיש נהלים ברורים וסעיפים בתקנון. חוסר בביובית או באנשים שינסו לסדר את הניקוז (או כדברי השופט, מנשה משיח, אהוב הקהל: אפילו וישרים לא היו). קבוצות נקנסות היום על איחור בעליה למגרש או על עיכוב בפתיחת המשחק. אם ק"ש עיכבה את פתיחת המשחק בשבועיים, אין לזה משמעות?

גיסנו 16 בפברואר 2015

אני לא מאמין בתיאוריית קונספירציה כזו או אחרת, אני חושב שבכל מקרה לאור משחקי עבר ברפת הזאת שנקראת משום מה "אצטדיון ק"ש" במזג אוויר כזה עדיף לא לקיים את המשחק גם אם יש ביובית, זה חסר ערך ספורטיבי.
אבל אם קבוצה מראש לא עושה כל שביכולתה כדי שיתקיים המשחק – וזה מה שקרה – לדעתי היא צריכה להיענש, והגורמים שהביאו לזה פחות קריטיים כרגע.

אדם 15 בפברואר 2015

בנוגע לציטוט, בסדר, הכוונה הייתה שאם מישהו מגיש בוררות על כסף שלא הגיע הועבר למרות שבחוק נכתב כי אמורה להיות חלוקת הכנסות אז כנראה שיש כאן משהו מסריח, כאשר יש 7000 אוהדים.
אני חושב שאתה לא יורד לסוף דעתי. מכבי עשו ככל יכולתם שלא יהיו עוד אוהדי הפועל. בעיקרון אין עם זה שום בעיה אבל הדרך מקולקלת. מעבר לכך, גם את הרווחים שכן היו הם ניסו לשמור לעצמם, פה הבעיה שלי עם המועדון הרקוב הזה.

ושוב, התלונה שלי בסופו של דבר היא על אי העברת הכסף. ד״א, לפני המשחק התלוננתי על חלוקת ההזמנות, שגם היא בניגוד לתקנון. אומר זאת שוב, זכותה של כל קבוצה לקבוע כי היא לא פותחת יציע מסוים כל עוד היא עומדת בתקנון. מכבי ניסו להגיע לרוב צהוב (ע״י חלוקה לא חוקית של הזמנות) ויתרה מכך תירצו את אי הפתיחה בכל מיני סיבות מגוחכות (רק כאשר הבינו שהם לא יצליחו למכור). החלק הראשון לא חוקי החלק השני לגיטימי אך בדרך שהוא נעשה מלא ברפש.

בלייק 15 בפברואר 2015

אז אני חושב שירדתי לסוף דעתך, פחות או יותר (למעט החלק של "חלוקה לא חוקית של הזמנות". לא חוקי מבחינה פלילית או על פי תקנון האיגוד?), אני פשוט חושב שזאת לא היתה דעתו של יניב. הוא מסכים איתך, אבל כותב שהיה כאן הרבה יותר מזה. אולי לא ירדתי לסוף דעתו של יניב?
יכול להיות שמכבי עיכבה את העברת התשלום להפועל מסיבות מופרכות. הבוררות הכריעה והכסף שולם. אם זה כל הסיפור, אז אני לא רואה את הבעיה הגדולה. בעיה קטנה – כן, אולי.
מה אתה אומר על ההתנהלות של חיים רמון? הבן אדם מחזיק בהפועל תל אביב מבלי שהוא שילם לאלי טביב את התמורה.
אז אני מבין שגם הפועל ת"א בכדורגל מנסה לגנוב (דמיין את זה בבולד),חושבת שהיא מעל לחוק, ויש צורך להגביל אותה.
הם 100% אנטי חוקים.

אדם 15 בפברואר 2015

לפי מה שאני מכיר ושיניב כתב מכבי לא עכבה את התשלום אלא ניסתה להמנע ממנו. זה ניסיון לגנבה, לא רואה איך אפשר להסתכל על זה אחרת.

ההשוואה לרמון וטביב לא קשורה בכלל. למעט העובדה ששם דיברו על כמה ולא על האם, ששם זה בין שני אנשים ולא בין המועדונים וגם שם עוד יש ויכוחים רבים. דוגמא מאוד לא רלוונטית

בלייק 15 בפברואר 2015

ההשוואה היא כדיון בוררות בו שני צדדים, כאשר צד אחד מתעלם/מתכחש/מעכב את מימוש זכויותיו של הצד השני.
ההבדל העיקרי הוא שאחד הוא גנב ויש להגביל את פעילותו, והשני חייב לטביב ולכן זה בסדר

יניב פרנקו 15 בפברואר 2015

בלייק – אין קשר בין 2 התביעות.
אבל אם אתה רוצה בכוח לחפש הקשר אז אתה יכול לראות את פסק הבוררות בדיון בין טביב לרמון שקבע שטביב גנב (כן, גנב) מהפועל מעל ל-2 מיליון שקלים – את הכסף הזה הוא צריך להחזיר לקבוצה .
אז אם אתה רוצה למצוא הקשר אז כנראה ששוב אנחנו למדים שזה בסדר מצד כל העולם לגנוב (לגנוב!) מהפועל – לקחת כסף מקופת קבוצה נגד כל תקנון שהוא, בסתר זו גניבה.
ואתה יודע מה ופה אני מסכים איתך – אני מקווה שהמועדון יום אחד יתבע את טביב על זה – לדעתי יש פה קייס.

אבל אתה מנסה ליצור הקשר לא נכון כי בין רמון לטביב יש בוררות אישית על מחיר הקניה של הפועל זה מצד זה – עסקה מורכבת שממחיר הקניה היה צריך להפריש את היקף החובות שיצר טביב – על זה המחלוקת והיא אישית – רמון ישלם לטביב (ומני ויצמן יערוב) את תוצאות הבוררות הזאת כולל ריבית עם צריך.

בלייק 15 בפברואר 2015

לא משנה(משנה, אבל לא חשוב לדיון מבחינתי) – היו העונה בוררות או שתיים בין אגודות ולא יפתיע לשמוע שלא היו הסכמות בין הצדדים.
אגב, אני ממש לא חושב (או שכתבתי) שמותר לגנוב מקופת הפועל. להפך, אני רוצה חקירה פלילית כדי למצות את הדין עם האשמים ולמנוע הישנות מקרים כאלה. טביב? הוא כבר מכיר את הבפנים של בתי המשפט, שיתמודד עם תלונה על גניבה (או כל סעיף עליו הוא עבר או נחשד ככזה).
אני מבין מה שאתה, אדם ואחרים טוענים, שהיה כאן חוסר תום לב במקרה הטוב, ואולי אף יותר, אבל חוץ מלהסביר שהפועל זכתה בבוררות לא קראתי שום טענה נגד מכבי (צרכי אבטחה זה לא טיעון. מכבי חיבלה במכוון בהוראות המשטרה זה טיעון נגד מכבי), למעט רצונה שלא לפרנס את הפועל. אתה באמת רוצה לדבר על כל החוזים שהופרו על ידי טביב כלפי שחקנים, מאמנים, ספקים ועוד בתקופתו בהפועל? אז קראת להגביל את טביב או את הפועל?

יניב פרנקו 15 בפברואר 2015

כשטביב לקח 3 שחקנים מכפר סבא ובא חשבתי שזה נפלא- לא הכרתי את האיש אבל חשבתי ששחקנים פלוס כסף (האיש תואר כעשיר ממוני הראל) זה דבר טוב להפועל.טעיתי.
המחאה מול טביב היתה (גם) אל ההתנהלות שלו – על הבוררויות שיצר, הריבים שטיפח ובעיקר על הסגנון שלו – חשבתי שזה דבר טוב בזמנו שהוא יילך. לא ממש טעיתי.

בדיעבד גם אם הייתי יודע שזה יהיה מחליפו, שהוא ידרדר את המועדון ויביא אותו על סף פשיטת רגל אז עדיין מוכן שזה יהיה התסריט – האיש מזהם כל סביבה שהיא.
צר לי על כל אחד שטביב הונה בזמן שהוא היה בהפועל – אבל כאוהד הוא הונה אותי לא פחות – אני יכול להגיד שהפועל כארגון לפחות נלחם נגד האיש ושיטותיו.

בלייק 15 בפברואר 2015

לא בטוח למה אתה מתכוון ש״הפועל כארגון״ יצא נגד טביב. ראיתי אוהדים, פה ושם שחקנים (והרבה שחקנים שעזבו).
ברור לי שאתה נגד טביב. הכוונה שלי היתה שלאור כל החוזים שהאיש הפר בהפועל – האם קראת (או שהיית קורא בדיעבד) להגבלת המועדון הפועל ת״א? (נראה לי שהבנת, אבל בדיוק כמו שאתה קורא להגביל את מכבי כי לשיטתך היו״ר/בעלים חלקי פועל באופן לא מוסרי, מנוגד לתקנון ואולי אפילו פלילי)

אדם 15 בפברואר 2015

אם טביב היה נשאר בהפועל בהחלט היה צריך להגביל את המועדון. ההגבלה גם צריכה לכול עליו לאן שהוא לא הולך ובכלל זה ביזיון שנותנים לו להיות הבעלים של קבוצות כדורגל אחרי כל מה שקרה בכפ״ס והפועל. זה עדי כדי כך פשוט.

אנונימוס 15 בפברואר 2015

אם הפועל הייתה הולכת לבתי משפט הם דבר ראשון היו אומרים לה למצות את ההליכים במסגרת האיגוד. ככה זה עובד

בלייק 15 בפברואר 2015

אבל עכשיו ההליכים מוצו, לא?

אנונימוס 15 בפברואר 2015

נכון, והפועל קיבלה סעד הולם במסגרת הראויה. זהו, נגמר

יניב פרנקו 15 בפברואר 2015

כל הרעיון במוסד הבוררות הוא שמדובר בהליכים קצרים בתוך מסגרות שמאפשרות הכרעה מהירה יותר – אין היגיון ללכת לבוררות ואז לתבוע את הצד השני על בסיס הזכיה בהליך.
להפועל היו במקרה הזה 2 אפשרויות – תביעה אזרחית או בוררות במסגרת האיגוד – היא בחרה נכון וזכתה .
סוף הסיפור.
מפה והלאה זה דיון על איך כל צד מתמודד ערכית (מילה גדולה, אבל כן, ערכית) עם הסיפור.

עם מחר אלי טביב ובית"ר יפגשו את בית"ר נורדיה במסגרת הגביע ויפעלו דומה אני חושב שיהיה קונצנזוס על התפישה הערכית של כל צד גם בלי להביא תעודת יושר ממשטרת ישראל.

בלייק 15 בפברואר 2015

יכול להיות, אבל זה יהיה בגלל דעות מוקדמות.
בטור כתבת דברים שיכולים להתפרש לכאורה כעבירות פליליות. אין שום קשר בין איזו בוררות באיגודי הספורט לבתי המשפט הפליליים. אם תוגש תלונה למשטרה היא תיחקר (או שלא, אבל זה כבר דיון אחר אני חושב), וייתכן ויוגש כתב אישום פלילי.
אני חושב שמועדון ערכי כמו הפועל שחוזה בעיוות דין וחשדות לפלילים, צריך לפנות עם זה למשטרה. מי יודע כמה זמן זה נמשך ואם זה ייעצר אי פעם?
בנתיים (לפחות עד פרסום החשדות והראיות), זה עוד סכסוך כספי קטן בין שני מועדונים ששונאים אחד את השני, והוכרע בבוררות לטובת הפועל. כמו אלפי דיונים אחרים שנערכים בכל שנה במוסדות האיגודים.

יניב פרנקו 15 בפברואר 2015

גם גניבה מקופה קטנה היא גניבה, גם אם לא הגיעה לערכאות משפטיות .

בלייק 15 בפברואר 2015

אני אחזור על רוח דבריי מלמעלה: אבל מה מכבי עדתה בדיוק? אתה ואחרים משחררים רמיזות, על ניפוח הוצאות, מניעת רכישת כרטיסים מאוהדי הפועל (לא הבנתי מה הבעיה עם זה, כל עוד ישלמו חצי משוויים להפועל. בדיוק כמו סיימון כץ או מי שזה לא היה שקנה 1,000 כרטיסים לחלק לאוהדי הפועל בדרבי ההוא ששער 8 עמד להתמלא באוהדי מכבי. מכבי ״קנתה״, חילקה ואוהדים לא הגיעו. תנו להפועל חצי משווי הכרטיסים ופה זה נגמר), וכמובן גניבה. הטיעון היחיד שהבנתי הוא החלטת בורר. בגלל זה כל הדוגמאות לגבי בוררויות אחרות שלא עיצבנו אף אחד משום מה.

אדם 15 בפברואר 2015

מכבי מכרה כרטיסים לדרבי, לא משנה כרגע כמה. לאחר הדרבי מכבי בכל מיני טענות אמרה להפועל שלא מגיע לה כסף. בכלל. הפועל הלכה לבוררות כי הטיעונים ללמה לא מגיע להם כסף לא היו הגיוניים. הפועל זכו בבוררות וקיבלו את המגיע להם (כנראה שפחות ממה שמגיע להם).
אין פה רמיזות. מכבי סילפו נתונים על מנת להציג מצג שווא בוא אין הכנסות מהמשחק. זה ניסיון הגניבה, לא אי מכירת הכרטיסים או כל דבר אחר שקשור לזה.

למען האמת כל מה שאני יודע זה ממה שהפועל מפרסמים. הסיבה שזה מחזיק אצלי מים היא שמכבי לא פצתה פה.

בלייק 16 בפברואר 2015

בין התיאור שלך לאירועים למסקנה שלך יש פער.
"מכבי בכל מיני טענות אמרה להפועל שלא מגיע לה כסף….. מכבי סילפו נתונים על מנת להציג מצג שווא".
מכבי הוסיפה להוצאות שלה על המשחק סעיפים שלא היו מקובלים על הפועל, וגם לא על הבורר. אז נעשה סדר ומכבי חויבה לשלם חצי מההכנסות ולהתעלם מחלק מסעיפי ההוצאות.
איפה היה סילוף של נתונים? איפה היתה גניבה או ניסיון לגניבה?

אתה, וגם יניב, טוענים פה שיש כאן מעבר לסתם עוד בוררות על סכסוך כספי בין שני מועדונים. אבל, חוץ מכמה אוהדי הפועל, לא הצלחתם להעביר מה שונה פה. אני ומגיבים נוספים שלפנו בוררויות קודמות, במיוחד כאלה שקשורות להפועל, בניסיון להבין למה אז זה היה סכסוך "רגיל" והיום זאת גניבה. זה הפך לויכוח על טביב והקהל של הפועל. זאת לא הנקודה.

הנקודה שלקחתם הודעה של הפועל (!) על בוררות קטנה בסדר גודל של 100,000 (!), שזה פסיק בתקציב שתי הקבוצות והפכתם אותו להוכחה (!) שמכבי ושמעון גנבים (!) ויש להגביל את פעילותם (!). אתם לא חושבים שהגזמתם? על זה אתם מבססים את מסע הצלב??

הרי מכבי כבר נתפסה בקלקלתה על דברים כל כך הרבה יותר גרועים (פיצה-צ'ורה, בנק פנאן, פיני גרשון ועוד)…. לא מבין.

יניב פרנקו 16 בפברואר 2015

בלייק – תקציב הפועל כ6-7 מיליוו שקלים – 100,000 שקל זה לא פסיק בתקציב הזה.
תקציב מכבי בערך פי 10.

אתה רואה בזה פסיק, זה לא.

בלייק 16 בפברואר 2015

התייחסת להערה די זוטה. בכל מקרה,92.600 ש"ח מתקציב של 6.5 מיליון ש"ח מהווים 1.4% מהתקציב, בעיני זה פסיק (מבלי לזלזל בסכום הכסף הזה). למכבי זה כנראה אפילו לא פסיק…. קל להמעיט בחשביות כסף של אחרים….

ועדיין, זה החלק הזניח בסיפור. איזה סעיפי הוצאות מכבי ניפחו? איזה הכנסות הם העלימו? אם אתם צודקים, והבורר הסכים אתכם (שהרי פסק לטובת הפועל) – מה היה לו להגיד על ההתנהלות של מכבי? של שמעון?

עד שתענו על השאלות האלה (לא שאתם חייבים כמובן, אבל בנתיים הארתם את המטבע. כל המסביב חשוך מאוד), כל מה שיש כאן זה סיפור על בוררות שנפסקה לטובת הפועל. היו אלפי בוררויות כאלה, ויהיו עוד אלפי בוררויות כאלה. בקושי יש כאן ניוז.

אנונימוס 15 בפברואר 2015

אתמול למדתי שיו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי פשוט לא מתמצא מספיק במשרדי עורכי דין בארץ, ואפילו את משרד יגאל ארנון שהוא מהגדולים בארץ הוא לא מכיר. כנראה שזאת הסיבה שהם מפסידים בתביעות. אולי כדאי שיבקשו מהפועל המלצות לשמות של משרדים טובים

7even 15 בפברואר 2015

יפה שהפועל עמדה על שלה, גדולה כקטנה.

נראה שאוהדי מכבי היו די עצבניים על העניין ביום חמישי, אבל למה על המאבטחים ;)

רועי 15 בפברואר 2015

זה שתכתוב "לגנוב" בבולד לא יהפוך את זה לאמת גם לא אם תכתוב את זה בפונט 32.
מכבי חשבו X, הפועל חשבו Y, הלכו לבוררות, הכריעו לטובת הפועל.

צור שפי 16 בפברואר 2015

זה מה שגם דרעי, הירשזון, אולמרט ושאר הלא גנבים אמרו.

רועי 16 בפברואר 2015

וואו. תלך עוד יותר רחוק.
ההשוואות שלכם חוצות גבולות.

תני 16 בפברואר 2015

מישהו יכול לצרף את פסק הבוררות שנקרא ונראה מה באמת כתוב ?
אני מופיע כל יום בבית משפט- יש סכסוך שצריך להכריע בו. פעם אני מנצח פעם מפסיד. כשאני מנצח הצד השני לא גנב וכשאני מפסיד הצד השני לא גנב.
בכלח כל העניין של גניבה מקומו בהליך פלילי, כך שבזהירות אפשר אפילו לטעון שהקביעה לפיה מכבי ניסתה לגנוב, מגיעה לרמה של לשון הרע.

בכל מקרה – שים פה את פסק הבוררות, נקרא ונבין ולא נצטרך להסתפק בפרשנות של פרנקו.

יעקב נקש 16 בפברואר 2015

זאת בהחלט לשון הרע, מקווה שהפוסט יגיע למי שצריך ואנשים כמו יניב פרנקו ילמדו לשלוט על הסוגרים…

רועי 15 בפברואר 2015

להילחם במכבי גם נראה הרבה יותר טוב בעיני האוהדים(או הבעלים ?).
חבל שאתם לא נלחמים ככה בקריאות של האוהדים הנפלאים, הייתם חוסכים הרבה קנסות, הרבה יותר כסף ממשחק הגביע.

ישי 15 בפברואר 2015

מקובל בספורט בארץ (לא יודע מה בחו"ל) 'לגנוב'. ולא רק בספורט. חברות חושבות שלא לשלם זו אסטרטגיה די טובה – אולי תהיה פשרה, אולי לצד השני לא יהיה כח להליך משפטי. ככה זה גם כמובן גם בתביעות ביטוח.
לא יודע על הפועל סל, אבל הפועל רגל 'גנבה' הרבה אנשים ככה בשנים האחרונות, למשל רב"ש.

יניב פרנקו 15 בפברואר 2015

אם כבר הפועל רגל וסטנדרט התשלומים שלה אז המועדון במצב הזה בין היתר כי הוא משלם את מה שחייב (ראה לדוגמא את מכבי נתניה) – לא משתמש בנשק המנודים (ראה מכבי חיפה) או באופן כללי מנסה לעמוד בהתחייבויותיו (ראה את אלי טביב בכל קבוצה שהיא).

ומה קורה עם רב"ש – רב"ש קיבל בהפועל את השכר הגבוה ביותר בחייו המקצועיים כמאמן ולמרות שהצהיר בטלווזיה שבשנה הבאה הוא לא יכפה את עצמו על הקבוצה – הוא נמצא בבוררות מול הקבוצה – אז יכול להיות שהפרשנות של רב"ש את החוזה שלו בהפועל שונה וכנראה שאם יזכה בבוררות אז יקבל את הכסף – תשאל את אריאל הרוש לדוגמא איך זה ללכת לבוררות נגד טביב.

בין רב"ש להפועל יש בוררות על פרשנות – בין הפועל למכבי בסיפור הנוכחי היתה בוררות על נתונים שהוסתרו והומצאו.

וכמו שכתבתי למעלה לגיל – זה שהמועדון בכדורגל מבורדק אינו מהווה הצדקה לשום טיעון בסיפור הזה – גם לשלומיאלים יש זכויות.

ישי 15 בפברואר 2015

אין שום הצדקה.
זו שיטת מצליח.
מי שאלוהיו הוא הכסף (או במקרה שלנו הצלחה ספורטיבית שתלויה בכסף) מנסה תמיד לא לשלם.

יניב פרנקו 15 בפברואר 2015

מה אני אגיד לך ? במדד של השתעבדות לאלוהי הכסף אנחנו כמו בליגת העל -בתחתית הטבלה .

שלו 15 בפברואר 2015

באמת מופתע?
כי עד כה מזרחי היה סמל הצדק והיושר…
הוא נטש אנשים שהיו קרובים אליו והיו ממש בשר מבשרה של מכבי.
נתן לשחקן כמו מיקי ברקוביץ לפרוש במדי הפועל תל אביב.
אז מפתיע שינסה לרמות את הפועל, זה מפתיע?

יניב פרנקו 15 בפברואר 2015

מפתיע ? לא.
מאכזב ומקומם – כל פעם מחדש .

כסיפוביץ 16 בפברואר 2015

נגד ההנהלה שלך במשך השנים הלכת לבוררות ?
או שחיכית למצב שיהיה אפשר לזרוק את כל החובבנות שלכם על מועדון מעבר לרחוב.

היכולת לזרוק על מכבי תל אביב את כל הצרות שלכם היא פשוט מביכה [ואני רחוק מלאהוד איזושהי קבוצה בין חדרה לגדרה]

אזי 15 בפברואר 2015

פרנקו, תירגע.
מכבי גנבה? שיתבעו אותה.
היו חילוקי דעות – היתה בוררות.

בכדורגל (צר עולמי), מכבי תל אביב קנתה את איתן טיבי אחרי שזכתה בהליך בוררות מול איזי שרצקי
ומאור בוזגלו ניסה לקבל כל מיני כסף ממכבי בגלל דברים שאני לא זוכר.
מישהו הפסיד, מישהו ניצח. אף אחד לא נגנב.
אולי מישהו ניסה להרוויח יותר ממה שמגיע לו.
אולי במודע, אולי לא (סביר שכן).
אף-אחד-לא-נגנב. ***בולד, קו תחתון ומרקר צהוב***

אתה בעד להגביל את מכבי, שיבושם לך.
נראה לי שיותר פשוט לבנות טבלה אלטרנטיבית בלי משחקים מול מכבי. פשוט לא להחשיב אותם.
ותחלקו צלחת.
ותניפו גביע.
ותעיפו קונפטי.

ועדיין תהיו ממורמרים…

יניב פרנקו 15 בפברואר 2015

1. גם לממורמרים יש זכויות ואסור לגנוב מהם.
2. בוררות היא שם קוד להרבה מקרים – לא כולם זהים – אין קשר בין מקרה טיבי לזה.
3. תוצאות הבוררות פה די ברורות, שפוט אותם איך שבא לך.

MOBY 15 בפברואר 2015

זה לא שהוא לקח את כספי אוהדי חיפה, נהריה, גליל, גבת – יגור ועוד, כדי לשלם לשחקנים אמריקאים חולי שפעת.
בסך הכל ניסה להעביר כספים מסעיף הכנסות לסעיף הנהלה וכלליות, יש לו החזרי עמלות שורה על הראש, מסכן.

רועי 15 בפברואר 2015

כנראה שעדיף לחתום על חוזים כפולים.

MOBY 16 בפברואר 2015

לטעמי כן זה כסף פרטי מול ציבורי.
ואצלנו מוצו ההליכים והכסף הוחזר במלואו. כשעמלות השורה במוניבנק יוחזרו תמשיך עם הטענה הנפלאה הזו.

יואב 15 בפברואר 2015

כספי חיפה והשאר? פחח.
ויקום הגזר. ללא מכבי, בחיפה לא יודעים מה זה צעדים. עלק גנב את כספם.
אתם אלה שחיים על ההכנסות מהמשחק מולנו.
אהה כן, חוזים כפולים. ודרכונים מזוייפים. וסוחרי נשק בוגדים/רגילים.
פרנקו,
בטח ששמחת שטביב פירק את כפר סבא.
בטח שלא תמכת בכפר סבא על הגזל.
לקרמה יש חיי נצח. פה היא היתה מהירה מאד.
היא מתעבת צביעות. ובטח צדקנות.

יניב פרנקו 15 בפברואר 2015

סתם שאלה בתורת הקארמה -כשטביב לקח את את השלושה להפועל הוא שכח את השחקן הכי טוב של כפר סבא דאז – ישראלביץ נמכר למכבי בסכום של כחצי מיליון דולר -כפר סבא כמובן לא ראתה מזה שקל – עוד לא הצלחתי להבין כמה נורא היה הגזל של הפועל את כפר סבא כשברור שגם אם טביב היה מוכר את יבואה ודה סילבה לכל קבוצה אחרת בעולם -הכסף מעולם לא היה מגיע לכפר סבא -גם זו למי שתוהה זו גניבה .
וזה שטביב היה חכם להחתים את אנשי כפר סבא על מסמך ויתור זכויות אולי לא הופך אותו לבר הרשעה -אבל לא משנה את מה שעשה בכפר סבא וההתנהגות היתה דומה בין אם היה מוכר שחקן ולוקח את הכסף לכיס לבין זה שקנה ממוני הראל 50 אחוז ממניות הפועל תמורת 3 שחקנים .

יואב 15 בפברואר 2015

ואיך זה מסתדר עם ההתיימרות השיקרית של להיות הקהל המוסרי בתבל?
זה שרודף אנשים עד הקבר בשם הצדק והעוול?
אני יודע שאתם כמו כולם. עם יתרונות וחסרונות. גם מכבי וגם מזרחי.
זה אתם שלא יודעים(לא אתה ספציפית).

אמיר 15 בפברואר 2015

על כך שהפועל חטפו קנס בגין עוד קריאות נגד הדון קראתי בכל אתר אפשרי, אבל על הזכייה בבוררות נגד שמעון,
זכייה שכמו שיניב כתב היא עדות ללא פחות מניסיון לגניבה מצד הצהובים לא ראיתי שגלדסטון או חבריו חשבו אפילו לכתוב.

מאז שחזרנו לליגת העל נעשים צעדים רבים כדי לשנות סדרי עולם באיגוד ובכדורסל הישראלי בכלל, מידי פעם יש הצלחות כמו היום,
אבל עדיין לרוב אנחנו זוכים לראות שליטה שלא נגמרת מהצד הצהוב, שליטה שאם בירושלים לדוגמא לא יבינו שצריך להלחם בה
הם לעולם לא יצליחו לנצח לטווח הארוך את שמעון וחבריו באיגוד.

עידן. 16 בפברואר 2015

שמע קטע. לפני הדרבי הפועל ת"א החליטה שהתקנון והחוק לא חלים עליה ופנתה לביה"ד על מנת שזה יוציא צו מניעה לקיום הדרבי. שהרי הם הפועל- מה זה החוק בכלל? למותר לציין שביה"ד זרק אותם מכל המדרגות

עכשיו ברצינות. ההיסטריה שעולה מהפוסט שלך לא מוציאה אותך או את הפועל טוב במיוחד. הייתה מחלוקת בין שני הצדדים אודות גובה ההכנסות מול ההוצאות במשחק. הלכו לבוררות וקיבלו הכרעה. זה הכל. לא בכל מקרה שיש בין שני צדדים סכסוך "סמי משפטי" זה אומר שאחד מהם מנסה לגנוב!!!!!!!!!!!!! (מצטער, אבל זו הדרך המקבילה לרוח המילה העולה מהפוסט) את הצד השני.

ההיסטריה והגוזמאות הזאת, הן אלו שמזינות את השנאה המוגזמת והמטופשת שקיימת מהצד האדום כלפי מכבי. בגלל שטויות כאלה שהופכות מייד לניסיון גניבה!!!!!!!!!, אוהדי הפועל קצת פחות אינטליגנטים ממך ימשיכו לשיר בדרבי הבא את שירי השואה והתאבדות האבות שלהם (ובכך יחזירו את הכסף בו זכו לקופת האיגוד. חד גדיא חג גדיא)

עידן. 16 בפברואר 2015

אגב, המשפט "אלופת אירופה ומעוז הווינריזם העולמי לקחה את יריבתה העירונית לבוררות וניסתה לגנוב לה לפחות 92,600 ₪" הוא אוקסימורון.

כי אם מכבי רוצה להשאיר (או לגנוב!!!!!!) כסף שנמצא אצלה, מה האינטרס שלה ללכת לבוררות?

אגב ב', להבנתי הפועל טענה בבוררות שמגיע לה סכום גבוה יותר מזה בו זכתה בסופו של יום. כלומר, לא כל טענות הפועל התקבלו.

אז בוא נכתוב פוסט על איך הפועל ניסתה גנוב כסף ממכבי אך ביה"ד עצר את ניסיונה הנואל וקבע שמגיע לה סכום נמוך יותר.

תולעת 16 בפברואר 2015

עידן מדבריך עולה שאתה לא מקבל את הודעת מועדון הפועל ת"א (קבוצת אוהדים להזכירך מה שאומר שהם טובים טהורים ושומרים על כל חוקי האיגוד בקפדנות מירבית) כמו שהיא באופן מוחלט, וזה מאד מוזר, כי בכל זאת מדובר בקבוצת אוהדים קסומה מקסימה ומתוקה שלא עשתה רע לאיש, ושחוקי האיגוד הם נר לרגליה (אלא אם מדובר בתקנונים שפוגעים במלחמה הצודקת לחופש ביטוי לכל).
אגב מאד נדיר למצוא אצלם עבריינים – כי כשלמכבי יש מחלוקת אז שמעון פושע ו"מכבי" גנבים וצריך להגביל את המועדון הזה שנמצא מעל החוק, אבל כששאול אייזנברג מלין משכורות אז זה לא קשור ל"הפועל", אצלם זה תמיד אנשים חיצוניים ולא קשורים שלא מייצגים את הרוח הנפלאה של המועדון המוסרי ביותר בעולם שאוהדיו מהווים מצפן ראוי לכולנו.

אגב בהחלטת בוררות שיצאה לא מזמן נקבע שהפועל גנבה מטביב 5 מיליון שקל. גנבה. אין שום דרך אחרת להציג את זה.

עידן. 16 בפברואר 2015

תולעת- דבר ראשון אהבתי.

אבל אפילו לגופו של עניין בהודעת הפועל ת"א לא מוזכר דבר אודות הסכום אותו הם דרשו. בהודעה הם הסתפקו במשפט הסתום לפיו: "בבוררות עמדה הפועל תל אביב על מלוא זכויותיה, כולל בדיקת הוצאות ומיקסום הכנסות" וכי: "נפסק שמכבי תל אביב תעביר להפועל תל אביב סך של 92,600 שקלים".

בשום שלב של ההודעה הם לא מציינים מה היו מלוא הזכויות עליהן הם עמדו.

אם מדבריך עולה הרעיון שהפועל ת"א מסוגלת שלא לפרסם את העובדות כפי שהיו בדיון לאשורן (או לכל הפחות מסוגלת להציג תמונה חלקית וסלקטיבית של האירועים), אז בושי והיכלמי לך. הרי ידוע שבצד האדום של ת"א מוסריים מכדי לעשות דבר שכזה.

יניב פרנקו 16 בפברואר 2015

בדקתי עם כמה מחבריי המשפטנים ומסתבר שאי אפשר להציג כהגנה משפטית לכל דבר את ״הגנת טביב״ .

״כבודו מרשי אינו כופר בעובדות אך רוצה להציג להגנתו את התנהגות אוהדי הפועל בתקופת טביב שלמרות שבעטו אותו מהמועדון נתפשו חוגגים שערים בתקופתו מה שמעיד על הסכמתם המלאה לדרכיו ומונע מהם כל זכות תלונה עתידית לכל מעשה בלתי חוקי שיעשה כנגדם – אי לכך כבודו אבקש לפסול כל טיעון בנושא ״

ובכן בדקתי וזה לא תופש .

רועי 16 בפברואר 2015

תמיד כשאין לך מה לענות אתה בורח לציניות מגוחכת.
תמשיך כך, אוהד נפלא, קסום, טהור וישר שכמותך.

יניב פרנקו 16 בפברואר 2015

תגיד ? אתה בכלל קראת את כל התגובות או שמחולל התגובות האוטומטי שלך עסוק בהגנת 360 מעלות למכבי.
יש פה עניין נקודתי -הוא לא קשור לטביב , לפנאן או לקריאות למזרחי – כשאתה תענה לעניין אתה תרוויח את הזכות להטיף מוסר לכל העולם .

רועי 16 בפברואר 2015

ואיך בדיוק אתה הרווחת את הזכות להטיף מוסר לכל העולם ?

רועי 16 בפברואר 2015

ואגב,
אני עניתי לעניין, אתה זה שבחר להתעלם מהתגובה.

אדם 16 בפברואר 2015

יניב, יש אנשים שמיותר להגיב להם.

the bird 16 בפברואר 2015

כל הכבוד רועי !
תולעת אהבתי ביג לייק
כרגיל אדם ופרנקטו מתעלמים ומייצרים מציאות מדומה של שנאת מכבי מתמשכת

אדם 17 בפברואר 2015

יודע מה זה לא ללחוץ על ההדק מוקדם מידי? יש אנשים שראוי להתעלם מהם, כמו רועי (לפחות בנושאים הללו) ויש אנשים שראוי להגיב להם, כמו תולעת ולכן הגבתי לה. אבל קודם כל לכתוב ואח״כ להמשיך לקרוא הא?

עידן. 16 בפברואר 2015

יניב- צר לי, אבל זו תגובה מביכה.

העלתי הרבה טענות בתגובה שלי אבל זה שמותר לגנוב כסף מהפועל בגלל התנהגות האוהדים לטביב לא הייתה אחת מהן (נשבע לך).

בכל מקרה, נוכח התעקשותך להוסיף ולהשתמש ללא רחם במושג "גניבה", אין לי אלא להסיק שאין לך מושג של ממש מה היא אומרת: https://www.youtube.com/watch?v=G2y8Sx4B2Sk

אדם 16 בפברואר 2015

תולעת, נו בחייאת. אנחנו מעולם לא התגאנו שאייזנברג וטביב הם הבעלים שלנו ומעולם לא טענו שהם מייצגים אותנו, זאת להבדיל מדון שמעון שהוא מייצג המכביזם גם לפי כל המכביסטים. אנחנו העפנו את טביב, בגלל אייזנברג הקמנו קבוצה חדשה, את לא חושבת שיש הבדל מהותי בין המצבים או שאת סתם בוחרת לסגור את העיניים ולסתום את האף?

הפועל ״גנבה״ את טביב, טביב ״גנב״ את הפועל. באמת, להציג איזשהו טיעון שמתבסס על טביב זה מופרך לחלוטין.

רועי 16 בפברואר 2015

וואו, אין גבול לגלגול עיניים ולהיתממות. אתם העפתם את טביב ברגע שהפסיק לשרת את האינטרסים שלכם.
לא זכורות לי הפגנות מול ביתו כשעל גב הפועל כ"ס המפורקת הוא הביא לכם דאבל.

אדם 16 בפברואר 2015

סבבה, אתה צודק. זה לא שיש טעם להגיב לך. כשיתחשק לך פעם לדבר לעניין תודיע. ואם אתה רוצה, תקרא מה הגבתי פה בעבר בעניין זה.

תולעת 16 בפברואר 2015

למיטב ידיעתי הנהלת מכבי מורכבת מכל מיני גורמים ולא בהכרח ששמעון מזרחי הוא הגורם המרכזי, אז לא ברור לי (בעצם ברור לי מאד) למה החלטת שדווקא שמעון החליט לא להעביר את הכסף להפועל. לא יודעת מי אחראי למה שקרה ואני מבהירה שכאוהדת מכבי הניסיון לגנוב כסף אינו מייצג אותי. אגב, בעונה שגוסינסקי נתן כסף אייזנברג המשיך להחזיק במועדון (ולא לשלם חובות עבר – כלומר ע"פ תורת יניב: לגנוב) ואוהדים רבים של הפועל סתמו את האף כדי להנות מההצלחות. ככה זה עם אוהדים. זה בסדר גמור, רק מגוחך בעיני הניסיון למצב את הפועל ואוהדיה כמצפן מוסרי.
גם אם מכבי עשתה משהו לא בסדר, אז הדבר תוקן בבוררות והכל בא על מקומו בשלום. מכאן ועד לזעוק שמכבי ניסתה לגנוב כסף מהפועל (הדגשה הדגשה הדגשה)? מצחיק בעיני כמו לטעון שבעקבות החלטת הבוררות נגד רמון, הפועל גנבה את טביב.

אדם 16 בפברואר 2015

באמת שפה לא מדובר על ״מצפן מוסרי״, אתם סתם מסיתים את הדיון. בחייאת, זה לא בסדר, העובדה שהדבר ״תוקן והכל בא על מקומו בשלום״ היא לא בסדר. זה אומר פחות או יותר – אתם יכולים לנסות כמה פעמים שתרצו, לפעמים תצליחו וכשלא תצטרכו לשלם מה שאתם גם ככה צרכים – משמע, תנסו לא לשלם תמיד וכשזה יעבוד לכם הרווחתם. פחות או יותר מה שטביב עושה.
בעצם במשפט הזה את מצדיקה כל התנהלות של טביב וכל ניסיון של החזק לקחת מהחלש. לי זה עושה חשק להקיא.

תולעת 16 בפברואר 2015

אני מבינה שזו נשמעת אפשרות מופרכת, אבל כמו שתני כתב למעלה – לפעמים יש מחלוקות בין כל מיני גופים/אנשים ולפעמים אנשים תובעים זה את זה. לא כל תביעה שזוכים בה הופכת אוטומטית את הצד המפסיד או המפסיד חלקית לגנב חזק שמנסה לקחת משהו מהחלש שזכה בתביעה, וגם לא אומרת שכולם מנסים לגנוב כל הזמן.
קורה שיש מחלוקות – בשביל זה יש מוסדות משפטיים שיקבלו החלטות. הם קיבלו החלטה ומכבי העבירה את הכסף בהתאם. מכאן ועד להאשים את מכבי בניסיון "לגנוב" (הדגשה הדגשה הדגשה) המרחק רב.
מרחק שעברתם בפחות משניה, אבל יש לי תחושה שעובדות המקרה לא ממש משנות.

אדם 17 בפברואר 2015

אני יכול לומר בדיוק את אותו המשפט. את מתעלמת מכל מה שהיה לפני המשחק ומהטענה המופרכת שלא היו הכנסות. את תגידי שאנחנו מגזימים, אנחנו נגיד שאת מתעלמת, כנראה שלא נצליח להתקדם לשום מקום.
מעניין אם תוכלי בכלל להודות שמכבי מתנהגים פה כמו בריון מגודל (במינימום). אני מתחיל להיות בספק שאוהדי מכבי מסוגלים להודות אפילו בזה.

שלמה 16 בפברואר 2015

תמיד אומרים שמכבי היא הקבוצה של המדינה, לכן אני לא מבין למה אתה מתפלא שהקבוצה הזו מתנהגת בצורה כזו כשהמדינה שלך מחרימה כספי מיסים שהיא גובה עבור הפלסטינים מתי שבא לה…

YG 16 בפברואר 2015

איפה היו כל אותם יפי נפש בזמן השואה? בזמן אקיבוש הבריטי באיים? אני אגיד לך, הם תמיד יהיו שם

YG 16 בפברואר 2015

וזה בדיוק מה שנח אמר!

גיסנו 16 בפברואר 2015

מכבי העדיפה אולם חצי ריק מאשר אולם שבו כמעט מחצית מהקהל אוהדי הפועל.
לא משהו שהפועל לא עשתה אף פעם, לא בכדורסל ולא בכדורגל.

מכבי ניסתה לדפוק את הפועל כלכלית בטיעון קלוש.
לא משהו שהפועל לא עשתה מעולם, בין אם זה היה במפגשים ישירים או סתם בתלונות כלליות על מכבי כ"לוחמי הצדק".

מכבי עשו פה תרגיל מסריח, נכון. זה משהו ששני המועדונים עושים זה לזה כבר שנים. והנה הייתה בוררות והפועל זכתה. הפועל ניסתה לעשות למכבי תרגיל מסריח לפני המשחק והפסידה בבוררות.

ככה זה בין שני המועדונים, אף אחד פה לא צדיק אבל לא נעשה פה שום פשע פלילי ברמה פסיכית כפי שאפשר להבין מהטור.

יניב פרנקו 16 בפברואר 2015

תגובה שמקובלת עליי.
לא מסכים איתה לגמרי שכן הסכום עבור הפועל הוא משמעותי וההתנהלות משמעותית והבריונות היא סמל.
אבל כמסר עקרוני תגובה שאני יכול לחיות איתה.

דרך אגב ההתנהלות של הנהלת הפועל פה ראויה – לא הלכו למשטרה ולא לקחו את זה למקום הלא ראוי- מכבי הכניסה יד לכיס של הפועל והפועל עצרה את זה.
והטור דרך אגב לא רואה בזה פשע פסיכי – אלא פשוט עבירה.

בלייק 16 בפברואר 2015

יניב, זאת קצת היתממות. גיסנו טען את מה שכל מרימי הגבה כאן תיארו. פשוט יותר טוב…
והטור (למעשה, אתה) תיאר את זה כאילו מכבי גררה את הפועל לבוררות (וזה היה הפוך, אם כי אני מניח שהתכוונת שמכבי אילצה את הפועל לפנות לבוררות כדי להבטיח את זכויותיה), כאילו מכבי ניסתה לגנוב ("אין דרך אחרת לכתוב את זה." -באמת אין דרך לכתוב את זה אחרת??) ועוד הוספת שלדעתך זה לפחות גניבה.כלומר אולי אפילו חמור מכך. לסיכום קראת להגביל את מכבי (כי הם לא יגבילו את עצמם. אגב, גם הפועל ים או מכבי חיפה לא מגבילות את עצמן. שלא לדבר על דרכונים כפולים ו"העסקת" שחקנים כנותני שירות בארה"ב כדי להקטין את התקציב ולהתחמק ממיסים). וכמובן השורה התחתונה: הם מכבי – מה זה החוק בכלל?
האמת שמקריאה בפוסטים קודמים שלך, הפוסט הזה הוא בעיני חריג. אבל יש בו משום הוספת שמן למדורה (אם היה לי בולד, הייתי כותב שזאת אפילו הסתה). וכמו שכתבתי קודם, על מה?? מכבי השתינו מהמקפצה כל כך הרבה פעמים בעבר, יש כל כך הרבה סיבות טובות לקרוא להם בשמות גנאי פליליים. אבל על בוררות קטנה ?!?

גיסנו 16 בפברואר 2015

לא אמרתי שבמקרה הזה הפועל לא בסדר. חשבו שנעשה להם עוול – הגישו בוררות – ניצחו וקיבלו כסף, כלומר הם צדקו.

אני לא חושב שהצעד הזה נעשה במחשבה שהפועל מועדון שסופר כל שקל מהכנסות – הוא פשוט נעשה בקטע של לדפוק את הפועל, כמו שאמרתי כחלק משורת מהלכים הדדיים שכאלה בין המועדונים. ואני די בטוח שמכבי הייתה עושה את זה גם אם הפועל הייתה מועדון יותר עשיר ממכבי – כי זו התקטננות קבועה בין שני המועדונים שנמשכת כבר כמה שנים.

אם נעשתה עבירה בענייני ההזמנות זה משהו אחד. לא לחלק להפועל עוד כרטיסים גם אם התירוץ הוא קלוש מאוד – זה "כשר אבל מסריח" וזה ולא משהו שהפועל לא עשתה בעבר.

אדם 16 בפברואר 2015

אתם חוזרים על זה הרבה ואני אשמח לדוגמא כי היא לא קופצת לי לראש. מתי אחד המועדונים ניסה להעלים כסף למועדון השני? (אתם קוראים לזה אי הסכמה על עובדות, אני לא חושב שזה המצב)
לא מדובר פה על עסקאות בין המועדונים, מדובר פה על העברת כסף לפי תקנון האיגוד. ושוב, אשמח לדוגמא.

בלייק 16 בפברואר 2015

למה זה חשוב שזה יהיה דווקא בין שתי הקבוצות האלה? הרי מכבי והפועל לרוב לא משתפות פעולה וגם לא מבצעות הרבה עסקאות אחת עם השנה. המצב של משחק גביע הוא מיוחד ודי נדיר.
אבל, מכבי פתח תקווה נחשבת? נדמה לי שנחתם חוזה לא חוקי עם עומר דמארי (כדי למנוע מעבר שלו למכבי תל אביב). הפועל ניסתה לגנוב כסף ממכבי פתח תקווה. אגב, לפי דברי ברקוביץ' הוא עשה את זה ביודעין. מוזר שלא הגבילו אז את הפועל תל אביב…
רן בן שמעון עדיין מחכה לכספים שמגיעים לו. הפועל טוענת שלא מגיע לו כלום. הפועל גונבת את רן בן שמעון!
מה לגבי שי אבוטבול, הקפטן האהוב? גם אותו הפועל ניסתה לגנוב (הראל הבטיח, טביב לקח). גנבים!
ומה לגבי זהבי, ורמוט, שכטר, תמוז, אלרואי כהן ועוד ועוד. מי לא עזב את הפועל כשהפועל מנסה לגנוב לו את המשכורות והבונוסים המגיעים לו על פי החוזה. גנבים!
ומה עם הגניבה השנתית הקבועה?? להפועל אין כרגע כסף אז היא ממשיכה לקחת הלוואות שהיא יודעת שהיא לא יכולה להחזיר (אלא אם יגיע רוכש עשיר, אבל לא במבנה הנהלה/בעלות הנוכחיים). למעשה, הפועל גונבת יתרון לא כשר על קבוצות אחרות שבונות את התקציב לפי ההכנסות וההוצאות באותה העונה. הפועל מחתימה (בעונה שעברה) את שכטר, ורמוט, איליץ', קולין, עמוס ושות למרות שבפועל יש להתקציב למסטיק בזוקה. יש כאן רמייה וניסיון לגנוב יתרון ספורטיבי ובהמשך גם כסף (ליגת על מול ליגה לאומית, מענק מיקום, יותר קהל וכו). גנבים!

*מצטער שהדוגמאות הן רק מעולם הכדורגל, אבל כפי שציינתי אני פחות מעורה ענייני הכדורסל.

יניב פרנקו 16 בפברואר 2015

הפועל נ יסתה לגנוב כסף בנושא עומר דמארי – אין לי הוכחות פה אבל מחיר הקניה של עומר דמארי בעיסקה הכי מטומטמת של הכדורגל הישראלי נראה ללא מעט אוהדי הפועל כמו עיסקה מהסוג שטור דומה יכול להיכתב עליה – אבל מכבי פתח תקוה (של לוזון) והפועל של טביב עשו ככל הנראה עיסקה מטומטמת בהינתן כל הוכחה אחרת ושוב הסבר וטענה כי הקופה של הפועל שונה מכל קופה אחרת – לקחת ממנה זו מצווה.

בלייק 16 בפברואר 2015

החלק הראשון הוא בדיוק מה שאני טוען. אם כי אני מדבר על החוזה שברקוביץ' החתים אותו בידיעה שאין לו שום תוקף, רק כדי שלא יעבור למכבי. על הדרך, נגנבו ממכבי פ"ת כספים שהיו מגיעים לה לולא אותו חוזה פיקטיבי (כפי שברקוביץ' בעצמו למעשה אמר).
לא הבנתי למה מכבי פ"ת עשו עסקה מטומטמת במקרה הזה. הם הרוויחו הון עתק.
אגב, גם על טב"ח הפועל עשו עסקה דומה מאוד, אפילו פחות כדאית.

יניב פרנקו 16 בפברואר 2015

הטמטום הוא מהצד של הפועל – או שהעסקה מטומטמת או שהיא לא כשרה – יש פה רק 2 אפשרויות במקרה הזה.

ממכבי פ"ת לא נגנבו כספים גם בפעם השניה – ג'ורדי הציע 1.5 מיליון והאוסטרים 1.6 – השחקן במקרה הזו הבהיר באינספור דרכים שהוא לא רוצה לחתום במכבי – לא שזה עניין את קרויף ולוזון.
אלה העובדות.

בלייק 16 בפברואר 2015

רצונו של השחקן כבודו. אבל, את החוזה הפיקטיבי אי אפשר לכרוך עם רצונו של השחקן. זה כבר פעילות של המועדון. ובמיוחד, זאת היתה קומבינה על עמוס לוזון.
לגבי ההצעות – לדחות 1.5 מיליון יורו ביד בשביל 1.6 יורו על העץ (הרי ההצעה של וינה הגיעה מאוחר יותר)??

גם ורמוט הבהיר שהוא רוצה להישאר רק בהפועל וחתם במכבי. אם כבר מדברים על קרויף, אתה באמת חושב שאם דמארי לא היה רוצה לבוא, קרויף היה "מכריח" אותו? איזה עוד שחקן קרויף הכריח להגיע למכבי בניגוד לרצון השחקן??

אגב, לגבי הסכומים של ההצעות. מאיפה המקור שלך? אולי קרויף היה מציע יותר אם זה היה המצב?
בפועל, ברקוביץ' החתים את דמארי על חוזה כדי לסנדל את לוזון (שלא יקרה מה שקרה עם טב"ח, אז ללוזון היתה הזכות על כרטיס השחקן), ולמנוע מעבר של השחקן למכבי. מבחינתי, מכבי היא לא הצד הנפגע כאן. אבל לוזון כן.

יניב פרנקו 16 בפברואר 2015

כל השרשור הזה והדיבורים על שיווניות וערכי הספורט ואתה נאחז בניסיון מכירה של עמוס לוזון את דמארי כאילו היה סוס באורווה – אתה מבין שזה לא חוקי לאלץ שחקן לחתום איפה שבא ללוזון?

בלייק 16 בפברואר 2015

כל דוגמה שאני אתן אתה תמצא זוית אחרת.
כל מה שעשו הראל, טביב, רמון, ברקוביץ' ושות בשנים האחרונות, כנראה הכל היה בסדר. כי זה בסדר לחתום על חוזה פיקטיבי, שאומר שלוזון יקבע את עתידו של השחקן, אבל כשמגיע הרגע על פי החוזה בו לוזון אמור לקבוע את עתידו, פתאום הוא סוס באורווה.
אם זה אכן המצב, אז חוזה ההעברה של דמארי לא חוקי, כמו כל חוזה העברה אחר. אני גם לא מדבר על לאלץ את דמארי לעשות משהו, אלא רק על החתימה על חוזה פיקטיבי עם השחקן כדי לנסות למנוע מלוזון את זכויותיו החוקיות. תתייחס לזה, לא לכל הפילוסופיה מסביב.

בלייק 16 בפברואר 2015

אגב, אתם (אתה ויניב בעיקר) טוענים שאי אפשר להשוות לעניין טביב, ושגם אתם היום הייתם יוצאים נגדו ואפילו הייתם מגבילים את הפועל אם הוא היה הבעלים שלה כיום (לפחות אתה כתבת את זה). אבל העובדות הן שגם אתם כו כל אוהדי הפועל אז לא מחו במקרה הראשון ולא השני. כשהיה ברור שיש כאן דפוס של בעל בית "בעייתי" (בעדינות) יצאתם נגדו. יש לציין שהפועל מעולם לא הוגבלה על בסיס פעולות של טביב, אז לא ברורה הדרישה להגביל את מכבי… איפה השיויון בעיני החוק?
אם מכבי באופן שיטתי ימנעו מהפועל כספים שמגיעים לה, אז אולי היה כאן מקום להצביע על דפוס ולקבל פתרונות מהרשויות. יש לך עוד דוגמאות כאלה, שבהם מכבי גונבת כסף מהפועל ת"א?
זהו, בוררות אחת שגם היא לא ברורה לכם (ביססתם את כל הטיעונים על הודעה של הפועל, שגםבה לא מפורט כלום למעט סכום הכסף שהועבר), וקדימה- גנבים, להגביל אותם?? אין כאן שום דיעה קדומה מצדכם??
ואם זה רק עוד חוליה בשרשרת בהתנהלות בעייתית של הנהלה כוחנית, גנבת וגרועה לספורט, אז תגידו את זה. לקחת את הבוררות המצחיקה והדי לא ברורה הזאת ולבסס על זה פעילות פלילית וצורך להגביל את הגביר??

אדם 16 בפברואר 2015

אני באמת לא מבין את הלוגיקה. אמרתי ואומר זאת שוב, את טביב לא צריך להגביל, צריך לאסור עליו לנהל. כל קבוצה שהוא בעליה צריכה להיות מוגבלת. חד וחלק, הוא גנב לדעתי. כל הדוגמאות שהבאת מיוחסות שוב לבנאדם הזה, אין לי עוד מה לומר.
השוויון בפני החוק? בפעם המיליון וכמו שורה אחת מעל, היה מקום להגביל את הפועל בגלל טביב. כן, חד וחלק.
במקרה של רב״ש זה סכסוך על חוזה – יתכן ומנסים לגנוב אותו ויתכן ולא. אם כן, צריכים להיענש על זה, נורא פשוט.

אתה מצדיק התנהגות בריונית כי בעבר מישהו אחר לא שילם על זה? לא מקובל. בגלל כל הסיפורים האלה לא רצינו את טביב בהפועל (ולא בגלל שהוא תימני).

בקשר לטענות של ״גונבת יתרון ספורטיבי״, נו בחייאת, איזה מין טיעון זה? הפועל משמידה את עצמה עם ההלוואות האלו, לא אף אחד אחר. זה שנותנים לזה לקרות זה ביזיון לכל מי שאחראי על כספים בעולם הכדורגל.

בשורה התחתונה כל הדוגמאות שנתת הן דוגמאות של אנשים שחלק נכבד מחובבי הכדורגל רואה בהם עבריינים, אליהם אתה משווה את מועדון מכבי ת״א בכדורסל?

בלייק 16 בפברואר 2015

אני משווה ורואה שיש לכם טענות לגבי מכבי כגנבת על בוררות אחת, שגם היא לא ברורה.
בהפועל ההתנהגות הזאת היא דפוס. החוזה הפיקטיבי עם דמארי זה טביב? רב"ש זה טביב? ההלואות זה טביב?
אתם לא קוראים למועדון גנב וטוענים שיש להגביל אותו.
זה קל להגיד שבדיעבד לפני כמה שנים היה צריך להגביל את הפועל. אין לזה שום משמעות במציאות היום. על החוזה הפיקטיבי עם דמארי צריך להגביל את הפועל?
לגבי טיעון גניבת היתרון הספורטיבי: התקציב של הפועל היה שווה קבוצה גרועה באופן יחסי. המשמעות של זה היא הכנסת הרבה פחות כסף מאשר אם הפועל היתה קבוצה טובה. מה עשו? לקחו הלוואות, הבטיחו הבטחות, נכנסו להתחיבויות. כל זה, למרות הצהרת הבעלים כי אין לו כסף ואין לו חוזים שיבטיחו את הכסף הזה בעתיד. זה נקרא יתרון ספורטיבי לא הוגן. ובפועל, הפועל גונבת כסף מקבוצות מסודרות יותר כפי שפירטתי: מענקים, כרטיסים, טלויזיה וכו. לקבוצה טובה יותר יש יותר הכנסות מכל המקורות האלה.
גם רעננה יכולה להעמיד קבוצה ב- 100 מיליון שקל, לקחת (נניח) שתי אליפויות ולהתפרק כי אין מי שיחזיר את החובות. זאת תהיה גניבה? אתה חושב שיש בזה שיויון ספורטיבי?

אדם 16 בפברואר 2015

דפוס אפשר לומר רק על דברים שהם קונסיסטנטיים ומכיוון שהבעלים בהפועל מתחלפים כל שני וחמישי קצת קשה להשליך מכך על המועדון. אלא אם כן אתה תטען שזה המועדון שגורם לאנשים להתנהג ככה אבל עם טענה כזו אין לי מה לעשות.
אני קורא לכל מי שגונב גנב, מי שגנב עם דמארי צריך להיענש (שאלה, הוא היום בהפועל?), אם מישהו מנסה לגנוב את רב״ש הוא צריך להיענש (כנראה שכן) וכו׳… ההבדל הבסיסי הוא מי מנהל את המועדון וכמה זמן הוא נמצא שם.
אשאל את זה ככה, אם יוכיחו שמכבי ת״א ניסו לגנוב, מי ישלם על זה? האם מישהו מאוהדי מכבי יודה שמישהו צריך לשלם על זה? כנראה שלא, הם מתנערים כמו שאמרת ממעשים חמורים יותר.

בנוגע להלוואות. את מי המועדון משקר פה? הם מגישים לבקרה תקציבים, וכל העברה דרושה אישור של הבקרה. הבקרה פה מתרשלת בתפקידה ולא אמורה לאשר דבר כזה, זה ביזיון. זה ביזיון שרמון מרשה לעצמו להתנהל ככה ועובדה, גם הוא היום לא במועדון. פה קבור הכלב, לדעתי.

בלייק 16 בפברואר 2015

בהפועל זה קונסיסטנטי, ולא משנה מי היה בעל הבית או מי ניהל את המועדון.
גם במכבי מבנה ההנהלה השתנה עם השנים.

מי שגנב עם דמארי זה ברקוביץ', אבל הבעלים היה חיים רמון (עם כל מחזיקי האחוזים הבודדים, שלא לדבר על העמותה).
מי שעד עכשיו גונב את רב"ש זה כנראה חיים רמון כאשר בן זאב הוא שלוחו במקרה הזה.

אז אתה אומר שבגלל שמזרחי במכבי 50 שנים, על בוררות אחת עמומה צריך להגביל את הקבוצה? לעומת בעלי בית בהפועל שבאים לשנתיים, מבצעים הרבה גניבות ועוזבים. את הפועל אסור להעניש. איפה ההיגיון כאן?

אם יוכיחו ש"מכבי ניסו לגנוב" אז שיפעלו לפי הדין. יש אחריות אישית, ויש אחריות כאגודה.

לא טענתי שהפועל משקרת, אלא שבעזרת הלואות מכספים שאין לה איך להחזיר היא "גונבת" יתרון ספורטיבי על פני קבוצות שיש להן פחות קשרים עם הבנקים, משרדי כרטיסים, משרדי אבטחה ומי יודע עוד כמה נושים מחכים מעבר לפינה. "גניבת" יתרון ספורטיבי שקולה גם לגניבת כסף. כסף שהושג בזכות אותו יתרון לא ספורטיבי.
הבקרה מתרשלת בתפקידה, זה נראה לי די ברור. המקרים של נתניה וטביב (בכל מועדון שעבר בו) מוכיחים את זה.
רמון "היום לא במועדון, עובדה"? רמון הוא הבעלים של המועדון, יש לו ערבויות בבקרה. העמותה רק קיבלה לידיה את זכויות הניהול, לא מעבר (אלא אם נושא מכירה עתידית הוא לא חלק מזכויות הניהול).

תני 16 בפברואר 2015

לא מבין איך אתה בכלל יכול להתווכח בלייק.

אוהדי הפועל ת"א והפועל ת"א כאגודה, הם צדיקים בני צדיקים שעומדים לקבל את אות הנשיא ובמקביל יוכתרו כקדושים על ידי האפיפיור על סבלם למען האנושות.

כל מי שעשה עוולות ו/או חטאים בשם הפועל ת"א עשה זאת על דעת עצמו בלבד ומבלי שיש בכך בכדי להכתים את המועדון.

למה אתה מתווכח עם השכינה ?

בלייק 16 בפברואר 2015

תני – אני אענה לך ברצינות, למרות הציניות שבפוסט שלך.
את אדם אני לא מכיר, נראה לי שראיתי תגובות שלו פה ושם, אבל בכללי נראה לי אדם עם ראש על הכתפיים.
את יניב אני גם לא מכיר אישית, אבל קראתי לא מעט טורים שלו, יצא לי גם להגיב ולעיתים להיכנס לויכוחים על מעט אי ההסכמות בינינו בנושאים שונים. וגם לגביו ההתרשמות שלי היא של בן אדם תבוני.

אני לא חושב שאתה מדבר כאן על שני אוהדים עיוורים, שיגידו שמכבי היא חזות הרשע והפועל היא השכינה.
אם זה היה ככה, כנראה שלא הייתי טורח.

אני באמת ניסיתי/מנסה לרדת לסוף דעתם, ולהבין למה המקרה הזה גרם להם לכאלה תגובות. אולי אני פספסתי/מפספס משהו. אני מודה שעדיין לא הבנתי, כומ שכנראה כל התגובות שלי לא גרמו להם להבין למה זה לא נראה לי (ולאחרים) כמו סיפור.

בלייק 16 בפברואר 2015

#לא סיפור

חז 16 בפברואר 2015

אם אני מקביל את דבריך משפטית יניב, אתה טוען שאדם שלא משלם בשל סכסוך עסקי (יש בערך עשרות אלפי תיקים כאלה בשנה, רבים מהם מוצדקים) הוא בעצם עבריין רק כי לא שפר מזלו של הצד השני והוא צד עני וחלש יותר?

יניב פרנקו 16 בפברואר 2015

ראה את תגובתו של גיסנו – לא מדובר פה בסכסוך שכנים על שימוש יתר בחניה.

תולעת 16 בפברואר 2015

גם לא מדובר פה על עבירת גניבה.

חז 16 בפברואר 2015

חלק לא מבוטל מהתביעות במדינת ישראל הן בבחינת "דחיית הקץ" או כחלק מלוחמת התשה (כשברור שלעשיר יתרון מובנה). אני לא נכנ אם זה טוב או רע, פשע זה לא. אפילו לא חטא.

כסיפוביץ 16 בפברואר 2015

צביעות ממדרגה ראשונה
או בעצם מתחתית הליגה

כסיפוביץ 16 בפברואר 2015

נגד ההנהלה שלך במשך השנים הלכת לבוררות ?
או שחיכית למצב שיהיה אפשר לזרוק את כל החובבנות שלכם על מועדון מעבר לרחוב.

היכולת לזרוק על מכבי תל אביב את כל הצרות שלכם היא פשוט מביכה [ואני רחוק מלאהוד איזושהי קבוצה בין חדרה לגדרה]

יניב פרנקו 16 בפברואר 2015

לא את כל הצרות – רק את אלה שהם אחראים עליהם.
כמו פה.

כסיפוביץ 16 בפברואר 2015

לזרוק את האחריות על מישהו אחר זה מאוד "בוגר"
חליק…

נתתי כאן דוגמאות על ההנהלה שלך שמחלקת כרטיסים בחינם שנים על גבי שנים.
הכסף שהזכרת כאן זה פיצוחים.

העיקר שיש מטרה צהובה מעבר לכביש.
בכלל מרגיש לאחרונה שאם לא היתה מכבי תל אביב, הייתם מאבדים את הזהות שלכם.

טל בן יהודה 16 בפברואר 2015

"אני מכבי – מה זה החוק בכלל?"

מצוין. הדפסתי כבר במפר-סטיקר לאוטו.

יניב פרנקו 16 בפברואר 2015

צלם לי כשאתה מדביק את זה – אני רוצה לשלוח לטורקיה.

טל בן יהודה 16 בפברואר 2015

:)

the bird 16 בפברואר 2015

טל לארגן לך איזה סטרטאפ מסין על זה
נראה לי שזה "ירוץ" חזק (:

הגבר עם הקוביות 16 בפברואר 2015

פרנקו, חאלס עם שטויות ובכינויות
נניח שמכבי "גנבו" ממכם בכוונה (מהפועל העניים הצדיקים והמסכנים), אין ספק שזה לא בסדר אבל שאלה לי אליך…
אתם לא עושים דברים כאלה? הקהל שלכם מתנהג בצורה אנושית?
די כבר להצטדק! תכתוב בצורה קצת יותר שיוויונית בבקשה
אתה כמו כל אדום אחר… רואה רק כמה מכבי רעים

דניאל 16 בפברואר 2015

מה שמדהים זה שחוץ מהפוסט הזה לא ראיתי את הנושא בכלל בתקשורת. איך זה הגיוני?

Oded 17 בפברואר 2015

גילוי נאות – אני אוהד מכבי

בגדול – הפוסט הזה נראה לי קצת מוגזם.
כפיהשאני רואה את זה יש שתי אפשרויות – שמכבי העלימו הכנסות כשזהו מקרה של שחור ולבן (כלומר גנבה) או שזהו מקרה של אפור (מחלוקת משפטית לגיטימית)
אם העלימו הכנסות בכוונה כאשר אין להם שום תימוכין חוקיים לכך הרי שהם טיפשים כי ברור שבמקרה כזה הנהלת הפועל תיקח אותם לבוררות והם יפסידו . מכיוון שלדעתי (ונראה לי שגם לדעתך) הנהלת מכבי לא טיפשה הרי שלדעתי זה לא המקרה.
מכאן אני מסיק שלהנהלת מכבי היו איזשהם סימוכים לפוזיציה שלקחו ולכן תוצאת הבוררות היא פשוט יישוב של מחלוקת משפטית לגיטימית.
מכאן המסקנה שלי שהפוסט מוגזם ומגזים.

יניב פרנקו 17 בפברואר 2015

יש מספיק דוגמאות עבר לעבירות בוטות שביצעה הנהלת מכבי לאורך השנים ככה שלטעון שמדובר בהנהלה שלא מסוגלת לבצע עבירה כי רק מטומטם עושה עבירות שיש לו סיכוי להיתפש זה טיעון לוגי לא הגיוני .

אין ספק שלפנינו מקרה שבו הנהלת מכבי טענה דבר אחד והבוררות קבעה שטענת ההנהלה אינה תקפה – אפשר לטעון כמו רוב ואוהדי מכבי שזה קורה בחיים העסקיים אבל לטעון חד ערכית שהנהלת מכבי לא תיקח סיכון עסקי בעבירה על החוק זה פשוט לא לחיות פה ב40 שנה האחרונות .

תני 17 בפברואר 2015

פליליות ? אשמח לדוגמא

יניב פרנקו 17 בפברואר 2015

לאור לא מעט טענות על "סכסוך עסקי ותו לו" בואו נסתכל רגע על הקייס ממה שאנחנו יודעים.
הקבוצות אמורות להתחלק בהכנסות כאשר ההליך מאוד פשוט – הכנסות מינוס הוצאות חלקי 2 .
לכל קבוצה מותר לחלק מספר הזמנות מוגדר ומינימלי.
קרי כמות הצופים מינוס ההזמנות X מחיר הכרטיס = הכנסות (לא אמורה להיות פה טעות).
הוצאות – הנהלת מכבי מארחת בנוקיה מדי שבוע משחק אחד בסדר גודל הזה – הייתי מצפה שיהיה לה אומדן ברור של מבנה הוצאות לאירוח משחק כדורסל.

בפועל כמות צופים של כ7000 איש אמורה להביא כ600,000 ש"ח הכנסות והחלטת הבורר מצביעה על הכנסה נטו של 180,000 (הסכום להפועל X 2) – קרי ההכנסה נטו מהמשחק עומדת על כ30% מההכנסה הברוטו – איך מגיעים מהכנסה ברוטו של 30% לקביעה שלא היו הכנסות בלבד – סכסוך עסקי לגיטימי?

אם היה ויכוח על ההכנסה ברוטו אז ניחא- אבל הטענה של מכבי היתה שלא מגיע להפועל כלום – אפס וזו טענה שברור שהגיעה מתוך הדם הרע בין הקבוצות.
דם רע או לא – כאשר קיים כזה פער הוא מצביע על פעולה לא ישרה .
ושכל אחד יגדיר לעצמו מה זו פעולה לא ישרה כאשר צד א לא מוכן לשלם לצד ב' את חלקו הראוי בעסקה משותפת.

בלייק 17 בפברואר 2015

זה מתחיל כבר לעייף (תגובה אחרונה בהחלט, שלי).

"צד א' לא מוכן לשלם לצד ב' את חלקו הראוי בעסקה משותפת" – זה בדיוק מהות הפרות ההסכמים עם רב"ש ושאר השחקנים לאורך השנים האחרונות בהפועל.

הנהלת מכבי מארחת כל שבוע משחק בסדר גודל כזה? אני מניח שאתה משווה את זה ליורוליג. אז לפני משחקי יורוליג בדר"כ הקבוצה האורחת לא תובעת את מכבי על חלוקת כרטיסים ודרישות (מוזרות יש לומר) להעביר לידי היריבה כרטיסים שאוהדי מכבי לא רוצים. כמו כן, אין היערכות משטרתית דומה כמו לפני דרבי חם כמו שהיה סיכוי שיהיה.

ולשאלתך (אני אנסח מחדש ברשותך), איך אפשר להגיע מהכנסה ברוטו של 30% לכך שאין הכנסות? זה בדיוק העניין, לא אני ולא אתה יודעים. יכול להיות שמכבי הוסיפה לעלויות מעגלי אבטחה פרטיים, השקיעו במודיעין, נסעו לבתי ספר כדי לשווק את המשחק. יכול להיות שהבורר קבע שאלה הוצאות שלא אמורות להיספר במניין ההוצאות למשחק גביע. אני לא חושב שביססת כלום. ממילא, כפי שציינתי אנחנו לא יודעים מה היו הטיעונים. יש לך כבר ממש סיפור בראש, אבל הוא לא מבוסס על התרחשויות במציאות.

ואם נלך לאנלוגיות – לרב"ש יש חוזה לעונה זאת בסך 500,000 דולר נטו (על פי פרסומים זרים). הוא פוטר במהלך העונה שעברה. איך מחוב של 500,000 דולר נטו (כ- 4 מיליון ש"ח ברוטו עם עודף מהוענה החולפת) הפועל טוענת שהם חייבים 0 ש"ח (זה בנטו או בברוטו?)? הם על תקן הגביר ורב"ש על תקן האיש העובד והמסכן. הם מנסים לשבור אותו רק כי הם יכולים. מי מנסה לשבור את רב"ש? רמון, הבעלים, בן זאב היו"ר, העמותה כמחזיקת זכויות הניהול.

עדיין לא חושב שהבנתי מה קרה הפעם, מצטער. באמת שניסיתי.

יניב פרנקו 17 בפברואר 2015

אתה מתעייף כי אתה לא מוכן לקבל את נושא הדיון.
לא רב"ש, לא טביב, לא מפ"אי , לא כדורגל – רק אירוע אחד נקודתי.
דבר לגופו של עניין.

הכנסות זה עסק פשוט לספירה
הוצאות זה עסק פשוט לספירה.
הפער בין הטענה הראשונית להחלטת הבורר מצביע על ניסיון להעלים הכנסות.
תקרא לזה איך שבא לך.
איך שאני קראתי לזה פירטתי בפוסט.

תני 17 בפברואר 2015

גם חוזה עבודה שמופר על ידי המעביד (פיטורין) זה עסק פשוט מאוד.

יניב פרנקו 17 בפברואר 2015

אין ספק אבל אני לא התייחסתי לתביעה של שרק שארפ כנגד הנהלת מכבי ודרישתו לפיצויי פיטורין -אלא רק למקרה הנקודתי הזה .
אבל כשהחמאה מרוחה על כל הראש אז בורחים לאינסוף פרשיות עבר.

יניב פרנקו 17 בפברואר 2015

דרק…

תני 17 בפברואר 2015

יכול להיות שכל מה שאתה כותב אמת לאמיתה. אבל נכון לכרגע לא אתה (כך אני מניח) ולא אני (בוודאות) יודעים את העובדות ולכן מפריעה לי הפסקנות.

יניב פרנקו 17 בפברואר 2015

מה שאנחנו כן יודעים מספיק לדיון – זה שהנהלת מכבי לא מגיבה לסיפור לא אומר שאין סיפור .
לגביי הפסקנות אני חושב שזה הרעיון בבלוג – השתדלתי להגיב כמעט לכל הטענות והמגיבים ולנהל דיון.
בסופו של דבר זו דעתי והיא טובה גם דעתם של כל המגיבים פה – אין פה שום דבר מעבר לזה .

כאוהד ספורט ולא רק הפועל הייתי שמח ליותר ויותר שקיפות כדי שתמיד נדע הכל – אבל אנחנו חיים בתקופה שבה מצד אחד יש פלטפורמות תקשורתיות רחבות ומצד שני רגולציה מעט מיושנת שגורמת לנו עדיין לשפוט מהלכים לפי המידע הגלוי (והוא גדול בהרבה מבעבר אך לא מלא).

יניב פרנקו 17 בפברואר 2015

טובה כמו גם…

Oded 18 בפברואר 2015

סתם הערה כיוון שאני עוסק בזה ביום יום
הכנסות והוצאות הן עסק פשוט בתאוריה
בפועל זה נתון למניפולציות וחישובים רבים, דוגמאות?
כיצד מחושבת הכנסה מהזמנות? לפי שווי הכרטיס או בשווי אפס? האם הנחות מזומן או אחרות נכללות? כיצד מחושבות עלויות עקיפות (שכר של מנהל האולם לדוגמא)? האם עלויות שיווק של אחד הצדדים נחשבות או שאלו עלויות שאינן קשורות למשחק ורק הוצאות מכירה ספציפיות נחשבות?
בקיצור, אני חושב שזה קצת תמים להגיד שהכל פשוט. אם כך היה לא היו סכסוכים עסקיים בעולם

יניב פרנקו 18 בפברואר 2015

אתה לא היחיד שעוסק בזה – כולה משחק כדורסל ידידי ולא פיצוח האטום .

Oded 18 בפברואר 2015

אבל גם לא חד וחלק כמו שאתה מציג את זה…
דווקא פיצוח אטום זה משהו יותר חד משמעי (נראה לי, לא מבין בזה) מאשר כלכלה ניהולית

תני 17 בפברואר 2015

אני בעוונותיי לא חושב שיש לנו מסליק אינפורמציה. בוא נסכים לא להסכים

היסטוריון של ספורט 17 בפברואר 2015

נראה לי שהגזמת
לא כל מחלוקת לגיטימית היא גניבה …ניתן לומר גם כי הכל עניין של פרשנות וטבעי שתהיה פרשנות אחרת.
דבר נוסף הייתי מציע לך להתעסק בדברים קצת יותר רציניים היה מתבקש לפתור קודם את האלימות הבלתי נסבלת בקבוצה שלך …בנוסף היה מתבקש לצפות ממנהלי הקבוצה שלך (רגל ) לא להלין שכר ולשלם את חובותיהם הקודמים לפני שתדבר על סכום זניח שכזה.

יניב פרנקו 17 בפברואר 2015

אין קשר בין ערימת הטיעונים הקלושים החוזרים גם פה בקבוצת הרגל או בקריאות נאצה (כאלה נשמעו אתמול מקרב כל הקהלים במשחק חצי הגמר בלי שיהיה אוהד הפועל תא ביציע אבל מילא) לבין המקרה הנוכחי .
ורק בשביל הפרוטוקול הפועל רגל נחשבת מהקבוצות המסודרות במוסר תשלומיה לשחקניה וספקיה -אבל גם אם מכבי נתניה סל הייתה מתארחת אצל החברים בצהוב ומגלה כי ניסו לקחת לה מהכיס סכום נכבד , גם אז לא היית יכול לטעון שזה לגיטימי וכי על אוהדי נתניה סל להתעסק במוסר התשלומים הנלוז של אלי שגב .

היסטוריון של ספורט 18 בפברואר 2015

"הפועל רגל נחשבת מהקבוצות המסודרות במוסר תשלומיה לשחקניה וספקיה "
תודה רבה על הבדיחה .
לגוף העניין …הפועל כדורגל אולי "לפרוטוקול " משלמת לשחקניה ולספקיה
כל השאלה מה נכלל בגדר "שחקניה "
בהפועל אם שחקן נפצע או סתם נמאס על ההנהלה דואגים לגרום לו ללכת ואז …אולי "לפרוטוקול " הם "בסדר גמור "
1. ראינו איך נפרדתם משביט אלימלך שהיה סמל (ואמר משפט נכון ומינורי נגד ההנהלה…וגם התנצלות לא עזרה לו גדעו לו את הקריירה לאחר כעשור פורה ביותר ).
2. ראינו מה עשיתם ליוסי אבוקסיס …איך זרקתם אותו לכלבים אחרי פרישתו בעקבות מקרה גיא לוזון

3. ראינו איך זרקו בזלזול את שייע מיד אחרי שהשאיר אתכם בליגה ….נכון היה לו חוזה עד סוף העונה אבל הוא נתן את הדם כשהייתם במצוקה ראבק הוא השאיר אתכם בליגה בדם ,יזע והרבה דמעות ובסוף שנייה אח"כ לא דיברתם איתו אפילו ! נודע לו מהתקשורת שאתם מדברים עם מאמן אחר ….למה ? כי יש לו תדמית קצת נלעגת ולכן לא עזר לו שהוא היה סמל לא עזר לו שהוא נתן את הנשמה (שוב זכותכם לא להאריך לו את המנוי …ייתכן שגם אני הייתי נוהג כך …איני מדבר על כך אלא על הרגישות ! ).

4. ראינו איך ניסתם להעביר בטרייד סמל אחר ושמו סלים טועמה בלי הסכמתו למכבי פ"ת.

5. ראינו איך הבאתם שחקנים ואף חתמתם איתם חוזה /זיכרון דברים ומסיבות תמוהות ברחתם מאחריות והשארתם אותם להנחות
כגון פנסטיל וכגון מגן ימני נוסף מצ'ילה שכחתי כרגע את שמו (היה בבית,ר ) וכל חטאו היה שנצרכתם לאיזה קשר זר ולא היה לו מקום.

בקיצור כל הפוסל במומו פוסל.

Comments closed