מעשה במלא הדלפות

הדלפה ראשונה בהארץ – רוני לוי מתקרב למכבי חיפה.

האמת שמודעת הדרושים שתוכננה נראתה ככל הנראה ככה "לארגון מוביל (בטח בעיני עצמו) דרוש מאמן דובר חיפאית – היכרות עם יענקל'ה שחר יתרון" – אין מה לנהל את הויכוח האם חיפה צריכה לאמץ את המודל התל אביבי של מכבי או לא ? המודל של מכבי לא מתאים לשחר נקודה.

למה זה לא מתאים לשחר זה די ברור לי – מכבי חיפה היא התחביב והכיף שלו – תמיד הייתה – רוצים שהוא ינהל את מכבי חיפה בשלט רחוק? זה לא יקרה- אבל מה שכן אני חושב שלרוני לוי יש פה אבסולוטית כמה יתרונות – הוא כבר מספיק מנוסה בכדורגל הישראלי ומכיר אותו מצוין (כולל את מושאליה של חיפה) והסגל הנוכחי של חיפה מלא מלא בכל טוב (במיוחד אחרי ההעברות המצוינות של ינואר).

הדלפה שנייה – באר שבע בודקת את מיכאל ניס בוואלה ואלונה תציע לברק בכר חוזה ל-3 שנים לפי אתר "אחד".

וואלה? אופציה לא רעה בכלל – קודם כל כי אלישע לוי לדעתי מיצה את החוויה בדרום ואלונה ברקת חייבת להבין כי כדי להפוך את באר שבע לקבוצת צמרת המהלכים שעשתה בשנים האחרונות עם אלישע מוצו.

את ניס כמאמן ליגה אני לא מכיר – אבל ייתכן וזו הדרך הכי נכונה להכניס זר למערכת הבאר שבעית – מדובר במישהו שמכיר מצוין את הדור הבא בכדורגל הישראלי ואת ישראל כמדינה – זה לא ממש זר ומצד שני הוא מגיע מתרבות כדורגל עילאית.

לסגל הנוכחי של באר שבע אין צורך להוסיף יותר מדי שחקנים – וייתכן שמיכאל ניס יכול להיות סוג של מנהל מקצועי שיבנה בנגב את מחלקת הנוער הטובה ביותר בין שאר תפקידיו – לבאר שבע יש מונופול מלא על כל הכישרונות בדרום הארץ והיא יכולה בניהול הנכון להפוך לאימפריה של ממש ואם אני אלונה אז ניס כמנהל מקצועי וברק בכר כמאמן זה שילוב מנצח.

על הנייר של דה באזר לפחות…

הדלפה שלישית – שירצקי בודק את סילבס בערוץ הספורט

אוקי. מעניין.

אבל בעיני שוב דרוש מאמן דובר שירצקית.

הדילמה של שירצקי היא כזו – אם הוא הולך בקיץ לפירוק והרכבה מחדש חצי הרכב הדבר הכי נכון עבורו זה לקחת את חאסרמה שמכיר את המערכת מצוין ויחד עם המנהל המקצועי המוכשר והמקושר שירצקי יבנו שוב קבוצה מנצחת מהעודפים של ליגת העל.

אם הוא רוצה לקפוץ מדרגה אני לא בטוח שסילבס הוא הכי טוב שיהיה פנוי עבורו.

מה שכן שירצקי יודע מה הכי נכון לו כמנהל מקצועי (בלי טיפה של ציניות).

הדלפה רביעית – אופיר חיים להפועל ת"א בynet

אם זה תלוי בי – אלי כהן נשאר כמובן לעוד עונה ,זו החוזקה שלו, לבנות קבוצות זולות ובקיץ הזה יש למאמן בהפועל פריבילגיה שלא הייתה כבר עשור בהפועל – קיץ בלי מוקדמות אירופאיות וזה אומר קיץ שלם לעבוד בצורה מסודרת על העונה הבאה – לחפש זרים צעירים וזולים ומציאות בליגת העל והלאומית ולבחון לעומק מי מקבוצת הנוער (שאפו על חצי הגמר חברים) אפשר לצאת למלחמה.

מה שכן אופיר חיים כעוזר מאמן זה מעניין כי אם באמת הולכים לבנות קבוצה זולה במיוחד ולעלות במכה 6-7 צעירים מהנוער אז ייתכן ולשים בצוות מישהו שמכיר את הילדים זו לא מחשבה רעה.

אבל כמאמן ראשי…

***

אה.

וכל זה לפני ההחלטה הבאמת חשובה של העונה הבאה – מה קורה עם קרויף?

שמחה
שאלת ארל וויליאמס

50 Comments

כסיפוביץ 5 במרץ 2015

אתה חייב להפסיק לקרוא חדשות ספורט
האם אתה גם קורא ספרים של סופרים שאתה לא אוהב ? וממשיך אחרי שהבנת שזה לא זה?

טל בן יהודה 5 במרץ 2015

התסריט היחיד שקצת מדאיג זה ניס לבאר שבע. מנית אחלה סיבות למה זה דבר טוב ונכון בשביל המועדון הזה.

אופיר חיים להפועל ת"א, זה מינוי ישראלי חפיפניקי קלאסי (האמת, גם סילבס לק"ש).
שני ניצחונות על מכבי והוא מוכן לליגת העל? ועוד קבוצה כמו הפועל ת"א?
כמו שאתה אומר… אלי כהן עדיף.

יניב פרנקו 5 במרץ 2015

אני חושב שרוני לוי עם הסגל הזה (והמושאלים שבאוויר) זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לחיפה – אולי הוא לא שווה אליפות (כי הכל תלוי במכבי כרגע) אבל הוא יחזיר אותם להיות פקטור בצמרת.

טל בן יהודה 5 במרץ 2015

ייתכן. פשוט יש כל כך הרבה לחץ סביב חיפה, קשה לי לראות מאמן מוציא ותם מהכל בצורה חלקה. זה ייקח זמן.

ציינתי את באר שבע כי נראה שחסר להם משהו קטן כדי לאיים ברצינות.

יניב פרנקו 5 במרץ 2015

אני כמוך חושב שבאר שבע יכולה להיות הדבר האמיתי בראייה קדימה – היא מטרופולין גדול בהתפתחות עצומה – מגרש ביתי חדש – בעלים חזק ויש לה קהל עצום מאחוריה – עם היא תעשה קפיצה באיכות האימון ובניהול נוער היא יכולה ללכת רחוק מאוד בשנים הבאות.

ז'וטא 5 במרץ 2015

להזכיר לך שלפני שאוסקר הגיע, מכבי ת"א היתה במצב לא פחות גרוע ממכבי חיפה, והמאמן הוציא אתכם מזה בצורה די חלקה תוך עונה אחת. אני לא מבין למה אתה חושב שבחיפה זה לא יכול לעבוד. לפי דעתי אם יגיע מאמן טוב (וזה יכול להיות גם רוני לוי) שיקנה לשחקנים שיטה ובסיס ( בדיוק כמו שעשה אוסקר בת"א , ושדרך אגב זה מה שמחזיק אתכם עד היום. לא ג'ורדי ולא גולדהאר ולא אנגלידיס) , ויצליח לפתוח את העונה ולחבר כמה נצחונות אפילו ללא יכולת בשמיים, השיקום שכבר התחיל דרך אגב, יוכל לעבור בשלום.

גיסנו 5 במרץ 2015

לא ידידי, זה לא רק אוסקר.
זה כל המערכת. ובעיקר העומדים בראשה שמתווים דרך נכונה ומסננים רעשים לכל אחד מאנשי הצוות כדי שיוכל להתעסק בדיוק בעבודה שלו.
יעקב שחר חשב בדיוק כמוך, שנביא רק איזה מאמן שיוכל ללמד את המזרח תיכונים שלנו קצת טכניקה אירופית. אני מניח שאתה זוכר איך זה נגמר.

ז'וטא 5 במרץ 2015

שחר לא חשב בדיוק כמוני. שחר האמין שעם חיבור של מאמן זר וטוב וסגל בינוני אפשר להשיג יותר, הוא הבין שהוא טעה ושצריך להשקיע גם בישראלים מהשורה הראשונה ולראיה עטר ושכטר. הצלחה בכדורגל נובעת ממליון ואחת סיבות וגם הרבה מאוד מזל. יש הרבה מועדונים מצליחים שבכל אחד מהם שיטת ניהול שונה ומתווה דרך שונה. אי אפשר לייחס את ההצלחה של מכבי ת"א רק לסינון רעשים מיותרים.

גיסנו 5 במרץ 2015

כי לפי התגובה שלך, אתה משוכנע שזה רק להרחיק את התקשורת.
יש בזה הרבה מעבר.
וזה העובדה שמנהל יודע לתת לצוות מקצועי נרחב לעשות כל אחד את התפקיד שלו, לא יודע אם היית בארגונים גדולים בחייך (מלבד הצבא שהוא לא דוגמה לכלום האמת) אבל זה חשוב מאוד, בטח כשיש לך עשרות אלפי "בעלי עניין" (ע"ע אוהדים) שמנסים להשפיע על כל החלטה.

יש המון דברים שצריכים לקרות במועדון ענק ובמצב בלגאן כמו שהיה כשג'ורדי רק הגיע, כדי להביא אותו תוך חצי עונה למצב שהוא היה בו עם אוסקר. המון. וזה הרבה מעבר ל"אוסקר לימד את השחקנים קצת טקטיקה ולעצור כדור כמו שצריך".

ז'וטא 5 במרץ 2015

אז לפי התשובה שלך אני מבין שיעקב שחר לא היה שייך או ניהל ארגון גדול עם עשרות אלפי בעלי אינטרסים?
ואת כל זה אתה מסיק משלוש או ארבע שנים רעות של מכבי חיפה…
יש מועדונים בעולם שחווים משברים או תקופות רעות למרות שיש להם צוות מקצועי שלם בעל סמכויות נרחבות בדיוק כמו בת"א ,איך אתה מסביר את זה?
לא טענתי שג'ורדי רק מסנן את התקשורת או רעשים למינהם, זה ברור לי שנעשים דברים נוספים מאחורי הקלעים. אבל לא זה הגורם הבלעדי להצלחה ואני גם לא מאמין שזה הגורם המרכזי להצלחה, וזה שהוא עזר במקום אחד לא אומר שיקצור את אותה הצלחה במקום אחר.

ז'וטא 5 במרץ 2015

מה גם שהיו כבר מקרים שקבוצה נוהלה בצורה מחפירה ובכל זאת קצרה הצלחות…ע"ע הפועל ת"א.

גיסנו 5 במרץ 2015

אני דיברתי על מכבי ת"א, לא על מכבי חיפה. אתה החלטת שכל הבעיות של מכבי ת"א נפתרו אך ורק בגלל כמה דברים שאוסקר עשה ואני מסביר לך שלא, וכדוגמה לזה שטענת שרק מאמן זר מספיק כדי להצליח הבאתי לך את מכבי חיפה.

למכבי חיפה יש בעיות אחרות ושונות מהבעיות שהיו למכבי ת"א. וזה שעכשיו יש סיכוי קלוש לפלייאוף עליון ממש לא אומר שנפתרו הבעיות, וזה שעכשיו בגארבג' טיים נראה שהקבוצה מתחברת לא אומר כלום לגבי העונה הבאה – להזכיר לך את סיפורי בנאדו?

הצלחה בתוך מערכת חולה היא משהו יוצא דופן, בסוף הרפש משיג אותך ומרסק אותך. ע"ע הפועל ת"א.
או שאתה סתם מדשדש במקום ושורף המון כסף. ע"ע מכבי ת"א – עד ג'ורדי.

מועדון חווה משבר בד"כ כשנוסחה מצליחה מגיעה למיצוי. ואז אפשר להמשיך ולהתעקש על הנוסחה שעבדה בעבר ולא להבין למה זה כבר לא מצליח (ע"ע מכבי חיפה), ואפשר לחפש דרך חדשה עד שמוצאים משהו נכון (למשל ברצלונה וריאל בשנים האחרונות, למשל מכבי ת"א, למשל אייאקס שאחרי כמה שנים רעות ברמה מקומית התרוממו וחזרו לקחת אליפויות בשרשרת, ועוד ועוד).

נדבושקה 5 במרץ 2015

להתייחס ברצינות לידיעות של כתבי הכדורגל בערוץ הספורט זה כמו שתנסה לאכול חתיכת דיקט:

חסר טעם, ובסוף אתה גם מרגיש שיצאת מטומטם.

יניב פרנקו 5 במרץ 2015

בכוונה רשמתי הדלפות והעובדה שזה מגיע במקביל ביום אחד נראית לי קשורה אחת בשני

אריק האדום 5 במרץ 2015

אין חכם כבעל ניסיון?

תורג׳י 5 במרץ 2015

במכבי חיפה לא חשוב מי זהות המאמן כל עוד לא יעשו שינויים משמעותיים במועדון.
בהפועל המצב הנ״ל נכון עוד יותר.

שגיא 5 במרץ 2015

אילו שינויים?
חצי סגל כבר החליפו? איזה עוד שינוי צריך לעשות?

שגיא 5 במרץ 2015

חצי סגל כבר החליפו. בלי סימן שאלה שנכנס שם בטעות.

עודד 5 במרץ 2015

אני לא מתיימר לדבר בשם תורג'י אבל אני הייתי מציע בשלב הראשון להפריש את צ'יזיק, קייסי וכל מי שאחראי על כושר גופני בקבוצה. בשלב השני כמובן להעיף את אלון תורג'מן (עדיף בקופסא יפה לבית של שלמה שרף), עמאשה, משומר, קינן (עם כל הצער), מיצ'ל, ראיוס ועוד. מנהל מקצועי יהיה כמובן דבר טוב אבל לדעתי זה הצעד השלישי בחשיבותו כרגע.

תורג'י 5 במרץ 2015

השחקנים הם לא הבעיה.
יש שם מערכת הדלפות משומנת שאני לא בטוח בכלל שמגיעה מכיוון השחקנים.

מספיק לפתוח אתרי ספורט יום אחרי משחק כדי להבין שב"מקרה" בתזמון מושלם כתבי החצר כותבים אותם דברים.

עודד 6 במרץ 2015

אתה צודק. לכן כתבתי שצ'יזיק, קייסי ומשומר צריכים ללכת הביתה.

בלייק 5 במרץ 2015

לא שמעתי שרוצים למנות את אופיר חיים למאמן הפועל (בוגרים כמובן). תמיד סימפטתי אותו, נשמע עם רגליים על הקרקע, הוא עבר כמה סרטים של כדורגל, אבל הוא לא מאלה שעלה להם השתן לראש.
להקפיץ אותו לתפקיד מאמן הבוגרים אחרי שנה (פחות, לא?) כמאמן נוער שעושה עבודה לא רעה (הייתי אומר טובה מאוד אפילו, אבל לא ראיתי את הנוער של הפועל מספיק כדי לקבוע את זה) זה תרגיל שנהיה מאוד פופולרי כאן בזמן האחרון. עידן בראון, חיים סילבס היה עוזר מאמן שנתיים, גם בכר, והיו גם בנאדו ורוני לוי קצת קודם במכבי חיפה, ובקרוב חסארמה.
לא מעט בעלים ממנים מאמני נוער שהוכיחו את עצמם בנוער מעט מאוד זמן משתיים ואולי שלוש סיבות עיקריות:
הם זולים, הם מכירים את הבעלים עם השגעונות ומידת ההתערבות שלו והסיבה השלישית היא מיתוגית (אפילו פנימה לתוך הקבוצה) של משהו חדש, צעיר ומרענן. זה תמיד נשמע טוב. אני מניח שבמינויים של שחר הכסף פחות שיחק תפקיד.
והאמת שהדבר הראשון שעולה לי לראש הוא העיקרון הפיטרי. אם הם כל כך מצליחים עם הנוער אז אולי כדאי להשאיר אותם? למה לקחת סיכון עם מינוי של מאמן חסר ניסיון לקבוצת הבוגרים וגם לקחת סיכון ולהחליף מאמן נוער מצליח? אז הם מצליחים קצת בנוער, מקודמים ונתקעים בתפקיד שבו הם לא ממש טובים.
עכשיו, תקנו אותי אם אני טועה, אבל בכל פעם שיש דיון לגבי הצלחה של קבוצת נוער (או נבחרת) תמיד בסוף מסכימים שתארים זה נחמד, אבל מה שחשוב זה כמה שחקנים משתלבים בבוגרים וכמה הופכים לשחקנים מובילים. אז למה כשמדברים על הצלחה של מאמני נוער שזוכים לקידום מדברים על עונה או יותר מוצלחת בליגה??? כדי לשפוט אם מאמן נוער הצליח צריך לחכות 5 שנים לפחות כדי לראות כמה ואיזה שחקנים השתלבו ועד כמה הם מצליחים בקבוצת בוגרים, לא??

גיסנו 5 במרץ 2015

אתה צודק, אבל מה לכדורגל ישראלי ולהגיון….

ונראה לי שמעבר לכל הסיבות שרשמת, יש עניין נוסף – זה לא רק שהם מכירים את מידת ההתערבות של הבעלים, זה שהם חשים כנראה מחוייבים (או שאולי זה חלק מהדיל שמשגר אותם לבוגרים כ"כ מהר) להקשיב לכל גחמה של הבוס וחוששים שירגיזו אותו וילכו הביתה לפני שהספיקו להוכיח את עצמם מספיק בשביל לקבל עוד הזדמנת במקום אחר.

יואב 5 במרץ 2015

שאלה,
כמה פעמים וסרמיל היה סולד אאוט בכמעט שנתיים האחרונות, הטובות ביותר של הקבוצה מאז 95?

יניב פרנקו 5 במרץ 2015

ראית את זה קורה השנה בסמי עופר – מתקן ראוי מביא לגידול כמותי – אם הם ייערכו נכון שיווקית הם ימלאו את האצטדיון החדש .

יואב 5 במרץ 2015

אני חייב להגיד שאני קצת לא מבין את זה.
״קהל ענק מאחוריה״, למה הם לא באים עכשיו כשהם רצים למעלה?
מה זה אומר על מכבי, שתמיד נמצאת בטופ 2 במנויים, גם בעשור השחור שעבר עליה?
איך הקהל שלה מוגדר?
אני באמת שואל.
גם נתניה כבר לא מילאה את הקופסה ועכשיו הגדילה חזרה את הקהל שלה? ואני זוכר את נתניה הגדולה, לא היית יכול להשיג כרטיס.
ושוב, מה זה אומר על הקהל של מכבי? וגם של הפועל, שלא יורדים מששת אלפים כבר יותר מעשור?

יניב פרנקו 5 במרץ 2015

מנויים זה מדד אחד – להפועל לדוגמא יש בסיס מנויים גבוה יחסית לכמות הקהל האבסולוטית.
לבית״ר לדוגמא יש יותר אוהדים והרבה פחות מנויים .
אם המילה ענק מפריעה אז בסדר -קהל גדול מאחוריה כי בוודאות אין לה את בסיס הקהל הגדול בארץ – אבל יש לה מטרופולין גדול מאוד (בצמיחה) שאין לו תחרות – אין כדורסל בעיר ואין עוד קבוצה בעיר – אם הם יעבדו שיווקית נכון הם יכולים להביא באצטדיון חדש הרבה מאוד קהל .
ופה אני משער השערה שיש לבאר שבע כמו לחיפה וירושלים הרבה מאוד אוהדים שלא גרים בעיר – שקשה להם להתחייב למנוי – אבל באצטדיון חדש וקבוצה חזקה הם יבואו יותר – זו שאלה שיווקית בסופו של דבר .

אני זוכר סקר שפורסם בכלכליסט שמכבי ערכה לגבי בסיס הקהלים -הקהלים של מכבי וחיפה וירושלים היו הגדולים ביותר והקהל של הפועל קיבל בסקר את המעורבים ביותר (כאמור סקר של מכבי) -זה אמר בגדול שלמכבי לדוגמא יש יותר אוהדים אבסולוטית אבל להפועל יש יותר אוהדים מעורבים – מה שמסביר בכל אחת מהקבוצות את פוטנציאל הקהל -למכבי לדוגמא יש יותר פוטנציאל למכור חולצות ולמלא אצטדיונים במשחקים גדולים – להפועל יש תקרת זכוכית בכמות אבל מצד שני בסיס חזק מאוד להישען עליו .
לגביי באר שבע ונתניה אלה סיפורים אחרים לגמרי – לוקח זמן לבנות מחדש קהל פעיל – להביא מאסות קבועות – אבל בבאר שבע יש תהליך ופוטנציאל מאוד גדול .

סניור 5 במרץ 2015

רק לפרוטוקול- כדורסל כבר יש. הפועל באר שבע מובילה את הליגה הארצית ואם הכול ילך כשורה, תחל את העונה הבאה בליגה הלאומית. היכל ה"קונכיה" החדש בעיר מוכיח שמתקן ראוי מושך קהל והעונה ממוצע הקהל של הקבוצה במשחקי בית הוא מעל 1000 צופים. להכירכם, ליגה שלישית בכדורסל.

ניתאי 6 במרץ 2015

האמירות על ב"ש – קהל גדול, מטרופולין בצמיחה, אין תחרות, מונופול דרומי – הן קצת כמו האמירות על איראן. אמרו אותן גם בסוף שנות ה90 (אז היית גם בית"ר שח איוניר).

שגיא 5 במרץ 2015

כמה פעמיים ביקרת בווסרמיל בחייך?
זה אחד האיצטדיונים הכי דוחים ולא מזמינים על הפלנטה. פי כמה יותר גרוע מאיצטדיון ר"ג למשל. פשוט דכאון לראות שם משחק.
אני כמעט בטוח שברגע שיהיה להם איצטדיון חדש ואלונה תמשיך להשקיע, הקהל ימלא אותו.

יואב 5 במרץ 2015

מספיק פעמים שגיא.
ב95 הוא היה עוד איצטדיון דוחה כמו כל השאר ועדיין לא התמלא.

סניור 5 במרץ 2015

את התשובה לכך אפשר לראות במשחקי החוץ של באר שבע. הקהל מגיע בהמוניו לכול מקום- 5,000 בטי, קרוב לכך בסמי עופר ואלפים בכול משחק אחר.
וסרמיל הוא מתקן למכורים בלבד. לא כיף, לא נוח, לא נעים ולא מזמין להגיע אליו. אנחנו מגיעים, 6-7 אלף לפחות בכול משחק, ברגעים מכריעים גם יותר. אבל מה לעשות? כשאתה כול שבוע שני במושבה, בטדי, בנתניה, בלומפילד וכו לא בא לך להביא את הילדים לוסרמיל. אבל מה לעשות צריך לחזור גם אליו בכול שבוע שני.
הקהל הוא עצום וגדול, הוא עבר שינוי ובעונה הבא באצטדיון החדש הוא יגיע בהמוניו גם למשחקי הבית. אין לי בכך ספק.

סניור 5 במרץ 2015

כמובן שאמור היה להיכתב כתגובה ליואב..

גיא זהר 5 במרץ 2015

כמה דברים. לגבי הקהל של ב"ש כמו שאמר סניור יש גידול עיקבי אך קטן (5000 מינויים השנה – שיא) כשאני מאמין שבטרנר יהיו 8,000-9,000 מינויים. ההוכחה לגודל הקהל (וכן גם של נתניה) הם משחקי הגביע למרות שבאמת קצת מאוכזב ממה שקרה השנה עם נתניה מבחינת כמות המינויים – אולי אנרגיה שלילית שהיתה בקבוצה מתחילת העונה. לגבי ניס + בכר אני לא מכיר את הרזומה של ניס לעומק אבל הרעיון מעניין בכל וריאציה (מי שחושב שיגיע לארץ מאמן טופ לוול חי סרט). לגבי פוטנציאל של מחלקת הנוער אחזור כמו קאטו הזקן: את אלונה לא מעניינת באמת מחלקת הנוער כי מי שמעניין אותו מסתכל לטווח ארוך, מביא למחלקה את מיטב אנשי המקצוע, מעבה את הצוות התומך ולא שם את עוזר המאמן של הבוגרים כמאמן הנוער במקביל. ההצלחות בקבוצה הבוגרת בשנתיים האחרונות באו במקביל לכך שהכיס נפתח באמת.

יניב פרנקו 5 במרץ 2015

לגביי נתניה – זו ההשערה שלי – מנוי קונים בגדול מ2 סיבות עיקריות – הנחת כמות וחשש למחסור בכרטיסים במשחקים הגדולים – נתניה מוכרת כרטיסים ב50 שקלים לכל המשחקים – אז אין סיבה להילחץ ולקנות מנוי ובאצטדיון החדש אני גם לא מזהה חשש למחסור .
אצל נתניה עוד בפתיחת העונה נדלקו כל נורות האזהרה בהתנהגות של שגב – היא לא נתנה לקהל שלה להרגיש שהולכים לעונה טובה – עדיין יחסית לכל זה מכרה כמות נאה ולמירב הבנתי שיא של השנים האחרונות .

תומר חרוב 7 במרץ 2015

נתניה מכרה 3000 מנויים, שיא של כל הזמנים. חצי מהם נמכרו עוד לפני סיום העונה שעברה במבצע שיווקי לקראת גמר הגביע, מנויים זכו לכרטיס לגמר וחולצת משחק ב50 שח. מבחינת כמות קהל האצטדיון החדש הוכיח את עצמו, מגיע יותר קהל ממה שהגיע לקופסא ואם נתניה הייתה רוכשת ורצה בצמרת כמו בש גם היו מגיעים יותר.
צריך לזכור שמכבי תל אביב, גם בשנים השחונות שלה פתחה כל קיץ במסעות רכש מסחררים ועם הרבה תקוות וזה מוכר יותר מנויים מהיכולת של הקבוצה בעונה שעברה.

גיא זהר 5 במרץ 2015

לגבי נתניה, מכירת כרטיס ב50 שקל זה משהו שנכנס לפועל רק במהלך העונה, לא לפנייה. לגבי שגב הזכרתי קודם ועדיין על גלי העלייה, אצטדיון נורמלי וקבוצה עם פוטנציאל לא רע (נכון לסוף יולי – תחילת אוגוסט), אולי עם הסגל החמישי בטיבו, הייתי מצפה ליותר. נתניה היא מקרה מבחן לבאר שבע של השנה הבאה מבחינת כמות המינויים. אולי אנחנו חיים בסרט וכמות המינויים בסופו של דבר תהיה 6000-7000? סוגייה מעניינת.

יואב 5 במרץ 2015

נוטה להסכים עם גיא זוהר בנושא אלונה, טווח ארוך ומחלקת הנוער. מה שאני מכיר ויודע, מאשש את זה לגמרי.
לא רואה את הבשורה הגדולה באה משם.

יואב 5 במרץ 2015

נ.ב
בסוף זה יקום ויפול על מסה גדולה וקבועה שתיתן לאלונה גב מסויים. היא לא מיטש ולבאר שבע אין הכמות והעוצמה שיש לתל אביב. מיספרים שונים לגמרי וגם הגיוניים בהתאם למסורת והעבר השונה של שני המועדונים.

אסף 5 במרץ 2015

בלי קשר לפוסט הזה, יניב, אין פוסט על העונש בכדורסל?

יניב פרנקו 5 במרץ 2015

היה כבר את הדיון בערעור?

D! פה 5 במרץ 2015

ב"ש צריכה לדחוף את הסטודנטים שמגיעים לאזור להגיע גם ע"י מכירת מנויים במחירי ריצפה בעבורם. אמנם רוב הקהל בארץ גדל כאוהד של קבוצה מסויימת אבל ארבע שנים בעיר יכולים לשנות דברים. רבים נשארים לאחר מכן לגור בעיר. ואם זה יעבוד אפילו קצת ניתן יהיה למכור להם מנוי המשך מוזל של אב ובנו נגיד, לפתח ולהרחיב את הבסיס.

גיא זהר 5 במרץ 2015

כתושב העיר בהווה וכסטודנט שנים רבות בעבר יחסי הגומלין בין הסטודנטים לבאר שבע הם נושא כאוב שראוי לדיון נפרד שהיריעה קצרה מכדי לדון כאן. הפועל באר שבע זה העניין הקטן במכלול הזה.

D! פה 5 במרץ 2015

כלא תושב העיר מעולם ולא סטודנט בא, אבל מי שפגש בחייו עשרות כאלו ותמיד תוהה בעניין
אשמח לשמוע עוד. אני בטוח שתמצא לך פה במה היכן שהוא.

גיא זהר 6 במרץ 2015

על קצה המזלג, רובם המכריע של הסטודנטים באים להעביר את שנות הלימוד שלהם תוך מינימום התערבבות עם האוכלוסיה המקומית והתנשאות עליה, מה שמוביל מצד שני ליצירת אווירה סטודנטיאלית שאין באף אוניברסיטה בארץ. יתרה מזו, המוסדות המקומיים ( עיריה, תאגיד מים שלא לדבר על ברים) מתחנפים לסטודנטים. חוץ מזה, קשה לי להאמין שניתן לשנות אהדה בגיל 20 פלוס.

Oded 6 במרץ 2015

בתור סטודנט לשעבר בעיר, מסכים עם ההבחנה שלך. עם זאת אני חושב שדווקא בתחום הספורט יכולה להיות הזדמנות לשיתופי פעולה ואני חושב שהכדורסל יחסית פועל בכיוון (למרות שעזבתי את העיר לפני כמעט עשר שנים כך שייתכן שהשתנו הרבה דברים מאז)

גיסנו 6 במרץ 2015

מסכים
למרות שלא למדתי שם אבל מכיר הרבה שכן – מספרים הרבה דברים טובים על העיר אבל אף אחד לא מגיע ואומר ״וואי בוא נראה איך ההרגשה בוסרמיל!״ כאילו היה הקאמפ נואו…
בכדורגל בגיל הזה מי שאוהד אוהד ומי שלא לא…כדורסל בארץ למי שרק סמי-מתעניין זה בד״כ ״מכבי ת״א וכל השאר״ אז שם יש יותר מרחב תמרון.

סניור 6 במרץ 2015

בתור באר שבעי שגם למד באוניברסיטה אני יכול להעיד בהחלט על המצב הזה. תגובות המומות להיותי באר שבעי "NATIVE" בפי אוכלוסיית הסטודנטים.
המצב אכן לא פשוט בנושא זה.

גיא זהר 6 במרץ 2015

במשפט אני חושב שלמרות שבשנים האחרונות יש פעילויות מופלאות של סטודנטים (מקלטי הפעלה, פעילות נושאית של רחובות), האשמה היא בראש ובראשונה בקודקודים שמצד אחד (אוניברסיטה) טומנים את הראש בחול ומכחישים שבכלל יש בעיה, ומצד שני (עיריה ושאר גופים בירוקרטים) שמשקיעים המון משאבים בסטודנטים במקום באוכלוסיות חלשות. עצוב מאוד.

ששון 7 במרץ 2015

אסןא לגעת באופיר חיים בארבע השנים הקרובות. מי שרוצה להזיז אותו לג'וב אחר, שהיום עדיין גדול עליו, צריך לקטוע לו את היד.

Comments closed