עוד יום בהיסטוריה המשוגעת של הפועל תל אביב

הבלוג רוצה לברך את קבוצת הנוער של המועדון על זכייתה בגביע המדינה, שהרי ידוע כי קבוצות הנוער של המועדון לא מרבות לזכות בתארים ואת אחד הגביעים האחרונים לקחה קבוצה שאת השלד שלה אתם בוודאי מכירים כשלד של נבחרת ישראל היום – אז גביע בנוער אצל האדומים סימן טוב ולא אירוע טריוויאלי (בניגוד לבוגרים שדווקא אוהבים את המפעל).

***

לצד חגיגות הזכייה התעסקנו היום גם ברכישה החוצה של חיים רמון – את אמיר כבירי איני מכיר וממה שאני מבין עוד יש לא מעט חורים בעלילה. אבל אותי כבר תקופה ארוכה מעניין הכיוון – והכיוון של המועדון נכון, הדרך קשה, החובות מעיקים והטעויות של השנים האחרונות אינם מעטות.

אבל כמו שאמרתי הכיוון נכון, את המועדון מנהל איש שניהול פיננסי אינו זר לו ונראה שיש חבורה של אנשים שרוצה בטובת המועדון – ואנשים שרוצים בטובת המועדון זה המפתח מאז האירוע ההוא עם טביב, כי כשאנשים רוצים בטובת המועדון הזה, הם מצליחים לעשות למועדון טוב, זו משוואה פשוטה – תאומים הוא כזה, מוני הראל הוא כזה, נדמה לי שאנשי העמותה ובארי הם כאלה, את כבירי אני לא מכיר אבל כבר הפכנו לחברים בפייסבוק, מה אגיד לכם? לאיש יש פייסבוק של אוהד הפועל וזו התחלה טובה.

ואם אני מבין את התהליך אז בארי עדיין מחפש את הרוכש הגדול – וכדאי שיהיה רוכש גדול צריך לסגור סופית את נושא רמון וטביב, לשחרר את המניות מהנאמנות, לסגור את החוב לטביב ולשחרר את רמון מכל אחיזה במועדון.ולכן זה צעד חשוב. גם אם אינו ברור לגמרי.

***

מעבר לזה בטווח הקצר, המשימות ברורות, להישאר בליגה, לראות מי המאמן הנכון לקבוצה (מאמן זר עם רזומה לא מרשים, אצל היריבה העירונית זה עובד) ולבנות סגל לשנה הבאה.ואם כבר בשנה הבאה עסקינן, אז זה מה שאני רוצה כמעט כמו להישאר בליגה – להשאיר את הצעירים שכבר יש פלוס מספר שחקנים מהשלד הנוכחי ולעלות לבוגרים את הכי טובים מקבוצת הנוער הכי טובה שהייתה לנו מזה שנים – ואחר כך לצאת לשוק ולגייס מספר ישראלים טובים ובעיקר לקוות שהספרדים טובים בזרים.משימה אפשרית לחלוטין. יעד ריאלי כמו שאומרים.

אני לא רוצה קיץ של דילמות בנושא כן מחנה אימונים או לא , אני לא רוצה לצאת בסוף יולי למשחק מול יריבה קזחית עם סגל חסר ולהיכנס למשבר כמה שבועות לפני כניסת הליגה, אני רוצה שקט ושמי שצריך לעבוד יעבוד.ואתם יודעים מה? מאז שרמון מכר את ורמוט ונתן לבארי להתחיל לנהל, אני מרגיש שזה הולך לכיוון הזה.

אז בהצלחה גדולה לכבירי וברכות על הצלחה כבירה לנוער – סה"כ עוד יום משוגע בכאוס של הפועל, אבל יום טוב בסופו של דבר.

***

מחר בכדורסל חוזרים למציאות.

 

 

היורש
משחקים Chicken עם לברון

19 Comments

המכבייה 1 באפריל 2015

עוד בובה של וויצמן?
כך זה נראה.

תורג׳י 2 באפריל 2015

שוב מצילים ומשיחים? לא נמאס לכם?
מה האינטרס של ויצמן בכל הסיפור?

יניב פרנקו 2 באפריל 2015

החלופה זה מכבי נתניה.
בכל מקרה כמו שרשמתי יש קצת חורים בעלילה ואני לא יודע האם המהלך העיקרי פה זה פשוט להוציא את רמון החוצה כדי שלא יפריע במו"מ או שזו האופציה הכי טובה כרגע, נדע עוד כמה שבועות.
האינטרס של ויצמן כמו של רוב בעלי המניות הוא כפול- מדובר קודם כל באוהד שרוצה להמשיך ולהיות מעורב ואוהב את הפוזיציה ויש גם אינטרס כספי כי כל מי שהשקיע כסף בקניית הקבוצה + הלוואות בעלים יודע שהדרך היחידה לקבל חזרה חלק מההשקעה זה לדאוג שהעסק יתפקד – מפירוק יפסידו בעיקר בעלי המניות (בניגוד לנתניה שם פירוק יגרום הפסד בעיקר לספקים ולעובדים).

תורג׳י 2 באפריל 2015

שים לב שהתקציב כבר תלוי ״בכמות המנויים שיקנו האוהדים״
נשמע לי מוכר מאיפשהו

תורג׳י 2 באפריל 2015

אף אחד לא אומר איך יכוסה הגרעון

יעקב נקש 2 באפריל 2015

הדרך היחידה שהמועדון שלכם אי פעם יקבל לגיטימציה של מועדון ספורט תחרותי, זה לזרוק לכל הרוחות את אחרון אוהדי הפח שלכם!!! הפועל תל אביב בשבילי זה: הבובה של אובארוב, העציצים של מני לוי, שמעון תתאבד, שירי שואה, חבלי תלייה למוני פנאן, צלבי קרס, השחתת מצבות של משפחת חולדאי, רק רוע, גועל וזוהמה.
אתם לא מועדון ספורט, אתם גוף טרור, אני בז למועדון הזה ומתבייש שהוא לוקח חלק בליגת העל. מקווה שנבואתכם תתגשם ולא תייצגו את ישראל, מאחל לפירוק המועדון…

אדם בן דוד 2 באפריל 2015

תודה לך מר נקש על התגובה.
תודה על האיחולים.
ויותר מהכל תודה שהבהרת מה זה הפועל תל אביב בשבילך.
מרגש.

עדי אבני 2 באפריל 2015

כפי שכתבת- רק רוע, גועל וזוהמה

צור שפי 2 באפריל 2015

ממש לא כמו אוהדי קבוצות אחרות ש….נו, טוב. לא משנה. גם מה שכתבתי זה כבר יותר מדי עבור הטוקבק בסגנון one של מר נקש הלא נכבד.

אריק האדום 3 באפריל 2015

חצרוני התחיל להגיב בדה באזר?

בלייק 2 באפריל 2015

כתבת שהגביע הקודם של קבוצת הנוער מהווה את השלד לנבחרת הנוכחית.
אתה מתכוון לתואר מלפני כמה שנים כשנאתכו ובן שהר שיחקו בנוער הפועל?
מי עוד שיחק באותה קבוצה? זהבי עוד שיחק אז בנוער (הוא הרי קצת מבוגר משני האחרים שהזכרתי)?
יש שמות מעניינים אחרים (אפילו שנעלמו בנתיים כמו בונדר)?

יניב פרנקו 2 באפריל 2015

התכוונתי כמובן לקבוצה ההיא עם בן סהר, ערן זהבי וביברס – שמות מוכרים נוספים זה דני בונדר , גל שיש וניל אברבנאל שיצאו מהקבוצה הזו.

כסיפוביץ 2 באפריל 2015

חתיכת שלד :-)
יותר נכון פרוקי רגליים

7even 2 באפריל 2015

אלי כהן צריך להיות המאמן. נקודה.
אלי בא בתקופה לא קלה בכלל של המועדון, וכרגע, בזמן די קצר עושה עבודה טובה.
הוא נותן קצת שקט למועדון, ויודע לשלוט היטב במשחקנים.
הקבוצה לא מככבת אבל עברה מלתת משחקים חלשים ללתת משחקים סבירים פלוס.

אלי צריך להישאר, והקבוצה צריכה להתחזק פה ושם.

אבל לאט לאט. יש לתת עוד כמה נצחונות השנה.

גיסנו 2 באפריל 2015

לפני המשחק נגד וויילס, אורי קופר פרסם את ההתפלגות הבאה של שחקני הנבחרת לפי מחלקות הנוער בהן גדלו, כשבוזגלו שעבר ב 5 מחלקות נוער שונות (מסתבר) לא נכנס לרשימה:

מכבי ת"א 5 (2 בהרכב)
מכבי חיפה 4 (1 בהרכב)
הפועל ת"א 3 (2 בהרכב)
מכבי נתניה 3 (3 בהרכב – מקום ראשון)

כשהנתונים לגבי ההרכב בטח השתנו לקראת המשחק מול בלגיה.

כשמתוך ה 3 של הפועל, שניים בקושי שיחקו בבוגרים ואחד למרות אותו שער בטדי – הופך משבוע לשבוע להרבה יותר מזוהה עם מכבי…אז ברכות על הזכייה במכובדת בגביע הנוער – אבל יש פה וואחד "אבל" להמשך.

ואני גם לא מכיר את כבירי, אבל גם רמון אוהד הפועל וגם עידו חג'ג' הצהיר על עצמו כאוהד הפועל (לפחות "הפך" לכזה). כל עוד הקבוצה מחפשת רוכש ומחכה לראות כמה מנויים יימכרו כדי לבנות תכנית פעולה – אני חושב שאתם עוד רחוקים מחוף מבטחים, בטח שכלכלי.
וראינו במכבי חיפה מה קורה כשמביאים מאמן זר רק כדי לומר שהבאנו מאמן זר, בלי לבדוק את מידת ההתאמה. ובשביל שמאמן זר יבוא לפה – גם אם אין לו הרבה רזומה – תקציב של 20 מליון ש"ח בלחץ ממש לא יספיק.

בלייק 2 באפריל 2015

אני חושב שבכל מקרה היה כאן בלבול, כי הקבוצה של נאתכו-סהר-זהבי ושות לא זכתה בגביע עם הפועל (אם הבנתי נכון), אלא שנתון אחר בשנת 2009 (מי שיחק אז?).
בכל מקרה, אפשר להסכים ששנתון (או שנתון וחצי) במחלקת נוער שיצאו ממנו סהר, נאתכו וזהבי (ואני אשים בצד את בונדר ואחרים) צריך להיחשב כשנתון מוצלח מאוד.

יניב פרנקו 2 באפריל 2015

קופר ספר שחקנים בסגל – בהרכב התמונה הייתה שונה.
אבל בגדול התובנה שלי שונה משלך בהקשר הזה – גוטמן הגיע להפועל מרוסקת כלכלית ובמקום האחרון בליגה – הוא השאיר איכשהו את הקבוצה בליגה והלך לבנות את הקבוצה שלו (הוא מצא את אניימה סגל וקיבל זהב בתחפושת מכפר סבא) כשהוא נעזר בדור טוב בנוער של הפועל.
האם אני חושב שזה יספיק הפעם – ממש לא.
אבל אני חושב שזו התחלה טובה – ובניגוד ל2 המחלקות הבכירות בארץ (היחידות היום שהם מעל להפועל , ששווה ככל הנראה לק"ש וטוברוק) – אז בניגוד ל2 המכביות – בהפועל לנוער יש סיכוי להשתלב בבוגרים.
והאמת היא שלפני שנתיים בערך המחלקה הייתה מחוסלת לגמרי – ומאז היא העלתה את הדור של רמזי ויחזקאל וכנראה שיש לה עוד כמה בקנה – במציאות הנוכחית להפועל מחלקת נוער טובה זה מפתח.

לגבי הרוכשים- אני רחוק מלהבין עד הסוף מה קורה פה – אבל הטענה שגם רמון היה…יכולה להיות נכונה להרבה רוכשים – אני מאמין בבארי ומקווה שנקבל יציבות טובה יותר ממה שהיה.

זו תהיה דרך ארוכה לשיקום – אבל בניגוד ללא מעט טענות וויכוחים בינינו – אני חושב שזה נהיל – המצב של הפועל קשה ולא קל – הוא לא סופי ברמת פירוק – וזה הכדורגל הישראלי וטביב בבית"ר הוכיח שניתן לבנות בזמן לא ארוך קבוצה לא רעה בכסף סביר.

גיסנו 3 באפריל 2015

הפואנטה שלי הייתה שזה לא בדיוק ״השלד״ של הנבחרת למרות שנאתכו וזהבי שחקני הרכב מרכזיים. הפעם בן שהר היה טוב, עד הסיבוב הבא אולי לא יהיה לו מקום בסגל (אבל הוא תמיד יזומן בכל מקרה…). ומתוך השלושה רק זהבי עשה משהו משמעותי באמת בבוגרים של הפועל – ברגע שנאתכו התחיל להיות טוב הוא כבר עבר לרוסיה ושהר נתן חצי עונה טובה אחרי אינספור סיבובים באירופה ואז הלך שוב.
אולי בהפועל גדל דור מוצלח – זה פשוט לא בהכרח אומר הצלחה לבוגרים, ו 3 שחקנים בסגל ואפילו בהרכב זה לא שלד – כפי שראינו זה בדיוק כמו מכבי נתניה.

הפועל של גוטמן אחרי ייצוב מערכות קיבלה כמה שחקנים בנזיד עדשים ומהר מאוד טביב נהיה ספונסר. והשאר הסטוריה.

לטביב בבית״ר היה מזל עם כמה זרים. עד לפני לודש וחצי זו הייתה קבוצה מסמורטטת שנראתה נורא, ואני בספק שקורצקי הוא האשם הבלעדי. שנה הבאה הכל יכול להתהפך שוב.

כשאתה קורא שרוצים להביא צוות מחו״ל, ונזרקים מספרים של אזור ה 350 אלף יורו, בזמן שלא יודעים איך יסגרו גירעון של 30 מליון ש״ח – אז כנראה שבכדורגל לא למדו כלום מהכדורסל. זה יותר כמו ״מכבי עשו את זה עם 100 מליון, אז אנחנו נעשה אותו דבר עם 15 מליון ונראה להם מה זה!!!!״

הזכיה בגביע לנוער לא רעה ואולי יצאו משם שחקן-שניים טובים – זה ממש לא סמל להצלת הקבוצה.

המכבייה 2 באפריל 2015

אז הכל טוף בממלכה(: כרגיל יש לציין.
אגב, מחלקת הנוער של ראשלצ היא לפחות ברמת הפועל.

Comments closed