גם בכר עוזב

שאלה שמטרידה אותי מהבוקר בהקשר של איזי וברק בכר.

כי בסופו של דבר אם קריית שמונה היא פרויקט חברתי בדמות קבוצת כדורגל אז מה באמת כל כך משנה מי המאמן ?

ואם זה היה רק ברק בכר אז אפשר היה לקבל שיש פה משהו אישי אבל את אותם אמוציות היה אפשר לראות גם אצל רן בן שמעון אז ככה שזה כבר לא מקרה נקודתי.

***

והתשובה שאני נותן לעצמי היא ששירצקי שהוא ללא ספק מנהל הכדורגל הטוב ביותר במונחים של עלות תועלת שראינו פה בשנים האחרונות מצא לעצמו את הפוזיציה הטובה למנהל קבוצת כדורגל.

בשנים שקריית שמונה הישגית היא הפתרון המושלם – גם ערכית וגם הישגית ובשנים הפחות הטובות זה בעיקר פרויקט חברתי ואני גם חושב שבשנים האחרונות מאז האליפות התיאבון כה גדל שכדי להחזיק את הקבוצה הישגית צריך יותר כסף ממה שתוכנן בתחילת הדרך וצריך להשביח שחקנים וכדאי להגיע לשלב בתים אירופאי ובשביל זה שירצקי צודק כשהוא רוצה לראות המשכיות .

אלא שבסופו של דבר מועדון כדורגל צריך אוהדים – לא רק ניהול.

ובלי אוהדים אי אפשר לבנות לטווח הארוך קבוצה שתיצור המשכיות ובאמת של החיים מאמן כמו שחקני כדורגל רוצה ללכת למקומות בהם יש אוהדים ותרבות של כדורגל אמיתי.

ואפשר לשחק קצת עם השמיכה בשנים מסוימות ולנצל בנייה חכמה ואורך רוח מול תחרות בעצימות מסוימת כדי לעשות דברים שנראים בלתי הגיוניים ובמבחן התוצאה שירצקי כבר שנים עושה את הבלתי יאומן.

אבל בסוף זה לא מספיק לו.

***

ואם אני באמת רוצה לדייק אז אני חושב שהמאמנים של שירצקי חוטפים את מה ששירצקי לא מעז להגיד לעצמו, שגם הוא רוצה ללכת למועדון גדול, שהיה שמח לקחת את הידע והיכולות שלו למועדון גדול באמת ולהגיע לשיאים חדשים.

במישור הזה אני חייב להגיד שאני רואה קו די ברור בין טביב שעוזב את כפ"ס ומגיע עם הפועל לליגת האלופות ובין מה שאני מרגיש שמבעבע אצל שירצקי.

דברים שחשבתי על גמר הצ'מפיונס בזמן שרצתי
מתוך שלא לשמה

120 Comments

רועי 14 במאי 2015

יניב, יש לך נטייה לפתח סיפורים מדברים שהם הרבה יותר פשוטים.
דודו דהאן.

גיל שלי 14 במאי 2015

+1

עידוקוליס ליפשיץ 14 במאי 2015

+1 (לפחות לגבי החלק הראשון)

סימנטוב 14 במאי 2015

+1

יניב פרנקו 14 במאי 2015

כמה נוח להאמין שכל הבעיה / פרשה היא אצל סוכן שהוא בסופו של דבר מתווך

רועי 15 במאי 2015

כמה נוח להאמין שדודו דהאן הוא בסך הכל מתווך

יניב פרנקו 15 במאי 2015

ברור .
מדובר בלא פחות מגאון פוליטי סטייל בית הקלפים ששיטה ככה באיזי, אלונה וברק בכר – כולה סוכן שחיבר בין מה שכול העולם ידע והוא חוזר שביעות הרצון של אלונה מאלישע .

נדבושקה 14 במאי 2015

רק אני רואה איך אלונה תפרה יחד עם בכר ודודו דהאן כיפה אדומה לאיזי שירצקי?

AS SIMPLE AS THAT

אורי 14 במאי 2015

בכר תמיד עשה רושם של ג'נטלמן
מסתבר שלא…

שלומי 14 במאי 2015

עוד ממשחק הגביע של ק"ש מול מכבי הסדקים בחזות הג'נטלמנית שלו התחילו להיחשף.
אני דווקא מסכים עם המעבר הצפוי שלו לב"ש. קריית שמונה היא לא מקום קל לאמן בו, וחוסר התמיכה מהקהילה המקומית יכול לחרפן לפעמים, אבל זו ממש לא הדרך!

יואב 14 במאי 2015

יניב,
על מה אתה מדבר?
איך אתה מצפה מאיזי לעבוד עם אדם שסגר אצלו ומנהל משא ומתן מאחורי גבו? זה נשמע לך רציני? אמין?
מה הקשר למה שכתבת בכלל?
ביורדי ננוחם(((:

יניב פרנקו 14 במאי 2015

עונה לך אבל בעצם לכל השאר.
רב"ש עבד אצלו חמש שנים והביא לו אליפות היסטורית – חטף כזה זובור שמעטים חטפו על אי מימוש חוזה (הוא לא התפטר אלא פשוט לא האריך חוזה).
ואני מוכן להתערב שגם חסארמה יקבל כזה זובור.

אז ברור שדודו דהאן עשה פה תרגיל ובכר יצא רע – אבל בזווית של שירצקי אני עומד מאחורי הכתוב פה – הוא לא מוכן לקבל את זה שהקבוצה שלו היא תחנת מעבר עבור המוצלחים – על שחקנים הוא מקבל כסף וזה מקור משמעותי בהכנסה של קרית שמונה אז הוא בולע את הצפרדע – מאמנים חוטפים.

יואב 14 במאי 2015

שוב, אין לי מושג על מה אתה מדבר.
תחנת מעבר ונעליים. מה זה קשור בכלל?
במקרה הפרטני הזה מדובר בסכין בגב ועל סכין בגב-מפטרים. מה השאלה בכלל?
לא הייתי מתיימר לנתח פסיכולוגית את איזי.
הוא הרבה יותר מודע ממה שאתה נותן לו.
גם מיטשענק פיטר שני מאמנים בשנה. אז מה?
הכי מוצדק בעולם מה שאיזי עשה.

יניב פרנקו 14 במאי 2015

"בראיון לגלי צה"ל אמר שרצקי: "בינואר פניתי לרן ואמרתי לו שהכל עובד יופי, שהקבוצה על דרך המלך, ושאפשר לרוץ הרבה שנים בצמרת. אמרתי לו 'בוא נחתום'. הוא רצה סעיף יציאה למכבי חיפה ואמר לי: 'תן לי חודש וחצי'. באתי אליו שוב באמצע פברואר והצעתי לו חוזה לשלוש שנים עם שדרוג שכר של 10 אחוז ומענק עלייה לשלב הבתים של ליגת האלופות בגובה 600 אלף דולר.

"בינתיים אברהם גרנט צילצל ליענקל'ה שחר, זו זכותו. הוא ניסה לשכנע אותו לקחת את רן למכבי חיפה. אחרי זה גרנט התחיל את הסבב השני והתחיל לעשות טלפונים למכבי תל אביב – זו עובדה לא דיבורים. הגעתי למצב שגם בשיחה האחרונה רן אמר לי תיתן לי עוד 30 אחוז שכר. לחצתי לו את היד ואמרתי לו: 'רן נפרדנו, אני לא אעבוד איתך יותר, בוא נחכה עד אחרי המשחק נגד הפועל תל אביב עם ההודעה'. מה התחיל בינתיים? כל מיני סיפורים בעיתונות".

גיא זהר 14 במאי 2015

מצחיק אותי שאדם מבוגר מכנה את הבעלים של קבוצה אותה הוא אוהד בתארים שמתאימים לאוהד בגיל של הבנות שלי. חוץ מזה שגם ההתנהלות שלו בחודש האחרון רחוקה מלהיות ענקית כלפי המועסקים שלו.

יואב 14 במאי 2015

גיא זהר,
רק לא לצטט את זה. זה סימן רשום שלי.
אתה בוודאי מוזמן לצחוק. כדורגל זה בדיוק זה-להיות ילד.
בטח שכחת מה זה מאז 76.
אין לך מושג איך הוא מתנהג למועסקים שלו. הוא לא עובד לפי הלוח זמנים שלך ולשיחות היומיות איתם, אתה לא נחשף.
יניב,
לא הבנתי מה אתה רוצה בתגובה האחרונה.
אולי אלונה התחילה לנשוך אבל היא לא הדג הגדול בים ואיזי הוא בטח מהדגים החכמים בים.
איזי נהג מעולה.

גיא זהר 14 במאי 2015

אף אחד מאיתנו לא יודע איך הסו קולד בעלים מתנהגים למועסקים שלהם. הכל ספינים כמו שיוצאים עכשיו למשל. וממש אין לי בעיה עם ההתנהגות של מיטש כלפי ג'ורדי ופאקו אלא עם זה שכבר שנה שנייה הוא (וגם ג'ורדי) מתעכב עם ההחלטות הפרסונליות כשהקבוצה צריכה להיות בשיא הכושר שלה באמצע אוגוסט (את שני הסיבובים הראשונים יעברו גם בהילוך שני במידה שלא יארגנו לנו שוב "מבצע")

יואב 14 במאי 2015

ההודעה של היום, לא מבשרת שמעכשיו מתחילים להכין את העונה הבאה. העסק בתנועה כל הזמן.

יניב פרנקו 14 במאי 2015

יואב רק להבהיר – באר שבע בעיני רק אופציה שלישית היום בליגה – אם חיפה תתאפס על עצמה מספיק לה גם היום כמה החלטות מושכלות ואת רוני לוי לפתוח פער על באר שבע – אבל כן, אני בהחלט מרגיש שבבאר שבע עושים קפיצת מדרגה לקראת שנה הבאה – רק מה שקורה שם במנויים זה יפה.

ושירצקי מנהל כדורגל גאון ונהג מעולה רק שהנהג הכי טוב תלוי קודם כל ברכב – ועל זה הפוסט – לשירצקי יכולות ניהול כדורגל אדירות ופלטפורמה לא מספיק טובה.

גיא זהר 14 במאי 2015

ברור. ועדיין ולמרות כל הנסיבות המקלות, מכבי רחוקה ממיצוי הפוטנציאל שלה, גם בגלל טעויות של הצוות הניהולי.

יואב 14 במאי 2015

גיא זהר,
מה שאתה רואה, זה רק הצעדים הראשונים של הארגון.
מיצוי הפוטנציאל? היה גם היה. אצל אוסקר וסוזה.
פאקו שומר על הרכבת במסילה.
הכל הולך לעלות מדרגה בקרוב מאד.
לאט וביסודיות. כך מיטשענק אוהב.

גיא זהר 14 במאי 2015

ימים יגידו. ועלייה לשלב הבתים של ליגת האלופות באופן אבסורדי קלה מעלייה לשלב הבתים של הליגה האירופאית אז אי עלייה בתנאים רגלים יהיה כשלון. ולגבי הבנייה לטווח ארוך, נחיה ונראה.

שגיא 15 במאי 2015

מתעכב עם החלטות פרסולניות?? איך הגעת למסקנה הזאת? כי צנציפר ובר דיין החליטו שהוא מתעכב?
מאז שגולדאהר במכבי, כל עונה התחילה עם מאמן חתום לפחות לשנה קדימה וברוב המקרים, גם עם רוב שחקני הרכש חתומים ומתאמנים.
זה שגולדאהר לא עובד לפי לוחות הזמנים של התקשורת הישראלית, לא אומר שיש לו בעיה בהתנהלות עם הפרסונל שלו.

Asaf 14 במאי 2015

מנהל עצום אבל לעיתים ובמקרה של
איזי שירצקי לעיתים תכופות מדי
מתנהל מהאגו ולא מהראש.

גיא זהר 14 במאי 2015

מאוד לא אוהב את כל ההתרחשות, במיוחד שאדון דהאן מעורב. הרי אפשר היה לסגור לפני חודשיים עם בכר בלי כל הסאגה הזו. אני חושב שאלישע מיצא עצמו בב"ש אבל לא ממש בטוח שבכר מסוגל להתמודד עם הלחצים שיעמדו בפניו בב"ש. לפני חודשיים גם רב"ש, שרצה לבוא, שמנוסה יותר מבכר, ורוני לוי היו פנויים. נקווה שהבלגאן הזה לא יוציא את השחקנים מריכוז.

איציק 14 במאי 2015

אל תדאג, שום דבר לא יוציא מריכוז. אנחנו נפסיד ונחזור בגאווה עם עוד כמעט אחד לבאר שבע….
תעזבו את דודו דהן בשקט. הוא בסך הכל עושה לביתו…

יואב 14 במאי 2015

אלונה עשתה טעות בעיתוי, של אדם שנמצא יום בכדורגל.

יניב פרנקו 14 במאי 2015

בכל מה שקשור להכנות לגמר הגביע ולהזמדנות ההיסטורית של באר שבע לזכות בתואר אתה לגמרי צודק.
אבל בכל מה שקשור לשנה הבאה אני בכלל לא בטוח – הכדורגל הישראלי זה ג'ונגל קשה וכמו שחר שחטף את בוקולי למכבי של לוני לפעמים צריך לזהות דם ולפעול.
רוני לוי כבר לדעתי סגור תקופה ארוכה בחיפה , את רב,ש היא לא רצתה ואת אלישע אני מבין שממש לא רצתה לעוד שנה – מפה והלאה אין הרבה אופציות – לקחת ככה לשירצקי את המאמן שהוא חלק מההצלחה הנוכחית זה להרוויח פעמיים .
קרית שמונה כמו באר שבע כמו מכבי צריכות להיות בעוד כמה שבועות ספורים מוכנות למחנה אימונים עם סגל מלא וצוות סגור – אלונה עשתה פה צעד מצויין לשנה הבאה (יחד עם ההחתמה של שיר צדק).

יניב פרנקו 14 במאי 2015

ורק לחשוב מה זה אומר על המניות של רב"ש שחיפה ובאר שבע היו פנויות והוא לא בלופ.

קפטן קוקי 14 במאי 2015

אבל אם לא רצתה את אלישע, למה לא לחתוך את זה מוקדם יותר?
היא משכה אותו במו"מ כי לא רצתה להישאר בלי, למרות שידעה בוודאות שהיא לא רוצה אותו לעונה הבאה. לא ידוע מה נאמר ביניהם, אבל הדבר ההגון לעשות היה לשים את הקלפים על השולחן. להגיד שסגרנו שלוש שנים יפות וממשיכים הלאה.
על אף שלל כינויים ומחמאות, ההתנהלות של אלונה ברקת מעידה על פחד ותודעת קיפוח מאוד עמוקה. בכל צעד שהיא עושה. היא בונע קבוצת צמרת, שואפת ומשקיעה מיליונים בהבאה של כשרונות מחו"ל, יש לה אצטדיון חדש וקהל גדול, ובכל זאת היא מפחדת שמאמנים לא ירצו לבוא אליה? פונה למאמנים מאחורי הגב של כולם, למרות שלברק בכר אין אופציות והיא יודעת את זה?

איציק 14 במאי 2015

אלונה אולי טעתה בעיצוי למראית עין בגלל הגביע, אבל באופן מעשי זה לא משנה. אנחנו נפסיד את הגמר עם הטעות ובלי הטעות הזו. חבל שזה כך, אבל צריך להכיר בעובדות.

יניב פרנקו 14 במאי 2015

איתיק במהלך כל השנה – מר ראציונליות
איציק לקראת הגביע – היי ראיתי פה חתול שחור…

:)

איציק 14 במאי 2015

כן,
שני חתולים יושבים על מדרכה ופתאום את הכביש עובר אדם שחור. אומר החתול לחברו, זה מביא מזל רע ;)

איציק 14 במאי 2015

נ.ב.: אני מקווה שיש לך קובע גדול לאכול.
והפרדיקציה שלי רציונאלית לחלוטין. פרט לשני חריגים ברצף בשנות ה-70 ואחד בשנות ה-90, בארשבע בעטה בכול דלי אפשרי כולל השנה כשניתן היה להצמד למובילה. איזה סימן יש לך שהפעם הדלי לא יבעט על-ידי באר-שבע? מי שלא רציונאלי כאן זה שוב אתה.

יניב פרנקו 14 במאי 2015

אין פה שום קשר להיסטוריה של באר שבע.
עם אלישע ובלי אלישע היא מגיעה לגמר מול קבוצה שטובה ממנה ומאומנת יותר ועמוקה יותר ובמקרה שזה יגיע להארכה אז גם משמעותית טובה בכושר גופני.
רוצה לומר שבכל תסריט היא בנחיתות – כך שאין סיבה לאלונה להוריד רגל מהגז בכל הקשור לתכנון מסודר על העונה הבאה שמתחילה ממש מיד.

איציק 14 במאי 2015

מה אתה רוצה ממכבי תל-אביב, לרמת-גן הפסדנו כשהינו מועמדים ברורים לזכות. אז אם תיצור סידרה של הצלחות, כישלונות בכול צומת של סיכויי הצלחה, אז תראה שיש שלוש נקודות הצלחה וכל השאר כישלונות (להשאר במחזור האחרון בליגה לא נחשב הצלחה, זה מניעת כישלון מחפיר). אז אם תמשיך את הסידרה, סביר יותר שתקבל עוד כישלון, גם אם מולנו יעמוד רונאלדו שעושה במכנסים במשחקים גורליים.

רועי 14 במאי 2015

קיבלתם בוסט רציני, זיו אדלר ישפוט את המשחק.

קפטן קוקי 14 במאי 2015

אובר אנדר פי 2.5 פאולים שנשרקים למכבי לעומת ב"ש. מי לוקח?

זיו 14 במאי 2015

בכלל לא בטוח שזו טעות. בוא נודה על האמת – זה לא שיש השפעה למאמן בהכנה טקטית מיוחדת במינה לקראת הגמר אחרי ששיחקו לפני כמה ימים.
מצד שני זה מכניס חתיכת זעזוע ורענון למערכת כולל לשחקנים שמבינים שהם צריכים להזיז את התחת עוד יותר לקראת שנה הבאה.
גם למאמן שינסה לצאת עם משהו ביד.

גיא זהר 14 במאי 2015

לאלישע אין השפעה טאקטית על המשחק. נקודה. בזו הסיבה העיקרית שהוא לא בב"ש בשנה הבאה.

קפטן קוקי 14 במאי 2015

אני לא אוהב את העניין הזה שהחלפת מאמן צריכה לגרום לשחקנים להזיז את התחת.
אבל גם במהלך העונה יש בזה משהו, אני חושב שבמשחק גביע זה ממש לא רלבנטי.

מכביסט שמאלני 14 במאי 2015

הכדורגל הישראלי במיטבו , מאמן תוקע סכין בגב לקולגה שלו , אלונה תוקעת סכין לקולגה שלה , בכלל לא מובן לי החוקיות של העניין הזה , הרי בכר היה תחת חוזה בק"ש , האם מותר לפנות למאמן תחת חוזה?

יניב פרנקו 14 במאי 2015

קצת כמו להאמין שעסקת ורמוט נחתמה ממש לאחר הדרבי ובכמה שעות עד סגירת חלון ההעברות…

רועי 14 במאי 2015

לא בדיוק אותו דבר, אם אכן העסקה נחתמה לפני, כל הצדדים היו מעורבים כולל הפועל, לא היה כאן שום מחטף,
אלא החלטה של שני הצדדים שעדיף לחכות עם הפרסום.

יניב פרנקו 14 במאי 2015

מחטף לא היה, רק עבירה על כמה קודים אתיים (שחקן שעולה בדרבי כקפטן כשהוא חתום אצל היריבה ) וגם פה אני מניח שאם בודקים ומדייקים כנראה שחוקית העסק כשר.
אבל ברמת ההתנהלות מעבר למה שרשמתי בפסוט- כולם יוצאים פה רע.

רועי 14 במאי 2015

הקודים האתיים האלה נזרקו רשמית לפח השבוע עם העברתו של "חוק המושאלים" :)

יניב פרנקו 14 במאי 2015

האמת, ש7 שנים בכדורגל ואלונה מתחילה די לנשוך.

גיא זהר 14 במאי 2015

זו הבעיה שלך בספורט הישראלי והכדורגל בפרט – חוק המושאלים? ספר את זה לצ'לסי בשנה שעברה.

רועי 14 במאי 2015

למה התגובה המתלהמת ?
אם מישהו היה קורא רק את התגובה שלך הוא היה חושב שכתבתי עכשיו פוסט שלם על מה רע בחוק המושאלים.
יניב אמר שזה שורמוט שיחק נגד מכבי כשהוא סגור אצלה זה לא אתי,
זה מה שהולך לקרות כמעט בכל משחק של מכבי ושל חיפה בשנה הבאה נגד כל קבוצה בליגה בערך.

גיא זהר 14 במאי 2015

פשוט מצחיק אותי שאנשים רואים בעיות אתיות בחוק המושאלים. נראה לך ששחקן לא יתאמץ נגד קבוצת האם שלו כי הוא עלול לפגוע בה בשנה הבאה? איזה פרצוף יהיה לו? מקרה כמו של מרסר בזמנו יותר בעייתי וגם אז אני לא מטיל ספק ביושרה שלו. בעיניי החוק בסדר גמור.

רועי 14 במאי 2015

אתה אוהד ב"ש נכון ?

רועי 14 במאי 2015

העניין הוא לא שהוא לא יתאמץ, העניין הוא מה יקרה אם הוא יבצע איזו טעות קריטית.
מחול השדים יפתח.

יניב פרנקו 14 במאי 2015

יש הבדל עצום בין זה שיודעים שדור כוכב הוא מושאל של מכבי חיפה ומשחק נגדה לבין זה שגילי ורמוט עולה לדרבי מול הפועל כשלמחרת הוא עובר למכבי.
בכלל לא באותו אזור חיוג.

רועי 14 במאי 2015

ושוב, הבעיה היא לא כשהוא עולה לשחק, הבעיה תהיה כשהוא יטעה והטעות הזו תסדר לחיפה ניצחון.

רועי 14 במאי 2015

אפשר גם לנפנף במקרה הבודד של קורטואה וצ'לסי עד מחר, העובדות הם שבכל אירופה מושאלים לא משחקים נגד הקבוצות שהם שייכים אליהן.

איציק 14 במאי 2015

הקודים האתיים נזרקו כאשר עבר החוק לשינוי מספר שרים בממשלה לפני שיש בכלל ממשלה.

מכביסט שמאלני 14 במאי 2015

אה….. נזכרתי אתה אוהד הפועל ואוהב לעוות את המציאות על פי מה שנראה לך .

יניב פרנקו 14 במאי 2015

אבל גם שמאלני…

D! פה ועכשיו 14 במאי 2015

נו, ואתה צריך את אסף דה קופ שיגיד לך מה זה אומר?

גיא זהר 14 במאי 2015

למיטב הבנתי היה סיכום בע"פ ולא חוזה אבל בין אם זה תקף משפטית ובין אם לא, לא הצעד הכי אלגנטי בחיים

יניב פרנקו 14 במאי 2015

אלגנטי ממש לא.
חוקי כנראה שכן.
מקצועי – לדעתי האישית זה מהלך נכון.

גיא זהר 14 במאי 2015

מה שבטוח שאלונה חייבת מנהל מקצועי, רצוי לא אינטרסנט (קשה מאוד למצוא)

איציק 14 במאי 2015

אז מה אסי רחמים עושה שם? שש-בש

גיא זהר 14 במאי 2015

אסי מנכ"ל. אמור לנהל בפועל את המועדון. איתמר צ'יזיק מנהל מקצועי? מרטין ביין מנהל מקצועי? אסי בתור מנהל מקצועי זה פתרון לא רע דווקא השאלה אם משחררים לו חבל וכמה יש לו חוט שדרה. לא נראה לי שאלונה מעריכה אותו מספיק בשביל לתת לו חופש פעולה. צריך קודם כל רצון שלה ואח"כ דמות שתתן לה כבוד אחד סטייל גיורא שפיגל נגיד למרות הפלופ בבית"ר. או אם היה יותר צעיר אולי אמציה לבקוביץ'.

איציק 14 במאי 2015

לצ'יזיק יש שני קובעים, בעלים ומנהל מיקצועי, אז גם אסי יכול לקבל קובע נוסף. שש-בש נשאר בכול מקרה!!!

יואב 14 במאי 2015

שחר הוא המנהל המקצועי. צ׳יזיק לא בעניין בכלל.

איציק 14 במאי 2015

מה לשחר ולקריית שמונה?

יואב 14 במאי 2015

מה הקשר של צ׳יזיק לקש?

איציק 14 במאי 2015

צודק… צ'יזיק, איזי, דומה… כנראה שמו לי משהו באוכל…

HagoMan 14 במאי 2015

יניב, מסכים אתך לגמרי לגבי שירצקי. קראתי את התגובה שלו והדבר הראשון שחשבתי זה – למה הוא כזה רגיש? זו כנראה לא רגישות, אלא דיסוננס שיש לו בראש בין המקום של הקבוצה שלו במציאות לבין איך שהוא תופס אותה. וגם רב"ש ועכשיו גם ברק בכר פשוט שמים לו את זה בפנים.

אריאל גרייזס 14 במאי 2015

לא הבנתי את הקשר לטביב. טביב היה פה תמיד בשביל הכסף. אם שירצקי היה פה בשביל הכסף, הוא בטח לא היה הולך למקום כמו קרית שמונה. טביב סתם חרא של בן אדם בלי טיפה מצפון

יניב פרנקו 14 במאי 2015

ברור שאין להשוות באיכות האנשים.
אבל לדעתי שניהם קלטו אחרי כמה שנים בכדורגל שהיכולות שלהם שוות יותר וש"השד" לא כל כך מפחיד.
טביב בעסק בגלל הכייף והכסף – שירצקי רק בגלל הכייף.
אבל זה לא משנה – אחרי כמה שנים טובות מדגדג לשירצקי להחליף קבוצה לאחת הגדולות כמו שדיגדג לטביב – זו דעתי האישית כמובן.
ואני אוסיף שכשטביב בא להפועל היא היא בדיוק נשארה ליגה והייתה מלאה בצרות – לא בדיוק המקום לעשות בו כסף גדול (מה שקרה אחר כך היה תרחיש מוטרף שברגע שהיה כסף שינה את התמונה).

אריאל גרייזס 14 במאי 2015

לדעתי שירצקי מזמן יודע שיש לו יותר יכולות. רבאק, הוא לקח פה אליפות כבר לפני שלוש שנים. אם הוא היה רוצה לעזוב ולמנף את מה שהוא בנה שם לקבוצה עם כסף, הוא היה יכול לעשות את זה מזמן. אני לא אומר שהוא לא יעשה את זה, אבל אצל טביב היה מדובר בשרלטנות נטו. זה שהפועל ניצלה מירידה לא משנה את העובדה שמדובר באחת מארבע הקבוצות הגדולות בארץ עם הרבה מאוד אוהדים. המינוף שם היה ברור, בטח שכפר סבא בדיוק ירדה ליגה.

יניב פרנקו 14 במאי 2015

בוודאי שמעשית הוא יכול לקחת קבוצה אחרת.
ציבורית ותדמית הוא לא יכול

אריאל גרייזס 14 במאי 2015

נו, כאילו באמת יש פה איזה הגבלות של תדמית. יכול לעשות מה שהוא רוצה.

יניב פרנקו 14 במאי 2015

בהחלט יש.
אבל מאחר ואני חובב קונספירציות ידוע – אני בפירוש רואה מצב שמשפחת שירצקי המורחבת תחזיק יום אחד 2 מועדונים בליגת העל.

אריאל גרייזס 14 במאי 2015

תן לי פה דוגמא למישהו אחד שנמנע מלעשות משהו בגלל בעיות תדמית. לוני פיטר את קשטן אחרי דאבל. טביב תקע את כפר סבא ואחר כך דפק את הפועל. אלונה גונבת מאמן לקרית שמונה. שחר עושה מה שהוא רוצה. ברקוביץ' זה בכלל בדיחה. תדמית היא לא שיקול בארץ. כאילו למישהו אכפת מקרית שמונה (נו אופנס)

יניב פרנקו 14 במאי 2015

בלי ציניות על העבודה ששירצקי עשה בקרית שמונה הוא ידליק משואה יום אחד – זה לא דומה למקרה אחר בספורט ולכן המורכבות בלעבור קבוצה לא דומה לשום דבר אחר – ציבורית איתוראן והוא מחוברים לעיר וצריך לקרות משהו מורכב ביותר כדי לאפשר לו ללכת ולשחק בצעצוע אחר.

אני מניח שתרחיש שבו הוא מוצא פילנטרופ אחר ומעביר אלי את הקבוצה יכול לשחרר אותו (מה גם שאת שאר המפעלות שלו בעיר הוא בוודאי יעשה) – אבל ככה סתם לקום בוקר ולעבור לבית"ר ירושלים או מכבי נתניה זה לא מהלך שהוא מסוגל לעשות אליו (ואני בכלל שם בצד את החיבור הרגשי שלו לעיר).

ואחרי שאמרתי את כל זה – אני משוכנע שהיה חולם לקחת את בית"ר ולהביא אותה לאליפות ואירופה – כל שכן אם מכבי ת"א תהיה מחר אופציה.

אריאל גרייזס 14 במאי 2015

מסכים לגמרי על החלק הראשון, אני רק לא חושב שהיתה איזה שהיא פגיעה תדמיתית אם הוא היה מחליט לעזוב. גם כי לאף אחד לא אכפת מקרית שמונה וגם כי היו מספיק גורמים מקלים (אין קהל, לקח כבר אליפות אז עשה את שלו ו-טוב, לאף אחד לא אכפת מקרית שמונה) כדי שאף אחד לא היה שופט אותו לחומרה.

רועי 14 במאי 2015

מה הערך החברתי של מועדון כדורגל בקרית שמונה? ז

אריאל גרייזס 14 במאי 2015

דרך אגב, לכל אלו שחושבים שאלישע מיצה את עצמו בבאר שבע – גם בחיפה חשבו שהוא מיצה את עצמו כשהקבוצה סיימה מקום שני. ראינו מה קרה מאז. בשביל הליגה הישראלית, אלישע הוא מאמן מעולה ומה לעשות שהוא נפל על תקופה בעייתית שבה יש קבוצה עם דומיננטיות על. המחשבה שאיזה שהוא מאמן היה מסוגל להביא אליפות בבאר שבע על חשבון מכבי תל אביב, לדעתי היא נאיבית להחריד. אולי היה אפשר להוציא יותר מהסגל של באר שבע, אבל ברקת עשתה פה את ההיפך מהדבר הנכון – היא מנעה יציבות ניהולית אמיתית. ומה אם בכר עוד פעם יסיים שלישי שנה הבאה עם באר שבע, הרי לא תהיה ברירה אלא לפטר אותו וכן הלאה.
לטעמי, שגיאה קשה.

איציק 14 במאי 2015

אולי הפוך באר-שבע מיצתה את עצמה באלישע…
לפעמים הרעדה של המערכת זו הדרך הטובה ביותר לצאת מאופטימום מקומי, לא כיוון שזה מקום רע, כי אם בגלל שלא ניתן לצאת ממנו למקום טוב יותר. כמובן ההרעדה יכולה להוביל אותך למקום גרוע יותר, אבל גם נותנת סיכוי לצאת למקום טוב יותר. לא יודע אם זה היה נכון לעשות ואם בזמן הזה, אבל יש סיבות טובות להניח שאלישע הגיע לתקרת הזכוכית שלו וכדי לפרוץ אותה צריך מישהו אחר. יתכן והאחר ירסק את באר-שבע שוב, אבל גם נותן צ'אנס שנראה לי לא היה עם אלישע. ומגיע לו תודה רבה על כל מה שעשה.

אריאל גרייזס 14 במאי 2015

אולי, ימים יגידו. אני אוהב כשאתה משתמש במילים גסות של מהנדסים כמו אופטימום מקומי

איציק 14 במאי 2015

יכולתי להיות גס יותר ולכתוב אופטימות לוקלי ;)
ומהנדסים השאילו מושג זה, זה לא שלהם

יוספיהו 14 במאי 2015

אריאל

חכה חכה עוד מעט יבוא כלכלן וינתח את גמישות הביקוש של המוצר שנקרא כדורגל ישראלי :-)

גיא זהר 14 במאי 2015

לדעתי לא ראית מספיק את באר שבע השנה. הכדורגל שלה לא היה מספיק טוב ובהרבה מקרים פחדני. נהפוכו, ב"ש במקום השלישי רק בגלל הוואקום שנוצר בעקבות חולשתן של הפועל, חיפה ובית"ר שמזמן לא רלוונטית. יש לאלישע חוזקות כמו יחסי אנוש אבל בכללי הוא מאמן בינוני פלוס.

איציק 14 במאי 2015

סוף סוף יש דברים שאנו יכולים לחלוק ולא להיות חלוקים ;)

קפטן קוקי 14 במאי 2015

גם לדעתי מדובר בשגיאה קשה.
קודם כל בכר – הוכיח שהוא מאמן מצוין, באמת ברמה הגבוהה ביותר. אבל הוא הוכיח את זה במקום אחד, ובכזה שנתן לו גב מוחלט, שטעויות שלו לא נבחנו בזכוכית מגדלת, והכי חשוב – קהל עם השפעה זניחה ושחקנים שהם כלום לעומת המערכת. ועוד דבר – בעלים שהוא ג'נרל מנג'ר מוצלח מאוד.
באר שבע זאת מערכת מבולבלת, עם שאיפות לא ברורות וזהות שעדיין נמצאת בהגדרה, ועם כמה דמויות דומיננטיות במיוחד על כר הדשא. והקהל – נהדר כשמצליח, וכשלא…. האתגרים הם אחרים מאוד בבאר שבע, וייתכן שבכר מוכן להם, אבל בהחלט מותר להיות סקפטי.

וב"ש – אלונה ברקת חושבת שהיא יצאה כרישה והפסיקה להיות פראיירית של הכדורגל הישראלי. היא גם מחכה שיבוא ברדה הכריזמטי ויעמוד בראש המערכת המקצועית. אבל עצם הצעד הזה מעיד שאלונה ברקת לא ממש יודעת לאן היא מכוונת את הקבוצה שלה. היא רצתה לרענן, אבל פוצצה את העסק שניה לפני גמר גביע, בצורה מאוד גסה ולא יפה ובעיקר מאוד לא נכונה אסטרטגית. בעיני, היא ממש לא מסוגלת לייצר מערכת יציבה שמאוד נדרשת למאמן צעיר כמו בכר, שנסיון האימון היחיד שלו היה בחממה של איזי.

צור שפי 14 במאי 2015

אני מאוד מסכים. ממש ממש לא מבין את המהלך של אלונה, גם טעות מקצועית וגם התנהגות מגעילה. ובסוף-בסוף כשבעיתוי מופלא החרא הזה מתפוצץ בדיוק באותו יום שמתפרסמת ההארכה של ג׳ורדי בשנתיים נוספות, רואים שוב שהפער שמכבי פותחת כאן על כולם הוא בראש ובראשונה הניהול ורק אחר כך הכסף ואת זה אני כותב בצער כאוהד הפועל. הכדורגל שלנו היום זה כמו הפרסומת – יש הונדה ויש לא הונדה – יש מכבי ויש לא מכבי.

צור שפי 14 במאי 2015

זה לאריאל וגם לקפטן

סניור 14 במאי 2015

שואל באמת- איפה החלק של ההתנהגות המגעילה?
בהודעה לאלישע לוי שהיא מחליטה לא להאריך את החוזה בשלב מוקדם יחסית (כזה שמאפשר למצות אפשרויות אחרות)?
בהודעה לאיזי שנעשתה פנייה מטעמו של בכר?

ירוק 15 במאי 2015

אריאל, אני מסכים איתך המון אבל הפעם – ממש לא. אלישע אחלה מאמן ויותר מאחלה בנאדם. אבל לא יותר מזה. הוא לחלוטין מיצה את עצמו במכבי חיפה בזמנו, והתפיסה הנאיבית שלך שאם הוא היה נשאר משהו היה שונה – חסרת כל ביסוס. במקרה של ב"ש, האם בכר עדיף? לא יודע. כנראה שלא.

יואב 14 במאי 2015

איזי מכביסט בכל מילימטר.
לא חושב שמועדון אחר עומד על הפרק אצלו.
הוא פשוט לא יכול לנהוג אחרת כאשר בוחשים מאחורי גבו.
ברק בכר קיבל את הצאנס-אצלו. רוצה ללכת? בבקשה. יש דרך לעשות את זה. אם איזי לא ישמור על תדמית המועדון שלו, אף אחד אחר לא יעשה את זה.

אלונה, לא העיפרון הכי חד בקלמר. כמו הידיד שלה לוני שפיטר מאמן דאבליסט ו…
אני מכיר מקרוב אנשים שעבדו בבאר שבע תחתיה. אין שם סבלנות אמיתית לרעיונות. כמו הידיד שלה לוני שהוציא הון תועפות על מצגות לא ממומשות. אין בעיה להיפרד מאלישע. לא עושים את זה שבוע לפני המשחק החשוב של העונה.
ראיתי את רבש בלי איזי. מעניין יהיה לראות את בכר בלי איזי.
אני בכלל לא בטוח שמדובר בפפ החדש.

קפטן קוקי 14 במאי 2015

+1

אוהד באר שבע 15 במאי 2015

"אלונה לא העיפרון הכי מחודד…."
הפוסל במומו במומו פוסל.
אתה חתיכת שוביניסט במקרה הטוב או עיפרון שבור עם מחק מטונף בראשו.

הבעלים של הפועל באר שבע אלונה ואלי ברקת עשו קצת יותר ממך חיים. תעשה קצת גוגל.

גיסנו 16 במאי 2015

אז מי שלא היה בעלים של קבוצת כדורגל לא זכאי למתוח ביקורת? אז על אותו אני מבקש אז שאף אחד פה שלא היה ראש ממשלה בעברו יעיז לבקר את ביבי. או כל ח״כ אחר

נומרו אונו 14 במאי 2015

אני רק שאלה:

מה מנע מאיזי להחתים את בכר לפני כמה שבועות (ולא להסתפק בסיכום עקרוני) ?

ואם ההשתהות הגיעה מכיוונו של בכר – ברור לי שאיזי ידע שמשהו מתבשל. הביצה שלנו לא כ"כ גדולה ואיזי לא אדם טיפש.

זיו 14 במאי 2015

דרך אגב – שרצקי לא משקיע למיטב ידיעתי אפילו שקל אחד מכיסו. הכספים מושקעים על ידי איתוראן שהיא חברה ציבורית שמגלגלת מחזורי ענק וכמה המליונים של ק"ש זה כלום ושום דבר שם (וכל ההפסדים כמובן מוכרים למס)
תמורת ההשקעה הזו מקבל שרצקי תדמית של חסיד אומות עולם שממש לא מזיקה גם שעושים עסקים.

רועי 14 במאי 2015

צודק

בלייק 14 במאי 2015

יניב – אתה כותב לא מעט על עסקת ורמוט כאילו היא הגרסה הרשמית (שכותרתה: ורמוט חתם במכבי אחרי הדרבי) שקרית. הטיעון היחיד שקראתי (לא רק אצלך, בכלל כשדיברו על העסקה עם סיום חלון ההעברות) היא שזה לא הגיוני. מה לא הגיוני? ששחקן ישחק משחק ערב (שהסתיים מתישהו בלילה, אני מניח שבסביבות 23:00, כי הדרבי היה המשחק המרכזי) ו"פתאום" בבוקר יש עסקה סגורה.
יש לך ביסוס לטענות? (אני מניח שלא, אבל שואל הכל זאת)
הסיפור שיצא החוצה ואושר (או אומץ) על ידי רמון וגם על ידי קרויף (ובהמשך גם על ידי הסוכן של ורמוט, נדמה לי שזה עו"ד גאייר), הוא שמכבי למעשה סגרה עם ורמוט כבר מזמן (אחרי שקיבלה אישור מרמון לדבר איתו עוד בקיץ). אחרי הגעת ברקוביץ' להפועל הוא הטיל וטו על מעבר כזה והעסקה נפלה. בחלון של ינואר מכבי סגרה את כל הפרטים עם רמון (שהתעקש שורמוט ישחק בהפועל עד תום החלון, כלומר גם בדרבי) בלי ליידע את ורמוט בכלל. אחרי שזה נסגר ואחרי הדרבי פנו לורמוט באותו לילה אחרון של חלון העברות והציעו לו לחתום בתנאים שנסגרו בקיץ. במהלך הלילה שפצרו כמה פרטים קטנים ובבוקר חתמו.
אין לי הוכחות לעניין הזה. אבל מה בגרסה הזאת כל כך מופרך שאתה כל פעם חוזר לסיפור הזה בתור דוגמה למעשה לא אתי או תקיעת סכין בגב?
כל כך הרבה כתבו על העסקה הזאת, אף אחד לא מצא הוכחה או מדליף שיאשרו את הגרסה שורמוט ידע שהוא עובר עוד לפני הדרבי?
כל העברה ביום האחרון של החלון היא בעיה אתית (נניח שורמוט היה משחק נגד ב"ש או עכו או כל קבוצה אחרת. אני מניח שגם זה לא היה בסדר כי הוא היה שומר על הרגליים, ובכלל מעדיף לא להצטיין כדי לא להכעיס את הקהל של מכבי?

לגבי שירצקי, אני לא יודע אם הוא מחפש קבוצה גדולה. אולי. בכל מקרה, ההחלטה שלו לא מפתיעה. לא לאור ההיסטוריה שלו כבעלים של ק"ש ולא לאור ההתנהגות של ברק בכר.
לפי תיאור השתלשלות האירועים, מי שיצאה הכי רע מבחינתי היא אלונה ברקת. השיחה "התמימה" שלה לאיזי, שניה לפני שהיא חותמת עם המאמן שלו (שנאבקת על מיקום מול אותה ב"ש), כאילו כדי לבדוק אם זה בסדר מבחינתו שהיא תחתום עם המאמן שלו. רצתה לצאת בסדר עם איזי, עלק. זאת לא היתה הדרך בה היא התנהלה עד היום (אם כי, העניין עם הזרים בינואר הראה שהיא יותר ויותר חושבת תכלס ופחות אכפת לה מי נפגע על הדרך). לא מכובד ולא קולגיאלי.
גם בכר כמובן יצא ממש לא טוב, וחבל.

שלו 14 במאי 2015

ק"ש מחליפה מאמן
ב"ש מחליפה מאמן
חיפה מחליפה מאמן
בית"ר ?

רק מכבי מחתימה את ורדי לעונה נוספת, סליחה שתיים נוספות.

אני רק שם את זה פה, אני מניח שיש לזה משמעות על מא6בק האליפות בעונה הבאה.

ירוק 15 במאי 2015

חכה, אולי גם אתם תחליפו מאמן..

לדעתי זה שטויות. אפשר להחליף מאמן אם הוא לא מספיק טוב, לא קרה כלום. הסיבה שמכבי ת"א שולטת בשנים האחרונות (ועובדה שהחלפתם פעמיים מאמן) היא פשוטה – המאמן טוב יותר, והסגל טוב יותר.

שלו 15 במאי 2015

אני מסכים שאם מאמן הוא לא מספיק טוב צריך להחליף אותו,
אני חושב שאם קבוצה מחליפה יותר מידי מאמנים היא צריכה להסתכל ביושר מדוע זה קורה.
או שהמאמן מתקדם, או שמי שבחר מאמן בחר מאמן לא מספיק טוב.
מרגע שמאמן הוא מספיק טוב, כדי שהקבוצה תתקדם צריך לתת לו זמן.

במכבי התחלפו מאמנים בשנתיים האחרונות כי רצו להתקדם, לפני כן המערכת הייתה גרועה.
השנה החלפנו מאמן, כי זה שחזר בחר במכבי כי לא היה לו משהו אחר ולדעתי קצת חיפף ובסוף ברח.
לדעתי פאקו הוא מאמן מספיק טוב כדי להשאר עונה נוספת, רק נדמה לי שמאמנים יותר טובים לא עומדים בתור…
מאמן חדש בחיפה או ב"ש או ק"ש יצטרך ללמוד את המערכת מחדש ולבנות קבוצה,
יש לזה מחיר, בעלי הקבוצות צריכים לקחת זאת בחשבון (כלומר יתכן ולא יראו תוצאות כבר בעונה הקרובה).

יניב פרנקו 15 במאי 2015

אלישע וברק בכר עשו קדנציות ארוכות ויציבות – ברק בכר במערכת של קרית שמונה כבר שנים עוד מימי רבש ואלישע סגר שלוש שנים בבאר שבע שזה למיטב זכרוני הכי ארוך שמאמן החזיק בליגה בשלוש השנים האחרונות – המשמעות לגביי מאבק האליפות בשנה הבאה היא די פשוטה – באר שבע ישודרגו בעמדת המאמן וחיפה ישודרגו בעמדת המאמן – האם זה יספיק ? זה לא ידוע כרגע והפער גבוה גבוה – אבל הפער צומצם בזכות החלפות המאמנים ולא הפוך .

לגביי קרית שמונה – ברגע שאיזי לא התחזק בינואר והחל לדבר על עונת צעירים אז די ברור לאן הרוח נושבת שם בלי קשר לזהות המאמן .

אוהד באר שבע 15 במאי 2015

ג'ורדי מאמן ?
זהו שרוצה להחליף מאמן רגע לפני טרבל ?
כמה מאמנים היו במכבי בשלוש השנים האחרונות? בחמש שנים ? בעשר שנים ?

שלו 15 במאי 2015

יורדי הוא זה שקובע במכבי,
אני לא ניזון משמועות לגבי מערכת היחסים בין יורדי לפאקו.
בנתיים זה מוכיח את עצמו.
לפי העיתונות יורדי כבר שנה / שנתיים מנהל קבוצה יוונית…
בשלוש שנים האחרונות מכבי מוכיחה לנו האוהדים שהם מתמודדים יפה עם אתגר ניהול הקבוצה,
על רקע העבר זה הישג די מרשים.

איציק 14 במאי 2015

אתם מספרים זה לא אלגנטי, זו יצאה לא טוב, אז באו ואסביר לכם מזה כן אלגנטי ויוצא מעולה:
דנון: שר המדע הטכנולוגיה והחלל
רגב: שרת התרבות והספורט
אוי לבושה. אם כבר שרים אז שתי הבהמות הללו דווקא הן יסבירו לנו מזו תרבות ומה חשיבות המדע
זו לא רק ממשלה צרה, זו צרה של ממשלה
תחזירו לי את לימור… בבקשה :-(

D! פה ועכשיו 14 במאי 2015

אני עדיין חושב שהשר לתחבורה ציבורית ומודיעין מתעלה על זה. שילוב מנצח שמתעלה אפילו על שר התחת של פולישוק.

matipool 15 במאי 2015

יש יותר מהסיפור עם צחי הנגבי ?
ביבי מודיע שהנגבי יהיה יו"ר ועדת חוץ וביטחון ויו"ר הקואליציה בלי ידיעתו של הנגבי וכנגד רצונו . הנגבי שולח הודעה לעיתונאים בהתאם שפונים עם השאלה לביבי שבחצי פה פולט שהנגבי יהיה שר אבל רק עוד שנה כשיתחלף עם השר לענייני כלום ושום דבר , אופיר אקוניס .
קרקס אמיתי . כנראה שמגיע לנו .
נ.ב. – מעניין לדעת מה מרגיש עכשיו גלעד ארדן , הפודל הראשי של משפ' נתניהו במערכת הבחירות .. ( ברוך הבא למועדון ע"ש גדעון סער , כחלון וכו' ) .

איציק 15 במאי 2015

ועוד לחשוב שעוד קדנציה נשאר עם השרה נתניהו… טוב, הלכתי להחזיר בקבוקים.
נ.ב.: לפני סער וכחלון, היו מיקי איתן, מרידור, בגין (אין לי מושג למה חזר, אחרי הזובור שעבר)

D! פה ועכשיו 14 במאי 2015

אני לא מבין
חשבתי שאלונה התקשרה לאיזי לשאול על בכר ואז הוא פוצץ את העניין, פיטר את בכר והיא החתימה אותו, או מועדמת להחתים אותו.

סתם רימו אותי? זה לא הסיפור?

איציק 15 במאי 2015

זה אחלה סיפור, זו גדולה מכלום לעשות סיפור. תראה מה צ'כוב עשה מכלום, או מופסאן. גדולה אמיתית…

D! פה ועכשיו 15 במאי 2015

הבעיה היא שאני כבר לא יודע מה סיפור. הכל סיפור.
לא יודע עם לקרוא וייטגנשטיין או נוימן בשביל לנסות להבין את מה שהולך בסיפורים.

אדון פפינו 15 במאי 2015

לא הבנתי כל כך את ההשוואה בין שרצקי לטביב …

בעוד ששאלתיאל רואה לנגד עיניו את הפירסום ושיגעון גדלות של להוכיח לאשכנזים שהילד מהמעברות בכפר סבא מצליח יותר טוב מהם , איזי חי סביב תרבות כדורגל מיום היוולדו ( עוד כשהיה שחקן במכבי תל אביב , ואוהד שלה מילדות עוד מימי ג'רי בית הלוי הענק )

בניגוד לישראלי המייצג והמצוי שאין לו מושג מה הערך של כסף ויזמות , ושמגיב בציניות וזלזול בקשר למה ששרצקי עושה בקריית שמונה , אנשי קריית שמונה ונציגי קהילתה יודעים בדיוק מה משמעות מפעל החיים שאיזי עושה אצלהם

ואם כבר איזי יעבור למועדון גדול , אני משער שזה יהיה אך ורק במכבי תל אביב

בתור אחד שאהד את המועדון הזה מגיל ילדות , שיחק בשורותיו , וניהל את מחלקת הנוער שלו
אני מניח שאיזי מחכה בסבלנות לעידן של מכבי תל אביב אחרי גולדהאר , שבו יחבור לקבוצת ניהול חדשה בסגנון קבוצת " מופת " של יולי עופר , מאיר שמיר , דייויד פדרמן , עופר נימרודי , לוני הרציקוביץ , רפי עגיב , תמיר גילת ועוד כמה דגי רקק

ובניגוד ל – 99.9 % מאוהדי מכבי תל אביב שחיים בסרט רציני על סמי הזייה , הוא יודע שרוב הסיכויים המציאותיים הם ,
שהבבונים הפאגאנים עובדי האלילים ששייכים לסוכן העולם התחתון ,החתונות , הבר מצוות והבריתות בסופו של דבר יכריעו את גולדהאר בימים של כשלונות ויגרמו לו ללכת

אלא אם כן מכבי תל אביב תמשיך לקחת עוד 15 אליפויות ברצף ועוד כמה גביעי מדינה על הדרך , תגיח לשלבי בתים במפעלים אירופים באופן תדיר , ובעיקר אם גולדהאר יקבל שכל ויעיף את מתחם האימונים של המועדון מאיזור קריית שלום ( מה שקשה לי לראות את זה קורה , כי הוא כבר הוציא המון כסף על שיפוץ המתחם בקריית שלום ) למקום מרוחק מתל אביב ומבודד מאיזור עירוני כלשהוא ( כמו מועדון מקצועני אמיתי ומוחלט , ולא רק בחציו ) עם התרחקות ואטימות מוחלטת של המתחם מקרבת העין של אותם בבונים פאגאנים עובדי אלילים של סוכן העולם התחתון , חתונות , בר מצוות ובריתות , וגם ייבנה אצטדיון גדול וחדש שיאפשר להקטין את רמת ההפסדים הכספיים האדירים בכל שנה

אי לכך ובהתאם למיקרוניי האחוז הבודד שכל זה יקרה … איזי יחכה לזמנו ( אם וכאשר ירצה בכלל )

MOBY 15 במאי 2015

תובנותי
בכר בעט במעמד המאמן למקומות נידחים.
אלונה היא אשת עסקים בעלת אינטגרטי אני בעדה (חלקית ראו פיסקה אחרונה) בסיפור.
לשירצקי יש קווים אדומים החברה שמועסקים על ידו כדאי להם לדעת אותם. אני גם בעדו בסיפור.
אוי לנו אם מנכל מיקרוסופט יעשה פישינג בגוגל, המהירות שבא יתעופף המנכל תהיה יותר מהר מפעולת הריפרש.
אלישע יצא המופסד העיקרי. בעולם החלומות שלי הוא זוכה בגביע ובמקום השני ומגיע חזרה לחיפה רק לאחר שהוא אומר במסיבת העיתונאים לבכר (ואלונה) מה הוא חושב עליהם. לטעמי אלונה טועה בבחירת או החלפת המאמן. אבל זו רק דעתי.

רפאל 15 במאי 2015

באותו זמן שפורסם על ברק בכר שהוא לכאורה מתכוון להישאר עוד שנה בקרית שמונה, לא הבנתי את הצעד הזה מבחינתו.
הקבוצה מיצתה את יכולותיה המקצועיות, אין לה סיכוי להתמודד מול מכבי ת"א על האליפות ואם לא הספיק לקהל מהאזור לבוא בהמוניו אחרי העונות המצוינות שנתנו, אז שום דבר כבר לא יעזור.
מה שכן, ברגע שמבינים שמגיעים למיצוי היכולת, אז מתחילה הירידה והיא עלולה להיות תלולה במיוחד וגם אם לא,
מספיק שהקבוצה תהיה בטופ 6 אבל לא בעמדה רצינית לאיים על מכבי ת"א בשום שלב של העונה- היא מהר מאוד תחזור למצבה הטבעי כדורגל הישראלי- קבוצה נוספת ולא מיוחדת.

זה עולם עסקי פה. בנאדם רוצה לעשות הכי טוב שיכול, להרוויח כמה שיותר ולהשתתף ברמה הגבוהה ביותר בה הוא מסוגל להביא את עצמו. קרית שמונה לא מועדון שמתיימר להתחרות על האליפות, למכור 10 אלף מנויים ,להחתים שמות גדולים ולהתחיל לבנות מסורת של השתתפות והתקדמות גם במפעלים האירופיים.
באר שבע בהחלט מציבה את היעד הזה ומביעה אכזבה כשהמטרות לא מושגות. במובן הזה היא מועדון גדול.

עם או בלי קשר ליכולת שלו לנהל קבוצת כדורגל ולמעשים הפילנטרופיים שלו,
הבוס של ק.שמונה עושה רושם של בנאדם לא הכי קל שבעולם… כמו רוב אנשי הכדורגל ( בארץ ובחו"ל יש לומר ), רק שהוא גם טוב במה שהוא עושה לשם שינוי.

יניב פרנקו 15 במאי 2015

הוא מצוין במה שהוא עושה כרגע שזה לנהל קבוצה עם תקציב בסיסי ובלי לחץ של קהל ותקשורת – לעובדים הבכירים שלו בין אם זה מאמנים או שחקנים זה לא מספיק – אני חושב שגם לא זה כבר לא מספיק .

תומר חרוב 16 במאי 2015

אתם מפספסים פה את הסיפור. אם אני לא טועה, סלאח חסארמה הוא המאמן הערבי הראשון בקבוצה יהודית (בטח שבליגת העל).

תומר חרוב 16 במאי 2015

טוב, היה ג'ימי טורק בהפועל תחת סיני כמנג'ר שחקן. ועדיין זה בלתי רגיל.

גיסנו 16 במאי 2015

מתי פעם אחרונה ממן עזב את ק״ש בטונים לא צורמים? גם גילי לנדאו שאמנם לא הביא תוצאות ועדיין עזב בצורה הרבה יותר מכוערת ממועדונים אחרים שפיטרו מאמן.
אני בטוח שלשירצקי חלק לא קטן בכל המאורעות. התחושה שלי היא שברגע שהתחילו לדבר יל הקבוצה בתור ״הקבוצה של בכר״ ולא ״הקבוצה של איזי״ דברים התחילו להשתנות.

Comments closed