עונת המלפפונים – באר שבע

אז כמו שהבטחתי ,הבלוג מתחיל בסדרה שלו לקראת עונת המלפפונים בעיתוי מדהים במקביל להצבעה בפיפ"א ועל זה נאמר "לא משנה מה יעשו הגויים חשוב מה יעשו המלפפונים".

הקבוצה הראשונה שלנו היא הפועל באר שבע והכותב הוא אחד מהמגיבים הבולטים שלה בדה באזר "גיא זהר" – לפני שאעביר לגיא אסביר מדוע בחרתי בתמונה של ראש העיר דנילוביץ שנראה בעיניים שלי ככוכב עולה בפוליטיקה הלוקאלית והרחבה יותר.

לדנילוביץ שהשכיל לעשות בקדנציה וחצי הרבה יותר מרון חולדאי בכמה שלמות (לבנות אצטדיון חדש וראוי ולידו היכל כדורסל, כמה פשוט) – יש רק ממה להרוויח מהפועל באר שבע חזקה ואני חושב שהוא מסמל מודל שנראה לא מעט בשנים הבאות – חיבור בין פוליטיקה מקומית לכסף ובעלות פרטית ואם דנילוביץ רוצה באר שבע חזקה, כדאי שיקרא מה יש לגיא להגיד.

ולאוהדי באר שבע שמבואסים מגמר הגביע אני רוצה להקדיש את השיר של טונה.

***

על פרשת דרכים – שנת המבחן של הפועל באר-שבע

לפני שאביע את עניות דעתי הצנועה באשר לפעולות שעל הפועל באר שבע לנקוט לקראת העונה הבאה ובכלל, אני רוצה לסקור בקצרה את שמונה השנים בהן אלונה ברקת אוחזת בהגה הקבוצה מכיוון שמהן ניתן ללמוד רבות על אופן התנהלותה ועל הדרוש שיפור.

אלונה ואלי ברקת רכשו את הקבוצה לפני כמעט שמונה שנים, בקיץ 2007 רגע לפני פתיחת העונה, מאלי זינו. הקבוצה הבוגרת ומחלקת הנוער היו אז בשפל חסר תקדים. הקבוצה הבוגרת דשדשה בשולי הצמרת של הליגה השנייה וקבוצות הנוער דשדשו אף הן כשהשחקנים המצטיינים מהעיר כגון חן עזרא ואלמוג כהן עוזבים צפונה בגיל צעיר.

שש השנים הראשונות של אלונה שהגיעה עם אפס ניסיון ניהולי היו בינוניות עד גרועות. בהיבט המקצועי הקבוצה הבוגרת שעלתה בעונתה השנייה לליגה הראשונה, הגיעה בשיאה לפלייאוף האמצעי, פעמיים ניצלה ברגע האחרון מירידה, הסגל שלה היה בינוני ומטה וחוץ ממאור מליקסון ששיקם שם את הקריירה, אי אפשר לזכור שום דבר מהקבוצה בשנים אלו. באותה תקופה עברו בקבוצה שמונה מאמנים, ארבעה מנכ"לים ואחד יועץ (נשמע כמו חד גדיא), כשראוי לציין שרוב התנאים במחלקת הנוער שופרו במקצת, אבל הושקעו שם עדיין כספים מועטים יחסית ועדיין שחקנים רבים מעדיפים לנסוע צפונה (השם הבולט – עוז פרץ ממכבי פתח תקווה).

בשתי העונות האחרונות ההישגים של הקבוצה הבוגרת הם טובים עד טובים מאוד. כמות הכסף שמושקעת בקבוצה הבוגרת גדלה באופן משמעותי בשנתיים הללו וכפועל יוצא מכך הגיעו בשנה שעברה ובמיוחד בעונה האחרונה שחקנים טובים יותר. בעונה שעברה הקבוצה השיגה מעל ומעבר לציפיות למרות שלא שיחקה כדורגל אטרקטיבי במיוחד, והפגינה אופי בלתי רגיל כאשר בלא מעט משחקים חזרה מפיגור לניצחון. השנה הקבוצה שודרגה עוד יותר ברכש מצוין, אבל למרות שהתוצאות שלה בשורה התחתונה טובות, הכדורגל שהפגינה היה רחוק מלהיות אטרקטיבי.

במחלקת הנוער עדיין מושקע המינימום כמעט כשהשיא שעוזר הבוגרת משמש במקביל כמאמן הנוער (בשמונה השנים של אלונה שימשו חמישה אנשים כאחראים מקצועיים על המחלקה). עבודתו של המנהל החינוכי של המחלקה שהוערך מאוד הופסקה לפני כשנתיים.

בגזרה הניהולית יש יציבות יחסית בשנים האחרונות כשהמנכ"ל, שחקן העבר אסי רחמים שגם הוא הגיע לתפקיד עם אפס ניסיון ניהולי, משמש בתפקידו כחמש שנים, הדוברת הוחלפה במישהו מקצועי יותר ולאחרונה מונה סמנכ"ל לענייני שיווק. בשיווק המינויים לקראת הכניסה לאצטדיון החדש נעשה תרגיל מבריק כשקניית כרטיס לגמר הגביע נכרכה בקניית מנוי מה שהביא למכירת למעלה מ-9,000 מינויים ולהפסקת המכירה עקב חוסר מקום. עם זאת היו שם בעיות שלא כאן המקום לפרטם.

לטעמי הבעיה העיקרית לקראת העונה הקרובה ובכלל היא בגזרת החזון. אלונה הוכיחה שהיא כאן בשביל להישאר ושהיא רוצה הישגים כאן ועכשיו, וגם שומעת את הקולות כדברי פדרמן בזמנו, ולכן לא האריכה את החוזה של אלישע לוי, בצדק לדעתי.

לזכות באליפות כשגולדהאר בעסק לדעתי כמעט לא ריאלי לקבוצה כמו באר שבע. מעטות הקבוצות שעם שליש או מחצית תקציב זוכות. זה קורה בדרך כלל רק כשיש וואקום או כשסימאונה המאמן שלך. להצליח לעלות לשלב הבתים של הליגה האירופית בשלב הזה ועם הדרוג הנוכחי של באר שבע כמעט בלתי אפשרי, לדעתי קשה יותר מאשר לעלות לשלב הבתים בליגת האלופות. לכן המטרה בשלב הזה לא צריכה להיות אירופה ולכן הייתי מתייחס לאירופה כהכנה לעונה. עברנו שלב – על הכיפק. לא עברנו – סבבה. המטרות הריאליות הן לבנות קבוצה אטרקטיבית שתיאבק בצמרת, ותארוב מאחור. מה שקרה בסוף העונה הנוכחית בלתי נסבל. הייתי מצפה לקבוצה קשוחה יותר מנטאלית ופיזית. בעיניי הגדלת התקציב והפנייה שלו רובו ככולו לשכר השחקנים היא טעות חמורה. אם היא מחליטה להגדיל את התקציב רובו צריך להיות מופנה להקניית סטנדרטים חדשים למחלקת הנוער בכל המובנים ובמקביל לשדרג את התחום הניהולי במועדון ואת הצוות המקצועי. יתכן שהייתי אפילו מבצע משהו שהוא חסר תקדים בכדורגל הישראלי וממנה אחראי מקצועי זר. במקום כמו באר שבע בו כל הורה חושב שהוא יודע יותר מכולם זה יותר מתבקש ממקומות אחרים.

***

בהקשר לקבוצה הבוגרת אלונה צריכה להבין שההחלטה האחרונה אומנם צריכה להיות שלה אבל היא צריכה להיות מבוססת על קבלת החלטות מסודרת ולא על פי גחמות של רגע. הצעד הראשון הוא ליצור מערכת היררכית מסודרת עם מינוי מנכ"ל מהתחום העיסקי כשהמנכ"ל הנוכחי יכול לעבור לתפקיד הסמנכ"ל. חייב להיות מישהו שממונה על הקשר עם האוהדים, פונקציה שלמיטב הבנתי לא קיימת במערכת. אתר האינטרנט חייב להשתדרג. הייתי מצפה שבאתר יופיע פעם בשבוע ראיון עם אחד השחקנים, חידונים נושאי פרסים ועוד דברים כיוצא בזה.

מינוי מנהל מקצועי מחוייב המציאות, במיוחד שאלונה לא מבינה בתחום המקצועי, כשברור גם לו וגם למאמן שהוא לעולם לא יאמן (הספין של דרור קשטן לא נראה רציני. ברדה בהחלט אופציה ראויה בשנה הבאה).

ברק בכר אולי מאמן מוכשר אבל חסר ניסיון באימון בכלל ובקבוצה עם קהל בפרט ולדעתי המינוי שלו מוטעה אבל את הנעשה כרגע אין להשיב וימם יגידו בעניינו. מהאופציות הקיימות צוות זר, דווקא גרמני עדיף, הוא האופציה הכי טובה. מאמן אלמוני וצעיר עדיף על שם כמו לותר מתאוס. בכלל דווקא המודל הגרמני ישדרג את הכדורגל בארץ בכלל ובבאר שבע בפרט יותר מהספרדי.

לגבי מצבת השחקנים: שיר צדק זו החתמה מצוינת. מעדיף במקום אג'ידה שוער זר. אוגו והובאן צריכים להישאר. גבאי, פיוביץ' ונסאר מן הסתם יעזבו. סויסה חוזר מהשאלה ואחרי הזובור שקיבל בבית"ר יהיה מחליף מצוין. גם את בן תורג'מן צריך להחזיר ולהבהיר לדודזדה שהוא כבר לא בנקר בהרכב. מכיוון שה4:4:2 המיושן של אלישע ייזנח מן הסתם חייבים עוד קשר באמצע, מעדיף לעלות את אוגו יותר למעלה ולשים שם גרזן. בראון מק"ש בהחלט אופציה. ברדה צריך לעלות מהספסל. הייתי שמח להחזיר את גיילנור פלט ולהפטר מארבייטמן. הגיע הזמן שההרכבים החברתיים סטייל אלישע יפסקו. שני המאורים צריכים להבין שאין להם טאבו על ההרכב. אם גורדנה משחק, המקום שלו מאחורי החלוץ ולעולם לא כקשר אחורי. וואקמה שחקן מצוין אבל לדעתי דורך על האצבעות של המאורים. מכיוון שהוא לצערי בדרך יצטרכו להביא שוער מקומי. מרצינו אם לא הולך לאירופה עדיף על ניצן. מצפה להתחיל לראות שחקנים מהנוער משתלבים ויש לא מעט מוכשרים (אבירם אוחנה, רן רובין).

 

כמה מחשבות שהתעוררו בי לקראת הסדרה בין הלוחמים ללברון
ליגת שוקי ההון - גז

69 Comments

יניב פרנקו 29 במאי 2015

אני עדיין מחפש כותבים ללא מעט קבוצות
קדימה – דברו איתי , הדליפו לי, אצלינו זה בסדר.
francoyaniv@gmail.com

ירוק 29 במאי 2015

החתמת את מתן לכתוב עלינו או שעדיין מתנהל מו"מ עיקש?

יניב פרנקו 30 במאי 2015

אנחנו קרובים לסיכומים ואני מקווה שנוציא הודעה רשמית בפייסבוק שלנו , עד אז כל הדלפה היא בגדר המצאה.
כמו כן ירוק אני מחכה גם ממך לטכסט.

עדי אבני 29 במאי 2015

מצויין.
2 הערות ברשותך:
1. עם נטישת ה4:4:2 (האהוב עליי דווקא), הצעד ההגיוני הוא לעבור ל4:2:3:1, כשברדה יורד לספסל ונוואקאמה מחליף כל הזמן מקומות עם מליקסון בעמדות שמאל ומרכז של הקישור הקדמי,כשבוזגלו נשאר מימין. אני לא מסכים שהוא דורך על הרגליים של המאורות, אלא דווקא משלים אותם עם אתלטיות ותנועה ללא כדור.
2. גורדנה לא יכול לשחק קשר מתחת לחלוץ. הוא איטי מדי, גם פיזית וגם מחשבתית, לא מנפק מספרים מספיק גבוהים ליומת האלטרנטיבות והנשק ההתקפי העיקרי שלו הם מסירות עומק ובעיטה מרחוק. קלאסי לקשר בוקס-טו-בוקס.

גיא זהר 29 במאי 2015

תודה. 1. שיטת המשחק שאתה מציע מאוד הרפתקנית במיוחד שאוגו, שהוא מצוין, יותר אפקטיבי כקשר שמשחק גבוה יותר. כאמור הייתי משחק עם שלושה קשרים באמצע, לפחות בשלב הראשון. 2. גורדנה שהיה השנה וגם לטעמי צריך להמשיך להיות שחקן רוטציה דווקא נתן אחלה מספרים – שישה שערים ועוד כמה בישולים.

מעיין אוהד מכבי 29 במאי 2015

דווקא הרכב שכולל את אוגו הובאן ומליקסון/גורדנה בקישור ואת בוזגלו, וואקאמה וארבייטמן/גבאי/חלוץ אחר נשמע כמו הרכב מאיים למדי, בעיקר אם לוקחים בחשבון נשק כמו ברדה מהספסל (בכלל נראה לי שיש קונצנזוס בקרב אוהדי הכדורגל מחוץ לב"ש שברדה צריך להפוך ל"שלום תקווה" שלכם ולאחר מכן למנהל המקצועי/ספורטיבי). ובכלל, הקישור וההתקפה של באר שבע לא נראים לי כמו הבעיה הגדולה שלכם.
דווקא ההגנה הרבה יותר פגיעה (במובן הזה – ביטון, צדק וסוארס זה אחלה טריו, שיכול אולי לדחוף את דוידזאדה לעצור את הירידה בכושרו ובאיכות המשחק שלו), ושוב חוזרת שאלת העומק (מה שהכריע את ק"ש העונה, למשל).

אני חושב שהטור שלך מתייחס לאחת הבעיות הרציניות ביותר בבאר שבע – היעדר חזון. כאשר גולדאהר הגיע למכבי, ההשקעה המרכזית הראשונה שלו הייתה במחלקת הנוער, ולאחר מכן בבוגרת כשאחרי תקופת נמני ההשקעה בבוגרת התמקדה בתשתיות.
אלונה עדיין לא שם. מעבר לזה, השיפור בבאר שבע נבע בעיקר מהחתמת שחקנים איכותיים, אבל נראה שיש פחות מחשבה סדורה איך כל השחקנים האלה משתלבים יחד (ארבייטמן-גבאי-ברדה די דרכו אחד על הרגליים של השני, כמו שאפשר היה ללמוד מהטורים של נבדל ואורי קופר).

הרבה יותר חשוב ממערך או החתמה כזאת או אחרת להשקיע בתשתיות ובנוער. באר שבע צריכה לייצר כל שנה לפחות שחקן או שניים לרוטציה בקבוצה הבוגרת. באר שבע צריכה מערכת שתחבר את הקהל (=הבטחת הכנסה) והקהילה (=כשרונות מקומיים יוכלו לפרוח שם), באר שבע צריכה להיות באזור הנגב בדיוק מה שמכבי חיפה באזור הצפון, וזה אמור להיות קל הרבה יותר כי אין לה כמעט תחרות באזור הזה.
מעבר לזה, באר שבע צריכה מערך תומך שיימנע פציעות (לא הגיוני שמוציאים מלא כסף על בוזגלו, למשל, ובסוף אימון הוא צריך לשבת בתוך פח זבל עם קרח במקום באמבטיית קרח מסודרת ומבוקרת).

יניב פרנקו 30 במאי 2015

לא מזמן פגשתי את גורדנה בקניון תל אביבי מצוי ופשוט נדהמתי כמה הוא קטן ורזה.
בכל מקרה גורדנה בעיני זה לא השחקן שבאר שבע הייתה צריכה.

מבחינת שיטת משחק לדעתי היא צריכה לעבור ל3 באמצע – להוריד את ברדה, ארביטמן ומליקסון לספסל (יכול להיות לבאר שבע את הספסל משנה משחק הטוב בליגה) ולשחק עם נוואקמה , בוזגלו וחלוץ זר בשלישיה הקדמית.
זה אומר לשחק עם שוער ישראלי (מבחינת זרים יהיו לה את סוארס, הוגאן, אוגו, נוואקמה וחלוץ) וחסר לה במבנה הזה שחקנים.
מבחינת ההגנה שלה ברק בכר זו הבשורה (בטח מול אלישע) ושיטת משחק של 3 באמצע תייצב אותה ותאפשר לה לקחת סיכונים – יחד עם צדק וסוארס שיכולים להיות זוג בלמים מצוין .

יניב פרנקו 30 במאי 2015

הטוב בליגה מחוץ למכבי כמובן…

תולעת 30 במאי 2015

ק"ש של בכר קבוצה נהדרת אבל ממש לא כזו שלקחה סיכונים. בסך הכל ק"ש העונה התבססה, כמו ב"ש בעונה שעברה, על התקפות מעבר מהירות וניצול מעולה של מצבים נייחים. ההבדלים בעיני הם באופן היציאה למתפרצת שבנוי על תנועה ומסירה ופחות על דריבל, ומבחינה הגנתית יכולת לבצע לחץ במקומות נכונים. אין לזה קשר לסיכונים או למספר השחקנים באמצע (ממילא לב"ש לא היה העונה שחקן בסגנון של קהת שיכול לשחק בעמדה שמתחת לחלוץ).

יניב פרנקו 30 במאי 2015

אבל העניין הוא שנה הבאה בבאר שבע – ולדעתי את ה4-4-2 של אלישע שבוצע טקטית באופן מרושל (בניגוד לקבוצות של רוני לוי לדוגמא) – בכר צריך להחליף בשלישיה אמצעית או ב4-2-3-1 – כך או כך את הנטייה של אלישע לפתור הכל דרך עוד ועוד חלוצים – צריך בכר לקחת את הסגל הקיים ולנסות לשדרג אותו לשיטה טקטית טובה יותר – אוגו והובאן הם התחלה טובה שמסוגלים לתת לבאר שבע יחד עם קשר נוסף במרכז בסיס מצוין.
לגביי לקיחת הסיכונים אני אחדד את מה שאמרתי קודם – עם שלישיה חזקה באמצע וצמד בלמים כמו צדק וסוארז אפשר לקחת "סיכון" של שוער ישראלי או את מצבת המגינים הנוכחית של באר שבע – זה פלוס מאמן טקטי טוב יותר (בטח בלימוד הגנה) אמורים להספיק במישור הזה.

גיא זהר 30 במאי 2015

אני עדיין לא ויתרתי על מליקסון גם כי מבחינתי או כמו שחקן בית וגם כי לא ניתן להשתחרר מהחוזה שלו עוד שנתיים. במקום נאווקמה מעדיף שוער זר. מרצינו או ניצן שייכים לבן זקן ושריקי בהתאמה מה שאומר משא ומתן מסובך וגם לא בטוח שיעמדו בלחץ של קהל שיושב להם על הראש. במחשבה שנייה הייתי מביא כקשר שלישי את אופיר קריאף מביתר של דעתי נגמר לו החוזה. אחלה שחקן שהוכיח הסתגלות גם כבלם.

מעיין אוהד מכבי 30 במאי 2015

ושוב, אציין, השדרוג שבאר שבע זקוקה לו (אך לא מחפשת?) הוא מעבר להחתמת שחקן כזה או אחר או מערך כזה או אחר.
אלה עניינים טקטיים. השינוי צריך להיות לטווח ארוך.

גיא זהר 30 במאי 2015

מעיין כמו שהבנת, העניין הפרסונלי הוא האחרון שמעניין אותי, אבל גם בגלל שביקשו וגם ובגלל שזה הדבר הראשון שלצערי מעניין את אלונה התייחסתי לזה. מסכים איתך לחלוטין.

מעיין אוהד מכבי 30 במאי 2015

אכן.
אגב, אחלה טור.
אגב 2, נראה שאת מה שמרבית אוהדי הקבוצות הבינו לגבי ניהול והשקעה וחזון, בעלי הקבוצות מסרבים לקבל/להבין.

יניב פרנקו 30 במאי 2015

זה נורא פשוט .
בעוד שאנחנו אוהדי הכדורגל היינו רוצים לראות את המועדונים מתפתחים וצומחים כארגונים בריאים – רוב מנהלי הכדורגל בישראל רואים את ההשקעה שלהם בכדורגל כתחביב/צעצוע/תרומה לקהילה ומעדיפים את המשחק שלהם בצעצוע על פני מסירת המערכת לגורם מקצועי – שחר ,שירצקי , אלונה וטביב – כל אחד מהם לא היה מעז לנהל ככה את עסקיו הראשיים אבל את הכדורגל כן ובסוף הם שמים את הכסף וזה התחביב שלהם – העניין הוא ופה אולי גולדהאר ישנה להם את החשיבה זה שבסוף כשמקבלים שישיה בגמר גביע אז הכייף של לשחק מנג'ר הוא קצת פחות ומצד שני כשאתה קורא את הכתבה של שירצקי בגלובס אפשר להיות פחות אופטימיים .

גיא זהר 29 במאי 2015

יניב, לגבי דנילוביץ – הבחור כוכב תקשורת ואם תקרה ההזדמנות לפניו, לא יעצור בקריירה מקומית. לגבי המעשים שלו זה קצת יותר מורכב ממה שרואים מבחוץ אבל לא מעניינו כרגע ולכן אתרכז בעניין האצטדיון. כפי שנראה מבחנת מבנה זה הולך להיות האצטדיון הכי בייתי בארץ בסטייל אנגלי. אני חושב שכרגע מבחינת הגודל הוא כמעט אידיאלי, אולי הייתי עושה של 20 אלף. אממה, המיקום שלו גרוע. יושב על שפת ואדי ולכן ניתן להכשיר ליד מספר מקומות חנייה מוגבל (יש איזשהו אילתור של הכשרת מקומות חנייה לקהל החוץ מצדו הצפוני של הוואדי – לא כזה פשוט). דרכי הגישה לאטדיון קטסטרופה בשלב הנוכחי, והדבר שהכי מקומם – רחוק מתחנת רכבת.

יניב פרנקו 29 במאי 2015

טוב זו מחלה קבועה של אצטדיונים פה – קודם בונים על קרקע פנויה ואחר לוקחים כמה שנים להבין את דרכי הגישה – גם בנתניה זה ככה .

איציק 29 במאי 2015

כמה דברים:
1. לדנילוביץ' היתה אפשרות לצאת לפוליטיקה הארצית ובמקום ריאלי אך הוא הודיע שהוא רואה את עצמו נשאר בפוליטיקה המקומית.
2. האיצטדיון ניבנה באופן גרוע, בלי יכולת הרחבה. זה איצטדיון קטן מידי ואם חושבים שבאר-שבע הולכת להתרחב בגדול אז היה צריך לחשוב קודם על איצטדיון של 25 אלף לפחות (לפחות אחרי הרחבה).
3. השטחים סביב הרכבת, עד כמה שידוע לי, לא זמינים ולא שייכים לעיריה לכן לא ניתן היה לעשות זאת.
4. עאשר יש מופע בכונכיה, אולם של 3000 איש, הפקקים נוראיים, אז מה יקרה כשיצאו מהאיצטדיון. הבטיחו לבנות כביש יציאה צפונה, אז הבטיחו. כתושב נחל אשן אני חושב על הסיוט שאני הולך לעבור.
5. מי חשב על השם הזועתי, ע"ש יעקוב טרנר? ע"ש זה על שמו של אדם שהלך לעולמו, וטרנר טרם עשה זאת. כשעדם בחייו משמיטים את הע"ש. למה לטרנר החליטו שהגיע זמנו ללכת עד סיום בניית האיצטדיון?

יניב פרנקו 29 במאי 2015

1.זה שויתר בעבר זה לא אומר שבעוד נגיד קדנציה וחצי כאשר יוכל להגיע לפוליטיקה ארצית חזק בהרבה לא יעשה את זה – הוא ינוקא.
2.לגביי גודל האצטדיון – אצטדיוני כדורגל ניתן להרחיב – 25000 מקומות היו גדולים מדי על באר שבע ובתהליך הנוכחי בעיה.
3.ככה גם היה בטדי (קראו בעוד בחייו) – תהייה בטוח שדנילוביץ ישמח למחווה דומה .

איציק 29 במאי 2015

1. אולי, נחייה ונראה.
2. ניתן להרחבה אבל ביתי. היה צריך לעשות הכנה להרחבה ולא עשו, לכן זה ידרוש פרוק והרכבה.
3. הבעיה זה לא עם השם טרנר כי עם התוספת ע"ש. עד כמה שאני יודע, התוספת ע"ש היא עבור אנשים שהלכו לעולמם. למה קוברים את טרנר בעודו בחיים?

ברק 29 במאי 2015

כרגע מדובר באתר בנייה, ובמשחקי הכדורסל העונה אפשר היה לראות שככול שהבניה התקדמה היציאה מהאזור הייתה קשה פחות.
נבנים מספר מגרשי חניה באזור, אז אומנם מושלם כמובן שלא יהיה ועל תחבורה ציבורית נורמלית ובשבת אנחנו יכולים רק לחלום, אבל ניתן יהיה להסתדר. לא חייב לחנות ביציע, יש לא מעט אזורים שאפשר לחנות בהם בקרבת מקום יחסית.

ברק 29 במאי 2015

המשך:
גם כשהייתי במשחקים במינכן וברצלונה, מי שבחר להגיע לאזור האצטדיון עם רכב נאלץ לעמוד בפקקים לפני ואחרי, ההבדל הוא ששם היו אלטרנטיבות להגעה- רכבות ואוטובוסים.
זה כמעט בלתי אפשרי לייצר מקומות חניה לכמות כזו גדולה של כלי רכב ולכן עדיף לתכנן אלטרנטיבות במקום לעסוק בהאם יש או אין חניה.
לגבי ההרחבה, ברור לכולנו שאצטדיון גדול יותר לא היה נבנה, מטעמים תקציביים, ולכן (כול אוהד שמגיע למשחקים יגיד לך) אנחנו מסתפקים בזה- וסרמיל כבר לא נסבל. מה גם שכמו שאמר יניב אצטדיון גודל יותר היה גדול עלינו כרגע, ואולי גם בשנים הבאות. כולנו שמחים על כך שהאצטדיון יהיה ביתי במיוחד ותפור על מידותינו.

איציק 30 במאי 2015

אתה דן בבעיה הלא נכונה. אמא שלי גרה ליד וסרמיל, אז בימי המשחק היא לא יכולה להגיע הביתה כיוון שתופסים לה את החנייה ועוד בחנייה כפולה. כלומר אלו שחנו ליד הבית לא יכולים לצאת. אותו דבר הולך להיות בשכונה שלי. כשרכשתי את הבית לא היה לי מושג שיבנו מפלצת כזו ליד ביתי שתמרר את חיי. אני לא נגד האיצטדיון, נהפוך הוא. אני אפילו לא נגד המיקום. אבל זה שלא אוכל להגיע אותצאת מהבית, ושעות לפני ואחרי המשחק אצטרך לעמוד בפקק לא יודע לכמה זמן, משגע אותי. זה שהחנייה בעייתית למגיעים לאיצטדיון פחות מדאיגה אותי. גם אני הלכתי לאנפילד בזמנו חצי שעה. אבל אף אחד לא תקע את תושבי האיזור. שיבנו חנייות מסודרות, 10 דקות או רבע שעה מהאיצטדיון, עם יציאות מסודרות. תאמין לי שבאי האיצטדיון ישמחו ללכת כמה דקות אם ידאגו להם לחנייה מסודרת. אולי גם הסעות בתשלום סימלי. אבל שישחררו את תושבי השכונה מהאונס הזה של הפקקים.

D! פה ועכשיו 30 במאי 2015

אני מסכים, 10 דקות הליכה לאצטדיון זה לא טירחה אלא חוויה. בלי להכיר את האזור בב"ש ומהתבוננות בפ"ת ונתניה ברור לא חשבו על זה עד הסוף. גם בחיפה החנייה נוראית.

ברק 30 במאי 2015

איציק, אני לגמרי מסכים עם מה שאתה אומר, וזה אחד הפתרונות החלופיים שדיברתי עליהם, כי ברור לי שתחב"צ מתאימה לא תהיה. הלוואי ויקימו או ישמישו חניונים רלבנטיים (אולי מכללת קיי בשבתות).

גיא זהר 30 במאי 2015

מכללת קיי זה רעיון מצוין. צריך לטפל בכיכר שליד המרכז קליטה שמהווה צוואר בקבוק גם בכל בוקר רגיל ולהמשיך את יהודה הלוי ישר שיהיה כביש שיחבר ממנו מאחורי האצטדיון ישירות לעוד מגרשי חנייה וגם למגרשי חנייה של הקונכיה

ברק 30 במאי 2015

אני כמעט בטוח שעובדים על נתיב כזה, לדעתי גם קיים התוואי- מה שפעם היה כביש הגישה לרייסר.

יואב 29 במאי 2015

מברוק על הפוסט. אהבתי.
שאלה אחת והנחה,
מהו המודל הגרמני ומה השוני מהמודל הספרדי?

בקשר לתקציבים, אני לא חושב שהתקציב המשכורות של בש הוא חצי או שליש ממכבי. חלק לא קטן מהתקציב של מכבי לא הולך לקבוצה הבוגרת בכלל אלא למקומות ומחלקות אחרות, שלא קיימים בקבוצות אחרות(למעט חיפה). מיטש לא בונה קבוצת כדורגל אלא יוצר מועדון.

ומסכים איתך לגמרי שהפיתוח של בש נזקק במקומות אחרים ופחות להשתולל במשכורות.

גיא זהר 29 במאי 2015

תודה. למיטב הבנתי ומה שאני ראיתי מהמודל הגרמני, הוא משחקים פחות על פוזישן ויותר על הנעת כדור מהירה קדימה, לא בדריבל של בוזגלו כמו שעשו בבש אלא תוך כדי מסירות מהירות קדימה. מה שאני אוהב בזה שפחות מדובר על טכניקה עילאית סטייל אפילו רובן אלא על תנועה בלתי פוסקת ללא כדור סטייל מולר. זהבי בקטע הזה דומה למולר. מבחינתי החינוך צריך להתחיל בגיל 10. לגבי התקציב אם הפרסומים נכונים התקציב של מכבי 130 מליון מתוך זה כ60 מליון שכר שחקנים. התקציב של בש 38 בערך מתוך זה בערך 30 פלוס מינוס שכר שחקנים. זה בערך חצי. באר שבע פיתתה למשל את מליקסון וארביטמן (שעליו לא היו קופצים) בחוזה ארוך טווח.

יואב 29 במאי 2015

סוזה שיחק בצורה שאתה מתאר ובכלל גרם למכבי להיות מאד אלסטית וגמישה במעבר בין מערכים.

התקציב של מכבי נשמע לי מופרך אבל אין לי דרך לדעת וגם היחס בו למשכורות. אם המשכורות תופסות חמישים אחוז מכלל התקציב, אז זאת סיטואציה בריאה. נראה לי שהתקציב קטן יותר ואחוז המשכורות גבוה יותר.

יניב פרנקו 30 במאי 2015

חייב להגיד שאם היחס של באר שבע זה 30 מיליון שכר שחקנים ועוד 8 מיליון שכר צוות מקצועי, תפעול כללי ומחלקת נוער זה הזוי ממש.
שכר שחקנים לקבוצה כמו קרית שמונה עומד על 12 – ב20 אפשר לבנות קבוצה נהדרת במונחים הישראליים וביתרת התקציב חייבים להשקיע במעטפת – בדגש נוער .

קרקו 29 במאי 2015

זה רק אני או שרוביק דנילוביץ ופליקס חלפון באמת הופרדו בלידתם?

סימנטוב 29 במאי 2015

גדול!

איציק 29 במאי 2015

באר-שבע צריכה להעסיק צוות פסיכולוגים במשרה מלאה. במאני טיים התכונה הבולטת של באר-שבע, קריסה. אולי גם להביא כמה שחקנים עם אופי.
שרשרת הניהול צריכה להיות הרבה יותר מיקצועית, ואלונה לא צריכה להיות איזי שירצקי. אני גם לא חושב שאסי מתאים להיות מנכ"ל או מנהל בכלל. כל פעם ששמעתי אותו הוא נשמע לי יותר מתאים לאפסנא, אבל אפסנאי בכיר.
צריכה להיות השקעה גדולה מאד בנוער. באר-שבע עדיין לא צ'לסי או מנצ'סטר סיטי שיכולה לרכוש כל שחקן שבא לה, ולכן צריכה לגדל שחקנים משלה. חוץ מזה בעיר כמו באר-שבע, קבוצת נוער מצליחה היא גאוות העיר. אני זוכר איזה גאווה היה לקרוא ולדבר על השלושה באר-שבע, לדבר על לילו ויצמן שעלה לבוגרת. לא יודע איך זה במקומות אחרים, אבל בבאר-שבע זה מאסט.

יניב פרנקו 29 במאי 2015

לבאר שבע מונופול בלעדי על כל כישרונות הדרום – מחלקת הנוער שלה חייבת להיות מפוארת.

איציק 29 במאי 2015

מספיק, בנתיים זה לא כך.

יניב פרנקו 30 במאי 2015

פה הכשל ופה ההזדמנות.

Matipool 29 במאי 2015

לא מכיר ולא מתעניין מספיק בשביל להגיב , אבל הרעיון לשתף מגיבים בכתיבת פוסטים על הקבוצות שלהם הוא יפה מאד .
חוץ מזה – טונה שיחק אותה בגדול עם השיר הזה .

D! פה ועכשיו 29 במאי 2015

החניות בב"ש ובשאר האצטדיונים הם רק חלק קטן מבעיית תיכנון וחשיבה קדימה כללית שיש פה.

אצטדיון קטן מתאים לב"ש מאד כרגע אבל הוא חייב היה לבוא עם תוכנית הגדלה מובנית. זה דומה למה שעשו באולם החדש של הפועל סל.

יניב פרנקו 30 במאי 2015

בעיית התכנון היא ארצית ולא לוקאלית – ברגע שאין תוכנית מתאר ארצית להקמת היכלים ואצטדיונים אז כל ראש עיר עובד בשיטת "חומה ומגדל" – קודם בונים ולוקחים את מה שאפשר לקבל נקודתית (לדוגמא מהטוטו) ואחר כך מסתדרים.
אבל בתוך הכשל הארצי עדיף לנו אוהדי הספורט לפרגן לראשי ערים שמצליחים להקים היכלים מאלה שמחכים שקודם כל תהיה רכבת ואחר אם ירצה השר/ השם/ העסקן הנכון יהיה אצטדיון.

D! פה ועכשיו 30 במאי 2015

לגבי הלוקאלית/ארצית – הוא שאמרתי

לגבי הפירגון – מסכים עם הסתייגות שהייתי מעדיף שראשי עיר (וחזקים יכולים) יכפו פיתרון מעט יותר טוב.

מאשקה 30 במאי 2015

כאוהדת ספורט מהדרום, ליבי הולך שנים רבות עם הפועל באר שבע, עוד מהימים של מאיר ברד, קול צבר, אביטן וחבריהם.
בעשרים שנים האחרונות הבעיה של הפועל באר שבע הייתה ניהולית, אחרי שניהלו אותה כל מני קבלנים גדולים מהדרום, הגיע אלונה ברקת.
לאלונה יש את הכסף, אבל לאט, השתפרה עם הניהול כפי שיניב כתב כאן.
מה שכן השתפר מאוד בהפועל באר שבע, זה כמות הקהל המסור המגיע לווסרמיל וגם למשחקי חוץ,
( בעבר הקהל הזה ידע גם ימים פחות יפים כשרץ אחרי מכונית המאמן לתת לו מכות אחרי הפסדים ).
מעומק ליבי הדרומי מאחלת להפועל באר שבע המון הצלחה באצטדיון החדש וגם להניף צלחת אליפות או גביע המדינה.
הגיע הזמן לשים את הדרום על המפה ולא רק בגלל הטילים שאנחנו חוטפים מעזה.

גיא זהר 30 במאי 2015

תודה על התגובות. כמה הערות: דנילוביץ שהרבה יותר נאה מפליקס, שואף הרבה יותר גבוה ממקום ריאלי בכנסת והשר לענייני הנגב והגליל. הוא בונה את עצמו ואם תפול בפניו ההזדמנות יקפוץ בלי היסוס לפוליטיקה הארצית חרף הבטחותיו.
האצטדיון נבנה כך שאין לו שום אפשרות הרחבה ושכמות החנייה שניתן לבנות לידו מוגבלת עקב תנאים טופוגרפיים. מה שעצוב שיש דווקא לא מעט דרכי גישה לאזור שלו שעם שיפורים קלים יכלו להקל על העניין, אבל כרגע לא נראה שמישהו בכיוון והבעיה שלמגרשי החנייה עצמם יש דרך גישה אחת. עוד משהו שהייתי רוצה לחדד ובעיניי מעיד על חוסר ההבנה של הנפשות הפועלות שם זה עניין אירופה. כל ההתייחסות לאירופה כמטרה, במיוחד השנה כשהקבוצה תשחק מחוץ לביתה, מראה על חוסר הבנה. כאמור הסיכוי להגיע לשלב הבתים קטן ופתיחת האימונים כל כך מוקדם ששחקנים כמו בוזגלו, צדק וברדה נחו בקושי שבועיים הוא פתח לצרות. אני פותח את האימונים שבועיים מאוחר יותר ועולה עם הרכב מושאלים ומחליפים לסיבוב השני. עברנו, מה טוב. נכשלנו, לא קרה כלום.

יוני 30 במאי 2015

יש קשר בין המועדון והאוניברסיטה? בארבע שנים בבן גוריון (איציק לימד אותי קורס או שניים) הלכתי פעם למשחק של ב״ש, כשהפועל פ״ת שלי ניצחה 1-0 מגול של מוטי קקון העיט. מצד אחד רוב הסטודנטים מגיעים עם קבוצה מהבית. מצד שני, אפשר לסדר שת״פ יצירתי.

ברק 30 במאי 2015

לצערי, כססטודנט באר שבעי, רובם המכריע של הסטודנטים המגיעים רואים בעיר כתחנת מעבר ולא כמקום להשתקע בו, וכך גם הסיכוי להיקשר לקבוצה המקומית קלוש. מה גם שבמקרים רבים היחס לעיר ולתושבים הוא מתנשא ומצמצם עוד יותר את אפשרויות החיבור. לא פעם ולא פעמיים שמעתי את השימוש במונח "נייטיב" כתיאור לתושבי העיר, או את התגובה "מה אתה באר שבעי? לא רואים". ככה שניתן להבין מה הסיכוי ליצור חיבור שכזה.

תומר חרוב 30 במאי 2015

רכבת אוניברסיטה | תהילה חכימי

עַל הַמִּדְשָׁאָה הַגְּדוֹלָה שֶׁל אוּנִיבֶרְסִיטַת בֶּן גּוּרְיוֹן שֶׁבַּנֶּגֶב
שָׁמַעְתִּי מִישֶׁהוּ אוֹמֵר:
הַדָּבָר הֲכִי טוֹב שֶׁקָּרָה בִּבְאֵר שֶׁבַע
זֶה הָרַכֶּבֶת שֶׁמַּגִּיעָה יָשָׁר לְתוֹךְ הַקַּמְפּוּס
בְּלִי שֶׁנִּצְטָרֵךְ לַעֲבֹר בָּעִיר.
רָצִיתִי לִצְרֹחַ:
הָעִיר הַזּוֹ זֶה לֹא הַזּוֹנָה שֶׁלָּכֶם יָא מַנְיָאק
אֲבָל שָׁתַקְתִּי.

מתוך הספר "מחר נעבוד", הוצאת טנג'יר, 2014

ברק 30 במאי 2015

מעולה!

תולעת 30 במאי 2015

מצוין

D! פה ועכשיו 30 במאי 2015

מצויין.
ואיך מגיעים לספר?

תומר חרוב 30 במאי 2015

חנויות הספרים? במגדלור בטוח יהיה אותו.
או באינדיבוק http://indiebook.co.il/shop/%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%94/%D7%9E%D7%97%D7%A8-%D7%A0%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93/

תומר חרוב 30 במאי 2015

שלחתי תגובה עם לינק לאינדיבוק אבל היא ממתינה לאישור של פרנקו. בכל מקרה, או שם או בחנויות ספרים (במגדלור בטוח יהיה)

D! פה ועכשיו 30 במאי 2015

תודה.

גיא זהר 30 במאי 2015

מצוין. עכשיו גם לא צריכים לעבור מהקמפוס לפקולטה לרפואה דרך שדרות בן גוריון. מצפה בכיליון עיניים לפוסט של תומר על נתניה

תום 30 במאי 2015

בתור סטודנט, ככל הידוע לי אין שת"פ בין הקבוצה והאוניברסיטה, או אולי יותר מתאים בין הקבוצה לאגודת הסטודנטים – זו האחרונה יודעת לדחוף דברים בצורה די טובה כשמחליטים שזה יהיה משהו רציני.
(הערת אגב: בגוף הטקסט הוזכר התרגיל השיווקי של כריכת כרטיס לגמר הגביע עם מנוי לשנה הבאה, ותואר כמבריק. אני רחוק מלהיות איש שיווק, אך מסביבתי הקרובה שמעתי לא מעט קולות של מרמור על הסיפור הזה)
בענין מיקום האצטדיון:
לפי מה שהבנתי, בשטח שמצפון לנחל עשן (ולאצטדיון) מתוכננת להיות שכונת ההרחבה הבאה של באר שבע, משהו בסגנון רמות – הן מבחינת סגנון בניה והן מבחינת גודל – כאשר בניה צפויה להתחיל ב – 4-5 שנים הקרובות (שוב, למיטב הבנתי). אם אכן כך הדבר, מטבע הדברים ייבנו שם כבישים ועם קצת חשיבה קדימה יהיה אפשר לבנות כביש ראשי שיוביל מהאצטדיון צפונה.
מלבד זאת, גם לפני שבונים בשטח (היפה מאוד ועם מספר מסלולי אופניים) הנ"ל, אפשר לבוא עם פתרון יצירתי לתחבורה ציבורית: כשיש משחקים, עושים שאטלים מרכבת צפון (האוניברסיטה) הלוך וחזור – בנסיעה זה 5 דקות.

גיא זהר 30 במאי 2015

תום, אין כמעט שום שתפ יזום בין האוניברסיטה לעיר פרט למספר יוזמות פרטניות מבורכות של סטודנטים אלא התרפסות של העיר על כל חלקיה בפני הסטודנטים שלא כאן המקום לדון בה. לגבי מכירת המינויים לא דיברתי על המוסריות המפוקפקת של מכירת מינויים על הקרח בלי לראות את זוית הראייה, את הטיפול המסורבל של משרד הכרטיסים ברוכבי המינויים ועצם כריכת הכרטיס לגמר ברכישת מנוי אלא את עצם הקשירה שגרמה למכירת כעשרת אלפים מינויים בשבוע, תופעה מעוררת השתאות גם בקבוצות עם קהל גדול משל בש. וכמו שאיציק כתב, חמש שנים, במקרה הטוב, של פקקים בלתי נסבלים ממש לא מנחמים אף אחד. לא נראה לי שבתכלס איכפת להם שפעם בשבועיים חצי עיר תסבול. הרי מאז שהקונכייה נפתח, לפני שנה וחצי, ראו שהתנועה שם בלתי נסבלת. למה השינויים שנעשו מאז בתנועה מינוריים? למה חיכו? הרי בשנה וחצי אפשר לסלול עשרה כבישים.

גיסנו 30 במאי 2015

שום דבר לא זז כי מבחינת העירייה/ממשלה (מי שאחראי לעניין) אם אוהדי הכדורגל קיבלו אצטדיון, שישבו בשקט ויגידו תודה כי גם ככה זה יותר ממה שמגיע להם. זו התחושה שלי.

לי אגב נראה ששת"פ עם האוניברסיטה לא יניב יותר מדי פירות, אולי קצת צופים מזדמנים. מי שבגיל 22-25 לא אוהד כבר קבוצת כדורגל – זה פשוט כי זה לא מעניין אותו. אז אולי יצליחו להביא כמה מאות סטודנטים/ות שרצו להתרענן קצת מהחרישות של שבת למשחק באצטדיון חדיש בשם החוויה – אבל אני בספק שיצליחו ליצור איזשהו גרעין אוהדים שם.

יוני 30 במאי 2015

תודה למגיבים בעניין האוניברסיטה. כיף לעורר פה דיונים.

גיסנו 30 במאי 2015

אחלה טור.

הבעיה של ב"ש כמו שאמרת ואמרו – זו חבורה של שחקנים מוכשרים, ולא קבוצה. אם בוזגלו נותן עונה בינונית, פתאום ב"ש שווה מקום 4-6 ולא 2-3.
התחושה שלי היא שאלונה חושבת בקטן מדי, ולא רואה את התמונה הגדולה. כמו יעקב שחר בשנים האחרונות. וכמו שיואב אמר – גולדהאר בונה מועדון, לא רק קבוצה. וזה, כמו שיניב אמר בפוסט הקודם שלו – זה הסטנדרט החדש.
התחושה שלי בנוסף היא שכחלק מהטעות התפיסתית הזאת, מלבד שיר צדק ושוער במקום אג'ידה לא יהיו יותר מדי חיזוקים להגנה, לא ברמת ההרכב ולא מבחינת עומק. אלונה תרדוף אחרי שחקנים כמו בן שהר, בטח נשמע גם על טוטו תמוז, וכל שחקן של מכבי ת"א/חיפה שהסוכן שלו ירצה להפעיל קצת לחץ יקושר אוטומטית לב"ש. בסוף ינחתו איזה 2-3 שמות נוצצים יותר או פחות להתקפה, ההגנה והקישור לא יטופחו כראוי ונראה שוב במקרה הטוב את מה שראינו בשנתיים האחרונות ובמקרה הרע התדרדרות ביכולת.

לאלונה יש המון רצון טוב ויש דברים יפים שהיא עושה בעיקר בשיקום היחס עם הקהל של ב"ש שכרגע נמצא בטופ של הקהלים בארץ – אבל מהצד נראה לעתים שהיא מנהלת את המועדון כמו שפרימו ושרף היו חולמים.

גדגדון 30 במאי 2015

נגעת פה ברוב הבעיות המהותיות של הפועל באר שבע. צריכים להתחיל מהיסוד שזה באמת ניהול בסיסי ברמת השיווק. זה מעולה שציפורה חלפון עזבה, אבל הפייסבוק של הקבוצה עדיין מביך (רשתות חברתיות זה מקצוע, לא תחביב ולא לוח מודעות), האתר חלש ביותר, והעבודה עם שפע הפקות לא מוכיחה את עצמה. אחרי המפח נפש עם לונה טורס הכל נראה טוב, אבל מכירת המנויים והכרטיסים לגמר, עמידה של אנשים שעות בתור והעובדה שעדיין יש מקרים שהמכירה היא רק פרונטלית- הם בדיחה. ברגע שהבסיס הזה ישופר אפשר יהיה לדבר על שינויים גדולים יותר. אומרים שלסמנכל שיווק החדש יש ראש טוב.
ברמה המקצועית- יש בנאדם אחד עיקרי שעל שמו רשומה ההצלחה: אליניב ברדה. כמו שכתבת ובצדק, במשך שש שנים הכסף של אלונה לא קנה הצלחות (חשוב לזכור שעלינו ליגה בעונה מהמקום השלישי בלאומית בעונה שהיו בה חמש עולות, עם תקציב של 13 מיליון ש"ח), וכולנו זוכרים איך נראתה העונה הראשונה של אלישע ללא ברדה. ההגעה של ברדה, שגררה את הגעתם של בוזגלו, פלט, דויד הובר (אנדרייטד), והשנה ארבייטמן (צריך ללכת, ללמוד מה זה נבדל ואז אולי לחזור) ומליקסון, ומעל לכל הביאה רוח ווינרית וטיפה יותר מקצוענית לקבוצה- היא זו שעשתה את השינוי. לצערי, הכיוון אליו זה הולך כרגע היא תלות מקצועית בשחקן שאחרי שיאו, כמו קטן במכבי חיפה. ההשפעה של ברדה עצומה אבל מקצועית אסור להיות תלויים בו (בוזגלו אחלה אבל הוא לא מנהיג).
הבנתי שמיכאל ניס הוצע לאלונה אבל היא התקמצנה על העלויות והתבאסה שהוא רצה להביא צוות מלא- מה שמראה שלא נפל לה האסימון.

חשוב להבהיר שההערכה כלפי אלונה עצומה, גם בגלל האיכפתיות מהקהל, גם כי ההשקעה העצומה שלה מלמדת על הרעב שלה לראות הצלחה (הבעיה היא בהבנה, ביועצים ובקבלת החלטות), ובעיקר כי הסטנדרט הכללי של בעלים בכדורגל הישראלי הוא נמוך. אם מישהו (או מישהי במקרה שלה) משלם משכורות בזמן, דואג לתנאים מסודרים ובאופן כללי לא עבריין או חשוד כמו אלי זינו, טביב, ג'קי בן זקן, לוזון. ועל זה נאמר דיינו.

ברק 30 במאי 2015

אני מסכים עם כול מה שכתבת בגדול, אבל למרות זאת , דווקא הנקודה הכביכול היכ שולית מציקה לי קצת.
העיק עליי נורא וזה חוזר אליי מהתגובה שלך העובדה ש"מאשימים" את שפע הפקות (אני לא קשור אליהם בשום צורה) בבלגן שנוצר במכירת הכרטיסים. אבל למיטב הבנתי, הבלגן נוצר בגלל התעקשות של אנשים להגיע למשרדים לקנות מנוי ולא להתקדם אל האינטרנט. אני והחברים שלי, וגם כול מי שאני מכיר שקנה מנוי קנינו, בחרנו מושבים, הזמנו כרטיסים לגמר וכול התהליך בתוך 5 דקות מהמחשב בבית או במשרד. התעקשות של אנשים הגיע למשרדים היא לדעתי שייצרה את הבלגן.
אבל זה לא קשור לנושא, וגמרנו את העונה עם טעם קצת פחות מר ויאללה למלפפוניאדה :)

גיא זהר 31 במאי 2015

לגבי שפע לא מדויק כי מעבר לאלו שכמו שאמרת התעקשו לקנות את המנוי פיזית, בכל מקרה נאלצת לאסוף את הכרטיס פיזית אצלם ולא יכולת להדפיסם עצמאית. האיסוף עצמו היה מסורבל ואיטי למי שהגיע בשבוע הראשון ( אני הגעתי יומיים לפני הגמר למשרד כשהכרטיסים נגמרו ולא היה שם אף אחד) ולא נעשה שום ניסיון להתמודד עם המצוקה למשל העברה של הקופות למקום גדול יותר.

גיא זהר 30 במאי 2015

עניין הנוער זה הדבר שהכי מבאס אותי. אפילו גאידמק ששפך כסף מיותר, והכי גרוע השאיר את בית"ר בלי מגרשי אימון, השקיע בנוער לא מעט והתוצאות עד היום ניכרות. השקעה בנוער = פירות גם בימי סגריר. בבאר שבע השקעה מינימלית. ממש חבל מבחינתי.

יניב פרנקו 30 במאי 2015

כמה ילדים יש היום במחלקת הנוער ? בבית ספר לכדורגל

גיא זהר 30 במאי 2015

קבוצה אחת בכל שנתון מילדים ג למיטב ידיעתי. מאות בבית הספר לכדורגל. מעבר לכמות שלא מספקת ושאין פריסה ביישובי הלוויין ובמיוחד במגזר, ההשקעה מינימלית בכל המסביב. לצערי, גם אין יצירת סביבה סטרילית וקולם של שחקני עבר שהם הורים לילדים נשמע הרבה יותר מדי

יואב 31 במאי 2015

רק לסבר את האוזן, בראשון יש באיזור ה- 1000 ילדים כשהמחיר השנתי לילד הוא 4000 שקל.
ואם נתמרכז לכיוון מכבי, המספרים בטח לא יורדים.

גיא זהר 31 במאי 2015

יאמר לזכותה של אלונה שבדרום המחירים נמוכים יותר אבל האבסורד שהיתה תקופה שקבוצות מהמרכז והצפון פתחו סניפים ברהט למשל. ברור שבמקום כזה אתה לא מרוויח אבל יכול לגלות יהלומים שאפילו אחד כזה בכמה שנים יכול להחזיר לך את ההשקעה אם נמכר לאירופה

היסטוריון של ספורט 31 במאי 2015

תודה על הטור קראתי רק חלק מהתגובות כרגע ומקווה שלא אחזור על דברים .

בכל זאת דבר אחד דנילוביץ הוא כוכב על ואם היה רוצה היה מככב בצמרת הגבוהה של כל מפלגה …אבל הוא לדעתי איש חזון מהאנשים של פעם כמו קולק ולהט …הוא לא רואה פחיתות כבוד בעיר כמו באר שבע ואני מעריך שהוא יישאר בתפקידו עוד הרבה שנים טובות.
בכל מקרה זה תלוי רק בו האפשרויות פתוחות בפניו.

לגוף המאמר בעיני בדבר אחד אתה סותר את עצמך וזה שמצד אחד אתה אומר שבאר שבע לא יכולה ראלית לקחת אליפות ובכל זאת תמכת בהחלפת אלישע.
אם אכן באר שבע לא יכולה לקחת אליפות אז יוצא מכאן שאלישע הגיע הכי גבוה ראלית ולכן למה להחליף ? בייחוד שהוא הביא את הקבוצה להשגים אלו אחרי שנים רבות של כישלונות.
גם לאירופה לא נראה לי שיש מאמן ישראלי מנוסה ממנו כיום ( זמין ).

גיא זהר 31 במאי 2015

תודה על המחמאות. לגבי דנילוביץ הפוטנציאל שלו הוא להיות מהמנהיגים הבולטים במדינה, כרגע הוא לא שם, בטח לא מבחינה תודעתית ולכן בונה את עצמו במדיה. אני חושב שהוא שואף להיות יאיר לפיד ולא אבישי ברוורמן ולכן לא ממהר לפנות לפוליטיקה הארצית. אין קשר לזה שהוא איש חזון. החזון של דנילוביץ הוא רוביק.
אלישע הגיע בשנה שעברה הכי גבוה שאפשר (הפסיד לקריית שמונה בחצי הגמר במשחק שיכל ללכת לשני הכיוונים). השנה למרות שהיה לו סגל שחקנים טוב (ובריא) יותר התוצאות שלו היו פחות טובות. אבל זה לא העניין בכלל. ברור שהייתי שמח לתואר גם אם היינו משחקים כדורגל בינוני ומשעמם כמו לצורך השוואה רפא בניטס. אבל גם לשחק לא משהו וגם לדעת שאתה בתקרת הזכוכית שלך לא מתאים. אלישע מיצא את עצמו בבאר שבע וטוב שסיים את תפקידו. סיכוי גבוה שבכר שלא בטוח שהוא האדם המתאים לתפקיד, יגיע לתוצאות פחות טובות ועדיין מי שרוצה להתקדם צריך לשאוף גבוה יותר ולמדרגה הבאה אלישע פשוט לא מתאים לטעמי ולטעם רבים מאוהדי באר שבע.

Comments closed