עונת המלפפונים – מדיניות הרכש של מכבי ת"א – דגש

אוקי. ממשיכים.

והפעם פוסט אסטרטגי במיוחד של "דגש" שמלבד הנטיה שלו לאהוד את הקבוצה הלא נכונה בעיר ,הוא די מבין עניין בדבר הזה שנקרא ספורט ואפילו מחזיק פרופיל טוויטר קטלני (תעקבו).

דגש מדליק את הפנס על השאלה האסטרטגית של מדיניות הרכש של מכבי שכמוהה כמשפך ממנה לקבוצות העשירות (יחסית, יחסית) ואחריה כל השאר – ומה שמכבי תחליט לעשות ישפיע על הסגלים בכל הליגה , לדעתי הצנועה דגש טועה בבחירה שלו, לו הייתי מכבי (אין מצב! אני לא איזה טל מוסרי) השאיפה שלי הייתה להפוך ל"באזל" ישראלית שהיא בגדול תחנת מעבר לכישרונות העל של הכדורגל הישראלי בדרך לקבוצה רצינית באירופה – אבל אני לא יכול להתווכח עם ההצלחה ובטיעון של דגש יש הרבה שכל במיוחד ליכולת "לסגור את הליגה המקומית".

התמונה שנבחרה היא מייצג של דוקטרינת הסוכן הישראלי – זה שככל הנראה לא "נספר" במועדונים הרציניים של אירופה אך יהיה הראשון להכניס את הליגיונר הישראלי הממוצע ברגע שנהיה טיפה קשה – ועל קבוצת האיכות הזו בין היתר דגש בונה – כמו כן התמונה היא געגוע לימים אחרים שבה כסף לא היה פקטור במכבי וגם לא המילה מדיניות.

מה שלא יהיה – לבחירות של מכבי יש השפעה עצומה על שאר הקבוצות , כי כמו שכתב דגש בחוכמה – ברגע שהקרב הוא בין מכבי לכל קבוצה אחרת, צריך שיקול חיצוני מיוחד כדי להכריע – לרוב הליגה אם כבר יש מדיניות, היא כזו שנגזרת לא מעט מההחלטות באינבוקס של ג'ורדי (בין היתר בניסיון למצוא חורים באסטרטגיה).

נ.ב

זה לא אומר שסימנו עם מכבי – דגש סגר איתי בתקיעת כף וירטואלית על פוסט מסודר ברגע שבמכבי ידעו מי המאמן (הקבוצה התל אביבית האחרונה שממנה מאמן…) ואני עדיין מזמין אוהדי מכבי ושאר העולם לבוא ולתת פה ניתוח.

***

 

ב-24 ביולי 2014 החתימה מכבי תל אביב את עדן בן בסט. הרכישה עצמה התבררה בדיעבד כלא מוצלחת,  אבל היא הייתה חשובה בהקשר אחר. הרכישה נתנה את החותמת לכך שבכל מאבק על רכש מכבי תל אביב תביא את כל מי שהיא באמת רוצה, כל שאר היריבות המקומיות – יסתפקו בשאריות. מכבי ת"א אולי לא תוכל לזכות בשחקנים מצועפי עיניים שחולמים לחזור הביתה כמו מליקסון וברדה, אבל בקרבות ניטרליים – כמעט כל שחקן שמחפש קבוצה בליגת העל ייתן לה עדיפות. היא רק צריכה לבחור. היתר יסתפקו במה שיישאר.

אבל בניגוד ליריבות המקומיות שמכבי הצליחה להכניע בקרב על הרכש, יריבה אחרת חזקה בהרבה נשארה לא מובסת ובטוחה במעמדה. "אירופה".

בכל הנוגע לרכש וניהול הסגל אירופה משנה את כל התמונה במכבי ת"א. קחו לדוגמה את דאבור. שחקן מצוין. שחקן שמגיל 19 עד גיל 21 כבש עשרים ושניים שערים ובישל אחד עשר. לו היה ממשיך את כל הקריירה בישראל הוא כנראה היה הופך להול-אוף-פיימר של 150 שערים בקריירה (אזור הפייגנבוים בואכה מלמיליאן). אבל דאבור לא המשיך בישראל. הוא הלך לשווייץ וקבע שמכבי ת"א תסתפק ב-22 שערים. שאר ה-128 נידפו ברוח. על פי המסתמן בעונה הבאה הוא ישחק בבונדסליגה כך שאף אחד לא יכול לערער על ההיגיון שבהחלטה שלו, אבל מבחינת מכבי ת"א נראה בדיעבד שהתרומה של יואב זיו לקבוצה הייתה גדולה יותר.

כמו דאבור, כל שחקן עם פוטנציאל להבריק ולהוביל הוא בסכנת עזיבה. מכבי ת"א יכולה לנסות לזהות הבטחות צעירות, להמשיך לגדל עוד קהינדה ומאיוקה, אבל אם ההבטחות יתממשו והשחקנים יפרחו, הם יעזבו תוך שנה-שנתיים-שלוש.

הסיבה לכך היא לא שמכבי לא משלמת מספיק. בדרך כלל השחקנים העוזבים משתכרים גם בקבוצתם החדשה פחות ממה שמרוויח זהבי. הסיבה היא גם לא זמן משחק, צעירים שראויים לדקות האלה מקבלים אותם. הסיבה היא פשוטה: השחקנים לא מעוניינים להצליח במכבי ת"א. הם מחבבים את מכבי וישמחו בשמחתה, אבל לעצמם הם מאחלים להגיע למקום אחר. אוהדי יריבות מספרים לנו שאנשי צוות זרים באים למכבי רק כדי לעשות סיבוב. להצליח ולברוח. אבל מה עם, נניח, עומרי בן הרוש? הוא כן בא כדי להישאר? לעזאזל, אפילו ייני הלך.

מסיבה זו אני לא באמת מזיל ריר על רועי קהת, בניגוד לחברים צהובים אחרים. אם הוא היה רוצה להצליח במכבי הוא לא היה עוזב את מכבי מראש, ואם הוא יגיע למכבי זה לא יהיה באמת כדי להצליח במכבי. אם יבוא זה יהיה כדי "לעשות סיבוב" להצליח וללכת. (Not that there's anything wrong with that) זה לא שאתנגד שהוא יגיע למכבי וייתן עונה או שתיים טובות, זה בטח עדיף מאשר שימשיך להסתובב בקבוצות אחרות בליגה ולעשות נזקים, אבל לא בו תלויה תקוותי.

אז איזה רכש אני כן מחפש? בואו תסתכלו על השלד הנוכחי של מכבי:

גל אלברמן, ערן זהבי, ראדה פריצה, ברק יצחקי, ניקולה מיטרוביץ', חואן פבלו, יואב זיו, ברק יצחקי, קרלוס גארסיה.

אף אחד מהשחקנים האלה לא הגיע בגיל צעיר (26+), כולם הגיעו אחרי שהם כבר יצאו לחו"ל, יודעים בדיוק איך מרגישה הליגה הבלגית/הגרמנית/איטלקית/אנגלית/ספרדית, ובמה זה כרוך לשחק שם, והם החליטו שאת הקריירה שלהם הם רוצים למצות בישראל במועדון הצהוב והכחול שלנו.

***

בניגוד לצעירים שעבורם מכבי היא עוד צעד בדרך אל מעבר לים, כל הוותיקים האלו מבינים שהצלחה עבורם היא הצלחה כאן, עם מכבי ת"א. הם לא משחקים עם עין אחת פוזלת לשווייץ ובלגיה, ועבורם לא כל עונה היא "שנת חוזה". שחקנים כמוהם הם עבורי הפרופיל של שחקן רכש טוב: כדורגלן מוכשר, שרואה באופק את שנות ה30 שלו, כבר לא רודף אחרי חלומות, מבין שכבר לא תהיה לו את הקריירה של בניון. שחקן שמה שמעניין אותו זה לעסוק במקצוע שלו, ולמצות את המקסימום מהקריירה שלו בסביבה טובה, בקבוצה שמשלמת יפה ובזמן, ואם אפשר אז מדי פעם גם איזה טיול מאורגן לשלב הבתים של ליגת האלופות.

 

 

בהמשך לפוסט הקודם. איזה מין פלייאוף הייתי מציע לליגת כדורגל מקומית?
דברים שקשה למדוד בסטטיסטיקה

83 Comments

יואב 31 במאי 2015

זה חייב להיות שילוב של הדברים.
מכבי צריכה לייצר ולמכור לייצר ולמכור.
העסק חייב להיות בתנועה.
הפרופיל עליו אתה מדבר הוא מעולה לבחירת זרים.
אבל אין לי בעיה לקבל שנתיים טובות מדסה(נניח) ולמכור.

מעיין אוהד מכבי 31 במאי 2015

כל מילה. הדרך היחידה של מכבי להתקדם היא להמשיך לייצר ולמכור. זה ירענן את הסגל, זה יעזור להישגים באירופה וכמובן חיוני גם לשליטה בזירה המקומית.

הזרים, בדיוק כפי שיורדי נהג עד כה, לצד רכש ישראלי "נוצץ", צריכים לתת את היציבות והניסיון.

martzianno 31 במאי 2015

זה חשיבה בקטן מה שאתה מציע.
וגם משעמם.
זה טוב כדי לשלוט בליגת פח שלנו לנצח (לנצח = כל עוד מיטש שופך פה כסף) אבל לעולם הקבוצות הקטנות (ואני מדבר על אירופה כרגע) יהיו בית גידול לגדולות. ואין רע בזה.
חייבים גם איזה שחקן שניים רעבים שעוד יש להם חלומות ולא יסתפקו בביצה המקומית. רק איתם תגיע לאנשהו.

ד"ר רזי הופמן 1 ביוני 2015

אני דווקא חושב שמיטש בא לת"א עם חשיבה מעט יותר עסקית. יש קבוצות בעולם שיכולות להחזיק את עצמן כלכלית עם השקעה לא גבוהה מאד של הבעלים. מכבי היא הקבוצה לה מאגר האוהדים הגדול בארץ ולכן משחקים באירופה באצטדיון כמו סמי עופר יכולים להכניס הרבה כסף. בנוסף לכך, השתתפות שנתית בשלב הבתים יכולה לסדר שנים בהן ההשקעות יהיו מינוריות.
ההבנה של הבעלים בכלכלה ידועה לכולנו ולכן פתח רשת של חנויות של המותג מכבי וזו רק ההתחלה. אם יצליח להחכיר שטח אדמה מעריית ת"א ולבנות אצטדיון ל 40000 איש קניון חדש ואולי אפילו מלון (אני מניח שזו אחת מהכוונות שלו) ההשקעה עוד עשוייה להחזיר את עצמה בימי חייו.
פיתוח ומכירת שחקנים כמו בבאזל צריך להיות עוד שיקול מסחרי נבון וחשוב של גולדהר!
אם הוא צריך שיעורים שילך לטביב והלוזונים שתמיד ידעו לגזור קופון.

גיסנו 31 במאי 2015

זה נכון ואני מסכים גם עם יואב, אבל אתה צריך גם וגם. הייתי מעדיף שהצעירים ש"עושים סיבוב" יגיעו מהנוער שלנו, וזה יקרה לדעתי עוד כמה שנים – בינתיים מכבי יכולה וצריכה לשאוב אליה גם כשרונות צעירים מרחבי הליגה ש"יעשו סיבוב", אחרת אתה גם עלול למצוא את עצמך עם סגל שרובו מורכב משחקנים שבעים שכבר עשו את כל מה שאפשר.
שחקנים צעירים שמגיעים רעבים לתארים ומתים להוכיח את עצמם כדי להגיע למדרגה הבאה ממריצים את הקבוצה. שלא לדבר על זה שעם פוטנציאל הכנסות מוגבל, פיתוח ומכירה של צעירים הוא מקור הכנסה קריטי לקבוצה במעמד של מכבי באירופה.

מה שכן מכבי יכולה לעשות זה להצליח מספיק באירופה כדי שהיא עצמה תהפוך לקרש הקפיצה לבנודסליגה, ואז הדאבורים והדמארים של העתיד יעדיפו להעביר עוד שנתיים במכבי בדרך לליגות הגדולות במקום להוסיף תחנת מעבר בבלגיה/שוויץ/אוסטריה (הטרנד החדש).

איציק 31 במאי 2015

איך שקראתי את הפתיחה לגבי אוהד הקבוצה הלא נכונה, הרגשתי איך גידי דמתי חזר לפעילות ושימשון שוב משחקת באיזה דרבי תל-אביבי ;)

D! פה ועכשיו 31 במאי 2015

אני חושב שכולנו נסכים על הגם וגם.

מה שכן, עדיף לגדל את הגם הצעיר ולהחזיר אותו הביתה אם הסיבוב האירופי שלו נכשל.

שזה בעצם לשלב את השיטה של "באזל" כמו שיניב קרא לה. חוץ מזה שאם זהבי ישאר פה עוד שלוש שנים ואם מכבי תעלה פעמיים לליגת האלופות בחמש-שש שנים הקרובות יהיו גם שחקנים שיבינו שעדיף להם להיות פה ולא ללכת.

הרבה אם.

יניב פרנקו 31 במאי 2015

הגם וגם היא תמיד גישה בעייתית.
נוער לא יכול לעשות את הקפיצה להרכב וסגל של מה שנבנה במכבי.
שחקנים מוכשרים בני 21-22 שיש בידיהם את הבחירה (לא מקרה דסה אלא מקרה רועי קהת) ירצו להבין שיש להם אפשרות אמיתית לפרוח במכבי – ברגע שיחושו את הגם וגם יבינו את הבעיה וילכו לאוסטריה וינה של העולם שם אין גם וגם עבורם וחלון ראווה לא פחות טוב.
ךפחות בגישה של דגש ברור איפה הפוקוס.

יואב 31 במאי 2015

קהת היה סטארטר במכבי אם היה בוחר בה. לא זה היה השיקול שלו וזה גם סבבה.

D! פה ועכשיו 31 במאי 2015

נוטה להסכים איתך ולכן הוספתי בסיום "הרבה אם".

שאלת ההשתלבות של שחקנים צעירים היא חשובה ותלויה מאד גם במנג'ר. אם כי לטעמי בכל שנה או שנתיים עשוי להשתלב שחקן אחד (או שניים מתוך שנתון ממש מעולה). כמו דור פרץ השנה.

גיסנו 1 ביוני 2015

בקבוצה כמו מכבי כעת, שחקן אחד מהנוער שמשתלב ברוטציה בכל עונה זה הישג גדול.
ב 3 השנים של ג'ורדי, קיבלו את הצ'אנס לא מעט שחקנים. מרגוליס, אלטמן (שאמנם חזר מחו"ל אבל גדל במועדון והגיע בן 19 אאל"ט), לוגסי (על אף ה-גול ההוא) וריף פרץ לא עמדו ברמה הנדרשת, וזה קורה. גם רכש צעיר כגון אבו זייד לא צלח – וגם זה קורה. שחקנים שקיבלו צ'אנס לא מספיק לדעתם עזבו (דור ז'אן, רועי קהת) וגם זה בסדר.
מצד שני שרן ייני עשה שדרוג ענק, דור פרץ השתלב היטב ברוטציה, מיכה נהיה סטאר בקנה מידה מקומי ודאבור היה הופך לחלק אינטגרלי מהקבוצה לולא סעיף שחרור מגוחך מתנת נמני.
אם בעונה הבאה נזכה לראות שחקן נוער נכנס לרוטציה מבלי שהישגי הקבוצה ייפגעו – דיינו.

אריק האחר 31 במאי 2015

דווקא השורה הקטנה בטור שמתייחסת לאי הוודאות של זהות המאמן לעונה הבאה מטרידה
אותי מאד.
לגופו של עניין אין לי בעיה לדוגמא אם מחר דור מיכה יחליט לצאת לשחק באירופה זה חלק מהתהליך
שקורה בכול מקום בעולם השאיפה לנסות במקום יותר טוב מבחינה מקצועית ובטח אם השכר עולה .
כולם מדברים על טור ההוצאות בתקציב של מכבי אבל פתיחת הפערים חייבת להיבחן לא פחות בטור ההכנסות .
אין לי מידע מדויק אבל בטוח שמכבי בשלוש העונות האחרונות הגדילה משמעותית את טור ההכנסות שלה ביחס לעצמה ולשאר הליגה .
מכירת שחקנים בעידן המודרני ושיחרורם לא פחות קריטי מרכישה נכונה .
מכבי תעשה את החיזוקים הנכונים ובסוף התהליך תמכור גם שחקנים שלה ביחס הקניה
זאת לא נבואה כי אם התבססות על מה שקורה
בנוער ועל ניהול תקין שכל הזמן משתפר.

גיא זהר 31 במאי 2015

הייתי משווה את רועי קהת לגל מקל. שניהם העדיפו ללכת למקום שנותן להם הזדמנות אמיתית ומאחורי ההחלטה שלהם לא היה בהכרח שיקול כספי. כשעמדה בפני שניהם האפשרות לחזור למכבי שניהם העדיפו להשאיר את האופציה ללכת למקום טוב יותר פתוחה. בלי שום קשר, בעניין דאבור היתה פשלה שנלמדה עם מיכה. בכל מקרה השלד של מכבי בשאיפה יהיה מורכב כפי שכתבת משחקנים בני 26 פלוס שחוו את אירופה כשאליהם מצטרפים בוגרי מחלקת הנוער שיעשו שנתיים שלוש ויתקדמו הלאה. לדעתי קנייה של שחקנים מהליגה במחירים מופקעים תביא לסחרור ומרמור בקרב השלד. אפשר לסבול שכר גבוה של זהבי ובן בסט. אי אפשר לסבול דמי רכישה מופקעים של דרסה ואזולאי.

בלייק 31 במאי 2015

לא בדיוק. רועי קהת קיבל המון הזדמנויות כשחקן צעיר. כבר במכבי של איווניר. אבל גם בהמשך, הוא הושאל קיבל הזדמנות לדקות רבות בקבוצה פחות עמוסה (ב"ש של לפני 3 עונות). רועי קהת (והמשפחה שלו) רצה שליטה על העתיד המקצועי שלו. רצה לקבוע אם לעבור בהשאלה ולמי, וכשזה לא הלך דרש את הכרטיס ביד, וקיבל את מבוקשו באמצעות בוררות.

יניב פרנקו 31 במאי 2015

רועי קהת בוא דוגמא מצוינת
בגיל 18 אין לו מקום במכבי – בגיל 22 יש לו אבל הוא יודע שהקריירה שלו תיעצר.
זו הדילמה המרכזית – שחקנים בני 22 כמו ניר ביטון, רועי קהת, דאבור הם כבר בגיל שיכולים להיות פקטור מרכזיב ארץ וגם באירופה – אבל מי שכרטיסו בידו (בניגוד לדסה לדוגמא) לא ימהר לבוא למכבי הנוכחית שבה יש סגל עמוס כל טוב וליבה מרכזית של שכבת גיל בני 27 שחזרו עכשיו מאירופה עם אגו ושכר גבוה (כמו עדן בן בסט).

יואב 31 במאי 2015

למה שתיעצר? הקישור של מכבי היה נבנה עליו.
אני לא רואה את דור מיכה מתלונן, ההפך. משתפר, מאריך חוזה ושחקן הרכב משמעותי.

דגש 31 במאי 2015

דור מיכה הוא החריג. הוא לא חולם איך לצאת לאירופה כמה שיותר מהר. הוא שלם עם המקום שבו הוא נמצא. זה לא דבר מובן מאליו ויש לזה משמעות גדולה מאוד.

רוב השחקנים בליגה לא מרוצים מהמקום שבו הם נמצאים. נותנים להם אצבע והם רוצים את כל היד, מקבלים את היד מחפשים את הזרוע. עד שפתאום הם מוצאים את עצמם במקום שגדול עליהם ומגיעה המכה והם חוזרים. לכן אצל רוב השחקנים אני לא אנסה למצוא אותם בשלב שבו יש להם אצבע והם רוצים את כל היד, ואהיה בשבילם "היד" כתחנת מעבר. אני אחכה לרגע שבו הם קיבלו את המכה ואנסה לקבל אותם למשך 7 שנים.

יניב פרנקו 31 במאי 2015

אבל מיכה מוכיח את התיאוריה שלי – הוא כבר מספיק טוב להיות אחד הבולטים במכבי ובליגה – אם היו למכבי עוד 2-3 כאלה היא לא הייתה נפגעת והפוטנציאל של מיכה לעוד שנה ושנתיים (שלאחריהן ייצא ככל הנראה) גבוה מורמוט – זה בהחלט מצב אידיאלי למערכת כמו מכבי שלא צריכה לחשוב על מכירה של שחקן במיליון יורו לקבוצה בלגית ויכולה להשאיר אותו גם בשכר נאה וגם לשדר לו שהוא ממשיך בהתקדמות מקצועית.
מיכה יכול להגיע לאותם מקומות באותו זמן שרועי קהת יגיע – יש מצב שאפילו לפניו.

דגש 1 ביוני 2015

מיכה הוא החריג. איזה שחקנים יש ברמה שלו שכבר הצליחו בליגה ולא מחפשים לצאת לאירופה בהקדם האפשרי גם אם זה שווייץ/בלגיה/אוסטריה? התשובה היא – אין שחקנים כאלה. להזכירך מיכה נמצא במכבי כבר חמש עונות מתוכן רק העונה הוא היה באמת שחקן חשוב וחסר תחליף, (בשאר העונות היה מצוין ומבריק, אבל היו גם אופציות על הספסל שלא פגעו ברמה של הקבוצה)

ברור שאני מסכים שהיה טוב אם היו למכבי עוד 2-3 שחקנים ברמה של מיכה שיישארו 5-6-7 עונות ויספיקו לתרום משמעותית לפני שיילכו. אבל אני לא חושב שיש למכבי דרך ליצור מצב כזה. אני חושב שבסיפור של מיכה יש גורם מרכזי אחד. קוראים לו "דור מיכה". כל כדורגלן רואה הצלחה בדרך אחרת, מיכה רואה בהתקדמות במכבי הצלחה וזה דבר נדיר אצל כדורגלנים צעירים.

אפשר לדמיין מצב שבו יום אחד מכבי ת"א תהיה שוות ערך לקבוצות בלגיות בעיניי שחקנים מקומיים, אבל אני לא חושב שזה יקרה ב7 השנים הקרובות.

יניב פרנקו 1 ביוני 2015

למה אין שחקנים – טוואטחה לדוגמא במכבי חיפה יכל לצאת בסיום חוזה (והיה לו קיץ קשה עם האוהדים) והחליט להמשיך (ולדעתי בחר נכון, זה שחיפה כארגון בבעיה זה סיפור אחר) – גם לאלי דסה היה חוזה שנגמר השנה ובחר לחתום (סיפור שונה כמובן).
ערן זהבי לפני היציאה לפאלרמו או ניר ביטון היו ברמה המקצועית של מיכה היום (זהבי היה משפיע ממנו) – אלא שלהם לא היה ארגון חם ותומך (ועשיר) – אלא ממש דחפו אותם לצאת כדי לממש רווח – לכן ההנחה שרוב השחקנים רוצים בגיל 21-22 לצאת מהר מהר לאירופה היא מוטעית.
תן לשחקן בגיל הזה אפשרות אמיתית להתפתח מקצועית ושכר הולם והוא יישאר בארץ בשמחה – אלא שהתרגלנו למסלול קריירה מעוות.
אני גם די בטוח שרועי קהת הבין שבמקרה שלו במכבי יש לו את ערן זהבי על המשבצת (וברור שכרגע אין מה להשוות) ובחיפה יש קצת כאוס אז יצא לוינה – זו לא העדיפות האוטומטית הראשונה.

גיסנו 1 ביוני 2015

אני לא יודע אם למיכה יש הצעות מחו"ל או לא, אני מאמין שאם היה באמת רוצה לעזוב לא היה מחדש חוזה ומחכה להצעה קורצת מבלגיה/שוויץ/אוסטריה. אני בטוח שהיו מצליחים למצוא לו מתעניינים.
טוואטחה היה מת לצאת לאירופה, הוא רק שכח שהוא צריך להציג יכולת ראויה בשביל לקבל הצעות.

יניב פרנקו 1 ביוני 2015

אל תתבלבל – טוואחה בצד שמאל עדיף על דסה בצד ימין ועדיף על בן הרוש ואם היה רוצה לצאת לשוויץ או וינה היה עושה את זה בלי בעיה .

גיסנו 1 ביוני 2015

מצטער, אני לא משוכנע לגבי ההשוואה לדסה, ולגבי בן הרוש העובדה ששניהם לא משהו לא הופכת את טוואטחה לטוב יותר. נוטים לשכוח את זה שבלא מעט משחקים הוא איום ונורא הגנתית אבל מהלך התקפי יפה משכיח את זה מכולם.

אריק האדום 31 במאי 2015

הניואנס של סגל ישראלי פחות משמעותי למכבי היום.
סגחל ישראלי צעיר וזמני או סגצ ישראלי מבוגר וקבוע ייתנו אותו דבר, שליטה בליגה המקומית (לא מוחלטת אני מקווה).
מכבי צריכה להסתכל על מצבת הזרים שלה, שגם ברמה הישראלית היא סבירה פלוס. אולי אפילו טובה. אבל כדי לכבוש פסגה חדשה היא חייבת זרים ברמה אחרת (סטייל גארום לרואה ומעלה) העניין שאת זה קשה להביא. בטח חמישה כאלו.
אני הייתי מעבה את הסגל הישראלי ומחתים 2-3 זרים ברמת שכר וכשרון אחרת ממה שנחת פה אי פעם ומוסיף אולי עוד זר או שניים ברמות הרגילות.
אבל להתרכז בזר איכותי ממש עבור כל חולייה, כזה שיהווה שדרה של הסגל.
כמובן אם מכבי רוצה להשתדרג.
כדי להמשיך לשלוט בליגה מכבי לא צריכה לעשות כלום לטעמי.
הוכח כאן שמספיק כושר גופני ושקט תעשייתי.
וכמובן…. כסף כסף כסף

בלייק 31 במאי 2015

לא מבין מה כל כך מפחיד בשחקנים שבאים "לעשות סיבוב" לכמה עונות. ממילא רוב השחקנים הותיקים נותנים למכבי 2-3 עונות טובות. שחקן ותיק, אחרי 2-3 עונות, תוקע את המערכת. יש לו ותק ו"כבוד", הקהל אוהב או שונא אותו, הוא רגיל להשתכר הרבה מאוד כסף, וחלקם חי בהכחשה באשר ליכולות שלהם (לא קל להכיר במגבלות הגיל והעייפות המנטלית). מחוזים של שחקנים ותיקים גם מאוד קשה להיפטר (בלי להשלים להם שכר).
מה רע בקהינדה? מה רע המאיוקה? קונאטה? יש בזה גם כסף, גם יוקרה וגאווה, גם נהנים כמה עונות משחקן טוב וגם העלאת האטרקטיביות בשוק בשחקנים. זאת כבר תקרת זכוכית שקשה מאוד לקבוצה ישראלית לפרוץ. שיגיעו 50 כאלה, הלוואי. אם יהיו 10 כאלה שיגיעו לליגות בכירות, סוכנים יציעו עוד שחקנים למועדון כזה, שיודע לקדם שחקנים ולא עוצר אותם מלהתקדם.

אגב, יני, טיבי, מיכה לא חלק מהשלד? כמה שנים הם במועדון? לטיבי יש עוד הזדמנות, אבל שני שחקני בית שנשארו בקבוצה (והיו בה גם בתקופות פחות טובות) ונשארו שנים ארוכות מאוד. אתה כותב שאפילו יני עוזב. כשיגיע שחקן הרכש הותיק שיתן 6-8 עונות טובות במכבי, אולי אז תוכל להגיד שעדיף רכש ותיק אחרי סיבוב באירופה, על פני שחקן בית. אגב, זה שהקבוצה הצליחה עם זהבי למשל, לא הופך כל ליגיונר שחוזר לסיפור הצלחה מסחרר. למעשה זה הפוך. רוב הליגיונרים חוזרים לארץ ונראיםפחות טוב מאיך שנראו לפני שיצאו.

דגש 31 במאי 2015

שלום בלייק, אני עונה לך, אבל הדברים תקפים גם להרבה מהתגובות האחרות.

אני לא חושב שיש משהו רע בלהביא שחקנים טובים שיישארו לשנים ספורות. אבל יש בישראל איזו חיבה גדולה למציאת מציאות כשרוב רובו של הכסף האמתי נמצא אצל שחקנים מוכרים. שלומי אזולאי ובן רייכרט הופכים להיסטריה ויוצרים הייפ, אבל היי – גם אלירן עטר הוא שחקן לא רע בכלל ומכבי חיפה עשתה עסקה טובה כשהביאה אותו. איכשהו העניין הזה מתפספס בקיץ והיה חשוב לי להדגיש אותו. קהת אחלה שחקן, אבל גם ריקן לא רע בכלל. אני מסכים לחלוטין שכל קבוצה צריכה להחזיק גם שחקנים צעירים, אבל עבור קבוצות ישראליות, שאירופה לוקחת להם את השחקנים הטובים כשהם מתקרבים לשיא התרומה של השחקנים הצעירים מוגבלת מאוד.

לגבי טיבי, גם הוא עשה את הסיבוב האירופי שלו, כך שבמידה מסוימת הוא גם מתאים לפרופיל שתיארתי.
אני מסכים שייני ומיכה הם חורגים מהתיאור הזה, אבל הם עדיין מיעוט, ובכל מקרה לא המלצתי לסגור את מחלקת הנוער נתבקשתי לכתוב על שחקני רכש כך שכאן זה לא רלוונטי. (למרות שכן, התועלת של מחלקת נוער מוגבלת במצב הקיים ורואים את זה בסגל של מכבי,. מיכה, אגב, לא מחזיק בסעיף יציאה והוא די חריג).

גיא זהר 31 במאי 2015

במקרה של עטר רב הנסתר על הגלוי. מבחינה מקצועית זה בדיוק השחקן שמתאים למכבי ועדיין מכבי לא רצו אותו. מעניין למה.

דגש 31 במאי 2015

עטר הוא דוגמה, אבל ממש לא יחידה. מה תגיד על מדיניות הרכש של הפועל באר שבע, ברדה, ארבייטמן, מליקסון, אוגו וחובאן? גם בוזגלו, בתור אחד שהיה באירופה דומה לאפיון של השחקנים שלי יותר מאשר כל אותן המציאות החדשות, שחקנים שפרצו וכעת גדולים על הקבוצה שלהם (אגב, פעם גם זגורי היה ברשימה של אלה).

בלייק 31 במאי 2015

אני רק אזכיר (כתבת למטה בתגובה שמכבי שיררה את קהת) שמכבי לא שחררה את קהת. כלומר, לא פעלה אקטיבית לשחרורו למעט מה שנכפה עליה בבוררות.
אני לא פוסל את מה שכתבת בפוסט, אבל נאלץ להסכים עם רוב המגיבים ש״גם וגם״.
אין לקבוצות ישראליות (שרוצות להצליח באירופה) סיכוי בלי לנצל כל אפשרות טובה לשיפור. שחקן צעיר או מבוגר. יש יתרונות וחסרונות לשתי האפשרויות, אבל לא מאמין (במקרה כזה) בקביעה אסטרטגית מראש להתמקד בקבוצה אחת.

דגש 31 במאי 2015

לגבי קהת התכוונתי – מכבי לא הייתה מוציאה את קהת להשאלה לב"ש וכו' (אם הייתה יודעת מה ייצא ממנו).
לגבי המסקנה – אני לא מתנגד בכלל להשקעה בצעירים, ואני לא חושב שכתבתי בדבריי שצריך לוותר עליהם לחלוטין. מה שאני כן חושב זה שהמבוגרים לא מקבלים את המקום לו הם ראויים לעומת הצעירים שמקבלים מקום של כבוד למרות שהם השקעה לטווח קצר בלבד.

יואב 31 במאי 2015

דגש,
אני רוצה את ריקן כבר שלוש שנים. שחקן שחקן.

מעיין אוהד מכבי 31 במאי 2015

יואב אני מחכה לרגע שיהיה לי קשה להסכים איתך. בהתחשב בכמות התגובות שלנו כאן ובפורום זה לא טריוויאלי.

יניב פרנקו 31 במאי 2015

אין ויכוח על היכולות של ריקן – רק שאני לא רואה איפה הוא נכנס במשבצת של מכבי כרגע.
יעשה טעות אם יחזור .

יואב 31 במאי 2015

הכי ורסטילי שיש. בכל מקום בקישור וגם באגפים(הגנתית).

אזי 31 במאי 2015

נורא קשה להיות הקבוצה שמפתחת שחקנים.
נורא קשה כי כדי למכור שחקן לאירופה, הוא צריך קודם להסריח שנתיים בקבוצה שלך וללמוד להיות שחקן כדורגל.
ואז אחרי עונה טובה אתה מוכר אותו, ובכסף אתה לא תקנה את אותו כישרון. אתה לא יכול למצוא את אותו כישרון, בטח לא במאגר שלנו.

מצד שני, מכבי מתבססת על מאגר של ליגיונרים.
ברור לכולם שהשחקנים הישראלים שמגיעים לאירופה הם בדרך כלל באמת הישראלים הכי טובים והם משתפרים המון באירופה, גם מלשבת על הספסל.
להתאמן את האימונים, את האינטסיביות, את המקצוענות. זה נותן להם יתרון.
אז לשלוח ישראלים צעירים לאירופה, יתרום לכמות הישראלים הלא מאוד מבוגרים שחוזרים מאירופה לארץ. עליהם מכבי בונה.

אבל קבוצה, כל קבוצה, היא שילוב של הכל.
היא הזהבי והיצחקי והפריצה והגרסיה שהיו באירופה ויודעים מה יש להם ביד.
היא המיכה והטיבי והבן חיים שיודעים מה יש להם ביד אבל רוצים לראות מה יש על העץ.
והיא הבן הרוש והייני והמיטרוביץ והאייבינדר. האפורים. השחקנים שיכולים להסתובב בליגה ואף אחד לא ידע מה הם שווים. השחקנים שלא יקבלו הצעה מאוד מפתה מחו"ל.

הדבר היחיד שמכבי כרגע בודאות לא, היא המרגוליס והקהת והג'אן.
מכבי לא יודעת לשלב את שחקני הנוער שלה בחזרה אל תוך הקבוצה הבוגרת. ואת זה היא חייבת ללמוד.

דגש 31 במאי 2015

את דור מיכה ודור פרץ מכבי גידלה יפה מאוד. אני לא רואה ברחבי העולם קבוצות גדולות שזוכות בתארים מדי שנה שמשלבות בכוח שחקנים צעירים רק בשביל העתיד (ולמרות שעל הספסל יש להם אופציה עדיפה).

פעם המצב בשוק הישראלי – אירופאי היה שונה. פעם שחקנים ישראלים היו נותנים יותר עונות טובות לפני שהם יוצאים, פעם היה צריך הרבה יותר בשביל לצאת לאירופה. היום הרבה שחקנים יוצאים לבלגיה, שווייץ ואוסטריה וזה אומר שפחות שחקנים טובים נשארים בארץ. יעקב שחר בנה פעם את מכבי חיפה שיש בה שחקנים שנכנסים ויוצאים (רביבו, בניון, ברקוביץ') היום אייל גולסה, ניר ביטון ודאבור יוצאים לחו"ל בשלבים מוקדמים יותר, והם לא צריכים לתת סיבוב טוב בליגה בשביל זה, כי קבוצות בחו"ל מוכנות לקנות אותם עוד קודם. התוצאה של כל זה הוא שמשך הזמן שבו תקבל את השחקנים הצעירים בכושר של שחקן שמתאים לאלופה ישראלית ירד בהרבה.

לכן הרבה יותר קשה, לא רק למכבי, להמשיך להפיק רווחים מהשלב שבו שחקנים פורצים אבל עוד לא השיגו חוזה באירופה. בשביל לעשות את זה אתה צריך להיות שרצקי או טביב שמוכנים להמר ולקחת סיכונים (הרי אם מכבי הייתה יודעת שזה מה שייצא מקהת היא לא הייתה משחררת אותו מראש. שרצקי הימר והצליח) כי הם לא דורשים מעצמם להתמודד על אליפות כל עונה. קבוצות שצריכות את השחקנים שלהם בכושר שמתאים לאלופה ישראלית – לא יכולות להשקיע בצעירים יותר מדי. ומכבי ת"א, מכבי חיפה והפועל ב"ש לא עושות את זה.

אזי 31 במאי 2015

בקיצור, מכבי תל אביב סל :)

יניב פרנקו 31 במאי 2015

דור מיכה הוא כבר שחקן על מסלול של כוכבות בכל תסריט – דור פרץ ממש לא

D! פה ועכשיו 31 במאי 2015

יניב – לפרץ זו עונה ראשונה.
אזי – מיכה משתלב לאט לאט. פרץ השלתב העונה המון. בתכלס מועדון גדול יכול לשלב כל שנה שחקן אחד, או במקרה הכי מוצלח ומדהים שניים, ממחלקת הנוער שלו. זו צריכה להיות המטרה של הנוער – להעלות כל שנה שלושה שחקנים לסגל הבוגרת, אם אחד מהם מצליח לשחק 20 משחקים בעונה זה ענק.

יניב פרנקו 1 ביוני 2015

בגלל שזו עונה ראשונה בהרכב אי אפשר לקבוע שדור פרץ במסלול להתפתח להיות שחקן במכבי או שמכבי גידלה אותו יפה כמו את דור מיכה.
הוא בקלות יכול למצוא את עצמו על מסלול של לוגסי או אלטמן – סה"כ השנה היה לו קצת מזל מבחינת המתחרים על המשבצת.

אזי 1 ביוני 2015

אני לא חושב שאתה יכול להגיד שהיה לפרץ מזל.
פרץ קשר אחורי בכלל, בקבוצה עם אלברמן, מיטרוביץ, ראדי, נוסא (ואפילו אייבינדר)
אבל פאקו החליט להסב אותו לבלם.
לקבוצה שהבלמים הפותחים שלה כנראה הכי טובים בארץ, ומחזיקה את בן הרוש וייני שיכולים להיות בלמים וזיו או שפונגין שיכולים לחפות עליהם באגף.

אם יש משהו שכן היה השנה לפרץ – זאת תחרות.

יניב פרנקו 1 ביוני 2015

בסדר, אתה אומר את אותו דבר, בתפקידו המקורי בו הוא יכול להיות פוטנציאל לקשר הרכב פותח במכבי בעוד 2-3 הוא לא מתקרב היות ויש עומס – בשנה הראשונה שלו בבוגרים הצליח להשתחל לרוטציה של הבלמים- אבל מחר הוא יכול למצוא עוד בלם בכיר בסגל וללכת אחורה – מצבו שונה מהותית מדור מיכה שהוא כבר היום שחקן בכיר.

גיסנו 1 ביוני 2015

מיכה כבר עונה חמישית בבוגרים, לפרץ זו עונה ראשונה, והיא הייתה טובה בהרבה מהעונה הראשונה בבוגרים של לוגסי/אלטמן וכו'. היא גם הייתה טובה בהרבה מהעונות של ריף פרץ, אחיו הגדול.
אני משוכנע שבניגוד לאחרים, כשג'ורדי בונה את הסגל לעונה הבאה דור פרץ הוא חלק לגיטימי ברוטציה.

D! פה ועכשיו 1 ביוני 2015

יניב,
אני לא טוען שהוא יהיה כוכב במכבי או אפילו שחקן סגל בליגת העל בעוד שנתיים.

פרץ הוא דוגמא לזה שמועדון בסדר גודל של מכבי, היום, בארץ, צריך כל שנה להעלות בין שחקן לשניים לבוגרים. בשאיפה שכל שנתיים שלוש הוא גם יגדל כוכב. פרץ היה השחקן הזה השנה ונראה אם גם בשנה הבאה יהיה אחד כזה.

אני גם מסכים עם אזי, אין לזה קשר למזל. לא במובן של במקרה אין אף אחד אחר, כולם נפצעו או משהו. מזל וטיימינג כל שחקן צריך. הוא קיבל הזדמנות והשתמש בהם. בניגוד למשל למרגוליס שמסריח את המגרש כבר שלושה מאמנים.

יניב פרנקו 1 ביוני 2015

הטענה שלי היא שבגיל 18 אין לשחקן מהנוער הרבה סיכוי במכבי של היום (מיכה עלה לבוגרים במכבי אחרת) להשתלב – אבל לשחקן בן 22 שכבר ברור כישרונו (כמו דסה של היום) יש יכולת לתת הרבה יותר בקדנציה של שלוש שנים משפונגין.

D! פה ועכשיו 1 ביוני 2015

אני מסכים שזה יהיה קשה לכל שחקן צעיר להשתלב. אבל לכן זו המטרה של מחלקת נוער – לדאוג שיהיו שחקנים שישתלבו.

פרץ, דרך-אגב, התחיל את העונה בן 19 והשתלב יפה מאד. אז קשה ואפשרי הם לא שני ניגודים.

שגיא 1 ביוני 2015

מכבי לא יכולה לגדל שחקנים. היא רוצה תארים כאן ועכשיו. אין לה זמן לבזבז על טיפוח שחקני נוער.
אם פה ושם מצליח להיתפס איזה כשרון אחד או שניים בעונה, זה מצוין אבל זה בעיקר בונוס.
מה גם שמכבי מנסים. בכל שלושת העונות האחרונות הרבה שחקנים צעירים קיבלו קרדיט ופשוט לא עמדו בציפיות:
אלטמן, מרגוליס, אבו זייד, דהן, לוגסי, ברק לוי. כולם קיבלו את צ'אנס ואני לא זוכר שום תרומה מאף אחד מהם.

יניב פרנקו 1 ביוני 2015

אבל הדיון הוא לא על שחקני נוער.
באותו מובן אתה צריך לשאול את עצמך האם האם למכבי לשים כסף גדול על מיטרוביץ ואיגיבור או לקנות את ניר ביטון בגיל 22 – ליהנות ממנו 3 שנים ולנסות למכור אותו לקבוצה בכירה בגיל 25-26.

גיסנו 1 ביוני 2015

אני לא מבין את הנחת המוצא שלך ושל עוד מגיבים כאן, שניר ביטון/רפאלוב/חמד ירצו להגיע למכבי מאיפה שהם עכשיו.

יניב פרנקו 1 ביוני 2015

ניר ביטון של היום לא יגיע למכבי גם עם יעמדו על הראש.
אבל אני חושב שלפני שיצא לסלטיק כאשר היה קשור בחוזה לג'קי בן זקן לשאלה של מי משלם יותר על כרטיס היה משקל – אז בתנאים ההם לשים יד על כישרון כמוהו בחוזה ארוך היה ריאלי.
היום כבר לא.

ניתאי 31 במאי 2015

ואז מכבי קנתה את אלי דסה ושלומי אזולאי והפוסט התרסק…

דגש 31 במאי 2015

מכבי גם קנתה את בן חיים ובן הרוש.
מכבי תמשיך לקנות עוד שחקנים כאלה.
אבל תמיד יהיה סעיף שחרור שיכסה את העלויות של העסקה. ככה מבחינתך יש אפס סיכון בהשקעה. אז מה רע?
זה עדיין לא אומר שמכבי בונה עליהם שיובילו את הקבוצה בשנים הבאות.

ניתאי 31 במאי 2015

בוא נגיד שאלו לא השחקנים שיביאו אותך לצמפיונס.

שגיא 1 ביוני 2015

אז מי כן?
אתה מכיר מגן ימני ישראלי יותר טוב מאלי דסה? שפונגין כבר במכבי להזכירך.
יש קשר מרכזי ישראלי יותר טוב משלומי אזולאי בשוק?
היה קהת, הלך. אפילו מרוואן קבהא הלך. מי כבר נשאר?

ניתאי 1 ביוני 2015

מי כן זו שאלה טובה. השניים האלו בטוח שלא. כבר ראינו שמכבי צריכה שדרוג, וזה לא הם (היום).
בכל מקרה לפי המודל הנל הייתי מצפה ממכבי להתאבד על גולסה, כיאל, ריקן. אפילו רפאלוב.

רועי 1 ביוני 2015

השחקנים שציינת לא מבטיחים אוטומטית עלייה לליגת האלופות, הם לא עד כדי כך טובים.
הם לא יחזרו לארץ בשביל פחות ממה שבן בסט קיבל.
אני משוכנע ששנה שעברה היו כאלה שאמרו שמכבי צריכה חלוץ ישראלי ברמה (שהוא ליגיונר מן הסתם), אז "התאבדו" על בן בסט. כולם יודעים איך זה נגמר.

ניתאי 1 ביוני 2015

כי התאבדו על החלוץ הלא נכון… סתם, ברור שיש נפילות.
אפחד לא מבטיח כלום. השאלה איך אתה מגדיל את הסיכויים. אזולאי ודסה, נכון להיום, זה כלים להמשך השליטה בארץ (כחלק מקבוצה דומיננטית). אם רוצים להגיע לצמפיונס צריך שחקנים ברמות אחרות. כן, מי שציינתי למעלה הוא דוגמא ליותר טובים.
גם טל בן חיים שעכשיו מדברים עליו.

רועי 1 ביוני 2015

הם טובים להעפלה מקרית פעם בכמה שנים.
הדור הנוכחי של הישראלים לא יכול להחזיק קבוצה בליגת האלופות למשך כמה שנים, בדיוק כפי שהנבחרת לא מסוגלת לעלות לאליפות אירופה.
בשביל להתבסס באירופה צריך להגדיל את מכסת הזרים מחמישה בלבד. לא רואה את זה קורה בקרוב.

יניב פרנקו 1 ביוני 2015

בשביל להתבסס באירופה (בליגת האלופות, בליגה האירופאית הפועל כבר הוכיחה שאפשר).
צריך אחד משלוש
1. או באמת לפתוח את הליגה ל7 זרים לפחות (אני בעד דרך אגב בלי קשר למכבי)
2. או ללכת בכל הכוח על השחקנים "שלא רוצים" לחזור לארץ (רפאלוב, רמי גרשון, חמד, כאלה)
3. או לבנות מערכת של כשרונות העל הצעירים (ניר ביטון, דאבור, טוואטחה)

גיא זהר 1 ביוני 2015

אתה יכול לפתוח את הליגה גם לעשרה זרים, במפעלים האירופאים ישחקו רק חמישה

D! פה ועכשיו 1 ביוני 2015

אין ספק שצריך לחשוב איך משלבים יותר "זרים" בכדורגל שלנו.
לא ברור לי למה אין סיכום מול אופ"א לגבי הקלות בתנועת שחקנים אל ומישראל.

גיסנו 1 ביוני 2015

גיא, על סמך מה?
כי אם מותר לקבוצה מהאיחוד לשחק עם עד 5 שחקנים מחוץ לאיחוד, מה זה אומר בישראל לגבי זרים ספרדים למשל? הם זרים בישראל שמשחקת מחוץ לאיחוד, אבל הם לא "זרים שמחוץ לאיחוד האירופי".

גיסנו 1 ביוני 2015

ואז מכבי תקנה בסכומים מטורפים את השחקנים שאמרת וכולם (סביר להניח שגם אתה) יתמרמרו על הכסף שהרג את התחרות. וחוץ מזה מכבי עוד לא במצב שהיא מקפצה עדיפה על הקבוצות הנוכחיות של כל אחד מהנ"ל, לא רואה סיבה שהם יחזור לחוזה נמוך יותר מזה של זהבי למשל. אולי רק ריקן אם בציריך יחליטו לוותר עליו ואני בספק שזה יקרה.

ודבר אחרון – לפני 3 שנים ייני לא היה מגן ימני לאירופה ו/או קשר פותח בנבחרת, זהבי היה רחוק מאוד מ 25 שערים לעונה כסטנדרט, ראדי לא היה נחשב לאחד הקשרים הטובים בארץ, טיבי לא היה אחד מ 3 הבלמים המובילים בארץ, והמספרים של טב"ח ומיכה היו בערך חצי ממה שהם נתנו העונה. שחקנים משתפרים במכבי כי המערכת עובדת נכון, אם ג'ורדי רוצה את דסה ואזולאי זה אומר שהוא מאמין שבמכבי הם יעשו קפיצת מדרגה ויגיעו לרמה שיכולה להביא את מכבי לתצוגות יפות באירופה. אם זה באמת יקרה זה כבר תלוי בהם. בלא מעט מהמשחקים באירופה בעונה של סוזה אפילו איינבינדר נראה כמו קשר מרכזי ברמה.

שגיא 1 ביוני 2015

1+

יניב פרנקו 1 ביוני 2015

אני כאוהד הפעול אתמרמר בלי קשר. מה הקשר?
אבל ליישר קו – אם המטרה היא ישראל – הוכח בלי ספק שצוות אימון זר מספיק כדי לקחת מיטב כשרונות הליגה ולפתח אותם באופן שייראה כפער בלתי נתפש (קח מחר את ידין ומיצ'ל מחיפה ותאמן אותם באינטסיביות הזו ותקבל קפיצת מדרגה).
אבל אם המדרגה היא ליגת האלופות דרושה גם אסטרטגיה ברמת הכישרון הגולמי .

גיסנו 1 ביוני 2015

התגובה שלי פנתה לניתאי, שאני לא בטוח את מי הוא אוהד – אבל פשוט לתחושתי אלה שמטיפים הכי חזק שמכבי צריכה ללכת על רכש הרבה יותר גדול ומפוצץ הם גם הראשונים להתמרמר שהכסף של מכבי הורג את התחרותיות בליגה. יש הבדל בין מרמור כזה לבין מרמור שנובע מאהדת היריבה.
מעבר לזה שקרויף אמר כמה וכמה פעמים (כולל השבוע) מכמה סיבות שונות למה הוא מעדיף קודם כל להשקיע בסגל הישראלי – נראה שאסטרטגיית הרכש די ברורה בנושא ישראלים. מצד אחד מנסים להנחית את הישראלים הטובים ביותר שמחליטים לחזור לארץ (ולרוב את מי שבאמת רוצים גם מחתימים, למשל זהבי ובן בסט). מצד שני מנסים לשים יד על כשרונות עולים בליגה בתקווה שאת קפיצת המדרגה יעשו במכבי ולא באוסטריה (ואני מאמין שאם הקיץ הזה יהיה ייצוא של כמה שחקנים לקבוצות משמעותיות בחו"ל זה ישנה קצת את התפיסה של שחקנים כמו קהת למשל). ככה מביאים בקיץ אחד גם את בן רייכרט וגם את עדן בן בסט, למשל. אולי פתאום בקיץ הנוכחי נראה את שלומי אזולאי ודסה מחד ואת טל בן חיים הבלם מצד שני. ובנוסף אם יש שחקן נוער שאפשר להתחיל להריץ כמו דור פרץ או שון גולדברג – אז בכלל מה טוב.

ערן (המקורי) 31 במאי 2015

אוף טופיק:

אני רואה את התמונה של ה"פרשן", ומתחלחל.
נזכר איך עשה סיבוב אחרי סיבוב על מכבי בכל גלגול, מרגע שחזר בתור "הצב" מספרד, ועד שהורחק מקרית שלום סוף סוף.
המזיק הגדול ביותר למכבי בתולדות המועדון.
אחרי הדרבי של זהבי, ה- 3:2 הנדיר והענק, מספקר 8 יושב באולפן. הפרשניםפ בהתלהבות, חושבים שגם הוא יהיה. ענה להם בשקט וקור :"אני נייטרלי". עלק סמל. עלק צהוב. חולצות שחורות, זו המורשת שלו.
יבורכו מיץ', אביב בושינסקי, וכל מי שהיה שותף לסילוקו ממועדון.

כן, אני יודע, זה אוף טופיק. אבל פרנקו אשם ששם את התמונה שלו…

יניב פרנקו 31 במאי 2015

אני מתגעגע אליו…כמה יפים היו אותם ימים…

ערן (המקורי) 31 במאי 2015

לא תארגן לו משחק פרידה? ;)

גיא זהר 1 ביוני 2015

אל תדאג. הוא ממשיך לערבב את הערבובים שלו במקומות אחרים. באר שבע למשל.

ערן (המקורי) 1 ביוני 2015

מעניין אם קיימת מדיניות לא רשמית במועדון של ״לא רוצים שחקנים שמיוצגים על ידו״ (למעט אלה שכבר בקבוצה), כדי לוודא שימשיך לערבב במקומות אחרים, לא במכבי.

יניב פרנקו 1 ביוני 2015

לפי הנוכחות המרשימה שלו באירוע כמו ערב הגאלה של מכבי לא נראית מדיניות כזו. להיפך.
וזה מאוד הגיוני – האיש הוא הסוכן החזק בשוק הישראלי.

גיל שלי 1 ביוני 2015

הנוכחות שלו בערב הגאלה מטרידה אותי ברמות קשות, יש לו אנשים שעדין נמצאים בסביבה (שלומי אברמוב?)

גיא זהר 1 ביוני 2015

בכלל בבאר שבע הולך להיות קרב טיטאנים בין הסוכנים דהאן נימני. יהיה דיסקו.

יואב 1 ביוני 2015

שלומי אברמוב עובד במועדון. אחראי קשרי קהילה או משהו כזה. היה מיודד מאד עם אוסקר ומקורב מאד ליורדי.

סולי 1 ביוני 2015

יאמר לזכותך שמכבי המשיכה לעשות היום צעד בכיוון שאתה מדבר עליו- טל בן חיים הבלם בהחלט עונה לקריטריונים שציינת כאן..
מה שכן, לא חושב שאיזה שהיא קבוצה בארץ הייתה מתנגדת לקבל אותו, גם בגיל כזה….ברמה של הליגה שלנו, הוא בהחלט יכול להיות בלם על..
מקווה שאתבדה..

גיא זהר 1 ביוני 2015

טל בן חיים בלם טוב לליגה שלנו אבל יכול להיות בעיה בחדר הלבשה. חוץ מזה שברגע שהחתימו אותו דור פרץ נמחק, במיוחד שמשום מה לא מוותרים על גרסיה במצב הזה.

גיל שלי 1 ביוני 2015

אין אף אחד שיודע שקרלוס נשאר

יואב 1 ביוני 2015

דור פרץ קשר. הדקות כבלם השנה, יואילו לו בעתיד המזהיר הצפוי לו.
ואין דבר כזה (בתקופת יורדי) בעיה בחדר הלבשה.
לא יודע אם מוותרים על קרלוס או לא. אז בטח שפה לא יודעים.

יניב פרנקו 1 ביוני 2015

מוכן להתערב שלצד בן חיים וטיבי יהיה למכבי בלם זר נוסף.

שגיא 1 ביוני 2015

עם טב"ח, טיבי וגרסיה מכבי יכולה לשחק בשיטת שלושת הבלמים וגם טיבי יכול לשחק מגן ימני (התחיל את הקריירה ככזה).
זה נותן גמישות טובה למאמן בבניית ההרכב וגם תוך כדי משחק.
מה גם שגרסיה וטב"ח חצו את גיל ה-30 ומועדים לפציעות. אז תמיד טוב שיהיה גיבוי על הספסל.

יניב פרנקו 1 ביוני 2015

זה קצת מזכיר לי את ההערכות שברק לוי לומד מהשוערים הבכירים כחלק מהערכה שיחליף אותם יום אחד.
בשיטה הנוכחית מי שהוא לא כישרון מוכח ובשל לא יראה הרכב יותר מדי.

יואב 2 ביוני 2015

דור נשאר במכבי (ולא הושאל) בהחלטת מערכת.
גם ברק לוי. לא הכל מבשיל ולא כל תוכנית מצליחה אבל הכיוון של דור במכבי הוא מאד חיובי.
זה בסדר גמור. הכל בתנועה.

Comments closed