עונת המלפפונים – מכבי חיפה – מתן גילור

בפעם הראשונה שנכנסתי בתור איש מקצוע לסניף של וול מארט לא הבנתי על כולם דיברו כל השנים – כולה סופר מרקט ואת האמת די שגרתי.

לקח לי זמן להבין שהגדולה של וול מארט היא שהיא הכי טובה בהכל – היא תמיד הכי זולה אבל גם בכל ממשק אחר היא הכי טובה – להתחרות בה זה סיוט , להתחרות בה באותו מגרש כמעט בלתי אפשרי וזו לדעתי הבעיה הגדולה של מכבי חיפה שהייתה רגילה להיות הכי טובה בהכל ואז בוקר אחד מצאה את עצמה בעמדת נחיתות בחלק מהדברים שעשו אותה מכבי חיפה.

התמונה שנבחרה היא של האלמנט היחיד והברור שבו היום מכבי חיפה היא מספר 1 – האצטדיון והיכולת למלא אותו ,אם חיפה תדע להפוך את סמ* (סליחה, אצטדיון חיפה) למבצר – היא עשתה חלק גדול מהעבודה, אבל אם לא הרטינות והלחץ שמפעיל כזה קהל ימוטטו אותה.

צריך להיות ברורים ולהגיד שהפער בינה לבין המכבי השנייה בחלק מהממשקים אינו גדול ויש שיאמרו שמדובר בתאומות סיאמיות – מחלקת הנוער ,מצבת המושאלים ,קשרי אוהדים, תשתית אימונים (מתקן) ועוד -אבל יש מקומות שהפער שנפתח גדול ובעיקר המומנטום של כל מועדון שונה מהותית כרגע.

אז מכבי חיפה תהיה פקטור משמעותי בקיץ הזה – על מי שתשחרר יהיה ביקוש , את מי שתרצה לא בטוח שתוכל להביא (קהת לדוגמא) ובכלל רוני לוי הוא בפוטנציאל האיש הכי נכון למשימה ומאחר ששחר מתעקש שלא להביא מנהל מקצועי (כי הוא כידוע המנג'ר) החלטתי לבקש מירוק אמיתי להיות המנהל המקצועי של חיפה ומי מתאים לזה יותר ממתן גילור האיש והבלוג (חפשו מתן גילור).

***

כמה הערות/הנחות לפני שניכנס למפרט שמי:

  1. כבר נגעתי בעבר בחזון שלי לגבי מבנה ההנהלה של מכבי ואני לא עומד לחזור על זה בעת הזו.
  2. אין יותר ישראלים בכירים פנויים בשוק. הנחת המוצא היא שלא ניתן להביא שחקן עם חוזה במכבי ת"א או הפועל ב"ש (יעקב בוזגלו יעדיף להיגמל מעישון לפני שייתן לבן שלו לחזור לשחק אצל שחר) וכן לא ניתן להחזיר ישראלי מצליח / מליגה גדולה מהגולה (אולי זולת אחד מהחלוצים טוטו תמוז או בן שהר, אבל זה לא רלוונטי לאור סעיף 4 להלן).
  3. אנסה להימנע כמה שניתן מספקולציות ולהיצמד למה שככל הנראה יעשה רוני לוי (לדוגמא, אם החתימו את אייל משומר, כנראה שלא מתכוונים להביא את אלי דסה).
  4. אחרי חילופי הגברי בבעלי התפקידים המקצועיים והניהוליים במכבי, לא פלא שיש פחות הדלפות (ודי לחכימא ברמיזא). מה שכן הודלף הוא שרוני לוי רואה את מפת הזרים באופן הבא: שוער, 2 בלמים, קשר מרכזי וחלוץ. בצר לי, אשמור על המסגרת הזו.
  5. בהמשך לסעיפים 2 ו-4 לעיל, קיימות 2 אפשרויות: או שמכבי תביא 3 זרים (2 כבר סגורים) בקליבר מאד רציני או שהיא קופצת סנפלינג בלי חבל. במקרה כזה, פשוט חבל על עוד עונה ועוד עשרות מיליונים שילכו לזבל, ועדיף כבר לתת לג'אבר, ריאן, יוסיפוביץ', ביטון וגוזלן להיות שחקנים מרכזיים בקבוצה כדי לבחון מי מהם, אם בכלל, יכול להוות חלק משלד הקבוצה לשנים הבאות.
  6. כל מושאל שלא ציינתי במפורש, ההנחה היא שאני חושב שלא צריך להחזירו.
  7. ואחרון חביב – השיטה. על פניו יש 3 אפשרויות שקצת מתנגשות אחת עם השניה:
  • 4-4-2 – זו השיטה בה איתי שכטר מביא הכי טוב את סט היכולות שלו לידי ביטוי. בכל שיטה אחרת הוא עוד שחקן ליגה טוב, אבל לא כוכב.
  • 4-2-3-1 – השיטה היחידה בה יוסי בניון יכול להועיל ובעיקר לא לגרום נזק.
  • 4-3-3 – הכי מתאים מבחינת מה שמסתמן עם הזרים, אבל אז 2 הישראלים עם המשכורת הגבוהה ביותר לא באים לידי ביטוי.

*

שוער:

ולדימיר סטוקוביץ' – לדעתי, וגם לדעתו המגובה בניתוח סטטיסטי של אורי קופר, מדובר על השוער הטוב בליגה. הולך על בטוח וזה בדיוק מה שמכבי צריכה בתקופה הזו.

אוהד לויטה – אחלה שוער מחליף. אם רוצה להישאר, וודאי שלהשאיר. אם יקבל הצעה להיות שוער ראשון, אפשר להחזיר את תום אלמדון, שלדעתי יעדיף את הספסל של 'אבי רן' על זה של 'בלומפילד'.

לא ממש משנה לי מי יהיה השוער השלישי. אם אפשר להשאיר את אמיר אדרי בפרוטות זה בסדר. גם רון שושן (למרות שאני לא מאמין שירצה) או טל בומשטיין יהיו מספיק טובים לתפקיד.

מגן ימני:

באופן אישי, הייתי "מבזבז" על העמדה הזו שחקן זר, כי דגני סיפק את הסחורה העונה בעמדת הבלם, אבל כנראה שרוני לוי חושב אחרת ממני.

אייל משומר – אם חתמו איתו לעוד עונה, כנראה שבונים עליו. הגנתית משומר בסדר גמור, כשבאחד על אחד הוא המגן הכי טוב בליגה וגם הסגירה האלכסונית שלו טובה. מהירות וכושר גופני הם תמיד דבר טוב והוא גם מצטרף הרבה להתקפה. הבעיה מתחילה כשהכדור מגיע לו לרגל – אז הוא הופך לאויב עוף השמים. כמו כן, הוא מרבה להיפצע.

אוראל דגני – אני מניח שהוא יהיה מחליף כלבוניק לכל עמדות ההגנה, אבל בגלל נטייתו של משומר להיפצע, ישחק לא מעט בתור מגן ימני.

מגן שמאלי:

טאלב טוואטחה – אחרי השיפור שעשה העונה, בייחוד בפן ההגנתי, אני מאד מרוצה מקצועית מהישארותו. הבעיה היא יחסיו עם הקהל בכלל והאולטרס בפרט, אחרי העונה שעברה. לדעתי, לא מעט מהביקורת המקצועית עליו נעוצה במאורעות 2013/2014. מבחינתי, אם רוני לוי ימצא את הנוסחה שהוא ואלירן עטר יגיעו לתאום בצד שמאל, מדובר על נשק שובר שוויון.

בלמים:

אברהם פאס – משחק מצוין על הארץ. די מהיר ביחס לבלמי ארצנו. חכם, טכני וממעט לטעות. השאלה הגדולה היא איך הוא יחזור מהפציעה הקשה בגילו מתקדם.

בלם זר – זה צריך להיות בלם שמשלים את פאס. אם פאס הוא המוח, פה צריך לבוא הכוח. שחקן גבוה ופיזי עם משחק ראש טוב. ג'ורג' טשיירה, אם יזכיר במשהו את הקדנציה הקודמת, יכול להתאים.

דקל קינן – יכול לתרום בעיקר באימונים, בחדר ההלבשה ובפיתוח צעירים. כנראה שיקבל דקות במקרה של 2 שחקני הגנה מושבתים. סביר+ בתור בלם רביעי, גם אם קצת (הרבה) יקר.

קשר אחורי:

אביחי ידין – בין השחקנים החכמים בליגה. יודע להשלים כל חסרון של שחקן הגנה חסר אחריות שאיחר בירידה להגנה.

קובי מויאל – בולדוג אמיתי במרכז המגרש. מתחיל הכי חזק ולאט-לאט מגביר את הקצב.

שניהם בעלי נטייה להיפצע, ולכן רוטציה ביניהם תהיה מבורכת.

קשר מרכזי:

זר – תנו לי שחקן סטייל יז'י בז'צ'ק או ננאד פראליה ואני מתחייב לגזור את מחלפות ראשי.

עטאא ג'אבר – לא לחינם סכנין רוצים אותו לעוד עונה. אין לי מושג אם ישאר במכבי אם לאו, אבל אני חושב שהוא יכול להתפתח לאחלה-בחלה של שחקן. אישית הייתי משאיר, אלא אם יבוא שחקן נוסף בעמדה (נניח שלומי אזולאי), אז להשאיל לעוד עונה.

קשר התקפי:

יוסי בניון – מקווה שלרוני לוי יהיה האומץ להוריד אותו לספסל.

חן עזרא – זו ההזדמנות שלו לממש את הפוטנציאל. אצל רוני לוי נדע האם היה חסר לו מאלף או שקבלת ההחלטות הקלוקלת טבועה בו.

אלירן עטר – גניבת השנה.

עיסמאיל ריאן – אחרי ניקוי האורוות, יש לו סיכוי טוב לקבל לא מעט דקות בעמדה זו. הייתי נותן לו הזדמנות לפחות עד ינואר.

חלוץ:

אלון תורג'מן – השם ירחם. נקווה שישמש בעיקר שחקן אימונים.

איתי שכטר – הבעיה הגדולה של שכטר שהוא הכי טוב ב-4:4:2 וזו שיטה שדורשת מעטר ועזרא לעשות הרבה מאד הגנה. לא משהו שהם מציינים באותיות של קידוש לבנה על כרטיס הביקור שלהם.

זר – צריך להיות חלוץ מטרה אמיתי. גולר ובעל נתונים פיזיים מרשימים. עונת סיום קריירה של איגביני יעקובו למשל.

שחר הירש – מכל החלוצים המושאלים, הוא נראה לי הכי נכון לתפקיד. אחד שלא יתמרמר על הספסל וייתן 100% ברגע שיקראו לו. חושב שהוא יותר בשל משובל גוזלן ודור חוגי.

*

זה הסגל שלי – סגל רזה שנבנה לאורך ולא לרוחב (ואין סיבה בהעדר אירופה) ונותן מקום לשחקני בית צעירים להתפתח מחד גיסא, אך מאידך גיסא לא מוותר על כישרון בהרכב הראשון.

לשיקולו של רוני לוי, אפשר לחזק בעוד שחקן או שניים ישראלים משלימים. בכל מקרה, יש עתודות בנוער (ערן ביטון למשל) או שחקנים מושאלים שניתן להחזיר בינואר במידת הצורך (יובל יוסיפוביץ' או דור כוכב לדוגמא).

המסר הכי חשוב מהסגל הזה הוא חסל סדר בינוניות – או שאתה בטופ או שאתה שחקן בית.

הרכב ראשון כמו שאני רואה אותו נכו להיום – 4:4:2:

סטויקוביץ', משומר, פאס/דגני, זר (טשיירה?), טוואטחה, מואיל/ידין, זר (ניקולה דרינצ'יץ'?), עזרא, עטר, שכטר, זר (יעקובו?).

יאללה, שיתחיל כבר!

ניתוח שפוי של סוף עידן פאקו במכבי
חשיבות עמדת המאמן

99 Comments

ניתאי 3 ביוני 2015

ידין ומויאל שניהם מועדים לפציעות. כנראה הייתי מוותר על אחד מהם (ידין, למרות שהוא טוב מאוד כשהוא בריא) כדי להביא מישהו אחר.
ואני גם לא מרוצה מהקישור ההתקפי. יותר מדי סימני שאלה (עזרא, ריאן) או בינוניות (יוסי). יחד עם חוד של שכטר וזר (עוד שני סימני שאלה) בקלות אני רואה שוב התקפה של אלירן עטר נגד העולם, למרות שאצל רוני לוי יהיה יותר סדר.
בקיצור הייתי עושה מאמצי על כדי להביא קליבר לשם (כנראה על חשבון ריאן, שיתחשל עוד עונה), לא שיש לי רעיונות למי כרגע.

אלון 3 ביוני 2015

הרכב התקפי בטירוף. עזרא עטר שכטר ועוד חלוץ מרכזי? מספיק מול רוב הליגה. לא יהיה טוב מול מכבי תל אביב שמה תצטרך עוד איזה קשר 50 50 כמו שראיוס אמור היה להיות.

ההגנה התייצבה עוד אצל בלבול. המפתח הוא הקישור האחורי ואולי סוף סוף חלוץ טוב

אלון 3 ביוני 2015

אני הייתי רוצה לראות הצקפה של עטר חלוץ מרכזי זר ועזרא עם קישור אחורי של מויאל \ידין עוד 2 קשרים מרכזיים אחד הגנתי אחת התקפי יותר. קהת יכל להיות מועמד טוב. חבל.

אלכס 3 ביוני 2015

"חסל סדר בינוניות – או שאתה בטופ או שאתה שחקן בית."

אבל איך נעשה קופה על שחקנים שעם טיפה הרצה יכולים להביא רווח? \דיכאון

בכל מקרה, אם יפנימו את זה, אנחנו נראה קבוצה מצויינת, או ביתית (הלוואי ששניהם).

ניב 3 ביוני 2015

אויב עוף השמיים, גדול!

ז׳וטא 3 ביוני 2015

אולי הגיע הזמן שמתן יתחיל לכתוב כאן באופן קבוע ולא בתור מגיב ( במידה שהוא מעוניין כמובן)?
פרוסנר כבר לא בעניינים ואין אף אחד שכותב על מכבי חיפה.

רק אומר…

יניב פרנקו 3 ביוני 2015

החתמתי אותו על סעיף כזה שעמוס לוזון היה גאה בי.

אבי ערך מוסף 3 ביוני 2015

תמוה בעיניי שהיססו לגבי השיחרור של מיצ'ל וראיוס – האחד בינוני, השני שחקן לא יציב של הבלחות – אלה לא זרים בקנה מידה של חיפה – השיחרור שלהם מבורך.
שכטר לדעתי זו לקרדה קשה שמכבי חיפה אכלה – עד כדי כך שהייתי מעדיף את גאדיר עליו.
בקיצור – בלם, קשר מרכזי וחלוץ שיהיו בינגו – זה השלד שהקבוצה תקום ותיפול עליו העונה.

יניב פרנקו 3 ביוני 2015

גאדיר זה יהלום שאני לא מבין איך בכלל מתלבטים בחיפה

אבי ערך מוסף 3 ביוני 2015

מסכים.
בשל ומוכן לגמרי.

זהבי לך לטוטנהאם 3 ביוני 2015

לא משנה מה קרה בעבר מה שעושים כרגע לגאדיר בחיפה זה עוול עצום, הוא חלוץ שני מושלם וכיום בפער אדיר הוא טוב משכטר

מתן גילור 3 ביוני 2015

שכטר וגאדיר זו לא אותה משבצת. שכטר מה שנהוג לנות "סקנד-סטרייקר" בעוד שגאדיר מתאים לשחק את שאר תפקידי החלוץ (חלוץ מטרה או קיצוני).
אז אם מביאים חלוץ מטרה זר, סביר להניח שגאדיר יצטרך לפתוח את העונה על הספסל ולהוכיח את עצמו – זה פשוט לא באופי שלו והוא הצהיר על כך קבל עם ועולם. אי אפשר להבטיח לאף אחד הרכב, אבל גאדיר רוצה לדעת שבונים עליו ואם אתה מביא לשם חלוץ "תותח" אז ברור שלא בונים עליו להרכב והוא יצטרך להדיח ישראלי בכיר (עזרא/עטר/שכטר) וזה תמיד קשה, כי כמו שפאקו למד על בשרו, במועדונים גדולים, גם החוזה של השחקן משחק תפקיד.
בקיצור, לא רואה את גאדיר בגילו ומעמדו מפלס דרכו להרכב כפי שעשה בגיל 19 ובתור שחקן ספסל הוא יכול להזיק לחדר ההלבשה.

מכביסט טירון 3 ביוני 2015

עטר קשר? אם ככה אז גם בן חיים קשר? התפקיד העיקרי שלו הוא לקשר בין הכדור לבין השער… למרות שמצד שני לא הייתי חולם להגדיר את מיכה בתור חלוץ אז אני מניח שזה תלוי בעיקר באופי השחקן. בכל מקרה, בניגוד לקשרים התקפיים אמיתיים כמו מיכה או בניון, לשים את עטר ב4-4-2 נראה לי קצת הזוי. הלו, זוכר את המיקום שלו בגול נגדנו בבלומפילד? עטר צריך לחדור קצת פנימה ולשים את הכדור בשער, שני חלוצים שיכנסו לו בין הרגליים עלולים בעיקר להפריע אם לא יבינו שהם צריכים למשוך קצת תשומת לב ולפנות לו את המקום. בכל מקרה בתור חלוץ, כמו שאמרו מעלי, הייתי לוקח את גאדיר על פני שכטר בלי למצמץ או לחילופין מביא חלוץ מטרה זר ומשחק ב4-3-3 עם עטר ועזרא בכנפיים. רק שמאחוריהם צריך קשר התקפי טוב יותר ממה שיש לכם (או לנו למען האמת) כרגע, ובעמדה הקריטית הזאת הייתי משקיע את הכסף והולך על זר תותח עם כמה שזר יכול להיות מניה בטוחה, ובתור גיבוי גם על איזה ישראלי טוב. קהת יכל להיות נשק שובר שוויון בעמדה הזאת אבל הוא בחר בחכמה ללכת לוינה והשאיר אותנו מריירים אחריו, כך ששתי הקבוצות יאלצו למצוא קצת יצירתיות (בתקווה שמיטרוביץ׳ לא ישאר).

מכביסט טירון 3 ביוני 2015

רק הערה בעקבות התגובה שלך מעלי. גם אם גאדיר משחק וגם אם מביאים חלוץ זר הכוונה הייתה ששניהם יהיו חלוצי מטרה ב4-3-3. את שכטר לא הייתי לוקח בכלל בחשבון בהרכב, כמו בן בסט אצלנו. חבל לפתוח בעשרה שחקנים.

מתן גילור 3 ביוני 2015

עניין של סמנטיקה. הוא הכי טוב באגף שמאל. תן לזה איזה שם שאתה רוצה. כמובן שהכוח שלו בכניסות לאמצע.
אני לא לקוח את המשחק בבלומפילד כדוגמא, כיוון שמעטות הקבוצות שמשחקות עם הבלמים על החצי כשהכדור אצל היריב. בעצם…יש אחת כזו ונגדה אפשר לעשות התאמות. איך כתב טב"י על הפועל י-ם כדורסל – צריכים לבנות עצמם כקבוצה ולא רק למשחקים הספציפיים נגד מכבי ת"א.

אם משחקים 4:3:3, אז גאדיר לא בא ע"ח שכטר (שאין לו מקום בכזו שיטה), אלא ע"ח עזרא. האם אתה עדיין מעדיף את גאדיר?

יניב פרנקו 3 ביוני 2015

אני מעדיף את גאדיר על כל שחקן בחלק הקדמי של חיפה חוץ מעטר.

מתן גילור 3 ביוני 2015

לגיטימי. אם בונים עליו לשרוף את הקו, אז בסדר, אבל אם מצפים ממנו להתמודד על ההרכב עם חלוץ זר, זה לא יעבוד.

יניב פרנקו 3 ביוני 2015

הייתי מוותר על חלוץ זר ומעבה בעוד קשר אחורי

טל בן יהודה 3 ביוני 2015

אני אשמח לדעת מה לעזאזל קורה עם השוער שלכם.
אני זוכר שהוא חתם לכמה שנים, ופתאום לקראת המחזורים האחרונים של העונה, החלו לצוץ ידיעות שהוא עוזב, כשגם הוא אמר פחות או יותר את הדברים.

עכשיו אתה רושם אותו כחלק מההרכב שלכם. הוא עוזב? לא עוזב? ואם הוא חתום, למה היו ידיעות שהוא עוזב?

הסברים יתקבלו בברכה

מתן גילור 3 ביוני 2015

יש לו חוזה שזו נקודת התחלה לא רעה יש לומר. התקשורת בסרביה דיווחה שהוא לא מרוצה ורוצה לעזוב. הוא מכחיש. נאלץ לחכות ולראות.
בכל מקרה, איך אומר שייע – מי שלא רוצה להיות במכבי חיפה, וולקאם.

היסטוריון של ספורט 3 ביוני 2015

מתן תודה רבה
אשמך לתשובתך על שאלתי והיא …מה קרה לשחר ??????
אני זוכר שנים קודמות שלשחר היה מעין כלל רשמי והוא ….לא להחתים שחקנים מבוגרים .
קח את ההרכב של האליפות ב 1994
הנה ההרכב.
שוער : רפי כהן
בלמים פץ ו בלבול
מגנים גלאם וחרזי
ואז …רוני לוי , חזן ,קאנדאורוב ,עטר ,ברקוביץ .
ובחוד מזרחי (ומהספסל גאצקו והולצמן).
לדעתי אף אחד לא עבר אז את ה 30 (אולי רפי כהן).
כנ"ל פחות או יותר הקבוצות הגדולות של העשור הקודם .(אני לתומי חשבתי שנים שזו הסיבה ששחר לא החזיר את ברקוביץ).
ופתאום שחר רוכש את פאס מעל 35 ,את בניון
אפילו שכטר ועטר לא צעירים .
ובכלל בסגל העונה לפחות "כיכבו" גם בוקולי ,ידין וכמובן משומר.

בקיצור מה עם חזון הצערת הקבוצה.
זה אומר לשחרר את כל הזרים מחמת גיל (עם הנחת סוף עונה לשוער סטויקוביץ שכדאי להשאיר …גילו צעיר ביחס לשוער).
להביא צעירים ולהצליח.

מתן גילור 3 ביוני 2015

ההרכב של 1993/1994 לא מדויק. בלבול היה מגן ימני שעשה רוטציה עם אהרוני. חרזי היה בלם קדמי ופץ אחורי. אחרי הפציעה של פץ, בלבול שיחק קצת בלם ולפעמים שיחק צבר דניאל. אבל זה לא העניין כמובן.
שכטר ועטר בני 28. לא יותר ממה שהיו פראליה ורוסו למשל.
פאס מושאל ולא נרכש.
צריך לזכור שאז כמעט ולא היו ישראלים באירופה והמצאי המקומי היה גדול בהרבה. היום שחקנים בטופ הישראלי אפשר להחזיק לרוב עד גיל 23 והחל מגיל 33.
אני לא חושב שיש חזון של הצערת הקבוצה. החזון הוא להצלחות.
יש המון דוגמאות לשחקנים שהגיעו מבוגרים – החל מבוני גינצבורג, דרך אולג קונזצוב וכלה באריק בנאדו שחזר מבית"ר י-ם.

היסטוריון של ספורט 3 ביוני 2015

גינצבורג וקוזנצוב זו תקופה אחרת לגמרי.
בנאדו חזר …כי הוא לא סתם עזב (היו לו בעיות אישיות עם רוני לוי והוא גם היה הקפטן).
אבל פעם שחק היה מביא שחקנים מסוגם של קאנדאורוב ויעקובו כשהם ילדים קטנים ומשחרר אותם אחרי שנה שנתיים עם קופה יפה.
גם לפני כמה שנים ראינו שחקנים כאלו דוגמת מקללה .
היום השחקנים הנרכשים הם פאס בן 35 וצמד ספרדי בסוף העשרים.
גם בישראלים בכל הכבוד לרכישות שחקנים סוף 20 כמו ידין ותמיר כהן.
לפני שנים שחר היה הולך היום על השחקנים הללו.
אלי דסה ,אצילי ,שלומי אזולאי (י"ם ) כשגם שיר צדק (25 ) זה סביר .
.

גיסנו 3 ביוני 2015

האמת שפוסט הזה הדגמת בדיוק את מה שנראה שהבעיה של שחר (למתבונן מהצד):
מה שעבר ב 1994 כבר לא עובד ב 2015.

גיסנו 3 ביוני 2015

*עבד
והכוונה לתגובה הנ"ל, לא לפוסט בכללותו.

פנדה 3 ביוני 2015

רק שאלה:
בהנחה שעזרא שמאלי, ואתה מדבר על השילוב של עטר-טוואטחה, מי אתה מתכנן שישחק מעל טווואטחה בשמאל?
או שאתה מתכנן שעזרא ישחק בימין, ואז נשאלת השאלה אם לא עדיף את גדיר/שכטר בימין?

אגב, בהתחשב בזה שמצבת החלוצים של חיפה די מרשימה (עטר, שכטר ואם רוצים אז גם גדיר והירש) לא עדיף לדעתך להביא קשר אחורי זר ולא חלוץ?

מתן גילור 3 ביוני 2015

אני מעדיף את עטר בשמאל על פני כל אחד אחר. מאז שעטר הגיע לקבוצה, עזרא משחק בעיקר בימין. אני בכלל חושב שעזרא יותר אפקטיבי בימין, כי אז הוא משחק עם שאר הקבוצה ולא רק ראש בקיר.

פנדה 3 ביוני 2015

אבל לא ענית לחלק השני של השאלה – לא עדיף כבר את גדיר/שכטר בימין?

מתן גילור 3 ביוני 2015

שכטר בטוח שלא. הוא לא שחקן כנף.
מעדיף את עזרא על פני גאדיר, אבל גם בחירה בגאדיר תהיה סבירה. את המשחקים הטובים ביותר בקדנציה הקודמת שלו הוא נתן באגף ימין. השאלה האם הוא בכלל זוכר איך זה נראה. אחרי כמה עונות בעמדת החלוץ המרכזי, לא פשוט לחזור לרדוף אחרי מגנים.

פנדה 3 ביוני 2015

החשיבה היא שעם גדיר יש לך גם רוסטר מעובה של חלוצים, וגם חיזקת את אגף ימין. ככה יש לך 3-4 חלוצים טובים (ולליגה אפילו מצויינים) ולפחות 2 שחקנים שיכולים לשחק בימין (ואת שכטר בתור השלישי למקרי חירום). ככה סגרת סופית 2 עמדות ולא צריך חלוץ זר.

מתן גילור 3 ביוני 2015

כתבתי בהנחות שחלוץ זר זה נתון. הניסיון היה לפעול בג"ג של רוני לוי.

פנדה 3 ביוני 2015

ועכשיו אני שואל לדעתך שלך, בלי קשר לרוני לוי

מתן גילור 3 ביוני 2015

הייתי שם את הכסף על טוטו תמוז או בן שהר. חלוצי מטרה מוכחים בליגה. במקום זה הייתי מביא זר לעמדת המגן הימני.
אם גאדיר מוכן לריב עם טוטו על חולצת ההרכב, בשמחה.
עזרא, עטר וריאן, כשגם גאדיר או שכטר יכול לשחק בצדדים במקרה הצורך זה מספיק. את תורג'י לא הייתי משאיר.
מראש, הייתי נלחם על קהת, כי זו עמדה חלשה מאד אצלנו.
הייתי גם מנסה לפני חושב להביא את טב"ח. טב"ח+דגני+זר זה צוות בלמים מספיק טוב שמפנה לי עוד זר לקישור.
כמובן שאם אפשר, אז חמד ו/או גרשון זה בוננזה, אבל אני לא חושב שזו שאלה של כסף.

שגיא 3 ביוני 2015

בן שהר לא שיחק חלוץ מטרה כבר 5 שנים לפחות.

מתן גילור 3 ביוני 2015

ב-2011 בהפועל ת"א ודאי ששיחק חלוץ מטרה. וגם בבילפלד.

אלון 3 ביוני 2015

לא סותר. בלמים ושוער זרים פלוס קשר אחורי וחלוץ. 5 זרים

פנדה 3 ביוני 2015

רק שהוא אמר בלמים ושוער פלוס חלוץ וקשר *מרכזי*.
ולדעתי קשר מרכזי זר איכותי זה מאסט הרבה לפני קשר אחורי/חלוץ זר.

יואב בורוביץ׳ 3 ביוני 2015

את גאדיר אתה לא רוצה להחזיר?

מתן גילור 3 ביוני 2015

הסברתי בתגובות מקודם למה לא. אני לא חושב שהוא יהיה מוכן למלא את המשבצת שלדעתי יש לייעד לו (מאבק עם חלוץ זר על עמדת החלוץ המרכזי).

שגיא 3 ביוני 2015

לא הבנתי…. השארת את אותו סגל בדיוק כמו בעונה הקודמת שהיתה בינונית להחריד ועכשיו אתה קורא "חסל סדר בינוניות"….? מוזר.

מתן גילור 3 ביוני 2015

גבאי, ורד, מיצ'ל, קמארה, אבוחצירה, עמאשה, בוקולי, ראיוס, אבוקרט (למרות שלא שיחק).
לא יודע למה החלטת שמדובר על אותו סגל…יש הרבה מאד בינוניות שנפתרו ממנה בשנתיים האחרונות וטוב שכך.
מדובר על החלק החזק של הסגל הקודם עם שיפורים.
אי אפשר כל עונה להביא 8 שחקנים חדשים, כי פשוט אין את מי. כשרוצים כמות במקום איכות נתקעים עם ימפולסקי, עזריאל ואנדלובו.

שגיא 3 ביוני 2015

אוקי, כל אלו הלכו אבל מי בא במקומם? עטר הוא היחיד שמתעלה מעל הבינוניות הזאת וגם הוא לא ממש הצליח לעזור לחיפה בעונה הנוכחית.
אין שום רכש משמעותי וכל מה שאולי יציל מהבינוניות הוא פגיעה ב-3 זרים. בנתיים כל האופציות הרכש הישראליות האיכותיות לא הגיעו וכנראה גם לא יגיעו לחיפה – קהת, שיר צדק, טל בן חיים, אלי דסה, ליגיונרים למיניהם…(מה עם גדיר?)
מצטער, אבל אני לא רואה שינוי משמעותי בסגל השחקנים. השינוי בעמדת המאמן יכול להיות משמעותי, אבל זה גם מה שחשבתם שיהיה ב-3 השנים האחרונות בכל קיץ…

מתן גילור 3 ביוני 2015

אני חושב שגם שכטר ברמה גבוהה.
העניין הוא כזה – האורוות נוקו ממרבית הסוסים הכושלים. עכשיו הגיע הזמן למלא אותם בעוד כמה סוסים משובחים.

משה 3 ביוני 2015

גם אני תהיתי על אותה נקודה. אני לא רואה פה שינוי גדול מהסגל של העונה האחרונה וזו הייתה עונה נוראית במונחים של חיפה. מאיפה יבוא השיפור הגדול ?

מכביסט טירון 3 ביוני 2015

מההגנה עם בלם זר, מקשר אמצע זר ומחלוץ מטרה זר. רק שהקישור האחורי עדיין יהיה רך כמו השנה, ואלא אם מתן צופה שיפור גדול בעמדה הזאת אני הייתי משקיע בה במקום בחלוץ, שם יש את גאדיר שהבקיע השנה 16 שערים ולדעתי מהווה אופציה לא רעה בכלל. הוא גם משלים חוליית התקפה נהדרת שבנויה טוב מאוד למתפרצות. רק שצריך קשר אחורי שיוציא אותם למתפרצות האלה…

מתן גילור 3 ביוני 2015

מאז שידין חזר להרכב, הקישור האחורי לא היה רך כלל ועיקר.
גם בהשוואה לשנים קודמות, החלק ההגנתי היה החלק היחיד שסיפק את הסחורה. לקישור האחורי יש בכך חלק נכבד.

יויו 3 ביוני 2015

איבדת אותי ב "מכבי השנייה".

משה (הדתי) 3 ביוני 2015

+3 (אחד לכל תואר) לא מבין מה הקטע הזה…

עודד 4 ביוני 2015

איבדת אותי ב"איבדת אותי"

udi 3 ביוני 2015

עזרא ועטר לא יכולים לשחק בשיטה של 442 בתור קשרים, כי הם פשוט לא עושים הגנה והם גם שחקנים שחבל לבזבז להם את הכוח על הגנה.
חייבים לשחק איתם בשיטה של 4-3-3 כאשר מאוחריהם יש שלושה קשרים מרכזיים שיודעים לעשות הגנה(וזה בטוח לא יוסי בניון) וחלוץ לפניהם(שכטר כנראה)
אביחי ידין לדעתי לא ברמה וחבל לי שמיצ'ל לא נשאר(אני חושב שאני היחיד ביציע שהבין מה יש לו ברגליים וחושב שלא נתנו לו מספיק הזדמנות).
חייבים להביא 2 קשרים זרים ברמה גבוהה. 1 קשר דפנסיבי ו 1 50-50 שיודע גם לעשות כניסות לרחבה.
מקווה לעוד עונה בינונית כזאת, היתה באמת עונה מרגשת ביציע..

מתן גילור 3 ביוני 2015

עזוב את האיכויות של מיצ'ל ובוא נדבר על הצורך בעוד קשר אחורי כשיש את מויאל וידין, בעוד שאין קשר מרכזי בקבוצה ורוני כנראה רוצה רק זר אחד בקישור, אז עם כל הכבוד למיצ'ל אין לו מקום.

udi 3 ביוני 2015

אני לוקח את מיצ'ל לפני ידין ומויאל, אבל אם נתקענו עם שניהם, אז חייב להביא זר טוב קשר 50-50 אבל שיודע לעשות גם הגנה לא כמו ראיוס, כדי שנוכל להתמודד עם 3 באמצע מול מכבי ת"א.

מתן גילור 3 ביוני 2015

מסכים. מול מכבי ת"א הייתי עולה עם 3 שחקני קישור. אין שום בעיה לשנות שיטה למשחק אד-הוק. בהכנות למשחק ספציפי רוני מומחה.
ד"א, בעונות 2-3 של רוני שיחקנו 4:4:2 (קרא לזה 4:4:1:1 אם אתה מעדיף) כשזנדברג לא עושה מספיק הגנה.
אם רוני יצליח לאלף את עזרא ושכטר ירדוף אחרי המגן במקום עטר, השיטה אפשרית. ברור שאם גם עזרא לא ייתן תפוקה בהנגה, אז או להחליפו או להחליף את השיטה.

Vered s 3 ביוני 2015

מיצ׳ל קשר טוב. עוד פיספוס של מכבי חיפה.

רומן 3 ביוני 2015

מיצ'ל שחקן מאוד טכני וחכם, קצת איטי מדי לטעמי

Srtest 3 ביוני 2015

לא היחיד

רומן 3 ביוני 2015

צריך קודם כל להגיד יפה תודה ליוסי בניון, הוא לא ראוי ביכולתו להיות שחקן התקפה מוביל במכבי חיפה.
אם יעקובו הוא עדיין טיפ טיפונת יעקובו צריך ל"להתאבד" עליו.

משה (הדתי) 3 ביוני 2015

שתי הערות- א. אלון תורג'מן אחלה שחקן וחייב להישאר בסגל שלכם לפחות בתור מחליף (עד שיימאס לכם משכטר) ו-ב. מכבי יש רק בתל אביב! זה סתם מבלבל.. (גם אותך אני בטוח)

MOBY 3 ביוני 2015

כפי שטענתי כל העונה:
בלם, קשר 50:50 , קשר התקפי וחלוץ (אבל שוער כבר יש לנו) ומאמן. ואנחנו מפרקים את הליגה.
אבל
לא הבאנו מאמן, איזה כיף שכולנו הפכנו להיות, בצר לנו , דגי זהב. אשמח לאכול את הכובע בנושא הזה.
יוסי? שילך לחזק את אלונה, (שם מועדון הבית שלו). אנחנו צרכים אופי ואופי,מאז שהגב קרס והורחק מהקבוצה, איננו בנמצא.
את העונה הזו (כן בדיעבד) לא היינו גומרים רע יותר יחד עם שחקני הבית שלנו הפזורים במרחבי ליגת העל. רק שהם ינקו את הדם הירוק מינקות.
מוכן לעוד שנת מקום חמישי בלי אירופה בלי גביע ובלי אליפות אבל שנצא ממנה עם קפטן ירוק ושדרה לשנים הבאות ללא העזראים (מהטובים) או הגולסאים למיניהם.
יוחזר חמד לחוזה 6 שנים כולל סרט הקפטן ובניית האופי.

ירוק 3 ביוני 2015

מובי, בחייאת – חמד הולך ככל הנראה להמשיך להיות חלוץ לגיטימי בליגה הספרדית (כנראה הטובה בעולם כרגע). למה לעזאזל שירצה לחזור לקבוצה ישראלית שאפילו אירופה אין לה כרגע? מופרך. אולי עוד שנתיים שלוש, מי יודע. אבל עכשיו?? אפילו לכסף הגדול של ג'ורדי + סיכוי לליגת האלופות הוא אמור לסרב בקלות.

MOBY 3 ביוני 2015

חוזה של 6-8 שנים מובטח במחיר סביר פלוס סרט הקפטן פלוס סמל ירוק ואני לא בטוח שהוא לא חוזר.
מחוץ לקופסא. ויותר דם ירוק בקבוצה.

ירוק 3 ביוני 2015

זו פנטזיה. מנקודת המבט שלנו אני מבין את ההצעה הזו, אבל מנקודת המבט שלו? הוא כרגע מגשים את המטרות המקצועיות שלו, למה שילך (מאד) אחורה? הוא תמיד יוכל לחזור לארץ, עדיין כמו מלך כנראה, עוד שנה או שנתיים או שלוש. קפטן זה נחמד אבל לשחק מול פאקינג מסי זה קצת יותר נחמד.

שגיא 4 ביוני 2015

ואו…סרט הקפטן הירוק. ממש מטרה לשאוף אליה לשחקן שכבר משחק באופן קבוע בליגה הספרדית.
חמד ישחק עוד כמה שנים באירופה ולקחת סוף הקריירה, הרבה אחרי השיא, יחזור לארץ לאיזו קבוצה שתסכים לשלם לו חוזה גדול יותר בשביל שנה שנתיים אחרונות בקריירה. תאמין לי שיהיו לפחות 2 קבוצות שיציעו, בכל גיל.

MOBY 4 ביוני 2015

שגיא אתה חיפאי?
אז בתור ילד, סרט קפטן ירוק הוא משהו (לפחות עד לפני שנה). אם תראה את הקפטנים הירוקים תראה את השדרה שעליה בנויה האימפריה.
חמד שחקן בית, אני די בטוח שלו זה יעשה משהו.
אבל כן זו פנטזיה- (היוצאת מתוך הנחה שכרגע הוא בליגה השניה, בה מסי לא משחק, לא שמעתי שהוא חתם בקבוצה בליגה הראשונה)

גיסנו 4 ביוני 2015

אתה מתכוון לתומר חמד שאמר "ישראל זו לא אופציה מבחינתי, שום מצב. קבוצות מספרד, אנגליה וגרמניה מתעניינות בי, אז אין מצב שאחזור לישראל", שיוותר על כל זה בגלל "סרט הקפטן הירוק"? תומר חמד שלא היה אכפת לו לעבור ממאיורקה אחרי שנתיים לשנה באלמריה ועכשיו יעבור שוב כדי להשאר בליגה העליונה, אז חוזה ל 6 שנים זה מה שיפיל אותו מהרגליים?

MOBY 4 ביוני 2015

כן הוא,

גיסנו 4 ביוני 2015

אה סבבה.

אתה בטח חבר ממש טוב של רומן נכון?

מתגעגע 3 ביוני 2015

להלן העקרונות:
סגל צר עם איכות
או מצויינים או שחקני בית רעבים
עדיפות לחיזוק מרכז השדה (בעל בית)
הבנת משחק בינונית ומעלה (לא תורגמן, עזרא?)
בניון יעלה מהספסל לעתים קרובות
חיזוק הסגל בשלושה שחקנים מאוד פיזיים
חיזוק בשלושה שחקנים עם משחק ראש (יכולים להיות אותם שלושה)

ירוק 3 ביוני 2015

מצטער על העיכוב בתגובה (הפרשי שעות..)

קודם כל – מתן, מעולה. מצטרף לקריאה לרכוש את מתן בשביל טור ירוק קבוע בדה באזר. לחילופין אפשר עונת השאלה אצל פרנקו (תהיה דרישה לסעיף בחוזה שיאפשר לו לא ללבוש חולצה אדומה)

כמה נקודות לא קוהרנטיות במיוחד בהמשך לפוסט/דיון למעלה:

– קשה לי לראות איך הסגל הזה (וכמובן לא באשמת מתן, כי הוא הלך כאמור עם התכניות של רוני לוי) מוציא אותנו מהבינוניות. צריכים לקרות כמה דברים בשביל זה: (1) הזרים שיגיעו יהיו באמת תותחים. משדרגים אמיתיים. (2) שכטר יחזור לכושר הטוב מלפני כמה שנים (3) עזרא יעשה "רפאלוב" ויהיה פתאום שחקן איכותי. אם זה יקרה – אחלה. אני פסימי כרגע.

– כ"כ מסכים עם מתן בעניין קהת/טב"ח. עם קהת זה יותר בעייתי – אין לנו אירופה והוא כנראה עשה חכם כשהעדיף לצאת החוצה. אז לא היה סיכוי כנראה. אבל עם טב"ח היה אפשר לסגור כבר מזמן, היה ברור שהוא רוצה לחזור לארץ. אבל כרגיל לאחרונה, אנחנו רדומים. איתו היתה לנו יופי של הגנה.

– מסכים בעניין טוטו – אם יביאו חלוץ זר באמת תותח (סטייל אידריסו אבל בלי הצרות) אז נהדר. אבל למה לא לשים את הכסף על טוטו (לגבי שהר אני יותר ספקן אבל הייתי הולך גם עליו)? מניה בטוחה למדיי, ופינית מקום לזר.

– ידין ומויאל זה טוב אבל סיכון – שניהם נוטים להפצע/להציג רמה לא אחידה. הייתי מכניס לרוטציה עוד זר שיכול לתפקד לא רק כ"גרזן קלאסי".

– חייבים קשר התקפי תותח. חייבים להוציא כסף בשביל זה. חייבים סקאוטינג טוב בשביל זה. מישהו מוכן לשים כסף שזה יקרה? אני לא.

– לגבי השיטה ומה עושים שכטר – באמת קשה. לא יודע. יש לי בעיה עם עזרא – לא מאמין שהוא פתאום יצמח להיות השחקן שקיווינו שיהיה. הייתי שוקל למכור.

רועי 3 ביוני 2015

עונת השאלה אצל פרנקו – ששים עליו צעיף אדום ובקיץ הבא הופכים אותו לסמל וממנים אותו לקפטן.

רועי 3 ביוני 2015

שמים*

MOBY 3 ביוני 2015

אחרי שנה מוכרים אותו לצהבת אחרי הדרבי

יניב פרנקו 3 ביוני 2015

יש שמועה בליגת העל שלאחר ההחלטה במינהלת על קמעות לכל קבוצה קיבל הקמע של הפועל הצעה מיורדי.

רועי 3 ביוני 2015

זה בסדר, גם אחרי שיהיה לו חוזה במכבי אתם תכריזו שהוא רוצה להשאר אצלכם.

מתן גילור 3 ביוני 2015

הקמע שלנו באצטדיון הזה צריך להיות סרטן.

מאיר (חדש בשכונה) 3 ביוני 2015

שאלוהים ישמור, אפילו לא בצחוק

ירוק 3 ביוני 2015

זו ההזדמנות של טביב – הבשילה העת להביא קמע ערבי

עדי אבני 4 ביוני 2015

במקרה של לה פמיליה יש אפשרות שהם מילולית יביאו ערבי כקמע

בלייק 3 ביוני 2015

עם זה שאנחנו לא יודעים מי 3 הזרים שיגיעו לחיפה (בהנחה שסטויקוביץ' ופאס יישארו), נראה לי שמרכז המגרש של חיפה יישאר חלש יותר מזה של ב"ש וק"ש, שלא לדבר על מכבי ת"א. אפילו בבית"ר יש היום מרכז מגרש חזק יותר, פשוט אף אחד לא יודע אם קלאודמיר ושלומי אזולאי יישארו. לא רואה קבוצה שיכולה לרוץ לאליפות עם מרכז מגרש כזה. יש כאן הימור עצום על עמדת הזר בתפקיד הזה, ועל הפריכיות של מויאל. ידין הוא שחקן לא רע, אבל לא שחזר עדיין רבע מהיכולות שהציג בהפועל ת"א. לא בטוח שהוא יכול לחזור לאותה רמה.
מבחינת החלק הקדמי (חלוצים, שחקני כנף, קשרים קדמיים) – בגדול, יש כרגע בחיפה חבורה מאוד מוכשרת של שחקנים, כאשר כל אחד נמצא במקום אחר בקריירה (בניון בעונה-שתיים של פרידה, עטר בשיא הקריירה (פחות או יותר) ונראה רעב להצלחות (לא יודע איך הוא ישחק אם ההצלחות לא יגיעו גם בעונה הבאה), שכטר עם קוף ענקי על הגב של שחקן has been, עזרא על תקן ילד הפלא שאיבד את הפלא ותורג'מן על תקן של העצם שנתקעה בגרון של שחר (לא שהוא היחיד בקבוצה). לפעמים, במיוחד כשאין לחץ ואין יריבה, זה יתחבר למשולשים, דאבל פסים והצגות, ולפעמים (לעיתים קרובות יותר) זה יתברר כפלופ. כמו שקרה העונה, שבו מי שיכול לא רוצה ומי שרוצה לא יכול.
הגנתית, המגנים הם עדיין סוג של חור (לקבוצה שרוצה אליפות). מרכז ההגנה לא רע עם סטויקוביץ', פאס (ביכולת של לפני הפציעה) ודגני או בלם זר. הבעיה שזה מרכז הגנה מופקר. לא השחקנים שמשובצים שם, אלא האחרים שמתקשים לעזור. מי יעזור להגנה? המגנים בינוניים במקרה הטוב (הגנתית), שחקני החלק הקדמי לא בדיוק ידועים בזה (עזרא, בניון, שכטר, עטר), ונשארנו עם שחקני מרכז השדה. כל התקפה שתעבור את ידין/מויאל/זר היא סכנה. בעיה גדולה.
אז מה המסקנות שלי?
1. כדאי לפגוע עם 3 הזרים החדשים
2. ממש כדאי לפגוע עם 3 הזרים החדשים
3. להחליף (שוב) 10 שחקנים. כלומר להביא 10 חדשים, לשחרר שניים ולנדות 8 מהסגל הקיים. לא מתכון שהוכיח את עצמו לאורך השנים האחרונות.
ולכן,
4. לשנות את המעטפת. אולי רוני לוי יספיק. לא בטוח. בכל אופן, מכבי חיפה היא כבר לא הקבוצה המובילה והחדשנית בכדורגל שלנו, והיא חייבת להפנים שכדי לחזור להיות כזאת היא צריכה שינוי. מהותי. עטר עשה הגנה בעונה אחת בקריירה, עם אוסקר. זה הוכיח שהוא יכול, רק צריך לדרוש את זה ממנו וללמד אותו. חייבים לשבת עם בניון ולהסביר לו שאת הפרידה מהקהל הירוק (ומהקריירה) הוא יכול לעשות גם עם 8-10 משחקים בהרכב, ובשאר הזמן מחליף. ועדיף שייכנס כשחיפה ביתרון 2:0, ולא בפיגור 1:0. עזרא צריך לעשות הגנה. לא עושה? ספסל. הוא כבר ילמד, ואם לא הוא לא צריך להישאר. דודו דהאן כבר ימצא לו קבוצה בבלגיה שתשלם 300 אלף יורו על הכרטיס.
5. רוני לוי ויעקב שחר חייבים לפגוע עם 3 הזרים.
נ.ב.
6. לא יזיק לנצח את מכבי ת"א במחזורי הפתיחה. לא מבטיח כלום כמובן, אבל זה יכול לספק רוח גבית (במיוחד אם בניון, שכטר, עזרא ישבו על הספסל/לא ישחקו. אם למכבי ת"א מותר לפתוח עם מרכז שדה שכולל את ראדי, אלברמן, מיטרוביץ' ואיינבינדר ולנצח 3:0 בקריית אליעזר*, גם חיפה יכולה לעלות מול מכבי ת"א עם אמצע חזק על חשבון החבורה המוכשרת).

*מהזיכרון, נדמה לי שזה היה הציוות בקישור של מכבי במשחק החוץ הראשון בק"א עם סוזה בעונה שעברה, כשחוץ מהם פתחו זהבי ויצחקי. בהמשך נכנס פריצה וגמר את המשחק.

מתן גילור 3 ביוני 2015

כמה שזה ישמע מוזר, זה היה אחד הימים הכי מאושרים בחיי שלי.
אולי משום שראיתי את המשחק בחדר לידה…

ירוק 3 ביוני 2015

+1

מקווה שיהיו לך עוד אירועים משמחים בימים של משחקים גרועים.

ירוק 3 ביוני 2015

שלושה סעיפי נ.ב:

– מאמן: מתן לא דיבר על זה כאן (דיבר על זה בבלוג שלו), אבל אני לא בטוח שרוני לוי מספיק טוב. הייתי מעדיף שימצאו זר איכותי. אני אשמח להתבדות אבל לא אופטימי. לאור הסגל, אנחנו פשוט מוכרחים מאמן שיקנה שיטה ויוציא 100% מהפוטנציאל.

– ניהול/רכש: כל עוד לא נשתפר כאן ונצא מהמקובעות, לא נדביק את הפער (או נתקרב) מהצהובים.

– יעקובו: לא יודע אם מתן העלה את זה בצחוק… אבל אם הוא עדיין בסוג של כושר, זו יכולה להיות דוגמה למהלך יצירתי שיכול להועיל לנו. רק השם וההילה מביאים לו 7 גולים בעונה מול בלמי ארצנו.

ירוק 3 ביוני 2015

מתן – מה דעתך על דרינצ'יץ? ברמה מספיק גבוהה כדי לשדרג אותנו?

מתן גילור 3 ביוני 2015

מהלא יותר מדי שראיתי אותו, מדובר על שחקן בעל אוריינטציה התקפית. בונה משחק טוב וטכני מאד, אבל לא ברמה של פראליה (ובטח ז'וטא) הגנתית. כלומר, מול מכבי ת"א נצטרך לגבות בעוד שחקן.
אני מרוצה מהרכישה.
מה שמצחיק הוא שהיו יכולים להביא בכסף די דומה לפני שנה, אבל אצלנו עסוקים בשנים האחרונות יותר בלסתום בורות מאשר בליסלול כבישים.

ירוק 3 ביוני 2015

+1

מאיר (חדש בשכונה) 3 ביוני 2015

ממבט צהוב מודאג על חיפה, אני יכול לומר שתחילת הפתרון למצב שהיא נקלעה בשנים האחרונות צריכה להיות בטיפול באופי והגנה. משמע, להתחיל הבניה בהגנה ובקישור האחורי, ואולי רק בהם כי הכישרון בחלק הקדמי מספק ומעלה, אולי עוד חלוץ כמו טוטו. החיזוק בהגנה ובקישור האחורי צריך להיות עם שחקנים בעלי אופי שיעמדו בלחצים של הפסד או שניים בפתיחה עד שיתחברו להבדיל מבשלוש השנים האחרונות שההתפרקות הגיעה מהר מאוד. חיפה תמיד אופיינה במתפרצות והתלהבות. עם בלוק של קישור הגנתי חזק ומפחיד, תרתי משמע, היא תוכל לחזור למקורות.
גילוי נאות, אשמח אם זה לא יקרה….

סחבק 3 ביוני 2015

כל כך הרבה תגובות על מכבי חיפה ואף אחד לא מבקרת את הטעות הגורלית של להשאיר את משומר?

חור בהגנה (כן כן יש לו 1 על 1 אבל לסגור שחקן שמקבל כדור ברחבה הוא לא יודע, תשאלו את המספרת של יצחקי, או שאל תלכו רחוק ותסתכלו על הגול האחרון שספגנו ממכבי פתח תקווה).

שובר קווי נבדל כרוני (סאלה אכל ממנו לא מעט לקרדות כאלה בתחילת העונה).

והכי גרוע – מחרבן התקפות אולטימטיבי, ולא בגלל שלא יודע להרים. בכל פעם שהוא עובר את החצי הוא הורס את שטף המשחק, משתק את משחק האגף שלנו (הרס לעידן ורד את הקריירה לעניות דעתי), ופשוט גורם לי לרצות לתלוש את העיניים שלי מהחורים ולהשליך אותם לכר הדשא.

לא מדדתי את זה, אבל אם מישהו יקח 5 משחקים שלו וחמישה של דני אלבס, סביר להניח שנגלה שהוא נוגע בכדור בחצי של היריבה לפחות פי 1.5 מהמגן של ברצלונה, אם לא כפליים. כמאמר המשורר, נחנקנו כבר משומר נחנקנו.

אה, והדעה הרווחת היא שהוא גדול המדליפים, כך שלא ברור למה דווקא רוני בחר להשאיר אותו.

יש את גבאי, יש את דגני, באיזה עולם צריך גם את משומר (שלא נעשה צעיר יותר).

סחבק 3 ביוני 2015

ואף *אחת* לא מבקרת

פנדה 3 ביוני 2015

טוב, אז לפי פרסומים מעכשיו – מתן, קיבלת כבר בקשה אחת – ניקולה דרינצ'יץ' :)

Srtest 3 ביוני 2015

נראה לי טעות קשה הויתור על מיצ'ל והנטייה אחרי העונה המגעילה הזו לגזור גזירה שווה בין שחקן שסיים את תפקידו במכבי חיפה כמו ראיוס, לבין שחקן מעניין כמו מיצ'ל היא עוד מאותה טעות. מיצ'ל שחקן שיודע מה זו ליגה ספרדית, יודע מה צריך לעשות גם מבחינה הגנתית וגם איך מומלץ להתקיף. מדברים על 50-50, השאלה אם יש שחקן שהוא ככה גם בראש.

המערך שנראה לי הכי מתאים בעונה הקרובה למכבי חיפה שנראה לי שתהיה עונת מעבר הוא מערך חג המולד. עונת מעבר יכולה להיות מאוד קריטית לדרך חדשה של תחרות קבועה מה שיענקל'ה לא כל-כך מכיר כשהוא לא מי שפותח פער כלכלי על השאר. היתה תקופה שמחלקת הנוער האדירה יכלה לסדר את הזהות של המועדון לשנים רבות גם במחיר של ויתור על עונה נובורישית פה ושם (…) למען התהליך. כרגע מערך חג המולד הכי מתאים לסגל השחקנים המסתמן ויכול להחביא הרבה שחקנים שהם באמצע הדרך או הגיעו למצב של סימן שאלה – הראש של העץ יכולה להתהפך עם בניון מתחת לחלוצים – עטר ועוד אחד, ויכול להיות ראש רגיל עם עזרא וגאדיר ועטר. יש מצב שגאדיר יהיה שחקן אדיר מבחינה ישראלית, כרגע הוא פשוט לא מתאים לקבוצה. יכול להיות שבמצב שנוצר ישתמשו בו. בעיקרון בניון, עזרא, עטר ועוד חלוץ אמורים לסדר את העמדות ההתקפיות יותר. מתחתם צריך שחקנים ורסטיליים שמביאים תכונות שונות ורצוי שאחד הקשרים יהיה בעל רגל שמאלית שנע שמאלה מדי פעם כדי לכפות אם וכאשר על עזרא שהוא חתיכת סימן שאלה ואכזב מאוד העונה. ככה גם מגנים שיש להם נטייה לאחר להגנה יידעו שהמערך כולו יחסית צפוף ויאפשר להם חיפוי. מערך צפוף נראה לי מתאים למה שאפשר לעשות בעונה הקרובה בלי אירופה והכי חשוב שתהיה עונה יציבה עם איזה צ'ופצ'יק של יומרנות. העמדה המעניינת ביותר לדעתי היא מצד ימין, הקשר שיהיה שם ואמור לתמוך. בניון כבר לא יכול לעשות את מה שעשה בליברפול בזמנו. כשהמערך יהיה קלאסי הוא יכול אולי לתמוך בפוזיציה הזו מהספסל. בכל אופן, מיצ'ל שחקן שיכול להשתלב במערך כזה וגם הקשרים האחוריים האחרים שאמורים להבין שבקבוצה גדולה כמו חיפה הם אמורים להיות מסוגלים לחלוק בעמדות.

מעיין אוהד מכבי 4 ביוני 2015

שוב, כמו הטור של באר שבע, יש כאן התמקדות בשחקני רכש ובהרכבים במקום בפער האמיתי – הניהול.
כל זמן ששחר ממשיך לתת את הטון ושמתרוצץ צוות ישראלי (או לצורך העניין צוות שלא עובד בהתאם לסטנדרטים הקיימים בכל קבוצת ליגת שנייה בהולנד מבחינת תזונה, כושר וכדומה) וההדלפות וכתבות החצר של תומר לוי נמשכות – מה שהיה הוא שיהיה.

רוני לוי ייצב את הספינה אבל מתקשה לראות אותו מוביל אותה לחוף מבטחים. לחיפה יש שחקנים מוכשרים, אין לה קבוצה.

רוצה לומר – שחקן כזה או אחר ומערך כזה או אחר אינם הבעיה של חיפה. הבעיה של חיפה היא שהחזון מתמצה בגחמות ובמצבי הרוח של שחר.

נ.ב.
אני חותם עכשיו על זה שתעלו מולנו במערך ובהרכב שכתבת. זה פשוט יהיה עוד טרף קל לשלישיית הקישור שלנו.

מתן גילור 4 ביוני 2015

מתוך הטור: "כבר נגעתי בעבר בחזון שלי לגבי מבנה ההנהלה של מכבי ואני לא עומד לחזור על זה בעת הזו."
מתוך התגובות: " מול מכבי ת"א הייתי עולה עם 3 שחקני קישור. אין שום בעיה לשנות שיטה למשחק אד-הוק…איך כתב טב"י על הפועל י-ם כדורסל – צריכים לבנות עצמם כקבוצה ולא רק למשחקים הספציפיים נגד מכבי ת"א."

גיא זהר 4 ביוני 2015

מעיין, נעלבתי. לא רק שיניב לא שם אותי (ואת דגש) בכותרת, אם תחזור ותבדוק מתוך שמונה מאות מילים, פחות ממאתיים הוקדשו לענייני הרכבים, רכש וכו, וגם זה מעצם היותם של הפוסטים כפי שגם מתן ענה לך, עוסקים במלפפונים.

פראליה 4 ביוני 2015

החודש הראשון של רוני לוי בתפקיד לא מבשר טובות, הריצה הבלתי מתפשרת לתואר כאן ועכשיו גורמת לו לעשות בדיוק מה שעשו כל אלה שכשלו לפניו – לנסות לחזק נקודתית שתיים-שלוש עמדות במקום לעשות חריש עמוק, לנקות את כל הבלאי שהצטבר כאן בשבע שנים האחרונות ולהתחיל להתבסס על כשרון צעיר שיש בשפע עם חיזוק זר נקודתי, כדי להגיע לקבוצה בריאה עוד שנתיים-שלוש.

כמה דוגמאות בולטות –

שכטר – שחקן התקפה במכבי חיפה לא יכול להיות 'שחקן ליגה טוב', שכטר שחקן שמתבלט רק כשהמשחק מבוסס עליו ובכל מצב אחר הוא מיותר.

שומר – הסימן המובהק לרכש שנכנס לואקום לפני שנים ומאז אין שום רצון לקדם אף שחקן צעיר במעמדה שלו. המגן הטוב והגרוע בליגה באחת.

סטויקו – אוברייטד ענק, רע לנו במיוחד כי תפישתית נחשב גדול ושולט בשטח ולכן ההגנה משחקת רחוק ממנו, מפחד לצאת ולכן חוטף המון גולים מה-5. הסטטיסטיקה שלו לא רלוונטית.

4-3-3 ? מתי שיחקו את המערך הזה כאן לאחרונה? 84?

מתן גילור 4 ביוני 2015

בנאדו שיחק 4-3-3 במשך כל תקופת האימון שלו, זולת משחק פה ושם.
גם מכבי ת"א משחקת וריאציה של 4-3-3.
ועוד קבוצה אחת…ברצלונה שמה.

פראליה 4 ביוני 2015

היתה לי באמת תחושה שמתא מזכירה לי קבוצה אירופית מוכרת.

מתן, 4-3-3 זה חלוץ 9 באמצע ושני קיצונים לידו, סתם דוגמא מקרית – דאף/דרוגבה/רובן. לא משחקים את זה היום כמעט.

היום משחקים עם שני קשרים שנכנסים לאמצע (בדר"כ, אבל לא תמיד, עם רגל הפוכה) או חלוץ מדומה שנכנס מאחורה, ורסיות של 4-2-3-1 או 4-5-1.

גיסנו 4 ביוני 2015

אז דרינצ'יץ' חותם.
כשכבר עכשיו מתחילים להוציא ציטוטים, מומצאים יותר או פחות, על כמה השחקנים מתלהבים מהזר החדש שמגיע – אני לא מודאג….

מתן גילור 4 ביוני 2015

מראיוס התלהבו ועל פראליה ירדו. השחקנים האלה, כפי שמתברר כשהם מתיישבים על כס הפרשן, מבינים מה הם צריכים לעשות על המגרש, אבל מעטים מהם באמת מבינים כדורגל.

גיסנו 4 ביוני 2015

בזה אין לי ספק, אבל זה לא האישיו – יכול להיות שדרינצ'יץ' יהיה מצויין בסוף.

אבל בשבילכם אני חושב שזה צריך להדליק נורה אדומה, גם אם קטנה, שהריטואל הזה ממשיך לחזור.
אפילו בהפועל, בקיץ הנוכחי, לא שומעים רינונים כאלה על כל שחקן שחותם (בניגוד לעבר).

אולי אני קצת מרחיק לכת – אבל לדעתי זה סממן שיש לקחים שלא נלמדים.

Comments closed