עונת המלפפונים – בית"ר נורדיה – ארז טיקולסקר

עונת מלפפונים זה כייף סה"כ – משחקים מנג'ר כל היום וחולמים שהכל יסתדר כי בעצם הבלם ההוא שעשה כל כך הרבה טעויות בעונה הקודמת יהפוך למבצר רק כי המאמן התחלף/הבאנו בלם טוב לידו/ הקשר האחורי פורש ועוד.

אבל איך עוברים עונת מלפפונים בלי הדלפות על החתמות ושקרים של סוכנים ? איך עושים את זה בליגה ג' במודעות נמוכה ובלי ידיעה קבועה באתר ההוא של זה מהאח הגדול? נו, המכביסט עם רוח המועדון שחבר של ההיא שחברה של ההוא שקיבל בחינם את הקבוצה ההיא שפעם אהדת? – אז כדי לטפל בזה הבאתי את ארז שיכתוב קצת ובסופו של דבר כשאנחנו רואים מה קורה בקבוצה ההיא גם לי כאוהד הפועל לא טוב עם זה.

שנורדיה תעשה קיץ שקט ומסודר ותעלה ליגה ואז עוד כמה ותחזיר את הכייף שבקרבות האלה עם הבית"ר האמיתית. כי פייר? אני מתגעגע. אנחנו בהפועל יכולים לשלוח רק כמה מסרים חיוביים לעניין – אחד וזה החשוב הוא המראה שהפועל סל מציבה למסע הארוך והקשה הזה – זה אפשרי חברים וזה גם כייף גדול , והשני זה שאני מקווה שאריאל הרוש ייתן עונה לפנתיאון בשנה הבאה כי מגיע לו לצאת המנצח בטווח הארוך מהקרב מול ההוא וחבריו – זה מסר חשוב (או בקיצור שהשנה ורמוט יבעט ושהרוש יקלוט).

וצירפתי תמונה שמראה עד כמה בית"ר של פעם הייתה חשובה לציבוריות פה ולזה שפוליטיקאי יכול לנהל קבוצת כדורגל ורק לצמוח מזה.

***

הקיץ של נורדיה / ארז טיקולסקר

בית"ר נורדיה ירושלים. להלן: "בית"ר ירושלים האמיתית" (כי ההיא, לא). זו הייתה עונתנו הראשונה (גוף ראשון רבים שמור לקבוצה שאוהדיה – בעליה). מה שאומר שזו לנו גם עונת מלפפונים ראשונה. מה לעזאזל עושים בעונת מלפפונים? בקיץ שעבר, בגלל "צוק איתן", לא הספקנו להרשם לגביע. חתיכת מלפפון. שאלתי למה. אמרו לי שמורשי החתימה היו מגוייסים. איזו עוד קבוצה יכולה לומר שמורשי החתימה שלה היו מגוייסים? אז השנה, בלי נדר, אף אחד לא יגויס ונרשם לגביע. מה עוד נעשה בעונת המלפפונים? מכבי תל-אביב עדיין לא פנתה אל השחקנים שלנו באמצעות סוכנים ממולחים. הפועל עדיין לא הציעה לנו עיסקת בארטר שכוללת את גילי ורמוט וזכויות עתידיות על שחקנים שטרם נולדו. באתר ערוץ הספורט עדיין לא נכתב ששחקן של אבי נמני מועמד לחתום אצלנו.

בית"ר ירושלים האמיתית החלה את דרכה בליגה ג'. כך עושות כולן (אלא אם שיחקו נגד המשטרה הבריטית). בית"ר ירושלים האמיתית קמה על כמה בסיסים – אנחנו הבעלים. אנחנו מתעבים גזענות. מתרחקים מאלימות. לצד כל אלה, אנחנו חולים על כדורגל ומתייחסים למועדון שזה עתה הוקם כאל מועדון שיעודו הצלחה מקצועית. אז נכון, לעת הזו אנחנו בליגה ג', אבל מדובר בתחילת הדרך. אין לנו ספק שמה שהוקם יעלה ויפרח גם מקצועית. נתחיל, בעונה הבאה, בעליה לליגה ב', ומשם נמשיך.

ברשותכם, אנצל את הבמה המכובדת לקצת מסביב, קצת מקצועי ובעיקר כדי לקרוא לכולכם להצטרף אלינו – מי שאהד בית"ר זה ברור. אבל לא רק. יש לא מעט אנשים שבחרו נורדיה כקבוצה שניה. אזהרת משרד הבריאות – ישיבה ביציעים עלולה להפוך אותה לקבוצתכם הראשונה. הרגעת משרד הבריאות – לא תצטערו.

מסביב:

זו קבוצה שהחזירה להמון אנשים את הכיף שבכדורגל, ותודה למקימים ובראשם ד"ר איציק אלפסי, אנשי חזון. בכל ששי אני ביציע (שורה מתוך שיר). בירות, ערק (מעל גיל 18, מי שלא נוהג), אוכל שביציע הכבוד של בלומפילד רק חולמים עליו. משפחות עם ילדים. קללה אחת לא תשמעו (פעם מישהו אמר "שופט טמבל", חצי יציע הסתובב לבדוק מי הברנש). חמש מאות עד שמונה מאות אוהדים במשחקי הבית. מאה עד מאה חמישים במשחקי החוץ. זה המון לעונה ראשונה. זה הרבה פחות ממה שיהיה בעונה השניה. זה בלתי נתפס במונחי ליגה ג'. מוקירים את העבר – בכל משחק בית מתקיים טקס לשחקן עבר גדול של בית"ר. ההרגשה היא של מפגש חברים, וההרגשה היא שיש לך המון חברים, ושכולם פשוט אנשים נהדרים.

חשבתי, לצורך הטור הזה, מה הרגע שמגדיר עבורי הכי טוב את המסביב של הקבוצה. בחרתי כמה – בלוד לא היה יציע לשבת עליו. היה קר. היה גשם. היה בוץ. הלכו החברים למגרש השכן והביאו יציע. כבד. מאוד. וזה עוד לפני שמשה כחלון קיצר את הבירוקרטיה בועדות התכנון. במשחק נוסף, אחרי הפסד, עלו עשרות אוהדים לאוטובוס של הקבוצה (לפעמים יש כזה, לא תמיד), ושרו לשחקנים כדי לעודד אותם. ג'ימי טורק הגיע למשחק שלנו ביפו, והתקבל באהבה גדולה. למזלנו הוא לא נכנס כדי לחזק את היריבה. בכל משחק, לא חשוב איך הוא מסתיים, השחקנים מגיעים אל הקהל ואומרים תודה על העידוד. אני יכול להמשיך, אבל זה יהפוך לדביק. זה כבר דביק.

מקצועי:

כאן מתבקשת הקדמה. ליגה ג', כן? רוב החוקים אותו דבר. לא כולם. מותרים חמישה חילופים. קוונים יש בחלק מן המשחקים. אני מניח שמידות המגרש דומות. לא מדדתי. לדעתי גם ההתאחדות לא. אולי האורך כן והרוחב לא. אולי ההיפך. אולי אפילו הרוחב בצד אחד זהה לרוחב בצד השני. התלבושות בצבעים שונים. ברוב המשחקים זאת אומרת.

אצטדיון הבית שלנו הוא האוניברסיטה בגבעת רם. אז, נכון, פעם שוחק שם גמר גביע (משחק חוזר, 1962, מכבי חיפה ניצחה את מכבי תל-אביב 2:5). אז גם נכון, פעם הוא ארח משחק בינלאומי (הידעתם? דרום קוריאה והונג-קונג שיחקו שם בגביע אסיה, 1964; דרום קוריאה ניצחה 0:1). הכל נכון, ובכל זאת אין אצטדיון בעולם, כולל יקומים מקבילים, שבו הקהל יושב יותר רחוק מהדשא. מצד שני, זה האצטדיון היחיד שהיה זמין בירושלים ואין מצב שנשחק מחוץ לירושלים.

את העונה הראשונה סיימנו במקום שלישי. מכל מחוז בליגה ג' עולה קבוצה אחת, ואם איזו קבוצה מליגה ב' מתפרקת יש מצב לשתיים. עשר נקודות הפרידו בינינו למקום הראשון (ברכות למועדון הכדורגל יניב חולון). את הנקודות הללו הפסדנו בעיקר במשחקים נגד הקבוצות שמעלינו – ארבע נקודות הלכו ליניב חולון ושש להפועל חבל מודיעין. אפשר לתרץ – אין מגרש אימונים מסודר, מה שגורם לכך שבחלק מן הזמן הקבוצה מתאמנת רק פעמיים בשבוע (ראש העירייה הבטיח לעזור). זמן ההכנה לקראת העונה היה קצר משל המתחרות. התקציב היה קטן משל האלופה. חלק גדול מן השחקנים הגיעו מקבוצות נוער והיו חסרי נסיון בליגה ג'. אפשר לתרץ, אבל לא חייבים. בעונה הבאה אפשר פשוט לעלות.

צוות. המנהל המקצועי הוא משה בן-ארוש. מי שהיה קפטן בית"ר לפני שהפכה לפמיליה שהיא היום, ולקח את האליפות הראשונה. רק שישאר. המאמן הוא סרגיי טרטיאק. לא צריך להוסיף מלה. היתרון היחסי שלנו בשתי העמדות, ברור.

שחקנים. לא אזכיר את כולם כי, בכל זאת, עוד לא קניתי את "דה באזר" ובסך הכל הרשו לי לכתוב כאן. מוטי מזרחי, או "אבא מוטי" בשמו השגור ביציע, נתן לנו עונה אחת, מצויינת, ופרש. לפני מאתיים שנה, כשהייתי ילד וקראתי "פנדל", גיגי כהן כתב ש"שוער זה חצי קבוצה". גיגי כהן כתב מתוך הבנה בשוערות. הוא היה שוער בשני ענפים (גם כדוריד) ובלא מעט קבוצות. אז חייבים שוער. ותיק (אבל לא מדי, כדי שלא יפרוש אחרי שנה אלא ישחק אצלנו גם בליגת העל), בעל נסיון, סמכותי, גבוה, חזק, מפחיד. יש כמה כאלה בליגות א' ומטה. יהיה בסדר. תאמינו או לא, אבל החומות שמסתדרות מול בעיטות חופשיות בליגה ג', די דומות לאלה שבליגת העל. לכן, מי שעובר אותן ומבקיע בבעיטות חופשיות, הוא פשוט מישהו שיודע לבעוט בעיטות חופשיות, ובמלים אחרות – אביתר ברוכיאן. אתה לא יכול להיות אחיין של אורי מלמיליאן בלי לדעת לבעוט בעיטות חופשיות. 20 גולים הוא נתן העונה. מתוכם ככל הנראה 21 בבעיטות חופשיות. עוז אריאל, "הנסיך" (נכד של אחותו של סימון אלפסי ז"ל, מגדולי שחקני בית"ר בעבר). עושה משחק ברמה של ליגה גבוהה יותר. כמה ליגות גבוה יותר. תודה שהוא אצלנו. אמיר שוויקי, ערבי-מוסלמי שגדל בנוער של בית"ר ההיא ומטעמים בלתי ברורים שאין ברורים מהם לא קיבל צ'אנס בבוגרת, משחק לרוב באגף ולפעמים כחלוץ שני. לב ענק. מתים עליו. הוא גם שחקן נהדר וגם שיקוף של כל מה שאנחנו רוצים לראות. גם אהוב המבוגרים וגם נערץ על הילדים. תמיד הייתה לי חולשה לשחקני אגף. כאלה שאין עליהם באחד על אחד. במלים אחרות – יניב כהן. ארון לנון. שד. קצת רוגע שיבוא עם הכניסה לשנתו ה- 22, ויהיה מושלם. וכעת – לרכישת העונה. אלעד אברמסון. מלך שערי ליגה ג' בעונה הקודמת והסגן בנוכחית. הגיע אלינו לקראת אמצע העונה. פיטר קראוץ' של הרי ירושלים (גבוה ורזה כמוהו). 26 שערים העונה. באנקר.

אין שחקן שהייתי גורע מהסגל הקיים. גם בגלל שקשה לי להיפרד מאנשים, אבל לא רק. כמה חיזוקים במקומות שעליהם יחליט הצוות המקצועי (מי אני שאייעץ לבן-ארוש וטרטיאק?), ולדעתי אחרי עונת המלפפונים הבאה, אנחנו בליגה ב', בואכה א', בואכה בלומפילד, העירוני בחיפה והחדש בבאר-שבע, והכי חשוב – בואכה טדי כאצטדיון הבית. נשחק מעונת מלפפונים אחת לעונת המלפפונים הבאה, נאמין בעצמנו, ניתן את המשחק הרגיל שלנו ולא נדבר על שיפוט (חוץ מאשר כאשר השופט שוגה, שזה הדבר הכי חמור שמותר לומר עליו אצלנו). יאללה בית"ר. נורדיה. ותעקבו אחר הפירסומים שלנו כדי לדעת מתי לעשות מנוי, או סתם לתרום. אין מקום יותר טוב בכדורגל הישראלי עבור השקל שלכם.

הזמן של כל הזמנים
מקל ודלאבדובה- דומה ושונה

29 Comments

רפאל 11 ביוני 2015

איזה פרויקט כיפי.
פרנקו, אני גם רוצה טור אורח עם סיבות קריטיות למה הליגה טובה רק לעשירים ולא מייצגת כבר את העם ואיך אפשר לשנות זאת לטובת כולם : ) ( בצחוק, אבל תכל'ס… למה לא, זה הנושא הכי חשוב שיש לנו להתעסק איתו ברמה הפרקטית בסופו של דבר )
הרעיון הוא אצילי ומעשי כאחד.
העבודה וההתמדה שלכם בארגון, סידור עניינים בירוקרטיים ותמיכה בקבוצה נותנים תקווה אמיתית שהולכים למעלה.
כמובן שהדברים היפים האלה צריכים לקרות בד בבד עם שינוי תרבות האכיפה והעידוד בכל המקומות, כולל בית"ר של ליגת העל.
בכל מקרה, איני רואה עדיין סיבה להאמין שמשהו טוב יקרה בכדורגל אם לא ישנו את המבנה של הליגה הראשונה
שמשמרת באופן כה ברור את הבדלי המעמדות בין קבוצות עשירות שיש להן תמיד על מה לשחק, לאן להתפתח ואיך להתחזק ולהביא שחקנים נוספים ולבנות ציפיות ( כמו שצריך להיות, אבל אצל כל הקבוצות )
לעומת יתר הקבוצות שאומרים להם להגיד תודה שהם בכלל בליגה, ואם רק לא יתבטלו לגמרי מול המוליכות גם יזרקו להם סכומים יפים מהטוטו ומחמאות סתמיות מהתקשורת והקהל העיוור.

החומר האנושי והמקצועי לקיים כדורגל איכותי, תחרותי ומרתק קיים בארץ.
צריך לקחת את מה ששלנו.

יניב פרנקו 11 ביוני 2015

דבר איתי
francoyaniv@gmail.com

יולסס 11 ביוני 2015

לא פרויקט!
קבוצת כדורגל

רפאל 11 ביוני 2015

וכמו כל קבוצת כדורגל שעולה מליגה ג' בואכה ליגת העל, היא תיעלם שם
כי לא תוכל להחזיק מעמד מול 80 אחוזי הצלחה של מוליכת הליגה ואי לך תלך לאיבוד
ובמקרה הטוב יהיו לה משחקים טובים בתחתית, שם לכאורה יהיה ניתן לייצר עניין והתלהבות רגעיים.
הלוואי וכל שנה תביאו עוד קהל ובתוך חמש שנים ליגת העל ורוכש שמביא מכיסו הפרטי 5 מיליון ש"ח
וחמש אלף או יותר אוהדים נלהבים כל משחק בית.
ברגע שתגיעו לליגת העל, ייגמר הסיפור. יהיו סיפורים ודיבורים, אבל העניין הספורטיבי ייגמר.
תהיו כמו כל קבוצה אחרת עם חלום בחזקת קונוס בידיהם של בעלי הקבוצות העשירים שישמחו להשאיר לכם פירורים
ומחמאות בחינם תמורת זה שתירשמו בליגה ויהיה להם נגד מי לקחת עוד אליפות ולחגוג את אהבת עצמם, על חשבונם של כל בעלי החלומות אך בלי הכסף והסיכוי.

צור שפי 11 ביוני 2015

איך אמר הגשש? קודם שחצי פתח תקווה תהיה שלי. במלים אחרות – תן להגיע לשם ואז נתווכח ו/או כשנגיע לגשר נחצה אותו ו/או אל תהיה מחרב מסיבות כבר עכשיו.

איציק אלפסי 11 ביוני 2015

ארז, כתבת כל כך יפה על השחקנים שלנו, עכשיו יבואו סקאוטים מליגת העל ויגנבו לנו אותם :)
אחלה טור!

ארז טיקולסקר 11 ביוני 2015

תודה איציק. דיברתי עם העו"ד שלנו וכל חוזה כבר כולל סעיף יציאה על עשרות מליונים. שיבואו (-:

גנבה לי את הלב 11 ביוני 2015

ארז , טור מעולה .

ארז טיקולסקר 11 ביוני 2015

תודה רבה.

גלעד 11 ביוני 2015

מעולה

ארז טיקולסקר 11 ביוני 2015

תודה גלעד

יותם 11 ביוני 2015

ארז, כיף לקרוא אותך

אביב 11 ביוני 2015

נורדיה הגיעה לעיר.
יפה כתבת.

צור שפי 11 ביוני 2015

איזה יופי, טור מרגש ודביק זה אחלה.

03-6626968 11 ביוני 2015

ראש המוסד רצח את רפאל איתן

D! פה ועכשיו 11 ביוני 2015

באופן אישי הוא שהוא נתן הוראה?
במים?
במעידה קלה?
בסמי שינה?
לאור השמש?
בחשכת ליל?
בבית דין של מטה?
בישיבה של מעלה?
בפריחה החייכנית הזאת?
בדעיכה איטית מאד?
ומי, מי זה הקורא?

צור שפי 11 ביוני 2015

WTF

אבישי 11 ביוני 2015

טור מעולה.
וכמי שחווה את זה במציאות – היה קסום, ואני מקווה שיהיה קסום גם.

דימיטאר ברבטוב 11 ביוני 2015

אכן, המגרש בגבעת רם זה מקום ביזארי לארועי ספורט מקצועני. וכשתגיעו לטדי בעוד שתיים שלוש עונות זה יהיה סיוט לכולנו. ארבע קבוצות כדורגל במגרש אחד שעובר את הכי הרבה שזרועים בארץ, משחקים שיזוזו באופן אקראי לכל ימות השבוע בכל פעם ששני משחקי בית יתנגשו. ומגרש אימונים עם דשא אמיתי ומקלחות צמודות גם לנו בקטמון אין בעונה השמינית לקיומנו, ולהפועל ירושלים יש מגרש אחד שעליו מצטופפות כל קבוצות הנוער והבוגרים. העיר הגדולה בישראל וזה מצב תשתיות הספורט שלה. דכאון…

אריאל 11 ביוני 2015

מחכים לדרבי עם קטמון

בלייק 11 ביוני 2015

הסיפור של בית"ר נורדיה הוא יפה ומבורך.
אני כאוהד של השטן הצהוב מתל אביב (קבוצת כדורגל בבעלות פרטית?? עם תקציב של מיליונים?? שזוכה באליפות?? ועוד חולמת אירופה ?!!?), לא תמיד מבין את המטרות הספורטיביות של המועדון.
מקריאת הפוסט, כמו גם פוסטים קודמים של אלפסי, ושאר כתבות בתקשורת המסורתית, אני מבין את הערכים שעומדים מאחורי המהלך. אני מבין את החזון התרבותי-חברתי (פחות או יותר).
מבחינה ספורטיבית זה נשמע לי כמו חוג. יש אווירה כזאת גם בשכונה כשאני משחק. כדורסל אמנם, ויש הרבה פחות קהל (טוב, בארץ רק לדורגל יש קהל). אבל כולם חברים, האווירה טובה ואין קוון. בעברי כשעוד שיחקתי כדורגל שכונתי השתעשענו ברעיון של לרשום קבוצה בליגה ג', שנפלה עקב הצטרפות של כמה מהשחקנים המובילים ל"מדינת הכדורגל".
האם מועדון כמו בית"ר נורדיה מתאים לספורט מקצועני או ל"מדינת הכדורגל"? אין לי תשובה לשאלה הזאת, לא מרגיש שיש לי מספיק ידע כדי לקבוע. אולי לכם יש. האם המטרה היא להתחרות בבית"ר ואף להחליף אותה? האם המועדון שואף להפוך למועדון מקצועני בבוא העת? האם מועדון מקצועני הולם את הערכים על בסיסם קם המועדון?
שלא יובן לא נכון, אני לא מזלזל גם בקבוצה הליגה ג' שמספקת הנאה טהורה לכמה מאות ואולי אפילו אלף אוהדים בכל שבת שניה. האם זה יספיק כדי לשנות את המציאות העסקנית, הגזענית, רודפת הבצע ומעריצת הטייקונים השולטת כרגע בכדורגל שלנו?

יניב פרנקו 11 ביוני 2015

לדעתי פספסת את הרעיון.
המטרה כפי שאני מבין היא לשים מראה מול מה שקרה לקבוצה המקורית.
ועל הדרך לשמר את הגרעין השפוי – גם ככה אני מניח שהשנים האחרונות הביאו לנטישה לא קטנה.

לאן זה יוביל ? אולי באמת לקבוצת ליגת על של ממש – אולי להשתלטות רעיונית על השלד של בית"ר הנוכחית ואולי פשוט לתהליך ניקוי של בית"ר הנוכחית שייתר את הצורך בקבוצה כפולה.

אני מהמר על התסריט הבא – ראש העיר שמבין את הטעות בהבאת טביב – עושה מאמצים לשחרר את הקבוצה ממנו – בשלב מסוים מגיע בעל הבית הרלוונטי ומתחיל בשיקום המועדון – במקביל נורדיה תהפוך להיות עובדה קיימת ובעל הבית החדש משתף פעולה עם נורדיה בבעלות משותפת – אם זה קורה זה מהלך אדיר

בלייק 11 ביוני 2015

אני בטוח מפספס כאן רעיון, לא יודע אם אני מפספס את הרעיון, ובגלל זה השאלה שלי.
אתה מציע כמה אפשרויות, ומעניין אותי אם באמת יש חזון (כי נראה לי לא נכון לקבוע את זה כמטרה כרגע) להשתלב בליגות המקצועניות. יכול להיות שהחזון הוא בדיוק התסריט שאתה מהמר עליו.
השאלה היא האם במצב כזה (התסריט שהצעת) יוביל בסופו של דבר לאיחוד עם הקבוצה האם, ואם כן – האם יהיה לבית״ר נורדיה מקום? לא כקבוצה בת שמטפחת שחקנים (מה שמדובר על התכנית של גולדהאר/קרויף), אלא כמועדון שמשקף ערכים ומשפחתיות ומהווה סוג של סמן (ימני? שמאלני?) בנוף הכדורגל הישראלי.

ארז 11 ביוני 2015

בחלק האופטימי יש כמה תרחישים. אני מניח שאיציק אלפסי ינסח אותם טוב ממני. אדבר בשם עצמי. להלן שלושה. בטח יש עוד. סחיפה של כמויות גדולות מאוד מאוהדי בית"ר ההיא, בידוד הפמיליות והפיכה לקבוצה הגדולה מבין השתיים. העלמות של בית"ר ההיא לאחר שאף בעלים פוטנציאלי עם כסף לא ירצה לגעת בה והפיכה לבית"ר היחידה בעיר. עליה והתמודדות מול בית"ר ההיא כשני מועדונים שווים בגודל. בינתיים נהנה. ננסה לגדול. נלמד. נעלה ליגה אחר ליגה. ונישאר אופטימים.

יואל 11 ביוני 2015

הי ארז ממתי אתה כותב בדה באזר?

יואל ברודי
נשיקות מקובי

יואל 11 ביוני 2015

ארקדי גאיידמק אח שלי ימניוק 03-6626968

ערן (המקורי) 11 ביוני 2015

רעיון מעולה, מימוש מרגש, מאחל רק שתצליחו.
ועל הדרך שתחליפו מקומות עם בית"ר לה פמיליה של טביב.

נורדאי 12 ביוני 2015

בתור חובב מושבע של עונת מלפפונים, כזה שפעם בשעה נכנס לבסט בול לראות איזה מהמושאלים של הפועל עפולה חוזרים ואיזה שחקן מועמד להפועל נצרת עילית, בתור אוהד שרוף של בית"ר כמיטב המסורת של האוהדים השרופים שלה (מינוס החוליגניזם, והגזענות) בעשור האחרון עד העונה הזו, בתור אוהד שרוף של בית"ר נורדיה ירושלים מהעונה האחרונה ובתור אחד שרואה את הקבוצה הזו כקבוצת כדורגל עם שאיפות ולא רק מקום מפגש קהילתי – עונת מלפפונים בליגה ג' זה לא כיף.

א. כל השחקנים שארז הזכיר, ברוכיאן, אריאל, כהן, אברמסון ושוויקי, שפרצו העונה וקיבלו את החשיפה היחסית של נורדיה – יכולים להתפזר בקבוצות בליגות גבוהות יותר שגם יכולות לשלם לא פחות מאיתנו, ויכול להיות שמחר בבוקר (או גרוע מכך – ממש לפני תחילת העונה) נגלה שכל אחד מהם מצא קבוצה בליגה א' שאין ספק שתקסם להם יותר מנורדיה, או שקבוצה שהשאילה לנו שחקן החליטה שבעונה הבאה היא בונה עליו, וצריך לבנות הכל מחדש. העננה הזו יותר מפחידה מעננת "העזיבה של דסה ואזולאי למכבי תל אביב", כי על האחרונה לפחות בית"ר ירושלים/טביב יקבלו 9 מיליון שקל (25% מתקציב בית"ר) בערך, על עזיבתם של 5 המופלאים מתחילת הסעיף, נקבל 9 מיליון שקל פחות מזה, ואין ממה להשתדרג.
ב. עונת מלפפונים זו שעתם של העיתונאים לפצח את מעטה הודעות המועדון הרשמיות והלקוניות ולהבין איזה שמות עלו, במי המאמן מעוניין, עם מי מתנהל משא ומתן, כמה שכר אמור להרוויח X, בכמה כסף יימכר Y ועוד דברים שאף אחד לא מעביר בערוצים הרשמיים, אבל זה פשע למנוע עדכונים מהסוג הזה מאוהדי הכדורגל. בליגה ג' עדיין אין עיתונאים שמסקרים קבוצה קבוע, ולא התפתחו קשרים בין אנשי הקבוצה לעיתונאים (אפילו מקומיים!) שידלו מידע, ודרך הערוצים הרשמיים אף אחד לא שש לעדכן עם מי סיכמו, עם מי הגיעו להבנות, מה השמות שעלו כמועמדים ועל עניינים כספיים בכלל הס מלדבר (אבל כולנו יודעים כמה זהבי יצחקי וזיו הולכים להרוויח במכבי, ואפילו כמה פיראס מוגרבי הולך להרוויח בהפועל חיפה אם יחתום)

ככה יוצא שאני יותר מעודכן במה שקורא בהפועל אשקלון והפועל כפר קנא מאשר הקבוצה שאני אוהד. וזה מצב בלתי נסבל כשאין את עונת המלפפונים שתוריד את הצרבת שהפגרה עושה.

כמה הערות:
* אמיר שוויקי שוחרר (עוד בגיל נוער, לפני שבכלל הגיע השלב שבו עולים לקבוצה הבוגרת) מסיבות מקצועיות, לא כל שחקן במחלקת הנוער של בית"ר שאפילו הצליח בליגה ג' בהכרח מתאים לקבוצה בליגת העל. ואת זה אפשר לומר במאת האחוזים כי מי שהיו אז המנהל המקצועי של מחלקת הנוער ומאמן קבוצת הנוער, הם המנהל המקצועי והמאמן של בית"ר נורדיה בעונה האחרונה, משה בן ארוש וסרגיי טרטיאק.
* בן ארוש ימשיך לעונה, אבל ממה שאני יודע עוד לא הוחלט אם סרגיי טרטיאק והעוזר שלו, אסי ברוכיאן, יאמנו את נורדיה גם בעונה הבאה.
* יאללה בית"ר. נורדיה.

Comments closed