עונת המלפפונים – מכבי ת"א – גיא

פרויקט האוהדים נמשך והיום קבוצה שכמעט לא מדברים עליה – זו שחושבת שהעיר שלה (בוווו).

בכל מקרה הגענו כבר לסיבוב שני ועדיין אין לי אוהד כפר סבא והפועל חיפה ובקרוב לאור ההתפתחות בשוק העברות נחזה בפוסטים של עוד קבוצות שכבר היו פה וכל זה כשאני צובר עוד ועוד חומר על הפועל בקיץ די מרגש (נייקי בייבי!).

עד אז קבלו את גיא ותחזיקו אצבעות לאחות הקטנה ממלטה.

***

1000 מילים על מכבי/ גיא 

עונת 2014/15 הגיעה לסיומה המיוחל. עונה שכולה בסימן 'מה היה קורה אם' – אם לא היתה מלחמה בקיץ ומכבי היתה מארחת בבלומפילד; אם מכבי היתה מעפילה לאיזה שלב בתים כלשהו; אם אוסקר לא היה עוזב; אם פואד לא היה מפוצץ את הדרבי; אם לא היו נפצעים כל החלוצים בבת אחת…   הרבה שאלות כאלו. במבחן התוצאה מכבי עמדה יפה, במבחן הדרך לטעמי קצת פחות. השובע של השחקנים ניכר ולמרות הזכייה בטרבל יש שלושה דברים שלדעתי בהם כשל פאקו (אם כי לא בהכרח עילה לסיום ההתקשרות):

  • הניצוץ – הקבוצה היתה שבורה מטאלית אחרי אוסקר והמלחמה ופאקו ייצב את השורות, אבל לא ראינו ניצוץ בעיני השחקנים. לפרקי זמן ארוכים קשה היה לראות שחקנים רעבים, נושכים, עם סכין בין השיניים. החדות הזו היתה חסרה. קצת זהבי (אם כי רמות השתן בראשו בהחלט עלו השנה), קצת טב"ח, זהו בערך. אפשר לספור על עשר אצבעות משחקים שבהם מכבי היתה גדולה ממש, בהם היא רצתה ממש. בשאר הזמן כולם בעיקר חיכו ללכת לים. אולי טב"ח הבלם ייתן דחיפה בכיוון.
  • מלכודת הבונקר – מכבי לא מסוגלת לשחק מול בונקר. אין משחק אגפים מספק, אין מספיק פעולות קבוצישיות (מהלך קבוצתי שמשלב בתוכו איזו הברקה אישית), יותר מדי דריבלים חסרי טעם ופחות מדי מהלכים מתוכננים עם איזו יעילות מוכחת. בכנות- זהבי אינו מסי, מיכה וטב"ח לא ניימאר, אין להם את היכולת "לפצח כל הגנה" בדריבל- לא בליגה ובוודאי שלא באירופה. כמו שראינו לאורך רוב העונה, קבוצות באות 'להחנות את האוטובוס' מול מכבי, שזו טקטיקה לגיטימית אם אתה מוריניו אבל מכבי צריכה להתמודד עם זה יותר טוב ולא ראינו פתרונות מספקים בגזרה הזו.
  • טקטיקה – אחד הדברים הכי יפים בעיניי אצל פאולו סוזה (ומדובר אצל יוקאנוביץ') היה היכולת לשחק במערכים שונים, לפעמים אפילו ללא צורך בחילוף. מכבי השנה נתקעה עם ה-4:3:3 שנראה כמו 4:5:1, גם מול יריבות נחותות (אין באמת צורך בשלושה קשרים אחוריים מול אחי נצרת), כל ניסיון לשינוי מערך נראה כמו מהומה (ע"ע ק"ש או המשחק הראשון מול בית"ר). הקיבעון הזה לא בריא וממשיך את הקו של הנקודה הקודמת.

שוב, אני לא חושב שאלה דברים שנכנסים תחת קטגוריית הדיל-ברייקר, גם לא כשהם משולבים יחד, אבל אני סומך על ג'ורדי. אז מה מצב הסגל לעונה הבאה? מי שמסיימים חוזה הם ניקולה מיטרוביץ', ראדה פריצה, יואב זיו, ברק בדש וברק יצחקי. במידה ושני הראשונים עוזבים, נותרות שתי עמדות זרים פנויות בסגל, שכרגע נראה כך:

שוער: ח"פ, ברקינו, חביב אוחיון; מגן ימני: שפונגין; מגן שמאלי: עמב"ה; בלם: קרלוס, טיבי, טב"ח1 ; קשר במרכז המגרש: אלברמן, ראדי, איינבינדר, איגיבור, פרץ, זהבי, ורמוט; שחקן אגף: מיכה, טב"ח2, מרגוליס; חלוץ: בן-בסט.

הדיבור הוא על הארכת חוזה ליואב זיו (אין כרגע משהו רשמי) יצחקי ואולי בדש, כך שמכבי מוצאת את עצמה עם עומס (יחסי) במרכז המגרש ודלילות נוראה בשאר העמדות. גם ורמוט וגם זהבי יכולים לשחק באגפים ההתקפה אבל עדיפים כשהם מאחורי החלוץ. מאד ברור שצריך חלוץ (אלא אם פריצה האליל ממשיך), שאלת הזר הנוסף (והחיזוק הישראלי) צריכה לבוא אחרי החלטה אסטרטגית של הדרך בה רוצים ללכת מבחינת מערך וסוג הכדורגל אותו רוצים לראות במכבי בעונה הבאה (ואם אפשר לתכנן לטווח ארוך יותר, מה טוב). בברצלונה, ממנה הגיע ג'ורדי, מתהדרים בכך שכל קבוצות המועדון, החל מהבוגרים וכלה בנבחרת עוּבָּרִים ד', משחקות באותה השיטה. אני בעד להנחיל את זה במכבי, כחלק מהעבודה המבורכת עם הנוער (נגיע לנוער שוב בהמשך).

אישית אני חסיד של 3:5:2  כשאחד מהחמישה משחק מאחורי החלוצים (זהבי), זו גם שיטה שתאפשר לבן-בסט להביא את עצמו לידי ביטוי בתור חלוץ שני (כולנו הבנו העונה שהוא לא חלוץ 9 בשום צורה), מול יריבות חזקות יותר אפשר את זהבי כאחד מהחלוצים וקשר עם אוריינטציה יותר הגנתית בחמישייה, מול חלשות יותר אפשר לשלב את זהבי עם ורמוט בקישור, האפשרויות די נרחבות. החסרון של כל העסק הזה הוא שזה דורש ממכבי רכש של חלוץ (אבל זה בכל מקרה), של שחקנים ורסטיליים לכנפיים (למשל מאיקון בימיו באינטר או קוג'ו אסמואה) ושל עוד בלמים לגיבוי (אלא אם מתכננים לעשות הסבה לזיו ושפונגין), לא בטוח שבמכבי מוכנים למהלך כה נרחב ולשינוי שיטה ככה פתאום. האופציה השנייה היא להשאר עם 4:3:3 לסוגיו, שזה יותר קל ודורש פחות רכש אבל עדיין יהיה צורך בחלוץ 9 וגם נישאר עם כל הבעיות המוכרות: העומס במרכז המגרש, חולשת האגפים ואי-ההתאמה של בן-בסט (ואחרים) לשיטה, יש יותר מדי שחקנים שדורכים אחד לשני על הרגליים במצב הזה. לעניות דעתי יוקאנוביץ' ימשיך ב-4:2:3:1 שלו עם גיחות ל-3:5:2 (בו התנסה לראשונה בווטפורד), מעין סוזה 2.0.

מה עוד? הרכישות המלוחששות של דסה ואזולאי מתאימות לכל אחת משתי השיטות (אם כי אני לא בטוח על איזו משבצת אזולאי בא, אולי זו של מיטרוביץ'? במקום ראדי?). אם אכן מיטרו הוא זה ש'ישלם את המחיר' זה מפנה מקום להחתמה של מגן שמאלי זר, כאשר לאחר שני כשלונות (מאנה, מארוול) הגיע זמן הגלידה של ג'ורדי. אם אפשר אחד שיודע להגביה תוך כדי תנועה, אשרינו. חלוץ, לכשיבוא, צריך להיות גיים-צ'יינג'ר כמו פריצה בשעתו – בעיקר באספקט הפיסי ובשליטה האווירית. ברקינו צפוי לצאת להשאלה, הייתי שמח לראות את דור פרץ עושה את אותו הדבר: אני לא מאמין שהוא צריך להמשיך כבלם מחליף אלא לחזור לתפקידו כקשר, במבט לעתיד אז בסוף העונה הבאה אלברמן מסיים חוזה ובעוד שנתיים איגיבור מסיים את שלו, פרץ ראוי לצאת החוצה להשאלה ולחזור אל חולצת ההרכב. זה נוגע בעוד נקודה: מן הסתם כבכל קיץ יהיו לחשושים על דן מורי. יכול להיות שהוא אחלה שחקן, אבל הייתי שמח לראות בלם עולה מהנוער. לאור התרבות מקרי העזיבה בהסגר, ראוי למכבי לשלב בסגל בוגרי נוער, גם אם בקצה הספסל. זה יכול להיות מגן, בלם, שוער שני, אפילו חלוץ. העיקר לעצור את הסחף, גם כדי שלשחקנים יהיה לאן לשאוף וגם כי רוב השלד של מכבי מזדקן לו. לא מצפה להפיכה נוסח איוניר, כן מצפה ליותר ממה שראינו בשתי העונות האחרונות.

לסיום, שני דברים שהם אחד: ליגת האלופות היא משימה חשובה, אבל בוודאי לא העיקרית כי מול באזל או סלטיק למכבי אין מה למכור, עם או בלי פאקו, ולא משנה מה יאמרו כל הפרשנים (שלפני חודש עדיין שלחו את 'המורה להתעמלות' הביתה וטוענים שבסגל כזה לא צריך מאמן, מספיק אינסטלטור). המשימה העיקרית היא אליפות – גם כי זה יקבע את השלטון של מכבי (פרשנים בקיץ הקודם: חיפה אלופה), גם כי זה יאפיל על הת'ריפיט של רוני לוי בעשור הקודם, גם כי זה יקרב אותנו לשבירת השיא של הפועל פ"ת, בעיקר כי זה הלחם והחמאה. גביעים זה אחלה אבל האליפות מעל הכל.

נובמת
יש לו תכנית

63 Comments

עדי אבני 22 ביוני 2015

יופי של חפירה :)
אופציה שלא הבאת בחשבון: מעבר ל4:3:2:1, אליו כבר היום מותאם הסגל, עם איגייבור ואלברמן כקשרי אמצע, ועם בן בסט, זהבי ומיכה (או ורמוט) מחליפים מקומות מתחת לחלוץ הבודד.

גיא 22 ביוני 2015

לבן בסט אין איכויות של קשר וגם באגף הוא לא יודע לשחק. בשיטה כמו שהצעת אין נוכחות התקפית באגפים וכל המשקל מוטל על האמצע – כמו שכבר ראינו זה לא יעבוד מול הבונקרים המבוצרים של מיטב קבוצות השרון רבתי.

גיסנו 22 ביוני 2015

בן בסט יכול לתפוס את התפקיד שיצחקי עשה לצד זהבי ב 3-5-2 של סוזה – עם שני שחקנים חופשיים מאחורי חלוץ מטרה שנעים הרבה ומחליפים מקומות.

רועי 23 ביוני 2015

אני הגעתי למסקנה שבן בסט יכול לשחק רק ב 4-4-חמד.

גיא 23 ביוני 2015

בכל מקרה בנבה צריך חלוץ לידו, אני לא משוכנע שיצחקי הגמד (1.74) הוא התשובה, הוא צריך מישהו גבוה יותר סטייל פריצה (1.85, בדיוק כמוני!!). גם חמד יותר גבוה (1.82) ובכל מקרה צריך מישהו שיוכל לעשות תנועה לאגף ובזה גם יצחקי (על אף הנסיונות החוזרים לשים אותו באגף ימין) וגם בנבה עצמו לא מוצלחים.

יודע מה? במחשבה שנייה אני מוכן לשקול את השילוב עם יצחקי, הכל כדי שקלשבע יפסיק לשחק חלוץ כברררררר

מאיר (חדש בשכונה) 22 ביוני 2015

מסכים לחלק גדול מהאבחנות, בעיקר לגבי הבלאגן שנוצר במגרש עם שינוי המערך להתקפי מול ביתר ומול קריית שמונה, כמו כן שדור פרץ צריך לצאת להשאלה כדי לשחק הרבה ולא לחסות בצילם של כוכבים ובקבוצה שכל הזמן תוקפת. מסכים גם שהאליפות הרביעית ברציפות היא מסט, ומקווה שבקיץ הבא נגיד כך על החמישית, חשוב יותר מליגת האלופות שם הסיכוי נמוך יחסית, ליגה אירופית עם אליפות זה בסדר גמור בשלב זה.
הדבר העיקרי שחסר לי לעניין החיזוק שצריך להגיע מכיוון הזרים זה לפחות חלוץ או קשר התקפי או שניהם, שיהיו מאוד מהירים, מכבי כמעט לא יוצאת במהירות להתקפות וכמעט לא עושה מתפרצות, בכדורגל המודרני ויתור על כלי כזה הוא מוגבלות משמעותית מאוד. לכן, אני מת לדעת את מי יביא גורדי כזר חמישי במקום פריצה או רביעי במקום מיטרוביץ.

גיא 23 ביוני 2015

לגבי חלוץ זר אנחנו מסכימים. אני לא בטוח שקשר התקפי במובן הקלאסי של מתחת לחלוץ (AMC בלשון עדת המנג'ר) צריך להיות זר, יש לנו מספיק כאלו כבר היום. אם מדובר בשחקן אגף זה סיפור אחד וגם שם אני לא בטוח ששווה 'לבזבז' על זה משבצת של זר. אם דסה מגיע אז הייתי רוצה לראות מגן שמאלי זר. אחד עם איכויות, לא עוד איזה מאנה או מארוול.

ד"ר רזי הופמן 22 ביוני 2015

מעניין אם פריצה יכול לתת עוד עונה טובה.
הוא תמיד הזכיר לי את אלי דריקס. לא עושה יותר מדי תרגילים אבל דיי יעיל. דריקס ופריצה תמיד ידעו לשים את הרגל או הראש במקום הנכון ולא פחות מכך עשו מהומות בהגנה של הקבוצה ששיחקה נגד מכבי. אם ראדא לא נשאר אז שיביאו חלוץ שמשחק דומה.

גיא 23 ביוני 2015

אני לא בטוח בזה. באשמת השיטה או לא, פריצה היה די חלש העונה (מלבד משחקים בודדים וכמובן הגמר) וההגנות למדו אותו. הוא מביא עמו המון נסיון, תחכום, כח ו'סייז' אבל הגנות למדו לעשות עליו מעין 'דאבל טים' והוא עצמו נעשה פחות ופחות סבלני, מה גם שכשלא הולך לו הוא נוקט בשיטות מבית מדרשם של פניני-שארפ כדי להוציא מדעתם את שחקני ההגנה, בפחות אלגמנטי ויותר אלים, לא מעט צהובים נחסכו ממנו בשל רחמנות או התעלמות שופטים. ההרחקה בדרבי ה-3:2 היתה על אירוע שחוזר הרבה מאד ולא זוכה להתייחסות לרוב.

אריק 22 ביוני 2015

שכחת את רייכרט..

גיא 23 ביוני 2015

לא מאמין שישחק במכבי העונה. הפועל עושים קולות מעניינים (שגורמים לי קצת לחשוש) ושם מקומו בהרכב נראה מובטח יותר ויהיו טולרנטיים יותר כלפי התפרצויות האגרסיה שלו (על פני עונה שלמה אני מניח שזה שחקן של 4-5 אדומים בכיף).

בלייק 23 ביוני 2015

אוקי, הוא לא ישחק במכבי. למה אתה חושב שהוא ישחק בהפועל?

ובכלל, יכול להיות שהפועל מדברים עם שחקן תחת חוזה?!?

גיא 23 ביוני 2015

למה? כי הוא אוהד הפועל (עובדה), כי הפועל רוצים אותו (נכון לברבורי בארי בן זאב או מי שלא יהיה שמתראיין שם חדשות לבקרים), כי הוא אחלה פרוספקט (אחרת לא היה מגיע למכבי מלכתחילה), כי נכון לכרגע יש לו מקום בקישור של הפועל.

בלייק 23 ביוני 2015

זה מסביר בעיקר למה הם רוצים אותו, וחוץ מנושא האהדה השנוי במחלוקת (שנה שעברה הוא גם אהד את הפועל? גם כשהוא חתם על החוזה מול מכבי? גם כשהוא התראיין ואמר שהוא היה אוהד שלהם והיום כבר לא?), שאר הסיבות יכולות להתאים לכל קבוצה, אפילו מכבי.

גיא 23 ביוני 2015

האמת שאחרי הנחרצות של ג'ורדי היום במסע"ת אני קצת פחות נחרץ.

בלייק 23 ביוני 2015

אין לי בעיה עם זה, אני לא יודע יותר ממך.
חשבתי שאולי שמעת/קראת/ראית מעבר למה שפורסם בכל מקום.

אני חושב שהוא בכל מקרה יהיה בבעיה בעונה הבאה. חלק גדול מהבעיה הזאת מקורה באנשים בהפועל, ואני לא בטוח שג'ורדי ישחרר את רייכרט להפועל גם אם רייכרט יגיד לו שהוא רוצה. גם לאור הפרסומים שציטטו "בכירים בהפועל" כאילו ג'ורדי מלכלך על הפועל לסוכנים ושחקנים כדי למנוע העברות שחקנים לקבוצה.

Lord Anthony 23 ביוני 2015

הסר דאגה מלבך, רייכרט ישחק במכבי העונה. אל תיפול לספינים השקופים של הפועל.
להפועל אין יכולת להביא את רייכרט, ואני בספק גדול מאוד אם הוא בכלל רוצה לשחק שם.

גיא 24 ביוני 2015

קשה לסובב את העובדה שהוא אוהד הפועל, מה שכן – הופתעתי מאלטמן.

Lord Anthony 24 ביוני 2015

הקבוצה שהוא אוהד לא רלוונטית לעניין. גם רונאלדו אוהב את מנצ'סטר יונייטד, זה אומר שהוא מחר עובר לשם?!
אנחנו מדברים על שחקנים מקצועניים, יש להם עוד כמה שיקולים בניהול הקריירה שלהם מלבד הקבוצות שהם אוהדים.
כנ"ל לגבי אלטמן, מדובר בשחקן שירד ליגה עם הפועל פ"ת ולא נראה שעמדו בתור להחתים אותו, הגיעה הצעה מהפועל אז הוא חתם, לא צריך לעשות מזה יותר מדי.

גיא 24 ביוני 2015

ראיתי בו שחקן מוכשר הרבה יותר מאשר גאל מוגבליס. בשלב כלשהו גם פולהאם חשבו כך, בכל מקרה מתסכל לראות את 'טובי בנינו' מהנוער עוברים כולם להפועל.

בלייק 24 ביוני 2015

האמת שהסיפור המעניין על רייכרט מבחינתי זה שובו של "מושיק תאומים". זאת אומרת, ככל שאני יודע הוא לא חזר לתפקיד רשמי במועדון (אבל אולי מייעץ לו, באמת שאין לי מושג).
שחקן שרק לפני חצי שנה חתם על חוזה חדש במכבי. פעם שניה שהאוהד האדום השרוף הזה חותם במכבי על חוזה. זה התחיל בטפטופי מידע שרייכרט לא רוצה לחזור למכבי, ושהוא ישחק בהפועל בעונה הבאה. כנראה היו בטוחים שם שזה יספיק, קרויף ישב עם רייכרט, רייכרט יתעקש לעזוב וקרויף יאלץ לשחרר אותו, קודם כל כדי לא להסתבך עם הקהל של מכבי שבשלב הזה כבר אמור להקיא אותו מהקבוצה. אבל קרויף, כרגיל, טרף את הקלפים. יצא רשמית לתקשורת, בניגוד לתאומי תאומים שנמצאים היום בהפועל, והודיע שהוא שוחח עם רייכרט והשחקן נשאר.
אתמול השחקן ערך אימון ראשון במכבי לעונה החדשה. לא חיכה לו קהל בסוף האימון (גם לא הגיעו אליו עבריינים לדרשו כסף באמצע אימון), הוא לא עשה שביתות איטלקיות. עסקים כרגיל. ישב לו תאומים הלחוץ ולא הבין איך אחת החתיכות החשובות בפאזל האדום לעונה הבאה (שחקן תחת חוזה, שחתום לעוד 3 עונות במכבי, כן?) לא מתקרב.
יום אחד אחרי האימון ותאומים החדש החליט שצריך להוציא את התותחים הכבדים: טורים אוביקטיבים (שלא מזכירים במילה אחת שהוא שחקן תחת חוזה) של כמה מכותבי הטורים האוביקטיבים ביותר בשטח כמו פרימו וגיא לרנר יוצאים בשצף קצף נגד השטן ההולנדי-קטלוני. החבר צנציפר העביר כתבה שכותרתה היא שרייכרט מרגיש מאויים במכבי. לא פחות. אני דוקא זוכר שאנשי עולם תחתון באו לאיים עליו באימון של הפועל, אבל כנראה אלו היו אוהדים של מכבי. בכתבה ציטוטים נוספים, וכמובן, כמיטב מסורת תאומים – אנונימי. נראה לי שבוואלה לא הצליח, כי אורן יוסיפוביץ' הוא לא פרימו ולא לרנר, אז יצאה לו כתבה שרק חלקה קומוניקט שנשלח מהפועל, עם פרשנות אישית קצת יותר מעמיקה של הסיטואציה.
וכל זה על ילד אחרי עונה וחצי טובות פלוס.
ההנהלה החדשה של הפועל מזכירה את הפוליטיקה החדשה של לפיד ובנט. זה הכל מיתוג. שמישהו יקרא למושיק תאומים….

גיא 24 ביוני 2015

לרנר סתם בכיין אפס, בדיוק כמו קרין שביט הוא נותן את גרסת הכדורגל של רמי כהן. זה די עלבון לאינטליגנציה, אבל מצד שני – שירלי ופשכה לא יותר טובים.

וזה עדיין לא תומר לוי :D

בלייק 24 ביוני 2015

לא הייתי מקביל את לרנר וקרין שביט לפשכה, תומר לוי, שירלי בר דיין או נדב צנציפר.
הם מסקרים קבוצות מבחינה חדשותית בעיקר (למרות הערבוב המסוים בתפקידים כחלקם גם נמצאים בפאנלים טלויזיונים כיציע העיתונות, מי יותר טוב ואוביקטיבי ומי פחות.
לרנר, קרין שביט, משה פרימו מעבר לתפקידים נוספים, הם "הוגי דיעה". כותבים מאמרי פרשנות. אין לי טענות כלפיהם. לפחות לא חדשות…. הם עושים את מה שהם עושים (שירותי דוברות ויח"צ לעיתים, לעיתים שירותי פרובוקציה בשקל).
המעניין הוא שההנהלה החדשה של הפועל ממשיכה לפעול בדרכי ההנהלות הישנות (לפחות רובן) – הכל בלי ציטוט, בוחשים מאחורי הקלעים במקום לפנות ישירות, אף אחד לא אשם כשעושים טעויות (כמו לא לשתף קפטן כי לא יודעים לספור כרטיסים צהובים), כל עוד אתה איתנו אתה נהדר, אבל אף אחד לא עוזב בטוב. בקיצור, ספינים וספינים.
אני במקום קרויף מציע בתקשרות עסקה – רייכרט ישוחרר בחינם ויחתום איפה שבא לו, ובתמורה אלי דסה ושלומי אזולאי שרוצים לעבור למכבי ישוחררו בחינם גם הם. אם רייכרט (ואני בכלל לא יודע אם הוא רוצה לעזוב, כי הוא לא מדבר. אני רק יודע שיש ספין כזה) משתחרר מחוזה, אז אף אחד לא עבד, וכולם יכוליםבכל עונה לשחק איפה שבא להם. בעצם, למה בכל עונה? מה, הם עבדים? כל שבוע שכל אחד ישחק איפה שהוא רוצה.

איתן 22 ביוני 2015

אני חושב שכדי להציל את הליגה כדי לפתוח אותה לתחרות ועניין(ומה לעשות לא יסכימו איתי אוהדי מכבי-כי הם אוהדי מכבי :) )
הקבוצות הקטנות יותר צריכות לשמור את הפרוספקטים שלהם, כדי לשמור על תחרות כי מכבי מתחזקת על חשבון החלשות של היריבות שלה,אם היא קונה את השחקנים המובילים שלה,וזה במיוחד חשוב בליגה שיש הגבלת זרים-מה שהופך את ערך השחקן הישראלי למשמעותי יותר בקאדר.
מה שאני אומר הוא תאורטי בלבד כי מאז חוק בוסמן חוץ להושיב שחקן ביציע (דני פרדה כדוגמה) אין להנהלה כלים כדי למנוע משחקן לא לחתום על חוזה חדש ולמנוע ממעבר שלו ליריבה.

כי אחרת נראה פה ליגה שהאלופה תקבע כבר בינואר-ונהיה כמו הליגה הסקוטית שיודעים כבר שסלטיק תהיה אלופה(מאז ירידת הליגה של ריינג'רס)

אריק 23 ביוני 2015

לא הבנתי אותך. איזה קבוצות בליגה מכבי החלישה?

איתן 23 ביוני 2015

הרי רוב שחקני מכבי הם לא שחקני בית, ולא הגיעו מליגה לאומית הם היו שחקני מפתח בקבוצות שלהם.

יואב זיו ,גל אלברמן וברק יצחקי הגיעו מביתר
עמרי בן הרוש מנתניה
טיבי ואייבינדר מקריית שמונה
גילי ורמוט וטבח הקשר מהפועל תל אביב

ובנוסף בגלל הבעלים שהינו מיליארדר הם יכלו להציע סכומים שקבוצות אחרות לא יכלו להציע על שחקנים שחזרו מחול כמו זהבי, בן בסט, בדש ואיגיבור

מזכיר מאוד את הכעס של אוהדי דורטמונד על הנהלת באיירן שערבה ללבנדובסקי ולגצה ככה שבאיירן לא רק מתחזקת אלא מחלישה את היריבה הכי חזקה שלה עד העונה הנוכחית

אריק קיבלת את התשובה שלך.

ע' בעל הטיפ 23 ביוני 2015

ותספור לי את בית"ר של זאבי?
וחיפה של תחילת שנות ה-2000? חצי ליגה ישבה אצלם על הספסל.
וגם בדאבל גוטמן, כמה שחקנים גדלו בהפועל?

זה שטויות במיץ

גיא 23 ביוני 2015

זיו הגיע מלוקרן, אלברמן מגלאדבך. עבור יצחקי שולם הון עתק. בן הרוש למיטב זכרוני עלה כ-300 אלף דולר. טיבי 350 א' יורו. איינבינדר עלה הרבה כסף והעברתו כללה גם שחקנים (חיימוב וכחלון למיטב זכרוני). טב"ח2 נקנה במעל מיליון יורו ממכבי פ"ת שהחזיקה 75 או 80 אחוזים מכרטיסו.
העסקה היחידה שהיתה מוזרה בהקשר הזה היא עסקת ורמוט וגם שם אני סבור שהפועל הרוויחה (700 א' יורו ושני שחקנים מול גופתו של ורמוט זה לא רע).

ככה כדורגל עובד ואין סיבה לחשוב שבישראל צריך משהו אחר. מיליוני שקלים עבור שחקן הם לא דבר של מה בכך, בטח כשמדובר בקבוצות שחיות מהיד אל הפה (ראה תגובתי לרפאל באחד הפוסטים הקודמים של עונת המלפפונים). מכבי לא מציעה רק כסף אלא גם אתגר מקצועי ברמה התחרותית (אירופה), ברמת האימונים ובצורך להיות הכי טוב כל הזמן (כדי להרוויח מקום בהרכב). היא גם מציעה דבר שהוא לא טריוויאלי בכדורגל הישראלי (וקורה לדעתי רק בשלוש קבוצות נוספות – ק"ש, ב"ש, מכבי חיפה) וזה משכורת שנכנסת בזמן. אין לך מושג כמה זה משמעותי עבור עובד – כל עובד.

גיא 23 ביוני 2015

זה לא קשור לתחרות או עניין, זה קשור אך ורק להתנהלות כלכלית הגיונית ואין כזו ברוב קבוצות הליגה שחיות מהיד לפה, נסמכות על הקצבות עירייה ומלינות שכר באופן קבוע.

בלייק 24 ביוני 2015

נראה לי שפספסתם….
מכבי אכן מחלישה קבוצות בליגה. תראו מה הם עשו למכבי חיפה. ג'ורדי טפטף רמזים שמכבי מעוניינת במשומש, וישר בחיפה רצו לסגור איתו לעוד שנתיים!

גיא 24 ביוני 2015

חבל שלא היו רמיזות על שי אבוטבול :(

מעיין אוהד מכבי 22 ביוני 2015

אני מסכים בהחלט לגבי מחלקת הנוער, רק שלמרבה הצער למעט שון גולדברג (שזקוק יותר לדקות משחק, כמו ברק לוי ואולי כמו דור פרץ) אין אף שחקן הגנה ראוי להעלות לבוגרים.
התנהל לא מזמן דיון ענף בפורום השחקן ה-12 על סוגיית שילוב בוגרי מחלקת הנוער. קבוצת בת זה צעד בכיוון הנכון אבל כמו שכתבתי באותו נושא, שני סימני שאלה שמרחפים מעל תפקודו של יורדי נוגעים לשילוב בוגרי מחלקת הנוער (מדיניות, יישום מוצלח שלה וכדומה, כי כרגע למעט מיכה אין לנו כלום, ואיבדנו כבר את קהת, אלטמן ודאבור) ולהצלחה באירופה (לצד הקמפיין האירופי הטוב בתולדות המועדון, העונה שעברה לוותה בהכנה לוקה בחסר, ברכש שלא השתלב ובסימן שאלה שצריך להפוך הקיץ לסימן קריאה עם העפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית).

בכלל, בניית הסגל תושפע באופן משמעותי מהמערך בו יוקאנוביץ' מתכוון ומתכנן לשחק. בשביל 3:5:2 אנחנו צריכים חיזוק בעמדות הכנף ויכולים לשחרר שחקן כמו דור פרץ, בשביל 4:2:3:1, צריך לבחון מי משחקני הסגל מתאים להצטרף לרוטציה עם אלברמן ואיגיבור (בהנחה שמיטרוביץ' יעזוב), ועושה רושם כרגע שרייכרט ואיינבינדר "בשלים" יותר מאשר דור פרץ. מצד שני, אף שחקן שלנו עדיין לא חזר כמו שצריך מהשאלה (לוגסי המשיך לדעוך, קהת בקושי ראה דשא בעונת ההשאלה שלו לבאר שבע של אלישע לוי, ואפילו אלטמן שהתקדם בחר לעזוב).

מעבר לזה, אני לא אופתע אם מיטרוביץ' יישאר שוב (וזה בהחלט יאכזב, בעיקר כי אנחנו צריכים חיזוק זר בעמדות המגנים).
שאלות רבות בנוגע לשחקני הסגל יוכרעו

Asaf 23 ביוני 2015

בקצרה לוותר על שני קשרים במרכז לטובת חלוץ ושחקן כנף, לטעמי הפחות משמעותיים לה הם אייבינדר ואגיבור ,החתמה נוספת חייבת להיות בעמדות המגנים ,צעד אחד שכנראה ייסגר בכיוון הוא החתמת דסה שמוסיף את המימד ההתקפי שחסר למכבי באגפים שוב ולהביא מגן לצד שני במקום זיו וייני ,כנראה שיצטרך לבוא על משבצת של זר כי מבחינת מקומיים אני לא רואה מציאות
נ.ב- המגיב לא אוהד מכבי אבל ממש נהנתי מהניתוח המנומק והרהוט-
תודה רבה גיא

גיא 23 ביוני 2015

בכיף!

דור 23 ביוני 2015

איגבור הקשר הכי טוב בארץ ובין הבודדים במכבי שיכול להתמודד ברמה האירופית

גיא 23 ביוני 2015

+1
אחלה שחקן רק שילמד כבר לבעוט מרחוק

Asaf 23 ביוני 2015

לא יודע גם בהפועל בקדנציה הראשונה פה וגם הפעם הוא לא מרשים אותי במיוחד מצד שני לא אני זה שמחליט מי ישחק בעונה הבאה במכבי ומי לא

גיא 23 ביוני 2015

בשליש האחרון של המגרש הוא חלש ממש וזה מה שעושה אותו שחקן בלי מספרים (שערים, בישולים) אבל בשני השלישים הנותרים הוא פשוט מצוין, מניח שבעונה הבאה תראה את זה יותר (אלא אם יוקאנוביץ' יחזור על השטות של פאקו בנסיון לצוות אותו כחלק משלישיית ההתקפה).

בלייק 23 ביוני 2015

ממה שאני ראיתי, הוא נייד ופיסי, מצטרף טוב לעומק, אבל רך מאוד באופי (וכנראה שזה גם בא לידי ביטוי בבטיס), מאבד את הראש תחת לחץ (לא בקטע של חמום מוח, אלא פשוט טועה תחת לחץ), לא אפקטיבי בכלל בשליש האחרון, מוסר חלש מאוד.
הקשר הכי טוב בארץ? אתה היית מתחיל ממנו לפני זהבי, אלברמן, הובאן, אוגו, קהת, שלומי אזולאי, קלאודומיר?

גיא 23 ביוני 2015

זהבי לא בקטגוריה הזו, הוא קשר מאחורי החלוצים, במידה רבה גם קהת. לגבי השאר: כן, בהחלט. התוצאות מדברות בעד עצמן.

בלייק 23 ביוני 2015

דור כתב שהוא הקשר הכי טוב בארץ. זהבי הוא קשר ברד"כ, זה תפקידו הטבעי. גם קהת.
אם מצמצמים את זה לקשרי אמצע/קשרים אחוריים, איזה תוצאות אתה מתכוון שאיגייבור הביא שאלברמן לא הביא?
בכל אופן, שחקן בקבוצת כדורגל הוא אחד מסגל. זה שמכבי זכתה בשנים האחרונות בתארים לא הופך כל שחקן שלה להכי טוב בעמדה שלו בארץ. הקשרים שציינתי (יש עוד אגב. וובה בראון למשל) פחות או יותר ברמתו. חלקם שיחקו טוב יותר לטעמי בעונה האחרונה. לחלקם היו תפקידים שונים על המגרש (מאותה עמדה בערך) והם הצליחו בהם לא פחות מאייגיבור.

דור 24 ביוני 2015

השנה לפחות, מכבי הסתדרה הרבה יותר טוב בלי זהבי מאשר בלי איגבור. זהבי ממש לא באותו תפקיד, הייתי צריך לכתוב ״קשר מרכזי״. רועי קהת אכן בעל סיומת טובה יותר, וגם עם אינטלגנציית משחק גבוהה יותר, אבל להערכתי באוברול הכללי הפיזיות של איגבור והניידות שלו מכריעות. היחיד שאני מסכים שיכול והוא עולה עליו הוא בראון (חסר היציבות)

גיא 25 ביוני 2015

בראון נתן שנתיים טובות (מפרגן, לא זוכר איך היה אשתקד) בק"ש וזהו. הוא גם מבוגר יותר מנוסא וגם פחות חזק (אני חושב שיש פה חוסר הערכה לפיזיות המטורפת של איגי). משחקים טובים על זהבי עוד לא עושים אותו קשר ברמה של לה ליגה וגם לא של הסגונדה.

בלייק 25 ביוני 2015

אני חו"ח לא מזלזל באיגייבור, הוא בטח לא גרוע כמו שהפרימואים עשו ממנו.
יש לו יתרונות גדולים, שאת חלקם ציינתי למעלה, אבל הוא גם לוקה בלא מעט פעולות, ולפחות לי הוא תמיד נראה אדיש כזה, קצת לא מבין איפה הוא נמצא (רושם אישי בלבד, כן?).

דור – לא בטוח על מה אתה מסתמך כשדאתה קובע שמכבי התקשו יותר בלי איגייבור מאשר בלי זהבי? לצערי, ולמרות שראיתי כל משחק של מכבי בעונה שעברה, אני זוכר רק משחק אחד, בו איגייבור לא שיחק. זהבי דווקא כן, אבל היה נראה בו בעיקר שמכבי תלויה קודם כל בפריצה….

הרושם שלי הוא שהובאן ואוגו בטח לא נופלים ממנו מבחינת ניידות ופיסיות, אבל פחות תוקעים את ההתקפה.

אורי 23 ביוני 2015

לא מסכים שיש "דלילות נוראה בשאר העמדות"
אופציות לבלמים – טב"ח, טיבי, קרלוס, עמב"ה, דור פרץ
אופציות מגן שמאלי – עמב"ה, זיו
אופציות מגן ימני – שפונגין (כאן דרוש חיזוק – דסה? זר?)
אופציות קישור אחורי – יש צורך לפרט? מיטרו, נוסא, אלברמן, ראדי, אייבינדר, רייכרט, דור פרץ (ראוי להשאיל או לשחרר כמה)
אופציות קישור קידמי – זהבי, ורמוט, טב"ח, מיכה
אופציות חלוץ – זר, יצחקי, בן בסט

למעשה יש אפשרויות להרה מערכים – 3 בלמים, 2 בלמים, 2 קשרים אחוריים, 3 קשרים אחוריים, חלוץ אחד או שניים
מגן ימני, חלוץ, כמה שחרורים להוריד עומס במרכז (הכי משעשע אם רייכרט ילך לבית"ר תמורת דסה – מסכן…) ואנחנו מסודרים

אורי 23 ביוני 2015

לא מסכים שיש "דלילות נוראה בשאר העמדות"
אופציות לבלמים – טב"ח, טיבי, קרלוס, עמב"ה, דור פרץ
אופציות מגן שמאלי – עמב"ה, זיו
אופציות מגן ימני – שפונגין (כאן דרוש חיזוק – דסה? זר?)
אופציות קישור אחורי – יש צורך לפרט? מיטרו, נוסא, אלברמן, ראדי, אייבינדר, רייכרט, דור פרץ (ראוי להשאיל או לשחרר כמה)
אופציות קישור קידמי – זהבי, ורמוט, טב"ח, מיכה
אופציות חלוץ – זר, יצחקי, בן בסט

למעשה יש אפשרויות להרה מערכים – 3 בלמים, 2 בלמים, 2 קשרים אחוריים, 3 קשרים אחוריים, חלוץ אחד או שניים
מגן ימני, חלוץ, כמה שחרורים להוריד עומס במרכז (הכי משעשע אם רייכרט ילך לבית"ר תמורת דסה – מסכן…) ואנחנו מסודרים לעונה הזאת

גיא 23 ביוני 2015

עמב"ה לא מספיק טוב או יציב כדי להיות בלם. משחקיו הטובים ביותר היו ב3:5:2 של סוזה כשעלה לקישור ולאף אחד לא אכפת מהטעויות בהגנה. כבלם זה יבלוט הרבה יותר והיכולות הטובות (יחסית) שלו בהתקפה לא תבואנה לידי ביטוי. לאורך זמן גם סוזה וגם פאקו הביעו בו חוסר אמון ובחרו ביואב זיו.
דור פרץ לא בלם וזה עוול רציני לתפקד אותו שם.
עדיין צריך מגן ימני, מגן שמאלי (כי בגיל 34 פלוס אי אפשר לבנות על זיו לאורך עונה שלמה) ועוד אופציות לאגפים בהתקפה. ב-3:5:2 יש המון אחריות הגנתית לשחקני הכנף, מיכה לא עושה את זה מספיק טוב וטב"ח2 לא מספיק יציב.

אזי 23 ביוני 2015

אם בשלושה בלמים עסקינן, ההרכב האהוב עלי של סוזה היה כששיחקו שלושה בלמים, ארבעה קשרים פרושים לרוחב המגרש, זהבי ויצחקי במרכז מאחורי החלוץ וחלוץ.
אבל גם מיותר להזכיר שיצחקי כשיר בערך שעתיים בעונה.

לגבי הבונקר, אני חושב שהבעיה הכי גדולה בנושא הזה העונה היא העובדה שמכבי התעקשה לא לצאת למתפרצות.
גם כשמכבי חטפה כדור בחצי המגרש שלה כשכל השחקנים של היריבה בהתקפה, היא לא יצאה להתקפה מהירה אלא התמסרה ימינה ושמאלה עד שכל שחקני היריבה התמקמו בעמדות שלהם (אחרת זה כנראה קל מדי או לא פייר).

לגבי ליגת האלופות – ליגת האלופות היא חלום לא מטרה. אף קבוצה ישראלית לא יכולה לשים את ליגת האלופות כמטרה כל עוד היא לא מדורגת לכל אורך המסלול.
המטרה הראשונה צריכה להיות להגיע לשלב בתים כלשהו. והרבה בשביל נקודות דירוג ולא רק בשביל עצם החוויה.
אני חושב שמכבי תל אביב צריכה ויכולה להציב לעצמה כמטה לפחות את שלב הבתים של הליגה האירופית, ואם לא תצליח, ג'ורדי ומיטש יצטרכו להסיק מסקנות לקראת שנה הבאה.

בכל מקרה, אליפות אליפות אליפות.
לפני הכל ומעל הכל.
אבל אני לא רואה למה שתי המטרות האלה צריכות לבוא אחת על חשבון השניה.

יאללה מכבי!

גיא 23 ביוני 2015

מטרה שנתית צריכה להיות סיבוב העפלה רביעי של האלופות, ממנו מגיעים לשלב הבתים ככה או ככה. העפלה לבתים של האלופות ראוי לה שתחסתיים במקום השלישי לפחות (אף אחד לא בא רק בשביל הפוטו-אופ), הדחה ומעבר לבתי הליגה האירופית ראוי לה שתסתיים בהעפלה. זה המון כסף ונקודות דירוג.

כשמשחקים עם אלברמן-מיטרו-נוסא ובלי מגנים נורמליים (יסלח לי הקפטן במיל') אז שולטים נהדר בעיגול האמצע (וזה חשוב, בעיקר כשנשחק באירופה) אבל מלבד שלישיית ההתקפה אין מי שירוץ למתפרצת. זה חלק מחסרונות השיטה של פאקו.

נבות 23 ביוני 2015

כאיש סיוע, נראה לי שההגדרה ראוי לה היא קצת מוגזמת. שאיפה לטעמי יותר מתאים

גיא 23 ביוני 2015

זו צריכה להיות המטרה. נגמרו ימי 'העיקר ההשתתפות'. ברור שבבית קשוח כמו בביקור הקודם באלופות מקום 4 זה מה יש, אבל בהגרלות יותר סבירות צריך לשאוף לשלב ה-32. פחות מזה זה פשוט לא רציני, לא תחרותי, לא שאפתני – בדיוק ההיפך הגמור ממכבי הנוכחית.

נבות 23 ביוני 2015

שקלתי להשתמש במינוח הזה, אבל בדרך כלל אי עמידה במטרות זה משהו שלילי. מכבי תל אביב בהנחה שתגיע לליגת האלופות ,ולפני הגרלת הבתים, תעשה לטעמי הישג גדול אם תמשיך משלב הבתים (גם לליגה האירופית). בגלל זה זה נראה לי לא הוגן להציב את זה כמטרה.

נבות 23 ביוני 2015

וזה לא העיקר ההשתתפות, תמיד צריך לשאוף לעבור עוד שלב. אבל מכבי צריכה לשדרג את השם שלה באירופה כדי ששחקנים זרים טובים יותר ירצו להצטרף אליה. לכן כמטרה הייתי מוכן להגיד שצריך להשיג נגיד 4-5 נקודות.

גיא 23 ביוני 2015

בעונה הראשונה בבתים של ליגת האלופות זו יכולה להיות מטרה לא רעה.
בשלב הבתים של הליגה האירופית המטרה היחידה צריכה להיות העפלה.

Lord Anthony 23 ביוני 2015

אני לא חושב שזה בכרח הצעד הכי חכם להוציא את דור פרץ להשאלה. לאור רמת האימון ורמת הכדורגל בארץ כל שחקן שיוצא להשאלה רק הולך אחורה (ע"ע לוגסי), אם בונים על שחקן כלשהו עדיף שישאר להתפתח במועדון.

גיא 23 ביוני 2015

מסכים עקרונית, אבל מה שדור פרץ צריך זה הרבה מאד דקות ותפקוד כקשר אחורי, שני דברים שהוא כנראה לא יקבל במכבי.

עוד מתן אחד 23 ביוני 2015

מכבי חייבת לרענן את עמדות הקישור המרכזי והמגנים רייכרט,אזולאי ודסה זה חובה! מגן שמאלי זר וחלוץ חדש (אגב אני חושב שאפשר להוציא מבן בסט הרבה יותר) לדעתי למכבי חסר יצירתיות וקשיחות בקישור המרכזי ואלברמן ומיטרו לא מספיק טובים!

גיא 23 ביוני 2015

אפשר להוציא מבנבה יותר, אבל זה מחייב שינוי שיטה. אני לא בטוח אילו קשרים זרים טובים יותר ממיטרוביץ' אפשר להביא למכבי (אל תבלע את הקשקוש של אופירע על סטיבן דפור, זו הזייה) מה גם שהוא הוכיח העונה שלרמת הליגה הוא מצוין ואנחנו יוצאים מנקודת הנחה שאליפות זה מעל לכל.
אלברמן אחד השחקנים הטובים והחשובים במכבי, ופה אין סימן שאלה – אין שחקן ישראלי טוב ממנו לעמדתו, להוציא ניר ביטון שהוא לא יעד ריאלי.

מוטי 23 ביוני 2015

אני אוהד של הפועל חיפה… אבל שאלוהים ישמור – על מה כבר יש לכתוב?
התחזית היחידה שאפשר לנפק זה: אופטימיות – הישרדות במחזור האחרון, פסימיות – קריסה מפוארת והתעוררות בליגה השניה.

יניב פרנקו 24 ביוני 2015

מצב הסגל – סטטוס כללי במועדון- קבוצת האוהדים שהוקמה – חסר על מה ?

יואב 23 ביוני 2015

רייכרט ודור פרץ הם בדיוק הפרוספקטים שילחמו על מקום בהרכב. וזה מעולה. הבאת זר יוקרתי היתה חוסמת את דרכם. סגל זה איזונים עדינים.
ואם סימני השאלה(ורמוט ויצחקי) יהפכו לסימני קריאה, וואלה, יש פה קבוצה אחרת לגמרי נ

גיא 24 ביוני 2015

באופן מאד בולט אשתקד שני שחקני הכנף היחידים שהיו טובים הם טב"ח ומיכה. ככל שמיכה שיחק יותר הוא צבר בטחון, ככל שטב"ח2 שיחק יותר הוא נהיה שאנן וזרק יותר. צריך מישהו שיכול לתת להם תחרות ברמת ההרכב ושידחף אותם להתאמץ יותר ולהשתפר. לא בטוח שורמוט ויצחקי זה הפתרון, למרות שורמוט בריא יכול להכנס לקישור ואז קלשבע ישחק באגף.

Comments closed