מה אורי אלון צריך ללמוד ממקרה יבזורי

 

ככה חברים נראית בועה .

דגן יבזורי היה אמור לקבל חוזה של כ-150,000 דולר בהפועל ת"א – הוא כבר היה בדרך אלינו ואז קיבל הצעה לשדרג בירושלים ואז עוד אחת ממכבי – והופה – 40-45% גידול בשכר בתוך כמה שעות.

בתפקיד ארי גולד – עמית גל (הברקת הליהוק של השנה).

ומאיפה מגיע הבועה ? כמו בשוק הדיור מ-2 סיבות עיקריות – רגולציה מעקרת ופסיכולוגיה – החלק הרגולטורי ברור – החוק הרוסי מנפח את שכר הישראלים – החלק הפסיכולוגי מעניין – אורי אלון החליט על אסטרטגיה מוטעית לפני שנתיים – הוא רוצה את הישראלים הכי בכירים ועכשיו בזכות אליפות היסטורית הוא בטוח שהאסטרטגיה שלו מנצחת.

***

תזרמו איתו שנייה לראיון הזה של חומסקי בגלובס לפני כמה ימים .

איך עובד המודל – כל אחד שם את חלקו לפי אחוזי הבעלות, או שמתחילים לנוע ואם צריך תיקונים זה על הראש והכיס של אורי אלון או שלך?

"אני יכול להגיד איך זה עבד עד היום: באופן כללי אורי הוא האיש הדומיננטי, ואורי בסופו של דבר הוא זה שסוגר את הפערים מבחינה תקציבית. אנחנו עושים יעדים ותקציב בתחילת שנה ורצים עם זה, אבל בגלל שזה ספורט ואתה לא מתנהג בדיוק לגמרי כמו עסק – אז אתה מכניס רגש, וכשאתה מכניס רגש אתה מוציא יותר כסף ממה שתכננת. למשל, כשהתקבלה ההחלטה להביא את דיון תומפסון לקראת סוף העונה, אז קודם כל יש את העניין המקצועי – כל ההחלטות המקצועיות הן של גיא (גיא הראל – המנכ"ל), פרנקו (דני פרנקו – המאמן), וארן טלם שמעורב באישור של כל שחקן, ורק ברגע שהתקבל ה-או.קי משלושת זה היה צריך לקבל את ה-או.קי מאורי. אורי נותן את ה-או.קי הסופי, והוא נותן גם את הגב הכלכלי".

כלומר, שורה של בעלים – אבל את הכסף ברוב המקרים מוציא רק אורי מהכיס?

"עד היום זה היה ככה, כן. אורי עמד מול השותפים ואמר להם, 'חבר'ה אני רוצה לעשות קבוצה אטרקטיבית, ובסופו של דבר כל אחד ייתן את חלקו. ואם בסופו של דבר כדי לעשות את הקבוצה עוד יותר אטרקטיבית יצטרכו לעשות השלמות – אני אהיה זה שישלים'".

בכמה גמרתם את השנה?

"אנחנו באזור חיוג של 30-32 מיליון שקל הוצאות".

כמה השותפים הביאו מתוך החלק הזה בעוגה?

"בערך 10, 11, 12, 13 מיליון שקל. אני עוד לא יודע את החישוב המדויק".

***

זה הסיפור – בירושלים אין קבוצת ניהול יוצאת דופן – יש חבורה עם תקרת זכוכית ויש את אורי אלון שמתנהג כמו אוהד (וזה לגמרי בסדר) – אבל החבורה כולה שמה השנה פחות מאלונה ברקת בבאר שבע – ואף אחד לא מצפה מאלונה ברקת לריב על הישראלים הכי בכירים בשוק מול גולדהאר – היא צריכה לעבוד חכם, לנצל אפקטיבית את הכסף , לקנות את מי שמכבי לא רוצה ולגבות בזרים חזקים ומאמן מוצלח – זה יכול להצליח וזה מצליח באינספור מקרים וליגות אחרות.

אבל לאורי אלון יש אסטרטגיה אחרת – קבלו תיקון – אורי אלון מתעקש לנווט בשטח הררי מורכב עם הוראות ניווט לא נכונות רק בגלל שלא בא לו להודות בטעות.

***

הרי בסופו של דבר התקציב של ירושלים יהיה X – מתוכו 70% אמור ללכת לזרים והשאר לישראלים (בהנחה שעדיין יש יותר דקות לזרים בעידן החוק הרוסי ומשימות היורו למיניהם) – אז מה ההיגיון לנפח בועת ישראלים חזקה?

אם זה תרגיל כדי לנפח גם למכבי את ההוצאות (וגם אם לא הם נופלים בדיוק לאותה מלכודת – 220,000 דולר ליבזורי במס של ישראלים – אחר כך אל תבכו שאין כסף להשאיר את רנדל) אז סבבה , אבל אם לא אז מיותר – יש לכם את ברייסטי רייט ודונטה סמית וגם את ליאור אליהו – אלה העוגנים – אין לכם שום סיבה לבנות סגל שבו רייט עולה מהספסל – חפשו רכז זר וסנטר (החתמתם את גייטס – מעולה, למה להשאיל?) – יחד עם גפני זה סוגר לכם את הזרים – בר טימור ימשיך להשתפר ורפי מנקו חוזר – יש גם את הלפרין – הסגל די סגור – עכשיו צריך לחפש שחקנים משלימים עם דגש על ההגנה ואתם לגמרי בכיוון.

לירושלים צריכות להיות 2 חמישיות בסיסיות לליגה.

סט 1 – רכז זר – ברייסי רייט – דונטה סמית – ליאור אליהו וגבוה ישראלי (נגיד רותבארט).

סט 2 – בר טימור – ברייסי רייט – דונטה סמית – ליאור אליהו וסנטר זר (נניח גייטס).

כל השאר – הלפרין , מנקו , גפני וישראלי נוסף (נגיד כדיר) אלה מחליפים.

***

לגביי הפועל שלי (ירושלים זה סטוץ נחמד, כמו זה המתחלף כל יום חמישי) – יבזורי זו מכה – הוא בדיוק השחקן שהיינו צריכים וחבל מאוד שלא יגיע – אבל הלקח חייב להילמד – בשוק שבו יש בועת שחקנים ישראלים חזקה , הפועל סל חייבת לשנות את תמהיל ההוצאות שלה – לחפש ישראלים צעירים (וגם לתת לגולן גוט ולתמיר בלאט יותר מקום השנה ) ולהשקיע את שאר הכסף בזרים – אה וכן, השנה כדאי מראש להחתים 5 זרים מתוך כוונה לתת להם לשחק.

***

חוק רוסי זו בעיה קשה – אני מעדיף כבר הגבלת זרים בסגל (5 לדוגמא) ובלי שיריונים בהרכבים – תזכרו את פעם הבאה שמישהו מאוהדי מכבי מתלונן על החוק הרוסי.

אם כבר אורי אלון רוצה לשנות משהו – הוא צריך להבין שמכבי זה לא פרטנר של ממש (עבד יופי ביורוליג אה?) ושהוא צריך להתחיל להילחם גם פוליטית ורגולטורית בעסק הזה שנקרא כדורסל ישראלי, וזה הדיל – ביטול החוק הרוסי וקביעת הגבלת זרים – בתמורה לביטול הפיינל פור וחזרה לסדרות.

תן לי לשחק עם 5 זרים בלי לעשות חישובים כל שניה ולבנות תקציב אמיתי וריאלי ואני מוכן לקחת כל קבוצה לפחות פעמיים לטיול בארנה (אם אני אורי אלון) או ב"היכל שלמה הממוקם בדרייב אין על שם אריק איינשטיין" אם אני אני.

***

אני כאוהד הפועל מצביע בעד.

ואתם ?

 

 

 

 

הליגה ה'מזרח גרמנית' - זכרונות העבר, מחשבות ההווה
יצא צ׳ילה

80 Comments

גיל שלי 4 ביולי 2015

אורי אלון צודק ואתה טועה

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

קשה לי להאמין שהיית בוחר לנהל כך את תקציב שכר השחקנים אם היית הgm של ירושלים .

גיל שלי 4 ביולי 2015

חומסקי לא מנהל, אלא בעל מניות אקטיבי, טבעי שלא ידע את מצב התקציב בדיוק. לירושלים היתה הזדמנות השנה, כל משקיע היה שם עוד כסף במצב כזה כדי להביא אליפות. הם הצליחו להחזיר את מכבי לתחרות על הישראלים, כשלמכבי אין יתרון אמיתי, במכבי התקרה סגורה, בהפועל ירושלים לא ממש. אם הם למשל יפסידו את יבזורי אבל יחתימו את מקל, מכבי זרקה על יבזורי כסף שהיה הולך לפארמר למשל. ירושלים לדעתי מבינה נכון את הזהות שלה, את החוזקות שלה והתמודדות של מכבי. לא רואה פה טעויות למען האמת.

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

1. חומסקי מספיק מעורב כדאי לדעת את מבנה התקציב – הגיוני שלא ירצה לפרק בדיוק על השקל – אבל הוא נתן מסגרת וזה מה שחשוב.
2. כן, מכבי נלחצת אבל בעיקר ממה שקרה להם השנה – הם חוו רצף של פציעות ואיבוד אליפות (וזה מאוד משפיע) ולכן מגיבים בהתאם.
3. למכבי יש בעלים שלא שמים (אם בכלל) את מה ששמים הבעלים של ירושלים – אבל זה לא משנה – יש להם עדיין קופה כפולה – ללכת למכרז על כל ישראלי במצאי הקיים זה לא חכם כלכלית.
4. יבזורי כמו שציינתי לא היה צריך ללכת לאף אחד מהקבוצות (אין לו מקום במכבי בכלל ובירושלים זה גבולי) – העובדה שאורי אלון היה קרוב להחתים אותו זו טעות משום שלא בא משיקול מקצועי טהור אלא מהנחת עבודה שהוא חייב להחתים ישראלים טובים – זו קבוצת כדורסל – הוא חייב להתחים את השחקנים הכי טובים שהכסף שלו יכול לקנות קודם כל.

גיל שלי 4 ביולי 2015

יש טקטיקה ויש אסטרטגיה. אני מניח שכאשר אורי אלון התייאש מהאפשרות להחתים את מקל הוא הלך על יבזורי כי רצה להמשיך את השליטה בשוק הישראלים. זו האסטרטגיה, והטקטיקה תתאים עצמה אחר כך. אגב, זה שמכבי רצה לקחת את יבזורי רמז לאורי אלון שמקל לא סגור במכבי. עכשיו הוא יעלה את ההצעה שלו למקל ואו שיקח אותו, או שיגרום למכבי להוציא עוד כסף. האסטרטגיה נכונה בעיני בגלל שהמשמעות של הכסף גדולה יותר בישראלים. מתוך הזרים עוד כסף לא מביא עוד כשרון אלא עוד נסיון מוכח. בישראל עוד כסף מביא עוד כשרון.

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

זו בגדול טענת הפוסט – שהבחירות של אורי אלון הם אסטרטגיות – רק מוטעות.
בגדול אני מחלק את השחקנים בבניית סגל ל3 קבוצות
1. שוברי שיוויון – אלה שצריך "להתאבד" עליהם בלי קשר למצב הסגל
2. בעלי מקצוע – שחקנים שבאים לסגור פינה – חסר לך מגן שמאלי – הולכים על הכי טוב שאפשר תחת המציאות
3. צעירים בעלי פוטנציאל.

דונטה סמית וליאור אליהו לדוגמא עבור ירושלים הם מקבוצה 1 – גל מקל הוא גם 1 וגם 2 (במקרה גם חסר להם רכז) – הלפרין הוא מספר 2 קלאסי ונגיד שון דאוסן ובר טימור מספר 3 קלאסי.
אם טיוס או דאור פישר בשוק אז הם גם 1 קלאסי.
עבור כל אחת מהדוגמאות האלה בנקודת הזמן הנכונה אני מבין את השיקולים.
יבזורי בעיני לא נופל עבור מכבי לאף קבוצה – במקרה גבולי בתקציב נכון עבור ירושלים אולי לקבוצה 2 – אבל השוק והרדיפה אחר האסטרטגיה מגדילה את השווי שלו – אם מחר בגלל החתמה כזו (ועוד אחרות) אתה מפספס שחקן מקבוצה 1 או 3 זו בכייה לדורות.
אין שום קשר לאסטרטגית הישראלים הכי טובים (מה גם שעוד קשה לטעון שאורי אלון השיג שליטה בתחום הזה) .

גיל שלי 4 ביולי 2015

בינתים הוא גרם למכבי לבזבז תחמושת על יבזורי, הטענה שלי היא שאסטרטגית אלון חייב להשאר במלחמה על כל ישראלי בכיר בדיוק בגלל שהוא עדין לא שולט שם, אך ביסס כבר את העובדה שגם מכבי לא שולטת

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

לזה אני מתחבר חלקית – גם נרשם בפוסט – מכבי שילמו הרבה כסף על שחקן שהם לא צריכים.
מכוון או לא זה פוגע גם בהם.
אבל הקופה שלהם גדולה יותר בהרבה.

קורא בין השורות 4 ביולי 2015

לפי הקבוצות שהגדרת יבזורי דווקא נופל למכבי לא רע בקבוצה 2. הקליעה מבחוץ של הקבוצה השנה היתה תלויה כמעט לחלוטין בדווין סמית (הקלעי היציב היחיד) יבזורי בהחחט יכול לתרום במימד הזה. בנוסף, באופן כמעט מסורתי המשבצת של קלעי שעולה מהספסל כדי להוסיף כוח אש לפרק זמן קצר אוישה במכבי ע"י זר שתאורטית היה אמור להיות 'גנבה' (קומאטוס, פני והשנה לינהארט) רעיון חביב אבל הסיכוי למצוא 'גנבה' לא גבוה במיוחד (לפחות לפי נסיון העבר עם הנ"ל) ובמציאות של חוק רוסי אתה עשוי להזתבך עם זר לא אפקטיבי או סתם לא משחק יבזורי פשוט נכנס למשבצת הזאת בלי תסבוכת 'רוסית'

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

עם לנדסברג ופניני בריאים – בשכר שלו (ובעלות ישראלי) זה יותר מדי.
אף אחד הרי לא טוען שיבזורי לא שחקן – אלא שייתכן ומכבי לא צריכה אותו.
אם שניהם בבעית כשירות – אז אנחנו בדיון אחר (שכן בלי שניהם ובלי טיוס המצב של מכבי בבעיה קשה).

פראליה 4 ביולי 2015

מכיוון שלא ברור משמך, אשמח אם תבהיר מי זה "אלינו", זה לא חד-משמעי מקריאת הטקסט.

יוסי 4 ביולי 2015

הפועל תל אביב, זו קבוצתו האהודה (למרבה הצער).

גיא זהר 4 ביולי 2015

אורי אלון ומכבי רוצים ליגה בלי הגבלות. שאר הקבוצות רוצות ארבעה זרים. הפשרה היא חוק רוסי עם חמישה זרים במשחק ושמונה בסגל

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

ליגה של בלי הגבלות היא ליגה ללא ישראלים .

זינק 4 ביולי 2015

יוצרים חוק כדי להגביל את מכבי ובסוף כולם משלמים את המחיר.
את הגוועלט הזה שנקרא חוק רוסי לא היה צריך להעלות מעולם.
עכשיו כל ישראלי בינוני שמשתחרר לשוק, מעמיד תנאים כאילו היה דוראנט בכבודו ובעצמו.
רוצים שהישראלים הטובים ישחקו? שיהיו מספיק טובים לשחק בלי שום חוק מיותר.
זה פשוט חוק שמעודד בינוניות.

בנוגע לאורי אלון ובכלל ההתנהלות של הפועל ירושלים – אם עד לזכייה באליפות (המוצדקת לחלוטין יש לאמר) חשבתי שההתנהלות שלהם טובה עם הסתכלות לטווח ארוך, מאז הזכייה באליפות אני מקבל את הרושם כאילו הם נכנסו קצת לשגעון גדלות (חומסקי – "רק תכניסו אותנו ונזכה גם ביורוליג"). בסה"כ אליפות מקומית אחרי שנים של כשלון צורב. מכובד ומשמח אבל עדיין אליפות בליגה די איזטורית.
יעשו טוב בירושלים אם יסמנו את היורוקאפ כמפעל שיקפיץ אותם מדרגה, ויכוונו אליו.

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

החוק הרוסי לא נועד להגביל את מכבי – החוק הרוסי הוא יוזמה של ארגון השחקנים כדי להגדיל את הדקות של הישראלים – מכבי דווקא דחפו ליוזמה הזו כדי לא ללכת עד הסוף ולהגביל זרים בסגל – במקום להגביל ל4 זרים (אבל בלי הגבלת דקות ) הלכו לחמישה זרים בסגל ( ורישום של יותר ) והגבלה של עד 120 דקות לזרים .
חוק הזוי שלא מקדם באמת את הזרים – הפיינל פור הוא התשובה של הקבוצות למכבי – וכך בתוך המשולש שהוא – מכבי -שאר הקבוצות וארגון השחקנים הגענו לשיטה הנוכחית .

כמו שכתבתי – צריך לחזור לסדרות תחת הגבלת זרים – ואני ארחיב שצריך גם להגביל את הכמות הרשומה ואת היכולת להחליף אותם כל העונה ( במתכונת חלון מוגדרת ) .

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

אני אחדד :
5 זרים ( ואף לא אחד יותר בסגל מי שרוצה לרשום מראש זר לאירופה בלבד שיעשה את זה ).
הגבלת תקרת שכר מהשחקן ה10 בסגל .
השארת האפשרות לשחקן צעיר לשחק ב2 קבוצות (ליגת על ולאומית)
חזרה לסדרות .
הגבלת כמות הזרים הרשומים בשנה ל7 .
הגבלת החתמות והעברות בליגה בדומה לכדורגל .

זו עיסקת החבילה של הכדורסל בישראל – שומר על תחרותיות – על הישראלים ועל היגיון ספורטיבי .

מעיין אוהד מכבי 4 ביולי 2015

האמת, ביטול החוק הרוסי וקביעת הגבלת זרים – בתמורה לביטול הפיינל פור וחזרה לסדרות נשמע מעולה מתבקש והגיוני.
גם ההצעה שכתבת כאן אמורה לעזור לקדם את הכדורסל הישראלי ואולי אף תאפשר לכדורסלן הישראלי להתקדם.

כרגע הבעיה היא איכות הישראלים.
יש ישראלי אחד ב-NBA (כספי), שלושה ישראלים ברמת יורוליג (טיוס, שיקבל חוזה ענק במקום אחר, מקל, וגם זה לא טופ יורוליג, ואוחיון, שהוא שחקן משלים ברוטציה ביורוליג), ארבעה שחקנים עם ניסיון יורוליג שמתאימים לקצה הסגל בקבוצה עם יומרות טופ יורוליג (פניני ולנדבסרג, כשגם אליהו והלפרין מקבלים כאן קרדיט מעבר לרמה שהפגינו בעברם והעונה ביורוקאפ).
*לא החשבתי את דיאור פישר כישראלי. בינתיים.

וזהו. מעבר לזה ברמת העלית יש שחקנים שהם עדיין בגדר פוטנציאל (בר טימור, דאוסן, רות'בארט), או משלימים, או בעלי תכונה ייחודית (יבזורי). זה בערך המאגר שמכבי וירושלים מתחרות עליו, וגם הוא פחות עמוק ופחות איכותי מבעבר.

שאר הקבוצות נשארות עם כדיר, אפיק ניסים, לימונד וכדומה.

בשורה התחתונה זה לא מספיק. לא מספיק עמוק. לא מספיק איכותי. השינוי צריך להתחיל מלמטה. חמישה זרים ללא הגבלה תחזיר שפיות מבחינת השכר אבל בעיקר תעודד ישראלים לצאת לחו"ל או להשתפר בשביל לתפוס מקום בסגל.

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

זו ליגה ישראלית בסופו של דבר – אם יש בעיה של איכות הישראלים – זו בעיה של הליגה.
אבל אם תתקבל ההצעה שלי אני מניח (מאוד מאמין) שבתוך כמה שנים גם האיכות תעלה.

ירושלמי 4 ביולי 2015

הבעיה היא גם במאמנים הישראלים שמעדיפים הרבה פעמים לשתף זרים הזויים וחסרי מושג ע"ח ישראלים צעירים.
פעם היה להם אומץ וראינו צעירים כמו קטש, ספר וגודס פורחים בקבוצות כמו ר"ג והפועל חיפה כשהם הבורג המרכזי בקושי בגיל 20.
היום צריך לחפש בנרות עד שמוצאים איזה ילד כשרוני כמו אדם אריאל שמקבל שאריות, או אחד כמו שון דאוסן, שבוא נודה שהסיפור שלו הוא ממש לא קלאסי ולא יכול ללמד על הכלל.

בקיצור, אני קורא להחזיר את האמון בישראלי הצעיר.

מעיין אוהד מכבי 4 ביולי 2015

באתי לכתוב שקשה למאמנים להריץ צעירים בליגה של 12 קבוצות, אבל כשיש יורדת אחת ושלושה סיבובים זה הרגיש כמו תירוץ עלוב. חלק מהקבצות מריצות ישראלים צעירים (הפועל וחולון הן הדוגמאות הבולטות ביותר בעיניי), אבל זה מעט מדי. מצד שני, הישראלים שרצים נחטפים במהירות על ידי קבוצות עשירות יותר.

אדם 4 ביולי 2015

כך לדוגמא את בר טימור. אם ארז לא היה מחליט לתת לו במה והוא לא היה מככב ככה בדרבי כנראה שהיום לא היו סופרים אותו באיזושהי רשימה של ישראלים טובים/סבירים. בשביל להשתפר צריך לשחק ובאמת היום לאף אחד אין ביצים לתת לילדים לשחק. יתרה מזאת, ילד מוכשר מגיע לירושלים או מכבי ואז אפילו לא רואה פרקט ובסוף כולם שואלים לאן נעלם השחקן הישראלי.

מעיין אוהד מכבי 5 ביולי 2015

בר טימור זאת דוגמה מצוינת. האם הוא שחקן ברמה ליורוליג? לא. האם הוא אי פעם יהיה ברמה מספקת ליורוליג? ספק (וגם אם כן, במקסימום גארד מחליף).
מה בר טימור עשה בקבוצתו בגרמניה? כמעט כלום.

לכן, גם כשנותנים צ'אנס, צריך חומר גלם טוב יותר. בר טימור זה שחקן שכמו לימונד, אפיק ניסים וטפירו, צריך להוביל קבוצה ממעמד הביניים בליגה. בעידן החוק הרוסי, הוא מקבל יותר כסף מערכו בירושלים, במקום להתפתח ולקבל דקות במקום שיאפשר לו להתפתח.

יניב פרנקו 5 ביולי 2015

לינהרט הוא שחקן יורוליג ? קרלוס גרסיה הוא שחקן צמפיונס?
אי אפשר לשפוט כל החלטה לפי אינטרס של קבוצה אחת ברמות האלה.
ח
בר טימור משחק כדורסל תחרותי בישראל (בגרמניה חימם ספסל) ומתפתח משנה לשנה – זה מה שחשוב כרגע – דווקא הוא לא דוגמא רעה לחוק הרוסי.
ואני בעד זרים גם בכדורסל וגם בכדורגל – אבל לא כדאי שקבוצה אחת תוכל להיות תחרותית באירופה – אלא כדי שענף שלם יצמח.

רפאל 5 ביולי 2015

פרנקו,
בעקרון מה שאתה מציע זה לא משהו שדואג לאינטרסים של הפועל ת"א אלא לליגה עצמה, נכון?

אדם 5 ביולי 2015

למען האמת הוא לא. הדבר היחידי שידאג באמת לליגה זה פתיחת הכרטיס ליורוליג. כל עוד זה לא קורה הליגה הזו סגורה לחלוטין, לא משנה איזה חוקים יעבירו פה. לטעמי מה שיניב מציע זה משהו שידאג לשחקן הישראלי.

זינק 5 ביולי 2015

מכבי התפשרו על החוק הרוסי כדי לא להגביל את עצמם בכמות הזרים ביורוליג.
ראשי הקבוצות לא היו תומכים בחוק הזה לעולם, לו לא היו חושבים שיש בכך הגבלות על מכבי.

בכל אופן אני מסכים עם רוח הדברים שלך. הגבלת מספר הזרים הוא בהחלט הרע במיעוטו.
ירושלים ומכבי יכולות לאפשר לעצמן לתת לשני זרים לנוח בליגה בכל שבוע, והפגיעה ברצץ שך הסגלים לא תהיה משמעותית.

Oded 4 ביולי 2015

יש לך ולי כנראה הגדרות שונות לבועה. במקרה הזה החליט הרגולטור שצריכים להיות 2 ישראלים על המגרש. בהינתן זה – הערך של הישראלים המובילים עולה משמעותית. כלומר, שילמו ליבזורי את הערך שלו במערכת הנסיבות הנוכחית מכיוון שזכייה באליפות כנראה עדיין כן שווה משהו (בניגוד לטורים של טל ואלפסי). אם היו משלמים לו בלי שהיה מביא ערך אז זו הייתה בועה.
לצערך, הפועל ת״א לא יכלה להתחרות בערך הנוכחי של ישראלים מובילים. לטעמי הפועל ירושלים הפסידה בנקודות ויכל גם ללכת הפוך. דווקא לא רואה איך ההתנהלות של ירושלים לא הגיונית במקרה הזה (במיוחד אם לשיטתך יבזורי לא שווה את הסכומים האלה ואז הם פשוט גרמו למכבי לשלם יותר על שחקן שלא שווה את זה)

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

הרגולטור במקרה הזה הוא גם משתתף פעיל בשוק – כמו שכתבתי – ניתן להוביל מהלך שבו החוק הרוסי יבוטל ואז למערכת השיקולים הזו ייכנסו מרכיבים נוספים.
לשאר הדברים כבר התייחסתי – אבל תנסה לחשוב כמה זה הזוי לחשוב שהפועל באר שבע צריכה להחתים שחקן מסוים רק כדי שלא יהיה במכבי ת"א – כי זה סדר הגודל פה.

Oded 4 ביולי 2015

מכבי היא ממש לא הרגולטור פה, יש לה אולי השפעה חלקית עליו. כמו בהרבה שווקים אחרים…

לא הבנתי את החלק על באר שבע
כל קבוצה צריכה לעשות את השיקולים שלה מי השחקנים שיסייעו לה לקחת אליפות ובכלל זה מי לא ישחק אצל היריבה

Asaf 4 ביולי 2015

4 זרים גג (רוצים לרשום עוד- רק לאירופה) ביטול חוק רוסי,ביטול סיבוב שלישי המייגע והמיותר וכרטיס חופשי מובטח לאלופה ליורוליג .
לגבי יבזורי לי באופן אישי בעיקר כואב עליו מקצועית בהחלטה שלקח,
קשה לי לראות אותו לא מתייבש על הספסל רוב העונה סטייל שטיינהאור ,חנן קרן,יניב גרין וישראלים דומים להם שעברו במכבי כאשר מצבת הגארדים כוללת את אוחיון,לנדסברג,רוצ׳סטי ומקל/גארד זר נוסף שלכולם מעמד בכיר יותר ממנו בקבוצה וגם מקצועית הוא נופל מהם .

אריק 4 ביולי 2015

דגן יבזורי בן 30. בגיל הזה אם אתה לא שחקן מוביל, בטח במפעל אירופאי, ויבזורי הוא לא כזה, אתה דואג לפרנסה.
הלך למי ששילם הכי הרבה. במכבי יעלה מהספסל ויתרום לא מעט. עשה בשכל.

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

מבחינת יבזורי אין בכלל שיקול – עשה את הבחירה הנכונה מצידו.

Oded 4 ביולי 2015

זה לא מה שכתבת בפוסט

asaf 4 ביולי 2015

אריק אין ויכוח שכלכלית עשה מה שטוב לו (למרות שאני לא יודע האם הפער הכספי בין י-ם למכבי כזה גדול) וזו לחלוטין זכותו אבל שוב מקצועית לא בטוח וכפי שהזכרתי בהרכב הקו האחורי המסתמן של מכבי ספק אם יקבל דק' משמעותיות בכלל בשביל להשפיע

Asaf 4 ביולי 2015

וחבל לי שלא הגשים לי את הפנטזיה ובא להפועל ת״א

הקורא בפוסטים 4 ביולי 2015

מר פרנקו.
כמדומני ניהלנו דיון לפני כמה חודשים לגבי שם אולם הדרייב אין שנבנה ע"י עיריית ת"א.
מה קורה עם זה?

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

אתה הרי יודע שצדקת ומה קורה.
לטובת שאר הציבור.
ההערכה שלי שמהכרז על שם האולם לא יניב הכנסה ששווה לוותר על הנצחה – טעיתי.
לשמחתי האולם ייקרא על שמו של אוהד יקר ומשפחה שתרמה רבות להפועל ת"א – מקווה שימשיכו וישלבו.

asaf 4 ביולי 2015

יניב יש לך מושג אולי מה הסיכוי לנצל את פנים האולם להנצחת אנשים יקרים למועדון כגון אורי שלף ז"ל או אריק איינשטיין ז"ל וכו'…. ולקרוא כמו במלחה עליו השלום או בארנה הנוכחית ליצעים בשמותייהם???
ואגב חולון נפנפו את שלומי הרוש הוא בהחלט יכול להתאים לאופי של הפועל ת"א ובשכר יותר ריאלי לקבוצה מאשר יבזורי, אני במקום קטש והנהלה הייתי שוקל להחתים אותו ומהר.

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

הרבה פוליטיקה פה – מצד אחד יש הרבה "דם רע" בין הפועל לעיריה – מצד שני אין פה נכס שאפשר למכסם (כמו החסות על האולם) ומצד שלישי העירייה לא מתה על השתלטות של הפועל על הנכס.

לגבי שלומי הרוש – אני גם אשמח מאוד שיבוא – השאלה אם קטש מתחבר לאופי הזה שאתה מדבר עליו – של הגנה ועוד הגנה.

Asaf 4 ביולי 2015

סקוט,סקוורר,לימונד אלו 3 מארבעת הגארדים של הפועל בעונה החולפת וכולם בהחלט שחקני הגנה טובים, על סקוורר וגם סקוט בחלקים נכבדים של העונה החולפת אפשר להגיד שזה היה אחד התכונה בולטת במשחק שלהם אז נדמה לי שקטש יכול להתחבר לחלק הזה בסגנון המשחק של הרוש

אדם 5 ביולי 2015

דווקא לימונד השנה היה נוראי בהגנה. כמעט כל התקפה שניה הוא איבד את השחקן שלו בגלל איזו חסימה או סתם חוסר תשומת לב

יניב פרנקו 5 ביולי 2015

הבעיה היא לא בשחקנים – אלא במאמן.
אני לא בטוח שהרוש הוא סוג השחקן שישחק את מה שקטש אוהב

הקורא בפוסטים 4 ביולי 2015

בטח שאני יודע מה קורה.
ביום שהאדום יבנה משהו בעצמו וממונו שיקרא לו איך שהוא רוצה עד אז שבו בשקט ושלמו דמי שכירות.
שלום.

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

הלכתי ובדקתי מה כתבתי אז
"כאוהד הפועל אני אשמח אם השלט על הבניין יהיה חלק מהסיפור ,זה יכול להיות הסיפור על ענק התרבות שאהב את הקבוצה כל כך ושר לה שירים וזכה להיות מונצח בדרך יפה כל כך, וזה יכול להיות על המאמן המיתולוגי .

זו תרבות ספורט במיטבה והייתי שמח אם גם פה הפועל תפרוץ דרך.

אבל אם העירייה תמצא ספונסר אני אשמח לא פחות ,הסיפור הוא האולם,לא השלט.

אלא שאני לא רואה את העיריה מוצאת ספונסר כל כך מהר".

מה שכן, אשמח לדעת איזה מועדון סל או רגל בישראל בנה משהו מעצמו וממונו ?

הקורא בפוסטים 5 ביולי 2015

אף אחד אבל גם לא ניכס ודרש וניסה ל"הלאים" כמו שהדגל האדום תמיד מבקש לעשות.

יניב פרנקו 5 ביולי 2015

למה אף אחד – הנה אוהדי מכבי חיפה מנהלים קמפיין שלם לקרוא את אצטדיון סמי עופר על שם אבי רן – הנה אוהדי הפועל פתח תקוה מבקשים לקרוא לאצטדיון על שם סטלמך – מה שונים אוהדי הפועל מאחרים ?

תiמר 4 ביולי 2015

אתה חי בסרט אם באיזשהו שלב חשבת שיש סיכוי שהוא יגיע להפועל תל אביב

MOBY 4 ביולי 2015

די מספיק!
שמעתי די. אין בועה של ישראלים, יש חוסר בניהול כספים שפוי. אני זוכר ימים של שני זרים ושני מתאזרחים ועדי גורדון בחיפה הארנקים לא נפתחו ככה.
הצהבת בלחץ ויבזורי יהיה פלופ. יבזורי עם כל הכבוד שלי אליו(ויש כבוד, וכנראה יש לי את הכי הרבה דקות יבזורי בשנתיים האחרונות) לא שווה את הכסף הזה, הצהבת לא היו זורקים את הכסף הזה על ארי רוזנברג והוא היה שחקן יותר טוב ויותר יציב (ויותר קלע). יבזורי לא יראה דקות משחק, ויזדקק לעונת פציעות לפחות כמו השנה על מנת להוות פקטור.
ג'ף רוזן יודע שההבדל בין יבזורי לידית אחרת בתקציב שפוי לא גדול והוא לא חורג מתקציבו. ובהסתכלות על 4-5 השנים האחרונות הוא די צודק.
יאללה תתחילו עם תגובות העלמות המס…. הוא שילם את הקנסות. הבנק כבר נחקר ונסגר?

רועי 4 ביולי 2015

גיא פניני חוזר מפציעה לא פשוטה, שאף אחד לא בדיוק יודע איך הוא יחזור ממנה (בורשטיין, אתלט טוב ממנו, לא הצליח לחזור ממנה).
לנדסברג חוזר מניתוח שמשבית אותו לארבעה חודשים, כלומר, חוזר בסביבות אוקטובר ומפספס את כל תקופת ההכנה.
לא הייתי מספיד כל כך מהר את דקות המשחק של יבזורי.

מדהים שאותם פרשנים שידעו לרדת על מכבי חזק על שלא הגיבה בכלל לפציעה של פניני, לא מצליחים להבין את שתי העובדות הפשוטות האלה.
(לא מתייחס ספציפית לפרשנות שלך אלא של אחרים שראיתי בתקשורת).

asaf 4 ביולי 2015

ואם זאת קשה לי לראות אותו זוכה בעודף דק' רועי לטובתו שלו אשמח להיות טועה בסוגיה ואגב לפחות רוב התגובות כאן לא באו בתלונות למכבי על ההחתמה הזו אלא עסקו בקבלת ההחלטה של השחקן עצמו

רועי 4 ביולי 2015

אז אולי גם השחקן עצמו יודע לקרוא את המפה.

Asaf 4 ביולי 2015

ימים יגידו…מקסימום אוכל איזה סומבררו בשמחה רועי

אנונימוס 4 ביולי 2015

הטעות היחידה של אורי אלון היא שהוא חשב שהוא חכם יותר מכולם ושיצליח לרכב על הנמר ששמו מכבי ת"א ולהיות משת"פ שלו. אז בתגובה הוא קיבל זרג ביורוליג, וקיבל זרג בצורת דגן.
עקרונית הוא עשה נכון מאד, וזיהה נקודת חולשה של מכבי שלא רוצה להוציא הרבה כסף על ישראלים שלא תורמים לה מספיק ביורוליג. אז הוא הלך בכח על כל הישראלים הבכירים בשוק. היה לו קצת מזל שלמכבי נפצעו שני ישראלים בכירים ברגע מכריע, והיא נשארה עם סגל ישראלי בינוני תחת חוק רוסי. התוצאה הייתה אליפות.
כאן הטעות שלו באה לידי ביטוי. הוא עשה נכון שהלך על יבזורי, כדי לחסום למכבי חיזוק ישראלי קריטי לליגה. אבל הוא לא הלך עם זה עד הסוף, ומכבי פשוט הציעו לו יותר. הוא שכח את הלקח שהוא עצמו לימד את מכבי – ישראלים בכירים שווים הרבה יותר מתרומתם האמיתית לקבוצה ביחס לזרים. להערכתי זה יעלה לו באליפות השנה, כי בצירוף מקל מכבי לא תיפול שוב על החוק הרוסי.

ובקשר להצעה שלך – ברור שנגד. 5 זרים בלי הגבלה, זה אומר 5 זרים בחמישיה. אם הייתי רוצה לראות D-league אני יכול לעשות את זה ישירות, לא צריך חיקוי מזרח תיכוני עלוב. 3 זרים בקבוצה, מינימום חילופים במהלך השנה. ושלום על ישראל. אה כן, ותקרת שכר. מי שלא טוב לו שילך לאדריאטית ויבושם לו.

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

זה לא יקרה – לא ישחקו 5 זרים – 40 דקות בערך – במקרי הקיצון 5 זרים בממוצע לקבוצה ישחקו 30 דקות בערב – הממוצע בליגה לא יהיה שונה – מתוך כ200 דקות אפשריות אם בחוק הרוסי עומדים על 120 דקות לזרים בקבוצה – תמצא את עצמך עם 130-135 דקות – אבל התחרותיות בליגה תעלה ורמת המשחק תעלה.
זאת בתנאי שילכו על ההצעה שהצעתי במלואה – כלומר לא להחליף כל שניה זר וכיוצ"ב .

יואב 4 ביולי 2015

שלושה זרים בקבוצה? למה? כדי לראות גארדים לבנים ולא אתלטים מרוויחים הון עתק?
לא חביבי, מדובר בעסק תחרותי(ולא מתנסי). כן, הוא זקוק לאיזונים אבל לא רמי כהן ולא אף אחד אחר יגרור את העסק למטה. לא מתאים לך? תשחק בליגה הסקנדינבית/בלקנית/ליגת עמק חפר.

יואב 4 ביולי 2015

ד ליג שמי ליג. אפשר לחשוב שאתה ואני עוקבים אחרי הליגה הזאת מסיבות שהן לא אהדה. וזה לא הולך להשתנות גם עם מכסת הזרים הנוכחית.

מעיין אוהד מכבי 5 ביולי 2015

יואב, דווקא עם חמישה זרים בליגה למכבי יהיה יתרון גדול יותר על שאר הליגה.
מכבי יכולה להביא זרים הרבה יותר טובים. החוק הרוסי, מעבר לניפוח השכר של כדורסלנים המחזיקים בתעודת זהות כחולה, מחליש את מכבי.

מעבר לזה, מכבי תמיד תוכל לייבא מתאזרחים מארה"ב (ותעשה זאת טוב יותר מהקבוצות האחרות), כך שהפער האיכותי של מכבי רק יגדל.

יואב 5 ביולי 2015

מעיין יקירי,
לא רוצה להיות בנחיתות ביורוליג(מעבר למובנה-כסף).
זה המקום שמביא כסף, זה המקום שמתרגשים ממנו, זאת היוקרה האדירה שלך שנבנית מ-77.

אנונימוס 5 ביולי 2015

כן, אני עוקב אחרי הליגה הזאת כי היא ישראלית. ואם יהיו בה 10 אמריקאים בקבוצה שמתחלפים כל שנה, אז היא לא מעניינת אותי בשיט. גם ככה היום אני כבר לא עוקב כמעט אחרי מה שהוא לא הפועל. פעם הייתי מכיר כל שחקן בכל קבוצה כמעט. היום כשמתחלפים 100 זרים בשנה, בשביל מה לטרוח?
מי שמעניין אותו לראות 10 זרים במדי הפועל חולון שיבושם לו. אני כבר מעדיף לראות את המקור

אנונימוס 4 ביולי 2015

אני לא יכול לחשוב על סיבה מקצועית הגיונית אחת שקבוצה תבחר מרצונה לתת לשחקן אמריקאי צעיר שיותר אתלטי ומוכשר מכל שחקן ישראלי ששיחק אי פעם, ומשלמים עליו חצי מס לשחק אחרי ישראלי. אתה פשוט חי בסרט אם אתה חושב שישראלים יראו עדיין דקות משמעותיות בליגה בלי מגבלת זרים.
אפילו בתסריט האופטימי להחריד שציינת הישראלים ימצאו את עצמם עם 65 דקות. כלומר שחקן וחצי בקבוצה. זאת ליגה ישראלית? מה אכפת לי ש"הרמה תעלה" בליגה כזאת? אם יהיו 10 זרים אז הרמה בכלל תעלה. אז מה?
זה לא מעניין אותי שהרמה עולה, אם אני יכול לראות 10 ליגות אחרות בעולם עם רמה יותר גבוהה ובלי הגבלות לזרים, שגם בהן השחקנים הישראלים כמעט לא משחקים.

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

תסריט שבו הישראלים יראו 65 דקות הוא לא אופטימי – הוא ריאלי – אין מצב ש5 שחקנים מתוך סגל של 8-9 (שהוא מינימום) יקחו יותר דקות.
ובסוף מה ההבדל הגדול בין 65 ל80.
אבל אם זה יבוא עם תכנית שלמה כמו שציינתי זה עדיף.

לכדורסלן הישראלי עדיפה ליגה תחרותית – בעלת עניין – עם שיטה הגיונית ו4-5 נציגות בגביעי אירופה השונים מאשר החוק הלא הגיוני הזה.

אנונימוס 5 ביולי 2015

ההבדל הוא בין שחקן וחצי כשאחד מהספסל בטוח לשני שחקנים בחמישיה. הבדל אדיר במעמד. וזה כאמור בתסריט אפוטימי להחריד שאין לי שום סיבה בעולם להניח שיקרה של 65 דקות לישראלים, כלומר ששחקן זר בממוצע ישחק קצת יותר מ25 דקות. מה ההיגיון בזה?
שחקני חמישיה, מלבד בקבוצות עם סגל רחב כמו מכבי וירושלים, כמעט תמיד משחקים לפחות 30 דקות. למה שקבוצה כמו הרצליה שיכולה להביא אתלט פסיכי מארה"ב שיותר טוב בפער מכל ישראלי בשוק ועולה 2/3 מישראלי תבחר לתת לו רק 25 דקות?

אנונימוס 5 ביולי 2015

ואני רק אוסיף שמה שעדיף לכדורסלן הישראלי ולאוהד הישראלי זה שתהיה ליגה ישראלית, לא עוד d-league גירסת המזרח התיכון. המפעלים האירופיים הם בדיחה גרעונית שלא מעניינת אף אחד, מלבד היורוליג, ולא ישנו כהוא זה את המצב.

גיא זהר 5 ביולי 2015

עם שני ישראלים תמיד על המגרש כמות הדקות לפחות מאה. עם חמישה אמריקאים כמות הדקות חמישים שישים. זה ההבדל. מעבר לך שידידנו ניר אלון יסרב לכך. אל תזלזל בכוחו

יניב פרנקו 5 ביולי 2015

במישור הפרקטי ההצעה היחידה שאפשרית היא מה שהצעתי (או כל הצעה סביב לה – או להישאר בפיפי קקי הקיים) – ליגה של 3 זרים גג לא תהיה פה .

גיא זהר 5 ביולי 2015

חמישה זרים לא יהיה. האופציה היא בין חוק רוסי וחמישה זרים או ללא חוק רוסי וארבעה זרים.

יניב פרנקו 5 ביולי 2015

אני חושב שארבע זרים אי אפשר לסגור – אבל מבחינתי הלוואי.

ישי 4 ביולי 2015

אני מאמין שאורי אלון רוצה ישראלים טובים בלי קשר לחוק הרוסי.
הוא רוצה ישראלים טובים כדי להיות אלטרנטיבה למכבי תל-אביב מבחינת אהדה בארץ.
אין ספק שרבים מאוהדי ההצלחות והעדר של מכבי תל-אביב פחות אוהבים שיש להם הרכב ללא ישראלים.
אורי אלון מנסה להיכנס לנישה הזאת ולגנוב אוהדים.

גיא זהר 5 ביולי 2015

למכבי מ77 וצפונה יש שלד אמריקאי (מתאזרח + זר) אליו מצורפים שחקנים משלימים (לעיתים מובילים) ישראלים. זה מעולם לא הפריע לאף אחד לאהוד אותם. כשמישהו שעזב את הארץ בגלל שלא הוצעה לו משרה זכה בנובל הוא ישר ישראלי, כשאוורבוך נכשל באולימפידה, הוא רוסי מסריח.

מאשקה 4 ביולי 2015

אורי אלון צודק ואתה יניב פרנקו טועה לדעתי.
מי שלא רוצה לשחק בהפועל ירושלים שלנו, שלא יבוא לשחק, במיוחד שחקנים ישראלים.
המפסיד הגדול הוא דגן יבזורי, מאחלת לו רק טוב, ( כי הוא הנין הבכור של קיבוצי ), ושישאל את יובל נעימי כמה שאלות.

asaf 4 ביולי 2015

או לחלופין את מורן רוט,רביב לימונד, גל מקל וכו'…..

יניב פרנקו 4 ביולי 2015

אבל מאשקה – אתם עושים את זה לשאר הקבוצות – לוקחים את מי שאתם יכולים .

משה 4 ביולי 2015

מאשקה,
הוא יכול גם לשאול את אלישי כדיר לגבי ירושלים, זה עובד לשני הכיוונים…

מאשקה 5 ביולי 2015

לגבי אלישי כדיר, הנהלת הפועל ירושלים התנהגה ביושרה רבה, אחרי שקיבלו תשובה חיובית מליאור אליהו בחודש נובמבר 2013 כחודש וחצי אחרי פתיחת בעונה, ידעו שאלישי כדיר וליאור אליהו משחקים באותה עמדה, לא רצו שכדיר ישב הרבה על הספסל כי אליהו טוב ממנו, ולכן הציעו לו לעבור לאילת בתיאום עם אילת, אלישי כדיר חוגג באילת וטוב לו באילת, ולאילת טוב איתו, ולנו טוב עם ליאור אליהו.
אגב, אני אישית עד היום בקשר אישי עם אלישי, הוא בחור נהדר !!!
יניב, מכבי ת"א לא רצו את יותם הלפרין, יניב גרין וליאור אליהו, לכן הם הגיעו אלינו בשכר נמוך יותר ממה שקיבלו בזמנו במכבי ת"א,
בר טימור ביקש להגיע אלינו אחרי סיום העונה האירופאית הקצרה שלו בגרמניה, בר טימור הוא חיפאי במקור וכל השנים רצה לשחק בהפועל ירושלים, לדאנטה סמית הצענו יותר כסף ממה שמכבי ת"א הציעה ותפסנו אותו קודם.

יניב פרנקו 5 ביולי 2015

מאשקה.
אתם קצת משחקים משחק כפול – מול מכבי אתם טוענים ל"הגנת ינוקא" אך מול כל קבוצה אחרת יש לכם יתרונות מובנים ולכן שחקנים מגלים שורשים ירושלמים פתאום.
שזה לגיטימי לגמרי – אבל שם אתכם במקום אחר משנים קודמות.

אנונימוס 5 ביולי 2015

למה שיעניין את דגן מה קרה ליובל נעימי?
דגן בן 30, וקיבל הצעה למיליון דולר ב3 שנים רגע לפני הפרישה. צריך להיות אידיוט לא לקחת. ובשביל מה? הזכות להיאבק בירושלים על פירורי דקות משחק ביורוקאפ עם הלפרין, טימור וסוללת הגארדים הזרים?

וזה בכלל מצחיק שירושלים בוכה שחטפו לה שחקנים רגע אחרי שהיא חוטפת את יבזורי מהפועל. גם כן אלטרנטיבה. הגיע הזמן שבארינה יצאו מהסרט. אתם עשירים, אתם גדולים, אתם משתפים פעולה עם מכבי. אתם כבר לא בצד של הטובים

MOBY 4 ביולי 2015

ארבעה זרים בטופס (עדיף שלושה). ותחתימו כמה זרים שאתם רוצים ליורוליג,שמורוליג.
יומיים לפני משחק הסגל מפורסם וסגור.
שום בועה ושום נעליים.

אנונימוס 5 ביולי 2015

+1

קובי (מכביסט) 7 ביולי 2015

קודם כל הוכח השנה שארבעה זרים זה לא מספיק וצריך חמישה בעיקר בשביל אירופה. מעבר לזה אם הפועל -ים זה מיני מכבי אז הפועל ת"א זה מיני -ים. את זה שאין להפועל ת"א כסף אפשר להבין. אבל כדי לחפות על זה היא חייבת להעסיק סקאוט טוב שישב במשך שנה שלימה ויחפש לה מציאות ולא במשך חודשיים!

לגבי מכבי – עד עכשיו ההנהלה משחקת אותה בגדול ושאפו! רוצ'סטי ופארמר שני שחקנים בקליבר רציני. יבזורי הולך להיות חתיכת בינגו. אמבקווה מסתמן כטיוס משופר יותר אתלט ויותר עונשין. פבראני שכנראה יחתום נכנס למשבצת של סופו. מה שחסר זה ישראלי לעמדות הפנים (פישר או רוזפלט). ושני פורוורדים לעמדה ארבע מקלין שהוא רנדל משופר יותר אתלט ופחות נפצע זה בינגו. ואפוואיבו שיכול לשחק גם כפאוור עם קליעת שלוש מצויינת וגם כסנטר עם יכולת ריבאונד וגב לסל יהיה גניבת השנה!

הסגל המלא :
1.פארמר. אוחיון.
2.רוצ'סטי. יבזורי.
3.סמית'. לנדסברג. פניני.
4.מקלין. אפוואיבו.
5.אמבקווה. פבראני. פישר או רוזפלט,

לגבי הפועל -ים – היא חייבת רכז איכותי והכי חשוב מהיר. הסגל שלה למעט סמית' לא בנוי למשחקים עומדים אלא יותר לריצה. קיצ'ן שיחק לרוחב והיה חלש בחדירות מקי נחמד אבל עדין לא ברמה מספיק גבוהה. בעמדת הסמול אין לה מחליף לסמית' אם אפשרי להחתים את דאוסן זה בינגו. ובעמדת הסנטר אם תומפסון ישאר לצד גפני זה מצוין אבל עדין היא תצטרך סנטר גבוה אמיתי רותבארט אם יתאים לרמה יכול להיות מצוין,

הסגל המלא :
1.רכז זר. טימור.
2.רייט. הלפרין.
3.סמית'. דאוסן. מנקו.
4.דאנקן. אליהו.
5.גפני. תומפסון. רוטבארט,

Comments closed