"עניינים שבין מאמן לקפטן"

התעסקתי בבלוג הזה לא מעט בסיפור של מכבי חיפה , אני גם מושקע במניה שלה לא מעט – אם כבר אלופה שאינה הפועל אני תמיד אעדיף את אזור החיוג 04 על פני 03 או 02 – אלא שחיפה היא סיפור מורכב מאוד וקשה לבנות עליה כרגע.

אפשר לראות את כמות האינדיקציות למכבי של טרום עידן קרויף – זה בולט וברור – הקלישאות וההשוואה לנמני טבעיות.

אלא שאני טענתי ועדיין טוען שהפתרון של חיפה איננו מנהל מקצועי – משום שהבעיה של חיפה אינה מקצועית.

מנהל מקצועי מוכשר אולי היה עושה בחירות שונות בסגל בשנים האחרונות – אבל אין זו תעודת אחריות ובכל מקרה הסגל בחיפה מלא בכל טוב/מנהל מקצועי אולי היה מביא את המאמן הזר הנכון – אבל רוני לוי איש מקצוע מצוין עם רזומה טוב.

אבל בעלים שנותן ליוסי בניון להתנהג ככה – הוא בעלים שלא מסוגל לשבור את ההגמוניה של מכבי ת"א הנוכחית – למכבי חיפה יש בעיה של מבנה בעלות לפני הכל, לפני מאמן, לפני חיזוק, לפני מהפיכה מקצועית , לפני הכל.

***

כבירי בקיץ אחד כבר ניקה חלק גדול מהאורווה של הפועל , שלח את שי אבוטבול הביתה ומנסה לבנות מודל תפעולי וספורטיבי חדש , אולי זה לא יספיק , אולי הדרך לא הכי מדויקת – אבל כבירי קם בבוקר ורואה רק את מכבי של קרויף וגולדהאר מול העיניים – את מה שאפשר לחקות – הוא מחקה.

ומול כל השאר הוא משדר לוחמנות ורוח קרב.

את מה ששחר כבר שכח, כבירי עוד לא למד יגידו בתקשורת החיפאית המקומית – לשחר ארגון תפעולי טוב בהרבה , מחלקת נוער חזקה, בסיס מושאלים רחב וסגל מוכשר – קצת סבלנות ויגיעו גם זרים טובים ורוני לוי יבנה מהם קבוצה מצוינת ובכלל – את מה שחיפה משחררת – חצי ליגה תיקח בשמחה, אפילו כבירי.

אז מה ?

כדי להבריא באמת – שחר היה צריך אתמול לשלוח מסר ברור לבניון – וזה לא קרה.

***

כולנו כבר שכחנו מה זו מכבי חיפה בלי שחר – חבר'ה בגיל שאחרי צבא מגיעים לסמי עופר לעודד את חיפה ולא מכירים מציאות אחרת מלבד שחר.

אבל אתמול אני חושב שנפל אסימון מרכזי בכדורגל הישראלי ואני שומע אותו בחיפאית כבר תקופה – מכבי חיפה, מותג חזק בכדורגל הישראל, עם אצטדיון שגולדהאר יכול כרגע רק לפנטז עליו ועם תשתית נהדרת – מכבי חיפה קרובה להחלפת בעלות יותר מאי פעם.

אולי נקום בוקר אחד לידיעה עיתונאית על רכישה שארגן איזה "בושינסקי ירוק" ואולי מחאת הכרטיסים תהפוך למחאה יותר קולנית ,אין לי כדור בדולח לדעת איך – אני פשוט יודע שזה בדרך, וקרוב.

***

שעון החול התהפך.

חיפה של רוני לוי הייתה אמורה להתחיל השנה תהליך שיקום של שנתיים שלוש שבסופה היא תיבנה מחדש – תאמץ חלק מסודות ההצלחה בצהוב , תשפר מהותית את הסגל ותחתור לרכוש לעצמה פותר בעיות מדופלם כמו ערן זהבי.

היא התנהלה בהיגיון ובשקט יחסי בקיץ .

ואז קפץ ליוסי הבניון לראש.

***

בניון תקע אתמול את העסק לעוד שנה לפחות.

אוי קפטן מה עשית ?

 

 

 

לבי במזרח
מה שרציתי לדעת על מכבי חיפה ולמדתי ממכבי תל אביב

24 Comments

מאנו 7 באוגוסט 2015

מסכים. יוסי בניון בא לחיפה עם אגו גדול מדי, גוף שחוק מדי ושכר גבוה מדי. טוב היה עושה אם לא היה בא או לחלופין מבין את מקומו, עוזר מהספסל ועוזר לבנות את המנהיג הבא של מכבי חיפה. כרגע הוא בעיקר הורס.

אלון 7 באוגוסט 2015

בתור אוהד מכבי חיפה מאוד התאכזבתי מהסיפור(שעדיין יש אופציה שהוא נופח קצת יותר מדי על ידי התקשורת).
באמת חשבתי שאם יש כוכב על שיכול לחזור לארץ בגיל 35 וקבע את עצמו כמנהיג מצד אחד אבל לשבת על הספסל מצד שני שצריך זה יוסי.. תמיד חשבתי שהוא יהיה יותר כמו שלום תקווה או ראובן עטר ב2001 ופחוץ כמו נמני וברקוביץ.
התקווה היחידה שהסיפור הזה באמת הייתה מעידה והוא יצליח למצוא שלווה בלעלות דקה 60 מהספסל מדי פעם.. אחרת יהיה קשה לחיפה.

נץים 7 באוגוסט 2015

מה גרם לך לחשוב ככה?
ביום שבניון חתם היה ברור שזה מה שהולך לקרות

אלון 7 באוגוסט 2015

נכון שהוא היה ילד בחיפה היו לו קטעים של ילד.
אבל סהכ הייתה לו קריירה מאוד מקצוענית בפריימרליג. חשבתי שהוא יהיה יותר יוסי מקצוען מהפריימרליג ולא יוסי מדימונה בן 21 שלא רוצה לבתחלף.

ניר 8 באוגוסט 2015

יש טור מעניין מאוד בהארץ של משה בוקר שמנתח כנראה את הסיפור הזה כמו שהוא. הבעיה של בניון היתה עם זה שרוני לוי אמר משהו אחד ועשה ההפך. בעיניי זה חורג מבניון עצמו ולרוני לוי מסתמן שעדיין יש בעיות אישיות שעשויות להפריע למכבי חיפה העונה. זה לא אומר שבניון צדיק אבל זה אומר שזה לא ממש רק באשמתו.

Gil - Zim 7 באוגוסט 2015

Yaniv,
you must stop bring Kabiri as a good sample until he wouldn't clean 50% of Hapoel
fans, will say exactly what he should say as the No.1. its unbelievable how he is afraid of them..

יואב 7 באוגוסט 2015

ממש לא שותף לפסימיות בהקשר של חיפה.
אסטרטגית ועתידית- היא היחידה שתיתן קרב גדול למכבי. היא עשתה זאת בעבר(השתלטה על העסק לגמרי) והיא תעשה זאת בעתיד. לו הייתי ירוק, הייתי מאושר שיש לי בעלים כמו שחר ומודע שתמיד יהיו גם תקופות קשות. עם איצטדיון כזה, מערכת מנוסה וחממה מוכחת לכישרונות מקומיים-אין ספק שהיא תחזור. אולי עוד השנה.
״הבעיה״ של שחר היא בכלל לא שחר, היא מיטש. איש עסקים מבריק שעובד בהיקפים מפלצתיים שגם התאהב בצעצוע שלו. זה שילוב מהגיהנום ליריבות.

עודד 7 באוגוסט 2015

אתה צודק לגבי הפוטנציאל, טועה לגבי שחר. הוא גמר את הסוס ואין לו שום רצון להיאבק במכבי תל אביב. הוא אומר זה במילותיו-הוא, לא צריך לנחש. בלאו הכי הוא יעזוב בשנים הקרובות, אז אוהדי מכבי מעדיפים שכבר יניח לקבוצה לפני זה.

ירוק 7 באוגוסט 2015

כאוהד מכבי ת"א אתה באמת לא צריך להיות פסימי…

יש לי המון הערכה לשחר, מסכים איתך שזכינו לבעלים כזה. אבל, וזה אבל גדול – בשנים האחרונות נראה שפשוט נגמר לו. התנהלות מוזרה, שורה של החלטות (וחוסר החלטות) שגויות, כמו שאמר עודד מעליי – שום אינדיקציה לזה שהוא בכלל רוצה *לנסות* ולהלחם בכם.

מיטש הוא נכס כמובן, אני לא חולק עליך. אבל זה לא בלתי אפשרי להיאבק בכבוד מולכם בתצורה הנוכחית. יענקל'ה אפילו לא מנסה.

בלי קשר, מי כמוך יודע שהתנהלות סביב שחקן שהוא לכאורה גדול יותר מהקבוצה יכולה להיות הרסנית. בנתיים יוסי מאכזב אותי בהתנהלות שלו, חשבתי שהוא ידע מה מקומו (ועם כל הכבוד והאהבה, ויש, הוא לא מסוגל לשחק 90 דקות כל העונה בלי להפצע). גם לרוני לוי אין הסטוריה מדהימה בהתנהלות עם שחקנים.. אבל אני נוטה לחשוב שהבעיה היא ביוסי הפעם.

ירוק 7 באוגוסט 2015

מה יהיה עם חוסר היכולת שלי להגיב במקום הנכון? זה כמובן בתשובה ליואב..

יואב 7 באוגוסט 2015

ירוק,
בוודאי שזה אפשרי. לא תיהיה פה שליטה צהובה כמו בסל. העסק דינמי ומשתנה במהירות. רק אמרתי ששילוב הכסף הגדול ויכולת ניהולית מוכחת מצריך היערכות שונה. זה לא גיידמק, זהבי או שפירא ז״ל. זאת חיה אחרת לגמרי.

חוויתי על בשרי את תופעת המשיחיות הגדולה ביותר שהיתה בספורט הישראלי.
ביום בו מיטש פיטר את נמני בשיחת טלפון, הבנתי שמיטש כאן ולהרבה זמן. זה מתועד בפוסט של גיל מאותם ימים.

יואב 7 באוגוסט 2015

זאבי

גיסנו 8 באוגוסט 2015

אני לא חושב ששחר לא מנסה כמו שהוא פשוט זקן ומקובע מדי כדי להשתנות.
במקרה אתמול יצא לי לקנות משהו בחנות קטנה של שני זקנים בדרום ת״א, שלא מוכנים לעבוד עם אשראי ״כי סתם לוקחים לך כסף״ ומקבלים רק מזומן. אני מניח שמחזור העסקים שלהם לא מזהיר, כשיש חנויות דומות במרחק קצר.
הפואנטה היא שגם אם היית מבריק בעבר אתה צריך להסתגל להווה. כמו שהיום היקף העסקאות(החוקיות לפחות ;) ) במזומן יורד כל הזמן, אתה לא יכול להחזיק את כל המשרד עם מודם 56.6 כשלכולם מסביב יש פס רחב 40 מגה.
אתם מדמיינים את גולדהאר, או אפילו קרויף, נכנס לחדר ההלבשה במחצית ״להרביץ ציונות״ בשחקנים? זה היה נחמד בניינטיז.

או לחילופין כמו שאמרו על ונגר אחרי 16 שנה בארסנל: כשהוא הגיע הוא הקדים את עולם הכדורגל ב 8 שנים, היום הוא מפגר ב 8 שנים אחרי כולם.

יואב 8 באוגוסט 2015

פרגי הוא הדוגמה הראשונה ואולי היחידה שקופצת לי לראש שהצליח לשרוד דור, על כל השינויים שקרו בו. מלטפל בשיכורים(מקגראת), דרך לעבוד עם שחקנים ללא סוכן(סקולס) ועד התעסקות במגה סטארים עכשוויים(רונאלדו). פלוס כל השינויים הטקטים והפיזיים של המשחק.

גיסנו 8 באוגוסט 2015

בהחלט, וזה לדעתי למה פרגוסון כ"כ גדול.
היכולת להמציא את עצמו ואת הקבוצה בכל פעם מחדש.
הקבוצה של קנטונה הייתה שונה מהקבוצה שזכתה בטרבל ב 99, שהייתה שונה מזו שהוביל ון ניסטלרוי, שהייתה שונה מהקבוצה הגדולה של רונאלדו, ושהייתה שונה מזו שאיתה פרגוסון סיים (עם עוד אליפות או שתיים).
לא ראיתי את זה קורה בשום קבוצה כשאותו אדם נמצא כמנג'ר.

ירוק 7 באוגוסט 2015

יניב, מסכים איתך עם הבעייתיות בהתנהלות של יוסי וגם של שחר. לא בטוח שאני מסכים לגבי הבעלות – זה תלוי במה ש*שחר* ירצה. אם הוא ירצה, הוא ישאר.

אגב, כמו שבטח שמת לב – למרות שלא התחזקנו, למרות שמדברים על רכש ולא מביאים, למרות הכל… האוהדים שלנו שברו עוד שיא מנויים. הביקוש פשוט קשיח, אין לו מה לדאוג.

Leonidas 7 באוגוסט 2015

העובדה שבניון מתעקש להמשיך עונה נוספת למרות שהגוף כבר לא סוחב 3 שנים הינה מאד בעייתית עבור מכבי חיפה.
ההסכם שנחתם עימו בשנה שעברה נועד בעיקר ע״מ למשוך את הקהל למגרש החדש ולאחר שלבניון לא הגיע שום הצעה אטרקטיבית.
התקרית אתמול היתה רק עניין של זמן שכן בניון לא יודע כמו ספורטאים גדולים רבים מתי הגיע העת לסיים וכאשר מנגד עומד מאמן בעל תדמית קשוחה אך עם קבלות שהגיע על תקן החיזוק של חיפה השנה.
העובדה שבשנה הבאה הוא עוד אמור לשמש כמנהל מקצועי היא מצב בלתי אפשרי מבחינת רוני לוי בו ה״פקוד״ שלו היום וצפוי להיות אחד הבוסים שלו מחר.
בנקודת הזמן הנוכחית היכולות של רוני לוי כמאמן גדולות פי כמה ממה שבניון יכול לתת למכבי חיפה.
לשחר היתה אתמול הזדמנות ענקית לתקן את הטעות הזאת והוא מצמץ…

D! פה ועכשיו 8 באוגוסט 2015

מאד משמח. כל קבוצה והנמני שלה.

גיא זהר 8 באוגוסט 2015

יניב, אין כופר בכך שחיפה התנהלה בשקט ונכון הקיץ. עוד לפני שמדברים על ההתנהלות של בניון, לקבוצה חסרים שני זרים ועוד מספר שחקנים בעמדות מפתח. ההדלפות מחדר ההלבשה נמשכות. כבר אחרי שלושה אימונים רוני לוי "זעם". ומכיוון שצר עולמי כעולם נמלה מודאג שתופעת בניון תחזור, למרות האופי השונה, במקרה של ברדה. הכל מבעבע בב"ש, פתיחת עונה גרועה (ויש הגרלה לא פשוטה), מאמן לא מנוסה וזה מתכון לפיצוץ גדול.

עודד 8 באוגוסט 2015

חיפה התנהלה בשק ונכון הקיץ? סירייסלי?

גיא זהר 8 באוגוסט 2015

חחח. טעות מקלדת. היה צריך להיות. אני כופר.

MOBY 8 באוגוסט 2015

כבר טענתי בעבר, בסגל של חיפה אני מעדיף את קטן על היוסי שילך לחזק את הפרויקט של אלונה. לא מבין ממתי הוא נחשב ירוק? הקשקוש שנעשה השבוע זה מעשה התאבדות.
חלוץ, קשר 50:50 קשר בונה, בלם ומאמן (היי אבל שוער כבר יש לנו) ואנחנו מפרקים את הליגה.

יניב פרנקו 9 באוגוסט 2015

שכחת את תפקיד החלומות האולטמטיבי – "זרתותח."

אורי 9 באוגוסט 2015

ושבנאדו יתחיל את העונה
וקינן לא יקבל אדום בכל פעם שהוא רואה צהוב כחול

Comments closed