קומץ החמצות היסטוריות לשבת

הבלוג ברשותכם לא ייכנס לדיון העקר ובלתי נגמר על גדולתו ההיסטורית של ערן זהבי – ימים עוד יגידו איפה ימוקם האיש בדברי הימים של הכדורגל הישראלי .

אם זאת הבלוג כבר עכשיו מכתיר אותו בראייה היסטורית כהחמצה הכי גדולה של מועדון הכדורגל האדום והכביר.

כל הפוסט הזה נולד מויכוח פייסבוקי עם האח המוצלח (והאדום) יותר של גיל שלי ובבסיסו השאלה האם הייתה אפשרות אמיתית להנחית את זהבי מפלרמו בהפועל (אני חושב שלא) – בכל אופן אין בכלל ספק שאם בהפועל הייתה הנהלה יציבה יותר אפשר היה לדמיין מה היה עושה שילוב של זהבי עם דמארי, ורמוט ,תמוז ובן חיים שכבר שיחקו בקבוצה באותה תקופה – וואו. תחשבו שאפשר היה לבנות קבוצת על בן רגע בלי מנהל ספורטיבי (סתם, סתם, תירגעו).

***

אז בלי הרבה דיבורים, קבלו קומץ החמצות היסטוריות של קברניטי ספינת הדגל האדומה – ושימו לב, הפוסט הנ"ל אינו דירוג ולא מתיימר לעבור על כל ההחמצות – אני בטוח שתוכלו למצוא נוספות.

משה סיני – בהרבה תחומים סיני מזכיר לי את זהבי, כישרון יוצא דופן שזכה בכדורגלן העונה בעונתו הראשונה בבוגרים והביא אליפות לאחר שנים שחונות , מנהיג שזכה להביא להפועל 3 אליפויות בפחות מעשור (למועדון שזוכה באחת בממוצע) ופלא שהנחית בבני יהודה אליפות היסטורית – סיני היה כדורגלן עצום שמצא את עצמו בקבוצה כאוטית במיוחד של מועדון שידע ימי כאוס רבים , הדור שליווה את סיני היה אמור לסחוף את הפועל לאליפויות נוספות ולמעשה להשתלטות על הכדורגל הישראלי גם בתחילת שנות ה-90 .

סיני שפרש מוקדם מדי (בגיל 32)  ושימש מאמן שחקן (אלוהים אדירים) – היה יכול להוביל את הפועל קדימה לתארים נוספים – קריירת האימון שלו הייתה כישלון חרוץ ולמעשה בשנות ה-90 מחק בעיני האוהדים חלק גדול מהקרדיט העצום שהביא בשנות ה-80 .

החמצה היסטורית של ממש.

יוסי אבוקסיס

אחד הפירות הקלוקלים של תקופת סיני המאמן היה אבקסיס שנאלץ לנדוד בשנים הכי חשובות לכדורגלן (23-31 )מחוץ לבלומפילד ולחזור לקבוצה רק אחרי שהפך לסופרסטאר מחוצה לה (וכמעט נחת במכבי) – אבוקסיס שכבר בשנה הראשונה שלו בהפועל היה שותף בכיר למסע הקסם שהזניק את הפועל האירופה היה יכול להיות המנהיג שכה חסר לאורך העשור המוחמץ בשנות ה90 .

קוריוז היסטורי קצר – בכתבה שנערכה לכבודו של גאבור הולמאי תיארו אותו רבים כצד האגרסיבי יותר מבין הצמד הולמאי ואבוקסיס.

סלים טועמה

"מה עשית טמבל" כך לפי האגדה האורבנית קרא לעברו של טועמה קשטן שגילה שסלים חתם במכבי פ"ת של הלוזונים , חתימה שעליה התחרט סלים לאורך כל הדרך , הלוזונים לא ויתרו וסלים הביא להם גביע טוטו ומקום שני (דירוג השיא של המועדון) ואף היה שותף בהעפלה ההיסטורית של הקבוצה לשלב הבתים של גביע אופ"א. כשחזר טועמה להפועל הוא הביא גביע וניצחון היסטורי על פס"ז בפריז, רק כדי לחמוק שוב והפעם לבלגיה שם זכה ב-2 אליפויות נוספות – למעשה רק בקדנציה השלישית שלו בהפועל הוא החזיק מעמד ושוב זכה בגביעים והצלחות בזירה האירופאית (תסתכלו מי מגביה כל כך יפה לזהבי במסגרת בליון).

טועמה שיפרוש עם דאבל אחד בישראל, 2 אליפויות בלגיה , 5 גביעי מדינה ו-3 גביעי טוטו – יחד עם הרבה רגעים גדולים באירופה הוא ההחמצה הגדולה של שנות האלפיים – בועט כדורי העונשין המושלם ובעל מסירות הפז, התינוק הכי מוכשר שהיה צריך להיות המשה סיני החדש – אך טועמה לדורות ייחשב אצל רבים בקהל האדום כמי שיחד עם שי אבוטבול בחש ומנע את חזרתו של זהבי לאדומים. 

ג'ובאני רוסו

מה הוא עושה פה ?, לאחר ההתפרקות של הפועל חיפה – מאבק מסעיר על שירותיו של רוסו הוכרע בקומבינה דדשית אופיינתית וסיפורים על שעון הרולקס המוזהב שהגיע לסרביה – הפועל של סגול ותאומים כבר סגרה את כל התנאים והייתה אמורה להנחית את רוסו בקבוצת הדאבל של תינוקות קשטן – אי אפשר בכלל לדמיין את השילוב שבין רוסו למכונה הקשטנית הצעירה – זה היה אמור להיות המהלך שיזניק את הפועל קדימה.

אבל רוסו הלך לבית"ר עם גוטמן ואז לחיפה שם זכה בהישגים כבירים והפועל ? היא הביאה במקומו את אבי תקוה.

דרך אגב מספרים שזה הרגע שבו החלה ההשתלטות של אוהדי הפועל על שירותי המכס במטרה למנוע הברחות דו כיווניות במזוודות של אנשי כדורגל שאינם מזוהים עם המועדון הנכון.

אליניב ברדה

ברדה שחיפה לא האמינה בו הגיע להפועל לשנתיים יחד עם סלים טועמה והשתלב נהדר – ההחמצה של ברדה מאפיינת החמצות רבות באדום , סעיף שחרור נמוך במיוחד הביא אותו לידיים של גנק לאחר הצטיינות באירופה.

השילוב שבין ההצלחות הנהדרות באירופה לחוסר היכולת לשמור כוכבים הביא את הפועל למכור פעם אחר פעם כוכבים לחו"ל – במקרה של ברדה ההחמצה כפולה, הן בסעיף המצחיק של כמה עשרות אלפי שקלים והן בהצלחה של ברדה בבלגיה ובבאר שבע – רק לחשוב על גוטמן שמגיע להפועל ומוצא שם לא רק את מה שמצא אלא גם את אליניב.

***

והיה גם רוני קלדרון וההחתמה של ברק יצחקי שכמעט נסגרה, סעיף השחרור הלא גבוה של ביברס נאתכו שגרם לו לעזוב שנתיים מוקדם מדי, העזיבה של שמעון גרשון ששברה לכולנו את הלב והפרידה מבן סהר שיכל להיות פקטור בליגת העל כבר מההתחלה.

כל כך הרבה החמצות היסטוריות ושחקנים גדולים שיכלו לתת עוד המון באדום.

***

ועדיין ערן זהבי יהיה ההחמצה הכי גדולה גם בפוסט דומה בעוד הרבה מאוד שנים – זהבי שלעולם לא קיבל בקדנציה שלו בהפועל את מעמד הסופר סטאר שקיבלו אחרים , שבקבוצת הנוער עם נאתכו ובן סהר שימש כינור שני , שהושאל לרמת השרון (ומעולם לא מכר בורקסים) ושגם בעונת הדאבל ועונת הצמפיונס לא היה הפייבוריט מספר 1 של הקהל – זהבי שככל הנראה עוד סוחב כעסים על הנהלה שלא הצליחה/ יכלה להנחית אותו חזרה באדום ולא מישכנה את עתידה בשבילו כפי שעשתה בשביל אחרים (והוא היה כנראה מחזיר את הכל ובריבית) – זהבי של הפיו פיו והקללות ופואד.

זהבי שתמיד יהיה דמות שנויה במחלוקת באדום היה השבוע השיחה מספר אחד בכל פורום אדום – שחקן שחקן סיננו בקבוצות הוואטאפס השונות.

עד כדי כך הוא גדול. ומרגש.

***

מי ההחמצה ההיסטורית שלכם ?

 

 

 

 

 

 

 

קריית שמונה, בפאלו
Bundesmania, שבוע 34: באיירן ודרדזן נפגשות, ר.ב לייפציג מככבת

72 Comments

איציק 21 באוגוסט 2015

בארי ליבוביץ' וזלוטיקמן לא מגיעים למכבי לחמם את קצה הספסל… דבר שהיה יותר מ-MUST באותם הימים (כל אחד בזמנו) ;)

D! פה ועכשיו 21 באוגוסט 2015

:lol: איציק
אתה יודע לחמם…

איציק 21 באוגוסט 2015

מה את נטפל אלי, הוא שאל שאלה, אני עניתי…
;)

D! פה ועכשיו 21 באוגוסט 2015

חס וכרפס נטפל,
מעודד..

עדי אבני 21 באוגוסט 2015

מבחינתי, אתה מסתכל על כל העניין מהנקודה הלא נכונה. כל ההחמצות שתיארת, כולן תולדה של ההחמצה הענקית האמיתית: מבנה בעלות.
אם הפועל היו מצליחם למצוא בעלים כמו שחר או גולדהאר,ולא כמו לוני במקרה הטוב (תאומים) או כאוס מוחלט במקרה הרע, 95% מהסיפורים הללו לא מתרחש: סיני לא עוזב את הפועל היות והפועל לא יורדת, אפק וטועמה לא נמכרים בנזיד עדשים, וכנ"ל ורמוט, ברדה ואותו הטועמה בסיבוב ב', גרשון לא עובר לביתר, וזהבי לא מגיע למכבי (וכנראה לעולם לא הופך למה שהפך, אבל זה כבר פוסט אחר).

יניב פרנקו 21 באוגוסט 2015

מסכים לגמרי.
דרך אגב וזו אולי הנקודה המרכזית באופטימיות שלי – התהליך שהפועל עוברת בשנים האחרונות יוביל אותה בסוף למבנה בעלות נכון.
הפועל מעולם לא נקנתה – תאומים קיבל אותה מההסתדרות – הראל קיבל אותה מתאומים – טביב קיבל 50% תמורת כמה שחקנים ורמון "קנה" אותה בקומבינה.
כבירי הוא הראשון שבאמת קונה חלקים וגם פה זה לא באמת המבנה הכי נכון.
ייתכן וזה יהיה כבירי וייתכן שכבירי ימצא את הרוכש האמיתי – אבל הפועל כבר לא תימסר בחינם למישהו שיעשה עליה ניסוי.

יואב 21 באוגוסט 2015

יואב זיו עולה כסף. יצחקי עולה כסף. ערן לא עולה כסף, הוא מביא כסף.
הרוחות בפורומים הצהובים סערו לפני החתמתו. אף אחד לא ידע אז איך לאכול אותו או מה התפקיד שלו. ואני רציתי רק אותו. עין לגול, עומק, ורסטליות, פנטזיה בראש. עכשיו אפשר להכפיל את זה בחמש מאות, אבל הכל היה שם. גם הווינריות.
אין ראוי ממנו לסמל את הפריצה הגדולה של הארגון של מיטש ולהיות הפנים שלו. סינרגיה מוחלטת וחופפת. אחד מזין את השני. ובכל הארכת חוזה הוא מתקדם ומשתפר. במושגים ישראלים-חוצן.

גיסנו 21 באוגוסט 2015

האמת היא שאני בהתחלה לא רציתי את זהבי במכבי. ההוא שהביא להפועל אליפות ולא השתלב באיטליה, בטח יהיה פלופ כמו רוב הלגיונרים החוזרים. לא חשבתי שהוא עד כדי כך מוכשר ו-ווינר. לא דמיינתי למה הוא מסוגל להפוך. כמה אני שמח שג׳ורדי מבין יותר ממני :)

יואב 21 באוגוסט 2015

זוכר ויכוח שלי בשנת 11 עם אוהד ביתר ומכבי שטענו שערן בינוני ויש עוד המון כמוהו ויש לו מזל. ויכוח עקוב מדם שנמשך ארבע שעות בפאב. אמרתי להם-״הוא כל כך מיוחד. עזבו את המספרת שנכנסה, ההתפעלות היא מהמחשבה של השבריר שניה לפני. הוא הרגיש שזאת הפעולה הנכונה״.
הם מאד נבוכים היום מהיכוח ההוא(((((:

גיא זהר 21 באוגוסט 2015

ברור. ועדיין, הפועל של אמצע שנות האלפיים לא באמת יכלה לעצור אותו. ולהשוות בין סיני לטועמה זה הזוי. הדימיון היחידי בבעיטות העונשין

גיא זהר 21 באוגוסט 2015

לא נסחפנו? שחקן גדול. ווינר. סה טו. ימים יגידו מה מקומו בהיסטוריה. כרגע לדעתי במדרגה של סיני.

יואב 21 באוגוסט 2015

הפספוס הגדול שלי -קטש. בעיני, גדול שחקני הכדורסל בישראל, בוודאי המוכשר שבהם והגיבור הצהוב האחרון שלי(זהבי הוא חוצן, זה לא נחשב). הפספוס הוא כפול-בוודאי מהבחינה האישית שלו אבל מהבחינה הקבוצתית-על שלא זכה להביא לנו גביע. אם היה משהו שניחם אותי בגמר ההוא זה שלפחות הפסדתי לעודד הגדול וטיפונת התרגשתי בשבילו. חבל שזה לא התממש לנו ולו ביחד. אין ראוי מזה.

גיל שלי 21 באוגוסט 2015

+1,אצלי קטש הוא פספוס כפול, גם בניקס, אני עדיין מאמין שאיתו הניקס נראים טוב יותר

גיא זהר 21 באוגוסט 2015

קטש היה קוסם אבל לקח גביע רק ככינור שני ( כמו שארס בברסה) לבודירוגה. מעניין אם יחד עם האפמן ופארקר היה לוקח גביע

ניב 21 באוגוסט 2015

כינור שני באותה עונה, לגמרי.
בגמר הוא היה כינור ראשון, האימ אימא של הכינור ראשון. פשוט רצח אותנו.
הייתי מבואס בטירוף וכל כך שמחתי בשבילו.
גרם לי להבין שלפעמים אפשר להיות גם שמח וגם עצוב במקביל. (הרבה יותר עצוב משמח, אבל מילא).

גיא זהר 22 באוגוסט 2015

שלשת מומנטום אדירה וקליעות עונשין בסוף. לא תצוגת על. ואני, קטנוני שכמוני, זוכר את פיני סטייל איזי משתלח בשופטים ויוצא כמוהו בזול

צור שפי 21 באוגוסט 2015

תגיד פרנקו, לא מספיק שהחולצה בצבע הלא נכון בחרה אותנו שזה חתיכת תיק לסחוב כל החיים אתה חייב להגיש לנו את הפוסט המדמם הזה ערב פתיחת הליגה? Haven't the Jewish people suffered enough קח אקדח ותירה בי, זה כבר יהיה פחות מייסר.

יניב פרנקו 21 באוגוסט 2015

עם שלא יודע את עברו…וכל זה…

אריק האדום 21 באוגוסט 2015

אלי אוחנה ממכלן להפועל.
היו צריכים לתת לו אחוזי בעלות עם זכות וטו במועצת הביטחון. רק שהיה בא..
ולא (ולו) רק בשביל לגרום לאוהדי בית"ר אולקוס נצחי

יניב פרנקו 21 באוגוסט 2015

עבור כל קבוצה שהיא לא בית"ר אלי אוחנה בחזרה ממכלן הוא החמצה היסטורית – יכל לשנות את הכדורגל פה אם היה בוחר לחזור לכל קבוצה אחרת.

יואב 22 באוגוסט 2015

איך הכדורגל פה היה משתנה אם היה בוחר במכבי? או בחיפה? מה כל כך שונה באליפות של מכבי מול ביתר? מה היה משתנה כאן?

יניב פרנקו 22 באוגוסט 2015

אם הוא לא חוזר לבית"ר – היא לא עולה כל כך מהר לליגה הלאומית חזרה ובטח לא זוכה ב3 אליפויות .
אם הוא במכבי או במכבי חיפה – אני מניח שהיה פורץ איתם דרך באירופה.
אני כבר לא מדבר מה היה קורה אם היה נוחת באדום.

Guss 21 באוגוסט 2015

אלי אוחנה חזר לישראל מבראגה, לא ממכלן.
והחזרה לביתר היתה האופציה היחידה, אז אין פה שום פספוס אדום.

אסף THE KOP 21 באוגוסט 2015

זהבי פה… זהבי שם…
כמה קשקשת.
כולה שחקן שלא הצליח לפתח קריירה אפילו במועדון דרג שלישי בליגה האיטלקית. יש מאות כמוהו.
תרגעו.

ראש לשועלים. מי ישמע על איזה סופר-סטאר מדובר פה.

עשר 21 באוגוסט 2015

כמה מרירות מתקתקה

דמוסתנס 21 באוגוסט 2015

ולי אמא אמרה שכל אחד יחיד ומיוחד.

עצה שלי, תהנה ממה שאתה רואה ממנו עכשיו, כי לא הרבה שחקנים ישראלים אי פעם שיחקו ברמה כזאת.

אסף the kop 21 באוגוסט 2015

שיהיה לך לבריאות.
אני מעדיף לצפות בכוכבי כדורגל אמיתיים.
אלה המככבים בקבוצות הגדולות באירופה.

דמוסתנס 21 באוגוסט 2015

זה שזהבי לא מסי לא אומר שהוא לא גדול. ובטח שהוא ענק בקנה מידה שלנו.

כמו זה שאתה לא שרה פיילין לא אומר שאתה לא טיפש…

Oded 22 באוגוסט 2015

המשפט הראשון נכון
השני מיותר

דמוסתנס 22 באוגוסט 2015

זה היה משפט כללי ולא אמור היה להיות מכוון לאסף.

שימוש לא מוצלח במילה "אתה".

אסף THE KOP 22 באוגוסט 2015

דמוסנתנס.
זה שאתה תוצר של דורות של נישואין בתוך המשפחה לא ישנה את העובדה שזהבי הוא לכל היותר שחקן בינוני שגדול על ליגה מצחיקה כמו הליגה הישראלית.

דמוסתנס 22 באוגוסט 2015

מה לא נעשה בכדי לשמור על דם טהור.

ניצן נ. 21 באוגוסט 2015

אולי זו נוסטלגיה, אבל מאוד אהבתי את יוסי מדר כילד והייתי שמח לו היה משחק יותר עונות בקבוצה. אין לי מושג למה לא נשאר יותר עונות ממה שיחק בהפועל, יש מצב שלא היה כזה טוב כמו שאני זוכר, אבל בזיכרון שלי הוא היה ענק.

אדם בן דוד 23 באוגוסט 2015

יוסי מדר נתן עונה מדהימה בהפועל וגורש ע"י סיני כדי לפנות מקום לרביבו. את רביבו שיחרר סיני ב"ג'ינטלמניות" לחיפה אחרי שמשכן את כל הקבוצה בעבורו. לימים נטען כי לסיני הגיעו תמלוגים עת עבר רביבו לספרד.
(אחת הטענות לאי החזרה של זהבי, דרך אגב, היא שהוא יפגום בהתפפתחות של גורדנה- ועל זה נאמר פחחח)

גיא זהר 21 באוגוסט 2015

משה סיני היה ענק. תשאלו את רביבו כמה למד ממנו. אפרופו רביבו ויקו העדיף את מיקה אלטואנן על פניו. וברדה החמצה שלכם? זה כמעט כמו לקרוא לורמוט שחקן בית

יניב פרנקו 21 באוגוסט 2015

החמצה זה לא רק שחקני בית – היה בידיים שלנו ושוחרר בחינם.
אני בטוח שגנק לא הייתה שמה עליו אז סכום נכבד – הם לקחו אותו בידיעה שהסיכון נמוך. לקחו ומעולם לא הצטערו.

זהבי לך לטוטנהאם 21 באוגוסט 2015

הכי גדולה: נמניה ווצ'יצ'ביץ', שחקן ענק שאמנם נפצע אבל עזב בתום העונה ולטעמי יכל להישאר עוד הרבה זמן ולהיחשב כזר ברמה היסטורית לפחות לטעמי.
זכור לי גם דימיטאר טלקיסקי שיכל להישאר בהפועל זמן רב יותר,
עד היום לא ברור לי איך בוריס קליימן בביתר והרוש בהפועל.
מבחינתי לשלם לזגורי חצי משכורת כשהוא בקבוצה אחרת ועוד לשלם 750,000 שקל דמי השבחה על סיראז נאסר כששני השחקנים האלה בואו נודה באמת ברמה דומה ושניהם די מיותרים להפועל העונה זה לא החמצה זה סתם טיפשות.
ואם איך שמתייחסים אליו ולפי המעמד שלו אצל מנדיונדו יש לי תחושה שעוד נתייחס לשגיב יחזקאל בתור החמצה ענקית.
מה שכן, אני בהחלט רואה את מכבי עושים דיון דומה עוד כמה שנים ולא מבינים איך בן רייכרט ברח, מוסא קונאטה ועמנואל מאיוקה משחקים בליגות בכירות באירופה ולמה מאוויס צ'יבוטה ולנרי קהינדה אף פעם לא קיבלו הזדמנות בבוגרים, ככה זה, שלא נתחיל לדבר על פספוסי מכבי חיפה זה כבר מקום לפוסט אחר.
יום שני בטדי ויש לי תחושה רעה לקראת המשחק.

ארז 21 באוגוסט 2015

לגיא זהר – החמצה כי כבר היה אצלנו.

פרנקו – לא הגיע עם טועמה אלא עם באדיר. או כמו שנילסן נהג לקרוא לו: "באדיאה"

גיא זהר 21 באוגוסט 2015

ברור. ועדיין, הפועל של אמצע שנות האלפיים לא באמת יכלה לעצור אותו. ולהשוות בין סיני לטועמה זה הזוי. הדימיון היחידי בבעיטות העונשין

יניב פרנקו 21 באוגוסט 2015

אני לא משווה בין משה סיני לטועמה – ברור שסיני גדול בהרבה.
אבל טועמה הוא החמצה ענקית שלנו וקריירה מוחמצת מבחינתו – ותסתכל על רשימת התארים שלו ותבין – יכל להשיג הרבה יותר משהשיג (והשיג המון).

חוץ מזה שהדבר שהכי חסר לי בהפועל בשנים האחרונות זה בועט כדורי עונשין -התפנקנו עם כמה מהגדולים בתחום.

MOBY 21 באוגוסט 2015

אבי רן, מה היה מה יכול להיות, תמיד ההחמצה.
קלינגר- סמל שלנו שעוזב אותנו רק כדי להפיך אופי בגוויה שחוזרת עם הראש בין …..
עדי גורדון, תומר שטינהאואר, דורון שפע בלילות החורף החמים ברוממה עוזבים כדי להיות סמלים במקומות אחרים.
הגב של קטן בלעדיו יש לנו עוד שתי אליפויות בטוח (ואולי לא מביאים לנו את היוסי….)

MOBY 21 באוגוסט 2015

ובעברית קלינגר שהופך קבוצה בלי אופי לאחת עם.

גיא זהר 21 באוגוסט 2015

קלינגר הגיע למכבי לפני הראש בין הידיים (5:0) שהיה אחרי האליפות הראשונה עם גרנט

MOBY 21 באוגוסט 2015

אבל תמיד הייתם חוזרים עם הראש מקרית אליעזר :)

גיא זהר 21 באוגוסט 2015

חחח. בתור אוהד באר שבע, ברור

יניב פרנקו 21 באוגוסט 2015

אני חושב שזהבי זו החמצה ענקית של מכבי חיפה – החמצה בקנה מידה היסטורי – יכלתם לשים עליו את היד ובמובן מסוים בקלות.
תעביר אותו היום לכרמל והפער בין 2 המועדונים יהיה זהה למה שהוא היום.

יואב 21 באוגוסט 2015

ואז הגיע יורדי. ערן היה סגור במכבי חודש לפני שזה פורסם. לא חושב שחיפה היתה מועמדת רצינית, בטח לא בעיני ערן. היה שם חיבור אדיר עם יורדי מהשניה הראשונה.
וחשוב לזכור, שחר לא משלם את הסכומים שערן רצה אז. על שידרוג-אין בכלל על מה לדבר.
לא חושב שחיפה היתה רלוונטית כלל.

יניב פרנקו 21 באוגוסט 2015

היא לא היתה רלוונטית כי היא בכלל לא הייתה במשחק – בדיוק בגלל מה שרשמת על שחר.
אבל בדיעבד ובראייה היסטורית – החמצה ענקית.

יואב 21 באוגוסט 2015

ניתן לרשום זאת על עשרות קבוצות מכל מיני ליגות.
גם איציק זוהר עובר מיפו למכבי בגיל 17 זאת בטח החמצה היסטורית לכל מיני מועדונים. סבבה.

ירוק 21 באוגוסט 2015

זו הבעיה, שאנחנו לא רלוונטים או לא רוצים "לשחק את המשחק". אבל זה פאקינג המשחק שיש לשחק, מה לעשות?
דוגמה עכשווית היא ריקן – ברור שאם נותנים לו לבחור את שני המועדונים בנקודת הזמן הזו, אין לו סיבה לבחור בנו. אבל… אני חושב שיכולנו לסגור איתו הרבה לפני שג'ורדי נכנס לתמונה ברצינות. גם ההפסד לפלזן קצת זעזע את המערכת וגרם לה להעביר הילוך בעניין הרכש.
כמובן ששחר התמהמה, לא חשב שזה כדאי, והיתר הסטוריה. חושב שריקן יכל לשדרג אותנו מאד.

סולי 21 באוגוסט 2015

אדם שהיה בהנהלה (או מה שהתרחש שם באותה תקופה) בזמן המדובר שזהבי החליט לחזור לאיטליה והתלבט איפה לחתום, סיפר לי שמאמן הפועל אז- יוסי אבוקסיס, לא רצה ל"הילחם" על זהבי , ואמר שעדיף להביא במקומו את אלמוג כהן…
לא יודע כמה הסיפור נכון, ובטוח שזאת לא הסיבה היחידה (אבוטבול,כסף, ומכבי האטרקטיבית יותר לאותם ימים), אבל אם כן….

יואב 21 באוגוסט 2015

טען שיש לו כבר את גורדנה על העמדה הזאת.

יניב פרנקו 21 באוגוסט 2015

אני לא קונה את הסיפור הזה – גם לורמוט היה סכסוף גדול עם אבוטבול – והוא לא בהפועל בגלל רמון ולא בגלל אף אחד אחר.
זה אולי נוח וסקסי להאשים את חבורת אבוטבול – אבל היה לי ברור כאוהד שהוא לא חוזר בינואר ההוא – כל המשחק הזה של גיוס אוהדים – רמון שלח אותם למסע לא ריאלי ובעיקר כדי להראות שלא הוא מחמיץ את ההזדמנות- ודווקא באותה עונה המצב הפיננסי היה סביר (היתה אירופה) – הוא פשוט ראה את שנה הבאה באופק והבין שכבר אין איגיבור למכור ואירופה לא בטוחה והיה את החוב על ורמוט לגרמנים.

אז תשאל למה בקיץ הלכו על שכטר לדוגמא – כי בכאוטיקה של הפועל חצי שנה זה המון זמן וכי יש להודות שבמיתולוגיה האדומה – ורמוט ושכטר נחשבו לפני זהבי – ופה הטעות הגדולה של כולנו.

גיא זהר 22 באוגוסט 2015

לעניות דעתי העניין היה פחות של כסף כי הביאו את אלמוג כהן בהרבה כסף, אלא חוסר רצון של זהבי לשחק בהפועל, החלטה חכמה מאוד מבחינתו

יניב פרנקו 22 באוגוסט 2015

סליחה על הצרפתית – אבל כל מי שאומר אלמוג כהן במקום ערן זהבי מדבר שטויות.
אלמוג כהן בא בהעברה חופשית לארבע חודשים בלבד מינואר ועד סוף העונה – כדי להביא את זהבי היה צריך לתת לו חוזה ל4 שנים ולשלם סכום לא מבוטל לפלרמו.
ממש לא אחד כנגד השני.

בלייק 22 באוגוסט 2015

בהפועל של אז זה לא שטויות, כי זה היה דבר שבשיגרה למשכן את עתיד המועדון על בסיס הבטחות ותקוות. באותה עונה ההבדל בעלות היה שולי ביחס לתמורה שהיום אנחנו מכירים, סכום ההעברה שעמד על 200 אלף יורו + סכום דומה במידה והקבוצה עולה לצ׳מפיונס, כלומר 300 אלף יורו ביד והוא אולי עובר להפועל.

גיסנו 22 באוגוסט 2015

אני מתאר לעצמי של'אהבה' הרבה שקיבל מהקהל של הפועל כשדווח על מו"מ על מכבי, העזיבה בתחושת "תודה לאל שברחתי משם" שטביב אוהב לתת לכל מי שעוזב מועדון שלו, והבוררות הארוכה על כספים שהיו חייבים לו גם תרמו לעניין.

יניב פרנקו 22 באוגוסט 2015

כן, בהחלט – אבל טביב זה לא הפועל ובתכל'ס הרי עשו הכל בהפועל כדי לזרוק את טביב.
הכעס שהיה לו על טביב לא היה קשור לכלום להפועל.
אולי זה נוח לחבר הכל ביחד אבל באמת שאין קשר.

בנישי 21 באוגוסט 2015

לא שאפשר היה לעצור את זה אבל אם רונאלדו לא עובר לריאל… איי איי איי היינו זוכים בעוד צ׳מפיונס אחד או שניים. או שלוש

אנונימוס 21 באוגוסט 2015

מה החמצה בקלדרון? לא אשמת הפועל שבנוסף לכשרון יוצא דופן הוא גם היה הד-קייס יוצא דופן

אריאל גרייזס 21 באוגוסט 2015

קודם כל, אני לא מבין איך אפשר לזכור את סיני בתור החמצה – המקום היחיד שבו הוא היה החמצה (יחד עם מלמיליאן) זה בנבחרת. בהפועל? להביא 3 אליפויות בעשור שבו היו בליגה מכבי נתניה הגדולה ומכבי חיפה של שרף עם ארמלי, סלקטר, אבי רן וכל השאר? ממש לא החמצה.
ההחמצות שלי? זה קל, תסתכל על ההרכב של הקבוצה שלך בעונת האליפות עם הקיזוז, תוסיף אלי אוחנה למיקס וקיבלת את ההחמצה

ירוק 21 באוגוסט 2015

+1
עד היום נשגב מבינתי איך אוחנה הקוסם הצליח להוריד אתכם ליגה באותה עונה.

אריק י. 22 באוגוסט 2015

אבא שלי אוהד הפועל שרוף, הוא היה נוסע כמעט לכל המשחקים שלהם בשנות ה70 וה 80, מגיע מהצפון הרחוק לבלומפילד כמעט כל שבת.
בקיצור, לפחות אחת לשבוע-שבועיים הוא חופר לי עם סופרלטיבים מטורפים ותיאורים מהאגדות אודות רוני קלדרון.
הוא זוכר מהלכים שלו מהמגרש באופן כ"כ ספציפי, מדויק וחד – כאילו הם היו אתמול-שלשום. בכל מקרה, בגדול הוא אומר שלא קם וגם לא יקום כשרון ישראלי בכדורגל כמו רוני קלדרון.

רינוס מיכלס 22 באוגוסט 2015

אבא שלך יודע על מה הוא מדבר

רוני הגיע בזמנו לקבוצה הכי מלהיבה ואיכותית באירופה בזמנו …

רק כדי לסבר את האוזן ,
זה כמו ששחקן ישראלי היום יהיה שייך לסגל של ריאל , בארסה , צ'לסי , באיירן

וממש לא בתור נער " תמונה קבוצתית " !

יהושע פרוע 22 באוגוסט 2015

ראובן עובד

יואב 22 באוגוסט 2015

הכי דומה לו זה אבי׳לה ז״ל. מסכים?

matipool 23 באוגוסט 2015

מה שאבי כהן ( אביל'ה ) ז"ל עשה הוא בלתי נתפס .
ליברפול של אז = ברצלונה של היום . אם זה לא מספיק , אז היה מותר להביא רק 3 זרים , לא היה אינטרנט ,יוטיוב וטלפונים ניידים כך שרק להגיע לזה שליברפול תתעניין בך היה הישג מדהים .
אביל'ה תפס לתקופה קצרה את עמדת המגן השמאלי ( כשבמקור היה בכלל בלם ליברו והתחיל את הקריירה כקשר ) כולל במשחק ההכתרה ( שער עצמי + שער זכות ) .
אח"כ הוא חזר לספסל ובאיזה שלב התייאש ועזב .
האהבה שלו לליברפול נמשכה עד יום מותו . בחצר הבית שלו ברעננה עמדו 3 תרנים שבראשם התנוססו באופן קבוע 2 דגלים של ליברפול ודגל ישראל .

אמירא 22 באוגוסט 2015

מבנה הבעלות בהפועל גם אם היה מביא את חלבי בזמנו לא היה מצליח להחזיק אותו יותר משנה שנתיים
גם אם היה מביא אליפות (לא שאני מאמין שזה היה קורה) או הצלחה באירופה (מה שלא עשה במכבי עד היום).
זהבי היה חוזר לאירופה מהפועל כי לא היו מעלים לא את השכר לאינסוף כמו במכבי (האריכו לו 3 פעמים את החוזה באמצע).
בהפועל של לפני כמה שנים הוא לא היה מתפתח למה שהוא היום.
מנגד בימים אלו אם היה מגיע שחקן ליגיונר כמוהו להפועל ( בן שהר עם טעות חייו) הוא היה מצליח להפוך למנהיג הקבוצה
ולהרים אותה לרמות שהיא יכולה כרגע להגיע (מקום 2-6) ואירופה.

יואב 22 באוגוסט 2015

להביא לאלופות היתה לו הזדמנות אחת בלבד בשעת מלחמה ואובדן ביתיות. לבתים אירופאיים, תרם לזה כבר פעמיים.
מסכים לגמרי עם השאר. מכבי יכולה להכיל אותו. הפועל של השלוש השנים האחרונות-לא. עיתוי נפלא לו ולמועדון בדיוק בשנות הזינוק שלו/שלהם.

יואב 22 באוגוסט 2015

סליחה, שתי הזדמנויות אבל את הראשונה אני פחות סופר. מוקדם מידי למכבי מבחינת ניסיון ונקודות דירוג ומול קבוצה לא עבירה.

ערן (המקורי) 23 באוגוסט 2015

החמצה מסוג אחר: ניקולאי קודריצקי, תאונת דרכים טראגית סיימה את חייו ואת הקריירה הקצרה שלו. אחד החלוצים הגדולים שנחתו בארץ, כיכב בבני יהודה.
[הפן שקשור למכבי: היה חבר קרוב מאד של אובארוב, והיה דיבור על כך שיעבור ללבוש צהוב)]

אדם בן דוד 23 באוגוסט 2015

ההחמצה הגדולה- כפיר אודי
ברגע שנילסן סימן אותו, ועשה לו סדר בראש- הוא התקרב להיות החלוץ האולטמטיבי- גבוה, חזק גולר
הפציעה הארורה במשחק הידידות (נגד גרוזיה?) דפקה אותו.
גם רונן חרזי הוא החמצה עם הזמן המבוזבז בטורקיה

Comments closed