פרסום ראשון

 

לאור ההתפתחויות השגנו בבלוג ראיון בלעדי ולגמרי מומצא אך אמיתי לחלוטין עם אמיר כבירי.

***

אמיר, בוקר טוב, איך ישנת הלילה ?

טוב מאוד, ספרתי ציורים ונרדמתי ב124.

אני שמח שהסכמת להגיע אלינו לבלוג ולתת לנו ראיון קצר , יש לנו הרבה קוראים שרוצים לדעת מה קורה בהפועל.

תראה יניב , אף אחד לא חשב שזה הולך להיות פשוט , אתה יודע שאני אוהד שרוף של הקבוצה וחשבתי שאני מכיר את כל הבעיות ואוכל לטפל בהכל בזמן קצר. עשינו לא מעט בזמן הזה, שיפצנו את מתחם האימונים , עשינו מהפכה במחלקת הנוער , גייסנו את ד"ר מארק ורטהיים כמנהל המערך הפיסיולוגי , הקמנו אתר חדש ויצאנו למסע גיוס מנויים מוצלח.

זה נהדר אמיר, אבל בסוף מה שחשוב לנו זו הקבוצה הבוגרת ופתחנו רע את הליגה

אני מודאג ממך יניב, איפה האופטימיות שלך ? הרי לא חשבת שתוך כמה שבועות נחזור להיות ה- הפועל שכולנו זוכרים , שכחת שגם בעונה הראשונה של גוטמן כמעט ירדנו ליגה ? בכל מקרה מצאנו בקבוצה הבוגרת הרבה מאוד בעיות ומעט מדי כישרון והחלטנו ללכת על מהפיכה בסגל , הבאנו כמה שחקנים.

כמה שחקנים , אנחנו לא מגזימים קצת…

כן, תראה , זה נראה המון להביא סגל חדש לחלוטין אבל תגיד לי כמה שחקנים היום ביונייטד שיחקו שם כשואן חאל הגיע ? כמה שחקנים מכבי הביאה רק בחלון האחרון ? כמה שחקנים מכבי חיפה הביאה בחלון האחרון (צוחק באופן אכזרי…י.פ) .

ועדיין יש שיגידו שזו מהפכה חדה מדי , שאפשר היה להשאיר את….נו …ואולי את…

אתה רואה יניב, אין באמת ויכוח על הנחיצות של המהלך , זה היה מתבקש ועשינו את המיטב בחלון הנוכחי, למרות שיש גבול לכמה כישרון ניתן לאסוף בחלון אחד.

או,קי אז מה קרה עם מניונדו, זה לא מהר מדי.

תשמע, לפעמים זה לא הולך , יש דברים שלא רואים מבחוץ , ססאר היה איתנו 3 חודשים והיו לא מעט בעיות, קיבלתי החלטה ניהולית ואני עם הפנים קדימה.

היו בלוגים בדה באזר שהאשימו אותך בחוסר אנושיות במהלך של מנדיונדו

תראה, כל מה שנעשה בהפועל יקבל ביקורת, אתה זוכר כמה אש חטפה מחלקת הכדורסל רק כי לא האריכו לאדלשטיין חוזה , הרי רק השבוע קראתי את בן יהודה כמה המהלך של מכבי עם השוער הספרדי היה מהלך עסקי של ווינרים , תסביר לי מה ההבדל מהבחינה האנושית ?

לפני שאני אסביר אני מופתע שאתה קורא את בן יהודה

מה? אני מת עליו , הוא מצחיק אותי מאוד,אני גם אוהב את גיל שלי ומוכן לקנות את הציור של הבן שלו שראיתי לפני כמה ימים באתר.

לא כי נראה לפעמים שאתה לא מוכן לקבל שום סממן צהוב מבחינתך , כמו באתר של הפועל שאין בכלל את הצבע הזה

שוב פעם מנפחים בטוויטר הזה שלכם את השכל, תראה , אני גר בת"א מאז שנולדתי , כמה מחבריי הטובים ביותר אוהדים את היריבה העירונית, אבל אתם לפעמים עושים רעש מכל דבר, אצלי בבית אין דברים צהובים (ואני מקווה שגם אצלך הוא מרצין ומסמן לי עם האצבע) , אבל אני לי בעיה לשמוע וללמוד גם מהם , הרי חלק מהפעולות שעשיתי בהפועל ועוד אעשה העתקתי מהם.

ללמוד מהיריבה העירונית ? אנחנו ?

אתם צריכים ללמוד לעשות את ההפרדה בדברים האלה , זה שאני לא מוכן לקבל את הצבע הזה אצלי באתר , לא אומר שאני אדיש למה שקורה מעבר לכביש.

אז יהיה יום אחד בהפועל מנהל מקצועי ?

ייתכן מאוד, לא פוסל כלום, אני לא יענקלה שחר.

אז זהו אמיר, שיש קוראים בדה באזר  שמשוכנעים שאתה לא תצליח במהלכים שלך כי אין לך את היכולות של גולדהאר.

לכמה אנשים בעולם הזה יש כאלה יכולות כלכליות ? פרופורציות יניב , אבל בספורט לא מנצחים רק בזכות כסף ובכל מקרה אני עושה הכל כדי להעמיד תקציב ראוי בהפועל.

ישנה טענה שזה שאתה אוהד מפריע לך לקבל החלטות רציונאליות

תראה, אני רק בן 35 יניב, תן לי זמן,הרי גם גולדהאר הגדול נכשל לא מעט בשנתיים הראשונות שלו, אני מודה שלא הכל הולך חלק אבל יש לי סבלנות ואתה יודע כמה דברים הספקנו לשנות כבר בחצי שנה, זה תהליך וזה ייקח זמן אבל בסוף יהיה לנו מועדון חזק.

ובכלל מי אמר שניהול שחף מרגש הוא הדבר הנכון , אני רוצה להצליח כי זו האהבה שלי וחלום חיי .

אני לגמרי בצד שלך, אז מי יהיה המאמן הבא ? מיכאל ניס , אוסקר גארסיה , אלישע או…

כולם שמות טובים (ומחייך באופן ממזרי…)

הבנתי, כבר סגרת איתו ?

יניב, חכה בסבלנות.

זה לא קל אמיר.

ממתי להיות אוהד הפועל זה קל ? אתה מכולם אמור לדעת

רק הרמתי להנחתה גבר.

אה, גדול אתה , לרגע חששתי.

אוקי, תודה רבה ושיהיה לנו בהצלחה

תודה לך ושיהיה בהצלחה לנבחרת מול וויילס….(וצוחק באופן ממזרי ביותר…).

אדום עולה

אדום עולה ויעלה.

 

 

 

 

 

 

 

מה עושים שם נכון?
מצאת הרכב

46 Comments

ארז 4 בספטמבר 2015

ההתנהלות בהפועל מאכזבת ומדאיגה מאוד בעיניי.
לצד המהלכים החיוביים, יותר מדי דברים שליליים צפו ובלטו לאחרונה.
1. חוסר שקט. מעורבות התקשורת בנעשה במועדון גדולה עוד יותר מאשר בימי רמון! ומה שמטריד במיוחד, שמה שהודלף אכן מתרחש, כמעט אחד לאחד. שזה אומר שאלו לא רחשים של "זוטרים" אלא שההדלפה מגיעה מלמעלה.
2. חוסר רצינות/מקצועיות. כל כך הרבה ליקויים בעניין מנדיונדו שלא ברור מאיפה להתחיל. על בסיס מה מונה. מי בדק אותו וכיצד. אם היו תמרורי אזהרה קודם, מדוע זה לא טופל קודם. אם לא היו, כיצד מפטרים כבר. איך מפטרים לפני שיש מחליף ראוי. ושוב, אם התחושה היא שכל יום איתו הוא נזק – איך זה לא בוצע קודם.
3. התוויית מדיניות ברורה. מאמן לא נבחר רק לפי שמות זמינים בשוק בעת פיטורי המאמן הקודם. איפה המחשבה המוקדמת והמסודרת. מה הפרופיל הרצוי של המאמן. אם סוגיית הזהות חשובה כל כך, מה פתאום איווניר. אני אישית מחבב ומעריך אותו, אבל אם כבר הולכים על קטע של "חיזוק הזהות האדומה" – מינוי שלו לא תואם לרוח הגנון וה"הסלמה" שמשתקפת במהלכים השונים וביח"צ. הבנאדם ממש מזוהה עם מכבי.
4. משותף לכל הנ"ל – תחושה של שליפות. מבחן התוצאה המיידית וקצרת הטווח ללא זמן להבשלה ובחינה של הדברים. חוסר סבלנות וקוצר רוח.

ראיתי שהקבוצה נראתה זוועה בשני המחזורים הראשונים ונראתה כאילו אוהד מכבי משחק במנג'ר ועושה כל מאמץ לשנמך את הקיים ולהבטיח שהכישרון הקיים לא יבוא לידי ביטוי. זה עדיין לא מצדיק את היעדר הדרך הברורה ולא מצדיק אף אחד מהסימפטומים המדאיגים שרק את הבולטים שבהם ציינתי כאן.

אורי 4 בספטמבר 2015

איך קבוצה כ"כ לא מחוברת לא מנצלת פגרה שבה אין לה (כמעט?) נציגי נבחרת לאימונים אינטנסיביים וגיבוש ובמקום זאת כולם לוקחים 4 ימי חופש???

אופיר (החדש) 4 בספטמבר 2015

השחקנים באמת קיבלו 4 ימי חופש?!
אם כן זה שכונתיות שגדולה על הליגה. איך מצפים משחקנים להצליח בלי אוירה מקצוענית?
נדירים השחקנים שיקחו יוזמה בחופש לאימונים אישיים…

אורן 4 בספטמבר 2015

אורי,
רק הערה קטנה-4 שחקני אולימפית היו באלבניה אתמול ,שני שחקנים בנבחרת רומניה ואחד ביוון.
שבעה שחקנים די בכירים. ועדיין היו צריכים לעשות אימונים עם השאר.

ניצן נ. 4 בספטמבר 2015

מרגיש כמו הסיקסרס, לא מבין מה הפועל עושה אבל
Trusttheprocess#
trustcabiry#

יואב בורוביץ׳ 4 בספטמבר 2015

קבל לייק, פרנקו

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2015

:)

אזי 4 בספטמבר 2015

אהבתי את ההקבלה (הצודקת לפרקים) לשנים הראשונות של גולדהאר.
העניין הוא שלגולדהאר היה את הזכות לטעות כי הליגה פח ולא ידענו משהו אחר. לכבירי יש טעויות של אחרים שהוא יכול ללמוד מהן.

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2015

גולדהר קיבל את הקבוצה משניידר וכבירי מרמון וטביב – זו סיטואציה אחרת (לדוגמא מצב מחלקת הנוער ).
גולדהאר קיבל שנתיים לטעות ולנסות ובזמן הזה היריבות שלו פירקו את עצמם (הפועל לדוגמא) – כבירי מקבל ליגה עם מפלצת בדמות מכבי המקומית.

זו סיטואציה אחרת – אבל התובנה שלי היא שמדובר בשכר לימוד שכל בעלים משלם בדרך כזו או אחרת.
ונעשתה פה טעות אין ספק (או במינוי או בפיטורין המוקדמים או בשניהם ביחד).

Gil - Zimbabwe 4 בספטמבר 2015

מי היה כבירי? טוביה צפיר….
יניב, אני חושב שניטפלים מדי לנושא האנושיות. בורוביץ' התכוון למה שהוא אחר, ממה שהמילה אנושיות באה להגיד.. בתור קולגה שתף פעולה. אל תחמיר איתו.

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2015

אני מבין מה שבורוביץ אומר (גם פה בתגובות) אבל אני חושב שקצת מחמירים בסיטואציה ובכוונה הכנסתי את ההקשר לסיום ההעסקה (סיום חוזה) של אדלשטיין – למי שזוכר את הדברים של פיני גרשון וחברים בתקשורת.

במימד האנושי – אני מבין לגמרי את הסיטואציה , אבל חושב שההחלטה היתה קרה עסקית ולגיטימית , כמובן שבסוף יש אנשים מאחורי ההחלטות ורצונות ושאיפות ותאי משפחה – אני לא מזלזל בזה לרגע.

יואב בורוביץ׳ 4 בספטמבר 2015

אני התכוונתי לכך שזה לא יפה לעשות את מה שעשו למנדיונדו. זה לא הוגן, ולא יפה. לא אחרי שבועיים בלבד. תן לאיש עוד קצת זמן. גם אם מה שאתה רואה עד עכשיו הוא לא לטעמך. פשוט לא עושים כזה דבר, להביא אדם לארץ זרה, והוא בא יחד עם רעייתו ועם עוד שני עוזרי מאמן, ואתה אומר להם לאחר שני משחקים בלבד לכו הביתה. אני לא הייתי עושה דבר כזה. גם במחיר של הסתכנות בכך שהעונה תהיה קצת פחות מוצלחת. אבל תן לאיש להוכיח עצמו. תן לו קצת ימי חסד. וזה תקף לכל מאמן, ובוודאי לאחד כזה שהגיע לכאן ממקום אחר.

עדי אבני 4 בספטמבר 2015

בורו, כחובב הימורים את ודאי יודע שמה שעושה מהמר לטוב היא היכולת לצאת בזמן כשהוא מופסד. והפועל לקחו הימור כושל עם הספרדי.
זה לא העניין של 2 משחקי הליגה, או ןמשת המשחקים כולל השוקו. האיש פה שלושה חודשים, ולפי מה שאני שמעתי, הפער בין ההבטחות לפני למה שקורה בפועל הוא תהומי. האיש, שהבטיח לבלות ימים ולילות בבנייה המחודשת של המועדון, מגיע שעתיים ביום למתחם האימונים, לא העביר אימון טקטי אחד אלא רק אימוני כושר, לא הסביר בכלל שיטת משחק (שלא נדבר על עקרונות בתוך השיטה), לא גיבש התחלה של הרכב, לא מדבר עם השחקנים כמעט ומתעלם מההבטחות לקדם את שחקני הבית כשהוא אפילו לא מלביש אותם. ואחרי כל זה, הוא לוקח בלי לבקש ארבעה ימי חופש בספרד במקום לעבוד על הליקויים. אם זה לא מצב שבו צריכה הנהלה להחליט שכל יום נוסף הוא מיותר, אז אני לא יודע מתי כן.

קפטן קוקי 4 בספטמבר 2015

הראיון הזה כאילו מבקש להגן על המהלך של ההנהלה של הפועל, להזכיר שיש מי שמנווט את הספינה ולהרגיע שיהיה בסדר. וזה מה שהזוי פה.
מדובר במאמן שההתנהלות שלו היתה מוזרה מהיום הראשון. על קשיי השפה עוד אפשר להתגבר, אם מישהו היה מבין מה המאמן הזה רוצה מעצמו ומהשחקנים שלו, אבל גם למי שלא ראה את כל המשחקים של האדומים, ברור לגמרי שזה לא המצב.
לא שאני מזיל דמעה, אבל אם להיות ישר עם עצמי, הזוי בעיני שהנהלת הפועל מותקפת על הפיטורים של המאמן המגוחך הזה. עוד בסוף מישהו ימציא שאולי כבירי פיטר אותו בגלל שלא התיישר עם קוד הלבוש של המועדון.
במקום שהשיח יתמקד בנושאים ענייניים – איפה המאמן הזה טעה ואיפה הוא צדק, והאם מקצועית נראה שיש שם משהו שמרמז על בנייה ופוטנציאל להצלחה איתו, עסוקים בלדבר על אנושיות או להזכיר שהביאו לו סגל חדש לגמרי "שלא הוא בחר" (איך אני מת על התירוץ הזה).
התחושה היתה שמנדיונדו עוד היה מגיע לנסות את החלוצים בתור בלמים ואת השוערים בתור שחקני כנף אם לא היה מפוטר.
בניגוד להרבה סיטואציות שבהן יש דרך מסוימת וזה פשוט עדיין לא עובד ולא מתחבר בהתחלה, פה לא נראה שיש כלום. כשמגיעים למסקנה הזאת, ובמקרה הזה (במקרה הזה בלבד!) צריך לכבד את ההנהלה של הפועל שכנראה ראתה יותר מקרוב את הפיאסקו והגיעה למסקנה הזאת פה אחד, אין ברירה אלא לחתוך.
בהמשך, הייתי מקים ועדת חקירה כדי לבדוק איך יכול להיות שהמאמן הזה כל כך הרשים אותם בפגישה והתנהל בצורה כל כך מגוחכת בזמן אמת.

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2015

אני חושב שהמשפט האחרון הוא היתרון של קרויף במערכת – כמות המאמנים הטובים שרוצים לבוא לישראל (לא השמות הגדולים שעושים סיבוב בקטאר וסעודיה) היא לא גבוהה אם בכלל.
הצוות בהפועל רצה כל כך מאמן זר ולחקות את המודל במכבי שהתעלמו מכל סימני האזהרה רק כדי להביא מאמן זר (ובתחילת הדרך, וכזה שעבד באתלטיקו ונבחרת ספרד וכיוצ"ב).
זו הפרשנות שלי כמובן אבל לדעתי זה חלק מהשכר לימוד המדובר.

יואב 4 בספטמבר 2015

במקרה יוקה, זה לא רק יורדי. מיטש נכנס לעובי הקורה והפעיל את כל כובד משקלו. כמובן שהשם קרויף עוזר כמו גם הצלחת המאמנים הזרים הקודמים.
ובקשר לקרויף צריך להבין (בקשר לזרים)- זה שונה אם קרויף מתקשר אליך או דמאיו/שירצקי ועוד. בטח לליגה שלנו שלא ממש מעניינת מטרות ראויות.

Lord Anthony 4 בספטמבר 2015

שכר לימוד כולם משלמים, אבל איך שזה נראה מפרשת מנדיונדו אף אחד לא רוצה באמת ללמוד. אני לא באמת יודע אם מנדיונדו היה המאמן המתאים או לא, אבל זה בכלל לא משנה כי כל הסיפור הזה מריח רע מאוד, כאילו המודל לחיקוי של הפועל זה הפועל אשקלון.
קודם כל כולם מלכלכים על המאמן בתקשורת, החל מהרמות גבוהות ביותר, ואחרי נשלפות הסכינים לעבר מי שהביא אותו, כאשר עוד לפני שהמאמן מפוטר כל העולם כבר יודע מזה ורשימת המחליפים כבר התעדכנה שלוש פעמים.
שכר לימוד תקף בכל הנוגע להתנהלות מקצועית אבל לא לצורת ניהול כזאת. יכול להיות שעשו טעות עם המאמן ויכול להיות שנעשו טעויות בבניית הסגל, אבל במקום לשבת, לראות איך ממזערים נזקים ואיך ממשיכים הלאה בצורה המוצלחת ביותר עושה מהכל פסטיבל שמנוהל על ידי התקשורת, זה לא עניין של שכר לימוד.
מסתכלים על נושא המאמן כאילו זאת טעות המרכזית בהפועל ואחרי שנפטרו ממנו עכשיו רצים לאליפות, אבל כל ההתנהלות מסביב גרועה עוד יותר ממצבה המקצועי של הפועל, כי משדרת אנרכיה וחסר שליטה. מגיע מאמן חדש שלא אימן אף פעם קבוצת בוגרים, ובמקום שמישהו ילווה אותו ויוודא שהכל עובד כמו שצריך זורקים אותו למים ושוכחים ממנו, ונזכרים אחרי שלושה חודשים שהוא בעצם לא עשה מה שציפו ממנו. וזה עוד התסריט האופטימי.
התסריט הפסימי הוא שהביאו מאמן, הוא השיג כמה תוצאות לא טובות ובהיסטריה החליטו לפטר אותו.
איך שלא תסתכל על זה המצב לא נראה טוב, ואיך שלא תסתכל על זה ההתנהלות הזאת לא יכוה להיכלל תחת שכר לימוד של ניהול קבוצת כדורגל.

אורן 4 בספטמבר 2015

+1000 לקפטן קוקי(במקרה זה בלבד…)

דגש 4 בספטמבר 2015

מבחינת הכתיבה אחלה רעיון והגשה (להשקיע רק עוד טיפה באמינות, שיהיה עוד יותר קל להרגיש טבעי עם המסרים, כאילו הם באמת חלק מראיון).

מבחינת התוכן, אתה מסנגר עליו.
כלום לא הולך לשום מקום. מנדיונדו הלך אבל לבא לא יהיה קל יותר.

אולי מי ששיחק קודם לא מתאים לקבוצה תחרותית (לא לגמרי, סאשה יכול היה להישאר ואולי עוד שניים).
אבל גם הרבה מאלו שהגיעו לא ממש מתאימים, אז מה הרווחתם?

אתה מפרק ובונה מחדש אם יש לך שיפור משמעותי לבצע. אבל להחליף שחקני פלייאוף תחתון בשחקני פלייאוף תחתון אחרים זה לא מזהיר. חוץ מזה אתה לא רוצה לקחת את ואן חאל בתור דוגמה למשהו. ההישגים של יונייטד איתו הם לא להיט, בטח ביחס להוצאות.

אם באמת הפועל מתכננת בעתיד להעמיד תקציב גדול באמצעות מכירת שחקנים אז בוא נתחיל משאלה: מי צפוי להכניס יותר, מכבי ממכירת ראיקוביץ', או הפועל מכל המכירות של כל השחקנים שיש לה כעת בסגל?
אני אומר את זה כי ברור שקבוצות שהן לא קבוצות פרמייר ליג, פס"ז, באיירן ריאל וברצלונה, בונות על הכנסות ממכירות שחקנים. זה חלק מההכנסות המוכרות של קבוצת כדורגל.
אם אתה רוצה להיות קבוצה ממש טובה שחיה על שחקנים צעירים שבדרך לעבור תמורת מיליוני שקלים, אתה צריך להשקיע בזה הרבה יותר. מערכת סקאוטינג הרבה יותר מפותחת. אתה צריך שחקנים הרבה יותר טובים. הפועל רחוקה מאוד מכל זה. הדרך הנוכחית מובילה למאבקי תחתית.

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2015

איך אתה יכול להגיד שהפועל החליפה סגל בינוני בסגל בינוני ?
בוא נעשה השוואה קצרה

שוער – עמוס, אדל , אלמדון – באריאל הרוש – שדרוג.
מגן ימני – ליאור לוי בעופר ורטה ואבו עביד – שדרוג משמעותי.
מגן שמאלי – שון גולדברג והמצאות אחרות בשמואל שיימן – שדרוג משמעותי.
בלמים – קולין ומתן אוחיון + פלאח – בוינטרה בלם נבחרת יוון ואבו עביד וגוטליב – שדרוג משמעותי.
שלישיית קישור – אבוטבול , סאשה ורייכרט – מול פינטלי (קשר נבחרת רומניה) , לינגאלה ורייכרט – בזכות אבוטבול שדרוג – ייתכן וסאשה היה צריך להישאר
קשרים – זגורי וספורי מול בומבה ואנטל (ספורי כמובן בסגל) – שדרוג משמעותי
חלוץ דודו ביטון – ללא שינוי.

ספסל אשתקד – בלאדה , שלומי אזולאי , צ'קול והצעירים
ספסל השנה – אלטמן , נאסר ,עמרי שקל , ספורי , יחזקאל וכיוצ"ב

זה ממש לא להחליף סגל של פלייאוף תחתון בתחתון – זה להחליף סגל רע מאוד באחד טוב בהרבה בתוך מגבלת תקציב וזמן.
סגל ששווה 5-7 בקלות מול סגל שבשנה שעברה מתח את עצבינו עד להבטחת ההישארות ובעיקר סגל שיכול להיות שלד לעתיד טוב יותר.

גיל שלי 4 בספטמבר 2015

אני חושב שהוא קיבל את ההחלטה הנכונה ובזמן. המבחן עכשיו יהיה לראות את תהליך מינוי המאמן החדש, האם ילמדו הלקחים (זה שקריספין לא שם זה כבר טוב)
בקשר לציור, כמה הוא מציע?

דגש 4 בספטמבר 2015

מה כאן החלטה נכונה?
אם אתה סומך על מנדיונדו למה אתה לו נותן לו הזדמנות רצינית?
אם אתה לא סומך על מנדיונדו, למה הוא בכלל הגיע?

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2015

דגש – כל ארגון שהוא עושה טעויות שונות בהשמות – אם טעית בהשמה , לפעמים צריך לתקן מהר.

ארז 4 בספטמבר 2015

גיל,
קודם נשמע את האינטרפרטציה של האומן ליצירה ואז יוצע מחיר.
המחיר ייגזר מהשאלה אם היא קרובה יותר לשלך או לשלי.

אופיר (החדש) 4 בספטמבר 2015

אין לי ממש דעה לגבי הפיטורים של המאמן – יתכן שהוא באמת אכזבה קיצונית.

העניין הוא שעד עכשיו כבירי התנהל כמנהל מקצועי/מנהל. בהנהלה/דירקטוריון התוו קו מסוים – פירוק ובנייה מחדש, והבאה של פוטנציאלים צעירים. אני חושב שבנקודה הזאת כבירי דווקא די הצליח. העניין הוא מה קורה הלאה, כי אם נשווה לעבודה של ג׳ורדי במכבי – זה לא רק בחירת שחקנים. זה בניית תשתית אימונים, בחירת צוות מקצועי, מחלקת הנוער ועוד הרבה דברים שלא מתייחסים אליהם לרוב.

אני חושב שמה שמדונדיאדו (בטוח לא כותבים את זה ככה) עשה להפעול זה מה שעושים בFM כשאתה מתראיין לתפקיד – אתה רואה יודע מה הממראיינים רוצים לשמוע ואז אתה עונה לפי זה.

לכבירי אין את הכלים שיש לשירצקי. לשירצקי יש ניסיון מקצועי בכדורגל שנותן לו אפשרות לפתח את הצוות המקצועי שלו (רב"ש, בכר ואני מאמין שגם חסארמה). אין לו את ההיכרות של ג׳ורדי עם הכדורגל העולמי כדי למצוא ולשכנע צוות איכותי להגיע לכאן. בנוסף הוא לא יודע איך קבוצה מתנהלת מבפנים – הוא לא היה שם.

ליעקב שחר הייתה הצלחה עם מאמנים בתוספת לשליטה הכלכלית, הוא הוביל את הליגה כמו מכבי היום. מאז ששחר לא מצליח לפגוע במאמנים – או יותר נכון לפגוע בהתאמת מאמנים לסגל הקיים, ההצלחה נגמרה.

אם כבירי יבין שהוא הולך בדרכו של שחר החדש, ויפנה את הבמה המקצועית למישהו שמבין יש לקבוצה סיכוי.

כרגע הוא לא מבין שהוא כמו יעקב שחר החדש…

לירן 4 בספטמבר 2015

עד שהצלחת להביא את כבירי לראיון – היית צריך לשאול אותו שאלות יותר קשות :
1. ׳כבירי׳ דיבר בראיון על שחקני רכש – מכבי רכשו 8 (אם סופרים כרגע את רדוניץ). כאשר ראלי , ראיקוביץ׳, דסה ואזולאי נרכשו רק לאחר שאירופה הובטחה ולא היו נרכשים אחרת. גם כך – נרכשו כמעט פי 3 שחקני רכש. אני לא חושב שיש תקדים לכמות הזאת באף קבוצה ב20 שנים האחרונות. אם המטרה היא מקום 6-7, שזה מה שהסגל של עונה שעברה היה שווה – למה לא לשדרג במעט כל פעם כדי ליצור סוג של המשכיות? אל תשכח שמכבי מוכרים כמה שחקנים בשנה (ייני, רייכרט) ומשאילים כמה בשנה. הפועל קונים בלי הכנסה ממכירות או השאלות
2. במה אלטמן עדיף על זגורי לדוגמא? שניהם לא סקוררים, כן טכניים, ירדו ליגה. לא בזבוז כסף ?
3. מדברים על מכבי שכולם שם שכירי חרב , למה אין הנחייה למאמן שהוא חייב לשלב את שגיב יחזקאל או ספורי או כל שחקן נוער אחר? רכשו כמה שחקנים מהנוער כי כאילו אין להם דרך להתקדם במכבי אבל איפה הדרך שלהם בהפועל? כולם צעירים עם חוזים ארוכים – אבו עביד, הרוש, גוטליב, רייכרט, ורטה, אלטמן, 5 זרים. איפה יש פה מקום בשנים הקרובות?
4. לא לוקחים את אלישע בגלל משחק השרוכים ואין צהוב באתר. אז למה כן לקחת את הרוש ?
למה את אלטמן ? נגיד שרייכרט זה שונה כי הוא שונא את מכבי אחרי שהוא אהב אותם לפני חצי שנה (מזכיר את זהבי – רק הפוך, אבל לאוהדי הפועל זה לא מזכיר) אבל במה שונה אנאטל מאיגבור – גם שחקן ששיחק שנה ביריבה השנואה ועבר ( למרות שאיגבור לא עבר ישירות). כמעט שכחתי את אלירן עטר שלא עבר כי לא שחררו אותו אבל אז באמת היינו רואים מקרה זהבי קלאסי והיה מעניין לראות את התגובות של אוהדי הפועל שהגיבו בזעם על הצעד של מכבי והפועל. אם מחליטים על ׳טוהר הקבוצה׳ אז לא להיות צבועים.

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2015

סעיף 3 זה אחד הנושאים שבגללו הוא הלך הביתה
אלישע לוי בעיני לא צריך להגיע בגלל הרזומה ולא בגלל משחק השרוכים.

אבל אני אדבר עם כבירי ואחזור בהמשך עם ראיונות נוספים

גיא זהר 4 בספטמבר 2015

מה רע ברזומה של אלישע? בשבע השנים האחרונות הוא המאמן הישראלי המצליח ביותר. לגבי הכדורגל שלו זה כבר משהו אחר. אין רגע דל בהפועל ולא לחיוב.

יניב פרנקו 4 בספטמבר 2015

אלישע לא מתאים בעיני לעשות מ1 ועוד 1 מינימום 3 .
הכדורגל שלו לא טוב והרזומה שלו מוכיח את זה .

צור שפי 5 בספטמבר 2015

אני לא בטוח לגבי מידת ההתאמה של אלישע, מה שבטוח הוא שהטהרנות המגוחכת, שלא לומר הצביעות, בהקשר של משחק השרוכים, היא מקוממת. נזכיר שבאותו משחק שניים מעמודי התווך של בית״ר היו קשטן ואבוקסיס ואם הם הגיעו אחר כך לסיבוב מפואר בהפועל אין שום סיבה לפסול את אלישע על הרקע הזה.

ארז 5 בספטמבר 2015

ופישונט

גיא זהר 5 בספטמבר 2015

מהמועמדים שמפורסמים בתקשורת, אלישע הוא המתאים ביותר להרגעת המערכת שלכם. אתם כרגע לא בהכרח צריכים לשחק כדורגל מבריק אלא לייצב עניינים. חוץ מזה שבכל סרט אני מעדיף אותו על איווניר, פרדי ופסיכו גיא

יניב פרנקו 5 בספטמבר 2015

אם אלה האופציות האחרות אז המצב בעייתי מאוד…

גיא זהר 5 בספטמבר 2015

גוטמן לא ריאלי עד נובמבר. ניס אופציה מעניינת אבל לא בטוח שזה מה שאתם צריכים כרגע. אלישע הצליח לא רע בכלל עם הרכב של צעירים בעונת הקיזוז

אופיר (החדש) 5 בספטמבר 2015

סעיף 3 הוא אומנם אחת הסיבות לפיטורין, אבל יתכן והוא יהיה אחת הסיבות לכישלון/לפיטורים הבאים.

עם כל הכבוד לשחקני הבית של הפועל, הם לא שחקנים יוצאים מהכלל. השנים הרעות (מקצועית) לא משפרות את המצב.

להפועל יש כרגע כלים בסגל – שחקני בית ושכירי חרב. כל מאמן שלא יהיה חייב קודם לייצב את הקבוצה בעזרת השחקנים הכי מתאימים לדעתו. רק אחר כך תגיע הפריווילגיה לשלב שחקני בית (פוטנציאלי רווח).

עדי אבני 4 בספטמבר 2015

1. הסגל של שנה שעברה לא היה שווה 6-7. הוא היה סגל חלש מאוד, בלתי מאוזן (ללא מגנים שמאליים וחלוצים), ונהנה מפתיחת עונה מעט פוקסיונרית בכדי לסיים במקום השמיני
2. יתכן שהיה מקום להשאיר את זגורי ויתכן ולא. בכל מקרה, זה לא קשור לרכישה של אלטמן שצעיר ממנו ב5 שנים, ובכל מקרה זגורי מושאל השנה. יהיה טוב- יוחזר.
3. כפי שענה כבר יניב, דווקא היתה הנחייה כזאת, ואי מילואה היא אחת הסיבות לפיטורי המאמן.
4. אלישע לא ילקח כי הפועל צריכה מאמן שיטתי שיחבר את מגדל הבבל שהובא, בעוד היתרונות של אלישע כמאמן הם בהתמודדות עם אגו של שחקנים בעייתים וכוכבים, לא רלבנטי לסגל ולקשיים בהפועל.
5. אתה טוען שיכול להיות שבני זוג, לדוגמה, כועסים יותר על אנשים שבוגדים בהם מאשר על אנשים שבוגדים איתם? מפתיע, ומנוגד לכל מה שאני יודע על אופי האדם…

אלון 4 בספטמבר 2015

לא הבנתי. הוא ספר שחקני רכש ונרדם ב 124?

ניב 4 בספטמבר 2015

שחקני רכש מעוררים אותו לא מרדמים אותו,
אני חושב שהוא בסה"כ תוצר של תרבות הצריכה המערבית.
קונה בובות בחנות וצובע אותם אדום.

ניב 4 בספטמבר 2015

אותן

אלון 4 בספטמבר 2015

שחקני הרכש של הפועל מרדימים.

MOBY 4 בספטמבר 2015

יש לכם מאמן גרוע עם קבוצה גרועה שלא מנצלת את הפוטנציאל שלה, והוא , אין לו מושג מה הוא השיג בכלל? תיקו מול ביתר? או הפסד לזו שבשנים האחרונות לא מפסיקה להיות בין הגדולות ובחצאי הגמרים השונים?
אין לו מושג! לפטר!!!!
יש לו מזל שהוא לא פגש את אריות הכדורגל מהליגה השניה! בני יהודה וכפ״ס אם הוא היה מפסיד להם זה בכלל היתה בושה, אין מאמן שיפסיד לשתי קבוצות הצמרת הללו! בעצם….. אה…. רוני? רוני, זה לא הוא, זו הקבוצה. יש לו רק את אחד הסגלים היקרים בליגה יחד עם אחד השחקנים ההיסטוריים בישראל ואחד החלוצים הטובים ביותר (אני אישית לא מחתים אותם לדקה, בקבוצה שלי אבל את היכולות שלהם וההיסטוריה שלהם אי אפשר לקחת להם). יחד עם מחלקת נוער מפוארת ועשרות לגיורים ברחבי הליגה. הוא ,הלוי הזה , צריך לקבל צ'אנס. עיתונות של אשפתות ואינטרסים.
גועל נפש.
יוחזר רוני לנתניה יושב אלישע לחיפה. בכל מקרה תוחזר מכבי חיפה לאוהדים שלה גוזלן להרכב כיאל וחמד כשיחזרו מאנגליה לחיפה. החיפאים לחיפה, התל אביבים והדימונאים למיניהם לקבוצותיהם.

אורי 4 בספטמבר 2015

+100
ההבדל ביחס ללוי ומניונדו מסריח מגזענות

ירוק 5 בספטמבר 2015

על עניין רוני לוי – פלוס אחד. על היתר… מה יש לך מאלישע? תעשה לי טובה.

כמו כן – עוד פעם התחלת עם הדמיונות על חמד? די מובי, מה לעזאזל יש לו לחפש אצלנו?? אתה הוזה.

MOBY 5 בספטמבר 2015

ירוק,
כשיחזור זה בסימן עתיד, שלא ינחת בצהבת. ואם אתה מחשב את כל הבזבוזים שלנו על כל מיני שחקנים הזויים (ויוסי) אז הכסף והחוזה לתווך ארוך יחזיר אותו מוקדם יותר.
חמד וגוזלן נותנים לנו שקט בחלוצים, שוער יש, מאמן יהיה אם אלישע יוחתם אבל אפשר גם מאמנים אחרים, הדגש על מאמן ולא עסקן יחסי ציבור, ישארו קשרים, כיאל נותן אחד הנוער יתן שני ואז סמי בורקס יהפוך לאצטדיון שיפחיד את היריבות.
אלישע…… תסתכל על ההרכב של חיפה כשאלישע לוקח אליפות ומשחק בליגת האלופות ואתה רואה שיש שם את קטן ובוקולי וקצת רפאלוב. זהו! עם סגלים טובים יותר אנחנו במקום החמישי ומטה.
סתם נראה לי מאמן יותר טוב ובלי כתבי חצר.

גיא זהר 5 בספטמבר 2015

למה שחמד יחזור דווקא לחיפה? בחיפה עשו הכל בשביל להבריח אותו משם. לגבי אלישע הוא מאמן בינוני עם יחסי אנוש מעולים שמתאים אולי להפועל. חיפה הצליחה איתו בזמנו גם בגלל חולשת הליגה. הבעיה בחיפה עמוקה יותר ממאמן כזה או אחר.

גיסנו 5 בספטמבר 2015

ואם חמד יחזור רק בגיל 34 עם שכר מנופח ובעיות אגו?

Comments closed