מה שקורה בפייסבוק לא תמיד נשאר שם

אני חושב שאחד האסימונים שהנחית השבוע הזה (שהיה די דוחה בסופו של דבר) הוא על משקל האולטראס השונים בספורט הישראלי, אז לכבוד זה עשיתי בדיקה קטנה על מספרי החשיפה של הארגונים האלה בפייסבוק, אני אומר מראש שאין לי את הכלים שיש לחברות ניטור מקצועיות ואת האמת אנסה להרים את הכפפה בהמשך.

אבל גם מה שיש די הדהים אותי.

*

הנה המספרים :

למועדון הכדורגל מכבי ת"א יש עמוד פייסבוק מושקע, מלא בפעילויות ומנוהל על ידי חברה חיצונית ויש לו גם את מספר העוקבים הגדול בכדורגל הישראלי 142,188 . כבוד.

לארגון הפנאטיקס של מכבי תל אביב יש עמוד פייסבוק שכלל הנראה מנוהל על ידי חברי הארגון עצמם ויש לו 15,959 עוקבים.

כלומר על 8.9 עוקבים שמתעניינים במה שיש למועדון להגיד יש אחד שמתעניין גם במה שיש לפנאטיקס להגיד – זה לא אומר שאלה הם חברי הארגון , אבל זה נתון שמצביע על התעניינות.

רוצים נתון די מדהים – למכבי סל יש עוד כ100,000 עוקבים מעל מכבי רגל – מה שמראה שמכבי סל זו מפלצת שחוצה מחנות וכמות האוהדים שאוהדת את מכבי סל וקבוצה אחרת ברגל היא עצומה.

למועדון הכדורגל הפועל ת"א יש 71929 עוקבים ולדף הפייסבוק לאה קטמין (שנראה כמו דף האולטראס הפעיל) יש 4503 עוקבים – כלומר על כל 15.9 עוקבים שמתעניינים בעלילות כבירי יש אחד שמתעניין גם במה שיש לאולטראס להגיד (בהפועל הדף לאה קטמין מנהל גם את ענמייני הכדורסל בניגוד למכבי ששם יש גם את GATE 11 שיש להם מספר דומה לפנאטיקס, למכבי תמיד הייתה היסטוריה של ריבוי ארגוני אוהדים).

דרך אגב היחס של כ1 ל2 בין הפועל למכבי נשמר גם בטוויטר – והוא כנראה מייצג את היחס הריאלי בין המחנות ברגל.

הלאה.

למועדון הכדורגל מכבי חיפה יש 114,179 עוקבים ולקופים הירוקים יש 13,863 – כלומר יחס של 8.2 על כל עוקב של הקופים.

והשיא מגיע מבית"ר ירושלים שם שילוב של עוצמת הלה פמיליה וחוסר הרצון של טביב באמת להשקיע בכל מה שלא מכניס כסף יוצר את המצב ההזוי הבא – לאתר הרשמי של בית"ר ירושלים יש 32,760 עוקבים וללה פמיליה יש 25,999 – כלומר יחס של 1.2 בין עוקב שמתעניין במה שיש למועדון להגיד ובמה שיש ללה פמיליה לטעון.

אני חושב שנכון להסתכל בבית"ר על מספר העוקבים הפוטנציאלי ואם הייתי לוקח את המספר של מכבי חיפה ומחלק אותו בלה פמליה היחס היה 4.3 – עדיין מטורף ומצביע על הכוח של הלה פמיליה.

בדקתי גם את בית"ר נורדיה כהשוואה ויש להם 5778 עוקבים – בערך חמישית מהלה פמיליה.

*

לארגוני האוהדים הגדולים יש יותר עוקבים מלהפועל באר שבע (14983) או מכבי נתניה (13,605 ) ואל תתחילו עם שאר הקבוצות, יש להם כמויות קטנות של ממש . לארגוני האוהדים יש להם נוכחות והשפעה במרחב הדיגיטלי שאין לזלזל בה. אני מניח שחברת ניטור מקצועי הייתה מביאה נתוני טרפיק בפורומים שהיו מפילים עוד כמה אסימונים.

למספרים האלה יש קורלציה גם לכמות המנויים ולמקומות הישיבה – אני חושב שבבלומפילד יחס של 1ל-9 בין הקהל הרחב לאולטראס הוא הגיוני בצד הצהוב (להערכתי גם בהפועל אלה המספרים). אבל זו תחושת בטן בלבד.

*

האולטראס השונים חזקים היום תקשורתית ובעידן של רשתות חבריות זה נתון משמעותי.

אפשר להפסיק את מלחמות הפיפי והקקי בין הקהלים ולהבין שהתופעה חוצה מחנות והיא פה כדי להישאר. היא פה ולא משנה כמה אירופאי הניהול למעלה וכמה מוצלחת הקבוצה הבוגרת.

אלא אם כן משהו משמעותי בטיפול ישתנה.

ואני לא מתכוון לדיונים של קופמן ומאיר איינשטיין .

 

 

 

 

 

סיכום עונת היורוליג של מכבי תל אביב
קליר אייז, פול הארט, דונ'ט רייפ

15 Comments

עידוקוליס ליפשיץ 18 בדצמבר 2015

איזה תופעה פה היא חוצת מחנות?
איזה פעולות אתה מייחס לקופים הירוקים שאתה משייך להם את אותה ההשפעה על 18 אלף מנויים והקהל הרחב, לעומת ההשפעה של לה פמיליה על קהל ביתי של 5-10 אלף איש. במקרה הטוב?
האם לקופים הירוקים יש חשיפה לקהל רחב? כנראה שכן. האם הם מנצלים את זה להסתה או לאלימות? לא ברור לי כ"כ.
איזה פעולות עשו הפאנטיקס של מכבי ת"א לעומת הקהל הרחב שמלווה אותם?

בהפועל ת"א (בעיקר בכדורסל, שם הקומץ נראה לפעמים כמו חצי אולם) ובבית"ר יש בעיות רציניות. בקבוצות האחרות – פחות.

אגב, כמה עוקבים יש לאולטראס של סכנין? כמה אירועי אלימות אפשר לספר על הקהל שלהם? איפה זה נכנס לרשימה הזו?

צור שפי 18 בדצמבר 2015

מסכים עם עידוקוליס. הבעיות הקשות כיום הן בהפועל ובבית״ר, פחות במכבי ובחיפה.

בלייק 18 בדצמבר 2015

אני חושב שמכבי באותה קלחת כמו בית״ר והפועל. כרגע, המועדון מצליח מקצועית והקיצוניות פחות סוחפת, יש פחות על מה ״למחות״. למרות זאת, האולטראס פנאטי, נרחב ומלא באג׳נדות שלא קשורות לעידוד ותמיכה בקבוצה ובשחקנים.

S&M 18 בדצמבר 2015

המספרים של לה פמיליה אומרים שזה ארגון חוצה גבולות פוליטיים. סביר להניח שרוב העוקבים שלו הם כהניסטים שלא רואים כדורגל. אנשי הצל והשיט.

איתן 18 בדצמבר 2015

כדורגל ישראלי זה דרעק, לפי הסטטיסטיקה והתוצאות בשטח יש לסגור את הענף,רוב הכדורגלנים מגיעים מכיתות מב"ר אם בכלל משלימים בגרות,ולכן אנו רואים את רמת האינטיליגנציה שלהם על כר הדשא. מה שאומר בידור 0 עגול מכדורגל, מה שיוצר קרקע פוריה לאוהדים כדי ליצור פרובוקציות וקטטות.
יותר טוב להשקיע בספורט שיכול לייצג את המדינה בכבוד והוכיח את עצמו כמו שייט מפרשיות,ג'ודו וכדומה אם אין ברירה.
והכי טוב בכלל להשקיע כספי מיסים בתשתיות ,אנרגיה,חינוך,בריאות במקום בענף הכושל הנ"ל. כדי שבדוחות OECD לא נמצא את עצמנו כל הזמן בתחתית.

יש תחומים שכדאי להבין שאנחנו לא טובים או שלא כדאי להשקיע בהם. כמו המצאת הסוסיתא, מאז אין מכוניות ישראליות אותו דבר יש להשליך לכדורגל.

די להיכנע לבינוניות -איכות היא לא מילה גסה

ובאותו נושא, את לה פמיליה לדעתי צריך היה להוציא כבר מחוץ לחוק

ברק 18 בדצמבר 2015

מתי פעם אחרונה היית במשחק כדורגל ישראלי? לכמה אירועי אלימות נחספת באותו המשחק?,
המצב לא מזהיר, אבל כמה חבורות של עבריינים שהחליטו להיות אויבים (היו מוצאים בסיס ליריבות גם אם זה לא היה הכדורגל) לא מעידות על כלל הקהל ועל כלל החווייה!
מעבר לכך, האמירות שלך מתנשאות ולא בדיוק מפנות לדיון לגיטימי.

דיזידין 18 בדצמבר 2015

להשקיע עוד בחינוך? זה סותר את כל מה שכתבת.
חינוך ישראלי זה דרעק, לפי הסטטיסטיקה והתוצות בשטח יש לסגור את הענף.

איתן 18 בדצמבר 2015

חינוך הוא ערך בסיסי ועליון שמדינה מתוקנת צריכה להעניק לתושביה יחד עם ביטחון תשתיות בריאות תחבורה ורווחה…לכן כספי המיסים צריכים להיות מנותבים לשם.
מצידי שיסגרו את הכדורגל וכל ענף ספורטיבי ויפנו כספי מיסים כדי שלא יימצא ילד רעב בישראל,או זקן שאין לו מספיק כסף כדי לקנות תרופות.

אבל ילדים רעבים וזקנים זה מביא קולות לפוליטיקאים .שר הרווחה לא מצטלם עם ילד רעב.
לעומת זאת כל שר תרבות\ספורט נותן ספרינט כדי לעלות לפודיום יחד עם הזוכה במדליה כאילו הוא הביאו לעולם.
חלאס עם הצביעות.

בשביל מה צריך לשלם מעל 50 אלף שקל למאמן כדורגל לאומי אם עשרות של שנים אין תוצאות. זאת רק דוגמא

איתן 18 בדצמבר 2015

הכוונה שזקנים וילדים רעבים -לא- מביעים קולות בקלפי

Eyal 19 בדצמבר 2015

נגיד שאני הולך איתך, אז מה?
סוגרים את:
– הקולנוע בישראל כי הוא נתמך ממסד ולא מרוויח שום כסף.
– תוכניות הטלויזיה הישראליות כי גם שם המדינה מסבסדת את התוכן בערוצים.
– התיאטרון כנ"ל
– הפילרמונית כנ"ל
– תרבות ישראלית באופן כללי כולל מוזיאונים ובתי ספר.
– מדעי הרוח
וזה סתם מה שעלה לי בראש בכמה רגעים.
אז מה נשאר? מתמטיקה, מדעים ועבודה מקצועית שכולם עושים, זאת המדינה שהיית רוצה?

איתן 19 בדצמבר 2015

לאייל: מה שהייתי רוצה זה כמו המודל של המדינות הנורדיות או בקיצור: https://en.wikipedia.org/wiki/Nordic_model

מן הסתם הוא הוכיח את עצמו .לא את הקונספט אחד לאחד. אבל ממש לקיים את העניין שהמדינה צריכה לדאוג לאזרחיה ולא לטייקוניה-מה שאומר יותר סוציאליסטי ופחות קפיטליסטי אכזרי

Eyal 19 בדצמבר 2015

קודם כל הוא חד משמעית לא הוכיח את עצמו. נורבגיה הגיעה למקום שלה בגלל כמויות של נפט שהם גילו, לפני זה הם היו מדינת דייגים שעובדים קשה מאוד ובגלל זה גם רואים את השיפור אצלם בצורה הטובה ביותר, פועלים שעובדים קשה שפתאום מקבלים הכנסה גבוה יותר עדיין ממשיכים לעבוד קשה אבל עם תנאים טובים יותר.
אחת הבעיות הקשות של כל הגוש הסקנדינבי היא עצלנות הנוער שאצלם הם ממש לא יודעים מה לעשות איתה, כמעט ואין הפרשי שכר במשק (כמו בנורבגיה לדוגמא) לכן המון אנשים מעדיפים לעבוד במקדונלד או בתחנת דלק, לתת שמונה חודשים של עבודה
(עם שכר נהדר) ולחתום אבטלה או לטייל בחו"ל.
המצב דומה גם בשוודיה/ פינלנד ודנמרק – הדור הנוכחי הוא דור עצלן שחשוב לו מאוד "לעשות חיים" עד גילאים מאוחרים יותר וכאשר תטייל במדינות האלה תוכל לראות שהן מפוצצות במוסלמים ממדינות שונות ופליטים כאלה ואחרים שמחזיקים את המדינה, עובידם בנקודות כוח והם חד משמעית הרוב שם.
אז אם המודל הזה באמת הוכיח את עצמו? אני לא כ"כ בטוח

איתן 19 בדצמבר 2015

בכל המדדים הנחשבים קרי: חינוך כלכלה,רווחה,בריאות,תשתיות,אי שחיתות,ביטחון,תעסוקה
המדינות הנורדיות עקפו אותנו בענק.
לא פלא שכל מי שיכול להגר מישראל למדינה יותר שוויונית והוגנת ,עושה זאת ובישראל נשאר כל הבררה והפאנאטים…ככה זה כשהישראלי בטוח שהוא לא פראייר, אבל עובד הרבה יותר מעמיתיו מרוויח פחות,מקבל פחות תנאים סוציאלים, ביטוח לאומי נהיה מוסד שנלחם באזרחים ולא עוזר להם.
הכל בישראל מופרט ורק בעל ממון יכול להרשות לעצמו חינוך ,בריאות ומגורים ראויים(רכישת דירה בישראל ממשכורת בסיסית הינה פנטזיה בישראל)
על ביטחון אין מה לדבר: מלחמות קאסמים דקירות ברחוב
תשתיות של מדינת עולם 3, אפילו בקהיר יש רכבת תחתית\יושבים בפקק שעה על מרחק של 10 ק"מ שאותו אפשר לעשות באותו זמן בהליכה מהירה…כאן קצת גשם באשקלון כביש קורס,בית חולים מוצף דירות ומכוניות עם טוטאל לוס.
תעסוקה: בישראל יודעים להגיד שאחוז המובטלים ירד כי מובטל זה מי שעבד גם רק יום אחד במהלך ה3 חודשים האחרונים. ומגזר שלם (12 אחוז מהתושבים) שהינם חרדים לא עובדים-או עובדים בשחור
שחיתות: כל ראשי התפקידים במדינה אולי חוץ מרמטכ"ל מכהן נתפסו בשחיתות והלכו או ילכו לכלא.
ממשלות שמשקיעות בהתנחלויות יותר מאשר בפריפריה-זה משהו הזוי
קציני משטרה-שלא יודעים לשמור את הידיים בכיסים ולא לחשוב מה-ז
נמשיך: חברת חשמל ,רשות שדות התעופה והנמלים, מעצ- תנאים ומשכורות הזויים ונפוטיזם במיטבו
סופונת קצרה של כמה שעות ואנשים ללא חשמל 4 ימים(עובדים שעושים שביתה איטלקית)

אנשים מיואשים כשאין אלטרנטיבה שלטונית ואין תקווה ברקע שהמצב ישתפר… גם כבר שחשבו שזכו בגז אז המדינה (הפוליטיקאים) יודעים להעדיף את רווחת בעלי הממון מאשר זו של תושבי ישראל, הרי חבר כנסת\שר זה לא עבודה לכל החיים ברגע שיפסיקו הם יקבלו ג'וב מבעל הממון שלו הם "דאגו"

שר אוצר שעשה כוח פוליטי מרפורמת סלולר שמסתבר שהיזם עשה על המדינה והאזרחים סיבוב, אותו שר אוצר לא יכול להעביר חוקים נגד "חברים"- 9 חודשים חלפו ואין כל שינוי כלכלי … פתאום יאיר לפיד נדמה שהיה לא כל כך נורא

הכל הכל "לכאורה"

מדינת ישראל בה הכל יקר ,רק חיי אדם הם זולים,בה החוק הוא רק המלצה,בה כל אדם הגון ולא גזלן\מעאכר הוא פראייר

לתפארת מדינת ישראל

איתן 19 בדצמבר 2015

תוספת לתגובה של אייל, מצב של נוער הוא מצב ביניים,אנשים הולכים ללמוד(במימון המדינה או במתן הלוואה נוחה מאוד של המדינה) במקום לעשות צבא או שהולכים לעבוד עבודה מקצועית.
אז בסדר יש מוסלמים, בקרוב כל אירופה תהיה מלאה במוסלמים זו המציאות בשטח,על המדינות לדאוג שהמוסלמים\פליטים ייטמעו באוכלוסיה ,יהיו מועילים לחברה ולכלכלה-כך גם אמרו על כמות נכבדת של פליטים שהגיעו מעירק בשנות ה80 לשבדיה,ועדיין אין שריעה או הפיכה מוסלמית במדינה נכון.
לא פלא שמהגרים מכל העולם רוצים להגיע לסקנדינביה ולישראל מגיעים רק אריתראים.

עוד 20 שנה שכל אירופה תהיה מלאה במוסלמים לארה"ב לא יהיה קל להגן עלינו, ולפי מדד דמוגרפי סביר להניח שישראל תורכב בעיקר מחרדים ומתנחלים בעוד הפלסיטנאים ייתכן שיהיו זהים בכמות מס' התושבים לנו…

שיהיה לנו בהצלחה

רינוס מיכלס 18 בדצמבר 2015

יניב , אל תיעלב בבקשה ( אתה אולי הכותב שאני הכי מעריך בדה באזר ) אבל כל הדיבורים האלה על הפראים המנוולים האלו הם עוד בלה בלה בלה בלה בלה כל פעם מחדש …

שום דבר לא ישתנה , וזה לא שייך לשום גוף תשקורתי כזה או אחר ( ערוצי ה – " ספורט " ואתרי ה – " ספורט " ) וגם לא לתשתית תקשורתית כזאת או אחרת ( פייסבוק , סנאפצ'אט , וואצאפ )

הכל טחינת מים , משחקי תפקידים בשביל מקבלי ההחלטות ומופעי לוליינות שלהם

טוב שהטור הזה שלך הזכיר לי טור אחר וקודם שגם היה שלך , שבו הצעתי ופירטתי את הפיתרון של מי ומה צריך לעשות כדי שכל הנושא הזה יעלם כלא היה , קבל קישור :

http://debuzzer.com/franco/58250/

פשוט לקחת ולבצע

אבל מה שהיה הוא שיהיה ,
ועוד מסך עשן יאפוף את כולכם

ולכן , כל פעם שהטחינת מים הזאת תעלה מחדש ( ויהיו הזדמנויות עד אין סוף כנראה ) אני אמשיך לשים את הקישור הזה שבו הפיתרון היחיד לבעיה ( בהגבלות מוסריות כמובן )

Comments closed