עם הראש בקיר

תראו, כמו שזה נראה בתחילת השבוע תהיה מסיבת עיתונאים וגוטמן יחזור, וזה גורם לי לאושר , ואני יודע שגוטמן חיכה למכבי ורק ההחתמה של בוס הביאה אותו אלינו, ואני בכלל לא בטוח שגוטמן שמעלתו הגדולה היא אימון שוטף הוא הדמות הנכונה לתפקיד הלא ברור שנראה שנתפר לו.

הכל נכון וזה לא מעניין, זה גוטמן, האיש שחתום על התקופה הכי טובה של הפועל מאז קשטן ולכדורגל הכי מבריק של הפועל מאז סיני, אז שיגיע כבר.

ואני מבין איך זה נראה מבחוץ, סלט אחד גדול, ואני מבין איך זה נתפש גם בבלוג הזה , אבל לפני שנה בינואר חווינו כאוהדים את אחד הרגעים הכי משפילים, את העזיבה של הקפטן למכבי דקה אחרי דרבי, וזה היה נראה שהמועדון גמור.

ופתאום יש מנויים בקיץ, ויש המון החתמות, ויש מישהו שמנסה לתקן גם בינואר ויש תקווה. יש תקווה לעתיד טוב יותר כי מישהו מנסה ויש חשש שכן יש כאוס ואין תחושה של ניהול רגוע ובוטח.

ואני שגדלתי כילד על הברכיים של בית ברנר וקוקוס שהופך שולחנות יודע לחיות עם הכאוס הזה.

***

ושיהיה ברור שאנחנו מבינים שמה שקורה מעבר לכביש זו האידאה, שככה זה יכול להיראות, שהסדר ומקצוענות והכסף והמערכת המשומנת שנבנתה שם רחוקה כבר שנות דור ממה שקורה אצלנו. אנחנו לא באמת כאלה מנותקים. מבינים יופי את הפערים גם בלי המנוולים בצהוב שיודעים לשתות לנו את הדם בקשית.

ואין לי מושג אם צריך לעשות עוד מהפיכה בחלון הזה, ומי בכלל יודע מה גיא אסולין שווה כרגע ומי זה לוטם זינו. ומה שווה הכושר הנוכחי של ידין ולמה אוהדי חיפה מבסוטים להיפרד מתורג'מן.

אני מבין שזה נראה לא טוב מבחוץ, זה גם לא להיט מבפנים.

אבל זו קבוצת הכדורגל שלי, זה הכי טוב שיש כרגע, יש פה בעל בית בן 35 שבעסק הזה כבר חצי שנה, שמבין את הדו"חות הכספיים, שיודע את התמונה המלאה, ששם את הכסף שלו והערבויות שלו ומנסה לשפר ולשנות.

ומצד אחד כבר החתימו 4 שחקנים בחלון הזה ויחתימו עוד, ויש דיבור על זרים חדשים וכמובן שכטר ומי בכלל צריך אותו בכושר הזה ומצד שני אין לי מושג אם נחלץ בשבת תיקו מול בני יהודה והתחתית בוערת לנו בישבן.

***

אבל זו הפועל שלנו, עם הראש בקיר עד שהקיר יישבר , לבד נגד כל העולם, נגד עקרונות הניהול השפוי והרגוע, נגד כל עיקרון ברור, אנחנו וכבירי ועכשיו כנראה גם גוטמן נגד כל העולם.

כי כל העולם כולו שונא את הפועל, כל העולם כולו גם לא מבין את הפועל.

אבל אני עדיין אוהב. כמו אז בכיתה ח' שלא הבנתי בכלל מה זה בית ברנר ולמה זה צריך לעבוד ככה.

***

ומחכה לשמוע את אלי במסיבת העיתונאים, אוכל לכולנו את הראש ומערבב אותנו כמו שרק הוא יודע.

נחזיק לך אצבעות אלי, גם בפעם הקודמת שבאת, היה גרוע להחריד, ומצאת סגל די מחורבן, וכמה ילדים מהנוער וכמה זרים וכמה שאריות ובנית קבוצה לתפארת, והיית אז הרבה פחות נפוח, ובאת להילחם על הקריירה ובנית לנו קבוצה שנתנה לנו רגעים נפלאים.

מקווה שתבוא מחודד , מחכים לך, יש המון עבודה.

***

היידה גוטמן, היידה כבירי ושאלוהים יעזור לכולנו.

פנטזי אולסטאר: רג'י ושריל מול קנדס ואנתוני
מתכון לשבת

117 Comments

עדי אבני 7 בינואר 2016

מצויין. יניב.
ממש מצויין

omer 7 בינואר 2016

יניב,

מעולם לא שמעתי/קראתי אוהד הפועל כ"כ אופטימי.

האופטימיות הזאת גורמת לי לחשוב שמא אולי אתה צהוב בסתר?

יניב פרנקו 7 בינואר 2016

תתנצל מיד!!!

omer 7 בינואר 2016

אינני אוהד הפועל, אבל אני בא מבית אדום ואופטימיות כזאת גדולה של אוהד הפועל (לא רק בפוסט הזה) כלפי הקבוצה שלו כמעט בלתי נתפסת בעיניי, שכן האופטימיות הזאת מנוגדת לכל מה שאני רגיל ומכיר מהבית. על כן הייתי צריך לוודא שאתה באמת אוהד הפועל…

רועי 7 בינואר 2016

זה אופטימי ? היית צריך לקרוא אותו אחרי בהחתימו את ברקו.

רועי 7 בינואר 2016

שהחתימו*

יניב פרנקו 7 בינואר 2016

אתה יודע מה זה פסימיסט ?אופטימיסט עם ניסיון

ניב 7 בינואר 2016

חחח

אריאל גרייזס 7 בינואר 2016

יפה. רק שורה אחת לא הבנתי – "הכדורגל הכי מבריק מאז סיני", אני מניח שלא התכוונת לסיני המאמן, נכון?

יניב פרנקו 7 בינואר 2016

השחקן כמובן.

אריאל גרייזס 7 בינואר 2016

אוקיי, זה כבר יותר הגיוני

Ranehad 7 בינואר 2016

מדהים שהתשובה של היריבות לקידמה של מכבי היא דווקא ללכת אחורה (רוני לוי, בניון…) (גוטמן, ידין, והיד נטויה)

צור שפי 7 בינואר 2016

כן, גם לי עברה בראש המחשבה על הרטרו המטורף שמשתלט עלינו. כאילו השלב הבא יהיה להחתים את שייע פייגנבאום (כחלוץ, לא מאמן). מכל מקום אני מקווה שבית המשוגעים יירגע קצת, נכון שהיינו במקומות האלה בעבר אבל הייתי יותר צעיר ועמיד אז. המצב הזה שיש לנו יותר מאמנים מנקודות, שבעל הרקורד הטוב מביניהם הוא ווליד ושהמבקיע המצטיין שלנו הוא ״שער עצמי״ – זה מזיק לבריאות שלי.

יובב 7 בינואר 2016

שמחת עניים במיטבה
מחכה לטור של גיל שלי על הלבנת הון.
עד אז לא מאמין לשקל שכבירי מוציא

תומר חרוב 8 בינואר 2016

אני שמעתי שזו אופרציה של פיני זהבי כקבוצת סוכן אבל זו רק שמועה.

גיסנו 8 בינואר 2016

אני גם שמעתי שמקורות ההכנסה העיקריים של כבירי הם ממש ממש לא מהיותו "אספן אמנות", אבל גם זו בינתיים רק שמועה…

יניב פרנקו 8 בינואר 2016

האמת שכל פעם שאני שומע את אוהדי מכבי מדברים אותי על הכסף של כבירי זה גורם לי לתהות איך לא עלו שם על הסיפור של פנאן עם כאלה חושים בלשיים.

יואב 8 בינואר 2016

הבנק של מוני? ידעתי את זה עשור לפני. אז, לא ראיתי קשר בין זה לבין מכבי. זה היה המקצוע שלו.

יואב 8 בינואר 2016

ומבחינת כבירי? אני שמח שהוא משקיע הרבה ואשמח אם ישקיע אפילו הרבה יותר. ושיהיו חוזים ארוכים.

גיא זהר 8 בינואר 2016

"מקצוע" התכוונת. כמו שזאביק השועל החבר של הפרשן/סוכן הוא איש עסקים. ולא היה קשר בינו לבין מכבי פרט לזה שחלק משחקני ומאמני מכבי היו מושקעים אצלו ללא ידיעת ההנהלה. מעניין מה גרם לפארקר לחזור לקדנציה שנייה? החומוס כנראה.

יואב 8 בינואר 2016

לא גיא. עשור קודם ידעתי שהוא מלווה בריבית. הוא עבד בחברה שמתעסקת בזה והיא חוקית. זה לא עניין אף אחד וכולם ידעו שעל מוני תמיד יש המון כסף זמין וחי. מה הקשר למכבי מבחינתי אז?
מה שבאמת קרה? הלוואי ונדע כולנו את הכל. אין לי שום בעיה. ההפך.
אם אני פרקר, הייתי חוזר לחומוס של ה206. אבל זה רק אני((:

יואב 8 בינואר 2016

נ.ב
אגב, למה שפרקר לא יחזור לקדנציה שניה? הוא חזר למועדון הרבה יותר גדול מהמועדון שבו הוא שיחק… נו בריינר בכלל. ועוד בעונת אירוח פיינל פור. נו בריינר. קלי קלות.

גיא זהר 8 בינואר 2016

מה קשור עניין אירוע הפיינל פור? זו משימה לאומית מבחינתו? אני גם לא זוכר שהמצב הבטחוני ב2004 היה טוב יותר מ2002 כאשתו הטילה וטו על הישארות. יתרה מכך, שים לב שמאז שפנאן לא במכבי לא מגיעים אליה שחקני טופ יורוליג כמו פארקר ושארס, שהודה שהיה מושקע אצל פנאן. לכאורה, מדובר כאן בעניין מעורר תהייה. אתה רוצה להגיד שהכל נקי ואין הוכחות, גם פלורנס גריפית ג'וניור נקייה.

גיא זהר 8 בינואר 2016

נ.ב. להלוות ברבית זה בסדר וחוקי אם כי לעיתים זה גולש למקומות לא חוקיים. אנחנו מדברים על אנשים שהיו מושקעים אצלו לא כמלווים אלא ככאלו שמחפשים רווחים גבוהים וזה כבר לא בהכרח חוקי (על רווח צריך לשלם מס וזו רק אחת הבעיות).

יואב 8 בינואר 2016

גיא,
יש לך בעיה חמורה בהבנת הנקרא וגם חוסר ידע שניזון מהתקשורת ואתה מתיימר לספר לי משהו על מכבי שאני לא יודע. תנוח דעתך.
אני לא טענתי לרגע שהכל נקי. כתבתי-שיבדקו! אני אשמח.
בקשר לפרקר, זאת היתה משימה לאומית מבחינת מכבי וכך גם החוזה שהוצע לו. וכן, פיינל פור בקבוצה שהוכנה לזה(וקוראים לה מכבי) זה הרבה יותר ממה שהיה לו אז.
מכבי הביאה כמה כוכבים מאז אבל אז הפערים מהעילית של היבשת לא היו גדולים כמו עכשיו. שום קשר לפנאן. אגב פרקר, הוא לא הובא לכאן כסטאר גדול אלא כפרוספט שעבר פציעה קשה והוא גם לא הרשים בחצי העונה הראשונה.

גיסנו 8 בינואר 2016

אם לומר בעדינות, אני יכול להעיד על עצמי שכשפנאן עזב את מכבי הייתי עבדתי בחו"ל אחרי הצבא, ושכמו רוב האנשים בגילאים 12-20 מצבו הפיננסי ושחיתויות בכלל בקושי דגדגו לי את הביצה
פנאן גם לא היה בעלים של קבוצה אז לא ממש היו דיבורים על מצבו הכלכלי.

ואולי זה סתם כי כבירי הוא, בפרפרזה, "אדם מסריח"….?

גיא זהר 8 בינואר 2016

מאיזו תקשורת בדיוק אני ניזון? מישהו בדק מתישהו על בנק פנאן? פארקר של הקדנציה השנייה היה שחקן על והמשימה הלאומית השאירה אותו שלוש שנים? מעניין. ועם כל הכבוד למשימה הלאומית גם לפני עשור היו לפחות חמש קבוצות שיכלו להציע לו חוזה טוב ממכבי. אבל ברור שבמכבי לא ידעו שחלק מהשחקנים מושקעים בבנק פנאן והם הגיעו לכאן בגלל החומוס ונוסיף את השמש. גם אולסי בכלל היה חולה בשפעת. הכל תמים לגמרי.

יואב 9 בינואר 2016

גיא,
האובססיה שלך למכבי כבר מזמן חצתה את גבול הביזאר.
קרא בעיון ולאט ותנשום עמוק:
פרקר חזר לקדנציה שניה ומאד מוצלחת. משם הוא הלך למקומו הטבעי-נבא.
הרוויח יפה ושיחק בקבוצה הטובה ביבשת.
סידור מעולה לכולם. פרקר הפך לשחקן על -במכבי!!! לא באיטליה.
אם אני ידעתי שהוא בנק, אני משער שגם אחרים. ועוד עשור לפני. לא טענתי לרגע שהכל טהור ונקי. בפעם השלישית ובמיוחד בשבילך-שיבדקו.
הם הגיעו לכאן כי זה אחד המקומות הנחשבים ביותר לשחק בהם כדורסל באירופה. ובכלל. אימפריית כדורסל אמיתית. מוזר שצריך להסביר לך את המובן מאליו. זה באמת מתמיה וביזארי.
השמש מעולה, החיים בתל אביב נפלאים(לאנשים עם כסף) והחומוס ב206 נהדר.
אגב, ואם מזרחי היה זורק את אולסי לכלבים אז, אני חושב שהייתי מעריך אותו הרבה פחות.
מזלי שבניגוד אליך, בש לא מעניינת אותי כלל ועיקר. רק מכבי מעניינת אותי. זה גוזל יותר מידי שעות יומיות.
עדיף לנצל אותם לקריאה והאזנה למוזיקה. מפרה הרבה יותר.

גיא זהר 9 בינואר 2016

אנחנו מדברים בשני קווים מקבילים זה ברור. אין לי שום אובססיה, אני רק מעלה תהיות, עברו הימים שמכבי היתה פרה קדושה וטוב שכך. אתה רוצה להאמין שהכל זך ונקי בהתנהלות שלה ( וגם של קבוצות אחרות ושל אנשים עסקים כבדים בכלל), שיבושם לך. אף אחד לא יבדוק היום כלום, במיוחד שהאדם המרכזי לא איתנו. מה שמכבי עשו עם אולסי בשנות ה90 ראוי להערכה, בלי ציניות. אם היו מטפלים בזה בשנות ה80, לא שזה היה פשוט ומתפקידם, אולי היה נחסך ממנו הכסף. ודבר אחרון, לא השתנה כלום מלפני עשור להיום, להיפך המצב הבטחוני בתא יותר טוב והמצב של היווניות רע בהרבה ובלי שום קשר למה שקורה במכבי, האטרקטיביות שלה ירדה. האם יש קשר לבנק פנאן? אני מקווה שלפחות כאן מותר לי להעלות את התהיה

יואב 9 בינואר 2016

גיא,
שמח שאנחנו מסכימים על עניין אולסי.
בטח שמותר לך לתהות.
אני לא טוען שהכל לבן וצח. יש לי את ההשערות שלי(: והמקורות שלי.
תראה, אני לא חושב שבסטון, ניקולה ושאראס באו בגלל מוני. זה באמת נשמע לי מופרך. בטח לא אנתוני. מכבי בנתה קבוצה כדי לקחת את הגביע בבית. אל תשכח שליריבה העיקרית שלה אז(צסקא) היו סופר סטארים אדירים משלה.
שתיהיה אחלה שבת.

רומן 8 בינואר 2016

לא, כי האמריקקי עם החיוך הזחוח בטח נקי כפיים.

יואב 8 בינואר 2016

לגמרי רומן. נקי וצח.

עומר 8 בינואר 2016

אמרינקי

יניב פרנקו 8 בינואר 2016

הוא בכלל קנדי

עומר 8 בינואר 2016

קקנדי תופס רומן?

רומן 8 בינואר 2016

אהבתי!

עומר 8 בינואר 2016

אני יכול למות בשקט, עשיתי את שלי בעולם הזה.

MOBY 7 בינואר 2016

חכה, בני יהודה ובן טובים בדרך

גיא זהר 7 בינואר 2016

הכדורגל של הפועל של גוטמן, עם כל הערכתי לסיני השחקן שהיה מאהובים עליי, היה האטרקטיבי אולי מאז ימי קלדרון. ואומרים שבפעם השנייה ההיסטוריה חוזרת כפארסה, אז אין מה לצפות מגוטמן. הקדנציה השנייה אצלנו, אחרי שחתר תחת לופא, התחילה בשנה ראשונה סבירה ובפתיחת עונה קטסטרופלית בשנייה לאחריה ברח ובסיומה ירדנו ליגה. ראו הוזהרתם.

יניב פרנקו 7 בינואר 2016

אמה יעמיק עליך גם – איך הקדנציה השנייה של ברדה אצלכם עד עכשיו?

גיא זהר 7 בינואר 2016

אין מה להשוות. ברדה בקדנציה הראשונה היה ילד ואת השנים הכי טובות שלו בארץ עשה בכלל אצלכם וגוטמן עשה קדנציות היסטוריות אצלכם ואצלנן.

איציק 7 בינואר 2016

הוא הביא לנו גביע!!!
עם כל הצרות, אין לקחת ממנו את זה. אחרי ארבעים שנה במדבר זה היה משהו גדול שאחריו חזרנו שוב למדבר. סליחה, אנחנו בכל מקרה כל הזמן במדבר ;)

גיא זהר 8 בינואר 2016

אם כבר מה שלא יסלח לו, שאעלה את אופירע לתודעה

ירוק 8 בינואר 2016

גיא – עם כל הכבוד לגוטמן, בוא לא נגזים. בוא אשאל אותך משהו: אתה זוכר את מכבי חיפה של שפיגל (94)? אטרקטיבי יותר. הרבה יותר אם תשאל אותי.

גיא זהר 8 בינואר 2016

התכוונתי הפועל האטרקטיבית ביותר. הקבוצה הכי אטרקטיבית שראיתי היתה בכלל נתניה של 81 שלא זכתה באליפות

יואב 7 בינואר 2016

יש לי דה זה וו לאברם חוזר למכבי. כמה שמחתי ואיזה סרט רע זה היה.
אני באמת שמח שכל החלקים נפלו בדיוק לאן שהיו צריכים ליפול-
מאמן זר למכבי וגוטמן להפועל. היו לי כמה ימים קשים, שמח שזה מאחורי.

אורי 7 בינואר 2016

דרך עיניים אדומות רואים עולם ורוד

אורי 7 בינואר 2016

אז הפתרון ל"הקבוצה מתקשה להתגבש כי החתמנו 22 שחקנים חדשים" הוא להחתים עוד 6-8 שלא שיחקו שנתיים ועד שיכנסו לכושר תיגמר העונה?

יניב פרנקו 7 בינואר 2016

יש בכלל אופציה אחרת ?

איציק 7 בינואר 2016

אני די מבין אותך, נאחז בכל דבר אבל תקרא את מה שכתבת "והיית אז הרבה פחות נפוח, ובאת להילחם על הקריירה ובנית לנו קבוצה שנתנה לנו רגעים נפלאים." עכשיו הוא נפוח, מערבב מיקצועי ולא נלחם על הקרירה. בנוסף, אתה בטוח שהוא לא יהיה המאמן במקום גיא לוי? לדעתי זה היה אחד העירבובים שלו עם כבירי להעיף את גיא לוי ועכשיו ישנו לו הגדרת תפקיד כי אין מה לעשות, אין מאמן אז גוטמן חייב להציל את המולדת עד שיחתימו… או שלא יחתימו… או שלא יחתימו… או שלא יחתימו…

יניב פרנקו 7 בינואר 2016

נפוח או לא הוא איש המקצוע הישראלי הטוב ביותר.

איציק 7 בינואר 2016

אתה בטוח, או מקווה?
נראה לי שזה ניסיון שיכנוע עצמי נואש.
אני לא חושב שכרגע הוא טוב יותר מבכר, בן שמעון, דראפיץ' או אפילו יוסי מיזרחי. אבל הוא כנראה הטוב ביותא מבין אלו שיושבים בחוץ ומערבבים.

יניב פרנקו 7 בינואר 2016

נו באמת. איבדת אותי ביוסי מזרחי

איציק 7 בינואר 2016

שנייה, הולך לחפש ;)

אודי 8 בינואר 2016

במה הוא יותר טוב מאלישע לוי בדיוק?

אדם 8 בינואר 2016

כנראה שבכל פרמטר בו אפשר למדוד מאמן

עומר 8 בינואר 2016

אלישע קורע אותו בתסרוקת

רפאל 7 בינואר 2016

אחד הדברים הנחמדים בספורט ובכדורגל בפרט הוא שזה לא רק איפה אתה נמצא עכשיו, אלא הצפי והתקווה להשתפר, במיוחד אם היא ריאלית.
לקבוצות ( במיוחד למועדונים היותר גדולים ) תמיד יש את העליות והירידות.
רק חבל שלליגה והתחרות שבה אין את האופטימיות הזו שתשתפר.
בעוד בונים אצטדיונים מודרניים ומרשימים ומביאים מאמנים אירופאים, הדינאמיקה התחרותית בליגה צפויה להישאר בתחתית המדרגה –
מירוץ בטבלה בין קבוצות עשירות במשחקים שרובן המוחלט מול קבוצות שאין להם על מה לשאוף ובשביל מה להתקיים.
וזה פספוס עצום. חבל שלא מבינים זאת.

ארז 7 בינואר 2016

טוב שאתה מצביע על זה, רפאל.
אתה צריך להעלות את הנקודה הזאת יותר :)

אמיתי 8 בינואר 2016

ולהרחיב גם

ארז 7 בינואר 2016

מצוין פרנקו. תיאור מדויק של מאבק ההיגיון-רגש גם אצלי.
למרות הצלקות העמוקות מהשנים האחרונות, סוף סוף שמץ של אופטימיות.
עם זאת, העובדה שהוא מגיע בלית ברירה מצדו מאכזבת וקצת עצובה.

ניתאי 7 בינואר 2016

מה שאתה אומר על גוטמן אמרנו אנחנו על יוסי. שיהיה בהצלחה.

Lord Anthony 7 בינואר 2016

אני חושב שאתה קצת פסימי מדי, גוטמן למרות הכל עדיין בא להילחם על הקריירה שלו. השאיפה של גוטמן היא לאמן בליגה טובה באירופה ובשביל להגשים את זה הוא צריך להשכיח את הכישלון שלו בנבחרת. הצלחה שלו בהפועל יכולה להחזיר אותו למסלול הנכון. נכון שגוטמן לא מגיע להפועל רעב כמו בקדנציה הקודמת, אבל גם עכשיו יש לו מה להוכיח, בייחוד שמתחילים להופיע טענות שגם לטביב יש קרדיט בהצלחה שלו בהפועל.
הצלחה בהפועל והשמים הם הגבול מבחינת גוטמן, כישלון והוא יכול לחזור לאמן בקפריסין, אם מישהו שם ירצה אותו.

רינוס מיכלס 7 בינואר 2016

לפי החישוב הגס שלי ( שאינו מבוסס על שום עובדה , והוא סתם השערתי מן הניסיון שבפירסומים ובסכומים העדכניים בכדורגל הישראלי ) ,

סעיף ההוצאות על שחקנים ( רכש ומשכורות ) וצוות מאמנים כולל זה המתעתד לבוא , כבר חצה את רף ה – 30 מיליון שקלים בקלות , ונע לעבר איזור ה – 35 מיליון שקלים

שוב , להזכיר , זה רק סעיף שחקנים ומאמן

אם מוסיפים את שאר סעיפי ההוצאות , אני חושב שהפועל תל אביב מתקרבת או אפילו משתווה ( פחות או יותר ) לתקציב של הפועל באר שבע

ואגב שחקנים …
אני די בטוח שהפועל תל אביב בדרך לקבוע שיא ( 29 כולל פינטילי שכבר עזב ורוצים עוד שניים נוספים , כך שזה הולך להיות 31 ) כמותי של שחקנים בסגל לקבוצת כדורגל ישראלי בכל הזמנים ,
וספק רב אם " יושג " בעתיד

עושה רושם שלא חסר כסף , רק צריך מישהו שינהל אותו ביישום שכל

פראליה 7 בינואר 2016

אין לי מושג מתי בפעם האחרונה גיא אסולין שיחק כדורגל, אבל, אם הוא זוכר איך נותנים פס, תורג'מן הולך לגמור בחצי עונה, עם יותר גולים מכל חלוץ במכבי חיפה

ירוק 8 בינואר 2016

אתה אומר את זה כי המקסימום שכבש חלוץ במכבי חיפה זה בערך גול אחד או שניים?
כי בחייאת, תגיד לי שאתה לא חושב שתורג'מן הוא חלוץ איכותי.

עודד 8 בינואר 2016

מצטרף לירוק פה. תורג'מן נוראי. הסיבה העיקרית שאני מקווה שהוא לא יצליח בהפועל היא כדי שלא יחזירו אותו לקבוצה בטעות בסוף העונה.

גלעד בלום 7 בינואר 2016

אהלן פראליה, מה שאתה כתבת יותר חשוב מהאופטימיות של יניב (שיבורך) כי זו אינפורמציה מאוהד ירוק. חוץ מזה אם אסולין ולוטם קשרים וגם ידין וגם השוודי המדובר אז רייכרט ובומבה וגם אלטמן על הספסל, אגב למה חיפה לא רוצה את תורג׳מן? בגלל עטר?

omer 7 בינואר 2016

בגלל שמבין כל ה5-6 חלוצים הבינוניים שהיא מחזיקה, תורג'מן הוא הגרוע מכולם (אולי פרט לשכטר, אבל אי אפשר לגעת בו עם החוזה המפלצתי שלו).

פראליה 7 בינואר 2016

צירוף של – 1. לא מחזיק חוזה יקר שצריך להצדיק בכח. 2. לא שחקן בית. 3. חסר יחסי ציבור. 4. הקהל נגדו, בלי סיבה אמיתית.

חלוץ מאד מגוון ובחור טוב, שיפרח אצל מאמן שיתן לו קרדיט.

ירוק 8 בינואר 2016

רק עכשיו ראיתי את מה שפראליה כתב למטה. חולק עליו לחלוטין. בחור טוב – כן. חלוץ לגיטימי בליגת העל – ברור. מעבר לזה – ממש ממש ממש לא. מה שכן, כנראה מתאים לקבוצת תחתית/מרכז טבלה כמו הפועל.

shadow 9 בינואר 2016

כשאתה זקוק ל 10 מצבים בשביל גול אחד, כשאתה לא מסוגל לסיים באחד על אחד, כשאתה תמיד נוגח מעל המשקוף אתה כנראה אחלה מגן ימני אבל בטח שלא חלוץ.

כמו שרשמו פה הוא לא מתאים לקבוצה שרוצה לרוץ במצמרת וזה חלק מהסיבות למה חיפה לא בצמרת.
זה וחן עזרא.

ניב 7 בינואר 2016

אני חושב שהצלחה של המינוי תלויה גם בסבלנות של הקהל והאוהדים..
מצד אחד זה גוטמן שעשה אצלכם דברים נפלאים ולכן כנראה יהיה מקרדיט ממושך יותר, מצד שני המערכת שלכם הוכיחה עד עתה חוסר סבלנות שגובל באובדן עשתונות.
אני חושב שזה בין השאר נובע מהגדרת מטרות לא ברורה או לא כנה.
הפיטורים של מנדיונדו, ההזזה של באדיר, ההזזה של גיא לוי, הרכבת המטורפת שפתחתם שם.
מה כבירי רוצה מהפועל בטווח המיידי, מה בארוך?
אתה אוהב לכתוב על שכר הלימוד ושגם לגולדהאר וברמת לקח זמן, כבירי ממשיך ליפול לאותן בורות.. הוא כבר מסתובב במחוזות האי שפיות אליבא דה איינשטיין.
נ. ב כבירי צריך להחליף את מנכ"ל הרכבת, הוא מומחה ב human trafficking, מהר ויעיל.

גלעד בלום 7 בינואר 2016

המתחרים שלו על חולצת ההרכב הם שגיב יחזקאל ואניס, שני צעירים שקיבלו הזדמנויות ולא עשו כלום העונה , אם ייתן 5 גולים עד סוף העונה הוא יהיה מלך.

לגבי הטור של יניב- גם אני אופטימי בגדול כי למרות שאנחנו מגעילים, חובבים, חסרי מושג כמועדון, כהנהלה, כסגל שחקנים, עדיין כל קבוצה בליגה למעט מכבי, בש וחיפה הירוקה היתה מתחלפת איתנו בתקציב, באיצטדיון ובכמות הקהל.

תחזית אופטימית:

גוטמן מחזיר את הגרמניות למועדון, מייצב את ההגנה ( הרוש חוזר לכושר טוב אמרנו?), הרכש החדש מצית את הקהל עם תצוגות כדורגל אירופאיות, אסולין שחקן הסבוב השני, לוטם מבקיע בטרנר ולא חוגג, תורג׳מן עושה כנל בסמי וסוסו ולא חוגג, גוטמן הופך את רייכרט למגן ימני הכי טוב בארץ, הוא מוזמן לנבחרת הבוגרת, הפועל משתחלת לפלייאוף העליון וזוכה בגביע עם נצחון בגמר על מכבי חיפה ( גול נצחון של תורג'מן ), מנצחת את מכבי בדרבי ומונעת אליפות רביעית מהצהובים, מנצחת בטדי ומונעת אירופה מאלי טביב.

תחזית ריאלית: הפועל ממשיכה להיות אפורה, ניצלת מירידה, עפה בגביע מול הפועל מרמורק, אסולען נפצע אחרי 48 דקות משחק, הקהל שורק בוז אבל חי עם זה ומקווה לטוב בעונה הבאה.

תחזית סיוט: גוטמן לא מוציא את הקבוצה מהבוץ, יורדים ליגה, הקהל על הגדרות, חרם, גוטמן עף ו…..באדיר מחליף אותו.

ניב 7 בינואר 2016

כאוהד מכבי אני יכול להגיד לך שקהל, תקציב, אצטדיון והקנאה שזה גורר מצד יתר הקבוצות לא בהכרח מונעת כישלון ספורטיבי מפואר, בנוגע למגעילים, אני דווקא לא ראיתי מישהו בשרשור שטען ככה..
לרדת לא נראה לי שהייתם יורדים גם עם יתר המאמנים.

גלעד בלום 8 בינואר 2016

ניב, אנחנו מגעילים, את זה אני אומר לך וזה לא עושה אותי פחות אדום, ההנהלה הנוכחית עשתה טעויות מטורפות, מנו אותן כאן ולא צריך לחזור עליהן אבל לזכותם ייאמר שהם עושים את כל הטעויות בתוך עונה אחת! אבל עכשיו (בהנחה שלא יירדו ליגה)תיאורטית, אם הרוש יחלים, ואם יביאו יביאו עוד חלוץ או שניים טובים (למה לחיפה יש 5-6 חלוצים?), ואם גוטמן יעשה סדר ויבנה קבוצה מחבורת השחקנים האקלקטית הזו אז נוכל לחזור לדגדג מישהו כי כרגע אנחנו הבדיחה של הליגה.

ניינר / ווריור 7 בינואר 2016

גוטמן ישב מובטל בבית ולא קיבל שום הצעה. כבירי בלחץ מטורף וצריך לעשות משהו כדי להרגיע את האוהדים. כך נולד השידוך, אין פה שום דבר מושכל

ירוק 8 בינואר 2016

יניב – בשינויים המתבקשים, גם אצלנו יש כאלו (אפילו אני קצת הרשיתי לעצמי, למרבה הבושה) ששמחו על הגעת "איש המקצוע המצויין". אני לא צריך לספר לך איך זה המשיך, נכון?

אבל סחטיין על האופטימיות.

סמובר 8 בינואר 2016

"אבל זו הפועל שלנו, עם הראש בקיר עד שהקיר יישבר , לבד נגד כל העולם, נגד עקרונות הניהול השפוי והרגוע, נגד כל עיקרון ברור, אנחנו וכבירי ועכשיו כנראה גם גוטמן נגד כל העולם. כי כל העולם כולו שונא את הפועל, כל העולם כולו גם לא מבין את הפועל."

יניב זה סוג של ביצה ותרנגולת. מה קדם למה, השנאה או ההתקרבנות?

הכל בראש שלכם. זה הנרטיב. אתם חיים אותו בכוח. לא כולם שונאים את הפועל. אני כצהוב אפילו מחזיק להם אצבעות באירופה. כולם כן שונאים את תפיסת העצמי הקורבנית, את הקהל הדוחה עם שלטי תתאבד לשמעון מזרחי, עם חילול זכר שואה ונפטרים, עם תצוגות מבישות כקולקטיב (לאו דווקא מדובר על אלימות פיסית). אין יותר דבר שיותר מעורר אנטגוניזם בספורט מהתנהגות לא ספורטיבית. אגב, ככל שהזמן עובר הבושה פוחתת וההתנהגות הזו גם מתפשטת לכיוון ההנהלה וההתנהגות הרשמית של המועדון.

אצל חלקים גדולים הקהל של הפועל (לפחות זה שמגיע למגרשים) השנאה קודמת לאהבה. ההתקרבנות קודמת לרוח השאפתנות הספורטיבית. הקהל קודם למועדון.

העולם לא שונא את הפועל כמועדון, צ'יל אאוט. פשוט שונאים רוב הזמן את ההתנהגות של הקהל שלה.

צור שפי 8 בינואר 2016

סמובר, כאדום אני מוצא את עצמי מסכים עם רוב הדברים שכתבת אבל אני בכל זאת מבקש לחפור בשתי נקודות:

– אני חושב שלגיטימי שנתפוס את עצמנו כאנדרדוג. זה חלק מהאתוס של המועדון עוד מהימים של "סע לאט" בשנות השבעים – איזה מסכנים האוהדים, הפועל שוב הפסידה, אמרו לו שהחולצה האדומה היא לא מציאה וכו'. אגב, זה בכלל לא אמור לשקף מציאות או להתבסס עליה למרות שכיום, במקרה או שלא במקרה, זה לגמרי מתאים.
– ביקורת על שמעון מזרחי היא לגיטימית. נכון שהקריאה "ש"מ תתאבד" מגעילה, אני מעדיף את "ש"מ מאפיונר" של אוהדי הפועל ירושלים, אבל היא לא מגעילה יותר מ"טועמה מחבל" או "הפועל חיזבאללה".

סמובר 8 בינואר 2016

צור,

– לגבי הנקודה הראשונה שהעלית, זו בסה"כ התקרבנות. אין בעיה כשזה קורה וזה גם חמוד לפעמים, אבל כשהפועל כן מצליחה על המגרש, ויש לה עונות כאלה, בראש של המועדון והקהל נוצר דיסוננס בין ההצלחה לבין ה DNA התבוסתני, מה שלדעתי מונע מהפועל לעלות מדרגה לאן שמכבי וגם חיפה (אפילו בימיה הרעים) נמצאות ובד"כ מביא לכאוס ונפילה. אם הקהל אוהב את המעגל הזה של למעלה למטה, אז סבבה וזכותו, כל עוד הוא לא מתעל את התסכול למקומות רעים.

– ביקורת על שמעון מזרחי היא לגיטימית. קריאות תתאבד ממש לא. בלי נכון ש../ אבל.. פשוט לא, זה פאקינג ספורט. את סלים טועמה מחבל עדיין שרים נכון. אני מגנה בתוקף, בלי נסיבות מקילות, וכמוני גם רבים מהקהל שמנסים להשתיק יציאות גזעניות ובטח שההנהלה. אנחנו תקווה שיבוא יום וזה ייעלם. אבל שם בערך זה מסתיים. בקהל האדום לעומת זאת מי שלא שר תתאבד לא ממש מגנה, שלא לדבר על הנהלת המועדון *כדורגל וכדורסל* שההתנהגות שלה כל כך הזויה ולא ספורטיבית שזה כבר הופך למופע דוחה ופתטי. מישהו מדמיין את ההנהלה של תאומים/סגול בהתנהגות כזו??? אבל זה כבר אולי דיון אחר, לפוסט "האם עמותת האוהדים עשתה טוב להפועל".

אני מאחל להפועל לרדת ליגה (כמו לבית"ר לה פמיליה). באמת. לא בגלל שנאה ספורטיבית חלילה, אלא כדי להדחיק את מופעי הגועל האלה מהמגרשים הגדולים ושידורי הטלוויזיה. מן "רחוק מהעין רחוק מהלב" כזה.

אדם 8 בינואר 2016

באמת נמאס עם ההתבכיינות על דון שמעון. באמת, לאוהדי הפועל לא חסר דברים דוחים באמת שהם עשו והיחידים שעשו. אבל לקלל מישהו זה לא אחד מהם. אני ממש לא מצליח, ואף אחד עוד לא הצליח להסביר לי, מה ההבדל בין להתאבד לבין שישרפו X. באמת לא מבין.

אתה קורא לזה התקרבנות אבל זה ממש לא קשור. בכלל, אתה טוען שאת לא שונע את הפועל אבל אתה רוצה שתרד ליגה. אז אתה בהחלט שונא את הפועל או לפחות מה שהיא מייצגת בעיניך היום, לפחות תהיה עיקבי. אבל זו לא הנקודה, כמו שצור כתב יש אתוס ותתפלא או לא אנחנו באמת מרגישים שלפני כל דרבי תיקו 0 היא תוצאה טובה (לפחות אני) וזה היה נכון גם בתקופה שלא ידעתם ניצחון מה הוא. גדלתי לזה, זה חלק מהמועדון בשבילי וזו תפיסה שלא כל לשנות או שרוצים לשנות. בין זה לבין התקרבנות שמיים וארץ.

עומר 8 בינואר 2016

בתור אוהד מכבי- מסכים עם החלק על שמעון מזרחי.
לא מבין מה ההבדל הגדול בין זה לבין "___ מת", שנשמע בקול גדול בכל אצטדיון בארץ, ומעולם לא שמעתי מישהו מלין על כך.

סמובר 8 בינואר 2016

קשיים בהבנת הנקרא? אני חוזר – אני מכביסט, אבל לא שונא את הפועל, את המותג, את המועדון, את האדום. להיפך. כשהייתי בתיכון והפועל נתנה את אחד המופעים הגדולים שלה באירופה חיבבתי את המועדון. את תינוקות קשטן, האגרסיביות הלא מופרזת של אבוקסיס. את הארבע שנים בלי ניצחון בדרבי ספגנתי, החזקתי להפועל אצבעות מול בנפיקה וליון. לקהל האדום אמנם כבר אז היו מופעים מול שמעון מזרחי וגועליות של צלבי קרס והבובה לילד של שורה, אבל זה לא היה המהות. חיבבתי את המועדון הזה, האתוס, האריק איינשטניות, ההנהלה היתה נורמלית, של תאומים וסגול, וגם מוני

מאז ועד היום יש הידרדרות חריפה בהתנהגות הקהל האדום, חריגה הרבה יותר משל כל קהל אחר בארץ ואם אתה לא רואה את זה, ואתה לא רואה את מעורבות ההנהלה אתה פשוט עיוור.

כשבמכבי רע, יש לנו טיטולים וחולצות שחורות וגב למגרש.

כשבהפועל רע יש לנו צלבי קרס, ומועל יד, ואהובה תומר, ומזרחי תתאבד, ואבא של רגב פנאן, ודרבי מוטות, ודרבי פואד, ואבוטבול מנסה להביא את הרגל של זהבי, ואמבושים עם אלות מחוץ לסינמה סיטי. וזה רק מה שרץ בתקשורת – במציאות זה הרבה יותר. ההנהלה בטח לא יותר טובה. מי רוצה לראות את הג'יפה הזאת מול העיניים? עשור אחורה זה עוד היה בכמות נסבלת ולא כיסה את השאר. היום זה בלתי נסבל, אבל ממש. זו הסיבה שאני רוצה שהפועל תרד. אלימות שהתגברה לרמות חולניות.

אדם 8 בינואר 2016

שוב, אז אתה שונא את מה שהפועל מייצגת בשבילך היום, זה בדיוק מה שכתבתי. ואני חושב שאתה, כמו רוב האנשים, מחבר את העובדות ביחד כדי שתהיה לגיטמציה לדבריך.

יש גרעין לא קטן בקהל של הפועל שמונהג ע״י אנשים חולים ובהם צריך לטפל. הקהל של הפועל זה לא האנשים שחיכו לאוטובוס של מכבי, זה בטח לא ארבעת האנשים שצעקו לאהובה תומר או שצועקים לרגב. אתה יודע מה משותף לאנשים האלה? הם אותם אנשים שמספרם כמה עשרות.

אין ספק שחלה הדרדרות במה שהחולים האלה עושים וזה נעשה גרוע יותר ויותר אבל מכאן ועד להשליך על ״הקהל של הפועל״ הדרך ארוכה והעובדה שהקהל של הפועל ברובו אכן שר שמעון מזרחי תתאבד כבר ממש לא קשורה לדברים הללו (ומכיוון שלא התייחסת לתהייה שלי אני אניח שאין לך ממש תשובה ללמה זה שונה). ד״א, גם אוהדי מכבי עשו אמבוש לאוהדי הפועל שנה שעברה אבל משום מה אתה לא שומע אותי קורא לכך שמכבי תרד ליגה כי ״מי רוצה לראות את הג׳יפה הזאת מול העיניים?״.

בנוגע להנהלה, אתה אכן צודק וזה מתחיל בלהוריד את הצבע הצהוב מהאתר. זה מגוחך, מעליב אותי בתור אוהד ונותן למשוגעים לגיטימציה. יש לי הרגשה לא מבוססת שכבירי מפחד מהם וזו הבעיה העקרית, על כך יש לי הרבה ביקורות להנהלות של הפועל ואני בהחלט יודע שיש פחד מצד ההנהלה כלפי הגרעין הקשה והם מפחדים להקלע לעימות איתם. כנראה שזה גם קשור לכמות האוהדים המוגבלת שיש לנו ביחס לכמות שיש לאוהדי מכבי ברחבי הארץ.

צור שפי 8 בינואר 2016

סמובר – אני חושב שההבדלים בינינו כאן לא גדולים. אתה שם את "שמעון מזרחי" בחבילה אחת עם הרבה תופעות פסולות ומגונות ומגיבים אחרים כאן (כולל מכביסטים) עושים את האבחנה. ורק למען הרקורד – אני לא מתרגש מזה שאתה מאחל לנו לרדת ליגה, זה הכי לגיטימי בעולם ואם לא הייתי אוהד הפועל מן הסתם גם אני הייתי מאחל את זה.

רפאל 8 בינואר 2016

רק כמה מילים על ירידת ליגה.
ההבדל בין מה שהיא מסמלת בעיננו לבין מה שזה בפועל הוא שמיים וארץ.
כל שנה חוזרים על המנטרה שאסור להסתבך בתחתית או להקל ראש כי חס וחלילה המועדון ייסגר אם יירדו ליגה.
זוכרים את מכבי פ"ת כשהם ירדו ולוזון הוציא את העצבים על התקשורת ( לא בפעם הראשונה או האחרונה ) וכולנו שמחנו לאיד שאולי נפטרנו מהתופעה הזו של קבוצה בלי קהל.
אז מקבלים שנה אחת קצת לתפוס דברים בפרספקטיבה, מבינים שלא הפסדת שום דבר מיוחד וחוזרים עם כוחות מחודשים עונה אחרי זה, מקסימום 2. אין סיכוי בעולם שהמועדונים הגדולים בכדורגל הישראלי ייתקעו בליגת המשנה, גם אם איכשהו יווצרו תנאים נדירים שיביאו אותם לשם.
זה גם לא שהכדורגל פתאום ייראה יותר טוב בלי קבוצה שאנחנו לא אוהבים או אוהדים שאנו בזים להם ( ויהיו הסיבות אשר יהיו ).
התחרות בליגות היא על כסף, לא על יריבות אמיתית ולא הכרעה ישירה בין ספורטאים.
שם המשחק הוא חוסן כלכלי ותשתיות וגם תרנגול עיוור ידע לזהות מי העומדים בראש הפירמידה.
אז עם כל הכבוד לאיחולים שכאוהדים אנו נהנים לזרוק אחד לעבר השני לגבי ירידת ליגה-
זו לא יותר ממליצה ( חברית בעיקר ).

המטרה העיקרית מתפספסת. לקיים אצלנו ליגה ספורטיבית ותחרותית ברמה גבוהה.

אלון 8 בינואר 2016

היתרון הגדול של גוטמן על המתחרים הוא בכך שהקהל הלחוץ/מלחיץ של הפועל ייתן לו המון קרדיט לעומת כל מאמן אחר. בנוסף גוטמן מעולה ביחסי ציבור ולכן הוא יחזיר שחקנים שהקהל אוהב ואוהבים אותו (ידין ותמוז. בגלל זה גם מדובר על דמארי). מבחינה מקצועית אני לא בטוח שיש לו יתרוןעל שאר המתחרים. אלישע לוי ככל הנראה יותר מתאים להיות מנג׳ר-אחראי על רכש (אבל הקהל נגדו) סילבס הוא אחד המאמנים הגדולים בארץ לפי דעתי וגאון טקטי (אבל הקהל לא ייתן לו המון כבוד לצערי). אפילו השריף יותר מסודר ממנו והוכיח את עצמו עם רייכרט. היחיד שיכול לקבל קרדיט מספק מהקהל הוא באדיר אבל ככל הנראה הוא עדיין לא מספיק בשל ללחץ

אדם 8 בינואר 2016

למען האמת אני לא חושב שיש מאמנים ראויים בארץ, יש הרגשה שכולם חובבנים ומסתפקים בחובבנות. למעט גוטמן ואולי עוד אחד או שניים. בטח שלא אלישע. ומעניין אותי מה סילבס עשה שגורם לך להעריך אותו בצורה כזו (אלא אם כן אתה גם חושב שגיא לוי מאמן טוב ואז אין טעם לשאלה שלי)

אלון 8 בינואר 2016

אני חושב שסילבס מאמן טוב על פי היחס בין התקציב שלו בהפועל רעננה להצלחות הגבוהות שלו. בנוסף יצא לי לשמוע מספר ראיונות שלו ונשמע שהוא מבין על מה הוא מדבר ולא מתייחס לטקטיקה כ״טקטיקה שמקטיקה״ כמו הרבה מאמנים בארץ. דוגמה:
http://nivdal.co.il/?p=29884
אני חושב גם שהוא מתאים להפועל תל אביב של עכשיו בכך שהוא בא כמאמן צעיר שיכול לבוא להמון שנים.
אלישע אני חושב שמתאים לתפקיד המנג׳ר כי הוא איש מקצוע וותיק עם הצלחות לא מעטות בשנים האחרונות ובעל עין לא רעה ברכש (הזרים של באר שבע מעולים ורק אלוהים יודע איך הוא מצא את אוגו)

רוצ'ו 10 בינואר 2016

אלון, אתה באמת חושב שאלישע הביא את אוגו לארץ? היום הכל דרך סוכנים שמציעים למועדונים שחקנים בסיטואציות מסוימות.
הכי הרבה שמאמן עושה בהקשר הזה זה לבחור מבין כמה אפשרויות (שזו חכמה לא קטנה בלי קשר.)
הוא בטח לא ישב עם קלטות בבית ואמר:"חייב להגיד לאלונה להחתים אותו"…

שלו 8 בינואר 2016

מסמך אנושי מרתק

Gil - Zimbabwe 8 בינואר 2016

הדבר הכי חשוב בהפועל זה שהבעלים יפסיק לחשוב כמו אוהד.

עודד 8 בינואר 2016

אגב, אוהדי מכבי חיפה גם די שמחים על עזיבתו של ידין.

עומר 8 בינואר 2016

לא מובן למה, אין לכם מי שימלא את הבור שהוא השאיר ביציע 212 שורה 8 כיסא 3.

אלון 8 בינואר 2016

כבירי מסתמן כבעלים גרוע מאוד בכל הקשור בניהול קבוצת כדורגל. לא פוסח על אף טעות ולכן אני חושב שלמרות הרצון הטוב מצבכם ימשיך להיות רע ומר.

בקשר לגוטמן, לכולנו ברור שהוא מחליף את גיא לוי על הקווים במשבר הראשון נכון?

אלון אחר 8 בינואר 2016

גיא לוי יתפטר הרבה לפני. כל הנראה השבוע.
כרגע הקהל מרוצה שהגיע בעלים שמנסה ומשקיע לא מעט כסף בקבוצה

רומן 8 בינואר 2016

גוטמן מאמן קבוצות מעולה, העבודה שהוא עשה הפועל ב"ש, הפועל חיפה, הפועל ת"א מדהימה בקנה מידה ישראלי.
היה כשלון מוחלט בנבחרת וגם הוא לא מאין לשטויות שהוא אומר, הבטחון שלו בטוח נפגע, מקווה בשבילו שיחזור לעצמו ויבנה קבוצה איכותית בהפועל.
זה תמיד כיף לראות קבוצות של גוטמן הן משחקות כדורגל מצוין, קצת עצוב שהוא לא הגיע לאירופה, לדעתי עשה טעות עם הנבחרת, היה צריך ללכת לקבוצה באירופה, סתם בזבז 4 שנים מהחיים ועוד הכתים את השם שלו, חטא ההיבריס..

אלון 8 בינואר 2016

לוי לא יתפטר השבוע כי אין לו אופציה אחרת בכיס.
הקהל של הפועל מרוצה אבל יש לו בעלים גרוע

יואב בורוביץ' 8 בינואר 2016

פרנקו, זו תגובתי:

http://www.haaretz.co.il/blogs/yoavborowitz/1.2817561

גיסנו 10 בינואר 2016

אני אומר לך מה הדבר שבאמת מפריע לי במחשבות שלך על הפועל וכבירי בפרט. פשוט כי אתה כל ההזמן מזכיר שגם גולדהאר טעה ויש שכר לימוד. אבל בהערכה גסה כבירי החליף את אותו מס' המאמנים שגולדהאר החליף ב 3 השנים הראשונות, והביא כמות שחקנים לא מאוד רחוקה ממה שמכבי הביאה תחת גולדהאר ב 3 השנים הראשונות (כמותית, לא מבחינת סכומי העברות), וכל זה בחצי שנה לערך, ועם פחות אורך נשימה כלכלי לתיקון טעויות (לא כי הפועל תתפרק כלכלית אלא כי לכבירי הרבה פחות אמצעים מלגולדהאר).

זה באמת מרגיש לך כמו למידה? כמו הסקת מסקנות? כמו סבלנות לתהליך?

גיסנו 10 בינואר 2016

ויותר מזה – האם לדעתך זה פשוט אומר שכבירי לומד הרבה יותר מהר מגולדהאר?

רפאל 10 בינואר 2016

כל בעלי מועדון יקבל את ההחלטות שלו בזמן ובמקום הנראים לו מתאימים.
המצב הנוכחי של הפועל לא מתאים לאף אחד, אפילו לא לאוהדי מכבי שהיו מעדיפים לנצח יריבה ראויה בדרבי.
איך שהליגה מתנהלת- זה או שאתה עושה את כל הכותרות וכל הסיפור הוא סביבך ( מירוץ בטבלה מול ב"ש על ההשתתפות במוק' הצ'מפיונס עונה הבאה, האקט הנדיר למדי של אליפות רביעית ברציפות או אליפות נדירה לא פחות של ב"ש ) או שאתה מחוץ לעניינים לחלוטין.
אם כבר אינך רלוונטי, הרעיון הוא לפחות להראות סימנים של תחייה מחודשת ואופטימיות להמשך העונה או נכון יותר- לעונה הבאה, שעה שהטבלאות מתאפסות. את האשליות מתחילים למכור כבר עכשיו ותמיד יהיה מי שיקנה.
זה האינטרס הכלכלי של מי שמחזיק מדורי ספורט ואתרי אינטרנט.
כרגע מדברים בהפועל על קבוצה תחרותית שתגיע עונה הבאה לבית העליון ותתמודד טוב בדרבי ומול יתר הקבוצות בבית הזה.
נכון, עד שלא רואים תוצאות זה בשלב הדיבורים.

הבעיה האמיתית היא לא של הפועל. היא שלכל קבוצה שעושה הכל נכון אין איפה להתקדם כי האתגר התחרותי לא עולה
ושחקנים שמגיעים לצ'מפיונס או הליגה האירופית יעשו חושבים רגע ויבינו שהם יכולים מידי שבוע להתמודד מול קבוצות בדרגים האלה
ולא רק בתנאים המגבילים הקיימים בארץ.
הפתרון בעיני הוא שהקבוצות יעבדו במשותף על מנת להבטיח פורמט תחרותי לליגה כדי שיהיה ליותר אנשים באוכלוסייה הישראלית סיבות טובות להתחבר לכדורגל, בין אם זה בצד הצהוב, הירוק, האדום או הכחול…

יניב פרנקו 10 בינואר 2016

בוא נעשה אחרת. אתה תראה לי בעלים שהיה הצלחה כבר בשנה הראשונה.
ולגביי גולדהאר – אני נתתי אותו כדוגמא למנהל ראציונאלי עם כיסים עמוקים שגם נכשל בשנתיים הראשונות והוא נכשל בגדול. אני לא מצפה שזה יהיה בדיוק אותו דבר (גולדהאר הוציא הרבה יותר כסף מכבירי לדוגמא וקיבל ירושה הרבה יותר טובה) – אבל אני מסתכל מאקרו.
אלונה נכשלה 4 שנים , שירצקי ירד ליגה לפני שהתאפס על המודל וגם טביב בשנה הראשונה שלו בביתר כמעט וירד ליגה .
שנה ראשונה במועדון כבעלים היא שנה רעה בדרך כלל. ואין פה קיצורי דרך.

-גיסנו- 10 בינואר 2016

תסביר לי בבקשה איפה ראית שאני אומר שגלדהאר לא נכשל בהתחלה ושכל בעלים הוא הצלחה מהשניה הראשונה.
אני שאלתי משהו אחד ואתה עונה על משהו אחר, אני מתחיל לחשוד שיש לך עבר בפוליטיקה….

גולדהאר בשנה הראשונה שלו לא שינה כמעט כלום. בשנה השניה ניסה קונספציה אחת שהתבססה על הקיים. אחרי שנה וחצי כושלות בהובלת נמני הוא נשבר, והלך על קונספציה אחרת של קבוצת צעירים עם איווניר. כשגם זה קרס, אחרי שנה, הוא החליט "לשרוף" חצי שנה עם ניר לוין ואז עשה מהפכה בעיקר בסגל ובמערכת המקצועית – כל זה אגב נעשה במקביל לשדרוג של תשתיות המועדון – משרדים, שווק, שדרוג של קרית שלום וכו'.

יש כסף ויציבות כלכלית וזה שיפור גדול לעומת השנים האחרונות של הפועל – לבריאות. אבל "אין קיצורי דרך" זה המשפט שמתאר את ההיפך הגמור ממה שכבירי עושה עד עכשיו.

עדי אבני 10 בינואר 2016

כבירי עשה את הטעיות ההפוכות- שינוי מהמסד עד הטפחות של כל דבר הקשור לקבוצה- כל הסגל, כל הצוות המקצועי, כל הצוות הניהולי וזאת תוך כדי שידרוג במיליונים של מתחם האימונים. גולדהאר השאיר יותר מדי מהקיים וכבירי מעט מדי, כשבנוסף ההימור שלו על מאמן ועל מנהל מקצועי היו שגויים.
אז שניהם עשו טעויות, אבל טעויות אחרות.
איזי ואלונה ירדו ליגה עם הקבוצות שלהם לפני שהראו שהם בעלים טובים ולעומתם, בעלים כמו יאמר היה נראה כמו חלום רטוב לאוהדי נתניה והשאיר שוקת שבורה. את טיבו של כבירי כבעלים נמדוד בעוד שנה וחצי.

ניב 10 בינואר 2016

נכון, רק זמן יגיד, אבל בינתיים הוא תזזיתי בטירוף והוא מקבל המון החלטות סותרות יותר מידי מהר וכל זה בשביל מה?
אז או שעקומת הלמידה שלו היא של גאון מופלא, או שהוא הפכפך שפועל באימפולסיביות, במקרה הראשון נמשיך לראות לאורך זמן בלגן בהפועל, במקרה השני התייצבות לקראת עונה הבאה.

-גיסנו- 10 בינואר 2016

בנוסף לתגובה של ניב, שים לב גם שלא אמרתי שכבירי נידון לכשלון ושהוא בעלים איום ונורא לעולמי עד (את זה יש הטוענים שבארי בן זאב אמר, אבל לך תדע למי להאמין בתקשורת…).
אמרתי שלאור חצי השנה הראשונה שלו בתפקיד, לומר שהוא לא מחפש קיצורי דרך או שהוא כן מנסה להסיק מסקנות כאלו ואחרות נראה לי קצת מצחיק.
להביא את גוטמן להפועל כנראה הייתה התכנית מההתחלה. אבל בתור מנג'ר? מרגיש לי שזה מן שעטנז שנוצר כי יהיה בעייתי מכל מיני בחינות לפטר את גיא לוי עכשיו, וכי גוטמן מעדיף את זה מאשר להשאר בבית עכשיו כשהדלתות של מכבי, חיפה וב"ש סגורות לשנה הקרובה (ועוד תהיה: מה היה קורה בהפועל במידה ויוקנוביץ' לא מתפטר, ולגוטמן הייתה נשארת התקווה להגיע למכבי בעתיד הקרוב?).

וד"א, אם אתה שואל אותי, אני חושב שנסיון לשחזר בכח נוסחאות עבר זה משהו שפשוט לא עובד. כמו שלנסות להפוך בכח את יוסי שבחון לאבי נמני 2.0 לא ממש צלח, אני מתקשה לראות את עמרי אלטמן ואלון תורג'מן הופכים לורמוט ושכטר של 2009/10. גם אביחי ידין לא הציג מילימטר מהיכולת (המופלאה) שלו באותה עונה מאז ועד היום.

יניב פרנקו 10 בינואר 2016

זה נכון. אי אפשר לשחזר בדיוק את העבר .
אבל גוטמן הוא בעיני האופציה הישראלית הטובה ביותר כרגע.
ואני חושב שכבירי הבין שהוא צריך איש מקצוע טוב לידו. זה לא מעט וחשוב בתוך ההקשר של שיקום המועדון
הפועל עוד רחוקה מלהתייצב אבל כמהלך זה מהלך ראוי. בוא נראה איך ינווט כבירי את הספינה ומה הוא יעשה שנה מהיום.
התחרות היום שונה. המצב היום מורכב. וכבירי חושב ולדעתי בצדק שגוטמן מסוגל לייצר ערך.

יואב 10 בינואר 2016

גוטמן אכן מסוגל לייצר ערך. בתוך מערכת חסרת ניסיון וכאוטית, הוא קלף טוב ואפילו הכרחי. מסכים לגמרי.

-גיסנו- 10 בינואר 2016

אבל אתה חושב שכבירי רצה מלכתחילה את גוטמן כמנג'ר ולא כמאמן בצורה המוכרת יותר? שגיא לוי הוחתם במחשבה שמתישהו יגיע מנג'ר מעליו, גוטמן או לא? שאגב, אני לא בטוח שמנג'ר זה בדיוק מנהל מקצועי, ואם גיא לוי יישאר אני לא יודע מה תהיה חלוקת הסמכויות – אבל זה נשמע קצת כמו התהיות שהיו כשנמני מונה ל"מנג'ר" ויוסי מזרחי מאמן תחתיו.

מה שאני אומר זה שגם אם יש קונצנזוס שגוטמן איש מקצוע מצויין ושיכול לעזור לשקם את הפועל, המינוי בתצורתו הנוכחית מרגיש כמו עוד שליפה מהמותן יותר מאשר הכאה בברזל בעודו חם.

אזי 10 בינואר 2016

בניגוד לפוסטים שלך מתקופת ברקו, לאופטימיות הזאת אני יכול להתחבר.
לא כי אני אוהב את אלי גוטמן (טפו), הבנאדם מערבב מקצועי, מרדים בחסד ואיכשהו בתקופה שלו בהפועל הוא בנה משחק התקפי על מתפרצות (שני מונחים מנוגדים).
אבל לקחתם דאבל, ונוסטלגיה זה תמיד דבר יפה.

אבל עדיין, אני חייב לעשות לך תיקון אחד קטן בפוסט:

* נחזיק לך אצבעות אלי, גם בפעם הקודמת שבאת, היה גרוע להחריד, ומצאת סגל די מחורבן, וכמה ילדים מהנוער וכמה זרים וכמה שאריות וכשכל זה לא עבד, אלי טביב פירק בשבילך את כפר סבא והביא לך משם את שלושת השחקנים הכי טובים שלך ובנית קבוצה לתפארת

עדי אבני 10 בינואר 2016

בוא ונטפל גם במיתולוגיה הזאת אחת ולתמיד:
טביב אמנם הביא מכפר סבא את סמואל יבואה, שהיה נחשב חלוץ זר טוב לליגה שלנו, והשחקן השני בטיבו בקבוצה שזה עתה ירדה ליגה (אחרי ישראלביץ שנמכר למכבי), אבל יחד איתו הוא הביא את הבלם הזר והקשר האחורי של היורדת, זאת שספגה הכי הרבה שערים בעונה קודם. בזמן אמת זה נראה שהוא דואג לטאלנטים שלו (הכניס סעיף בחוזה שמכירה שלהם תהיה לכיסו הפרטי) ולא להפועל.
זה היה גוטמן שלקח את השחקנים המוכשרים אך לא מוכחים האלה, יחד עם כשרונות שלא הצליחו בשומקום אחר כמו ורמוט שכטר, קנדה ולאלהוהפך אותם לדאבליסטית.
לראיה- אף אחד מהשחקנים של הדאבל לא ממש הצליח בשומקום אחר

אזי 10 בינואר 2016

אני לא מאוד זוכר את העונה הקודמת לזה, אבל אני מסכים שגוטמן עשה מהסגל שלו הרבה יותר ממה שהוא ויצר יש מאין.
סתם הרגשתי צורך להקניט :)

גיא זהר 10 בינואר 2016

לא שאני מזלזל בגוטמן ומסכים בגדול אבל שני תיקונים: שכטר בהחלט הצליח עם נתניה קודם, אם כי לא באותה מידה. זהבי ואניימה (וגם נאתכו ששיחק עונה וחצי עם גוטמן) בהחלט הצליחו גם במקומות אחרים

עדי אבני 10 בינואר 2016

שכטר היה נחשב ככשרון לפני כן, אבל גם כזה שכבש בשיאו 7 שערים בעונה, שמאמנו מתיאוס אמר עליו שלאירופה הוא יגיע רק כתייר, וככזה שמכבי העדיפו את יובל אבידור על פניו. סדר גודל של שובל גוזלן ע
אם תרצה.
נאתכו וזהבי אכן הצליחו מאוחר יותר, אבל לא נחשבו בזמן אמת לברגים חשובים בדאבל של הפועל. שכטר, ורמוט, דה סילבה, אניימה, ואפילו בן דיין עם 12 שערי ליגה נחשבו אז שחקנים חשובים מהם.

גיא זהר 10 בינואר 2016

שכטר לא הגיע לאירופה רק כתייר? אני חושב שלהשוות את שכטר של נתניה לשובל גוזלן זה קצת עלבון (לגוזלן כמובן). בכל זאת היה בורג חשוב בפעמיים מקום שני. שכטר, פרט להתפרצות בעונת הקיזוז, לא היה סקורר, בטח לא בשיטה של מתיאוס את עטר. חוץ מזה אני מסכים שגוטמן שדרג את הפועל ושבכלל הוא מאמן מצוין. הבעיה שהוא בלתי נסבל.

Comments closed