מה קורה כשצב נוסע במרצדס – תשובה לגיל שלי

אני מצטער, עכבר כדורגל גדול אני לא , צר עולמי עולם נמלה והכדורגל הישראלי הוא בשבילי העיקר, פה ושם אני מקנח בליגת האלופות, משחקים גדולים מהליגה האנגלית והספרדית , קצת נבחרות , אירועים גדולים וערוץ הגולד.

טוב, אולי לא עכבר כזה קטן, אבל לליגה האנגלית השנייה אני לא מגיע, ככה שבאמת שאין לי מושג כמה טוב החלוץ החדש של מכבי, אין לי מושג מי התעניין בו והאם במחיר הזה הוא גניבה או פלופ.

נחכה, נראה, נחכים.

אנחנו אולי ישראלים ולא גדלנו בתרבויות עילאיות אבל ראינו כבר מספיק נפילות.

*

אני גם מצטער שהניהול בהפועל לא מתקרב לניהול במכבי, גם פה אין לי ויכוח, מכבי מנוהלת טוב בהרבה , אבל האם היא מנוהלת הרבה יותר טוב מבאר שבע ? לא יודע, עושים שם בדרום עבודה לא רע בהרבה פחות כסף.

אז שימו את הניהול בהפועל בצד, שימו את הצעיפים במגירות ונסו לדבר במאקרו.

*

מכבי של קרויף הלכה להתמודד בשלב הבתים עם פאבלו בשער וחביב אוחיון כגיבוי, אני בהבנה בסיסית שלי את הענף חושב שזו טעות, שזה מסוכן מדי, שאומנם במבחן התוצאה זה הצליח, אבל פציעה קלה או אדום היו מביאים לתוצאה אחרת.

אני חושב שלתת לברק יצחקי במצבו את החוזה שקיבל בקיץ זה לא חוכמה כזו גדולה, אני חושב שבן בסט ו-ורמוט אלה רכישות וחוזים בסכומים גדולים וטעויות במבחן התוצאה.

גם גארסיה היה כנראה צריך להיות משוחרר ובכלל הזרים של מכבי היום לא כאלה מציאות (ועדיין לוקח להפועל את כולם…).

*

אבל אני גם יודע שמנהל מטבעו הוא חיה מוזרה , מנהל קם בבוקר ומקבל החלטות ורובם סבירות, חלקם טובות, חלקם לא , מנהל טוב זה מישהו שיודע לייצר תמהיל טוב יותר של החלטות מהמקבילה שלו ומנהל שופטים על העסק שלו.

אני בהחלט חושב שקרויף הוא מנהל עם תמהיל טוב וביחס לאפשרויות שיש לו עושה ומביא תוצאות.

אבל אני לא חושב שקרויף רואה משהו שאנחנו הלבנטינים לא רואים, שיש לו תוכנית סודית ומאחוריה תוכנית מגירה עוד יותר סודית.

הוא קם בבוקר, מתמודד עם השוק בכלים שיש לו (ויש לו) ובמבחן התוצאה העסק די מצליח ולבוסים שלו יש שביעות רצון לא קטנה אז כנראה שזה עובד. אבל כשגיל טוען – " שג'ורדי ידע שהחתמות של שחקנים בינוניים לטווח ארוך, יבואו על חשבון החתמות טובות יותר שיוכל לעשות בהמשך.", זה לעשות מהטרגדיה אידיאולוגיה – מכבי של השנה ואמר את זה פאקו, ואמר את סלבישה וכנראה אומר את זה בוס , לא מספיק טובה לציפיות שלה, היא לא עמוקה מספיק והתלות שלה בזהבי גדולה.

ואם אחרי שכמה בכירים אומרים את זה ואם אחרי ניסיון ללכת על אסטרטגיית "הישראלים הכי טובים" יש שינוי קונספטואלי , זה לא אומר שהצב ניצח את הארנב, אלא שאולי הצב הסכים סוף סוף להיפתח לביקורת.

*

וזה מה שאני חושב – אני מניח שקרויף הבין שבאר שבע היום ואולי מחר עוד קבוצה מסוגלת לתת לו פייט בזכות בחירה נכונה של זרים והסתפקות בישראלים שמכבי לא לוקחת, אני חושב שבשוק הישראלי המוגבל בכישרון, הטובים באמת ישחקו בחו"ל (וזהבי הוא יוצא מהכלל שאינו מעיד על הכלל) ובמעגל הכישרון השני אין הבדל גדול בין האפשרויות – לכן תשלום פרמיה מוגזמת על ישראלים הוא תפישה מוטעית ואם אני מבין את הכיוון שמכבי מכוונת אליו, הן בניסיון להגדיל את שוק הזרים, הן בניסיון להשביח את הטיפול בנוער אז אני חושב שהבינו שם שהדרך לפרוץ דרך זה דרך הזרים ולגדל בעצמם את הסגל הישראלי התומך.

אני חושב שבאר שבע עושים את זה נכון ושהזרים שלהם טובים וכמה שקשה לי להודות בזה, אני חושב שטביב הבין את זה מצוין ובנה תלכיד של ישראלים זולים וזרים מעולים.

ובזרים קרויף עבד עד היום באסטרטגיה אחת ,דומה מאוד לאורי אלון והיום הוא כנראה מתקן.

לכן אני מניח שנראה במכבי זרים מאוד יקרים לצד ישראלי או שניים מאוד בכירים וכל השאר בתמהיל של ישראלים בכסף סביר – זה שינוי פרדיגמה ואולי עוד מוקדם לקבוע שזה אכן שינוי .

אבל אם זה שינוי, זה בטח לא היה חלק "מתוכנית סודית" שאף אחד לא ראה.

רק מנהל טוב שיודע לתקן בזמן.

כשהווירטואוזיות מסתירה את הגאונות
לא כולל קטמון - שחר בר

77 Comments

גיל שלי 26 בינואר 2016

יניב, אני לא חושב שקרויף גאון שטווה תכניות סודיות. אני חושב שבדיעבד עדיף היה לחכות לינואר כדי להתחזק, ולא להתפשר בספטמבר על שחקנים פחות טובים.

יניב פרנקו 26 בינואר 2016

למה? ההזדמנויות בינואר יותר טובות ?

rami 26 בינואר 2016

עבור באיירן ארסנל וצלסי לא, עבור מכבי כן (ואני מניח שהופעה בשלב הבתים לא מזיקה להגדלת ההיצע).

יניב פרנקו 26 בינואר 2016

תזכירו לי מה היה החיזוק של מכבי בינואר הקודם (לא כל ינואר יש פריצה וזהבי) – לכל חלון יש הזדמנויות אחרות.

אריאל גרייזס 26 בינואר 2016

אולי בדיעבד היה עדיף – אבל בטח שג'ורדי לא ידע את זה.
וחוץ מזה, איך בדיעבד היה עדיף? אולי אם היה מגיע חלוץ באמת טוב אז מכבי היתה מוציאה כמה נקודות בשלב הבתים בליגת האלופות? אולי היא היתה עכשיו מובילה ב-6-8 נקודות על באר שבע וסוגרת את סיפור האליפות? לא הבנתי איך בדיעבד זה היה עדיף כשאף אחד לא יודע מה היה קורה אם היו עושים רכש אז

פה איתמר 26 בינואר 2016

+1
מסמפט מכבי ועדיין מסכים עם אריאל ומסכים עם פרנקו,
חושב שגיל שלי יורה חץ וצובע את המטרה בדיעבד.
מסכים שהיתרון הגדול ביותר של מכבי הוא היתרון הכלכלי ובו תלוי הכל. הא ותו לא.
זוכר את המחמאות לשחר "הנשיא הראשון" בימים ששלט בליגה,
זוכר את ההתרפסויות לגאידמק.

גיסנו 27 בינואר 2016

כנראה שהוא בעיקר הימר על זה שמה שיש לו מספיק בשביל להעפיל לליגה האירופית ולקחת אליפות בארץ ולכן לא רצה להשקיע בסגל יקר ורחב מדי בלי עונה אירופית ביד, וכמובן שליגת האלופות שוב טרפה קצת את הקלפים. אם מכבי לא עוברת את באזל, אני בספק רב שהיו מביאים את ראיקוביץ' למשל.
וכשהסוכן יכול לספר לך על קבוצה שהיא "שיחקה השנה בליגת האלופות" – אני בטוח שלהרבה שחקנים זה מספיק, והמאזן שהושג בעונה הזאת לא מהווה ממש שיקול, וגם אם כן השכר הנדיב מפצה על זה.

וכן הכסף הוא מרכיב חשוב – אבל לסדרי גודל שונים דרוש ניהול שונה. יכול להיות שיש לך אחלה של נחנות רהיטים, אבל זה לא אומר שאתה יכול להיות מנכ"ל איקאה.

יוסי 26 בינואר 2016

*זהבי הוא היוצא מהכלל ה-מעיד- על הכלל*
אם הוא לא היה מעיד על הכלל, אז אין סיבה לציין אותו.

יניב פרנקו 26 בינואר 2016

אני חושב שהנחת העבודה היא שהישראלים הטובים ביותר ישחקו בחו"ל – אבל אי אפשר התעלם מהעובדה שזהבי שהוא בין 3 הישראלים הטובים של הדור משחק בארץ.

Lord Anthony 26 בינואר 2016

זה רק מעיד על מצב הדור. זהבי משחק בארץ לא רק בגלל שטוב לו במכבי אלא גם בגלל שהאופציה שלו באירופה לא כאלו מלהיבות.

קפטן קוקי 27 בינואר 2016

זהבי לא בגיל ולא בסטטוס שיצדיק הליכה לגראסהופרס למשל. גם לא ויטסה ארנהיים או איזה קבוצת תחתית בבלגיה (גם לא קבוצת צמרת).
יש לו פה מעמד, יש לו פה משפחה, הוא כבר חווה את ה"חוויה האירופית". הוא מקבל יופי של כסף ויופי של כותרות עולמיות.
פרנקו – אני לא מקבל את הנחת היסוד. תראה למשל את מוחמד גדיר – חתם ל4 שנים בלוקרן ולא שיחק משחק אחד לדעתי. עכשיו הוא כבר רוצה לחזור. אז הוא אחד מהשחקנים הטובים בליגה? היה כזה כשיצא? יהיה כזה כשיחזור?
בודאי שלא.
המציאות היא שלשחקנים בדרגי הביניים יותר משתלם לשחק (או יותר נכון "לנסות את מזלם) בקבוצה קטנה בחו"ל מאשר לחכות לחוזה במרבית קבוצות הביניים בארץ (אלו שהן לא ב"ש ומכבי. כל היתר מנוהלות על ידי סוחרי סוסים או שאין להן קהל).
ברצינות, לזהבי אין מה ללכת לקבוצות שהן לא במרכז הטבלה בליגות טובות ומבוקשות. אני שונא את מי שרומז שהוא מעדיף להיות ענק בליגה של גמדים, כי זה פשוט לא נכון. רואים את זה עליו בכל משחק. הוא לא נראה כמו אחד שנשאר כי יש לו הרבה מה להפסיד, אלא כזה שנשאר פה כי יש לו הרבה מה להרוויח. בסוף הוא בוודאי ירגיש שהוא ממצה את עצמו, אבל הוא מעדיף למצות את עצמו במכבי, וזה אומר הרבה.

Lord Anthony 27 בינואר 2016

בקבוצות שזהבי רוצה להגיע אליהן לא רוצים אותו. זה תמצית המצב.
מבחינת אתגר, אף קבוצה בליגה בינונית באירופה לא יכולה לספק לזהבי אתגר גדול משמעותית מזה שיש לו במכבי תל אביב. בשביל אגר כזה הוא צריך להגיע לקבוצה מהחצי העליון של אחת מהליגות הבכירות באירופה, ואלו לא ממש מתחרות על שירותיו.
זאת לא בעיה רק של זהבי, גם ברקוביץ', רביבו ובניון יצאו לקבוצות תחתית, ולא בגלל שהם לא היו מספיק טובים, אלא כי רק קבוצות תחתית היו מוכנות לספוג את זמן ההסתגלות שלהם תמורת ההבטחה לשחקן טוב בהמשך הדרך, וזה בדיוק מסכם את הבעיה של הכדורגל הישראלי שהשחקן הישראלי לא משנה כמה הוא מוכשר ומוצלח לא יכול לבצע את המעבר לליגה אירופית טובה בצורה חלקה.

-גיסנו- 27 בינואר 2016

ובעיקר כשברקוביץ', רביבו ובניון יצאו לאירופה היה להם פער הרבה פחות גדול לסגור על מנת להסתגל לליגות הבכירות

קפטן קוקי 28 בינואר 2016

בדיוק – וכשרביבו ברקוביץ ושות' יצאו לשחק בקבוצות תחתית זאת עדיין היתה גאווה. הם היו הכי מוכשרים והכי טובים בארץ, וברור לגמרי שהיו גדולים על הליגה שלנו.
יותר מזה – הם יצאו לאירופה כשמעט שחקנים ישראלים עשו את זה. היום יש הרבה שחקנים שלא מוצאים את עצמם בארץ (לוטם זינו, גדיר, מרציאנו – יש עוד ים דוגמאות) ויוצאים לקבוצות באירופה, כשהמציאות מראה שתמיד זה מתברר כפלופ. או שהשחקנים לא ברמה, או שלא משלמים, או שהקבוצות בקשיים או אלף סיבות אחרות, אבל צריך לבדוק את האחוזים. לדעתי 2 מתוך 10 שחקנים באמת מצליחים – פשוט כי יוצאים הרבה בלי קשר לכדורגל, לא בגלל שאנחנו כאלה גרועים.
העניין הוא שכשחקן מגיע לאיזו נקודה של תקיעה בקריירה בארץ, פתאום "אירופה זה החלום". הסוכן מסדר לו קבוצה איפשהו בחו"ל, עושים סיבוב של שנה ואז חוזרים בחוזה גבוה לארץ.
המצב הזה מייצר "לחץ" סביב זהבי – כולם יוצאים ורק הוא מעדיף להישאר פה. אז ברור שזהבי לא ילך למוסקרון או ל פצ טון. כי הוא כבר היה באירופה, וכי קבוצות כאלו לא יציבו לו אתגר גדול יותר ממה שיש לו פה. זה לא דבר רע, זה דבר ט ו ב

יואב 26 בינואר 2016

מכבי הבינה מזמן את חשיבות הטיפול בנוער. היא כרגע הולכת לממש מהלך (אנשי מקצוע זרים בנוער) שנרקם כבר מזמן. מכבי מבצעת את המהפיכה שלה בשלבים. וכך נכון לעשות.
בקשר לזרים, כבר על נוסא שולם סכום גדול. ובמסגרת הסגל שלה שרץ כבר כמה שנים ובהצלחה(חלקו הגיע עוד לפני יורדי), היה נכון להביא זרים משלימים. רק שלא נטעה, מיטרוביץ עולה בהרכב של כל קבוצה פה, כולל בש שרצתה אותו. כך שזרים משלימים זה רק ביחס למכבי. נוסא ורייקו הם בוודאי בנקרים בכל קבוצה בליגה כך שאני לא מבין את עניין ״הלא מציאות״.
יורדי מיישם את החזון של מיטש. ומיטש, בלי לשים לב, כל הזמן קופץ עוד מדרגה קטנה.
לבאר שבע יש את הדרך שלה. אין דרך אחת נכונה בכדורגל וכל הכבוד לה. לא מתחלף איתה בכלום, בוודאי לא בבעל הבית ובאנשים שמאיישים את שדרת הניהול. ובטח לא במחלקת הנוער.
בוס הובא כדי לבנות את השושלת הבאה. שני חלונות מאד מעניינים יהיו לנו. לבוגרת ולמחלקת הנוער.
סך קבלת ההחלטות של יורדי-טובה מאד.

yaron 26 בינואר 2016

גילוי נאות – אני אוהד מכבי :-)
ו אני גם מודה שאין לי רבע טענה לקרויף.
א ב ל,
אני מסכים שלא מדובר כאן על נצחון הסבלנות אלא יותר על נצחון הגמישות ו הדינמיות (וזה באמת רק במידה וננצח).
קרויף עשה לא מעט טעויות בשנים האחרונות וכל שהזמן חולף הנזק מצטבר… וורמוט, בן בסט, טב"ח1, פספוס עם לא מעט זרים ועוד. קחו את כל הכסף הזה, תקנו את כל הטעויות למכבי נלחמת על מקום שלישי האלופות :-)
אבל זה קורה רק בעולם דמיוני שבו מנהלים לא טועים לעולם… הם פוגעים בול עם כל שחקן וכל מאמן, תמיד.
עסקי הכדורגל כמו מסחר והשקעות בבורסה מחייבים יכולת לזהות טעות בזמן, לצאת מהטרייד (בהפסד!) ו לעבור לטרייד הבא.
לפחות עד היום קרויף הוכיח שיש לו את זה בגדול.

גורביץ' 26 בינואר 2016

זה פחות או יותר גם מה שאני שאמרתי בפוסטים קודמים, אבל עדר מתלהמי מכבי התנפל עליי –
אם ג'ורדי היה מצמצם את הרכישות / חוזים המנופחים של הישראלים, כמו – בן בסט, וורמוט, יצחקי, והיה ממקד את התקציב בשניים-שלושה זרים תותחים, הוא היה יכול להגיע לזרים ברמה של אלה שמשחקים בבאזל, ואז אללה יוסתור על שאר הליגה, ומכבי לא היו צריכים ליפול ברחבה בשביל להשיג נקודות במשחקים שהם לא מבקיעים עד הדקה ה-50.
אבל לצערי, לגבי – " אני לא חושב שקרויף רואה משהו שאנחנו הלבנטינים לא רואים", אני לא מסכים. הוא כן רואה, בהרבה החלטות, האחרונה שבהם בהחתמה של בוס שלדעתי תביא להם אליפות השנה, בניגוד לשחר שהיה מתפשר על איזה רוני לוי ומאבד את ההגמוניה.
כל עוד קרויף מקבל החלטות במכבי הם ימשיכו לשלוט.

yaron 26 בינואר 2016

נכון, אבל כל הדיון כאן הוא דיון על "בדיעבד".
בלי להתייחס לסכומים (וזה "בלי" גדול), ההחתמות של בן בסט ווורמוט נראו נכונות בזמנן (בטח כשלזהבי היה סעיף יציאה), וגם יצחקי בחוזה המשודרג מטה הוא יופי של שחקן.
לדעתי הטעויות היותר רציניות הן דווקא בהגנה (גם טב"ח1 וגם קרלוס), וכן, גם האיחור בהחתמת חלוץ ברגע שפריצה עזב וכשהיה ברור שבן בסט זה לא מה שחשבנו.

אזי 27 בינואר 2016

אתם מדברים על לחתוך 5 שחקנים, ששילמו להם הרבה כסף *כי חשבו שהם טובים*
ולהביא במקומם שני שחקנים *שחושבים שהם טובים מאוד*

תבינו שבסוף, יושב בנאדם שמחליט אם שחקן מתאים או לא, ואם האדם הזה טעה עם בן בסט, אין סיבה שהוא לא יטעה עם שחקן יקר יותר.

לא הכל כזה פשוט כמו שמתארים אותו. זה לא ששחקן שעולה כמו פעמיים יצחקי יהיה טוב ממנו כפליים.
לא תרוויח כלום מלהביא שחקן במחיר כפול מיצחקי שיתן את אותה התפוקה.

יואב 27 בינואר 2016

יורדי פגע עם טיבי, ראדי, קרלוס, פריצה, זהבי, דסה, מיטרוביץ, טבח ועוד…
כולם אבני יסוד של השושלת.

yaron 27 בינואר 2016

אני לא מדבר על לחתוך 5 ולהביא 2, אני מדבר על כך שכשאתה לוקח כ"כ הרבה החלטות אתה תטעה בחלק מהן והשנה נראה שהצטברו מספיק טעויות בשביל שנרגיש בזה.
בהגנה הבאנו את טב"ח1 והארכנו חוזה לקרלוס.
בהתקפה נפרדנו מפריצה והמשכנו עם בן בסט.
המשכנו עם מיטרוביץ', שחררנו את ראדי ולאזולאי לקח (ולוקח) זמן להיכנס באמת לעניינים.
לדעתי אלה הטעויות שאנחנו "מרגישים" כל משחק.
וורמוט הוא טעות כלכלית אבל לא גורם נזק. יצחקי לדעתי יופי של שחקן בחוזה המונמך וראדוניץ' היה הימור עם סעיף יציאה.
א ב ל, השנה בגלל ליגת האלופות וב"ש שעלתה עוד מדרגה צבר הטעויות הזה מורגש יותר מבשנים קודמות.
ההבדל הגדול בין קרויף לכל השאר זה שהוא מודע ומודה בטעויות ובמקום להינעל מתקן ברגע שאפשר.

אזי 28 בינואר 2016

מסכים,
התגובה שלי היתה יותר לגורגביץ'

דביר 29 בינואר 2016

בן בסט זה לא טעות. בדיעבד זה לא יצא טוב, אבל בשום אופ זה לא טעות ניהולית. שחקן נבחרת ישראל שמשחק בליגה הצרפתית ויחסית סבבה שם, אני קונה בכל יום. אי אפשר להבין למה הוא לא מצליח, אבל כישלון ניהולי הוא לא

Lord Anthony 26 בינואר 2016

ההשוואה לבאר שבע קצת מציקה לי, ולא בגלל שאני מזלזל בבאר שבע, אלא בגלל שהמטרות של שתי הקבוצות לא זהות. המטרה של באר שבע היא לקחת אליפות ואחרי זה אלוהים גדול, בגלל זה באר שבע בנויים במיוחד לליגה הישראלית ולא מצליחים לעבור סיבוב באירופה. שוב אין פה ביקורת, בבאר שבע הבינו שהמשאבים שלהם מוגבלים והם מרכזים מאמץ בליגה, וכל המערכת מתכווננת לפי המטרה הזאת.
מכיוון שמכבי נמצאים בשלב שהם כבר חושבים על יותר מהזירה המקומית המודל של באר שבע לא מתאים להם, לכן גם אי אפשר להשליך מההצלחה של באר שבע לגבי מכבי.

אורי 26 בינואר 2016

עם כל הכבוד לעבודה היפה בב"ש (בלי ציניות), אין להם שלוש אליפויות, גביע, ליגת אלופות והעפלה משלב בתים באירופה
יש להם מקום שלישי ושישיה ברשת בגמר גביע
וגם אם יקחו אליפות אחת, ביג דיל, גם ק"ש לקחה אליפות ויונייטד הגדולה הפסידה אחת מכל שלוש אליפויות ועדיין הייתה במועדון מס.1 באנגליה משך עשרים שנה

שלו 26 בינואר 2016

אני חושב שמדיניות הרכש של מכבי היא לקנות שחקנים טובים.
כשזה יוצא בקיץ טוב כשזה יוצא בחלון החורף גם טוב.
כשאין חיזוק להגנה זה לא כי יורדי לא מבין כי אם הוא לא מוצא משהו יותר טוב משמעותית.
הוא בטח לא שמח ליפול בזרים.
לגבי באר שבע, הם מתייצבים להיות מעמד בפני עצמם, עד שחיפה תתאושש הם יהיו המתמודדת על התואר.
בית"ר היא ההתחלה של הליגה בינה ובין המקום השמיני אין הבדל כזה גדול וכשטביב יסיים את הסיבוב שלו היא תהיה מרוקנת כמו עליה כ"ס וכל שאר האקסיות שלו.

עומר 26 בינואר 2016

שמע יניב, הטורים שלך הם תמיד אופטימיים מאוד ביחס להפועל, וסקפטיים בקטע של "אם הייתי אוהד מכבי הייתי טיפה מודאג" ביחס למכבי.
לא יודע, כבר שלוש וחצי שנים שאני (אוהד מכבי) מאוד מבסוט מהמצב, בשני הצדדים של העיר.

ארז 26 בינואר 2016

לא יודע מה קראת כאן.
במשפט אחד זה "יש לכם קבוצה והנהלה מצוינים, לא צריך לעשות אידיאליזציה לקיים".
מה שכתבת זה משהו אחר.

ניב 26 בינואר 2016

אבל ארז יש משהו במה שעומר כותב.
יניב מסביר כל החלטה (הוא חלק ניכר) מההחלטות של הפועל, כהחלטות טובות והגיוניות במנותק ממבחן התוצאה הסופי (הן נכשלות בדיעבד, כפי שרבים צופים מראש). ומין העבר השני טוען כלפי ההחלטות של מכבי (כפי שאני מבין את הטיעון), שהן לא מוצלחות כשלעצמן בהכרח אלא רק במבחן התוצאה.
שלא יובן לא נכון, העובדה שמכבי קבוצה עשירה יותר ומצליחה יותר בזמן הזה ללא ספק משפיעה על מבחן התוצאה ולהיפך.
אבל, צפוי שבנאדם שמתבטא בזהירות רבה כל כך במקרה אחד, יתבטא בזהירות מתאימה גם במקרה האחר.
במחשבה שנייה, יניב פרנקו כמו גיל שלי מושפעים מהעובדה שהן אוהדים של קבוצות כדורגל יריבות, לתפישות שלהן יש השפעה על ניתוח קבלת ההחלטות של קבוצתן והקבוצה היריבה (לפני ובדיעבד).

מה שחשוב שתענוג לקרוא את שניהם כי הם רהוטים, ידענים ויודעים לבנות טיעון וכיף גם לקרוא ולהשתתף בוויכוחים לפוסטים עצמם..

ניב 26 בינואר 2016

אלוהים אדירים, קראתי עכשיו את מה שכתבתי בפעם השנייה, חבל שלא עשיתי את זה לפני שפרסמתי..

ארז 27 בינואר 2016

סמיילי. הנייד שלי מחליף לעתים בין חיוך ללא חיוך, אז אני הולך על בטוח.

עומר 27 בינואר 2016

היי ארז,
אני מבין שהתגובה שלי יצאה פבלובית, מצטער על כך.

ארז 27 בינואר 2016

הי עומר,
אין על מה להצטער. בשמחות.

מכביסט 27 בינואר 2016

+1

גיסנו 27 בינואר 2016

מה הסתירה בין תכנית לטווח ארוך ושינויי תפיסה על הדרך?
הקו המנחה או "תכנית האב" מותווים ברמה גבוהה יותר, וברמה הנמוכה יותר יש יותר מקום לתמרון כדי להשיג את המטרה הגדולה. ולפעמים כשאתה עובר שלב בתכנית, השלב הבא דורש יותר השקעה. לא רואה סתירה בין מה שגיל אומר למה שפרנקו אומר. אני גם לא רואה את שינויי התפיסה של קרויף כמגרעת כלשהי.
אני גם לא הייתי מזלזל בהחתמות של ראיקוביץ' ואורלנדו סה ובמה שהן עשויות לסמל. כנ"ל המינוי של בוס.
תסתכלו היום על ה MLS – הנרי עבר שם, למפארד, ג'רארד, פירלו, ועוד שלא קופצים לי לראש מיידית. כוכבי על עולמיים, אמנם בשלהי הקריירה, ועדיין כאלה שמפזרים אבק כוכבים ומעלים את הרמה. לפני 10 שנים מי חשב בכלל שאירופאיים יעברו לארה"ב לשחק כדורגל? ואז הגיע בקהאם. בהמון המון כסף. אבל הוא פתח את השער. והיום זה נראה לנו טבעי שכוכבים באירופה לקראת סוף הקריירה עושים קפיצה לארה"ב. וזה היינו הך עם הליגות במפרץ ולאחרונה אפילו אוסטרליה. זה עובד גם בכוון ההפוך – ויש דגמה קרובה יותר – האפקט של ברדה על ישראלים בבלגיה ושל מליקסון על ישראלים בפולין.
ולא, זה לא אומר שאני מאמין שנראה פה עוד שנתיים איזה פיליפ לאהם ואינייסטה לסיבוב פרישה.

ארז 27 בינואר 2016

גיסנו, לדעתי קטאר וארה"ב הן דוגמא שמשרתת דווקא את מי שטוען שכסף הוא הסיבה והיתר מס שפתיים.
תכל'ס, זה לא באמת משנה. תיהנה ממה שיש.

-גיסנו- 27 בינואר 2016

למה?
הכדורגל בקטאר וארה"ב הוא הטוב בעולם? הרי אם זה היה אך ורק כסף, השייחים והאמריקאים יכולים לנפנף את כל אריות אירופה בלי למצמץ. יש להם את היכולת הכלכלית. אבל זה לא קורה, כי עדיין כנראה שיש עוד משהו אחד מעבר לכסף.
והדוגמאות האלו היו בכלל לאיך שחקן אחד יכול לפתוח דלת לעוד הרבה באותו כוון, כתגובה לאלו שטוענים שההחתמות של ראיקוביץ' ואורלנדו סה לא עשויות להוות מפנה הן במדיניות רכש הזרים של מכבי והן ברמת וסוג הזרים שירצו להגיע לכאן.

ואל תדאג אני נהנה :)

ארז 27 בינואר 2016

לקח לי זמן, אבל בסוף הבנתי.
אז כשאתה קורא ששחקן בחר לוותר על הצעות מגרמניה וספרד כדי לשחק בקטאר או בסיאטל, אתה בטוח אומר לעצמך: "פששש, המוחמד/ג'ייק הזה עושה שם חתיכת תהליך. זה לא רק הכסף, זה גם התהליך"…

-גיסנו- 27 בינואר 2016

חשבתי שיש טעם לנסות להסביר לך למה באמת התכוונתי, אבל זה יפה איך אתה מערבב חצאי משפטים שלי כדי לעוות את כל מה שאמרתי, וככה לנצח בויכוח למרות שהצהרת בריש גלי למטה כמה אתה נגד זה ובעד דיון ענייני.

ארז 27 בינואר 2016

א. הדברים שלי היו מחויכים. זה נראה לי כל כך ברור שלא טרחתי להוסיף :)
ב. דיברתי על ארה"ב וקטאר בלבד כי עליהן דיברתי גם בתגובתי הקודמת. לכן, מבחינתי, לא הייתה כאן הוצאה של דברים מהקשרם.

אני אכן בעד דיון ענייני.
לא הייתה לי כוונה לסלף, לנצח או להעליב אותך. אם חשבת או הרגשת אחרת, אני באמת מתנצל.
יותר מזה, את הרגישות ל"עוולות" של התקשורת או של אוהדים אחרים, שאני רואה אצלך לא פעם, הכרתי גם ממני, ולכן לא פעם אני אומר לך דברים שאני אומר לעצמי. בקיצור, מבקש שתיתן לי קרדיט שאני מתקשר איתך בצורה חברית ולא מתנצחת.

-גיסנו- 27 בינואר 2016

אוקיי, חוק פו, קורה, קיבלתי :)

נתתי את ארה"ב וקטאר כדוגמאות לשני דברים:
1) שחקנים גדולים מגיעים לשם רק בשלהי הקריירה למרות שיש אופציה לשכר גבוה מאוד ברמת תחרותיות נמוכה. ועדיין הכוכבים לא נוהרים לשם בהמוניהם כשהם בשיאם. כלומר: כסף הוא שיקול שמפתה שחקנים אבל הוא לא היחיד. שחקנים שעתידם או לפחות חלקו לפניהם, יתחילו להגיע למקומות שלא היו בהם בעבר, קודם כל אם ישלמו להם יותר אבל גם אם הם מאמינים שבכל זאת יש להם סיכוי להתקדם הלאה.
2) בעבר שחקנים לא היו מגיעים למקומות האלה גם לא בשלהי הקריירה. לא זוכר מי היה הראשון שהגיע לאמירויות למיניהן בשלהי הקריירה, אבל במקרה של ארה"ב אין ספק שדיוויד בקהאם היה פורץ הדרך, הסנונית הראשונה. ואז גם תיירי הנרי נסע לארה"ב, ופתאום יותר ויותר שחקנים רואים את זה כאופציה לסוף הקריירה. מכאן אני אומר שלא צריך לפסול על הסף את זה שההגעה של ראיקוביץ' יכולה להוות פתח לשחקנים במעמד ובמחיר שלו לשקול את ישראל בכלל ומכבי בפרט (נכון לעכשיו) כאופציה רלוונטית גם בתחילת-אמצע הקריירה, מקצועית וכלכלית.
3) לא היה שום דיבור על דרך או תהליך בהקשר של מדינות אלו. לא יודע מה קורה אצלם. בלי קשר לארה"ב וקטאר אני לא חושב שיש סתירה בין שינוי קונספציה לתהליך. זה ששינית את האמצעי לא בהכרח אומר שגם שינית את הכוונה.

קורא בין השורות 27 בינואר 2016

אני מעדיף מנהל גמיש שקורא את המציאות על פני גאון שמתעלם ממנה. אני חושב שג'ורדי מםגין גמישות אבל גם מספיק עיקש כדי לתת הזדמנות לרעיון/תפיסת העולם שהיתה לו להתממש, כאשר דברים התחילו לחרוק הוא משנה מגמה ועדיין עושה רושם שהוא לא נמהר (תמיד מחכה לעיניים האחרונים של החלון) סך הכל, אין תלונות!
אני חושב שעניין הישראלים די הוכיח את עצמו בהתחלה אבל עכשיו גם ישראלים שג'ורדי האמין בהם לא מבצעים כבר זמן מה את קפיצת המדרגה הנשארת (עמב"ה) ממשיכים להאשים את המאמן (בן בסט כבר שלושה מאמנים שונים, מאמין שבקרוב ארבעה) לא מוכנים להתאמץ (וורמוט אם נשפוט לפי התגובה האחרונה של זהבי) ואולי גם לא כ"כ יכולים (יצחקי) אז עוברים להשקיע הזרים
ממש מקווה שישקיעו בפיתוח של שחקנים הנוער… לא זכורה לי הודעה רשמית על מינוי מאמן זר כזה או אחר למחלקה… רק רב סרן שמועתי באתרים השונים

שאלה, לאן נעלם יואב זיו??? האם יתכן שאחרי כ"כ הרבה זמן כברירת מחדל לבעיית המגן השמאלי כבר מאמן שני ברצף מתעלם מקיומו (לא שאני חושב שיואב זיו הוא הפתרון, סתם מסתקרן איפה החביאו אותו)

איתן 27 בינואר 2016

שהתחלת לדבר על כדורגל אנגלי ואפילו ליגות נמוכות ,מצאתי עניין בכתבה,אחר כך שהבנתי שמדובר בעוד כתבה על מכבי ת"א. שגם ככה כל הכדורגל בארץ מתעסק במכבי תא ,אז כבר השתעממתי וזנחתי את הכתבה,הליגה בישראל חסרת שיוויון ,חסרת בידור וחסרת עניין,נגועה בתקשורת צהובה ועסקנים.
כמה כבר עניין יש בליגה שיש קבוצה שלקחה 3 אליפויות ברצף וגם השנה כנראה תיקח אליפות איזו קבוצה יכולה להשתוות למכבי מבחינת סגל ותקציב.
אם מכבי לא תיקח אליפות אפשר להאשים את מכבי בכמה שהיא הייתה חלשה ולא כמה היריבות היו טובות
שלמכבי שחקן 3 דרגות מעל הליגה,ובעולם מתוקן הוא היה מחפש לעצמו קבוצה אירופית שתוכל לקדם אותו כמו שהיה עם ברקוביץ בניון,רביבו,רוזנטל….אבל הכי טוב להיות נעול בכלוב של זהב
זה כבר מתחיל להזכיר את הפראלימפיקס-ש(מכבי)אדם נורמלי שמתחרה מול יריבים נכים או מוגבלים.

הנה זה בא : קללות של אוהדי מכבי בעוד 3,2,1—>

ניב 27 בינואר 2016

אתה עושה עוול לבאר שבע..

בלייק 27 בינואר 2016

אז אם הבנתי אותך נכון, אתה בעצם קראת לשחקני הפועל נכים?

סמובר 27 בינואר 2016

1. לגבי מה שכתבת על תקשורת צהובה – זה פשוט שיקוף של המציאות. תקשורת זה ביזנס, מכניס כסף. מסקרים את מה שיש לו ביקוש. למכבי יש ביקוש. שמים כתבה על מכבי> יש הרבה כניסות> הרבה הקלקות על פרסומות> כסף לכיס של בעל האתר. רוצה כתבות על הפועל עכו? פתח אתר, תעסיק כתבים תשלם להם. מה אתה רוצה? בכיין.
2. לגבי ערן זהבי – "עולם מתוקן" / "מחפש לעצמו קבוצה אירופית שתקדם אותו" / "הכי טוב.. כלוב זהב". קודם כל ניסה שנה וחצי, לא הצליח, חזר. עכשיו יש לו מעמד והשפעה, חוזה חלומי, ומשפחה שגדלה בארץ. טוב לו. בארסה לא תיקח אותו, ולא בא לו לשחק בהאנובר. בכוח? מה בדיוק אתה רוצה? לא מובן
3. לגבי חוסר שוויון – גרמניה – באיירן, צרפת – פריז סן זרמן, יוון – אולימפיאקוס, ספרד – בארסה/ריאל, סקוטלנד – סלטיק, איטליה – יובה, אייאקס/ פ.ס.וו, קרואטיה – דינמו זאגרב, פורטוגל – פורטו/בנפיקה וכו'. מה אתה רוצה בנאדם?

איתן 27 בינואר 2016

לגבי התקשורת וחנפני החצר.שמסקרת את מכבי זה פשוט אוננות, ממש מגעיל שהתקשורת בוחרת להאדיר את מכבי ואת המותג מכבי, שגם אף אחד לא יכול להתמודד איתה כלכלי….מעט קבוצות החתימו שחקן במיליון אירו, אז מכבמ החתימו שחקח ב4 מיליון..
גם בושה ששחקני בית של היריבה הכי גדולה הפועל לא ממצמצים פעמיים לשק דולרים/אירו.
צריך לבטל את הגבלת הזרים.מסתבר שעם הגבלת הזרים הכדורגל רק הלך אחורה.ובהעדר תחרות לא מעט ישראלים לא מתאמצים כי יודעים שחולצת ההרכב תהיה שלהם…ויש את הטמבל שמוכן לשלם משכורות הזויות וליצור את הבועה-כמו בתקופת גאידמק. אני לא מאשים את זהבי אלא גולדהאר..
לא בכל מדינה יש פער כלכך גדול כלכלית בין הקבוצות .זה אימפריאיזם ואני מתנגד לזה.
לכן אני כלכך שמח שיש תחרות ודרמה השנה בליגה האנגלית

וגם אוהדי מכבי הבינו את הפערים העצומים בין אירופה לישראל. ושמכבי במקרה הטוב היא ברמה של קבוצה מקום4-6 בצמפיונשיפ באנגליה

ומשל לפוסט זה : למה הכלב מלקק את ביציו, כי הוא יכול. כל עוד אין תקרת שכר או דראפט כמו בנבא לא נראה את תחיית הכדורגל הישראלי.
אז אני לא מצפה שיבינו אותי האוהדים הפנאטים של מכבי,אלא אוהדים שאוהבים כדורגל

יואב 27 בינואר 2016

איפה היית כשחיפה לקחה שבע מעשר? נו שויין.
תקרת שכר. עוד הפלצה שלא קיימת ביבשת לה אנחנו שייכים.
מיטש רחוק מלהיות טמבל. הוא ברבע שעה עושה את מה שאני ואתה מרוויחים בשנה. טמבל הוא לא. יש אחלה תחרות השנה. בש יריבה מעולה.

גדי 27 בינואר 2016

האמת שיש פה הרגשה של שער 11.
יש פה שני כותבי טורים מרכזיים שהם מכבי ועוד להקת מעודדים.
קשה בכלל לתת ארגומנט שסותר את העובדה שיש עולם מחוץ לקרית שלום שיש בו משהו טוב מבלי לחטוף הקנטות על ברדה, בוזגלו הצ'וקר ואלונה שמבוססת את הכסף של בעלה.
כי אם זה לא מכבי תל אביב זה חייב להיות גרוע ונחות.

לא מבין למה האנשים הקובעים פה שחלקם חברים שלי מהעבר ואני מצפה מהם שיתנו במה רחבה יותר למגוון דעות לא רואים זאת או אולי להפך רוצים שכך יהיה.

גדי הבאר שבעי עם רגשי הנחיתות.

מכביסט שמאלני 27 בינואר 2016

גדי משום מה אתם אוהדי הפועל ב"ש החלטתם להפוך אותנו לאוייבים , תשמע זה ממש מביך לשמוע את אוהדי ב"ש שרים במשחקים "מי שלא קופץ צהוב " , "לכל אוהד מכבי יש בת זונה" , בשורה התחתונה אין לנו אתכם כלום , לא שנאה ספורטיבית ולא פוליטית או משהו בסגנון .

שיהיה לכם בהצלחה, ואני מעדיף שאתם תזכו באליפות מאשר היריבות שלנו (חיפה, הפועל, או בית"ר).

ניב 27 בינואר 2016

גדי יש פה ללא ספק יותר כותבים שכותבים על מכבי ת"א.
בנוגע ליתר הארגומנטים (כלשונך), קראתי שוב את התגובות לפוסט של יניב ואני לא מבין מה אתה רוצה, אין פה התלהמות יוצאת דופן, הטיעון שלך לעומת זאת מנוסח בצורה פרובוקטיבית להפליא (שום דבר טוב מחוץ לקריית שלום וכדומה) וגם לא נכון עובדתית, לצד עקיצות ילדותיות בין אוהדים, לא מעט אוהדי מכבי נותנים לבאר שבע כבוד ורואים בה מתחרה ישירה על האליפות.
בנוגע לריבוי דעות, זה מבורך, בנוגע להקנטה האחרת, סתם נראה כמו חרחור קרב..

-גיסנו- 27 בינואר 2016

אתה תמיד מוזמן לנסות לשכנע את בני או דורפן שיתנו לך פינה קבועה כאוהד ב"ש.
זה אתר בלוגים פרטיים ולא אתר חדשותי כלשהו, אובייקטיביות היא לא אחת הדרישות….מודה שגם לי לקח זמן להבין את זה (הגעתי לפה בתקופה שבה האתר עבד בשיתוף עם ספורט5).

ארז 27 בינואר 2016

גדי,
אני מזדהה עם חלק מהדברים שאתה כותב וחולק את התסכול במידה מסוימת, אבל מציע זווית טיפה שונה.
אני חושב שזה קשור יותר לתרבות הדיון/דיבור/ויכוח בארץ ולשבטיות/מחנאות (שכמעט כולנו לוקים בה).
זה, בשילוב עם העובדה שמכבי שולטת פה כמה שנים (מה שנותן "קייס" לאוהדים שלה) והעובדה שלאנשים יש זיכרון קצר, יוצר כאן בדה-באזר אפקט מסוים ואצלך את התחושה הזאת.

אישית מה שאני עושה זה להגיב/להתכתב עם מי שאני חושב שיש לו רצון ומסוגלות ליצור דיון ולא "לנצח" בויכוח או לסתום לי את הפה (אני רואה אותך כאן כבר לא מעט זמן, מניח שגם אתה כבר מסוגל להפריד).
על אנשים קיצוניים או מתלהמים יותר, בלי קשר לזהות הקבוצה שהם אוהדים, אני לא משחית זמן.

איחלתי לבאר-שבעי הצלחה בהמשך :)

גדי 27 בינואר 2016

אנסה להבהיר.
נתגובה שלי אינה קשורה באופן ישיר לבלוג הספציפי הזה אלא רק ניצול בכדי לכתוב את מה שעל ליבי.
לא הייתה פה שום הקנטה. התכוונתי לכך שיכולים להיות דברים טובים לא רק בקרית שלום.
לגבי גיא זוהר. זוכר שני טורים שלו שנכתבו דרך בלוג של מישהו אחר שהתייחסו לעונת המלפפונים.

לא זוכר שום טור שלא סוגד למכבי תל אביב כדורגל. זוכר דווקא טורים כנגד באר שבע שהיא בלוף, שאלונה פוגעת ברוח הספורט כי מצייצת לפני משחק ומאחלת הצלחה לשופט ולכן היא השטן וכן שהיא אישה רעה כי היא החתימה את ברק בכר מאחרי גבו של שירצקי ופיטרה את אלישע ולעזאזל העובדות.

-גיסנו- 27 בינואר 2016

אתה ממש ממש נובח על העץ הלא נכון.
דווקא כאן איפה שמהללים כל מהלך "קר" של מכבי (ע"ע לא להמשיך עם פאקו, ראיקוביץ'-חואן פאבלו וכד') גם פרגנו לאלונה על המהלך הקר שהיא ראתה לנכון, אם כבר אולי ציינו שהטיימינג לא היה הכי מוצלח.
דווקא כן מפרגנים פה לב"ש, פשוט השנה זו הפעם הראשונה שיש תחושה שב"ש איום אמיתי ולא רק עושה קולות של. ולדעתי גם אתה יודע את זה. ועדיין חובת ההוכחה על ב"ש שהיא מסוגלת לא לקרוס כשספרת החודש בתאריך מתחלפת ל 4. בעיקר על בוזגלו אגב, שבעונות הקודמות נעלם כבר במרץ. וכשברדה יפסיק עם הצלילות המוגזמות אז גם יפסיקו לבוא אליו בטענות.

הציוץ ההוא של אלונה היה הכי רחוק מ"לאחל הצלחה לשופט" במין תמימות שובבה שכזו. נו באמת, גם אתה יודע את זה.

ארז 27 בינואר 2016

אתה קצת מקצין גדי.
אני זוכר לא פעם ביקורות של גור שלי, למשל, נגד קרויף.
בתור אוהד של אדומה אחרת, אני מסכים שעדיין אתם לא מקבלים כבוד של יריבה מסורתית (ולכן גם אתם פחות שנואים וגם פחות מוקנטים…), אבל בהחלט מקבלים הערכה של יריב שקול וראוי מלא מעט צהובים פה.
בשורה התחתונה, די הטרוגני כאן אבל עם רוב צהוב די ברור (כותבים + מגיבים), ולכן באופן טבעי אדומים וירוקים יתקשו יותר לקושש כאן אמפתיה… אני מזכיר לעצמי מדי פעם לקחת את זה בחשבון (ולא לקחת מדי ללב).

בדומה לגיא זהר, אתה (או מישהו אחר שנראה לך מתאים) מוזמנים כמו שהציע גיסנו לכתוב מדי פעם טורי אורח ואולי אפילו למסד את זה בהמשך.
אני אישית מעדיף בתקופה הזאת לקרוא על הפועל שלי כמה שפחות…לא בריא.

בלייק 27 בינואר 2016

כל אחד זוכר את מה שמתאים לו לאג'נדה. אני דווקא זוכר לא מעט פוסטים שיצאו נגד מכבי, נגד מהלך של מכבי. פשפש קצת בפוסטים של דורפן למשל.
אם כבר חיפשת איזון – כמה כתבים שונאי הפועל ב"ש (כאלה שמאחלים לה להפסיד כל משחק) וכמה כתבים שונאי מכבי יש כאן? זה הופך את התמונה ליותר מאוזנת?

D! פה ועכשיו 27 בינואר 2016

וזה דווקא בפוסט של אוהד הפועל? לא ברור לי.

גם יש במה, לא קבועה, של אוהדי ב"ש (גיא זוהר כותב, פה ממש, בבלוג הספציפי הזה).

גדי 27 בינואר 2016

פוסט של הפועל שהופך באופן מפתיע לעוד מופע סגידה.

יניב פרנקו 27 בינואר 2016

זה לא פוסט של הפועל. זה בלוג שלי. אוהד הפועל שאוכל את הלב ומאחל למכבי להפסיד כל שבוע , כל השבוע.
אבל יש מציאות שלפעמים קצת קשה להתעלם ממנה.

אזי 27 בינואר 2016

מסכים לגמרי.
קרוייף הוא מנהל מקצועי מצויין. למנהל מקצועי יש כל מיני תפקידים, אחד מהם הוא להביא שחקנים לקבוצה, בזה הוא פחות מצויין.
הוא כמובן לא "רע", אבל מבין כל היכולות שמנהל מקצועי צריך, לדעתי זו היכולת החלשה ביותר שלו.

אף אחד לא באמת יודע מי זה סה. זה הרושם שקיבלתי.
כל מי שהחליט אם סה (למה SA לא מתורגם לסא?) שחקן טוב או לא, החליט את זה לפני כמות וסדר הגודל של הקבוצות שהוא עבר או שרצו אותו. אף אחד לא נתן את דעתו עליו לפי היכולות שלו.

ראיקוביץ הוא קניה טובה. אמרתי את זה גם כשהיה רע בתחילת העונה.
גם קניה טובה יכולה להתברר ככישלון, אבל להביא שוער שנחשב כאחד שיכול לעלות רמה ולהיות הרבה יותר טוב מכל שוער מוכן שיהיה מוכן להגיע לארץ – זו קניה טובה.
ראדוניץ' זו קניה רעה. שחקן פצוע, חולה, שפרש כבר בעבר. מה יכול לצאת מזה?
בן בסט הוא קניה טובה. כישלון ענק, אבל קניה טובה.
כשבן בסט הגיע לארץ הוא היה בסטטוס דומה לזה של זהבי כשחזר לארץ. שחקן שכיכב בליגה, בן בסט גם כיכב בנבחרת, אבל לא הצליח באירופה. אף אחד לא יכל לחזות את הכישלון שיחזור.
ורמוט לדעתי כישלון כבר שלוש שנים. לא יודע אם אני בדעת מיעוט, אבל לא ראיתי שום דבר טוב שהוא עשה מאז הדאבל של הפועל. רכש רע לדעתי (וזימון נוראי לנבחרת)

סה הוא זר כמו כל זר שמגיע לארץ.
הוא לא שם גדול מדי.
אי אפשר לדעת מה נקבל ממנו.
נקווה שג'ורדי יצא פה ענק.

ארז 27 בינואר 2016

ניתוח מרתק.

-גיסנו- 27 בינואר 2016

מעניין ואני בהחלט מסכים עם הרוב.
אני חושב שבן בסט דווקא הגיע בתור מישהו שכן הצליח בחו"ל, היה חלוץ לגיטימי ומוערך בצרפת לפני העונה בה היה פצוע ברובה.
ורמוט דווקא נתן משחקים לא רעים בנבחרת, מה שנתן תחושה שאולי ככינור שני/שלישי עם שחקנים מוכשרים יותר ממה שהיו סביבו בהפועל בשנה-שנתיים האחרונות, הוא יוכל שוב להציג יכולת טובה.

לגבי סה, אני חושב שהוא פשוט שם קצת יותר מוכר מאשר פריצה או ראדוניץ'. ולדעתי עוד יש לו שאיפות לחזור קצת יותר למעלה. אין לדעת אם יצליח או לא, כמו כל זר, אבל אני חושב שהוא יותר המשך של הקו החדש שנראה שג'ורדי לוקח בהחתמת זרים (אחרי ראיקוביץ').

D! פה ועכשיו 27 בינואר 2016

מסכים. מכל הישראלים בחו"ל, בן בסט, נדמה לי, היה הכי מצליח כשחזר. אפילו מסכים לגבי ורמוט, אם כי חושב שמראש לא היה צורך גדול בו מעבר למחשבה שבגלל היכרות קודמת הוא ישתלב מהר וייתן תפוקה.

לא חושב שסה יותר מוכר מפריצה. מוכר למי? לחובבי כדורגל פולני? לפריצה היה רזומה יותר מרשים אבל הוא היה בגיל אחר לגמרי. אם הוא היה מגיע לפה בגיל 27 אפשר היה לסגור את הליגה עד תחילת שנות ה-2020.

-גיסנו- 27 בינואר 2016

תכלס יש מצב שזה מצלצל לי יותר מוכר ולו בגלל ההבטחה הגדולה שהיה בתחילת צעדיו בבוגרים.
ושמע, למהו קודרו היה רזומה יותר מרשים משל פריצה….;)

D! פה ועכשיו 27 בינואר 2016

D:
לגמרי!

אזי 27 בינואר 2016

גונסלו גרסיה וחאריס מדוניאנין הגיעו כשמות יותר גדולים מאשר סה.

שגיא 27 בינואר 2016

סה, סא… רק שלא יהפוך לסע (מכאן).

yaron 27 בינואר 2016

קרויף מכיר את סה לא מהיום ולא מאתמול. הוא גם ניסה להביא אותו בעבר אבל אז המחיר שלו היה כפול ובלי קשר הוא לא היה מסכים לבוא ובצדק.
אני מתאר לעצמי שב-800,000 יורו זה מה שאפשר להביא.
האם זה אומר שזאת רכישה טובה? כן. האם זה אומר שהיא תצליח? ימים יגידו.
פריצה אומר שהוא הגיע אלינו כמה שנים מאוחר מדי, אבל האם הוא היה מסכים לבוא אלינו שלוש שנים מוקדם יותר באותו שכר???

D! פה ועכשיו 27 בינואר 2016

לא. וגם לא בקצת יותר שכר.

אזי 28 בינואר 2016

סתם בשביל הסדר הטוב
לא התכוונתי שקרוייף לא מכיר את סה, אלא כל מי ששמעתי שמביע עליו דעה (עיתונאים וכו)

עופר כהן 29 בינואר 2016

למיטב הבנתי האוהדים של רדינג כועסים על השחרור של סה, כאילו ממש.

רניב 27 בינואר 2016

רק תזכיר לי מה באר שבע, עם הניהול הלא פחות טוב עשתה השנה באירופה? אז באר שבע הביאו שחקנים ובנו קבוצה וזה לא הצליח. אז אולי בכל זאת צריך לתת קצת יותר קרדיט לקרויף שהחליט שלליגת האלופות יעלה, בשני המובנים, הסגל שסיים את השנה הקודמת.

ברור שעשה הרבה טעויות חלק רק בדיעבד (את ורמוט הביא כשחקן הרכב בנבחרת שניצחה את בוסניה חודשיים קודם…) אבל דווקא ההחלטה לא להתחזק לקראת המוקדמות הייתה מהמוצלחות ביותר שלו במכבי.

יניב פרנקו 27 בינואר 2016

ההחלטה לא להתחזק במבחן התוצאה היתה טובה – כתפישה מושכלת היא עדיין נראית בעייתית.
זה ספורט – לפעמים עושים הכל נכון וזה לא עובד ולפעמים מקבלים החלטות לא טובות וזה עדיין עובד – הדיון הוא לא על ההחלטה אלא על התפישה שעומדת מאחוריה ועל התפישה שמקבל ההחלטה תכנן הכל מראש כך שהכל נפל לחורים הנכונים.

-גיסנו- 27 בינואר 2016

בשנה שעברה רגע לפני המפגש נגד מאריבור ג'ורדי הנחית את בן בסט ואיגייבור. שניים שכבר הצליחו בכדורגל הישראלי וגם קצת מחוצה לו, ועלו לא מעט כסף. זה נגמר בהדחה ואז באו בטענות לג'ורדי על זה שהסגל יקר ועמוס ובשביל מה בכלל אם אין אירופה, ואיזה החלטה איומה.
השנה הוא החליט לא להביא חיזוק עד שהובטחה עליה לשלב בתים כלשהו. הימור מושכל תחת ההנחה שמה שיש יספיק להעפיל לפחות לליגה האירופית. רצה הגורל והקבוצה העפילה לצ'מפיונס עם לא מעט מזל. ואז הובא עוד חיזוק. ומסתבר שההחלטה לא להביא חיזוק מוקדם, הפוך מההחלטה הנוראית מהשנה שקדמה לה, היא הכי גרועה בעולם.

מחזיר אותי לתגובה של עומר (תגובה 8) קצת למעלה יותר. אתה אומר שקרויף אחלה מנהל אבל מנתח כל החלטה שלו כשגיאה איומה שבמקרה עברה את מבחן התוצאה. בהפועל כל החלטה היא הדבר הנכון ביותר לעשות ומבחן התוצאה כבר לא רלוונטי.
אני מבין שאתה רואה את הקבוצות במשקפיים שונים וזה בסדר, וגם מותר להיות לא אובייקטיבי….אבל בחייאת.

גיל ז. 28 בינואר 2016

ליניב.
הייתי שמח לקבל ממך כאוהד הפועל התייחסות כלשהי להתנהלות הכלכלית של הפועל תחת כבירי.
אמנם כבודו במקומו מונח, והוא הצהיר על איתנות פיננסית של 83 מיליון דולר, אבל… כבר היו להפועל בעלים יותר מבוססים (סגול), ונסיון העבר מלמד שגם אם רצונו לבנות משהו שיוכל להמכר בעתיד לבעלים עשיר, הבעלים (העשיר) העתידי לא ימהר לשלם לכבירי על פועלו, בטח שלא להחזיר את ההשקעה.
השנה הושקעו כספים רבים על שחקנים וולפסון, שלא הניבו תוצאות אלא כאוס, משולמים כספים רבים להלוואות שנפרסו שעל כולם כבירי חתום כערב (ואולי גם מני ויצמן), אבל כל עוד בן ארי היה במערכת, יכול היה להיות מישהו שישים את האצבע בסכר, דומה שהיום אין ממש כיוון ברור, וכבירי ממשיך בשליפות כמו במקרה השחקנים מנתניה.
האם אתה לא מודאג מההתנהלות הזו ? אין פה מקרה אלי שגב 2 , קשה לי להאמין שאדם יהיה מוכן לזרוק בשנה 10% מההון העצמי שלו במיוחד לאורך זמן.
איפה העמותה שלכם בכל הסיפור הזה ?

Comments closed