דעתי על "צבא הצייצנים" של ג'ורדי

הסיפור בעיני הוא כזה – נניח ובאר שבע זוכה השנה באליפות וגם בגביע – זה משאיר את מכבי של תקופת ג'ורדי עם 3 אליפויות , גביע, הופעה בליגת האלופות והופעה מכובדת מאוד בליגה האירופאית.

שזה אומר שאף קבוצה ישראלית בנגיד 40 שנה לא השיגה יותר מזה ב-4 שנים.

וכמובן שיש את הסיכוי שמכבי גם תשיג תואר נוסף ואולי אף יותר מזה השנה – מה שבאמת יהפוך את התקופה הזו לקבוצה היסטורית.

אז באמת שכל הכבוד ושאפו.

ונכון שהיו לו משאבים גדולים יותר ותחרות נוחה – עדיין זה המון. יתרה מזו – כל עוד הבעלים במכבי מרוצה ומתעלם מהמאזן החשבונאי בבנק – התשתית של מכבי הנוכחית היא כזו שמספר החתמות בקיץ יהפכו את מכבי למועמדת מספר אחת לזכות בתארים גם בשנים הבאות.

נעשו במכבי הרבה מאוד מהלכים תשתיתיים טובים בשנות גולדהאר.

*

מצד שני גם זכיה של עשר אליפויות רצופות לא תהפוך את מכבי רגל למכבי סל – וגם לא תצמיח פה באזל ישראלית – הפערים מפה ועד באזל ישראלית הם בלתי ניתנים לסגירה – כמות הזרים, האצטדיון שלא קיים, ההשקעה הכספית העצומה, העובדה שישראל היא מדינה מזרח תיכונית המצויה במצב ביטחוני מסוים וכמובן מבנה התחרות האירופאית וכרטיסי הכניסה לליגת האלופות.

אין סיכוי בעולם שמכבי רגל מסוגלת לפתוח פער בלתי מחיק על הליגה המקומית וגם להפוך לכוח משמעותי אמיתי באירופה – למעשה אני בספק אם מכבי מסוגלת להשלים ריצה אירופאית דומה למה שעשתה הפועל במשך שנים – אני בכלל מאמין שהכרטיס לליגת האלופות לקבוצות כמו מכבי יהפוך להיות קשה עוד יותר עד בלתי אפשרי בשנים הבאות שכן לצערי הכדורגל יאמץ את מבנה היורוליג במתכונת כזו או אחרת – אני אומר לצערי כי זה בלתי ספורטיבי בעיני אבל זה דיון אחר.

*

ג'ורדי קרויף הוא לא שמעון מזרחי מודרני, הוא שכיר שנשכר לבצע עבודה מסוימת, הוא עושה הרבה טעויות ולהערכתי מיצה את עצמו בתפקיד הנוכחי אבל הוא עומד היטב ביעדים שלו במבחן התוצאה.

הרעש הבלתי נפסק סביב "צבא הצייצנים " מגיע ממקום לא ריאלי שבו הפחד שכל מי שלא אוהד את מכבי למצוא את הליגה המקומית במקום של הסל הוא פחד לא ראציונלי כמו גם התפישה הרומנטית של חלק לא קטן מאוהדי מכבי שרואים את התקופה הנוכחית כחלק מתכנית אב ארוכת שנים שבסופה תהיה פה "באזל" מקומית.

העובדה שבאז כזה לא היה סביב מכבי חיפה בשום תקופה ויש כזה סביב מכבי הנוכחית נובע מכוח המותג של מכבי סל שהיא באמת לטוב או לרע אימפריה של ממש ומועדון שהשיג דבר שמועדון ספורט אחר מקומי או זר לא יוכל לעולם להשיג.

אבל רוח מועדון זה בסך הכל סיפורים שטל"בי מספר לעצמו בלילה.

*

העובדה שמועדון כדורגל מוגבל כמו באר שבע נמצא כרגע מעל מכבי הנוכחית מוכיחה את התזה שלי – הפערים של מכבי רגל מהליגה המקומית אינם כה גבוהים ומצד שני הפערים של מכבי רגל מהדרג השלישי באירופה גבוהים בהרבה – הציפיה שלי ממועדון הכדורגל הפועל ת"א לדוגמא הוא שילמד מבאר שבע וילמד הרבה ממכבי ת"א ויאמץ לעצמו דרך עצמאית – אבל שיצעד בה בלי פחד מהשד הצהוב – אפילו זה של הסל כבר פחות מאיים.

אני מצפה זאת גם ממכבי חיפה של שחר שבנשמתו הוא אוהד מכבי ת"א סל וככל הנראה לא מצא בעצמו את הכוחות להילחם במיתולוגיה הצהובה ואימץ לתוכו הנחות עבודה שמתאימות לענף אחר.

*

אוהדי מכבי באים בטענות בגדול לכל העולם ובעיקר לתקשורת שלא מפרגנת ומחפשת רק אותם (למרות שכמות הצהובים בתקשורת עולה משמעותית על כל מועדון) – אבל האמת היא שמי שמפעילים לחץ לא ריאלי על המועדון להגיע להישג בלתי נתפש הם דווקא אותם אוהדי מכבי – אני מניח שאם היו שואלים את קרויף באמת בשקט על הסיטואציה שבה עונה שכזו יכולה להסתיים בלי תואר ולהיתפש ככישלון בעיני חלק מהקהל הצהוב הוא היה מסנן קללה או יותר בקטלונית.

"צבא הצייצנים של ג'ורדי" יוצא יום יום להילחם את מלחמתו של השכיר קרויף ברשתות החברתיות אבל עושה בפועל את ההיפך – מעמיס עוד ועוד ציפיות על מערכת שכבר עברה מזמן את היעד הריאלי והראציונלי.

קראו את רוב הפוסטים בדה באזר של השנה האחרונה ותראו לאיזה רף ציפיות ניהולי ומקצועי מצפים חלק לא קטן מהכותבים והמגיבים כאן, ואני מדבר על החלק הצהוב כן ? (יצא לי שירצקי).

*

שבו, תנוחו, תיהנו מתקופה נפלאה ובמקרה הכי גרוע (מבחינתכם, חגיגות בכיכר לכל השאר) תסיימו עונה בלי תואר.

נו, על מה אני מדבר, בטח תקרעו את הטוויטר כבר במחזור הקרוב על איזה מהלך של ברק בכר.

כושר קרבי - אריאל בר חיים
חידון מספר 490. מרתונים

65 Comments

אריאל גרייזס 25 בפברואר 2016

מצוין
ולדעתי, הסיבה העיקרית לכתרים של אוהדי מכבי זה התקופה הנוראית שהיתה להם קודם, תקופה של אנטי-ג'ורדי, חוסר מקצועיות טוטאלי. ליד זה, קרויף בהחלט נראה כמו המשיח

איציק 25 בפברואר 2016

והקבוצה היתה תוהו ובוהו וחושך על פני תהום, ויאמר ג'ורדי, יהי אור… זה לא משיח, זה אלוהים בכבודו ובעצמו :-)

אריאל גרייזס 25 בפברואר 2016

אתה טועה. גולדהאר הוא אלוהים, ג'ורדי הוא משיחו (לא בטוח מי החמור עדיין)

איציק 25 בפברואר 2016

1+
נפתח המכרז לתפקיד החמור, מועמדים?

אריאל גרייזס 25 בפברואר 2016

תשמע, רוכבים על זהבי כל הדרך לאליפות ואירופה. מצד שני, נמני הרבה יותר חמור. ולבן..

D! פה ועכשיו 26 בפברואר 2016

D:

טל בן יהודה 26 בפברואר 2016

תשיגו חדר

דיזידין 25 בפברואר 2016

יניב, מציע שתקרא את הפוסט של פרנקו ותפנים את המסר: ״שבו תנוחו״
אתם, האוהדים מכל הצבעים, מייגעים.
zzzzzzz

בלייק 25 בפברואר 2016

אני מאוד מסכים עם הגישה ורוב מה שכתבת לגבי מעמדה של מכבי ביחס לאירופה, ביחס לכדורגל הישראלי וביחס לתכנית אב (שקיימת במגירות של גולדהאר/קרויף או רק בראש של ״צבא הצייצנים״.
אני לא בטוח מי אתה מכניס תחת ההגדרה ״צבא הצייצנים״. רוב מי שקראתי (גם כאן בתגובות) מאוהדי מכבי דווקא מאמץ את הגישה שברור שקרויף עושה גם טעויות, רק שלהתמקד בהן שוב ושוב במקום בתמונה הגדולה – שהיא ההישגים שציינת ב- 3 עונות – זאת לא טעות, אלא זדון או תפיסות מוקדמות מגוחכות. אני לא מאשים אוהדי קבוצות אחרות במחשבות לא רציונליות (אם כי אשמח להתווכח איתן), כאלה אנחנו האוהדים, משלבים רגש ו(חוסר) היגיון.
יותר קל לי לטעון נגד התקשורת הכביכול אוביקטיבית מקצועית. וכמו שכתבת (כתבתי את זה גם בתגובה לפוסט של טלב״י) – אלו עדיין 3 העונות הרצופות הטובות ביותר בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי (מבחינת הישגים, כנראה שממש לא מבחינת איכות, אבל איכות כפי שאנו משתמשים במילה הזאת היא סוביקטיבית ולא ״מכומתת״.
אגב, הרבה אוהדים צהובים מבינים שמכבי עשויה (עלולה) לסיים במקום השני העונה, וזה גם לא נורא אחרי 3 אליפויות. עדיין רוצים את הרביעית, אבל זה יפה ומעניין יותר כשיש תחרות.
לגבי התקשורת, לא יודע איך הגעת לכמות הצהובים שעובדים בה (ביחס לקבוצות אחרות). זה גם לא ממש רלוונטי. קרא טורים של שחר אמאנו למשל, אוהד צהוב עד כמה שאני יודע (תקן אותי אם), שלא הוציא טור מפרגן (כתב הרבה פוסטים ביקורתיים שליליים) כבר 3 וחצי עונות. ושוב, בשלוש העונות הטובות ביותר של קבוצה בכדורגל הישראלי…

גיא זהר 25 בפברואר 2016

שחר אמאנו למיטב הבנתי צהוב אבל לא תל אביבי. אני מסכים עקרונית עם הטור ורוצה לקחת את עניין קרויף למקום אחר. קרויף הוא מנג'ר טוב אבל רחוק מלהיות טוב מאוד, כי אחרת כבר מזמן לא היה כאן ע"ע שלל המאמנים שעברו במכבי ואפילו אנגלידיס.

יואב 25 בפברואר 2016

הוא מספיק טוב לנו. זה כל מה שחשוב ומשנה.

גיא זהר 25 בפברואר 2016

אין ויכוח במבחן התוצאה

בלייק 25 בפברואר 2016

נתניה? בית״ר? כל הטורים שלו הם על מכבי…

גיא זהר 26 בפברואר 2016

לא מדויק, אני זוכר לפחות אחד לאחרונה שהכתיר אותנו כאלופה (עמה יעמיק), והאחרון היה על ביתר. להבנתי הוא אוהד ביתר והוא לא מסקר בשוטף את מכבי. את דעתי על הטורים שלו שומר לעצמי. יש אנטי נגד מכבי גם ממכביסטים בעיקר כי אין להם ג'ובים במערכת. הבעיה, ולא רק לגבי מכבי, שאין התייחסות עניינית. לכן מי שקורא שיתייחס כקוריוז משעשע.

עופר כהן 26 בפברואר 2016

מישהו מוכן להסביר לי למען השם מה זה עמה יעמיק?

גיא זהר 26 בפברואר 2016

בעירקית (ככה מספרים, אני לא מהתפוצה) עוור תתעוור. האוהדים הכבדים של ב"ש היו צועקים את זה בהתקפות של היריבה לניחוס. יש דף פייסבוק משעשע בשם הזה.

בלייק 26 בפברואר 2016

היתה תקופה שבכפולה המסיימת של ידיעות תל אביב, אז היה מקובל לשים שני טורים, זה לצד זה, של אוהד הפועל ושל אוהד מכבי. מידי פעם בצד של מכבי היו טורים של שחר אמאנו.
בכל מקרה, הוא לא הסיפור, גם אם הוא דוגמה לא מוצלחת לכך שגם עיתונאים אוהדי מכבי לא תמיד ״מיישרים קו״ עם צייצני ג׳ורדי.

yaron 25 בפברואר 2016

לא מכיר אותו אבל נראה לי שיש כאן עיתונאים צהובים ממורמרים שנחתך להם צינור החמצן מחדר ההלבשה ושהיו מעדיפים קבוצה פחות טובה עם סקופים איכותיים.

יוני 26 בפברואר 2016

אני חושב שדווקא בעניין תחנת הרכבת בעמדת המאמן, יש לו פחות שליטה והוא פשוט מינף את המגבלה למקום חיובי. יש לו פחות שליטה כי קשה להחזיק בנאדם בכוח ורק בגלל הנייר שחתם עליו. מרמור וכו. המקום החיובי הוא שהיום הוא יכול להגיד בפה מלא שמכבי זה מקום שמאמנים יכולים להתקדם ממנו בקריירה. מקום להתחיל בו, לקבל במה ולהתקדם. זה מה שאיפשר לו להביא לכאן מאמן לגיטימי בליגה ההולנדית אחרי תהליך שנחתו בו גם מאמנים שזו היתה הקבוצה הבוגרת הראשונה שלהם כמאמן ראשי.
גם עם ראיקוביץ. אם זה יימכר בקיץ לקבוצה גדולה, מכבי תמשיך את התהליך הפיכתה למועדון לגיטימי לשחקן אירופי מוכשר וצעיר שמחפש קרש קפיצה למועדון בכיר יותר. זו ברכה, וזו הדרך להביא ללבנט כשרונות עולים.

ערן לוי 26 בפברואר 2016

אני לא הייתי מעניק עומק רב מדי לטורים של שחר אמאנו. הוא אחת הסיבות שבגללן אני נמנע ממדור הספורט.
וכמו תמיד שומעים את האוהדים שרוצים להישמע, ואני לא מכיר את האוהדים הקולניים, ומצד שני כל אוהדי מכבי שאני מכיר עם שתי רגליים על הקרקע, נהנים מהשנים האחרונות, יודעים שאליפות לא רשומה בטאבו – וזה בסדר גמור.

יואב 25 בפברואר 2016

אני יושב, נח ומאד נהנה. זאת קבוצה היסטורית כבר עכשיו.
יורדי הוא רק שכיר מאד מוצלח. אני מעריך שההתקדמות לא תיעצר אם עבודתו תופסק.
אם רוח מועדון זה מה שכתבת, מה אתה מספר לעצמך בלילה?
אין לי ספק שהרצף של הפועל ביבשת יושג. זאת אפילו לא מטרת העל. שהכל יתוקתק, זה יושג על הדרך.
וכאוהד מכבי, אני נתקל בפי שלוש אוהדי מכבי שמבקרים אותו. אתה מתאר מציאות לא קיימת.

גיא זהר 25 בפברואר 2016

יואב, מהי המטרה? עדיין לא הצלחתי להבין.

יואב 25 בפברואר 2016

מועדון שחי מההכנסות של עצמו ומעמיד תקציב גבוה מאד כל שנה בעקבות זאת. זה יושג על ידי תארים, איצטדיון ונוכחות קבועה ביבשת בחורף. לכן להיות שם קבוע זה חלק מהמסלול, לא הפסגה עצמה.
הידע, כח האדם והממון כבר קיימים.
גם הצעדים הראשונים נהדרים.

השמן 25 בפברואר 2016

אתה מיתמם. אם כל מתנגדי מכבי כאן היו מודים שההישגים בשלוש השנים האחרונות הם הסטוריים או לפחות מודים שג'ורדי למרות הכשלים הקיימים עושה סה"כ עבודה יפה מאוד בכלל לא היו לנו ויכוחים כאן על הנושא. מה יש כבר להתווכח על אם נגיע לבאזל או לא? זה רחוק מאוד מאיתנו ובלאו הכי תלוי לחלוטין בחסדיו של אדם אחד.
יש פה דבר אחד עקרוני שמקפיץ פה את האוהדים של מכבי וזה דברים סטייל "ג'ורדי עושה עבודה סבירה" "שחר וגאידמק כבר עשו את זה קודם" וכו'. כמו כן הכרזה על הפרוייקט של מיטש ככישלון בגלל הפסד כזה או אחר לקבוצה גדולה יותר או פחות זה גם מגוחך ומעצבן.
עוד סיבה לכל הבלאגן זה כמובן סוג התקשורת בו אנו משתמשים. צריך להיות מאוד ברור בכתיבה שלך כדי שהצד השני יבין אותך. אגב את זה עשית פה בפוסט אז סחטיין.

yaron 25 בפברואר 2016

סחתיין, אוהד הפועל שמתאר הכי טוב מה אוהד מכבי (אני) מרגיש :-)
היה לנו אחלה ראן ויכול להיות שניקח הפסקה השנה, ביג דיל…
לשמחתי הסיכוי שנהפוך למכבי סל נמוך – הדבר האחרון שאני רוצה בחיי האוהד שלי זה להפסיק לאהוד את מכבי רגל כמו שהפסקתי לאהוד את מכבי סל בתום תקופת ג'ונסון ומגי…
קרויף עשה הרבה דברים טובים מאז שהוא איתנו והטעויות שהוא עשה השנה גם מובנות, גם מתגמדות וגם מתוקנות.
כל עוד החלפת מאמן בקיץ לא פגעה בצורה משמעותית בקבוצה לא היתה לו סיבה להפסיק. כולנו רצינו שסוזה ימשיך אבל הבחירה כפי שהסביר קרויף היא בין מאמנים טובים לשנה לבין בינוניים לשלוש. השנה הקונספט קרס (כנראה) וקרויף החתים מאמן לשנה וחצי בלי סעיף יציאה בקיץ.
ההתבססות על הישראלים/ליגיונרים הכי טובים עבדה עד השנה וגם הקונספט הזה מיצה את עצמו והתחיל להיות מתוקן בינואר.
אבל האמת היא שנמאס לי כבר מכל החפירות. אם ב"ש ייקחו זה בגלל שיהיו יותר טובים ויגיע להם ומה שלנו ישאר זה (לנסות) לקחת בחזרה בשנה הבאה. אני באמת מקווה (אם כי בספק) שיהיה אפילו יותר קשה. מת לראות כאן ליגה עם 4-5 גדולות ושתי נציגות באירופה גם אם זה אומר "רק" חמש אליפויות בעשור :-)

עופר כהן 26 בפברואר 2016

ליאור טימור היה כותב בוואן בזמנו (בתקופה שעוד קראתי וואן, פיכס) והיה די עוקצני והיום כותב באתר הרשמי של מכבי.
בכלל, זה לא משנה מה הם אוהדים יש אג'נדה לאתר, ולעיתונאי נותר או להתפטר או להתיישר עמה.
חוצמזה- טור טוב.

נולי 26 בפברואר 2016

פוסט מדויק. תודה!
אפרופו ציפיות לא ריאליות של אוהדי מכבי מהקבוצה – נדמה לי שג'ורדי אמר פעם בריאיון שהוא וגולדהאר בכלל לא ציפו שמכבי של אוסקר גרסיה (כבר בשנה הראשונה של ג'ורדי) תיקח אליפות.
ההצלחה הכבירה של הקבוצה מאז שג'ורדי הגיע והביא לקבוצה צוות זר משובח (זה די לא נתפס שפאולו סוזה אימן את מכבי), לרבות העלייה כנגד כל הסיכויים לליגת האלופות והווינריות הבלתי נתפסת של זהבי, גורמות לנו, האוהדים, לחשוב שהקבוצה היא כל יכולה בליגה הישראלית. גם התקשורת שמנפחת את הבלון (כדי לפוצץ אותו ברעש במקרה של אי הצלחה) עוזרת לזה. ביטויים כמו "מכבי מעל הליגה", "אי אפשר להתחרות בכסף של גולדהאר" עושים את שלהם ומטפחים את ציפיות האוהדים למיימדים לא ראליים.
זה טוב שיש ציפיות, אבל קצת פרופורציות אף פעם לא מזיקות. אסור גם לשכוח שמכבי מתבססת בעיקר על שחקנים ישראלים ומתמודדת בליגה הישראלית החלשה מאד ושגם לכוחו של הכסף יש גבול (למרבה המזל).

קפטן קוקי 26 בפברואר 2016

+1

קפטן קוקי 26 בפברואר 2016

העניין הוא לא כותב כזה או אחר. יש ביניהם טובים יותר או פחות, אוהדים יותר או פחות, וצהובים יותר או פחות. בסופו של דבר לגופי התקשורת יש אינטרס, שבניגוד למה שנראה לנו לא קשור לאהדת קבוצה כזו או אחרת.
הבעיה היא שבשם אותו אינטרס אפשר להכיר במצב בינארי של הצלחה או כשלון. אם אתה לא הצלחה (וכשמדובר במכבי, לא לקחת אליפות) אתה כשלון. גם אם מדובר בנסיון לקחת אליפות רביעית רצוף, וגם כשב"ש נותנת עונה חלומית.
בעולם של צל"ש או טר"ש, צבא הצייצנים של ג'ורדי מתגייס כי יש עוד בינינו עוד כאלה שמסוגלים לראות את הגוונים שבאמצע. ג'ורדי הוא הצלחה כבירה בעיני, גם אם הציון שלו הוא לא 100 עגול.
ועוד דבר, נגזרת של זה היא היכולת להנות מהדרך. כשמנסים לצייר את ג'ורדי או את מכבי ככשלון בגלל עונה מאכזבת בצ'מפיונס ומרדף אחרי ב"ש, הופכים את הדרך ללא חשובה. ההיסטוריה תשפוט, ויש לי הרגשה שנכונו למיליציה הצהובה ימים שבהם ניזכר בערגה בעידן ג'ורדי קרויף, כי ככה זה הכדורגל. אבל בינתיים – כולם מנסים להגיד לי "אתה לא אמור ליהנות כי מה שאתה רואה זה כשלון", וזה פשוט לא נכון. זה גם מוציא את הטעם מהספורט. זה למה אני מקווה שאף פעם לא נהפוך למכבי סל.

D! פה ועכשיו 26 בפברואר 2016

יפה.

yaron 26 בפברואר 2016

אם יש משהו שמבאס השנה זה שהלכה ההנאה מהדרך.
אני זוכר שכששאלו את סוזה מה המטרה בליגה האירופאית הוא ענה "נשתדל להנות"
בסיבוב הראשון הוא גם המשיך עם הרוטציה ולא עלה עם כל הכוכבים לכל משחק. רק כשמקום שני הפך לריאלי הוא העלה הילוך.
מכבי של השנה משחקת בלחץ ועל לא להפסיד/לא לאבד וזה חבל.

בלייק 26 בפברואר 2016

מסכים איתך.
אדגיש לגבי התקשורת שאני לא חושב שאהדה לקבוצות מסוימות היא עיקר הסיבה לפרשנות ״אנטי״.
יצא לי לראות הבוקר, די במקרה, את הדיווח מחדשות הספורט לקראת המחזור הקרוב. הכתב, אגב, היה רועי זריהן. לא יודע את מי הוא אוהד, אבל לפי מקום הולדתו ומושאי הסיקור, יש לו חיבה להפועל ב״ש. הוא הציג את ההכנות של מכבי, ובחצי השני של הקטע על מכבי דיבר על הזר סה שצריך לשפר את התרומה שלו למכבי וגם ציין שהוא הרכש שהיה אמור לעשות את ההבדל. מייד אחר כך, עבר לדווח על ב״ש. לא שמעתי כלום על הרכש הכושל של בכר.
שתי הקבוצות התחזקו בקשר באמצע ובחלוץ. סה וגאדיר תרמו מעט בנתיים (סה שער קריטי בגביע, גאדיר בישל שער אחד לא?), בראון תרם שער ושיחק די מעט עד עכשיו, מדוניאנין בקושי מפסיד דקה ומספק שערים ובישולים. אבל יש נאראטיב אז כל הדיווח נגזר ממנו. הנאראטיב הוא שקרויף נכשל עם זרים ועם רכש. יש עוד נאראטיב שמדבר על איך הכל מתחבר לבש העונה (אף מילה על ארביטמן או גורדנה). פשוט לא מסתדר לרוב העיתונאים לדווח שבנתיים הרכש של קרויף בינואר משתלב ומוכיח את עצמו יותר מזה של בש (שפחות היתה צריכה אותו).

נולי 26 בפברואר 2016

סה גם בישל את השער של טב"ח נגד הפועל חיפה

אורן המקורי אסלי אורגינלי מספר 1 26 בפברואר 2016

זריהן לבאר שבע הוא מה שתומר לוי למכבי חיפה.
לא הייתי קורא לדבר הזה "עתונאי" ספורט.
הם אוהדים שלא מצליחים ,או לא מנסים,להסתיר את זה.

בלייק 26 בפברואר 2016

אני לא חושב שהדיווח שלו נגזר בהכרח מאהדתו לב״ש, אלא נוצק לתבנית שהוכנה מראש שלאורה מסדרים את פרטי הדיווח.
ושוב, לא זריהן הוא הסיפור. סתם דוגמה, די שולית, שאולי תעזור להמחיש את הסיקור המוטה למי שלא מכיר בו או מבין על מה הטענות.

יניב פרנקו 26 בפברואר 2016

הדיון על זריהן ושחר אמאנו לא מכבד אתכם – הוא רק ממחיש את טענתי – לא כי אני מתווכח על העובדות אלא כי יש דוגמאות רבות לעיתונאים שחלקם בכירים שלא רק שלא מסתירים את את אהדתם – אלא שחלקם מפקדים בכירים "בצבא הצייצנים".

ערוץ הספורט שייך לבעלי מכבי – הסיקור שלו את מכבי סל ורגל הוא שערורייה – בערוץ תופעות כמו סלוצקי (אוהד שרוף המדבר על כך יום וליל) נשלח לראיין את שמעון מזרחי בראיון מיוחד לרגל מחאת הכרטיסים – לשירי אלג'ם נמחקו סטטוסים של אוהדת מכבי והתנהלותה בנושא ורמוט היא שערוריה – רון קופמן (לא אוהד מכבי) מכנה את הדרייב מעבדה של מנגלה וממשיך לעבוד בערוץ וכך הלאה.
בידיעות אחרונות לתופעה שנקראת רפאל נאה אין אח ורע אבל יש לו יורש בדמות רז שכניק – עוד חייל בכיר בצבא הצהוב.
ניצן ליבנה ופז חסדאי בוואלה הם מהצייצנים הבולטים בצד הצהוב.

הדוגמאות שנתתי הם לא אנשים שיש להם קבוצה בארון – אלא עיתונאים עם קבוצה שלא מתביישים בזה – וזה בחלק מהמקרים גם חינני – אבל להגיד שמכבי מופלה – זה פשוט ההיפך מהמציאות.

יניב פרנקו 26 בפברואר 2016

דה באזר הוא סיפור אחר לגמרי – אבל אני מניח שקורא אדום באר שבעי ישפשף עיניים גם פה כשיש לפחות 4 בלוגים צהובים פעילים עד מאוד והבלוגיה של הפועל באר שבע לדוגמא לא קיימת .

יואב 26 בפברואר 2016

שישפשף. זאת " אשמת" מי?
בסך הכל מייצג נאמנה את ההבדל במסה ובעניין. לא יותר ולא פחות.

יניב פרנקו 26 בפברואר 2016

דה באזר זה כמובן סיפור אחר – אבל אתה חושב באמת שכמות הפוסטים על מכבי (וגם הפועל) שנכתבה בשנה האחרונה לעומת ביתר ומכבי חיפה מייצגת את המשקל באוכלוסיה ?
ממש לא.

יואב 26 בפברואר 2016

לא, אבל בכל סיטואציה, למכבי יהיו יותר בלוגים מאחרים.
בטח אם הסל נכנס לתמונה. היחס הוא אחד על כל שלוש.
אגב, פרוסנר זה חיפה, אלפסי ביתר(בעבר) וגיל מכבי רגל. בן יהודה כותב על שניהן וערן כותב על מכבי לעיתים. אתה הפועל. יחס מאד לא מאוזן ביחס לכוחה האמיתי של מכבי, מהכיוון השני לדעתי.
בכל מקרה, למי הטענות במקרה דה באזר?

יניב פרנקו 26 בפברואר 2016

לא תמיד יש טענות.
לפעמים יש עובדות שמתארות מציאות מסוימת ואני מניח שאוהד באר שבע שקורא את השרשור כאן לא מבין על מה חלק מכם מדבר.
ושכחת בדה באזר לדוגמא את דור בלוך ואלפסי לא כותב כל ביתר ירושלים

יואב 26 בפברואר 2016

שוב, אין לי טענות לתקשורת. אפילו לא עניין. אני יודע שזה מרגיז מאד אחרים(אבא שלי לדוגמא) ואני תמיד אומר לו שאלו חוקי המשחק. שירושלים תודח בגביע, תמיד יעניין פחות מהדחה של מכבי.
אני בהחלט שמח בחלקי.

גיא זהר 26 בפברואר 2016

כאוהד באר שבע אני מודע לגמרי שהעניין בקבוצתי בעיקר מוגבל לאזור ואני חי עם זה בסבבה לגמרי. אבל לבוא ולהגיד שהעניין בין מכבי רגל לחיפה הוא אחד לשלוש זו התנהגות תל אביבית אתנוצנטרית שמבונת אבל לא משקפת את המציאות. לחיפה יש כמות אוהדים (הן פוטנציאלית והן כמותית) לא פחות ממכבי רגל בכל הארץ ולבית"ר לפחות פוטנציאלית לא הרבה פחות

יואב 26 בפברואר 2016

גיא,
הוספתי את מכבי סל למשוואה. מועדון הספורט הכי אהוד במדינה ביי פאר.
ואני סבור שמכבי רגל
מביאה יותר כניסות וקליקים מהסיבה שהיא הכי אהודה וכנראה גם הכי לא. חיפה וביתר לא מעוררות אנטיגוניזם כמו מכבי. זאת פשוט עובדה.

מכביסט שמאלני 26 בפברואר 2016

אתה גנב דעת כי בכדורסל בירוץ הספורט יש את אלי סהר, גרשון , אדלשטיין, האוזמן, שנכנסים קבוע במכבי .

בנוסף הסיקור בכדורגל בנוגע למכבי הוא שערוריה מוחלטת .

שלו 26 בפברואר 2016

ארי שמאי, פשחצקי, עמנואל רוזן הם מהאו"ם.

יניב פרנקו 26 בפברואר 2016

אני לא מבין מה אתם רוצים – יש עיתונאים הגונים כמו האוזמן שנכנסים כרגע במכבי (וגם בהפועל) כי יש כרגע על מה להיכנס – יש פרשנים אינטרסנטים כמו ברקוביץ ופיני גרשון – אבל פיני גרשון היה אינטרסנט דוחה גם כשרצה (וקיבל) תפקיד במכבי והוא כזה גם עכשיו – ויש עיתונאים שאוהדים קבוצה ולא מסתירים את זה – יש כאלה לכל קבוצה – אבל למכבי יש יותר מאחרים .

ועדיין הקבוצה שאוהדיה בוכים יותר מאחרים על כל רועי זריהן (או עמנואל רוזן וארי שמאי מהמשפיעים בעיתונאי ישראל היום) זו מכבי תל אביב – וזו בעצם מהות צבא הצייצנים – אז כן – על כל רועי זריהן שאוהד באר שבע יש סלוצקי ורז שכניק וחבריהם.

אבל – תופעה פסולה ודוחה כמו בעלות כפולה הן על גוף מדיה מרכזי בעולם הספורט והן על קבוצת ספורט במקביל – את זה יש רק לקבוצה אחת.

יואב 26 בפברואר 2016

אותי אישית, כניסה במכבי על ידי התקשורת ממש לא מעניינת. אבל כנראה שישנת בחודש האחרון. התקפה חזיתית ומשולבת בכל מקום. ערוץ הספורט בהחלט מהבולטים.
אבל זה ממש אישיו שולי ולא מעניין ועדיף לאוהדי מכבי לחדול להתעסק בתפל.
מכבי סל ורגל זכתה למעמד הזה בצדק. היא המותג הכי גדול ומשמעותי וברור שהכי מעניין זה לחפש אותה.
אני אדאג אם לא יחפשו אותנו אבל זה לא נראה באופק. או בכלל.

קפטן קוקי 26 בפברואר 2016

יניב, מסכים לגמרי.
לגבי זריהן, אני חושב שזה פשוט מרגיז יותר בהקשר הכללי של הסיקור התקשורתי.
בוא נכניס לעניין את סיפור עונת הקיזוז.
אני זוכר די טוב (אולי אני טועה, אשמח לקבל אינפוט מאוהד חיפה) שבמכבי חיפה לא הבינו איך יכול להיות שהם מובילים את הטבלה ומציגים דומיננטיות מרשימה ובכל זאת התקשורת לא מפסיקה לדבר על הפועל תל אביב ועל הכדורגל הטוב בארץ. הרבה בזכות העונה האירופית של האדומים. סופה של אותה עונה ידוע כמובן, אבל אני עדיין נמצא בתחושה שבלי קשר לקיזוז, הפועל הגיעה למשחק האחרון כשיש לה עדיין על מה לשחק הרבה בזכות הרוח הגבית שקיבלה.
אני ממש לא טוען שהתקשורת אוהדת הפועל, אבל אני חושב שבאותה הסיפור היה העונה האירופית המרשימה של הפועל באירופה ומתוך אינטרס של התקשורת לקדם את הסיפור הזה, דאגו להשאיר את הקבוצה שלקחה הכי הרבה נקודות באותה עונה בצד.
יניב טוכמן, כדוגמה, היה כתב חצר של מכבי הרבה שנים. גם אשר גולדברג. היום שניהם עסוקים כל הזמן בלחפש את הרע במכבי, וכותבים בטון שכבר מסביר או מבכה את האסון שממשמש ובא. ממש לא אכפת לי את מי הם אוהדים וזה גם לגמרי לא משנה, כי יש משהו שחזק מהם והוא משותף לכמעט כל כתבי הספורט. לראיה, הכתבות הכמעט אחידות (והמתוזמנות להפליא) בתחילת השבוע על האכזבה מבוש. אני חותם פה על המשכורת הבאה שלי אם יש בהן 20% אמת.

גיא זהר 26 בפברואר 2016

קפטן, נסחפת. אני מקווה שלא רץ אצל אוהדי מכבי נראטיב דומה. חיפה בעונת הקיזוז היתה בפור גדול ופשוט התחילה לאט לאט להתפייד מכל מיני סיבות ("פציעה" של כיאל, הרחקה שערורייתית של טשייארה, עייפות מצטברת למרות שגם הפועל שיחקו עמוק בחורף) ועדיין היתה תלויה בעצמה במשחק האחרון. כדורגל יפה או לא, חיפה הפסידה את האליפות במו רגליה במפגן לוזריות שלא נראה כמותו מאז בית"ר 84 לפחות. לתקשורת לא היה אפילו בדל של השפעה בעניין.

ירוק 26 בפברואר 2016

+1
מזל ששנה אח"כ העיתונאים נרגעו, זה עזר לקטן לדרוס את הפועל במשחק העונה..
נו באמת. כמו שאמר גיא – שטויות. בעונת הקיזוז היינו לוזרים והפסדנו בעצמנו ובאשמתנו את האליפות. לתקשורת לא היתה שום השפעה (ואת האמת, גם להפועל עצמה לא ממש, זה אנחנו הפסדנו).

קפטן קוקי 27 בפברואר 2016

אני לא חושב שבגלל התקשורת מכבי חיפה הפסידה את האליפות, אני חושב ש*גם* בגלל התקשורת הפועל נשארה במרוץ. היא לקחה אליפות כי היא היתה קבוצה טובה מאוד וכי חיפה היו לוזרים.

גיא זהר 27 בפברואר 2016

לתקשורת לא היה כל חלק באליפות של הפועל, אתה מאוד מגזים בחשיבותה במקרה הזה ולדעתי אנשים מגזימים בחשיבותה בכלל. מה שהשאיר את הפועל במירוץ גם כשהיו בפיגור משמעותי הוא הקיזוז. את השאר עשתה חיפה.

עופר כהן 26 בפברואר 2016

ציטוט מאתר ידוע: "אגב, אמש ספגה הקבוצה ביקורת בכלי התקשורת על כך שסה טען כי מבחינתי אפשר לשחק מכוער כל עוד זוכים באליפות. בתגובה לכך אמר גורם בכיר במועדון: "ב"ש שיחקה נגד בני יהודה בדיוק כמו שאנחנו שיחקנו נגד הפועל חיפה. זה היה אותו הדבר בדיוק. היה משחק לא נעים לעין גם פה וגם שם, אבל התקשורת החליטה לקחת צד וכשאנחנו מנצחים ככה אז 'הכדורגל מכוער וג'ורדי הביתה', וכשהם מנצחים ככה אז 'הכדורגל מדהים ובית ספר של אלונה'. הבנו מה קורה העונה, נתמודד גם עם זה". "
אתה מבין עם מה צריכים פה להתמודד? התקשורת מנצלת את כוחה לסלף דברים. זה ציטוט שקרי כי מדיניות התקשורת של מכבי עם כלי התקשורת לא מתאימה לציטוט הנ"ל.

Lord Anthony 26 בפברואר 2016

באופן כללי כל ציטוט של "גורם במועדון" ככל שזה נוגע למכבי תל אביב הוא מבחינתי מפוקפק.

בלייק 26 בפברואר 2016

אם הדיון על אמאנו וזריהן לא מכבד אותנו, אז כמה כבחד יש בלהזכיר עיתונאים אחרים?
רז שכניק ופז חסדאי? הם לא מסקרים, לא מדווחים ולא מפרשים. הם כותבים טורי אוהדים. רוב האחרים שציינת קשורים בדרך כזאת או אחרת למכביסל. ערוץ הספורט קשור למכבי רגל? איך? אין שם ביקורת מוטה נגד מכבי? מי מעסיק את שרף ופרימו??
הכל מקכה, אתה מפספס את הנקודה שלי לגמרי. אין קשר לאהדה. זריהן לא מדווח כאוהד, וכך גם כתבתי. אתה אומר שיש גם מי שכותב בזכות מכבי. למה לא?? היא רק מצליחה בשלוש העונות האחרונות, זה רק הגיוני. מה שלא הגיוני זה הכמות העצומה של ה"אנטי". לא שמעת את זה מאוהדי מכבי לפני קרויף כי "הגיע" לנו לחטוף. כשהפכנו לקבוצה טובה ורוב הביקורות נשארו, או לפחות חלקן הגדול, הבנו שזה לא קזור למציאות.

רועי 26 בפברואר 2016

הסיקור שלהם הוא שערוריה כמו העסקתו של פיני גרשון ?

נולי 26 בפברואר 2016

קפטן, השיא הוא שמדברים על כישלון של מכבי כשהעונה עוד לא נגמרה :)

קפטן קוקי 26 בפברואר 2016

לגמרי. הזיה.

MOBY 27 בפברואר 2016

הם מגוחכים, (וגם מפחדים) תראו מה קצת סדר עושה למערכת עם ממון.

גיסנו 28 בפברואר 2016

ביום שבו "עיתונאי" ספורט מכריז שהמאמנים הטובים בעולם מבחינתו הם בסדר הבא:
4. אנצ'לוטי
3. מוריניו
2. גווארדיולה
1. יובל נעים

אין יותר מה לדבר. פשוט אין.

גיסנו 28 בפברואר 2016

אין לי כוח לדוש שוב באותם דברים, אני אשאל רק דבר אחד: למה אתם יוצאים מנקודת הנחה שמכבי שואפת להיות כמו באזל מחר? או שמישהו שוגה באשליות שמכבי קרובה לבאזל היום? הרי אם היינו חושבים שמכבי ובאזל זה היינו הך, כנראה שלא היינו מתרגשים מזה שהדחנו אותם בדרך לצ'מפיונסף לא?

לא חושב שמישהו, בטח לא מהמגיבים באתר הזה, חושב שמכבי יכולה להתקרב למשהו מהסדר גודל של באזל ב 10-15 שנים הקרובות. בדיוק מהסיבות שציינת. אבל ב 10-15 שנים יכול לקרות הרבה. יכול להיבנות אצטדיון, יכול להיות שמכבי תניב פירות מההשקעה בנוער ובילדים, יכול להיות שתוגדל מכסת הזרים ופתאום ינחיתו פה שחקנים טובים יותר.
ואולי לא. אי אפשר לדעת.

ה"צייצנים" נהנים, תאמין לי. גם אם מכבי לא תיקח אליפות השנה אנחנו נהנים. אנחנו יודעים שמכבי עדיין לא שברה פה אף שיא. אבל לאור ה 3.5 שנים האחרונות אנחנו מאמינים שגם זה יגיע. התוצאות עד עתה מראות שזה בהחלט ייתכן, אתם פשוט יוצאים מגדרכם בנפנופי ידיים כדי להוכיח לעצמכם שלא.

ומה יהיה באמת? כדאי להקשיב למיטש – דבר איתי עוד 5 שנים ונהיה חכמים יותר.

MOBY 28 בפברואר 2016

ומה יעשו הציצינים בלי אחת משתי החוכמות הענקיות.
1. אי אפשר להצליח בעונת צמפיון (כאילו חיפה לא שברה את המוזכמה הזו).
2.אצטדיון חדש = אי הצלחה (ושוב תודות לחיפה זה לא , ירידת ליגה).
אחת מהשתיים תעלם השנה מהרפרטואר. מעניין מה יוכנס.

גיסנו 28 בפברואר 2016

1. חיפה בשתי עונות הצ'מפיונס שלה סיימה מקום שני ולא זכתה באף תואר. כן קיזוז או לא קיזוז. זו לא הצלחה, גם אם 2002 לפני עזיבת יעקובו הייתה יוצאת דופן וגם אם השיגו בפועל יותר נק מהפועל בעונה ההיא.
2. הצלחה של חיפה זו אי ירידת ליגה?!

ב"ש כבר שברו את המוסכמה השניה גם אם בסוף לא יזכו.

רפאל 29 בפברואר 2016

הפוסט פגע בנקודה חשובה.
דעתי היא שזה לא מזיז ממש לאוהדים אם הרמה והעניין התחרותי משתפרים בליגה או לא.
זה לא תלוי במכבי או בגללם.
מה שהיה הוא שיהיה – הפעם הצבע הצהוב דומיננטי ונהנה מתארים על חשבון תחרות לא מרשימה במיוחד
ויחד עם זאת מפריחים תקוות וציפיות לקראת קמפיין אירופי טוב יותר בשנה הבאה.

משהו חייב להשתנות במבנה של הליגה ואיך שאנו מגדירים את התחרות בה.
אחרת לא משנה כמה כסף ישפכו.
הדינאמיקה בליגה מעודדת רק את מי שיכול להתחרות על המאזן הטוב בליגה
בעוד את השאר הוא מעודד לוותר, להתייאש, לסיים את העונה ולהתמקד במה שבאמת חשוב- אלימות, לעשות דווקא ולנסות לגמד כל הישג של יריבתך.
זה מה שנותנים לציבור, זה מה שמקבלים חזרה.
עד כדי כך פשוט.
תשנה את זה ויהיה רנסאנס.

Comments closed