תנועת "האנטי פרימו"

המתנגד אוטומטית לפרימו הופך לפרימו

כתבתי היום באחד התגובות ליריב ותיק באתר שמי שלוקח באופן אוטומטי את הצד שנגד פרימו הוא בעצמו פרימו.

ואני רוצה להסביר את עצמי טוב יותר, אני גם חושב שבתגובות לפוסט הקודם עליתי על משהו שאני רוצה להמשיך לחדד.

הפרימואים , הדמויות הציבוריות והתקשוריות שנהיו משלמה שרף ואלי אוחנה, הם תקלה גדולה לשיח הספורטיבי, אני לא חושב שצריך להסביר למה, המצב הקשה של התקשורת אונס אותה ללכת אחרי מלכודות הקליק בייט ולרדד את השיח.

*

אבל מולם צצו ועלו דמויות או שיח שאפשר לכנות אותה "שיח האנטי פרימו" – אלה שתמיד ייקחו את הצד הנגדי באופן אוטומטי, הפרימואים בשפתם הרדודה לא טועים תמיד , וזה גם לא חשוב , אבל כתפישה אי אפשר תמיד להשתמש בטיעוני נגד, זה שהפרימו הממוצע צועק ולא בונה דיון וטיעון לא הופך את תשובת הנגד אוטומטית לנכונה.

*

ישראל היא לא מדינת כדורגל מובילה, יש לה פער גדול לסגור גם ממדינות שבעבר היו שוות אלינו, אבל לא הכל רקוב פה, לא כל אנשי המקצוע זה אלי אוחנה ולא כל איסלנדי עם משרוקית מבין טוב יותר.

אני אישית פרסמתי לא מעט פוסטים על מה שלדעתי האישית לא עובד מספיק טוב בכדורגל הישראלי, אבל אני לא חושב שהפתרון תמיד נמצא בחוץ, או שיש פתרון קסם, או שיש מודל כפי שכתבתי בפוסט הקודם שאם רק נדבוק פה אז הכל יעבוד.

המציאות מורכבת בהרבה.

*

אני גם חושב שהמצב לא כזה גרוע , אני כן חושב שנעשים תהליכים ואני גם חושב שהכדורגל הישראלי מוכר את עצמו לפעמים בזול, שאפשר גם בחומר הנוכחי להוציא יותר, אבל זו דעתי, היא שווה כמו דעתכם.

מה שכן, אם רוצים למכור לי טיעון חלופי, יתכבדו ויציגו אותו לעומק , אם האיסלנדים עושים משהו מאוד נכון, הייתי שמח לשמוע על זה לפני היורו , להבין את זה לעומק, לא קיבלתי את זה ואני צרכן די כפייתי של תקשורת הספורט הישראלית.

אז תרשו לי להתלהב בספקנות מהמודל האיסלנדי היום לאחר טורניר מוצלח.

ותציגו לי בבקשה את כל המכלול, את הליגה האיסלנדית וכמה היא מעניינת ולא רק את הנבחרת, אתם לא עושים את זה (התקשורת המתמחה) ? הרי שאתם משולים לכתב כלכלי שדורש להוריד את מחירי הדיור מחר ולא מציע פתרונות ולא יורד לעומקם של הבעיות.

*

התעסקתי גם לא מעט במכבי ת"א בשנים האחרונות , שזה בכלל היה מוזר לחלק מהמגיבים שאיך יכול להיות שאדום מעז לכתוב על צהוב, העזתי גם לא להתעלף מכל מהלך, מה שלא פעם הוציא אותי פרימו בעיניים אחרות, צדקניות לעיתים, אבל מכבי ת"א עושה דברים מסוימים מאוד נכון, עושה גם לא.

הפרימו תוקף אוטומטית את מכבי כי מכבי סגרה לפרימו את הברז להדלפות ובלי ההדלפות לפרימו יש בעיה.

אבל האנטי פרימו מגיב לכל ביקורת לפעמים מתוך תחושת מלחמה ולא מתוך דיון אמיתי. לפעמים.

*

כתבתי גם את זה באחת התגובות כדוגמא – אני לא חושב שבוינגייט ובישראל אין אנשים שמבינים בכושר גופני, יש הרבה ידע, לפעמים הוא לא מגיע לכדורגל בגלל פוליטיקה, כסף, קיבעון מחשבתי – אבל הידע קיים, מצד שני ברור שיש ידע מתקדם במדינות כדורגל מובילות , זה באמת ברור, הרי השכל והתורה לא נמצאים רק אצלנו.

ולמכבי יש מאמן כושר שהוא מומחה בינלאומי, אם הוא בארץ ואני עוסק בתחום הכושר (לצערי לא באמת) אז הייתי עושה הכל כדי ללמוד ממנו – כמקבל החלטות אני לא בטוח שאוטומטית בקבוצה ישראלית בתקציב נתון הייתי מחפש דווקא את המודל הזר .

שוב, מציאות מורכבת, לא חד חד ערכית.

האם צריכים להחליף את כל מאמני הכושר בישראל (או את רובם) במאמנים זרים, ונניח שכן, האם זה בכלל ריאלי, ואם זה לא ריאלי ועדיין יש מי שמטיף לזה, האם זה לא סתם קריאה פופוליסטית ? ואם זו קריאה פופוליסטית ? במה היא שונה מהגיגיו של אחד , משה פרימו ערוץ הספורט, אהלן ערב טוב.

*

זו לא חוכמה להטיף למודלים בינלאומיים , זו לפעמים סיסמא, כדי לשפר את הכדורגל בישראל צריך לעשות הרבה מאוד דברים, צריך להיפתח לעולם, אבל להבין טוב יותר את המקומי.

השיח בהרבה מקרים הוא כן חד חד ערכי – פרימו או קרויף , טביב או גולדהאר, כבירי או כבירי.

שיח טוב יותר הוא גם חלק משמעותי בשיפור התוצרת.

*

שלכם

יניב (לא פרימו).

 

*** עדכון לפוסט ***

עם הקפה של הבוקר קראתי את מליניאק בידיעות – מסתבר שיש לו חבר הולנדי שסיפר לו שיש שם תכנית, מה התכנית ? לא חשוב, יש תכנית, יש שם לתכנית והיא ל10 שנים.

ועכשיו אפשר להמשיך בשיחות הסלון ולהסביר למה לא נגיע לכלום.

Screenshot_20160713-083810

עצמאות וריבונות
רגעים - איתי סממה

76 Comments

אלעד 12 ביולי 2016

השאלה אם לאיסלנדים למיניהם יש גם פרימואים משלהם? (מאמין שכן)

יוסי 12 ביולי 2016

אך השאלה האמיתית היא כמה חזק הם משמיעים את קולם.

אלעד 12 ביולי 2016

והשאלה הגדולה יותר, אם הם היו קודם נהגי אוטובוס, או סתם דייגים

איציק 12 ביולי 2016

ועוד יותר חשוב, האם אפשר ליצא להם את הפרימואים שלנו.

matipool 13 ביולי 2016

מה שבטוח – בפרימואים אנחנו הרבה יותר טובים מאיסלנד .

Eyal 12 ביולי 2016

אחלה סיכום, יפה מאוד

סלע 12 ביולי 2016

יוכין על איסלנד ב-15.10.2013
http://mundial.walla.co.il/item/2685746

Oded 13 ביולי 2016

כבוד על מציאת הקישור
אשמח לראות את תגובתו של יניב לכך

יניב פרנקו 13 ביולי 2016

מיכאל יוכין הוא מהעיתונאים הטובים בישראל, חקרן, ידען ותמיד מעניין לקרוא.
אם זאת מדובר בכתבה מלפני יותר מ-3 שנים על מוקדמות המונדיאל ואנחנו אחרי היורו.
מה גם שלהבין לעומק את הכדורגל האיסלנדי לא הצלחתי מפה.
הנחת היסוד שההשקעה בנוער ותשתיות היא חשובה היא לדעתי ברורה – אבל אם צריך מחר לבנות תכנית לכדורגל הישראלי על בסיס המידע הזה אני מאמין שבעולם העסקי זה פשוט לא מספיק.

אמיתי 13 ביולי 2016

יניב. אתה מפספס קצת את העניין פה…
זה לא משנה מתי נכתבה הכתבה או שיוכין
זיהה את אסלנד לפני כל העולם וגם לא ההצלחה
ביורו. הם יצרו תכנית מוגדרת לשנים קדימה ופשוט
הוציאו אותה לפועל. מה שלא קורה (או יקרה) בארץ.
זה כל השוני

יניב פרנקו 13 ביולי 2016

אני חושש שאתה מפספס את כוונתי – ברור שהאיסלנדים עושים משהו מאוד נכון, וכנראה שזה קשור מאוד לתכנון מראש.
אבל מה הוא הדבר הזה, מהו באמת, עד כמה זה מתאים לנו ועד כמה ניתן לייבא את עקרונות ההצלחה האלה – את זה (גם יוכין) לא הצליחה התקשורת בישראל (ושיחות הסלון למיניהם) להבין.
וכשלא יורדים באמת לעומקם של דברים – כל מה שנשאר זה דיבורים באוויר על המודל האיסלנדי המוצלח.

אמיתי 13 ביולי 2016

אם לא מדברים על בעיה. גם בשיחות סלון, ואין מודעות
הסיכוי לפיתרון יורד מאד..
אם לא מעלים פתרונות ורעיונות הסיכוי לשינוי גם פוחת..
המודל האסלנדי להבנתי:
להכיר בזה שיש בעיה בכדורגל. להגות תוכנית (לא מודל
חס וכרפס) ולבצע את התכנית. עד כדי כך פשוט.

יניב פרנקו 13 ביולי 2016

כל כך פשוט שגם בתכנית הספורט של 103 יסכימו לזה – הבוקר בידיעות מליניאק סיפר שיש לו חבר הולנדי שסיפר לו שיש תכנית בהולנד ל10 שנים. לא פירט מה התכנית, לא כלום, רק אמר שצריך תכנית, הוציא קיטור על מירי רגב והמשיך הלאה.
זה פרימואיזם.

יניב פרנקו 13 ביולי 2016

הוספתי את זה לפוסט.

אמיתי 13 ביולי 2016

נראה לי נדבקת מעמיר פלג..

סלע 13 ביולי 2016

זה מלפני 3 שנים כי כתבת: "אם האיסלנדים עושים משהו מאוד נכון, הייתי שמח לשמוע על זה לפני היורו".
אני לא בטוח מה אתה מצפה מעיתונאים, אני לא מצפה מהם לתת מידע שעל בסיסו אפשר יהיה בעולם העסקי לבנות תכנית (לא רק בספורט), אני מצפה מהם לחשוף לי (כאדם שזה לא מקצועו) אפשרויות פעולה כלליות. בהקשר זה אני אציין את הכתבה של דורפן על המועדון שבו רונאלדו גדל, יש אזכור כללי על מה המועדון עושה עם הילדים, אבל אם הייתי רוצה ליישם את זה לא הייתי יכול על סמך הכתבה הזאת.
יוכין בכתבה הזאת מדבר על בניית מגרשים מקורים כדי שאפשר יהיה לשחק גם בחורף של איסלנד-דבר שאולי שווה בדיקה בישראל בגלל הקיץ. הוא גם מדבר על הכשרה של הרבה מאמני נוער – מקווה שאת זה לפחות יש בישראל.
לא ברור לי מהכתבה הזאת כמה מגרשים/קבוצות יש באיסלנד ביחס לאוכלוסייה, גם לא ברור לי על מה בדיוק המאמנים עובדים בגילאים השונים. אבל כאמור זה לא מה שאני מצפה ממנו, אני מצפה ממנו להפנות את אור הזרקורים ואת אנשי המקצוע לבדוק האם להתאים את זה לישראל, ואם כן את מה ואיך.

אריאל גרייזס 13 ביולי 2016

בוא נתחיל מלבנות מגרשים נקודה, עזוב מקורים (בעקרון, מזג האוויר הישראלי מושלם לאאוטדור ספורט. נכון שחם בקיץ אבל אז ממילא פגרות. אין ממש צורך במגרשים מקורים). לכן לדבר על מודל איסלנדי לא כזה רלוונטי.

סלע 13 ביולי 2016

ברור, בגלל זה אמרתי שווה בדיקה.
מבחינתי החשיבות היאשל מגרשים מקורים היא אם כבר לגילאים צעירים. דבר ראשון אני לא יודע מה עושים בעולם בחודשי הקיץ בגילאים אלה, והקיץ פה הוא בכל מקרה ארוך. דבר שני הם לא יכולים לשחק בשעות מאוחרות. אבל זה כאמור דבר שגורמי המקצוע צריכים לבדוק את התועלת שבו. שוב, מסכים שהם קודם כל צריכים להחליט לבנות עוד מגרשים

איאן ראש 15 ביולי 2016

כמו שסלע אומר. עיתונאי הוא לא איש המקצוע שאמור להביא פתרונות ותוכניות מפורטות. שילכו אנשי המקצוע אחרי הליד של העיתונאי (אם הם לא מסוגלים למצוא רפרנס טוב בעצמם) וילמדו, יסגננו, יציגו ויוציאו לפועל.

א ח 12 ביולי 2016

אם כולם יסגרו לפרומו את ברז ההדלפות, אז פרשנים מסוגו ימוגו..
השיח בעייתי, הוא רדוד ונמוך, אבל זה סוג של בריחה מבעיות הארץ..
מכבי הצליחה שלוש שנים, או ארבע, כי היא היתה מנותקת מברז ההדלפות, וכתוצאה מכך, מפוליטיקה וקליקות.. 3 שנים לא שמענו ״ מקורבים לקרויף״ ברגע שהתחילו המקורבים לדבר, זה אומר שהפוליטיקה והקליקות טרפו גם אותו…
פוליטיקה אוכלת כל חלקה טובה… לא רק בספורט

מיקו גוטליב אהלן סבבה 12 ביולי 2016

מכבי הצליחה כי היה לה את התקציב הגבוה בליגה. השאר זה בונוס.

לירן 13 ביולי 2016

אז למה חיפה לא הצליחה ולמה מכבי לא הצליחה עונה שעברה

יניב פרנקו 13 ביולי 2016

תקציב גבוה מאוד בליגה שלנו זה מנבא ההצלחה מספר אחד לזכייה בתארים מקומיים.
מדהים שמצד אחד אנחנו רוצים להשתפר ולבנות תוכניות של 20 שנה אבל מתכחשים לעובדות המאוד פשוטות פה.
מכבי עשתה הרבה טובים, את חלקם בזכות הכסף (בלי תקציב היה מגיע לפה צוות כזה ?) ורכשה המון כישרון במחירים מנופחים והשיגה יתרון על הליגה – למה להתכחש לזה ?

בלאנקו 12 ביולי 2016

שתי הערות:
1. זה לא שה"פרימו" לא צודק לפעמים, גם זה קורה. העניין הוא שברור לך שכל מילה שיוצאת לו מהפה או מהעט טבולה בכל כך הרבה אינטרסים, סגירת חשבונות, אמוציות, חברויות אישיות וכו' שפשוט בא לך לצאת נגדו באופן אוטומטי כי הסיקור והפרשנות אינם ענייניים. כלומר, גם אם השורה התחתונה לא שגויה, אפשר להתלונן על הדרך לשם ואני לא רואה בזה שום פסול.
2. אתה מתאר את השיח הרדוד בישראל (וקטונתי מלהגיד, אבל אולי בעולם). היום כל דיון בנושא מסובך ועמוק ככל שיהיה מצטמצם בסוף לשאלה בעד מי אתה, כשברוב המקרים אתה לא לגמרי יודע להגיד למה אתה בעד הצד שלך אבל אתה בעיקר יודע להגיד שאתה נגד הצד השני (וגם זה לא בגלל העמדה של הצד השני אלא בגלל האנשים שתומכים בצד השני). בקיצור, אתה מתנהג את השיח בכלל ולא דווקא משהו שקשור ל"פרימו".

יניב פרנקו 12 ביולי 2016

לגבי ההערה הראשונה – הפרימו הרוויח את הזעם עליו ביושר, אני לא שם.
אלא שאני חושב שיש פלג לא קטן בתקשורת שבונה את עצמו על טיעוני "מה פרימו יגיד אגיד הפוך".

גדי 13 ביולי 2016

גם שעון מקולקל צודק פעמיים ביום

Amir A 12 ביולי 2016

ההתעסקות בפרימו לא חשובה ומסיחה את הדעת מהשאלה האמיתית. האם הכדורגל בישראל נמצא במקום בו הוא אמור להמצא? האם כשבוחנים את התקציב של הכדורגל הישראלי, רמת העניין של הקהל ביחס לענפים אחרים, המעטפת (איצטדיונים, תקשורת וכדומה) ועוד, הכדורגל הישראלי ממצה את עצמו. אם מסתכלים על דירוג פיפ"א, ישראל במקום ה-71. מכיוון שהרזולוציה לא מי יודע מה בדירוג הזה, בוא ונסתכל על מקומות 60-80:
קונגו, ניגריה, מרוקו, מאלי, טרינידד טובאגו, סעודיה, אוזבקיסטן, פינלנד, דרום אפריקה, בולגריה, איחוד האמירויות, ישראל, אוגנדה, בורקינה פאסו, האיטי, בנין, גינאה המשוונית, וונצואלה, ביילרוס, זמביה, ירדן. האם ישראל אמורה להיות שייכת בכדורגל לקבוצת המדינות הללו?

duncan 12 ביולי 2016

ונצואלה טובה מישראל.
למה שישראל תהיה טובה יותר מירדן?

Amir A 12 ביולי 2016

זו בדיוק השאלה ששאלתי. האם הציפיה שהכדורגל הישראלי יגיע להישגים גבוהים יותר מעוגנת במציאות? או שהכדורגל הישראלי נמצא בדיוק במקום שבו היינו מצפים למצוא אותו כשמסתכלים על כל המשתנים הקשורים בו?

dk 12 ביולי 2016

נראה לי שכדי להתקדם אתה אמור להסתכל על איפה אתה רוצה להיות במקום על איפה צפוי שתהיה
(כמובן שמודעות עצמית היא חשובה אבל צריך לשאוף כדי להתקדם)

Amir A 13 ביולי 2016

זה ברור, אבל השאלה היא האם הכדורגל בישראל הוא אנדראצ'יבר כמו שבדרך כלל מציגים אותו או שבעצם הוא בדיוק מה שהיה מצופה ממנו.

dk 13 ביולי 2016

ואם כרגע אנחנו משיגים את מה שאנחנו שווים זו סיבה לחסוך בביקורת אם קיימת?
(אני לא צורך ערוץ הספורט ודומיו בכלל אז לא בטוח איך מציגים שם את הכדורגל שלנו)

אריאל גרייזס 13 ביולי 2016

זה שאנחנו משיגים את מה "שאנחנו שווים" לא אומר שאין סיבה לרצות להשתפר. האיסלנדים לא השיגו את מה שהם כביכול שווים במשך שנים ופתאום הם ברבע גמר יורו? אם נסתפק במה שאנחנו שווים לא נגיע רחוק מדי בשום תחום

Amir A 13 ביולי 2016

ברור. כל מה שאני מנסה להבין הוא האם מסיבה כלשהי כרגע אנחנו לא נמצאים איפה שאנחנו אמורים להיות בהתבסס על נתונים כמו השקעה, קהל וכדומה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 12 ביולי 2016

אתה שואל האם המיקום מוצדק או האם ישראל בתיאוריה יכולה למצוא את עצמה ברמה של נבחרות אחרות?

Amir A 12 ביולי 2016

האם המיקום מוצדק.

Amir A 12 ביולי 2016

ליתר דיוק, האם המיקום משקף את המציאות.

matipool 13 ביולי 2016

נראה לי שבהחלט משקף .
קצת מפליא איך בולגריה הידרדרה בעשור פלוס האחרון .

אריאל גרייזס 12 ביולי 2016

קודם כל, מסכים לכל מילה.
חוץ מזה, צריך לזכור שגם במדינות ספורט הכי מתקדמות בעולם יש פרימואים. סקיפ בילייס שעזב את ESPN לפני כמה שבועות ומילא שם זמן מסך עצום (וקיבל, מן הסתם, משכורת עתק) שם בכיס הקטן את פרימו מבחינת תחזיות (יש עמוד אינטרנט של כל התחזיות המופרכות שלו. באמת שיש שם בדיחות אדירות). ויש את סטיבן איי סמית ועוד רבים וטובים שבעיקר עושים רעש. אם תלך לאנגליה, כמות הזבל שצהובונים שופכים על ספורט גורמים לוואן להיראות כמו הוושינגטון פוסט.
המחשבה שרק אצלנו יש את זה ובגלל פרימואים למינהם אין פה ספורט היא די מופרכת. זה גם לא שאין פה עיתונאי ספורט רציניים. וגם אם יש זבל, מי שרוצה למצוא את האיכות יודע איפה למצוא אותה. וכמובן, שיח רדוד קיים היום בכל מקום בעולם. דונאלד טראמפ רץ לנשיאות ארה"ב, פור קרייסט סייק.

מאנו 13 ביולי 2016

+1
צריך לשים לב שלא מעט עיתונאים עושים קריירה על הפרימואים, ועל ידי כך מבדלים עצמם. אוריאל דסקל למשל

אורי 12 ביולי 2016

מעניין ולעניין.

אריאל גרייזס 12 ביולי 2016

ועוד משהו שרציתי להגיד אתמול ולא הספקתי – ההשוואה בין הצלחות ישראליות לבין הספורט הישראלי ולהגיד – יש לנו תעשיית הייטק מעולה, למה אי אפשר לעשות אותו דבר בספורט – מתעלמת מהסיבות ההיסטוריות להתפתחות מסוימת.
יש לנו תעשיית נשק מדהימה (עזבו מה עושים איתה) כי היה לנו צורך היסטורי, אם בגלל חרם מערבי ואם בגלל שאנחנו מדינה קטנה מוקפת אויבים, לפתח נשק בעצמנו. יש לנו חקלאות מדהימה כי במדינת ישראל אין הרבה מים, ושוב – אנחנו מדינה קטנה מוקפת אויבים והיה קשה לנו לייבא פירות וירקות בעצמנו, אז נאלצנו למצוא פתרונות יעילים. יש לנו תעשיית הייטק מרשימה מאוד כי צה"ל הקים יחידות סייבר רציניות והכשיר פה אנשים שדחפו את כל תעשיית ההיטק למעלה, יחד עם עוד אילוצים סביבתיים (נניח, אין לנו משאבי טבע מה שמנע מאיתנו להפוך למדינת תעשייה, למשל). הכורח, כמו שהקלישאה אומרת, הוא אבי ההמצאה.
כרגע המצב בספורט הישראלי היא שאין שום כורח. למעשה, המצב הוא בדיוק הפוך. יש כמויות אדירות יחסית של כסף בענף (כי אנשים פה כן אוהבים ספורט, אז מחירי זכויות השידור בשמיים) שאין להם ממש איפה להשקיע. מה שיוצר מצב ששלומי אזולאי מקבל חוזה של חצי מיליון דולר לעונה. במצב כזה, אין שום סיבה לספורטאי הישראלי למצוא דרכים לשפר את הביצועים שלו. התחרות שלו (בגלל שמעט מאוד זרים איכותיים מגיעים לפה) חלשה והכסף שהוא מקבל הוא גבוה מאוד. ענפי ספורט אחרים שכן נאלצו לפלס את דרכם כדי להרוויח תמיכה בסיסית (נניח, ג'ודו או שיט למינהו. גם טניס בצורה מסוימת) הצליחו לייצר פה תוצאות יפות. כל עוד המצב הוא כמו שהוא, שאין לכדורגלן (או הכדורסלן) הישראלי את האינסנטיב לשפר את עצמו, להמציא את המודל שמתאים לו – אני לא רואה סיבה שמשהו ישתנה. הרי זה לא שמישהו החליט לקחת מודל חיצוני וליישם אותו כדי לייצר פה תעשיית הייטק או תעשיית חקלאות. זה דבר שקרה כי היה בו צורך. כרגע, אין צורך בתעשיית כדורגל מתקדמת

יניב פרנקו 12 ביולי 2016

זה לא רק בספורט – בפוסט הקודם דיברתי על פסטיבל הפרסום בקאן – ישראל היא מדינה נחשלת בקריאטיב – הפרסום במדינות דרום אמריקאיות לא רואה אותנו ממטר.
וזה מדהים כי מוחות יש פה – אין לי הסבר מלא אבל אני מקבל את התזה שלך – אין באמת בזה צורך.
בחו"ל במדינות שיש בהם עשרות ערוצי טלוויזיה אז הצורך בפרסום סופר קריאטיבי הוא הכרח כדי לייצר בולטות – במדינה של ערוץ וחצי אפשר להסתפק בפחות.
ההכרח הוא אבי ההמצאה והמנוע האמיתי לשינוי.
אבל אני חושב שבישראל יש דרישה לכדורגל איכותי יותר ושזה יתפרץ בסוף (יעלה כיתה ולא יותר ועדיין).

duncan 12 ביולי 2016

מסכים לגמרי.
רמת הפרסומות באמריקה היא 10 רמות מעל ישראל.
יש המון פרסומות שנונות ומצחיקות (ברור שלא כולן).
בישראל גם התחילו לאחרונה ליישם זאת (פרסומות שוקה למשל) אבל כמו כל דבר כמעט, זה תמיד חיקוי של אמריקה.
כלומר אמריקה היא ראשונה וישראל (ואולי רוב העולם) מחקה אותה מאחור.
ההייטק זה הדבר היחיד אולי שישראל לא מחקה, אלא ממש פורצת דרך.

תום 12 ביולי 2016

ולעומת זאת פרומואים לסדרות בארה"ב הם נחותים בכמה דרגות לעומת פרומאים שיס והוט מוציאות לסדרות שלהם.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 12 ביולי 2016

מי בדיוק יפרסם? יש בערך 30 חברות עם תקציב בתחומים שונים.

אריאל גרייזס 12 ביולי 2016

בהחלט יש דרישה לכדורגל איכותי – כרגע לפחות זה מתנקז לאלפי ישראלים שנוהרים לקאמפ נואו – תופעה שאני לא רואה אותה כשלילית פר סה, רק הייתי מעדיף שזה ימונף לדרישה לשיפור בכדורגל המקומי. רק מה, ישראלים זה עם ששונא לצאת פראייר אבל הוא האמא והאבא של הפראיירים. דיברת על הערוץ וחצי – מאכילים אותנו זבל (ואפילו לא בhd) ואנחנו אוכלים לתיאבון. אם יום אחד הצרכן הישראלי יצביע ברגליים ויגיד – אני מסרב לצרוך את הזבל הזה (בין אם זה של ערוץ 2 או הכדורגל המקומי), אז יבוא הכורח. לצערי אנחנו רחוקים משם

איאן ראש נטול שפם 12 ביולי 2016

פרנקו כקופירייטר לשעבר, לא אשכח לעולם איך שיננו את המשפטים הבאים:

מדינה של 8 מיליון איש,
תוריד ערבים, תוריד חרדים נשאר לך בקושי 6 מיליון איש,
אין מקום לקרייאטיב טוב,נועז ואיכותי. צריך למכור כי השוק קטן.

אז אתה נשאר עם "מיאו חתולה…" כלהיט היסטרי

מגיב בפעם השניה 12 ביולי 2016

"מיאו חתולה" הביא אותי להחליט ללמוד כדי לעסוק בתחום, והאמת – אני מרוצה מהתוצאה (כבר לא בתחום, אבל הדרך גם חשובה)

יניב פרנקו 13 ביולי 2016

תוריד ערבים ותוריד חרדים ונשאר לך פחות מ5 מיליון (זו הדמוגרפיה פה)

איאן ראש נטול שפם 13 ביולי 2016

נו אתה ממש מחזק את מה שאני אומר – פלח שוק קטן הוא בעל סיכונים רבים.

אף אחד לא יקח קמפיין נועז ויצירתי כי יש סיכוי שזה יכשל בטירוף.

ארז 12 ביולי 2016

+1

yaron 12 ביולי 2016

אריאל,
יש לך מושג לכמה מדינות בעולם אין הרבה מים ויש צורך קיומי בנשק?
להגיד שבגלל זה אנחנו מעצמת על בתחומים האלה זה פשטני.
אנחנו מעצמת על בעוד לא מעט תחומים.
זה לא שאין כאן צורך, אבל צורך בלבד לא מספיק.

אריאל גרייזס 13 ביולי 2016

ברור שיש פה עוד דברים שתרמו לזה, מבחינת האופי הישראלי (אלתור, לא שמרני, למשל), אנשי חזון וכו'. אבל נקודת ההתחלה היא זו.

אזי 13 ביולי 2016

לפי החצי הראשון של התגובה של נדמה שאם צה"ל יקים יחידת כדורגל אנחנו לוקחים את המונדיאל :)

אריאל גרייזס 13 ביולי 2016

אם החיים שלנו היו תלויים בזה, בהחלט יש מצב

איציק 12 ביולי 2016

אשאל שאלה ואעלה תהייה:
1. סטודנט שענה תשובה נכונה אבל, הוא לא יודע למה/העתיק תשובה סופית בלבד ממישהו/עשה מספר טעויות המראות על חוסר הבנה ובסוף יצאה בפוקס תשובה נכונה. האם סטודנט כזה צריך לקבל ניקוד מלא או מירבי? אז זה פרימו, גם כשהוא צודק, לרוב זה מכל הסיבות הלא נכונות. למה לתת לו על זה קרדיט?
2. יש לך מוסד אקדמי ששמו הולך לפניו לרעה, אבל עדיין פעם ב… יש שם בוגר טוב. אתה מחפש עובדים. האם תשקיע זמן לקרוא קורות חיים של מועמדים ממוסד זה כדי לתפוש בפוקס מישהו טוב, או תסנן את המוסד הזה אם יש לך המון קורות חיים ממוסדות אחרים וראויים יותר? כנראה ההשקעה בלדוג חריג לא שווה. הרבה יותר מהר ואם סיכוי טוב יותר, להשקיע בקריאת קורות חיים ממקורות איכותיים. זה המקרה של פרימו. לדוג משהו נכון ומנומק ממנו זה ביזבוז זמן, עדיף לחפש את התשובות במקום אחר.
אז נכון, לא כל מה שפרימו אומר זה שטויות (איכס על הדרך בה הוא אומר גם דברים נכונים). ויש לעיתים נדירות שהדבר נכון מהסיבות הנכונות. אבל למה להתאמץ ולחפש מקרים נדירים אלו. עזוב, תעבור הלאה…

ערן (המקורי) 12 ביולי 2016

+1

יניב פרנקו 12 ביולי 2016

איציק אני חייב להגיד שבתור אחד שלא צורך את פרימו בכלל יש לך דעה מוצקה על פועלו.

איציק 12 ביולי 2016

אני לא מסוגל לעבוד בשקט. תמיד יש לי מוזיקה, סרט, תוכנית כשאני בודק מבחנים/כותב מבחנים/מנתח חומרים/ אפילו מנסה להרדם. אני חייב את הרעש הזה אחרת אני מתגרד במקום לעבוד. בשלב כלשהו מגיעים דברים כמו פרימו, ואני לא תמיד שם לב אם זה סרט טוב או פרימו רע. ואז אני מרים את העיינים ורואה פרימו. לכמה רגעים זה נתקע…
סיבות נוספות: לא תמיד ידעתי מיהו פרימו, איך אדע אם לא אקשיב, אז יש ניסיון מצטבר…
לפעמים יש תוכניות ששומע מתוך הרגל והוא מופיע שם, עכשיו מכור פחות אבל עדיין לפעמים מסתכל. מכור כמו לקולה, וגם ממנה מנסה להיגמל חלקית. מה לעשות, עשו לי בדיקה ומצאו לי דם בקולה, צריך להתחיל לדלל, וגם את פרימו.
נ.ב.: אני לא צורך מירי רגב, אבל יש לי דעה מוצקה עליה. גם מי שלא צורך, לא יכול לא לקבל אותה לוריד… כך גם פרימו.

ד"ר רזי הופמן 13 ביולי 2016

חחחח ממש ציפי פרימו מחולון לון לון

גיסנו 12 ביולי 2016

כשמישהו מנסה לפתח איתך דיון אבל אתה עסוק בעיקר לתקוף כל תגובה שלו בשאלות ציניות-מתחכמות, מן הסתם תוציא אותו פרימו בסוף.
ואיזה כיף שלך יש את הכח לכתוב אחרי זה פוסט שלם על אותו פרימו טיפש, כי הרי כולם יקראו את הפוסט שלך בשקיקה בלי לראות ולהבין את חילופי הדברים שקדמו לו. כמו שאני לא תמיד קורא את כל התגובות אני בטוח שגם אחרים, ואני בטוח שיש אנשים שרואים את השם שלי ומיד מדלגים הלאה וזה בסדר.

הפכת את זה לקרב לא הוגן וגם ככה אתה לא באמת מקבל דעות שונות.

אני סיימתי פה, סלמתאק (כי להתראות יהיה שקר)

יניב פרנקו 12 ביולי 2016

לא באתי להוציא אותך פרימו. באתי להרחיב נקודה שלמען האמת לא הצלחתי להסביר לך בתגובות.

גל ד 13 ביולי 2016

אני לא מאמין לך.

כל הפוסט הזה משכנע אותי שאין לך באמת עניין ללמוד, אתה פשוט רוצה להראות ששלך הכי גדול.

יניב פרנקו 13 ביולי 2016

לא נורא. אל תאמין.

רומן 12 ביולי 2016

צריך לבנות מגרשים איכותיים לרווחת הציבור.
כל השאר יבוא לבד

יניב פרנקו 12 ביולי 2016

עזוב שטויות. איך האוקראיני שמנהל שיחות עם הפועל.

אזי 13 ביולי 2016

מעולה, יניב!
מעולה.

ד"ר רזי הופמן 13 ביולי 2016

חחחח ענק, בעיקר התוספת של מליניאק. אגב אני חושד שהוא נכנס מידי פעם לדה באזזר וגם מגיב פה. בחור לא רע אבל כמו כולנו גם הוא קם לפעמים על האף ואז הכתבות שלו יוצאות לא משהו:) קראתי את הקטע עם כרמלו אנתוני ולא ממש הבנתי למה התמונה שלו קצת יותר גדולה מזו של רונאלדו? היה צריך לפרט קצת יותר לגבי המאמר ההוא. לגבי פרימו ופרשני…. אני לא מקשיב לחבורה הזו וניזון בעיקר ממה שכתוב.

בבא 13 ביולי 2016

ובעניין אחר- יש לך קרבה לד"ר אלברט הופמן?

ארז 13 ביולי 2016

או לפיליפ ראה עוד?

ד"ר רזי הופמן 13 ביולי 2016

ברור שכן. אני מההופמנים הצבעוניים, אלה שלפעמים מגיעים עם ….:)

בבא 13 ביולי 2016

המתכון הסודי עובר במשפחה? ;)

תומר חרוב 13 ביולי 2016

"תודה לאל, הקרקס נגמר. העבודה בישראל היתה אפיזודה קצרה ובלתי נעימה בקריירה שלי. אני מקווה לשכוח אותה במהרה. חבל שבכלל התנסיתי בה והכרתי אנשים שמעולם לא חשבתי שהם יכולים להיות קשורים בספורט."
– מילובאן צ'יריץ', מאמן נבחרת ישראל, במהלך השערורייה שבה פוטר ואז הוחזר לתפקידו (1966)

קשקשן בקומקום 13 ביולי 2016

אני לא חושב שהבעיה היא תכנית זו או אחרת. הבעיה היא שלא מיישמים ברצינות, ואין אורך רוח.
יש כמובן כמה דברים בסיסיים שדרושים כמעט בכל תחום וכמובן בספורט: תשתית (מתקנים), השקעה לאורך זמן (נוער), וידע. האמת? אפילו את אלה יש בארץ.

מה שאין זה עקביות (להמשיך גם אחרי כשלונות נקודתיים, לא להסתכל רק על הכותרת של מחר או על השפיץ של הנעל) ורצינות (עצם העובדה שברקוביץ' הוא מועמד רציני לנבחרת מסמלת את הכל). זה נכון בכדורגל ובכל תחום כמעט – מעלים ומורידים מיסים כל שנתיים, מתחילים ומפסיקים תכניות להורדת הדיור, כל שר חינוך מגיע עם רפורמה חדשה, וכו'. הצד השני של זה, הוא שפשוט לא עושים כלום כי גם ככה מחר יזרקו אותי הביתה אם משהו ישתבש, אז עדיף לקחת מינימום סיכון.

איאן ראש 15 ביולי 2016

מסכים עם הקשקשן. וזה מה שהגבתי בפוסט על המודל שמעט נזנח אבל כמו שנרשם מתקשר לפוסט הנוכחי:
" הרבה חברים כאן צודקים. לקחת מודל מוצלח עם סיכויי התאמה גבוהים לפה. עבודה קשה והתמדה לאורך שנים. אבל מודל הוא צריך להיות משהו מוכח והכוונה שלי שעליה בודדת של נבחרת מסויימת לטורניר גדול (ואפילו הצלחה בו) אינה בהכרח מדד למודל מוצלח כלשהו כי יתכן שמדובר בצרוף של דור מוכשר במיוחד וכו' ( הרי גם ישראל עלתה פעם למונדיאל). צריך גם לשים מטרה לפני בחירת מודל ולהחליט מה סדר העדיפויות(נבחרת,ליגה,יצוא שחקנים…).
מה שאף פעם לא הבנתי זה מדוע שכשמגיעים לכדורגל אנשי העסקים המאוד ממולחים ומוצלחים פתאום משלמים יותר ודורשים פחות? לדעתי הסדרה המדוברת הראתה אמת. נשיא מועדון שמשלם מאות אלפי יורו לשחקן יכול לדרוש ממנו מקצוענות מלאה ז"א יום עבודה מלא במועדון (אימון.כושר.ארוחה.מנוחה.תדריכים.ועוד) ויכול גם להשקיע עוד סכום כזה על מגוון ציוד ואנשי מקצוע כמו מדריך פילטיס,תזונאי,מנטליסט,רפואה ועוד. אם הדברים האלה יקרו ברמת המועדונים (שבטוח יראו פירות לעבודה זו בדמות שחקנים טובים.תארים.מכירת שחקנים…) אז גם הנבחרת תרוויח מבלי לעשות תוכנית על."

Comments closed