יומן פירוק – פרק א'

הדיון אצל אורנשטיין

אני יודע שכולם יתעסקו בנקודות, אז בואו נדבר על זה, אני חושב שהפועל צריכה להבין שהיא תרד השנה ליגה, כי הנקודות בסוף יירדו ובינואר תהיה מכירת שחקנים וקבוצות אחרות יתחזקו, ברמה הספורטיבית הפועל סיימה את הסיבוב לא רע, 15 נקודות כשמכבי חיפה המתחדשת לוקחת 21 זה לא רע – אבל עכשיו לוח המשחקים שוב מציג את סדרת הגהנום שלו (חיפה, ב"ש, ק"ש, מכבי פ"ת, דרבי) ולאחריהם נהיה בלי קשר בתחתית , ואז כל התחתית מתחזקת והנקודות יירדו. בעיה.

אבל יש פה קצת צדק פואטי לתומר חרובים של העולם (איך חגגתם בהקפאה) וגם שאלה עקרונית מעניינת – כי הרי מה אמר השופט היום – חברה בהקפאה, לבית המשפט יש אינטרס ברור לעזור לעסק להשתקם ולנושים לקבל מכסימום כסף – הענישה הספורטיבית החד חד ערכית (הורדת 9 נקודות ) פוגעת בשווי הנכס – אם אני מקביל את זה לסיפור מגה, הרי שהנאמנים עשו הכול כי להתחרות בשוק גם במהלך תקופת הנאמנות, ופה הורדת הנקודות תפגע בשווי הנכס, תכניס פחות כסף מקהל (לדוגמא) במהלך ההקפאה ותרתיע רוכשים פוטנציאלים. ובגדול היא לרעת הנושים.

דיון מעניין.

בנוסף אמר השופט שוב, תקנון ההתאחדות הוא בעייתי כשהוא עומד למבחן החוק וההתאחדות שוב תצטרך להגן עליו, אבל לדעתי בסוף, הנקודות יירדו.

*

אבל קרו עוד כמה דברים מעניינים – ראשית כל מונו נאמנים שונים ממה שכבירי רצה ובנוסף הערבויות יחולטו מיידית – זה מוציא את כבירי וחבורתו מהמשחק, זה מכניס את החבורה שניהלה עד היום לבעיה קשה, כל מחזיקי שברירי המניות, עמותה וכמובן מני ויצמן וכבירי – הם מאבדים מיידית את העסק ואת הערבויות ששמו, כל מעייניו של השופט הוא לתמוך בנושים ולכן זו החלטה דרמטית יותר מהנקודות.

אם כבירי תכנן עסקת קומבינציה שבמסגרתה הוא ימנה נאמן נוח שיעזור לו לשמור על הערבויות ועל ההסכם עם הסינים (שצויין במסמך הבקשה כנס ) – יהיה לו עכשיו הרבה יותר קשה.

*

יש הר חובות, יש גבעה קטנה של נכסים (שחקנים, ערבויות, תביעות טביב, תקבולים שצריכים להגיע) – הנאמנים יגלו לדעתי שהסכום שצויין בבקשה הוא נמוך משמעותית (בפרופרוציה) מקופת הנושים האמיתית – זה ייקל על הנאמן, אבל ייקח זמן, לכן להערכתי זה לא סיפור של חודש, יש פה לא מעט עבודה, אני לא מבין איך בתוך 30 יום מבינים מה באמת החוב למס הכנסה ואיך סוגרים את דילמת טביב.

הנאמנים אם כך צריכים להתכוונן להפעלה ארוכה, להערכתי האישית, עד סוף העונה, זה אומר משהו כמו 6-7 חודשים שבהם לחברה יש אומנם הגנת נושים- אבל אסור לה לפעול תחת גרעון – לפי הנתונים שפורסמו הפועל עולה 2.5 מיליון שקל בחודש – בקופה לפי מה שפורסם יש כ4 מיליון, יש גם תקבולי טוטו ועוד, זה אומר שהוא חייב לצמצם את מודל ההפעלה – חייב למכור שחקנים, חייב לצמצם את הצוות הניהולי (גוטמן לדוגמא) – בסיפור מגה גילו הנאמנים שאפשר להפעיל את החברה באופן רזה יותר, הם יצטרכו מהר להיכנס לעובי הקורה ולצמצם משמעותית את ההפעלה.

*

וזה מוביל לנושא המקצועי – אני אתחיל בזרים – לדולי מנגה יש סעיף שניתן להשתחרר מהחוזה שלו בינואר, אני מניח שהוא ישוחרר, סימיץ וניקוליץ הם שחקני נבחרת מונטנגרו, הנחת העבודה שירצו לברוח מהר מבית המשוגעים, יביאו הצעה ויילכו (בלי כסף), בומבה כבר ברח – ונשאר אולי שובשיץ. מבחינת הישראלים – כל השמועות מדברות על מכירת שוינפלד למכבי – זו מכירה שהנאמן ישתוקק לבצע – כי היא תכניס הרבה כסף לקופה וגם תוריד משקולת – אז היא תקרה.

אבל להפועל יש עוד כמה שחקנים שהשוק ירצה – אלטמן, חן עזרא, אדי גוטליב, אנס מחמיד (כשרון) הם בעיני יהיו מוקד מעניין – קבוצות הליגה ילטשו עיניים ויציעו דילים שונים – אולי השאלת שחקנים כדי שהנאמן יוכל להחזיק קבוצה בחיים, קצת כסף, בעיקר שחרור מחוזים – לנאמן יש אינטרס ברור לשחרר ולשחקנים שציינתי יהיה ביקוש- גם במכירה.

ויש גם שחקנים שיהיה מפתה לשחרר גם בלי מכירה – שיימן לדעתי, אולי הרוש , מאמין שידין בכושרו הנוכחי.

מה שזה אומר בעיני שהשוק יפשוט על הקבוצה וירוקן אותה, תישאר קבוצה עם קצת מושאלים, הרבה שחקני נוער והרבה שחקנים לא מספיק טובים.

אם לוזון משאיר את הקבוצה ככה בליגה שאפו. אם אני לוקח את מה שאמר ברצינות, הוא הולך.

ולכן הנחת העבודה שלי היא שהפועל תרד השנה, אבל ליגה לאומית בלי מינוסים ועם רוכש חדש, היא לא איום , סתם לא כייף.

*

אז זה בעיני תמצית הסיפור עד כה – השופט נתן לנאמנים אפשרות להוציא לא מעט כסף מהקבוצה, הוא ייתן להם חבל מספיק ארוך כי הם יצטרכו את זה ומקצועית זה הולך להיות לא נעים.

מי שחושב שהנקודות שכן יירדו או לא יירדו יעזרו – לא מבין את חומרת המצב.

אבל ברמה העקרונית – זו בהחלט התקדמות עצומה קדימה לעבר עתיד שפוי יותר.

דור ה-y משחק כדורגל
כל העולם כולו תשע נקודות...

71 Comments

yaron 12 בדצמבר 2016

יניב, משתתף בצערך,
בשורה התחתונה ליגה לאומית בלי מינוס נקודות וחובות מסתמן כ"לא סוף העולם".
לגבי הפוסט,
הפחתת נקודות – בית המשפט (בצדק) לא מקבל את התקנון שלא מבדיל בין הקפאה לפירוק. אין שום הגיון בלפגוע בקבוצה אם המטרה היא לשקם ולהציל אותה. אין גם הרבה הגיון בתקנון שאינו מבדיל בין פירוק להקפאה.
מצד שני, לא ייתכן מצב של איפה ואיפה.
מצד שלישי, לא הגיוני לתת פרס לקבוצה שהגיעה להקפאת הליכים.
לדעתי בהתאחדות כבר יושבים על עדכון התקנון כמו שעשו אחרי שבית המשפט הסביר להם בצורה ברורה שאין שום חוק שיימנע ייצוג בבית הדין (ראיקוביץ'). לא יודע אם זה ניתן לביצוע ריטרואקטיבית אבל אני דיי משוכנע שהחל מהשנה הבאה יהיו כבר שני מסלולים- הקפאה ופירוק.
דיי הזוי שבכל פעם שההתאחדות מגיעה לבית משפט אזרחי היא מושפלת !!!
לגבי פירוק/הקפאה – כמו שאני מבין יש לנאמנים חודש כדי לבדוק האם ניתן באמת להגיע להסדר עם הנושים ולהציל את הקבוצה או שאין אפשרות ואז הולכים לפירוק. האינטרס של חלק גדול מהנושים הוא הסדר מאחר ובמקרה של פירוק לא ייראו שקל.
העניין הוא שבלי קשר לאיזה אופציה תיבחר עושה רושם שהפועל יורדת ליגה. האם כבירי פעל כשטובת המועדון לנגד עיניו או שניסה למזער נזקים אישיים. זאת שאלת מפתח בעיני.

יניב פרנקו 12 בדצמבר 2016

הפירוק הוא לא של הפועל ת"א- הוא של חברת "הראל החזקות" שמחזיקה בהפועל ת"א – במקרה של פירוק החברה – המועדון הוא נכס בדיוק כמו ציוד משרדי והמפרק יכול למכור אותו – כך שהנושים כן יקבלו משהו – לכן עבור חלק מהנושים אין פה משמעות גדולה – אני מניח שאם הנאמן יביא לנושים הסדר מקובל הם יאשרו- לא יביא – יעשו " טוב מותי עם פלישתים" וילכו לפירוק.

לגביי כבירי – נדע מאוחר יותר – כרגע זה נראה שפשוט לא היו לו אופציות אחרות.

ישרון 13 בדצמבר 2016

יניב לא שאני מבין גדול אבל נראה לי יותר הגיוני שהנושים יעדיפו חלק מהכסף מלעשות דווקא להפועל ולא לראות שקל.

יניב פרנקו 13 בדצמבר 2016

להבנתי – להסדר נושים צריך אחוז מוסים של נושים שיסכימו.
לכן אם יווצר מצב שבו יש קופה של נגיד 20 מיליון והם הולכים קודם לנושים המובטחים – מה שישאיר לנושים הלא מובטחים כלום.
אז במקרה הזה יש בהחלט מצב שיגיד נושה שהוא לא מעוניין בהסדר.

ניב 12 בדצמבר 2016

יפה מאוד יניב, אגב למה שיונפלד יכניס הרבה כסף? לא יכול להיות שהבורר יחליט שהייתה הפרת חוזה?

יניב פרנקו 12 בדצמבר 2016

אני הבנתי שבהקפאת הליכים כל הבוררויות מוקפאות – זה אומר שהוא בבעיה – אני מניח שמכבי או קבוצה אחרת תגיע להסדר כדי לחסוך בזמן.

Lord Anthony 12 בדצמבר 2016

בנוגע לנקודות אני בכלל לא בטוח שהן ירדו. להערכתי אם יגיעו להסדר נושים שיהיה הבסיס להליך הבראה אז הן לא יורדו, אבל אם בעוד חודש יוחלט שהפועל הולכת לפירוק רק אז יורדו הנקודות.

yaron 12 בדצמבר 2016

ההגיון הבריא של השופט שמתמחה בהקפאות ופירוקים מנוגד לתקנון ההתאחדות…

יניב פרנקו 12 בדצמבר 2016

יש פה עוד סוגיה – אומרת אשקלון – נתנו להפועל יתרון תחרותי בזה שהעבירה סגל מעל ליכולתה הכלכלית – שהשיג יותר נקודות ממני שהתנהלתי מסודר ועכשיו כשמתברר שאין לזה כיסוי – היא צריכה להיענש ספורטיבית.

ההיגיון הבריא של השופט אומר – להתאחדות יש בקרה שהייתה צריכה לוודא את זה – אז האחריות היא על ההתאחדות ולא על הקבוצה ולי כשפוט יש משימה להוציא מהתיק הזה מכסימום הון לנושים.

כן, זה עקום.

yaron 12 בדצמבר 2016

אני מסכים לגמרי, אבל במקביל מבין גם את ההגיון של השופט שמבחינתו רוצה להציל את העסק כדי לפגוע כמה שפחות בנושים.
הבעיה היא שבהתאחדות כותבים תקנון בלי יותר מדי מחשבה והגיון.

Lord Anthony 12 בדצמבר 2016

צריך לשים לב שהשופט רואה את האחריות כאישית ולא כמערכתית, ובכך שהוא מאפשר חילוט ערבויות אישיות הוא בעצם אומר שבהנחה שהבקרה ביצעה את תפקידה כמו שצריך אז לקבוצה צריכים להיות המשאבים לשלם משכורות, ולכן למעשה הניגוד לטענת אשקלון הפועל בנתה סגל לפי יכולתה הכלכלית.
לכן ובמידה רבה של צדק לדעתי, כל עוד כל החוזים מכובדים, בין עם בחילוט ערבויות או מהכנסות טבעיות אין טעם להעניש את הקבוצה.

יניב פרנקו 12 בדצמבר 2016

אני לא בטוח שהוא חושב שהבקרה הייתה תקינה פה – אלא שהוא אומר – קודם כל תחלטו כל מה שאפשר לחלט.
אחר כך נבחן את ההתנהלות.
מה שכן.
אם החוזים יכובדו בדרך של ערבויות ומכירת שחקנים – זה עוד טיעון לסמטוחה המשפטית.

Lord Anthony 12 בדצמבר 2016

בדיוק, תיקחו מה שאפשר, כולל הערבויות, שמי שחתם עליהם היה צריך להיות מודע לסיכון שהוא לוקח, ואם זה יעזור להביא את הקבוצות למצב של איזון תקציבי בהתעלם מחובות עבר, או לכל הפחות להביא למצב שאפשר יהיה להבריא את הקבוצה אז יש על מה לדבר.
בסופו של דבר אם הערבויות מכובדות והתקציב השנתי של הפועל לכאורה מאוזן אז אין טעם להטיל סנקציות, פריסת חובות עבר הרי עושים שם עוד מהקיץ.

yaron 12 בדצמבר 2016

גם אם כל הערבויות יחולטו וזה גם גדול כי מדובר בין היתר בציור שאף אחד לא ראה עדיין ובצ'קים אישיים של כבירי הפועל לא תהיה מאוזנת כי מאז שהבקרה אישרה החובות תפחו. מה שיכול להיות מאוזן במקרה הטוב זה התפעול השוטף (משכורות, מגרש, ספקים).

Lord Anthony 12 בדצמבר 2016

לטווח הקצר מה שצריך זה איזון תפעולי שיוכיח שהחברה יכולה להמשיך לפעול.
בנוגע לכל השאר, בא נגיד שהולך להיות חודש מעניין מאוד.

אורי 12 בדצמבר 2016

גם אם יש הגיון באי הפחתת נקודות, אי אפשר ככה סתם עכשיו ולא קודם. הפועל צריכה להענש ע"פ התקנון והתקנון צריך להשתנות החל מהעונה הבאה

גיא זהר 12 בדצמבר 2016

לא בכרח. אם התקנון לא חוקי כפי שהיה במקרה ראיקוביץ הוא לא תקף.

אורי 12 בדצמבר 2016

התקנון אולי שונה בעקבות מקרה ראיקוביץ (לא בטוח) אבל ראיקוביץ נענש (גביע הטוטו לאחר דחייה, אבל העונש יושם)
כך צריך להיות גם כאן

גל 12 בדצמבר 2016

אתה טועה לדעתי,
חוקי מדינת ישראל קודמים לתקנון ההתאחדות

במידה ולתקנון אין תוקף חוקי, ברור לטעמי מה קודם למה

yaron 12 בדצמבר 2016

נכון, אבל בשביל זה ההתאחדות צריכה להוריד את הנקודות (לא ברור לי למה לא עשו זה מיידית) והפועל צריכה לערער לבית המשפט.

אלי 13 בדצמבר 2016

אני לא חושב שהטענה של השופט היא שהתקנון לא חוקי, אלא שהוא מוריד את הסיכוי של הנושים לקבל החזר על החוב.
במקרה של ראיקוביץ התקנון לא היה חוקי.

אוריה 12 בדצמבר 2016

ראיקוביץ נענש אחרי שמכבי משכה את העתירה (בעקבות הדחיה). כלומר תקנון ההתאחדות "הפסיד" לחוקי המדינה בדיון הראשוני, אחרי שהתברר שהדיון הבא נדחה לחודש יוני מכבי פשוט משכו את העתירה והסכימו לקבל את העונש ע"ח גביע הטוטו…

ארז 12 בדצמבר 2016

אחלה ניתוח פרנקו.
מסכים גם עם השורה התחתונה.
ומסיבה לא ברורה, גם אני קצת אופטימי. לא ברור.

בשבת הייתי במושבה עם אחד הבנים ועם הבת שלי.
בראשון בבוקר ניהלה ויכוח נוקב עם אמא שלה על הבגדים/אקססוריז לבית ספר (הפקאצה בכתה א'). מפה לשם, בהיעדר הסכמה ביניהן, פתאום אני שומע אותה צועקת בגרון ניחר: "מל-ח-מה! מל-ח-מה!".
שווה הכל.

צור שפי 13 בדצמבר 2016

גדול!

ליאור גילדר 12 בדצמבר 2016

שאלה שעד כה לא נתקלתי בתשובה עבורה. פיפ"א לא ממש אוהבת שמדינות מתערבות בחוקי התאחדויות למיניהם. עכשיו, אני מניח שערכאות משפטיות נחשבות התערבות מדינה. האם יש מצב שקביעת בית המשפט לגבי הנקודות תעורר את חמתם של הבוסים משוויץ? או שיש משהו שאני מפספס (לדוגמא שענייני פירוקים ורישומי חברות לא נכללים ברשימת הדברים שמפריעים להם).

גיא זהר 12 בדצמבר 2016

השאלה האם ההתאחדות/מנהלת יפנו לפיפ"א.

Lord Anthony 12 בדצמבר 2016

אני חושב שמדובר בעיקר בניהול ובהתערבות פוליטית ולא בהחלת הריבונות של המדינה, מה גם שזאת לא הפעם הראשונה שהחלטות של פיפ"א / אופ"א מבוטלות ע"י בית דין אזרחי.

אלי 13 בדצמבר 2016

אני חושב שזה סתם איום של יו"ר ההתאחדות כלפי הפוליטיקאים.
פיפא / אופא יודעים שהם לא יכולים לעשות כלום כאשר בית המשפט מתערב.

עידן. 12 בדצמבר 2016

משך כמה שנים חלק נכבד מאוהדי הפועל ת"א בדה באזר מספרים עד כמה מועדון הפועל ואוהדיו הם מוסריים, כפי שאפשר לראות מהתנהלות קבוצת הכדורסל שבחרה לא לעלות ליגה.

אז עכשיו, אחרי שהפועל בבירור נהנתה מיתרון ספורטיבי לא הוגן, בין אם זה באשמת ההתאחדות או לא, המעט שהייתי מצפה מהם הוא שיקבלו את עונש הורדת 9 הנקודות שמגיע להם (אגב, עונש שבפני עצמו הוא מגוחך בקלותו) ולא ינסו לשנות את החוקים עליהם ידעו בדיעבד.

יניב פרנקו 12 בדצמבר 2016

כל התהליך הזה ישאיר כתם וצלקת.

yaron 13 בדצמבר 2016

מה שמוזר לי זה שההתאחדות לא הורידה ולא ניסתה להוריד את הנקודות מיידי.
האם השופט נתן לה צו מניעה רשמי?
האם הוא יכול בכלל להתערב בשלב הזה לפני שהדבר נעשה בכלל?

היסטוריון של ספורט 14 בדצמבר 2016

לא ירד מיידי כי חוקי להקפאת הליכים פורמאלית ( בית משפט ).
כשזה קרה גם ניתנה החלטה להקפאת הנקודות.

Amir A 12 בדצמבר 2016

אם הסיבה לאי הפחתת הנקודות היא כדי לא לפגוע בשווי הנכס ולאפשר לנאמנים להשיג כמה שיותר בשביל הנושים, למה לעצור שם? בואו ניתן להפועל בונוס של 50 נקודות על מנת שתזכה באליפות וכך נגדיל את שווי הנכס, ואת הסיכוי שהנושים יקבלו חזרה את כספם, לא?
כל עוד הפחתת הנקודות היא לפי התקנון, והתקנון לא מפר חוק כלשהו, אז אני לא מבין את הקפאת הורדת הנקודות.

יריב 12 בדצמבר 2016

הורדת הנקודות המדוברת היא בתגובה לפירוק, לא? יכול להיות שפגיעה בערך הנכס בתגובה להליכי פירוק מנוגדת לחוק. לא שאני יודע, אני לא מכיר את החוק, אבל אני מניח שהשופט כן.

Lord Anthony 12 בדצמבר 2016

ממש לא. בחודש הקרוב אמורה להתבצע בדיקה האם ניתן להבריא את הקבוצה או לא. כל עוד אין מסקנות לבדיקה אז הסנקציות מוקפאות, עוד חודש כולנו נהייה יותר חכמים ואז גם יוחלט אם יש צורך להוריד נקודות או שלא. בתסריט מסויים של חילוט ערבויות והסדר נושים רק על חובות עבר מדובר ל התנהלות שלא שונה בהרבה מההתנהלות של הפועל בקיץ.

עידן. 12 בדצמבר 2016

השוני הוא שבקיץ לא שיחקו כדורגל וצברו נקודות.

הפועל לקחה על עצמה התחייבויות שהיא ידעה שלא תוכל לעמוד בהן. בין ההתחייבויות הללו יש שחקנים שכבשו שערים ועזרו לה לצבור את הנקודות שלה. שלא לדבר על העובדה שהפועל, כמו שאר הקבוצות ידעה מראש על הכללים ולא טענה כנגדם דבר על עכשיו.

לא שזה משנה כי בסוף הנקודות באמת ירדו (אורנשטיין עושה שרירים, אבל הסוגיה של הפחתת נקודות כבר אושרה בעליון- במקרה של הפועל פתח תקווה). אבל ההתנהלות של הפועל היא חוסר הספורטיביות בהתגלמותה.

עידן. 12 בדצמבר 2016

ואגב, אורנשטיין לא הקפיא את הורדת הנקודות עד לסיום הליך ההקפאה אלא קבע שצריך לתת לצדדים להגיש סיכומים בנושא, שלאחר מכן תתקבל החלטה בסוגיה. כאמור, אני לא רואה בסיס חוקי עליו לפיו יכול אורנשטיין לקבוע שההפחתה לא חוקית (אפילו שבעליון פ"ת מחקה את התביעה ולכן לא היה צורך המתן פסק דין), אבל השופט הזה (שאת דעתי עליו עדיף שאני לא אגיד) כבר הפתיע אותי בעבר.

Lord Anthony 12 בדצמבר 2016

בעוד חודש אמורים המפרקים להגיש דו"ח לגבי מה ניתן לעשות עם הפועל, באותו המעמד גם יוחלט מה עושים עם הורדת הנקודות. מה שאורנשטיין אומר זה שיש הבדל מהותי בין פרוק לבין הקפאת הליכים, וכל עוד לא הוכרז שהקבוצה הולכת לפירוק אז אין מה למהר עם הורדת הנקודות.
ושוב עוד לא הוכח שהפועל לא יכולה להעמיד בתקציב שהיא הציגהת יש עוד ערבויות בבקרה שניתן לחלט. אם אחרי חילוט הערבויות עדיין הפועל לא תוכל לעמוד בהתחייבויות לשחקנים שלהת זה כבר סיפור אחר. כרגע אנחנו לא יודעים אם זה המצב.
אין די הסדר חובות בחסות בית המשפט, שזה מה שמנסים במועדון לעשות עוד מהעונה שעברה, כדין הליכה לפירוק.

yaron 13 בדצמבר 2016

מסכים לגמרי.
ההתאחדות צריכה להוריד נקודות ואם הפועל רוצה, שתיקח את זה אז לבית משפט.

מתן גילור 12 בדצמבר 2016

אני מופתע שהפתרון של אורנשטיין לא היה להפחית 9 נקודות במסגרת גביע הטוטו :)

Amir A 12 בדצמבר 2016

מתן, זה לא השופט שאתה תמיד מצטט בתור מי שאמר שקבוצת כדורגל היא גוף דו מימדי או משהו כזה?

אוריה 12 בדצמבר 2016

דו מהותי!!!!!!!

מתן גילור 12 בדצמבר 2016

לא. היה את גרשוני ואני חושב שעוד אחד.

קפטן קוקי 12 בדצמבר 2016

מעניין ומאיר עיניים.
מעבר לשאלות על מוסר, צדק ומשפט, נראה שהורדה של 9 נקודות תהיה יותר קלה לאוהדים, לא?
מלקרוא את מה שכתבת ואת התגובה של ארז, יש לי תחושה שהאופטימיות נשענת על זה שבקרוב כל הלכלוך יעלם ואפשר יהיה להתחיל מחדש.
הורדת הנקודות ממשיכה עוד קצת את האשליה הזאת שהפועל חיה עליה כבר כמה שנים. אולי באיזשהו מקום עדיף לסגור את הבסטה על העונה הזאת?

שלו 12 בדצמבר 2016

ראשית כאוהד מכבי בטח שאני רוצה שיורידו להפועל תשע נקודות…
האמת נראה לי שתרדו עם או בלי הורדת נקודות ואני מסכים לחלוטין עם הניתוח שלך.
אני גם מסכים עם קביעת בית המשפט שההורדה היא לא חוקית וטיפשית.

מבחינת ההקפאה, צריך לזכור שיש גם סכנת פירוק ולא רק הבראה,
לאור העובדה מבחינה תפעולית זה נראה לי כמעט בלתי אפשרי להחזיק את הפועל,
עניין הפירוק עומד על הפרק.

…ויש חובות לאופ"א (כלומר דרך אופ"א) במקרה כזה כל תוצאה שהיא לא פירוק,
זה חלק מהתקציב (אולי אני טועה?).
אי תשלום החובות יכול לגרור דרישה להורדת ליגות ואז בית המשפט לא יעזור.

השאלה היא בעייני מה יהיה ביום אחרי הפירוק/הבראה.
גם אם משהו יקבל את הקבוצה בחינם הוא צריך להעמיד תקציב, לקנות שחקנים וכו'
ובליגה הלאומית זה לא פשוט.

דחיית הורדת הנקודות יכולה להביל לכך שהקבוצה תתחיל בעונה הבאה במינוס (כמו ראיקוביץ' רק בלי גביע הטוטו…)

יניב פרנקו 12 בדצמבר 2016

פירוק זה גם הבראה.במובן מסוים אפילו קלה יותר.

גיא זהר 13 בדצמבר 2016

בפירוק לא מתחילים בליגה ג'?

Lord Anthony 13 בדצמבר 2016

אין סנקציה כזאת של הורדה לליגה ג'. אם הקבוצה חדלה להתקיים אז מקימים קבוצה חדשה בליגה, אבל אין מצב שמורידים קבוצה לליגה ג'.

עדי אבני 12 בדצמבר 2016

ככל שמתקדם התהליך, ככה גוברת ההערכה שלי שלא תהיה הפחתת נקודות, דבר שהיה נראה לי הכרח בל יעבור בתחילה.
שלא כמו שאומרים בהתאחדות אלה הזועקים על אבדן הסוברניות, וכמו במקרה ראיקוביץ', בא השופט והראה שההתאחדות רוצה לפעול בצורה מסויימת מבלי שהתקנון שלה מורה כך. רוצה ההתאחדות שגם הקפאת הליכים תיענש בהורדת 9 נק'? תואיל ותתקנן זאת. רוצה למנוע יצוג משפטי? בלי שזה מצויין בתקנון זה לא אפשרי. השופט למעשה עושה מעשה בג"ץ לתקנון ההתאחדות.
לגבי עניין השוויון- למיטב הבנתי (ואני מסתמך על דברי עו"ד אבן עזרא) במקרים של נתניה, בית"ר, הפועל כפ"ס ואשקלון קויים הליך של פירוק ולא הקפאה, ולכן ערך השיוויון לא נפגע.
בדבר אחד אני לא מסכים עם יניב: מלבד הזרים ושוינפלד אני לא רואה הרבה שחקנים של הפועל שממהרים לעזוב בינואר. יניב חושב שהרצון ביציבות כלכלית תגרום לאלה לעזוב ואילו אני חושב שבהנחה שבבקרה ערבויות מספקות לשכרם העונה, רובם יעדיפו לחכות לפחות עד הקיץ לפני שיחפשו לעבור, קל וחומר עם הם חושבים שבחודשים הקרובים יהיה להפועל רוכש חדש. זה נכון גם לגבי האפשרות שיבוא רוכש "רזה". אני חושב שמלבד אלה שיהיה להם ביקוש במכבי, בחיפה, בבאר שבע ואולי בבית"ר, כל היתר יעדיפו לשחק בקבוצה עם פרופיל תקשורתי גבוה יותר, בטח עם החוזים שלהם גבוהים יחסית לשאר הליגה.

יניב פרנקו 12 בדצמבר 2016

עדי שנה דיסקט – זה לא בידיים של שחקני הפועל. הנאמן לא יכול להפעיל חודש גרעוני בודד. אם אין לו כסף הוא מחויב לפטר. אם יש לו ביקוש על שחקן הוא די מחויב לשחרר.
הנאמן ידחוף חלק מהשחקנים החוצה. פשוט כי עד סוף ינואר יש חלון פעיל ועד אז אני לא מאמין שיהיה שינוי דרמטי במצב.

yaron 13 בדצמבר 2016

למיטב ידיעתי (הדלה), התקנון מורה על הפחתת 9 נקודות בהקפאת הליכים.
הוא רק לא מבדיל בין פירוק לבקשת הקפאה ואת השופט מחדד.

היסטוריון של ספורט 14 בדצמבר 2016

למיטב ידיעתי נתניה בהקפאת הליכים ולא פירוק.

אנונימוס 12 בדצמבר 2016

הכי אהבתי זה שהשורה האחרונה ממוחזרת מאיזה מאה פוסטים שונים שלך בשנים האחרונות. אתה לא לומד!

יניב פרנקו 12 בדצמבר 2016

גם תרנגול עיוור מוצא גרגר פעמיים ביום

בובו 12 בדצמבר 2016

אל תהיה בטוח כל כך, כדורגל בשישי זה כיף הרבה יותר.

זיו 12 בדצמבר 2016

אין באמת תכלית להליך של הקפאה במקרה של הפועל. זה הליך שנועד לאפשר לחברה להציג תוכנית הבראה כאשר ברור שקבוצת כדורגל לא יכולה להיות עסק עם תזרים חיובי גם שאין חובות עבר. גם אורנשטיין יודע זאת היטב ולכן מינה את קוטלר כאשר בעוד חודש יוגש דו"ח שאומר שהחברה חדלת פירעון ואין אפשרות להפעלה שאינה גרעונית ולכן יש לפרק.
השופט לא קבע שלא מורידים את הנקודות. הוא פשוט החליט לא להחליט כרגע ונתן צו זמני לחודש. אחרי שכל הטענות יעלו אין לי ספק שיבטל את הצו.
יש הבדל תהומי בין פרשת ראיקוביץ שם דובר בהוראה בתקנון שסותרת עקרונות יסוד לבין הוראה בתקנון שאולי פוגעת בקבוצה אבל היא ודאי לא מה שנקרא לא חוקתית.

ערן (המקורי) 13 בדצמבר 2016

זיו, בול פגיעה

אבי 13 בדצמבר 2016

יניב
הכנסת אותי לדיכאון

רטקסס 13 בדצמבר 2016

עם כל הכבוד לאורנשטיין, שהוא שופט מבריק, ההגיון שלו יכול לחול על כל מהלך הקפאה/פירוק אחר.
גם עצם העובדה שהפועל ת"א בהקפאה עכשיו מוריד את הערך שלה – איזה שחקן יבוא לשם בינואר? או איזה שחקן לא ירצה לברוח ממנה? או איזה ספונסר ירצה להיות על החולצות שלה? יש עליה "כתם שחור". ההתאחדות תעשה מעקב באלף עיניים, ולאן לא יתנו יותר קרדיט, ושחקנים לא ירצו לחתום במועדון שלא מכבד את התביעות שלו וכו'.

ההתאחדות לקחה את כל זה בחשבון ואמרה שבמסגרת העיסוק השני של הקבוצה (מלבד היותה חברה עסקית), קרי, ספורט, הם פגעו בספורטיביות, ולכן ניתן להם קנס.
אותו דבר הורדת נקודות על קריאת גזעניות (שמן הסתם פוגם בערך הכלכלי של בית"ר כבר שנים ארוכות) או פריצה למגרשים.

רוצים לתת הזדמנות שניה – אחלה. למי שנבנה עם תקציב של 40 מיליון בליגת העל – אמור לסיים את השנה בפור של 9 נקודות מעל הקו העליון. כל דבר חוץ מזה זה לא הגיוני ספורטיבית. והרי ההתאחדות כבר נתנה את דעתה הספורטיבית. צריך לכבד את דעתם.

ל 13 בדצמבר 2016

לטעמי המצב לא כזה גרוע, ואני אתן פה תסריט סופר אופטימי
אם נחלק את ה 100 מיליון חוב זה מה שיש לנו
11 מיליון – אלי טביב מחזיר – הבעיה שזה ייקח זמן אבל אופטימיות זה הצד החזק שלי..:-) אין עוררין עך כך שזה חוב שלו או גג של מוני הראל (על דוס סנטוס + אבדג'י)
5 מיליון – מכירת שוינפלד (זה כבר בניכוי ה-40% של נתניה, הפרסומים מדברים על מכירה שלו ב 1.8 מיליון דולר) + חיסכון שכרו עד סוף העונה
30 מיליון – חוב לבנקים – מחלטים ערבויות של מני ויצמן ושות'
25 מיליון חוב של מס הכנסה – מחלקים לתשלומים, מחשיבים את זה כחלק מהוצאות המועדון, נניח מיליון שקל בחודש לשנתיים
מיליון שקל ייכנס כעת מהסינים של ערן זהבי – גוואנגז'ו
עוד 3 מיליון הבנתי שנכנסים כעת מהסינים CMEC
עוד מיליון שקל נכנסים כעת מהטוטו
אחרי כל הנ"ל נותרנו עם חוב של כ – 25 מיליון – לטעמי אפשר להתפשר עם מי שצריך, להיפטר מחוזים כבדים כמו ניקוליץ' וגוטמן מה שיחסוך עוד איזה מיליון, ויש אויר לנשימה. לא רואה תסריט של מכירת חיסול, ממש ממש לא.
אני כבר השלמתי עם ירידת ליגה השנה, כואב ככל שזה יהיה, כי עם מינוס 9 נקודות אין לנו סיכוי להישאר ואין לי ספק שיורידו את הנקודות בסוף.
הרבה הרבה הרבה יותר חשוב לדעתי שיחקרו את כל ההתנהלות הפיננסית של המועדון בעשור האחרון מאז נכנס מוני הראל – יש לי תחושה חזקה שאלי טביב דפק את הקופה בכמה עשרות מיליונים וזה דבר שחשוב שייחקר לעומק. הרי ברור שלא ייתכן שקבוצה כמו שלנו שמכרה 5 שחקנים ב – 8 מיליון יורו בין מרץ 2010 (נאתכו) עד קיץ 2011 (זהבי+ורמוט+שכטר בקיץ 2011, דה סילבה בפברואר 2011) ושיחקה באירופה שנים רבות, כולל ליגת האלופות ששם הכסף הגדול כידוע לכולם, נכנסה לכזה בור! ברור שמישהו פה לקח לכיסו, אולי כמה אנשים…אם יעלו על זה שאדון טביב גנב (או כל אחד אחר) אז גם הוא יחוייב להחזיר את הכסף וזה ייתן לנו פלוס גדול בעו"ש, וגם אולי יואשם בגנבה וזה בכלל תקדים היסטורי.

the bird 13 בדצמבר 2016

תמשיך לקוות…במקום להפנות את הזעם שלך אל כבירי
אתם ממשיכים לחפש את טביב

גיל ז. 13 בדצמבר 2016

ככל ובעלי תפקידים/אוהדים/מקורבים וכד' ימשיכו להטיל יהבם על טביב כמו ייחוס חובות/עושק הקופה וכד', הפועל לא באמת תתקדם לשום מקום.
משתמשים בעניין הזה לכיסוי ערוותם של הגורמים הבלעדיים שהביאו את הנזק הנוראי הזה לפתחה של הפועל תוך כדי גניבת דעת של הקהל והאוהדים שמצפים שבאיזה שהיא בדיקה טביב יחוייב להשיב כסף למועדון או יואשם בגניבה.
ביום שתשימו את זה מאחור, אז אולי יתחיל הליך הבראה נורמלי.
הדבר היחיד שהביא את הפועל למצבה זה שבעלים מתנהג כמו אוהד ולא כמו בעלים. ולחשוב שכבירי בחר להפטר מבן זאב ובמקום להבריא את הקבוצה, החליט להלחם בהצלחה של גולדהאר במכבי שהוציא אותו מדעתו, רק הוא לא ניסה לבדוק כמה כסף עלה לגולדהאר להבריא את מכבי.
צחוק הגורל הוא שפעם האחרונה שהיה להפועל בעלים שאינו אוהד (טביב) היא הגיעה לשיא ההצלחה שלה.

Gil - Zimbabwe 13 בדצמבר 2016

אין ספק שזהו יום עצוב. לי אישית למרות שהפועל זה לא כוס התה שלי חבל על כל מה שקורה שם.
אם מסתכלים על זה בצורה קצת פחות אופטימית מיניב זה גם יכול להגיע למצב שהפועל ת"א תצטרף למועדונים כמו הפועל ירושלים, מכבי יפו ועוד.
חבל לי בעיקר עבור האוהדים האמיתיים של הקבוצה.

Ollie Williams 13 בדצמבר 2016

מהיכרות עם הפועל ת"א, מערכת המשפט הישראלית, וכמובן ההתאחדות ובקרת התקציבים, נראה לי שזה התסריט הכי ריאלי:
– בתום חודש לא מושגת התקדמות מספקת.
– הנאמנים מציגים כל מיני שברי חוזים והסכמים שמעידים על כך שעוד שניה יש רוכש והכל מסתדר.
– הנקודות לא מורדות, כך או כך הפועל לא יורדת ליגה ואיכשהו גם לא נפרדת מיותר מדי שחקנים – רק שוינפלד ואולי הזרים.
– דחיית גזר הדין עד לקיץ.
– בקיץ מגיע עוד איזה תואם כבירי שמדבר על הבראה והתנהלות נכונה וכל הג'אז הזה. פרנקו מפרסם טור סופר אופטימי לצד כמה החתמות שנשמעות מרשימות ומקור המימון שלהם לא ברור.
– עד ספטמבר מסתבר ששום דבר לא באמת הוברא ועדיין יש ערימות של חובות.
– הקהל זועם על הבעלים-אוהד הכושל התורן, יוצאים להליך הקפאה.
– חזרה לשלב הראשון.

Miranda Vera Cruz De La Hoya Cardinal 13 בדצמבר 2016

כאוהד מכבי ת"א אני מקווה שמכבי לא יקנו את שויינפלד.

1. יש מספיק חלוצים במכבי. לא מדובר פה על עילוי מדהים. חלוץ טוב. יש לנו מספיק מהם. אפשר להסתדר עם קיארטנסון, בן חיים, בן בסט ויחזקאל. יש חלקים שדורשים חיזוק יותר מהחוד.
2. בזמנו התפלצתי מעסקת וורמוט משתי סיבות. אחת כי וורמוט שחקן בירידה והייתה הזדמנות ללכת על אחד בשם נוואקמה או לפחות לחכות לקיץ כדי לרכוש אותו (לו רק…). השניה – כי זה נתן להפועל עוד קצת להתקיים. אז גם במקרה הזה, אין למכבי מה להזדרז לקנות את שוינפלד. שמישהו אחר ייקח אותו ובפחות כסף ממה שמכבי תיתן.

ואת הנקודות צריך להוריד. זה תקנון ההתאחדות ושבית המשפט לא יתערב.

Ollie Williams 13 בדצמבר 2016

אי אפשר לשים את "בן בסט" ו"להסתדר" באותו משפט.
שוינפלד לא עילוי אבל אין לך כמעט ישראלים עם נתונים פיזיים כאלה. למרות שהחמיר יהיה יקר, שיתן תפוקה כמו של ברק בדש ואני מבסוט, זה כבר בערך פי 7 מבן בסט ויצחקי בגרסתם הנוכחית. יחזקאל ושוינפלד זה לא אותה משבצת בכל מקרה.

בנוגע לכסף להפועל – היות ולא נראה שהכסף על ורמוט עזר להם במשהו, זה פחות מטריד אותי. גם ככה ייקח עוד זמן עד שהפועל תחזור להוות איום מקצועי על מכבי, אם בכלל, וזה גם מוריד מהעוצמות של הדרבי בסופו של דבר.

דור 13 בדצמבר 2016

הבעיה המרכזית היא שהשופט אינו מבין גדול בכדורגל, ואפשר לעבוד עליו שהורדה של 9 נקודות אכן תביא לירידת שווי הנכס. בפועל – זה ממש לא אומר שיגיע פחות קהל וימכרו פחות מנויים, לפי משחק הבית האחרון של הפועל דווקא ההפך הוא הנכון. אז מה, בגלל שההכנסות מחוזי השידור יהיו נמוכות יותר בליגה השניה צריך להמציא דין מיוחד להפועל? כנראה שבשביל הפועל יש נושה אחד שהתשלום אליו יהיה תמיד גבוה ובזמן – התשלום לעורך דין.

ישי 13 בדצמבר 2016

"הנאמנים יגלו לדעתי שהסכום שצויין בבקשה הוא נמוך משמעותית (בפרופרוציה) מקופת הנושים האמיתית"
איזו הפתעה – הם גילו שהמצב דווקא גרוע יותר.

yaron 13 בדצמבר 2016

לדעתי בתום החודש כשבפעם הראשונה נדע מה באמת המצב, השופט מכריז על פירוק מיידי.

Lord Anthony 13 בדצמבר 2016

לפי איך שהדברים מתחילים להראות יכול להיות שהחודש שהשופט נתן להפועל היה הערכה אופטימית מדי.

Comments closed