כמו בתסריט סוחט דמעות, הקבוצה של השבועות האחרונים היא כזו שנכנסת ללב, שחקנים שעד לפני כמה שבועות הייתי בעיקר מאוכזב מהם, הופכים ליחידה לוחמת שכייף לראות.

והקהל שידע למחות ולקלל את אותם שחקנים אחרי ההופעה הנרפית בדרבי מבין שכרגע זה סיפור אחר.

אבל הראש כבר במקום אחר. הראש לא נותן ללב להתחבר באמת לגיא לוזון (איזו בגרות) ולידין, לרייכרט, להרוש, אפילו למנגה ודגני.

*

המכרז הראשון (וכנראה לא האחרון) אמור להיפתח מחר, זה המכרז הקשה ביותר מבחינת רוכשים, שכן רכישה של הקבוצה במצב הזה מחייבת את הרוכש גם לקחת על עצמו את ההפעלה "היקרה" עד סוף השנה , גם להתמודד ככל הנראה עם ירידת הליגה הצפויה וגם לשאת בתביעות מול אופ"א – המספרים שנזרקו לאוויר הם כאלה שמדברים על הוצאה מיידית (מיידית = עד סוף השנה) של 20-25 מיליון שקל.

והפועל ת"א לא שווה את הסכום הזה. בטח לא במצב הזה

והשמועות רבות, מדברים על זה ועל ההוא, אבל נראה שאם עד היום לא הגיעו מתעניינים רציניים, יהיה קשה לראות מחר מישהו באמת "כבד" מגיע ולוקח את הקבוצה.

*

וזה מכניס את כל המערכת לדיכאון, כי יש קבוצה על הדשא, ויש מאמן, ואם היה מגיע מחר מישהו כזה, אפילו הישארות הירואית בליגה היא לא מילה גסה, בשנים האחרונות הקפדתי לפתוח עין על מחלקת הנוער שלנו, אני יכול להגיד שיש כמה שחקנים לצאת איתם למלחמה יחד עם הסגל הזה, אבל רק כגיבוי, רק כסותמי חורים, אחרת זה לא רציני.

*

התסריט היותר הגיוני הוא כזה – מחר לא יהיה רוכש, זה יביא את הנאמנים לחזור לביהמ"ש וללכת לפירוק או המשך ההקפאה.

מפה והלאה המשפטנים חלוקים – מצד אחד בפירוק חברה השחקנים מפוטרים – מה שמצד אחד יאפשר הפעלה באמת רזה של העסק עד סוף שנה (במתכונת גוויה ספורטיבית), מצד שני מדברים על אפשרות של המשך הפעלה תחת הקפאת הליכים – אולי יאפשרו את ההלוואה, הנאמנים ינסו למכור שחקנים (מצב שהוא מאוד קשה שכן כל הליגה מבינה שייתכן והשחקנים ישוחררו בחינם), מצד שלישי אולי אורנשטיין שו יפתיע ויורה על פירוק ללא שחרור "הנכסים" – כל דיון והדרמה שלו.

נראה שיש גורמים שמעדיפים את הסיטואציה הזו, פירוק משמעותו ויתור על רעיון הסדר הנושים, השתחררות מכל החוזים הכבדים והסמי כבדים, ירידה ללאומית וקבלת העונש (של הנקודות) על השנה הנוכחית – כך יוכל "שועל" כדורגל מקומי לקחת עד סוף השנה (אולי כבר במהלך העונה ) את הקבוצה בנזיד עדשים , ללא שום מחויבות ולבנות משנה הבאה את הפועל מחדש.

*

ועד אז, שמועות, שמועות , שמועת, זה מכיר את ההוא, זה שמע מחבר, זה ראה בחצי חיוך של הנאמן משהו, זה הלך להתמחות בגימטריה וגילה משהו מעניין.

עוד 24 שעות ולא נהיה יותר חכמים.

רק עוד חלק בטלנובלה.

יומן פירוק - חלק ה'
יומן פירוק - חלק ז' (איזה טיימיניג)