הקונספירטור שבי הולך על התסריט הבא – טביב מחמם את הגזרה בינו לבין הלה פמליה, נוצרת סיטואציה שבה הוא כקדוש המעונה מביא את העסק לרתיחה.

אז הוא קורא לחבורת נורדיה, לאנשי עסקים ולעירייה (ביחד או לחוד) ומציע להם את הקבוצה (במחיר הוגן… אחרי הכל נקייה מחובות ועם נכסים, אתם לא מצפים שהוא יינזק פה ).

"במצב הקיים, לא אוכל עוד להמשיך להילחם לבד בגזענות אומר טביב בראיון מיוחד, זה הזמן לכל הכוחות השפויים שבית"ר יקרה להם, לקום ולעשות מעשה ולהוביל את המועדון הזה קדימה, נלחמתי כמיטב יכולתי, עשיתי מה שיכולתי, אני עייף ומותש מהמאבק, אבל אני בטוח שהכוחות החדשים יובילו את המועדון, בשנים שלי שיקמתי את המועדון פיננסית ומקצועית והיום הוא מוכן לשלב הבא, תמיד אשאר אוהד בית"ר".

"זה יום חג לעיר ירושלים, אמר ברקת במסיבת העיתונאים, אנחנו מודים לטביב על ההשקעה הכבירה שלו לאורך השנים, עסקת הרכישה של בית"ר תמומן על ידי קבוצת האוהדים ובליווי העירייה, לא ניכנע לאלימות ולגזענות".

*

אבל זו קונספירציה אישית שלי.

עד אז בית"ר ירושלים, מועדון בעל זהות גזענית מובהקת, מועדון שלא מוכן לקלוט לשירותיו שחקן ערבי, מועדון שגם היום אומר טביב שלא יתפנה למהלך שכזה, הוא מועדון שנשלט בעיני על ידי ספינולוג מומחה.

מי שרוצה לצייר את המהלך הנוכחי כמאבק בגזענות, שיעשה את זה על דעת עצמו, אני לא מאמין לאיש פה. בטח לא לטביב.

ועדיין אני חושב שמה שהוא עושה פה הוא טוב לענף, כי טביב קורע את מסכת הצביעות של הכדורגל ושיטת הענישה שלו, משחקי "הורדת הנקודות", הרדיוסים, הקנסות והטענה הבסיסית שבעל מועדון צריך לטפל בחוליים של החברה הישראלית הגיעו בעיני לנקודת הסוף.

מה שאומר טביב זה דבר מאוד פשוט, אתם רוצים להילחם בתופעה הזו, תילחמו בה, אתם רוצים שאני אלחם בה, אני לא מסוגל. ובקטע הזה, ורק בקטע הזה אני מאמין לו וחושב שהוא צודק.

ואם יש סיכוי, אפילו נמוך, אפילו מזערי, שליבו טהור פה, אז אי אפשר להתעלם.

ואם יש סיכוי, אפילו נמוך, אפילו מזערי, שרק הקנסות והענישה זה מה שמפריע לו, אז מה. אז הנה, השיטה עבדה, מה עושים עכשיו עם תפוח האדמה הלוהט הזה.

*

ובינתיים מי שמנצח פה בנוק אאוט תקשורתי זה טביב, הוא מיצב את עצמו כלוחם בגזענות, מיצב את ההתאחדות והמנהלת כמי שלא מוכן לעזור לו במאבק ומביא את כל העסק למקום הנכון עבורו.

האם זה המקום הנכון לנו, חובבי הענף, לאוהדי הבית"ר, לעיר ירושלים, לא יודע. כלומר חושב ומחזיק בדיעה מוצקה אבל לא מסוגל לשים אותה במאה אחוז על השולחן.

*

אם נגיד מישהו אחר היה מנהל את היום את בית"ר, מישהו פחות ציני, שבא לכדורגל מתוך אספירציות שונות, האם זו הדרך שהיה בוחר ללכת בה?, אולי היה לוקח הבוקר את שחקני בית"ר לביקור משותף של נוער ערבי ויהודי תושבי העיר, בוודאי שהיה מחתים שחקן ערבי, בוודאי שהיה יודע להתנהל טוב יותר עם המנהלת וההתאחדות, בוודאי שהיה ציבורית מקבל יותר קרדיט, בוודאי שהיה מסוגל משפטית לקבל חבל ארוך יותר.

אם מישהו אחר היה עולה לשידור ומדבר מדם ליבו זה היה נראה אחרת.

*

וזה מה שכל כך עצוב/ מתסכל פה בסיפור הזה, שעד שכבר יש דיון בנושא, זה צבוע בצבעים האלה.

בריטני בישראל
פ.צ היפסטר