יומן חזרה לליגת העל – פרק ג' – בונים סגל

ביכורי וולקאמים

אוקי, בואו נעשה מהר סדר.

אריק ינקו – אחלה החתמה, אוהב מאוד, שוער ליגת על לגיטימי, שחקן בית ואגדת אינסטוש בהתהוות.

אקסברד – שחקן מוביל בלאומית, 60 שערים ב3 עונות, בגיל המתאים, משפחה אדומה, ברוך הבא חבר.

דניאל גרץ ועומרי שקל – וואלה לא מכיר באמת, אבל לפחות הגיעו מהלאומית ומכירים את העסק.

פדרו גלבאן – הדילמה הגדולה, מצד אחד יכול להיות "הערן לוי" שלנו, מצד שני מזכיר יותר מדי דברים בעייתיים אצל "ערן לוי שלהם" – אבל נקווה רק לטוב.

סה"כ 5 החתמות במהירות שיא, אבל לא ציפיתי למשהו אחר.

ולדילמות ולהחלטות שיש לקבל:

צעירים בסגל – ברשצקי, גנדה, אליאס – כמובן שצריכים להישאר ולהיות חלק משמעותי בשנה הבאה ובעתיד- לפי כל ההדלפות, הם לגמרי שם.

מוכרים בלבד – אלטמן וגוטליב בשביל הקופה.

החזרת מושאלים – לקס כנראה חוזר (אחרי אחלה עונה בסכנין), ספורי עושה פרצופים (אני בעד להחזיר ומאמין בו, אבל יש פה כנראה אמוציות), רז נחמיאס נתן עונה טובה בבית"ר רמלה (ת"א), עבדי פרחאת אופציה למגן ימני מחליף, עידן כהן מספרים שהיה בסדר (שוב בבית"ר רמלה ת"א – בקיצור כנראה שרובם יחזרו.

דגני וידין – מהבודדים שנשארו עם החוזים מתקופת כבירי- שזה אומר פרמיה על מחירון ליגת העל ובכל זאת אנחנו בסרט אחר, אם אפשר להשאיר ולהגיע לסיכום, כדאי מאוד, אם רק אחד, מעדיף את דגני.

מקום לזרים – אם גלבאן יקבל אזרחות אני אשמח לבלם, מגן שמאלי וחלוץ זר (פושה ?), אם רק שניים, אז תלוי בשאר הסעיפים, חשוב שיחתימו מה שנקרא "זרתותח".

שאריות מסגל הירידה – שחר הירש ? משומר ? גל שיש ? לא יודע, עמית ביטון (הייתי שמח לקבל אותו לעוד עונה)

מעלים מהנוער – שולמייסטר (מגן שמאלי), רז שלמה (בלם וקשר אחורי, נחשב לשחקן עתיד), עדן הרשקוביץ (חלוץ) , דודי אלון (שוער, אפשר לקחת הימור ולחסוך שכר בוגר), איברהים ספורי (האח של..) אלה הבולטים – בכל מקרה, צריכים בעיני להגיע לפתיחת האימונים, זה חלק מהטיקט של איווניר, טיפוח הצעירים, רובם שחקני נבחרות, רובם נחשבים להבטחה וסביר להניח שאם אנחנו בליגת העל , רובם היו מוצאים מקום בלאומית .בכל מקרה אם אני איווניר הם מקבלים צ'אנס באימונים.

הזדמנויות בשוק – לפי האתרים יש עוד הרבה מו"מ שמתנהל, אז לכו תדעו.

*

בקיצור יש עוד הרבה עבודה, החלטות החלטות החלטות, אבל נראה שהאורות בוולפסון דולקים כל ערב עד מאוחר.

מועדון בסחרור כלכלי מסוכן - מכבי פוקס
המדע מול האלוהים

27 Comments

עדי אבני 30 במאי 2017

לפי הסגל שמתגבש, זה נראה שאיווניר בונה על הרבה קישור קדמי, כנראה סוג של 4:2.3:1.
כמו כן נראה שלפחות בקישור סיימנו את מלאכת ההרכבה, והההרכב שלו אמור להיראות בערך כך:
ידין ולקס שני אחוריים, כשהגיבוי שלהם הוא אטיאס ושקל.
ברשצקי מימין, ספורי משמאל וגלבאן מאחורי החלוץ בתפקיד היחידי שהוא יודע. הגיבוי שלהם אמור להיות גנדה וגרץ. אני מעריך שיתווסף עוד חלוץ לצד אקסברד, כנראה זר, מה שיתן גמישות לעבור ל4:4:2

מה שכן, ההגנה עדיין מחוררת לגמרי, כשדגני המתנדנד הוא היחיד שאיכשהו קיים. אין בלם שני, ואין מגנים פותחים בשני הצדדים. בהחלט יתכן שיהמרו על אגף ימין ויתנו בו לפרחאת ולאבו אל היג'א להתחרות על עמדת המגן הראשון. מה שמשאיר זר אחד- או לעמדת המגן השמאלי או לעמדת הבלם. זה כנראה יהיה תלוי בזמינות של ישראלים טובים בעמדות האלה

תומר חרוב 30 במאי 2017

גלבאן גדול על הליגה הזו בחמישה מספרים, בעיה אחת שיכולה לצוץ היא השילוב שלו עם יחסי האנוש של איוניר. בכל מקרה, זו תהיה עליה מהירה מאוד. אני מניח שיהיו עוד שתיים שלוש החתמות כבדות של שחקני ליגת על. הייתי הולך על אבידור, בליגה הלאומית הוא כובש דו ספרתי.

גיא זהר 31 במאי 2017

השאלה אם יתחבר להפועל. במכבי פת הייתה לו עונה זוועה שהגיעה לשיאה בחצי הגמר נגדכם.

תומר חרוב 31 במאי 2017

אנשים שלא עוקבים אחרי הלאומית לא מבינים את הבדלי הרמות ומה שחקן מנוסה מליגת העל שווה שם. שריקי בתור שחקן די גמור לא הפסיק להבקיע בליגה הזו.
והפועל זו לא מכבי פת. יש למה להתחבר שם.

dk 31 במאי 2017

ההיסטוריה מלמדת שאבידור ודו ספרתי פשוט לא הולך ביחד ;)

עידו 30 במאי 2017

לעלות מהליגה הלאומית זה באמת חוכמה יחסית קטנה. ברור שהפועל תל אביב לא צריכה לקחת סיכונים, ולכן עליה לבנות את הסגל החזק ביותר, אבל יש לה הזדמנות גם לבנות אולי משהו קצת יותר לטווח הארוך – כמו שעשו בנתניה. אקסברד עם כל הכבוד לזה שהוא בא ממשפחה אדומה, הוא גם לא ערן לוי/דיא סבע והוא גם לא שחקן שראוי להיות בהפועל ת"א בליגת העל. גם עומרי שקל. דניאל גרץ אולי צעיר ומוכשר מספיק כדי להיות פוטנציאל ליגת על, אבל אני לא בטוח.
קיצור, בעיניי, הפועל תל אביב יכולה להביא שחקנים עם פוטנציאל טוב יותר ממה שהם הביאו ועדיין לעלות בקלות. מצד שני, יכול להיות שבמודע הם מעדיפים ללכת לקונספט של לעלות ליגה ולהחליף את כל הסגל בכל מקרה, מלבד כמה שחקני בית שיקבלו הזדמנויות..

עדי אבני 31 במאי 2017

אני חושב שעושים גם וגם וגם.
מצד אחד ישנם שחקנים כמו ברשצקי, אריק ינקו, ג'וזף גנדה, גרץ, ניר לקס ועבדי פרחאת- צעירים יחסית, שיכולים להמשיך אחר כך גם לליגת העל שם חלקם שחקנים לגיטימיים כבר היום וחלקם פוטנציאלים.
מצד שני יש נסיון להשאיר את ידין ודגני, וההבאה של גלאבן, שהם שחקני ליגת על מוכחים, ומצד שלישי מביאים שחקנים שהם ממוקדי המטרה לעליית ליגה.

אנונימוס 31 במאי 2017

לא יודע כמה הניסנובים יכולים בכלל לבנות לטווח ארוך. גם מבחינה תקציבית וגם מבחינת זה שהם מחויבים אם אני זוכר נכון למכור את הקבוצה עד סוף השנה. הם צריכים לעלות ליגה כדי שיהיה להם מה למכור. ותכלס זה מה שחשוב לכולנו.

אלון 2 ביוני 2017

מה פתאום מחוייבים למכור את הקבוצה?

אסף the kop 31 במאי 2017

1. פושה ? נו באמת… נראה לך ?
2. איוניר יפוטר עד מחזור 10.
3. לא תעלו ליגה.
4. חג שמח.

אורן השני 31 במאי 2017

מישהו פה נורא ממורמר

אסף the kop 31 במאי 2017

אוהדי הפועל ?

אורן השני 31 במאי 2017

אולי, אבל לא עליהם דיברתי..
חג שמח.

גלעד בלום 31 במאי 2017

לצערי אני מסכים עם אסף, ולא חושב שלעלות ליגה זו חכמה קטנה, עד שלא אראה קבוצת כדורגל ראויה שמסוגלת להתמסר כמה פעמים עם הכדור ולשלוט בקצב משחק, שעומדת נכון, לא אאמין. כל ההחתמות הללו נראות טוב על הנייר אבל קבוצת מרכז טבלה מאומנת שרצה כמה שנים ביחד עדיין עדיפה בשלב הזה על אוסף שמות של שחקני דרג שני (חוץ מגלבאן שזו ההחתמה היחידה שמעודדת), הכל תלוי באיווניר, מה הוא ירקח מהתערובת הזו.

גיא זהר 31 במאי 2017

ינקו שוער טום חמש בארץ, בטח לא פחות טוב מהרוש

יואב 31 במאי 2017

מסכים. הייתי לוקח אותו ו…
מרוויח מקום של זר.
מכניס כסף למערכת.

גלעד בלום 31 במאי 2017

גם הרוש היה טופ 5 בארץ וירד ליגה, שוער טוב זה חצי קבוצה אבל מה עם החצי השני.. מה שאני אומר זה ששחקנים זה לא קבוצה, קבוצה זה משהו שרץ ביחד תקופה מסוימת, בגלל מה שהיה בהפועל (באשמת הפועל בלבד) איבדנו את ההמשכיות המינימלית ולכן כל ההנחות שהיו בעבר צריכות להיזרק לפח, למשל ההנחה שהפועל קבוצה ״גדולה״ או בכלל קבוצה, ושהיא תעלה בגלל הקהל,במידה מסוימת איווניר צריך לבנות די אן איי חדש למועדון וזה לא הכי מעודד.

גיא זהר 31 במאי 2017

גלעד, מכבי נתניה בתחילת העונה החולפת הייתה במצב גרוע מהפועל. גם עם הסגל הקיים ועם כל הכבוד לביתר רמלה, הפועל עולה בקלות (מה שהמערכת צריכה זה בעיקר שקט (וגם חלוץ לא יזיק).

tazza 31 במאי 2017

רק דבר אחד הפריע לי בפוסט הנחמד הזה:
לא מבין מה פשר המשפט : "דניאל גרץ ועומרי שקל – וואלה לא מכיר באמת, אבל לפחות הגיעו מהלאומית ומכירים את העסק."
זה לא היה מפריע לי אם לא היו חוזרים על המנטרה הממש מוזרה הזו שבה הלאומית היא מן ארץ רחוקה ולא נודעת, עם ילידים בעלי מנהגים מוזרים, שרק בני המקום העתיקים יודעים לפענח את דרכיהם המסתוריות.
הלו חבר'ה נסחפנו קצת. כולה ליגה לאומית-ליגת על באיכות נמוכה יותר מכל הבחינות. זהו.
בסוף העונה הקרובה אם הפועל לא עולה עוד אראה כתבות שער שמנמקות את ההשארות בלאומית כחוסר הכרת הליגה, אוי האימה.

אלון 2 ביוני 2017

מסכים באלף אחוז.
מדברים כאילו הפועל באר שבע לא היתה עולה ליגה כי היא לא מתאימה ל״אופי של הלאומית״.
הלו, על ולאומית נפגשים כל שנה בגביע, ולא זכור לי שקבוצות ליגת העל לרוב מתקשות יותר מדי

גלעד בלום 31 במאי 2017

גיא, אולי את צודק אבל אני לא לוקח את זה כמובן מאליו שהפועל תתחיל לתפקד כמו קבוצה שלוקחת 70 אחוזים ומעלה מהנקודות, לעלות ליגה צריך הרבה נצחונות, זו קבוצה שאין לה בטחון במיל, הלוואי שאני טועה, ואגב שקט זה הדבר האחרון שיש בהפועל, אם לא יפתחו טוב את העונה אז כבר יטפסו על הגדרות ויקללו את איווניר, אני לא אופטימי.

צור שפי 31 במאי 2017

אז יש לי אחלה הצעת ייעול להורדת מפלס הלחץ: להוריד את הגדרות כדי שלא יהיה על מה לטפס.

דניאל 1 ביוני 2017

רק לא רמזי ספורי. הוא כל מה שרע באחד שאמרו לו פעם שהוא יהיה שחקן.

יוגב 1 ביוני 2017

העיקר המשפחה האדומה.
הקטע של אוהדי כדורגל (הפועל של השנים האחרונות במיוחד) להראות שכל שחקן שם תמיד חלם להגיע למועדון מתחיל ממש להיות פתטי.
גם אלטמן שגדל במכבי צוטט בתור מי שלבש בכיתה ו' חולצה אדומה לבית ספר ומאז הוא מכור להפועל או משהו מטופש כזה.

שחררו. אם מחר אקסברד מסריח את הדשא 3-4 משחקים ברצף אם אחד לא יזכור את "המשפחה האדומה"..

יניב פרנקו 1 ביוני 2017

אתה זוכר שהמאמן על הקווים יהיה סמל צהוב, שהסמל של בני יהודה מגיע ועומרי שקל וגרץ גדלו במכבי, אז בוא לא נסובב את המציאות.
חיים יופי עם שכירי חרב ואקסברג מגיע בגלל מה שעשה בשנים האחרונות (כנ"ל ינקו) – אבל מה לעשות, אקסברג זה באמת משפחה אדומה, אחיו שיחק בהפועל סל, מחזיקים מנויים ונחשבים שרופים וגם הבחור כך אומרים.
כדורגל זה גם אמוציות.

חיים הצהוב 1 ביוני 2017

מאוד אהבתי את דניאל גרץ בנוער של מכבי וגם עקבתי אחריו קצת אחרי שעזב, אחלה שחקן, לא היה ברור לי למה מעולם אף קבוצה בליגת העל לא נתנה לו הזדמנות

yaron 1 ביוני 2017

לגמרי דולקים כל ערב האורות בוולפסון.
לדעתי יופי של החתמות ושילוב מעניין בין וותיקים/מוכחים לצעירים/זולים.
ינקו שיחוק אמיתי ועדיין לא סיימו.
בכל מקרה, המטרה היחידה היא לעלות תוך שנה, כשזה יושג יידאגו להמשך.

Comments closed