זה הזמן של אנשי המודלים, להיתלות בהצלחה של מדינה קטנה ולהאמין שאם רק נאמץ את 10 המפתחות מאיזו מצגת פאואר פוינט מעוצבת היטב נוכל גם אנחנו בתוך 12-16-20 שנה להצליח.

וכן, אני לא באמת חושב שכל השכל אצלנו, וכן ברור לי שעבודה של מקצוענים, הגדלת מגרשים, טיפול נכון בנוער ועוד ועוד הם חלק מהפתרון.

אבל ופה אני כבר תקופה ארוכה מסתובב עם זה, לא טיפול "מערכתי" יעזור לכדורגל הישראלי, להיפך.

את הכדורגל הישראלי יציל רק השוק הפרטי.

*

עשרות שנים של אמונה כי הגנה על הכדורגלן הישראלי תביא לשיפור  ביכולתו מתנפצות קמפיין אחר קמפיין, ישראל חייבת לפתוח את השערים ולהתחבר למגמה הגלובלית.

ישראל חייבת להעריך שחקן ליגה שנייה באנגליה וגרמניה כי זו התקרה שלנו כרגע ואם יהיו לנו שם 5 נציגים בכל ליגה תהיה פה נבחרת טובה יותר.

את שוק הכדורגל המקומי צריך ל-פ-ת-ו-ח לזרים, לא למאמנים אלא לשחקנים, 8 זרים מינימום בסגל, 6-7 זרים בהרכב, 3 זרים במחלקת נוער (ולא אחד) ואפס זרים בליגה הלאומית (החל משנה הבאה!).

בליגה הישראלית משחקים 6 זרים (במכסימום) ועוד זר במחלקת נוער (רק חלק מהקבוצות משתמשות בזכות הזאת) זה בגדול אומר שמגיעים לכאן כ100 זרים במכסימום ובפועל משחקים רק כמחצית – את הסיטואציה הזו צריך להכפיל ולאפשר לקבוצות לקלוט תקנים על כ150 תקנים שמתוכם ביחס דומה ישחקו 75-80 זרים בליגה הבוגרת ובנוער.

*

מה זה יעשה ?

  • יוריד את מחירי השחקן הישראלי ויגרום לו לחפש חוזים טובים בחו"ל (אצילי בחצי מליון יורו לשנה ?).
  • ישפר את מימד התחרותיות בליגה – יגדיל את העוגה.
  • ישפר את מימד התחרותיות של הישראליות באירופה – יגדיל את העוגה ויכולת.
  • יכניס מימד של ריווחיות (השבחת שחקנים) לכדורגל – יכניס פנימה אנשי עסקים .
  • ישפר את הנוער – ליגה לאומית ללא זרים היא המקום הנכון עבור ילד בן 18 .

אבל הכי חשוב – זה יחזיר לארץ פחות שחקנים – כי בליגה שבה אין לשחקן הישראלי כזה ביקוש – בליגה כזו אם שחקן ישראלי יוצא לאירופה (או בכלל לשווקים אחרים) – הוא ייאבק על מקומו שם כי הוא יידע שהמקום שלו בארץ לא כזה מובטח.

*

ניסינו עשרות שנים אחרת, הגיע הזמן לנסות את זה.

מה יש לנו להפסיד ?

 

 

 

 

 

 

הטרמפיסט - קווים לדמותו
די לבכות על השיטה