מכבי סל בבעיה קטנה, לא משהו מסובך, יש קצת גרעון, קצת רעש מהמנויים, הספונסר הראשי עזב, הגזבר אומר שצריך לדבר, בסדר לדבר, אבל יש לבנות קבוצה עכשיו, מאמן זר, עוזר בכיר ועוד אחד, ויש להחתים שחקנים לפני שההוא מירושלים יחתים אותם וצריך גם שם גדול או שניים, בשביל המנויים, לא נחתים שמות גדולים אז במילא את הכסף שנחסוך, נפסיד במנויים, ואז מה עשינו.

גם מכבי חיפה בבעיה, אוהדים קצת מיואשים, פרוסנר לא יעשה מנוי כי פליטים ממכבי רגל זה לא הסטנדרט שמכבי חיפה צריכה, צריך שמות, צריך רמונט ורמונט עולה כסף, גם ורמוט עולה כסף, ומי ישלם, בנון ישלם ? יש כמה זרים שצריך להחליף, לקרדה כתבו באינטרנטים, יש כמה מושאלים שכבר מזמן היינו משחררים אם רק היה מישהו שהיה קונה, מה פתאום שנשחרר בחינם , זה לא שיש לנו כרגע עודף כסף, אבל בחינם, והפועל תשחרר בחינם את גוטליב ? זה ביזנס.

*

מכבי (הנה תבחרו איזו שבא לכם) תקועה עם מקל וסוני ודווין וגל ולנדסברג והבלם האיסלנדי מהמודל והבלם הספרדי מהמודל השני והקטר הצ'כי והמושאל מהנוער והמושאל מטוברוק ועוד ועוד.

אז מה נעשה. קודם כל בלי פניקה, שלא נגמור בקאס כמו הפועל ואז עוד יגידו בדה באזר שצריך קבוצת אוהדים, יפיי נפש אלה, צריך לעבוד מסודר, נקי, לפי הספר, לא לפגוע באף זכות, כתוב בחוזה שמשלמים בחמישי לחודש, נפקיד ברביעי, כתוב 2 אימונים ביום, שיתאמנו פונקט 2 אימונים, דקה לא פחות מהאחרים.

אבל צריך להדליף שלא רוצים אותם, שהרשתות יתחממו קצת, כמה כתבות בעיתון, לדבר עם הכתב ההוא וגם ההוא, להציע פיצוי, להדליף שמוכנים כפול, לייבש, לטפל, לזרוק לסוכן דרך מתווך שהפעם, שלא ישחקו איתנו, אם צריך נשלם עד הגרוש האחרון, אבל לקליינט שלך תיגמר הקריירה, וגם אתה, תיזהר, יש לזה מחיר. בוא, אף אחד לא רוצה לריב, בוא נעבוד מסודר, שלא נגמור כמו הפועל אה. אתה את הכסף שלך מהם קיבלת ? כי אצלנו כמו שעון זה מגיע.

*

ובסוף הכל יסתדר, יגיעו להסכמות, ישלמו מה שצריך, יחתמו על הניירות, לא קרה כלום, כל אחד ימשיך לתחנה הבאה, תכל'ס, באמת של החיים, לא באמת איכפת לי מהחוזה של גל מקל, היו לחוצים אז, עקץ אותם, יעקצו אותו בחזרה, רק בדה באזר וברשתות הופך כל מיליונר כזה למסכן.

*

אבל לא כולם בענף ארגונים מוסדרים, עם עו"ד יקרים, עם גב כלכלי להכיל טעויות, יש גם ארגונים פחות מסודרים, וכשאלה הנורמות של העשירים והחזקים ושל האתרים ושל הקבוצות עם הקהלים הגדולות, עם אלה הנורמות, מה לדעתם יקרה בשאר הקבוצות ?

ארגונים מסודרים הם לפעמים המגדלור לארגונים הפחות מסודרים.

ומה נגיד אז ? איך נצקצק ? הנה אפילו הרוש בסוף משלם לטביב דמי השבחה, באמת מה נגיד. עזוב, נמצא משהו, איך אומרים בעיתונות, הפלא זה שבכל יום יש כמות קבועה של ידיעות שמספיקה בדיוק לאותה כמות דפים.

*

טוב מה באת כבד ? זוכר את זה בסיינפלד ? מי שנחוש מנצח גם מעביד מסודר.

יומן חזרה לליגת העל
יומן חזרה לליגת העל (2)