יומן חזרה לליגת העל (2)

תקשורת פנימית

 

תקשורת היא לא רק פעולה מול המדיה, אלא גם ובעיקר פעולות העברת מסרים לשורה של בעלי העניין, בקבוצת כדורגל בעלי העניין המרכזיים הם האוהדים (כמובן מעיני הבעלים).

בתחילת ינואר התחושה בקהל של הפועל הייתה שקטסטרופה בקנה מידה תנ"כי מתקרבת להפועל, פירוק מוחלט וירידה לליגה גימל נראו כאופציות מעשיות וגם אם המפרקים העצימו הליך שהיה רחוק משם, הקטסטרופה הייתה והרגישה מאוד מוחשית.

תחושת קטסטרופה מאפשרת לבעלי עסק לעשות הרבה מאוד פעולות שבשוטף קשה להעביר, בנקודת הזמן ההיא ליגה לאומית הייתה תרחיש שהקהל היה חותם עליו – אבל הניסנובים הצליחו לבלבל את כולם.

*

לצורך ההמחשה התנהלות תחת רעיון של "משטר כינוס מרצון" הייתה לוותר על האופציה להישאר בליגה, לשחק עם קבוצת נוער מחוזקת, למכור כבר בינואר או לשחרר (כדי להיפטר מחוזים) את מי שרוצה ולחסוך כל שקל לשנה הבאה – ואז בליגה הלאומית לבנות קבוצה בתקציב קטן יותר מזו שככל הנראה בונים ולקוות שבליגה הזו, גם זה יספיק (ויש שטוענים שגם זה יספיק).

אבל הניסנובים בלבלו את הקהל שכן הם מצד אחד שיחררו את השחקנים היקרים ומד שני הביאו שחקנים בינוניים, שחררו 12 והביאו 12 ובסוף, ירדו ליגה, התכנית של הניסנובים הייתה הגיונית מאוד – במקום נגיד להשקיע 12 מיליון עד סוף השנה (סכומים שנזרקו לאוויר) וככל הנראה להישאר בסבירות מאוד גבוהה או לחילופין להשקיע 4 (סכומים שנזרקו לאוויר) הם השקיעו סכום ביניים – היו יוצאים גדולים אם היו נשארים אבל בסוף השיגו את מה שהיה אפשר להשיג ב4 בנגיד 6-7 (סכומים שנזרקו לאוויר).

*

נדמה לי לאחר כמה שיחות רשתות חברתיות ו-וואטאפ שהם מצליחים לבלבל את הקהל שוב, למרות שעסקית הם עובדים כנראה בסדר.

הניסנובים לא בונים קבוצה רזה כרגע , ינקו, גלבאן, ידין הם שחקני ליגת על בתקציב של ליגת על ויחד עם החבורה שנאספת זה אמור לייצר יתרון איכותי משמעותי על הליגה הזו.

בכלל הקיץ הזה עד כה מרגיש כמו כל קיץ רגיל , החתמות מעניינות, כיסוי תקשורתי גדול, משחקים במושבה, מנוי יקר במונחי ליגת העל – 1300 איש פורצים באימון פתיחה ומניפים אנשים שהם לא מכירים.

אממה.

אם ג'ורדן פושה הולך לרעננה עבור מה שנראה כמו שכר של 150 אלף יורו – זה מבלבל את הקהל, סביר, זה שכר גבוה מאוד לליגה הלאומית, אבל פושה נראה כמו מישהו שמי שרוצה לעלות ליגה בכל מחיר הולך עליו, חלוץ זר אחר במחצית מהכסף במילא מביאים , פושה מכיר את הלאומית, הוא כובש בה בקלות, יחד עם הסגל שנבנה זו הצהרה, פושה בקבוצת צמרת ליגת העל או בצרפת זה בסדר, ברעננה, זה מבאס.

ופה הניסנובים מבלבלים את הקהל, כי דגני, פושה וסאגת ספורי זו אמירה של "אנחנו הפועל, באנו לעלות בכל מחיר ויש לנו את היכולת הכלכלית לעשות את זה בקלות".

מצד שני אין תקופה טובה יותר להגיד לקהל "אנחנו במשבר, ההתנהלות שהייתה פה עד עכשיו הביאה אותנו למקום הזה וצריך להתנהל אחרת" – אם יש תקופה לעשות את זה , זו התקופה, במצב כזה אני מניח שאף אחד לא היה בא בטענות על מחירי מנויים וכיוצ"ב.

*

עוד חודש בערך הקהל יחטוף מה שבשפה המקצועית נקרא "כאפה" – משחקים בשישי בצהריים , קרבות מול חדרה ומרמורק וייתכן וגם שבפתיחת ליגה מהוססת של סגל שמתחבר לאט לאט, בנקודת זמן הזו הניסנובים יצטרכו את הקהל איתם וכרגע המסר שלהם לקהל לא ברור.

בקיצור מה שאני אומר זה ככה – תקשורת חייבת להיות ברורה, כשלא ברורים, זה הכי גרוע, הניסנובים נופלים למלכודת שהרבה בעלי קבוצות נופלים אליה, דברו אליי ברור, אנחנו באים לדרוס את הליגה הזו או שאנחנו עדיין בטראומה של אחרי פירוק, דברו ברור כי לקהל קשה להבין דקויות אחרות.

דרך אגב – לטביב או ללוזונים יש קרדיט מהקהל שלהם היום שהם מבינים בכדורגל, לניסנובים עדיין לא, זה גם חלק מהעסק, שמות מוכרים פותרים חלק מזה.

*

קצת קשה לי עם הפוסט הזה, כי אני מבין אותם עסקית לחלוטין, הם בונים תקציב סביר ועושים החלטות נקודתיות , פושה היה יקר אבסולוטית ודגני כנראה מאוד יקר ומה שיש עד כה זה הרבה לליגה הזו.

אבל אם אני מפעיל את חוש הריח שלי לגביי הקהל של הפועל, הוא קצת מבולבל כרגע, וקצת כפוי טובה, אם אני צריך לדייק את מה שאני אומר, הניסנובים הצליחו לאבד את מומנטום הקטסטרופה מול הקהל, מדהים איך אפשר לעבור תוך חצי שנה מהבית בוער לגמרי והד סטארט לגיוס כסף לאוטובוסים לטענות על רכש ומחיר מנוי (ברמת ה100 שקל לאוהד) – זה מדהים עד כמה העסק הזה של ניהול מועדון כדורגל לא מתנהל בשום מדד עסקי רגיל.

בכלל קצת קשה לי עם החלקים האלה בקהל שבאים בכלל בטענות כרגע, זה מה יש והחלופה באמת הייתה מוחשית וגרועה בהרבה.

דווקא כן - עמית פרלה
בית התפוצות בשר ודם

9 Comments

אנונימוס 6 ביולי 2017

צריך לאמר את האמת – הקהל של הפועל הפך לכפוי טובה ומפונק. זה חלק מהתהליך שפירק את הכדורגל והוביל ללחץ ש"חייבים" לבנות קבוצה שתרוץ בצמרת ותהיה באירופה. וזה תהליך שגם מפרק לאט לאט את הכדורסל.

עדי אבני 6 ביולי 2017

אני חושב שהטעויות של הניסנובים היא ביכולת שלהם אל מול התקשורת. אולי דובר טוב יכול היה לעזור. כי כל ההחלטות שלהן עושות שכל בעיניי, אבל הצורה שבה הן מוצגות גורמת לבלבול.
כבר עתה, יום אחרי האימון הראשון של העונה, וכשהעניין עם דגני וספורי עוד לא פתור, להפועל יש סגל שעולה על זה שהיה בנתניה בשנה שעברה, זאת שקרעה את הלאומית, ולהפועל אין דפיציט של 9 נק' להשלים.
אבל הקהל של הפועל לא שופט את הסגל של הקבוצה אל מול הסגל של קבוצות לאומית אחרות או אפילו לא מול הסגל של נתניה, אלא רגיל לשפוט אותו אל מול הסגל של מכבי, חיפה או בית"ר.
מישהו צריך להסביר את זה לקהל, ולא חייבים לעשות זאת ב"סקנדל או פסטיבל". לא ב"אנחנו בקטסטרופה" ולא ב"אנחנו הולכים לקרוע את הליגה".

yaron 6 ביולי 2017

יניב,
התחושה שאני קיבלתי היא "הולכים בכל הכח על עליית ליגה אבל עם תקציב גבוה יחסית לליגה הלאומית ונמוך מתקציב שהיינו צריכים להעמיד בליגת העל"
אני הרבה פחות מעודכן ממך אבל זה הרושם שאני מקבל בעקבות המהלכים שתיארת.
כן נביא חלוץ שהוא תותח / יקר במונחי הלאומית, לא נביא חלוץ ב-250
נראה לי הציפיות של הקהל קצת שונות ולא מציאותיות.

הגולנצ׳יק 6 ביולי 2017

אני לא ממש עוקב אחרי הפרסומים בנושא הפועל, אבל זה בעיקר מרגיש שהניסנובים לא רוצים לצאת בהצהרות של ״לדרוס את הליגה״ ו״עולים בקלות״ כדי שלא לתת לקהל ולתקשורת תחמושת להתנגח בהם אחרי שני הפסדים

אבי 2 6 ביולי 2017

ערן לוי טען במסיבת העיתונאים של מכבי נתניה כי היתה לו הצעה גדולה מהלאומית לשלוש שנים. זה בטח ניסנוב? אני טועה?

נפתלי חד העין 7 ביולי 2017

חדי העין יבחינו במיעוט התגובוצ לפוסט. המהדרין יעשו את הקישור, שלא המדובר בכתיבתו של פרנקו שכן זו נאה, אלא בחוסר הרלוונטיות והעניין שהפועל ת״א מעיצרת לאוהד ההממוצע. יען, ״הפועל חשובה לליגה״ במבחן המציאות

דן 9 ביולי 2017

חום יולי אוגוסט, חכה למחזור שלישי,
מקורבים לטוטו תמוז מוסרים שהוא מאוכזב ממעמדו בקבוצה ושוקל הצעות מאיטליה ונורדיה.
קונים פוטנציאליים מסרביה מגלים עניין ומבטיחים לבנות משטח החלקה על הקרח בבת ים.
אייטמים ראשיים אצל הקוף ושמחה וששון ביומן של פרנקו מובטחים.
כרגע חם, חם מדי.

S&M 7 ביולי 2017

לא הבנתי משהו מהפוסט, ואשמח להסבר כי לא עקבתי – כבר חלפה הסכנה/התקווה שהפועל ירדו לליגה גימ"ל?

דוד 29 ביולי 2017

לעניות דעתי הם צריכים לבנות קבוצה שתעלה ולא תצטרך עוד פעם להחליף 20 שחקנים , הבסיס צריך להשאר עם תוספות נקודתיות בלבד , הבעלים גם צריכים להחליט שהם מעמידים את הקבוצה למכירה לבעל ממון שיכול לעמוד באחזקתה .

Comments closed