יומן פירוק – פרק מיוחד

יומן פירוק - פרק מיוחד

ראשית כל חשוב לי להגיד שכל הנכתב כאן מבוסס על מעט מאוד מידע גלוי וכן, קצת משאלות לב, אז כל הקורא, עושה את זה תחת הכוכביות האלה.

*

הניסנובים לקחו על עצמם בהתחייבות בבית משפט במעמד הרכישה "לטפל" בכל החובות העתידיים מול מוסדות הכדורגל בעולם, זה אומר שהגנת "העדפת נושים" היא בעיני מעט חלשה, בית המשפט כבר הבין במעמד העברת הזכויות את הבעיה ואיפשר את זה, נכון שאפשר לטעון שנחשף בפני הרוכשים מידע חדש וכל זה, עדיין זו הגנה חלשה, אבל זו הגנה ותיכף נרחיב פה, תקנון ההתאחדות המקומי אפשר ומאפשר פרצה ביחס לעמדת אופ"א, המשמעות היא שכל כניסה של מוסד אזרחי לתהליך יכולה לטרוף את הקלפים ולסבך את הכדורגל המקומי, אני חושב שזה תסריט בסבירות נמוכה, אבל זה תסריט ריאלי.

ראינו כבר שכל התערבות אזרחית משנה את התפישות שלנו בנוגע לתקנון המקומי, ראינו עד כמה ההתאחדות חשופה פה ואני חושב שהם מעט בלחץ מהניסנובים בקטע הזה.

*

נתתי דוגמא לחברים – נניח שהזכיין הישראלי של רשת המבורגרים מחו"ל הקים אופרציה מקומית עם ח.פ ישראלי לניהול האופרציה ופשט רגל ונניח שפלוני רכש את האופרציה מכינוס נכסים ועכשיו הוא מתכנן להמשיך עבודה – האם לרשת ההמבורגרים יש מנוף לדאוג לקבל את החלק שלה למרות שביה"מש ישראלי ניקה את הזכיין החדש, בוודאי שכן, גם אם לא תגבה את החוב הישן, היא יכולה להפעיל מספיק מנופים עתידיים. היא גם לא מחוייבת לעבוד עם הזכיין החדש – אז האם יש פה העדפת נושים, בוודאי! האם זה ניתן לטיפול בביה"מש ישראלי, לא.

וזו הדוגמא בעיני – הפועל ת"א המותג הוא נכס של "הראל החזקות", מבחינת החוק הישראלי אין יותר "הראל החזקות" – מבחינת אופ"א המותג הפועל ת"א לא חייב לקבל הגנה מלאה על חטאי העבר.

ההתאחדות צריכה להבין שרשת ההמבורגרים רואה גם בה חלק מהאופרציה הישנה והיא כועסת ולכן ההתאחדות פה מסובכת גם היא בסיפור הזה.

*

לחובות יש פנים רבות – כאוסף תביעות הם מהווים "גלולת רעל" בפני כל רוכש עתידי, המספר 30 מיליון כבר לא רלבנטי, אבל גם חצי ממנו הוא חסם בפני הרבה מאוד רוכשים עתידיים וגם קבוצת ניסנוב לא נראית חזקה כדי לעמוד בפני מספר כזה. אבל את החובות האלה צריך לפרק לפסקי דין חלוטים (בהיקף 3 מיליון) ושורה של תביעות שנמצאות בהליך משפטי (לפני ערעור) ולפני הגשת תביעה (חלקם במו"מ מתקדמים) – תזרימית לשנה הקרובה רק פסקי הדין החלוטים רלבנטיים להערכתי.

ואז צריך לשאול – האם הניסנובים על הסכום הזה יפרקו את הפועל ? יפרקו ויפסידו את הנכס, יעמידו את עצמם לתביעות ומימוש ערבויות ויאבדו את החיבור הרגשי שלהם לקבוצה (אלה אנשים שקבוצת הנוער קרויה על שם אביהם) – ואת כל זה צריך להכניס להקשר שסכום כזה ניתן "לגלגל" בעולמות הכדורגל בדרכים של הלוואות שונות. לטעמי זה תסריט בסבירות מאוד נמוכה.

*

הניסנובים להזכירכם הלכו עם אלי בואנו להליך קשה מאוד על סכומים נמוכים בהרבה, הם רבים ומקצצים בכל דרך שיחשבו, אלה לא אנשים שישלמו את פסקי הדין החלוטים ללא קרב, ויהיה קרב.

הם יילחמו וינשכו ויגררו את כל המערכת עד שלא תהיה אופציה אחרת, כרגע הבקשה מאופ"א לשלם עוד לא הגיעה, אופ"א נתנה להתאחדות והפועל פסק זמן לטפל בהחלפת הבעלות ועוד לא דרשה והפעילה סנקציות, הניסנובים לא יישלמו עד שתגיע דרישה וכשתגיע הדרישה יילחמו משפטית, גם בהגנות חלשות, הם ימרטו את עצבינו (האוהדים) ועצבי המעגל השני (ההתאחדות למשל) וכמובן את עצבי החייבים, חלקם כאלה שכבר עשור מנסים לקבל את כספם.

*

כל תשלום של חלק מהסכום יבטל כל הגנה והתנערות מכלל הסכום – זו הסיבה שכל עוד יש עו"ד שאומר להם שיש סיכוי קטן להגנה כלשהי, הם לא ישלמו שקל, בלי קשר לתזרים, בכלל, הניסנובים יעשו הכל כדי לא להכניס כסף "חי" לתוך הקופה של הפועל, או לפחות לצמצם את הנושא, הם חושבים בעיקר תזרים במובן הזה, וכן, הקיץ הזה קצת תקע אותם בחישובים, מכירת המנויים לא כזו חזקה, גוטליב ודגני תקועים להם ועוד, ועדיין אלה חברה שבהתחייבויות שלהם יעמדו, אבל בדרך יילחמו על שקל, מזכיר מישהו שנלחמו כדי להוציא מהפועל בימים פשוטים בהרבה.

*

ההתאחדות לא פחות בלחץ, הניסנובים היו רוצים אותם כחזית אחת מאוחדת נגד אופ"א, שיסבירו את חוק החברות פה, שיסבירו ויפעלו להשגת זמן, ההתאחדות חשבה שהיא מוגנת ב100% לאחר המכירה לניסנובים וההכרזה בבית המשפט – מה שקרה בשבועיים האחרונים לפי וואלה, זה שברגע שהבקרה ביקשה ערבויות גם לחובות לחו"ל, היא נחשפה לתכנית ההגנה המלאה, מישהו בהתאחדות הבין את גודל הברוך שיש פה, ונלחץ, הכתבה בוואלה לא באה מהפועל להערכתי.

*

זה לקח חצי שנה, אבל הניסנובים בקהל איבוד את הקרדיט של "המושיעים" – הם מתנהלים בדרך מסוימת שלקהל קשה להבין, ייאמר לזכות טביב שלפחות כדורגל הוא מבין, הניסנובים צריכים עוד להוכיח על הדשא. אבל בניגוד לאייל סגל במכבי נתניה, הם לא נותנים את התחושה שיצאנו לדרך חדשה, מצד שני, הם בנו קבוצה טובה והם סוחרים קשים ואם חלק מהשיטות שלהם היו מופעלות בימי רמון וכבירי היינו במקום אחר.

*

תקווה וציפיות – אנחנו תלויים תזרימית בגורם לא מוכר מספיק ובעורכי דין בזירה משפטית לא נהירה לכולנו, שום דבר בהפועל לא נגמר וששום דבר לא הולך חלק.

לניסנובים יש כנראה תכנית כלכלית, השאלה אם היא ריאלית וישימה עוד לא ברורה.

*

פתרון מ"פאיניקי – ההתאחדות משלמת את החובות לאופ"א כדי להימנע ממעורבות אזרחית ופועלת בסנקציות מקומיות כדי לגבות את התשלום ובסוף זה נמרח בתשלום כמה פעימות עתידי – פייר, לא הייתי שולל שחלק מהגורמים מכוונים לשם.

ניימאר בפריז
ליגת העל חוזרת

תגובות

 • אסף the kop

  האם לא הגיע הזמן לפרק את המועדון הרקוב הזה ?

  • יניב פרנקו

   חכה לדרבי במחזור 3 ונראה מי יפרק את מי

   • אסף the kop

    חכה להפתעה שמצפה לכם...
    מה עם תומכים בהפועל ולא בישראל ? בסוף המדינה (ההתאחדות) תציל אתכם... הו האירוניה.

    • יניב פרנקו

     צילמתי מסך

    • צור שפי

     אם הפנאניה הם הקבוצה של המדינה אז אנחנו נסתפק בלייצג את הפועל.

     • יואב

      חייב להגיד "שמייצגים את הפועל"- עד עכשיו הוא לא איזה להיט גדול(:
      או שככה זה אמור להיראות.
      שאלה קשה(:

      • ארז

       היו גם תקופות אחרות, יואב.
       אתה בין האחרונים שצריכים תזכורת שהכל זה גלגל, נכון?

      • יואב

       ארז,
       בכלל הגבתי כי נעלבתי כאחד מהצהובים הכי מזוהים בדה באזר, שעדיין לא הגיב לפוסט של פרנקו(((:
       אתה אשם!

      • צור שפי

       מייצגים את הפועל בזמנים טובים וקשים. אם מכבי "הבנק של פנאן" תל אביב היא הקבוצה של המדינה אז אנחנו במובהק לא.

      • יואב

       הבנתי צור. מעל מאה שנה של הצלחות בכל המחלקות אבל בנק פנאן הוא המייצג.
       תודה. הפנמתי.
       לא אכנס למיליון פרשיות שמאפיינות אתכם אבל זה הכי בית מזכוכית ואבנים שנתקלתי בו בדה באזר. סחתיין...

      • יואב

       נ.ב
       מעניין אם מ. י . ק. י ומוטי היו מודעים לקיומו של האיש בזמן שהמדינה נצבעה בצהוב.
       אתה יכול לברר לי את זה?
       טנקס.

      • למור ירוק

       זה חוסר מודעות משווע לקרוא לקבוצה שלך הקבוצה של המדינה בזמן שהיא היריבה המושבעת של כמה מהמועדונים הגדולים בליגה...
       היא מקסימום הקבוצה של ערוץ 1.

      • יואב

       למור ירוק,
       לא הבנתי למי פנית. אני לא קורא לקבוצה שלי בשום שם, מלבד שמה.
       כמו תמיד, אוהדי האחרות יגדירו אותנו... וואלה יופי.

      • צור שפי

       יואב, האנטגוניזם והתיעוב למכבי כדורסל לא היו קיימים בתקופה של מוטי-מיקי. הם התעוררו מאוחר יותר מתוקף שרשרת ארוכה של ארועים שכולם מכירים ואין טעם לפרט.

      • צור שפי

       ועוד דבר יואב - גועל נפש אצלנו אף פעם לא היה חסר אבל לא היתה לנו את היומרה שהיתה לכם, הריקבון אצלנו לא תוגמל באמצעות פרס ישראל, לא התיימרנו לייצג את המדינה מצד אחד ולשחק ביום הזיכרון בצד שני וכו' וכו'

      • יואב

       כן צור, אבל כשהפכנו "לקבוצה של המדינה" כדברייך, לא היה שום מוני פנאן. אז פשוט טעית כאן לגמרי.
       דבר שני, אני חושב שהתיימרות= שאיפה מתמדת לתארים, זה בדיוק הההבדל המהותי בין האגודות. את מה שאתה מזהה כחולשה במכבי, אני מזהה כפחדנות להתמודד אצלכם. ולכל אחד טוב בפינה שלו.
       לי אין שום סיבה ואינטרס שהסטטוס קוו הנפלא הזה ישתנה.

      • יואב

       ועוד משהו צור,
       הלנת משכורות, משפטים, תביעות, שאוליקו, כבירי וארבעים השודדים, בית ברנר, מפאיניקים שגונבים אותך...
       התיימרות של מועדון גדול תמיד היתה לכם. אבל זאת בסך הכל חולצה ריקה ועזובה. לא יותר מזה.

      • צור שפי

       אני לא יושב עם לוח שנה ביד אבל מוני פנאן היה בשר מבשרו של המועדון בשנות ההתנפחות, היוהרה, ההיבריס, האני ואפסי עוד, בקיצור - הקבוצה של המדינה. ואין לזה קשר עם חתירה למצוינות ונצחונות שזה אכן החלק המוצלח של המכביזם אלא הצורך הנואש לקבל על זה חיזוקים ברמה הלאומית וכמובן קידוש המטרה על ידי כל האמצעים המוכרים.

      • יואב

       צור,
       ההסטריה על מכבי, התחילה ב77. מוני היה רק אוהד. זה היה המפץ הגדול. אז, ברגעי השיא, אפילו משה דיין היה ידיד המחלקה. "הקבוצה של המדינה"- זה לגמרי משם. שמעון תמיד שאף לממלכתיות, זה האיש.
       שנות האלפיים המוצלחות לא היו מתקיימות ללא 77, 81. בספק אם כדורסל היה ספורט יותר פופולארי מעף ויד ללא הזכיות ההן. כך שהבנק של פנאן, כלל לא רלוונטי לקבוצה של המדינה. אז, היא היתה האמת כזאת- גם אדומים שמחו בשמחתה ב77. היום המושג הזה איבד משמעות.
       לכן, הזכרת מוני לא רלוונטית לכלום בהקשר הזה ולזה התייסתי.

      • יואב

       הזכרת מוני היום, הרבה פחות מעניינת לעומת הזכרת כבירי שרלוונטית מאד.
       ממחסלי הפועל. הוא על הפודיום בגאווה. עדיין לא בטוח איזה צבע מדליה הוא יקבל.
       מכבי כבשה את אירופה עוד פעם אחת אחרי מוני.
       אלו החיים ואלו העובדות.
       סורי אה...

      • צור שפי

       כבירי הוא אחד מהאנשים שתרמו להרס הפועל, באמצעות התנהלות קלוקלת, הוא הפסיד הרבה כסף ולא גנב כסף כמו פנאן. גם לא היה ניסיון מקיף ומוצלח לטייח את כל הפרשה כמו במקרה של פנאן.

      • יואב

       חחח
       הוא לקה בסינדרום ירושלים. הוא גנב, שיקר ונעלם. כמו רבים לפניו.
       למה אתה לא עונה לשאלה צור שפי? קפץ לך הילד המאפיניקי המטונף?
       מה מ. י ק . י ומוטי ש קשורים למה שאתה הוזה? אז, זאת הקבוצה של המדינה. ללא מוני. תענה לעניין, שקרן

      • יואב

       יש לך מושג על פרשת פנאן? את ועד הבית שלך מאתה לא יכול לנהל.
       תפרוש בשיא. כל היום לאונן על אחרים? לא רע

      • צור שפי

       הסגנון מעיד על האדם.

      • ישי

       צור
       מותר לך להגיד שטעית. העובדה שהצלחת להרגיז אותו בהתחמקויות חוזרות ונשנות לא מחביאה את הטעות.

      • צור שפי

       במה טעיתי ישי?

     • עדי אבני

      לא ראיתי שום טעות של צור. הוא לא טען שההתייחסות למכבי כ"קבוצה של המדינה" התחילה עם פנאן אלא שהיא נמשכה גם בתקופתו, וזה נכון. ב2011, הרבה אחרי פרישת מ.י.ק.י, זכה עורך הדין הנכבד מזרחי בפרס ישראל בדיוק בגלל התפיסה הזאת.
      ויואב התעצבן כי זה מה שאנחנו, הפאנאטים לקבוצה שלנו עושים כשמדברים סרה בקבוצתנו האהובה.

     • ישי

      בזמנים. כבר כתבת שאתה לא עם לוח שנה ביד, אבל יואב צודק שמכבי הייתה הקבוצה של המדינה לפני פנאן.

      • צור שפי

       לא ערערתי על זה. התשובה של עדי מקובלת עלי. גם אם הייתי טועה זה לא מצדיק את ההתבהמות שלו.

      • צור שפי

       שלו=של יואב.

 • yaron

  מהסוף להתחלה :-)
  פתרון מפ"יניקי - אפשרי ואפילו סביר, יקזזו להם את הקצבאות בתמורה.
  באיזה אור זה יעמיד את הניסנובים?
  איך זה בדיוק יעזור להביא משקיע?
  איבוד הקרדיט - היה קרדיט?
  תקוות ואמונות אצל (חלק מ) האוהדים אני בטוח שהיו, אבל מתי היה קרדיט? הם נלחמים על כל שקל בדרכים הכי נכלוליות מהרגע הראשון. ככה לא נראים בעלים רציניים עם המינימום (הפיננסי) הנדרש.
  בית המשפט - ראשית לא ברור לי הטיעון של העדפת נושים, הניסנוב ישלמו את הכסף הזה לנושה כלשהו? הרי זה כל הדיל, הראל משלמים לנושים והניסנובים מקבלים קבוצה "נקייה מחובות" בתמורה להתחייבות לכל אופ"א. לניסנובים אין נושים חוץ מאופ"א!
  ההתאחדות - כשטענתי בראשית הפרשה שזה יגלוש להתאחדות ויסכן את הכדורגל הישראלי אמרתם שאני פרנואיד....

  • יניב פרנקו

   העדפת נושים בוודאי שיש פה - אלא שהיא לדעתי הותרה במעמד המכירה - עובדתית הנושה הבינלאומי יקבל את כספו בגיבוי בית משפט בניגוד גמור לנושה הישראלי.
   אלא שאתה צודק - כרגע תשלום קדימה לא משנה דבר לנושה הישראלי שמצבו לא ישתנה.
   הטענה המשפטית פה והיא בעיני מה שמכניסה את ההתאחדות ללחץ זה שהנושים יתאגדו ויבקשו הסברים כיצד ההתאחדות ובית המשפט איפשרו את ההליך הזה - תחשוב על זה - בניגוד למצב שבו בית המשפט היה צריך למכור את הנכס (גם בפרוטות) ולחלק אותו בין כלל הנושים - הוא אפשר מצב שבו הוא תעדף וזו בעיה - בית משפט יכול בסיטואציה כזו להגיד שהוא עוצר את כל ההליך עד לבירור ואז ההתאחדות במצב בעייתי מול אופא שהיא לא מסוגלת ליישם החלטה שלה.
   זו ייתכן שתהיה הטקטיקה של הניסנובים.

   • yaron

    יניב,
    הפוע לא אומרים: זאת העדפת נושים, תנו לנו לשלם קודם לאפסנאי ולגנן שלא קיבלו משכורת חצי שנה,
    הם אומרים: זאת העדפת נושים, למען הצדק תנו לנו לא לשלם לאף אחד.
    אבל לניסנובים אין נושים!
    זה נראה לך רציני???
    לגבי הנושים של הראל, הם יכלו (והיו עושים) את מה שאתה מציע מלכתחילה. מערערים על ההסכם ואם זה לא עובד תובעים בכל פעם שהפועל מחתיחמה שחקן או משלמת לספק. העדפת נושים לא?

    • יניב פרנקו

     ירון הניסנובים לא דואגים לגנן. ברור שלא, הפ לא צדיקים ולא כלום.
     הקייס שלהם והוא חלש אני אומר - זה שהם לא ירצו לשלם חלק מהחובות בלי הגנה מלאה מתביעה מקומית של נושה ישראלי והם יבקשו מביהמש הבהרות והגנה והבטחה שהנכס שקנו תחת ההבטחה הזו תקף.
     זה לבד יכול לדרדר כדור שלג.
     מה קורה עם הם משלמים את הפסקי דין ואז נושה תובע את המפרק על רשלנות ואז ביהמש עוצר את ההליך ואז הפועל חוטפת סנקציות וערך הנכס שקנו תחת הבטחה שווה עוד פחות.
     אני חושב שאם יש הגנה שהם משחקים בה זו זו.

     • ישי

      אי אפשר לעצור את ההליך. הוא חלוט. נושה לא יכול לתבוע את המפרק על רשלנות בהסכם כי ההסכם אושר בבית משפט וכי הנושים עצמם לא התנגדו. באמת שכתבת כאן אוסף של שטויות.

   • Lord Anthony

    איך יש פה העדפת נושים?
    העדפת הנושים נעשתה כבר במהלך הפירוק, כאשר קבוצת ניסנוב קנו את הפועל ביחד עם חובות חו"ל מהמפרקים.
    למען האמת אני גם לא כל כך מבין מתוקף מה הם יכולים לפנות לבית המשפט, החברה שפורקה היא הראל החזקות, לחברה החדשה שמחזיקה את הפועל אין קשר לתהליך הפירוק, רוצים לטעון להעדפת נושים שיפרקו גם את החברה החדשה ואז יוכלו לדבר על העדפת נושים, במצב הנוכחי המושג הזה הוא חסר משמעות.
    התסריט היחיד שאני יכול לראות זה התנערות של הניסנובים מתשלום החובות בטענה שהם הבטיחו לטפל בהם ולא לשלם אותם, גם התרגיל הזה לא נראה לי כבעל סיכויי הצלחה גדולים למדי.

    • yaron

     בדיוק!
     בזמן התהליך יניב טען שזה עצוב, אבל אין מה לעשות, זה חוקי וככה העולם עובד.
     עכשיו פתאום הניסנובים מנסים לנכס לעצמם נושים של הראל כדי להיפטר מחובות אופ"א... מגוחך...
     כמו שאמרתי ליניב, אם זה היה אפשרי הנושים כבר היו מנסים את זה מזמן עם כל תשלום והחתמה.

     • יניב פרנקו

      אתה יודע ירון שזה חוקי לנסות לקבל סעד בכל דרך - לא מעט רכישות מכונס נכסים מתנהלות ככה וזה בסוף באמת עצוב קצת.

   • ישי

    העדפת נושים נעשתה בתהליך המכירה בבית משפט. כל הנושים היו צדדים בהליך ולא התנגדו (העו"ד של מנדיונו, או איך שלא קוראים לו, עשה קולות, אבל גם הוא ירד מזה).
    כרגע המצב המשפטי נראה מאוד מאוד פשוט. קשה להבין איזה בסיס יכול להיות לטנות של הפועל.

    • עידן.

     לא רק זה גם לא הוגש שם ערעור עפ"י חוק והעניין כבר חלוט.

     בגלל זה התקווה של יניב היא חלומות באספמיה. ההתאחדות לא תשים שקל.

     • יניב פרנקו

      אני אומר שההגנה הזו חלשה.
      אבל ההתאחדות בבעיה מסוימת - אם הם הולכים לבית משפט אזרחי וטוענים שההתאחדות מפעילה מנוף לא חוקי כדי לטפל בנושים הבינלאומיים ולא נותנת להם את הזמן לטפל במוסדות הבינלאומיים ייתכן וישיגו ארכת זמן כלשהי.
      ההתאחדות עם תיקלע למצב שבו אופא מצד אחד דורשת סנקציה מיידית ובית משפט נותן ארכה (תזכורת גם את הפחתת הנקודות הוא הקפיא) אז יש להתאחדות בעיה - ולפעמים כשיש בעיות כאלה נוצרים פתרונות כלאיים.
      ושוב אני אומר שהכל תסריטים באמת סבירות נמוכה.

      • ישי

       על מה תבוסס הטענה שהמנוף לא חוקי? כאמור, הטענה להעדפת נושים היא אפילו לא טענה חלשה, היא סתם טמטום, וטענה כזו בבית משפט יכולה להביא לתשלום הוצאות גבוה במיוחד.
       ייתכן שעד לבירור הפועל תקבל ארכה כי לבית משפט יש את הזמן שלו, אבל אני מניח שאופא תקבל את השהיית העונש. אופא עצמה כבר הענישה כאן קבוצות וביטלה את העונש אחרי שהחוב טופל כך שזה לא באמת אכפת לה. היא גם יודעת שיש בתי משפט מקומיים וזו לא ההתנגשות הראשונה בעולם בין התקנון שלה לבית המשפט המקומי. אם בית המשפט יבטל סנקציה זה יהיה משהו אחר, אבל עיכוב לדעתי לא יעשה הרבה.
       וגם בשביל לקבל עיכוב הפועל תצטרך לשכנע את בית המשפט שיש איזשהו סיכוי סביר שהטענות שלה יהיו משוכנעות. התנערות מהסכם על בסיס טענות אידיוטיות כנראה לא ממש ישכנע מישהו לתת סעד זמני נגד ההתאחדות.

      • יניב פרנקו

       אפשר להימנע ״מהאידיוטיזם״.
       אני אומר שוב שמדובר בעיני בהגנה חלשה - אבל אני שוב חוזר על דעתי שהקלף שכנראה ישחקו הניסנובים הוא התערבות בית משפט אזרחי - לפחות ממעט המידע הגלוי זה מה שנראה פה.
       במשחקי ״צ'יקן״ שכאלה לפעמים גם קלפים חלשים מאפשרים לשחקני פוקר לשפר את מצבם.

      • ישי

       אם אתה מנסה להציג תרחיש מאוד מאוד לא סביר, אז אפשר להציע שלגולדהאר יימאס ממכבי וקרויף והוא יעבור את הכביש...
       אני חושב שמה שאפשר ללמוד מהעניין כאן הוא שלניסנוב אין מה להפסיד ולכן הוא הולך על הימורים חסרי סיכוי, וזה אומר שהסיכוי לעוד פירוק הוא מאוד מאוד גבוה. זה כנראה אומר הפסקת פעילות, אבל אולי מישהו יסכים לקחת את הפועל בלי חובות ואז באמת ההתאחדות תהיה בבעיה.

      • יניב פרנקו

       אני לא חושב ישי שזה או פירוק או לא.
       ולו משום מה שרשמתי בפוסט - ההפסד מאובדן הנכס ברמה הכספית והאישית גבוה משמעותית מהחלופה - מה גם שיש דרך לנהל ולצלוח גם את הסיטואציה בלי להכניס כסף מהכיס (כלומר, אם כבר פירוק, אז למה לא ללכת לשיטת רמון ולדחות ולדחות ובסוף במכסימום ללכת לפירוק).
       לכן אני חושב שיש פה אנשי עסקים שיעדיפו את הסחבת המשפטית ואת הכאוס שהיא יוצרת בשלב הראשון.

 • עידן.

  הניסנובים עמדו מול בית המשפט והצהירו שהם לוקחים על עצמם את חובות אופ"א כתנאי העיקרי מכוחו הם קיבלו את הקבוצה ללא שאר החובות, כך שעכשיו לסרב לשלם בטענה של העדפת נושים זו לא רק טענה מגוחכת וחסרת סיכוי משפטי אלא גם חסרת בושה.

  היא חסרת בושה כי גם ככה הפועל לא התכוונה או מתכוונת לשלם את החוב לאף אחד מהנושים שלה בארץ (שלמעשה "נמחק" בהעברת הבעלות), אבל בניסיון להתחמק מהעונש שמגיע לה מאופ"א (כמו שקיבלו לא מעט קבוצות במצב דומה בעולם), היא לא מתביישת לנצל את אותם בעלי חוב מסכנים שוב, הפעם בטענת העדפת נושים.

  עושה רושם שגם לא אכפת לה מהנזק שעלול להיגרם לכדורגל הישראלי, אבל זה כבר לא ממש מפתיע. בכל זאת "מייצגים את הפועל לא את ישראל".

  מצחיק איך אחרי כל הפעמים שדיברת על ההפרדה בין כבירי- הפועל - הניסנובים בסוף חזרנו לאותם חובות ולאותו ריקבון מוסרי. דרך חדשה כבר לא נקבל כאן.

  • אלכס

   בחיי שעוד מאותו החרא זה בדיוק מה שהם מקבלים. היו צריכים לפרק, לנקות ולבנות יסודות.

  • היסטוריון של ספורט

   +100

 • yaron

  חוסר הבושה לא מפתיע אותי, הנאיביות של האוהדים מאוד.
  מצד שני, יניב אומר שקצב מכירת המנויים לא משהו אז יכול להיות שיש לא מעט אוהדים שהבינו ששום דבר טוב לא ייצא מזה.

 • אנונימוס

  בעיני לפחות, בתור עוקב מאד מאד מרוחק שסתם קנה מנוי ומקווה לטוב, הניסנובים לא איבדו קרדיט. כי לא ציפיתי מהם לכלום. הם אמרו, והאמנתי להם, שהעסק גדול עליהם, אין להם הרבה כסף, והם ינסו להחזיר את הפועל לליגת על ולא להוציא על זה הרבה כסף ולמצוא רוכש על הדרך. בינתיים הם מתנהלים פחות או יותר לפי מה שציפיתי.
  קיויתי שיהיו יותר נחמדים. אבל לאור הסמטוכה המשפטית והתקציבית שפשוט לא נגמרת, וכמות החובות הגדולה בהרבה ומלאת ההפתעות לעומת זו של נתניה - אני יכול להבין למה הם מגיעים לכל מיני מצבים מדכאים ומייאשים שכאלו.

  והאמת היא שככל שזה נמשך אני גם מתחיל לחשוב שחבל שלא פירקו. זה פשוט מדכא.

 • Ollie Williams

  1) הפסקה שלך עם ההקבלה לרשת ההמבורגרים מצוינת. האמת שהיא מסבירה מצוין בערך 90% מהויכוחים שהיו בתגובות לאורך יומן הפירוק בעונה שעברה, הפער בתפיסה בין האחריות המוסרית-ציבורית של המותג הפועל ת"א לבין האחריות החוקית של הראל אחזקות.
  2) מהצד זה נראה כאילו הסיכוי המשפטי של הניסנובים מול אופ"א שקול לסיכוי של בחורי הפועל ת"א על המגרש נגד ריאל מדריד. נראה ש"ברמות הגבוהות" של בתי הדין, אף אחד לא ייקח את הניסנובים במצבם ובעיקר במצבה של הפועל ת"א ברצינות.
  3) אבל בוא נגיד שכלו כל הקיצין, הניסנובים יוצאיפ למלחמת חורמה ועל הדרך גוררים את כל הכדורגל לבוץ הזה ואופ"א מפעילים סנקציות כנגד ההתאחדות. האם לקבוצות שיסיימו את הליגה במקומות שלולא הסנקציות היו מובילים למפעלים האירופיים יהיה קייס לתבוע את הניסנובים על אובדן הכנסות?

  • יניב פרנקו

   אם כבר יוכלו לתבוע את ההתאחדות שלא השכילה לטפל והביאה למצב הזה - עכשיו שים את עצמך בנעליים של עיני - אתה לא מעדיף פתרון סגור לפני דיוני בית משפט ?

   • yaron

    לא, ממש לא, אין שום עילה לתבוע את ההתאחדות, שיתבעו את בית המשפט שאישר את ההליך הזה. יכול להיות שהשופט לא הבין את חוקי הפירוק בישראל...

  • ישי

   כדי שקבוצות אחרות ייפגעו צריך שההתאחדות לא תשית את הסנקציות שאופא תדרוש. זה יכול לקרות או בהחלטה של ההתאחדות ואז אותה צריך לתבוע, או בהחלטה של בימ"ש ישראלי ואז אין את מי לתבוע.
   אבל קשה לומר שזה 'לא סביר', זה סתם תרחיש דמיוני. יותר סביר לי כאוהד מכבי סל לדמיין שהמטוסים של 15 קבוצות היורוליג האחרות יתרסקו ואנחנו ניקח אליפות...

   • תומר חרוב

    מה שנקרא בתאונת מטוס קלה...

    • ישי

     די נו, הוא עו"ד לתעבורה, לא נראה לי שהוא מתעסק בתעופה

 • yaron

  תרחיש אפשרי אחר לגמרי

  ניסנוב התחייבו לשלם ואף אחד לא יודע אם יש להם או לא.
  כשהגישו את הקבוצה לבקרה ההתאחדות דרשה ערבויות לחובות אופ"א. ניסנוב אמרו: מאיפה זה בא?
  ההתאחדות אמרה: התחייבתם לשלם.
  ניסנוב עונים: התחייבנו ונשלם אבל לא התחייבנו להפקיד ערבויות.
  מישהו סביר להניח מצד ההתאחדות אבל הכל אפשרי מדליף את הסיפור בצורה מגמתית כדי להלחיץ את המערכת.

  • יניב פרנקו

   זה גם תסריט אפשרי - לבקש מהם ערבות כרגע על החובות האלה זה לא לפי חוקי הבקרה.
   הם יכולים ללכת ללאן ולקחת הלוואה משם ביום שיצטרכו לשלם ולמשכן קדימה את החובות - אבל ההתאחדות נלחצה.

   • yaron

    בזה אני מסכים איתך, הם נדרשו להתחייב והם התחייבו. יכלו לבקש מהם ערבויות כחלק מההסכם אם רצו אבל הם בשום מקום לא התחייבו להפקיד ערבויות.

   • Lord Anthony

    לדעתי לא רק שזה לא נגד חוקי הבקרה, גם הבקרה, במידה וזה מה שקרה, הלכה לקראת הפועל.
    לפי חוקי הבקרה קבוצה לא יכולה לגרור חובות משנה לשנה. להפועל יש חובות - שפשוט בגלל כל הבלאגן שהיה בקבוצה בשנה האחרונה הצליחו איכשהו לגרום לפיפ"א לדחות את דרישת התשלום (וגם טחנות הצדק עובדות לאט וכד'). זה לא אומר שאין חובות, זה רק אומר שפיפ"א כרגע עוד לא דרשה את הסכומים והעמידה את הפועל מול שוקת שבורה.
    רוצים לקחת הלוואה כשתגיעה דרישת התשלום תציגו הוכחות שיש בנק שמוכן לתת את ההלוואה, זה עד כדי כך פשוט.

    • יניב פרנקו

     זה לא מדויק - הבקרה מטפלת בחוזי שחקנים - היא לא מטפלת מעבר לזה - חוזי השחקנים של העונה שעברה שולמו ואל מול חוזי השחקנים של שנה הבאה יש ערבויות - התשלום של אופא לא יגיע לאוו דווקא מבנק - זו סתם השערה שלי - וזה בכלל לא מעניין מאיפה הוא יגיע - יש התחייבות של הבעלים לשלם אותו מול בית משפט לכשיגיע הזמן - אז לכשיגיע הזמן הם יידרשו לשלם - ואם במעמד המכירה לא דרשו ערבות למה שעכשיו יידרשו.

     הבקרה והפועל תא זה צמד מונחים שמלכתחילה עושה בלגן - אתה חושב שאורליצקי שוב לקח צעד מוטה הפועל אחרי כל מה שהיה - לבקרה יש תקנון ונראה שהניסנובים עמדו בו.
     לדעתי בהחלט יש מצב שההתאחדות לדעתי פשוט הבינה שיש לה פירצה אחר פירצה בטיפול בניסנובים - ניסו לקבל אסמכתא במועד הבקרה ואז הבינו שיש פה בעיה גדולה יותר

     • יניב פרנקו

      ורק שיהיה ברור כי יש תחושה לפעמים שאנחנו שוכחים באיזה ענף מדובר, זה של טביב שמפטר מאמנים למרות שהוא בצינון, של ג'קי שמוכר שחקנים מהכלא ושל עכו עם מוסר תשלומיה.
      אם ידרשו מהקבוצות בארץ ערבויות על תשלומים עתידיים של תביעות שעוד לא נפסקו ברובם אין פה ליגה - הבקרה היא לא גוף עם תקנון נשכני וההתאחדות בארץ היא לא גוף שסוגר את כל הפינות - אני חושב שאת זה הניסנובים גם מבינים

      • Lord Anthony

       להערכתי מה שהניסנובים מבינים זה שאף אחד לא יעיז להביא את הפועל שוב לפירוק בטווח הזמן הקרוב, והם מתנהלים בהתאם.

     • Lord Anthony

      פרנקו יש לך טעות, הבקרה אחראית על כלל התקציב של המועדון, לא רק על חוזי השחקנים. יתרה מכך, לפני שמאושרים חוזי השחקנים הבקרה צריכה לאשר את התקציב הכולל לעונה הקרובה - כולל הכל.
      בהתאם לכך ההתחייבות של הניסנובים לשלם את החובות חו"ל לא שווה כלום, גם אני וגם אתה יכולים מחר להתחייב לשלם את החובות האלו. המשמעות היחידה של ההתחייבות הזאת היא שיפתחו לנו תיקים בהוצאה לפועל במידה והחובות לא ישולמו, אבל זאת כבר תהייה העבודה של המפרק הבא.
      הבקרה, לפחות באופן תיאורטי לפי תפקידה, אמורה לדרוש ערבויות, או לכל הפחות הבהרות, לגבי תשלום החובות האלו. הוויכוח היחיד שיכול להיות הוא האם להכליל את החובות בתקציב של העונה הקרובה או בתקציב של עונה עתידית אחרת. לא מדובר פה רק על חובות שלא נפסקו, חלק המחובות הן פסיקות חלוטות שמהן המועדון לא יוכל להתחמק.
      לדעתי גם השנה לבקרה לא היה את האומץ להתמודד עם הפועל תל אביב ועכשיו הם מתחילים להוציא את הסיפור לתקשורת בתקווה שההתאחדות או מנהלת הליגות, או כל מישהו אחר שאתה יכול לחשוב עליו יפתור בשבילם את הבעיה. זה רק מה שחסר להם, להביא שוב את הפועל לפירוק על החובות האלו.

      • yaron

       נשמע דיי הגיוני בסך הכל. בהנחה וזה הסיפור השאלה היא מי החליט להוציא את זה בצורה הזאת ולמה.
       שאלה נוספת היא למה שידרו מהפועל שהם לא סגורים על זה שישלמו...
       יכלו להוציא הודעה שהבקרה דורשת ערבויות ושניסנוב טוענים שזה בניגוד להסכמים.
       זה מה שעצוב בסיפור הזה, גם הבקרה וגם הפועל מגוחכים...

      • יניב פרנקו

       הבקרה היא מכשיר מוגבל מיסודו - המחשבה שהיא מכשיר בידי הנהלות הפועל היא כבר דיון מתיש שעברנו בבלוג מזמן , המכשיר המוגבל הזה הוא לא יותר מסוג של ועדת אשראי שלוקח את התכנית התקציבית של המועדונים ומנסה לוודא שיש לו היגיון וערבות בסיסית לחוזי השחקנים והצוות המקצועי - אם למועדון יש תקציב של 15 מליון המבוסס על בטוחות (טוטו ומנהלת נגיד) ועוד הכנסות צפויות (כרטיסים) ושכר השחקנים עומד על הבטוחות הוא עובר בקרה בלי הרבה בעיות - רוב תקציבי ליגת העל ובוודאי הליגה הלאומית לפי ההגדרות שלך לא עוברות.
       והאמת היא שאי אפשר לתת לקבוצה להתנהל כמו חברה בעמ ולבקש מהבעלים שלה ערבות אישית על כל המסגרת - רוב הבעלים לא יסכימו ובעיני בצדק לתת ערבות אישית שכזו - אם יש חריגות מתקציב מתוכנן יש דרכים עסקיות לטפל בזה (מהלוואות דרך מכירת נכסים ומבצעים שיווקיים).
       ולכן לבקש מהאנשים האלה ערבות לפסק דין שעוד לא ניתן בהליך שמתנהל וייקח זמן זה לא עובד בכלים של הבקרה וההתאחדות - לא רק להפועל אלא בכלל.

 • רן הנרגן

  שאלה שלא קשורה להפועל אלא לביתר ירושלים.

  אני קורא שטביב החליט להחליף את המאמן. האם הוא לא אמור להיות מנותק מניהול הקבוצה?מה משמעות זכוייות הניהול שבידי אוחנה אם טביב יכול ומתערב בסוגיית המאמן?

  • ארז

   אין משמעות. לא ברור לך מלכתחילה שזה בלוף ויח"צ? כל מה שקורה שם בהקשר של טביב ואוחנה זה ניסיון לזרות חול. והכי יפה זה כל הפרסומים על איך אוחנה מנסה לפשר, אוחנה מנסה להציל, אוחנה עושה כל מה שאפשר... ממש איתן מגבעת התחמושת.

   • היסטוריון של ספורט

    והשאלה שלי היא על אלי אוחנה .
    מה למען השם הוא היה צריך להתבזות ככה.
    הייתה לו משרה יפה בטלוויזיה אם היה רוצה היה אפילו יושב בכנסת ..אבל הוא הבין שהקומבינות והרמאויות לא בשבילו ...וחותם אצל טביב ?
    זר לא יבין זאת.

  • yaron

   אותה משמעות כמו שיש להרחקת מאמן ממשחק.
   עובר ליציע וממשיך לאמן...

 • ארז

  הוציאו לי את הכיף מכדורגל. מוצא את עצמי מבועס מזה שנגמרה האתלטיקה והכדורגל חוזר. אין לי כוח לזה כבר.
  אגב, משעשע לראות שכמעט כל התגובות הן מאוהדי מכבי ו/או שונאי הפועל.

  • Ollie Williams

   משעשע שזה מפתיע אותך כל פוסט של פרנקו מחדש, בהתחשב בהרכב המגיבים הדי קבוע פה

   • ארז

    אתה צודק.
    ראשית, נחמד להשתעשע. מחפש מקורות שעשוע, בטח כשמבחינת כדורגל המציאות כל כך מדכאת ומעייפת עבורי.
    שנית, זה שריכוז הצהובים פה יותר גדול מאשר בפוסטים של גיל או טל. לא קטע בעיניך?
    תכל'ס, זה באמת קטע בעיניי. זה לא מפריע לי ואין לי שום בעיה עם זה או עם אף אחד מהמגיבים. זה קטע לראות שמה שקורה בהפועל מפעיל ומעניין הרבה אוהדי מכבי, שהמועדון שלהם הוא די תמונת מראה למה שקורה בהפועל. לא חושב שבמצב הפוך זה היה מעניין אותי, אבל באמת בכיף.
    אני כן מוצא את עצמי סקרן לגבי מה שקורה במכבי. בב"ש. בחיפה. כי יש שם כדורגל. יש שם התרחשויות ושאיפה להצליח. אבל הסחלה של בית"ר נגיד? לא הייתי טורח לקרוא, בטח לא להגיב. אותו דבר כאן. הכל חוץ מכדורגל או כיף.

    • Ollie Williams

     אז קח נקודה למחשבה.
     המגיבים הם אותם מגיבים.
     אז אם ריכוז אוהדי מכבי פה גדול יותר מבפוסטים של גיל שלי או טלב"י, זה אומר שיותר אוהדי יריבות מגיבים בטורים של מכבי מאשר בטורים אחרים...

     • ארז

      :)
      לא מדויק. כאן 80-90 אחוז אוהדי מכבי ושות'. אצל טל וגיל 60-70 אחוז. אז ההטייה היא אחרת בעיניי.
      אבל עזוב, קיבלתי את הנקודה העקרונית הראשונה שלך - כבר אמרתי את זה פעם. הפעם השנייה היא טרחנית. גם אם התופעה עדיין מפתיעה אותי.

      • תומר הוותיק

       ארז, אני אוהד מכבי ואני מגיב לפרנקו בגלל שאני אוהב את הכתיבה שלו.
       לפעמים ההסברים הם יותר פשוטים :-)

       אני מאוד אוהב את הצורה שהוא מתנסח ואת הצורה שהוא מנהל דיון.

      • Ollie Williams

       אני לא הולך להצית פה עוד דיון מתיש על מה ולמה אוהדי מכבי מתעניינים במצב בהפועל להיפך.
       אבל זה ככה.
       אבל באמת - אני לא רואה כאן שמות של מגיבים אוהדי מכבי שאני לא רואה אצלי גיל שלי וטלב"י. יש אצל פרנקו פחות מגיבים אוהדי חיפה (רוב הזמן), זה כן.
       אז המסקנה שלי היא שאוהדי מכבי בדה באזר כנראה גם ככה נמצאים על מחשב רוב היום אז הכניסה לפה קלה יותר כשצריך להתחמק ממשימה מבאסת בעבודה....או שזה רק אני :/

      • ארז

       תודה תומר, תודה אולי. I hear you. אין לי שום דבר נוסף לתרום לדיון...

  • אורי

   אוהדי הפועל עסוקים מכדי להגיב.
   עסוקים בלחפש איפה זה נצרת עילית ועפולה ומי ישמור על הילדים בשישי בצהריים

 • שלו

  אה הה.
  מי היה מאמין.
  על 30 מיליון הכדורגל הישראלי לא ייפול.
  ההתאחדות תשלם ותקזז מהפועל, וזה מבטיח הרבה שנים של בינוניות ממארת, בהפועל.

 • תומר חרוב

  לא יגיע לזה אבל זה יהיה יפה אם הפועל תפיל את כל הכדורגל הישראלי.

  • ארז

   כן. בדיוק דיברנו פה על Fight Club לא מזמן.
   חושב למי להחזיק את היד כשנצפה בהכל קורס.

   • יניב פרנקו

    אם ליפול אז רק ככה :)

    • ארז

     זכית פרנקו. אאחוז ביד שלך.
     אנא אשר שעור היד תקין ושאינך סובל מהזעה מוגברת בכפות הידיים.

     • יניב פרנקו

      רק אני מדמיין סצינה סטייל תלמה ולואיז כשניסנובים יושבים באוטו פתוח ומאחוריהם הבקרה וראשי הכדורגל בישראל והם במקום להיכנע מרביצים רייס לתוך מתחם חודורוב בשעה שהכתוביות עולות ?

      • ארז

       :)

 • היסטוריון של ספורט

  מודה שלא נכנסתי ו/או לא הבנתי כל פרט בפרטים הקטנים.
  אבל בתמונה הגדולה יש כאן מועדון שכל בר דעת הבין שמתנהג בחוסר שפיות משווע בכל התקופה שאחרי טביב (שכמה שאני בז לו ואני בז לו התנהל לפחות כלכלית בשפיות ).
  והמועדון הזה הלך לפירוק ולא זו בלבד אלא ידע שיש חובות עתידיים ויותר מכך הוא גם ידע שהוא לא יכול ולא רוצה לדעת.
  עכשיו שהדברים נודעים ברבים ויש צורך לשלם את המחיר ..פתאום הולכים לפתרון המפיאנק"י ....
  לי ולשכמותי נותר לקוות ולהתפלל שכמו שמפא"י נעלמה מהעולם ככה המועדון הספינולוג הזה שחושב שהוא יכול להחזיק את כל העולם בביצים ייעלם מהעולם אחת ולתמיד (ספורטיבית דווקא סימפטתי את המועדון בעבר אך ההתנהלות הגאוותנית והמתנשאת +האגו והחוסר התחשבות זה יותר מדי בשבילי )

  • אדם

   לפי הטענות שלך אז יש גם טעם לטענה שהאוהדים כביכול שונים. אז לא, גם כאן וגם כאן זה אנשים, מועדון זו רק פלטפורמה. מצב דומה יכול היה להתרחש בכל מועדון, אנחנו בכל זאת בישראל.

   • היסטוריון של ספורט

    יכול להיות שמצב דומה יכול להתרחש בעוד מועדונים (למרות שההיסטוריה מוכיחה שזה לא כך לפחות במועדונים הגדולים ).
    אבל נראה לי שיש די אן איי מיוחד של בכיינות + סוג של תחזיקו אותי שמאופיינת לשיטת החשיבה של הפועל תל אביב.
    מועדון שלא מסתכל בדבשת של עצמו ולא יודע לקחת אחריות.
    לכן כל מה שאנו ראינו שנים (מאז כניסת רמון ) אוהדים רציונליים וחכמים כמו יניב פרנקו לא ראו .

    • אדם

     שוב, אם אתה טוען שיש די אן איי למועדון אתה די מחויב לקבל את הטענה שיש גם די אן איי לאוהדים של המועדון ואז אתה לא יכול לבטל את הטענה שהאוהדים של הפועל שונים. מבחינתי שתי הטענות מגוחכות.
     מה שכן, בגלל האנשים שמעורבבים וקשורים להפועל נוצר המצב הזה והוא סביר יותר אבל שוב, זה אנשים. לכן תמכתי בפירוק והתחלה מליגה ג' כי לטעמי זו הייתה הדרך היחידה להיפטר מחבורת רמון.

     • היסטוריון של ספורט

      למה אם אני טוען שיש די אן אי למועדון זה מגוחך .
      האם לא יכולה להיות איזו שהיא אווירה מיוחדת במועדון הזה ?
      למשל בכל הקשור להצלחת קבוצות ישראליות אחרות באירופה .
      אני לבשתי צעיף אדום (מטאפורי) שהפועל ייצגה אותנו בהצלחה באירופה
      אמנם נכון שבכל קבוצה ישנם אוהדים צרי עין שלא רוצים בהצלחת קבוצה ישראלית באירופה.
      אך אצל הפועל זה קיצוני רק אצלם ישנה אמירה (לא פרטית אלא סוג של ממסדית ).
      שאומרת לא מייצגים את ישראל מייצגים את הפועל
      מה זה אם לא די אן איי ייחודי ?

 • משה

  העיקר שזה הפועל וכמה שימשכו וימרחו ככה עדיף נכון?
  בכלל שההתאחדות תשלם והפועל יקבלו תשלומים הכי טוב..

  להזכירך, אלו חוזים שנחתמו כדת וכדין עם האנשים שניהלו את הפועל, ומה גם שאותם אנשים זוכים בבית המשפט אז כנראה גם שהצדק איתם...
  אבל העיקר שימרחו ושיקח זמן ומי יודע אם בכלל יצטרכו לשלם.
  ככה זה כשזה מגיע להפועל, הכל כשר, גם הסירחון הכי גדול

  מעניין אותי לחשוב מה היה קורה אם מכבי היו מתנהגים ככה.

  #רק_אומר

 • צור שפי

  יש לי רעיון יצירתי - שהספונסורית עם הסמל על החולצות תהיה ענבל אור.

  • ארז

   תהיה ממוסמך צור.

 • Amir A

  מה יש בו, במועדון הזה, שגורם לאנשים שבאופן כללי עושים רושם שמבינים דבר או שניים בכלכלה להתנהל כמו בעל מכולת קטנה משנות ה-70 שפתאום מקבל את המושכות לניהול קרן גידור ענקית? האם הגיע הזמן לכתוב ערך רשמי ל"סנדרום הפועל תל-אביב" בדומה לסנדרום ירושליים? האם יש משהו במועדון הזה שגורם לאנשים להשתגע?

  • אמיתי

   נראה שהסינדרום משפיע על מגיבי דה באזר בקונטיקט לא פחות חזק..(-:

   • Amir A

    עלינו? לנו מספיק הקרקס בוושינגטון. לא צריך עוד אחד שיגיע מוולפסון.

    • אמיתי

     חביבי זה קרקס מעופף עם פסלים וחוץ מזה אסף דה קופ הסביר לכם כבר שהבעיה שלכם זה לא הנשיא הצ׳מברלייני שלכם אלא היפ הופ

 • Gil - Zimbabwe

  תתאחדו עם הפועל פ"ת, תביאו את שמיר, האב והבן לוי. בני תבורי וחבריו יקימו את הפועל "סטלמך" פ"ת מליגה ג' וניצלתם מפירוק, נושים ובית הדין בהאג.

 • אורי

  קראתי שקבוצות הלאומית מאיימות להחרים את הגביע.
  אם נתעלם לרגע מזה שזה כמו לאיים על יונה ביין, ושהסיכוי שזה יקרה הוא 1 למיליון, האם זו הדרך של הפועל להמנע מעוד דרבי משפיל?

 • יונתן

  הרחקה מפעילות בינלאומית של הקבוצות והנבחרת זה חלום רטוב ומשאלת לב.

Comments are closed.