ראשית כל חשוב לי להגיד שכל הנכתב כאן מבוסס על מעט מאוד מידע גלוי וכן, קצת משאלות לב, אז כל הקורא, עושה את זה תחת הכוכביות האלה.

*

הניסנובים לקחו על עצמם בהתחייבות בבית משפט במעמד הרכישה "לטפל" בכל החובות העתידיים מול מוסדות הכדורגל בעולם, זה אומר שהגנת "העדפת נושים" היא בעיני מעט חלשה, בית המשפט כבר הבין במעמד העברת הזכויות את הבעיה ואיפשר את זה, נכון שאפשר לטעון שנחשף בפני הרוכשים מידע חדש וכל זה, עדיין זו הגנה חלשה, אבל זו הגנה ותיכף נרחיב פה, תקנון ההתאחדות המקומי אפשר ומאפשר פרצה ביחס לעמדת אופ"א, המשמעות היא שכל כניסה של מוסד אזרחי לתהליך יכולה לטרוף את הקלפים ולסבך את הכדורגל המקומי, אני חושב שזה תסריט בסבירות נמוכה, אבל זה תסריט ריאלי.

ראינו כבר שכל התערבות אזרחית משנה את התפישות שלנו בנוגע לתקנון המקומי, ראינו עד כמה ההתאחדות חשופה פה ואני חושב שהם מעט בלחץ מהניסנובים בקטע הזה.

*

נתתי דוגמא לחברים – נניח שהזכיין הישראלי של רשת המבורגרים מחו"ל הקים אופרציה מקומית עם ח.פ ישראלי לניהול האופרציה ופשט רגל ונניח שפלוני רכש את האופרציה מכינוס נכסים ועכשיו הוא מתכנן להמשיך עבודה – האם לרשת ההמבורגרים יש מנוף לדאוג לקבל את החלק שלה למרות שביה"מש ישראלי ניקה את הזכיין החדש, בוודאי שכן, גם אם לא תגבה את החוב הישן, היא יכולה להפעיל מספיק מנופים עתידיים. היא גם לא מחוייבת לעבוד עם הזכיין החדש – אז האם יש פה העדפת נושים, בוודאי! האם זה ניתן לטיפול בביה"מש ישראלי, לא.

וזו הדוגמא בעיני – הפועל ת"א המותג הוא נכס של "הראל החזקות", מבחינת החוק הישראלי אין יותר "הראל החזקות" – מבחינת אופ"א המותג הפועל ת"א לא חייב לקבל הגנה מלאה על חטאי העבר.

ההתאחדות צריכה להבין שרשת ההמבורגרים רואה גם בה חלק מהאופרציה הישנה והיא כועסת ולכן ההתאחדות פה מסובכת גם היא בסיפור הזה.

*

לחובות יש פנים רבות – כאוסף תביעות הם מהווים "גלולת רעל" בפני כל רוכש עתידי, המספר 30 מיליון כבר לא רלבנטי, אבל גם חצי ממנו הוא חסם בפני הרבה מאוד רוכשים עתידיים וגם קבוצת ניסנוב לא נראית חזקה כדי לעמוד בפני מספר כזה. אבל את החובות האלה צריך לפרק לפסקי דין חלוטים (בהיקף 3 מיליון) ושורה של תביעות שנמצאות בהליך משפטי (לפני ערעור) ולפני הגשת תביעה (חלקם במו"מ מתקדמים) – תזרימית לשנה הקרובה רק פסקי הדין החלוטים רלבנטיים להערכתי.

ואז צריך לשאול – האם הניסנובים על הסכום הזה יפרקו את הפועל ? יפרקו ויפסידו את הנכס, יעמידו את עצמם לתביעות ומימוש ערבויות ויאבדו את החיבור הרגשי שלהם לקבוצה (אלה אנשים שקבוצת הנוער קרויה על שם אביהם) – ואת כל זה צריך להכניס להקשר שסכום כזה ניתן "לגלגל" בעולמות הכדורגל בדרכים של הלוואות שונות. לטעמי זה תסריט בסבירות מאוד נמוכה.

*

הניסנובים להזכירכם הלכו עם אלי בואנו להליך קשה מאוד על סכומים נמוכים בהרבה, הם רבים ומקצצים בכל דרך שיחשבו, אלה לא אנשים שישלמו את פסקי הדין החלוטים ללא קרב, ויהיה קרב.

הם יילחמו וינשכו ויגררו את כל המערכת עד שלא תהיה אופציה אחרת, כרגע הבקשה מאופ"א לשלם עוד לא הגיעה, אופ"א נתנה להתאחדות והפועל פסק זמן לטפל בהחלפת הבעלות ועוד לא דרשה והפעילה סנקציות, הניסנובים לא יישלמו עד שתגיע דרישה וכשתגיע הדרישה יילחמו משפטית, גם בהגנות חלשות, הם ימרטו את עצבינו (האוהדים) ועצבי המעגל השני (ההתאחדות למשל) וכמובן את עצבי החייבים, חלקם כאלה שכבר עשור מנסים לקבל את כספם.

*

כל תשלום של חלק מהסכום יבטל כל הגנה והתנערות מכלל הסכום – זו הסיבה שכל עוד יש עו"ד שאומר להם שיש סיכוי קטן להגנה כלשהי, הם לא ישלמו שקל, בלי קשר לתזרים, בכלל, הניסנובים יעשו הכל כדי לא להכניס כסף "חי" לתוך הקופה של הפועל, או לפחות לצמצם את הנושא, הם חושבים בעיקר תזרים במובן הזה, וכן, הקיץ הזה קצת תקע אותם בחישובים, מכירת המנויים לא כזו חזקה, גוטליב ודגני תקועים להם ועוד, ועדיין אלה חברה שבהתחייבויות שלהם יעמדו, אבל בדרך יילחמו על שקל, מזכיר מישהו שנלחמו כדי להוציא מהפועל בימים פשוטים בהרבה.

*

ההתאחדות לא פחות בלחץ, הניסנובים היו רוצים אותם כחזית אחת מאוחדת נגד אופ"א, שיסבירו את חוק החברות פה, שיסבירו ויפעלו להשגת זמן, ההתאחדות חשבה שהיא מוגנת ב100% לאחר המכירה לניסנובים וההכרזה בבית המשפט – מה שקרה בשבועיים האחרונים לפי וואלה, זה שברגע שהבקרה ביקשה ערבויות גם לחובות לחו"ל, היא נחשפה לתכנית ההגנה המלאה, מישהו בהתאחדות הבין את גודל הברוך שיש פה, ונלחץ, הכתבה בוואלה לא באה מהפועל להערכתי.

*

זה לקח חצי שנה, אבל הניסנובים בקהל איבוד את הקרדיט של "המושיעים" – הם מתנהלים בדרך מסוימת שלקהל קשה להבין, ייאמר לזכות טביב שלפחות כדורגל הוא מבין, הניסנובים צריכים עוד להוכיח על הדשא. אבל בניגוד לאייל סגל במכבי נתניה, הם לא נותנים את התחושה שיצאנו לדרך חדשה, מצד שני, הם בנו קבוצה טובה והם סוחרים קשים ואם חלק מהשיטות שלהם היו מופעלות בימי רמון וכבירי היינו במקום אחר.

*

תקווה וציפיות – אנחנו תלויים תזרימית בגורם לא מוכר מספיק ובעורכי דין בזירה משפטית לא נהירה לכולנו, שום דבר בהפועל לא נגמר וששום דבר לא הולך חלק.

לניסנובים יש כנראה תכנית כלכלית, השאלה אם היא ריאלית וישימה עוד לא ברורה.

*

פתרון מ"פאיניקי – ההתאחדות משלמת את החובות לאופ"א כדי להימנע ממעורבות אזרחית ופועלת בסנקציות מקומיות כדי לגבות את התשלום ובסוף זה נמרח בתשלום כמה פעימות עתידי – פייר, לא הייתי שולל שחלק מהגורמים מכוונים לשם.

ניימאר בפריז
ליגת העל חוזרת