ליגת העל חוזרת

פרשנות נקייה מאינטרסים - רק פה

עד שתחזור ספינת הדגל לליגת העל, אתם יכולים לקבל פרשנות מקצועית, ברמה הגבוהה ביותר, נקייה מכל שיקול זר (למעט פקטור של 100% שנאה לעמלקים).

והאמת שהשנה לפחות על הנייר נראית מאוד מעניינת.

אז הנה המגמות הבולטות מבחינתי של הליגה לשנה הקרובה :

***

לאן הולכת באר שבע – כרגע, אולי להישג שיא (ליגת האלופות) ובוודאות למפעל אירופאי, באר שבע נראית ברגעים מסוימים בשלבים המקדימים כמו מכונה סופר חזקה, אבל בעיני היא מסתירה כמה בעיות – יש לה בעיה בשער (תרשמו, העסקה הבאה זה ג'רפי מאשדוד) , הפציעה של ויטור זה סופר משמעותי, בוזגלו סהר והובאן שהיו מאוד דומיננטיים במכונה מאוד יחסרו השנה ובגדול מדובר בקבוצה מבוגרת שחלק משחקניה להערכתי יתקשו לתת עונה שלמה ברמה גבוהה (ברדה, מליקסון, ראדי) – בניגוד לקלישאה שקבוצות ליגת אלופות לא מסוגלות לקחת תואר, ההיסטוריה מעט מסלפת את הנתונים, מכבי חיפה (פעמיים) בשנים של ליגת האלופות הפסידה אליפות בשנייה האחרונה של העונה, גם מכבי של יוקאנוביץ היתה שם עד המחזור האחרון, הפועל של גוטמן הייתה קרובה אף היא – קבוצות ליגת אלופות פותחות מסורתית חזק מאוד את הליגה שכן הקצב ו"האטרף" מושכות אותם חזק, מי שיודעת להתחזק בינואר עוברת את זה ובאר ששבע יודעת לפתוח את הכיס.

אבל מעל להכל מעל באר שבע מרחפת השאלה כרגע – עד מתי נוואקמה יהיה פה.

נגיד את זה ככה – אם ב"ש מגיעה לליגת האלופות הא חייבת ללכת ולקנות כישרון מעבר לסחורה של ג'קי בן זקן.

אפשר גם להגיד את זה ככה – גם בלי ליגת האלופות , שנה אחת בלי תואר אבל עם עוד קמפיין אירופאי זה לגמרי בסדר, מה שכן, יש לה עבודה לעשות.

או נגיד את זה ככה – ההימור של הבלוג – ב"ש לא בשתיים הראשונות.

ממירוץ זוגי לאולי מירוץ מרובע – בית"ר של טביב היא פוטנציאל אדיר, היא חסרה בלם אחד (שכנראה יגיע) ומאמן שיפסיק להתעקש (כי טביב והמקומונים בירושלים צודקים) , כשבית"ר מעלה את ההרכב המאוזן שלה (כרקע קונט כבלם , קלטינס במרכז) היא מאוד מסוכנת וההתקפה שלה מהירה ונהדרת, חיפה כרגע נראית תמונת ראי לבית"ר, חזקה מאוד הגנתית וקצת סימני שאלה התקפיים, אבל הרכש של הקיץ מאוד שאפתני ואם יצר ההרסנות יירגע מעט ופתיחת שנה סבירה חיפה יכולה להגיע לחורף מאוד מסוכנת – בחיפה דרך אגב יש מספר סימני שאלה (דמארי, בוזגלו אם יגיע, החלוץ שמנסים להחתים) אבל כל אחד מהם יכול לתת אפסייד עצום.

ומירוץ מרובע אומר שלכל אחת שם יש 12 משחקים נגד הגדולות, כי בפלייאוף הם יהיו לבטח, זה אומר שהאליפות תוכרע במפגשים האלה, וזה אומר הרבה רעש ודרמה ופוטנציאל שיווקי גדול, אני בהחלט חושב שטדי וסמי עופר יכולים לתת למירוץ האליפות זווית אחרת.

"הבטן של הליגה" – קרה משהו מעניין מאוד השנה, הדור הבא של "הברק בכרים" הגיע למקומות מאוד נכונים, כל אחד עבורו, קובי רפואה במכבי פ"ת ממשיך עונה שניה, סילבס בק"ש זה סופר מעניין, דראפיץ וברדה בנתניה זה סופר מעניין ואבקסיס בבני יהודה חשפו קצת מהפוטנציאל נגד זניט – תוסיפו לזה את האפקט של הסעיף הבא ועוד נקודה שכדאי להתעכב עליה (חוק המושאלים) שיהפוך את הסגלים של הקבוצות האלה ליותר מסוכנות – אני חושב שאנחנו הולכים לקבל "בטן" מאוד קשוחה הפעם, שתפיל לא פעם את הגדולות , זה הופך את אפקט אירופה למשמעותי יותר (שכן כמעט כל משחק לפני ואחרי אירופה הוא "מוקש") ובכלל מעלה את רמת העניין.

השפעת זכויות השידור – עוד נקודה שלא שמים אליה הרבה לב, אבל ברגע שתקציב ההקצבות (טוטו וזכויות שידור) הוכפל, הוא עשה משהו מאוד שיוויוני בליגה , לגולדהאר ואלונה זה פחות משנה, לאחרות זה מאוד משנה, חוק המספרים הקטנים – וזה מפיל עוד אסימון, ליגת העל זה 6 מליון שקל יותר מהליגה הלאומית, אז כדאי מאוד להיות בליגה, זה מביא זרים טובים יותר (קפטן נבחרת צ'כיה במכבי פ"ת ?) וזה מכניס יותר עניין לליגה – וזה יכניס הרבה פלפל בתחתית.

התחתית – אם יש נקודת תורפה לליגה זה התחתית ועל הנייר זה אשקלון ועכו, עכשיו וזה ההימור הכי ודאי, אני חושב שיש סנריו מאוד ריאלי, שאף אחד מהם לא יורדת, עכו זו שערוריה אבל זה המצב, זו קבוצה של דודו דהאן, קבוצה של המנהל המקצועי הכי טוב בליגה , לעכו יהיו זרים מעניינים וצעירים שיבואו להתפתח (חממה של ב"ש דרך אגב, מפתיע) ולאשקלון יש קבוצה טובה יותר משנה שעברה, דרך אגב, אשקלון שסיימה את הליגה שנה שעברה הייתה קבוצה באמת סבירה והיא התחזקה.

גם פה, לגדולות יש בעיה עם חוק המושאלים, בעוד שבועיים, הסגלים בגדולות יתחילו להידלל והנפלטים יחזקו את התחתית או את הבטן, לתת ליוסי אבקסיס את פליטי מכבי זה לא בטוח שנכון למכבי וכך נראה עוד הרבה עניין למטה ויהיו גם רכישות וטריידים של הרגע האחרון.

ההימור שלי – סכנין בלי אבקסיס ואשדוד אחרי ניקוי האורוות שעשו לה הקיץ ועם רובן עטר הולכות להיכנס לסחרור.

אפקט בן מנספורד – אני כן אתייחס למכבי, למרות שיש יותר מדי סימני שאלה, הפרשנות שלי למכבי היא שאיש המפתח שם זה בן מנספורד ולא סתם מיטש חיכה הרבה למנכ"ל , זה מחליש את כוחו של קרויף (מה שלא רע לפעמים ואולי זה הניעור שהוא היה צריך) ומכניס את מכבי למקום מעניין בשוק ההעברות אם אפשרויות חדשות, ראיקוביץ ו-וידאר הם שניים מחמשת השחקנים הטובים בליגה (ואחד מהחמישה פצוע והשני אולי יעזוב) והסגל מסביב מאוד עמוק, מכבי תריץ קונספט מעניין של מגן שמאלי אמיתי, יש לה פצועים שאמורים לחזור (טיבי, דסה), אצילי זה רכש מעניין והיא תביא עוד זרים, אם היא תשלוף את פנקס הצ'קים, זה בכלל יכול להיות מאיים עבור ב"ש.

נגיד את זה ככה – את המתנה שהיא נתנה לב"ש בשנה שעברה (שוטא) היא כבר לא תיתן לה השנה.

*

יכול להיות מאוד מעניין, עכשיו תחשבו על כל זה ותכניסו גם דרבי תל אביבי גדול ומפגשים לוהטים בטדי ודיווחים של שירי אלג'ם על ענייני תזרים, הפסד שלכם, אבל זה כבר לפוסט אחר.

יומן האליפות של מכבי (6) - clean sheet
מורשת הדרום

35 Comments

Ollie Williams 18 באוגוסט 2017

ב"ש בוורסט קייס – שזה אומר עם פציעות ועזיבה של וואקמה בינואר – יהיו מכבי של שנה שעברה. כזו שבלי הכוכב הגדול, סגל בעייתי ומאמנים זוועה (חוץ מל 7 מחזורים באמצע) סיימה במקום השני די בבטחה והגיעה לגמר הגביע. ואני לא מאמין שהם ירדו לשפל הזה.
כך או כך זו העונה האחרונה לשושלת הנוכחית שלהם, בין אם תיגמר באליפות או לא.

קשה לי לומר איפה מכבי ביחס לב"ש כי הסגל לא שלם. אבל גם יש מאמן ויש קבוצה שכבר 7 משחקים נראית בינונית מינוס במקרה הטוב, אבל עומדת יפה ובנחישות ו(עם קצת מזל) מנצחת. מאמין שיהיה קרב צמוד עם ב"ש אבל קשה לדעת כרגע מי לא תיפול.

חיפה ובית"ר יהיו 3-4 אם לא פחות מזה. איכות הסגל לא משנה, אפילו רמת המאמן לא משנה (בחיפה לפחות היא על הפנים). מועדונים שימצאו תמיד דרך לירות לעצמם ברגל עם דברים שלא קשורים לכדורגל.לא רואה את זה משתנה השנה אחרי הקיץ שכל אחת עברה. דווקא הרמת הציפיות ורכש מעניין יפגעו בשתיהן, כל אחת בדרכה.

מהמר שבני יהודה תהיה הפתעת הפלייאוף העליון. אבוקסיס מחליא אותי מצד אחד בהמון רבדים אבל הוא למד להעמיד קבוצות כראוי, כמו שאמרת זניט כראיה. בכלל אהבתי את ההתיחסות לדור המאמנים החדש. אולי יש תקווה ואולי אפילו מכבי ימצאו מאמן ישראלי ראוי – מקצועית והתנהלותית – ביום מן הימים.

איציק 18 באוגוסט 2017

לגבי אבוקסיס, מסכים עם וויליאמס.
לגבי בית"ר, אני רואה את אוחנה עוזב לפני שהיא תצליח. טביב עושה בלגנים וצוחק בפנים למנהלת.
שאלה לגבי באר שבע. אם, עם הרבה מזל היא עולה לצ'מפיונס, האם הכסף שהיא תקבל יכול להיות שובר שיוויון, ואולי אפילו כבר בינואר?

יניב פרנקו 18 באוגוסט 2017

הכסף הזה בהחלט יכול להיות פקטור – אפשר כבר בחלון הקרוב – למרות שקשה לי לראות העברה יוצאת דופן שניתן לעשות מתוך הליגה הישראלית – נראה שהדבר הכי טוב שאפשר לעשות בכסף הגדול זה קודם כל לנסות להשאיר את נוואקמה.

Slime 18 באוגוסט 2017

עד היום הגיעו לבתים בליגת האלופות 5 קבוצות שונות (3 מועדונים כמובן), באף אחד מהמקרים "הכסף הגדול" לא שבר שיוויון, ואף אחת לא השכילה לנצל את הסכומים הגדולים כדי לבצע קפיצת מדרגה אמיתית. ייתכן והדבר לא באמת אפשרי, לאור השוק המקומי המוגבל והגבלת הזרים הקשיחה.
לא רואה סיבה שהמצב ישתנה דווקא עם ב"ש. האוחנה אותו אוחנה והאלו אותו אלו, בין אם יש לך ביד 5 מיליון או 50.

גיא זהר 19 באוגוסט 2017

באר שבע לא יכולה לעשות יותר מדי עם הכסף שיכנס (עמה יעמיק) מבחינת רכש. אף אחד מהליגיונרים (חוץ מזהבי – דווקא אחלה רעיון להביא אותו – לא שב"ש מסוגלת) לא שובר שוויון ומבחינת זרים אנחנו סגורים. מה שכן יש מצב שיהיו כאלו שישמחו להגיע בהשאלה תמורת החוויה לשחק בליגת האלופות (כרגע היחידי שעולה לי בראש הוא אלמוג כהן שגם באר שבעי). גם קלנטיס יכולה להיות אופציה לא רעה.

Lord Anthony 18 באוגוסט 2017

נראה לי שמירוץ מרובע זה יותר פנטזיה מאשר משהו שיכול להתגשם. טביב לא בונה קבוצה לאליפות – ההשקעה בקבוצה כזאת קצת גדולה עליו וההחזר לא בטוח ששווה את זה. לבית"ר תהיה, כמו בשנתיים האחרונות קבוצה מלהיבה לפרקים אבל אל באמת מאיימת על האליפות שתסיים שוב במקומות 3-4.
גם בנוגע לחיפה האופטימיות נראית לי מוגזמת, למרות שכרגיל הם לקחו גם השנה את אליפות הקיץ אין שום עדויות בשטח שחל שיפור משמעותי בסגל הקבוצה. יכול להיות שגרשון ועוד רכש עתידי אם יגיע יעשו את השינוי, כרגע אני קצת סקפטי בעניין. כשאתה מנסה לסתום את שני החורים המרכזיים שלך מהעונות האחרונות עם שני שחקנים שנפלטו ממכבי תל אביב אז קשה להיות אופטימי. איך שזה נראה כרגע, למרות ההשקעה הגדולה הקיץ עדיין חיפה לפחות רמה אחת מתחת לב"ש ולמכבי תל אביב. לא יופתיע אותי אם הם יסיימו את חמשת המשחקים הראשונים שלהם עם פחות משלוש נקודות וגם לא אם בני יהודה יסיימו לפניהם בסוף העונה.
לגבי ב"ש, כל תחזית שהיא מתחת למקום שני נראית נכון לעכשיו קצת מופרכת.

איציק 19 באוגוסט 2017

גם אנחנו סתמנו עם ראדי, פליט מכבי חור גדול, וזה עבד יופי. אני לא בטוח שהצהרה כזו מספיק מבוססת.
לגבי טביב. לא נראה לי שאליפות מעניינת אותו. שחקן שיהיה טוב עד ינואר, ימכר בינואר. הכל כסף.

Lord Anthony 19 באוגוסט 2017

מעמדו של ראדי לא היה כמעמדם של אלברמן ובן הרוש ומכבי חיפה של היום היא בטח לא מערכת תומכת כמו הפועל ב"ש.
ובנוסף לזה גם התפקיד של ראדי בב"ש הוא לא מרכזי כמו התפקיד המיועד של אלברמן ובן הרוש בחיפה.

ישי החיפאי 18 באוגוסט 2017

סיכום מאוד טוב.

אדום מהדרום 18 באוגוסט 2017

"בניגוד לקלישאה שקבוצות ליגת אלופות לא מסוגלות לקחת תואר, ההיסטוריה מעט מסלפת את הנתונים…"
לא הבנתי, הנתונים אומרים שאף אחת מהן לא לקחה, אז איך קלישאה ומסלפת?!
מעבר לכך, כפי שאני רואה את פתיחת העונה, ב"ש ומכבי ראש בראש, טביב לא רוצה לקחת אליפות וחיפה רוצה ולא יכולה.
מהמר על ק"ש וסילבס כהפתעת העונה אם איזי לא יתערב (יכול להיות??) ומחזיק גם מרפואה ואבוקסיס כמאמנים טובים, לראשון סגל לא רע בכלל.
ב"ש הראשונה שתהיה באלופות ותיקח אליפות וכן, הכסף מהאלופות יהיה שובר שוויון, אלונה כל ינואר הולכת למהלך גדול, עם עשרות המליונים שיכנסו אין סיבה שלא יקרה גם השנה.

גיא זהר 19 באוגוסט 2017

אדום, איזה שובר שוויון אתה רואה כאופציה? דבר שני אלונה (ואלי) בשנה שעברה לא הביאה אף אחד בינואר ובשנה שלפני את גדיר. דווקא מכבי בדרך כלל מביאים שחקנים בינואר (זהבי, פריצה, מדוניאנין, מיקאל, פלופברזילאים).

yaron 19 באוגוסט 2017

ב"ש עם ליגת האלופות ומכירה של ווקאמה זה בסביבות 70 מיליון.
עם ליגה אירופאית ומכירה של ווקאמה זה בסביבות 30.
זה מאפשר לסגור הרבה חורים כולל בכיסים של ברקת שתוכל להזרים פחות.
העניין הוא שברקת לא מחפשת לבנות קבוצה של 90-100 מיליון ש"ח בשנה (לדעתי בצדק) מכיוון שזה שינוי מוחלט של הדינמיקה בחדר ההלבשה.

גיא זהר 19 באוגוסט 2017

ירון באר שבע בשנה שעברה מהאירופית הכניסה מעל 40 (מענקים, קהל, זכויות שידור) והרוויחה מעריך מעל 30. וואקמה לדעתי ימכר ב4-5 מליון יורו כך שהסכומים אפילו גבוהים יותר. לגבי החלק השני מסכים לגמרי, אין סיבה להשקיע יותר מנגיד 80 מליון במקסימום של המקסימום (חוק התמורה השולית הפוחתת).

אורי 19 באוגוסט 2017

1. כמו שגיא אמר, ב"ש בד"כ לא מתחזקת בינואר
2. אני אוהב איך כולם כבר בונים על הכסף של ליגת האלופות. ב"ש בשני משחקי חוץ בינתיים חטפו 5 גולים, וזה עם ויטור

yaron 19 באוגוסט 2017

אני חושב שגם נתניה יכולה להפתיע העונה ולהתברג בפלייאוף העליון. יכול להיות שיש שם פחות כסף אבל בניגוד להרבה קבוצות יש להם מאמן.

ניר 19 באוגוסט 2017

1. מכבי ת"א
2. הפועל בא"ש
3. בית"ר י-ם
4. קרית שמונה
5. בני יהודה
6. מכבי חיפה
7. הפועל חיפה
8. מכבי פ"ת
9. מכבי נתניה
10. אשדוד
11. אשקלון
12. בני סכנין
13. רעננה
14. הפועל עכו

tazza 19 באוגוסט 2017

טוב התקשורת ניפחה יפה את בני יהודה, אוקיי הבנו עכשיו תסביר לי בבקשה איך הגעת למסקנה שבני יהודה מעל פ"ת (את חיפה אני מבין, ירו לעצמם ברגל לקראת מחזור 12)

dk 19 באוגוסט 2017

הרבה פה לא ברור, הפועל חיפה הרבה יותר גבוה ממה שראלי לה. גם ק"ש תץלא תהיה בכירת ה"בטן" לדעתי.

גיא זהר 19 באוגוסט 2017

הסגל של בני יהודה מקום 8-10. איך שהם שיחקו באירופה ובאלוף האלופים ועל אחת כמה וכמה עם חיזוק (וצריכים, מאוד קצרים) שווים פלייאוף עליון. אבוקסיס מאמן טופ שלוש.

ניר 19 באוגוסט 2017

אין הסבר מדעי, חלק לפי מה שראיתי חלק לפי תחושת בטן, לגבי בני יהודה ספציפית, אבוקסיס כבר הוכיח שהוא יודע להוציא הרבה מהסגלים שלו במיוחד כשנותנים לו לעבוד וכנראה שבבני יהודה יתנו לו לעבוד.

מכבי פ"ת לתחושתי ימשיכו מומנטום לא טוב מסוף שנה שעברה שכבר אז השחקנים שהובילו אותם רוב העונה הפסיקו לספק את הסחורה כאשר חלקם גם עזבו ולא ברור אם יש תחליפים ראויים.

כמובן שכל ניחוש שלך יהיה טוב כמו שלי, תן את הניחוש שלך ובסוף השנה נראה מי צדק ומי טעה.

tazza 19 באוגוסט 2017

ניחוש אז ניחוש :)
לוגית אני חושב שפ"ת בוודאות מעל בני יהודה, והפועל חיפה יותר נמוך וב"ש אלופה. למה ב"ש אלופה כתבתי למטה.
למה פ"ת- הסגל החדש טוב יותר, ובני יהודה לאורך זמן לא יכולה לשמור על הפוקוס שהיה לה מול זניט.
שים לב-פ"ת החליפה הרכב כמעט לחלוטין.

ניר 19 באוגוסט 2017

אם חילוקי הדעות שלנו הן רק על 4 קבוצות מתוך 14 אז המצב טוב (:

למען האמת רוב הניחוש הוא מהבטן ולא מניתוח עמוק.

לגבי פ"ת הסגל החדש צריך להתחבר וקשה להאמין שיתנו עונה יותר טובה משנה שעברה שבה בחלקים נכבדים היו צמודים לבא"ש ולמכבי ת"א, בהחלט עונה מעניינת לרפואה שתתן כיוון לגבי היכולות שלו שעד עכשיו בהחלט נראות טוב.

בבא"ש יש תחושה של מיצוי בסגל הנוכחי, למרות שעל הנייר הם כמובן פייבוריטים, אני הימרתי על סוג של הפתעה עם מכבי ת"א ואני מסכים שבא"ש בנויים יותר טוב, כמובן שתהיה השפעה אם יהיו בליגת האלופות או לא.

בכל אופן הדברים מאד נזילים רק לפני 3 שנים מכבי ת"א נראתה אלופה בטוחה להרבה שנים, אם מכבי ייפגעו השנה בזרים ועם הרעב המחודש יהיה מעניין מאד.

שמעון 19 באוגוסט 2017

1. ב"ש
2. מכבי ת"א
3. מכבי פ"ת
4. מכבי חיפה
5. ביתר ירושלים
6. בני יהודה
7. רעננה
8. קרית שמונה
9. מכבי נתניה
10. אשדוד
11. הפועל חיפה
12. בני סכנין
13. אשקלון
14. הפועל עכו

מאיר (חדש בשכונה) 19 באוגוסט 2017

מבחינת סגל שחקנים, באר שבע בשלוש שנים האחרונות רכשו עודפים רבים לטווח קצר וטווח ארוך כך שהסגל שלהם עמוס ובאופן מקרי כבר שנתיים העומס והאגו מווסתים על ידי פציעות. ההנחה הגרועה מבחינתם יכולה להיות שויטור יעדר 5 חודשים, שוואקמה יעזוב בינואר או שירד מהותית בכושרו ( שאגב מזכיר במשהו את כושרו של זהבי בעליית מכבי לאלופות, שהכל הולך), שקוואנקה יתגלה כפלופ ומליקסון יהיה כשיר לפרקים. גם בהנחות גרועות אלה, עדיין הסגל שלה שכולל כוכב עולה כמו אוחנה, וצעירים מבטיחים מאוד שנרכשו וטרם תרמו כמו זריהן, אלו, ביטון וכן החלוץ הצ'כי יגרמו לה להחזיק בין השתיים הראשונות. עם זאת, למרות שהסגל עמוק מאוד, התלות בוואקמה הופכת להיות בעייתית.
לגבי מכבי, מתחילים כאנדרדוג מובהק לכאורה, בפעם הראשונה מזה חמש שנים אבל המערכת חזקה מספיק כדי לשרוד במקרה הגרוע במקום השני כאשר יש רק מקום לשיפור במשחק ההתקפה עם ביסוס ההגנה.
ואגב, ההשוואות בין מכבי לב"ש לפי המשחקים באירופה כעת אינן רלוונטיות לאור מיקום הקבוצות על עקומת הבנייה והכושר, מכבי בתחילת העלייה ובאר שבע קרובה לשיאה, בין אם לפני ובין אם אחרי השיא, ובנוסף, אין להשוות בין משחק חוץ למשחק בית באירופה, בין דשא ואווירה שבטרנר לדשא למרעה פרות מול 5000 צופים באוסטריה.
ביתר וחיפה תהיינה קבוצות מעניינות השנה אבל מקומות 3 ו-4. לוזון יתברר כבעייה בחיפה וגיא לוי בביתר, שניהם מבינים כדורגל אבל בעייתיים מבחינת אופי.
יאללה שיתחיל.

לירן 20 באוגוסט 2017

זריהן לא מבטיח שום דבר, לא עשה כלום באשדוד ולא עשה כלום בבאר שבע.
ביטון כבר לא שם (עבר בעסקת אלחמיד)

איאן ראש 19 באוגוסט 2017

לדעתי נישאר ע ם הצמד ב"ש – ת"א במאבק. לצערי חיפה לא תהיה שם. גם ביתר מתנהלת בצורה לא יציבה למרות המינוי של אוחנה.

tazza 19 באוגוסט 2017

בהתייחס למה שכתבת על ליגת אלופות. הסילוף לדעתי נובע מכך שלא משווים קבוצות המתחרות באלופות לקבוצות המתחרות באירופית. כמה קבוצות היו עם קמפיין בוופ"א/אירופית ולקחו אליפות (קבוצה שסיימה מקום 3 באלופות לא נחשבת כמתחרית באלופות):
מכבי של סוזה, הפועל של גוטמן וב"ש של בכר. אבל גם מכבי של איווניר לא, חיפה לא לקחה אליפות בעונה בוופ"א והיה עוד מקרה. אז נכון שיש הבדל משמעותי בין המקרים, אבל יש עוד גורמים חוץ מעייפות החומר:
תחרותיות בליגה, לסוזה לא הייתה כזו בשלבים שקבוצה אמורה לקרוס, הקבוצה פחות שבעה כי לקחה אליפות שנה קודם ולא השתדרגה כראוי (+סגל לא עמוק מספיק שבסופו שגם מוסיף לעייפות החומר).

לכן לדעתי ב"ש תהיה אלופה השנה בלי קשר אם תעבור את מאריבור או לא, היא פשוט תתחזק נכון כמו שהיא עושה. היתרון של ב"ש על מכבי הוא רכש. השאלה הנוספת היא אם וואקמה עוזב בינואר. לדעתי לא.

גיא זהר 19 באוגוסט 2017

מצער על החפירה אבל בעברית וואקמה (כמו שלא פג'וט) ואבוקסיס ושהר רוצים שיקראו להם כך, מגיע להם שלא יעוותו את השם שלהם.

קפטן קוקי 19 באוגוסט 2017

יש לי תחושה חזקה שב"A לא עוברים מקום שלישי השנה, כמו שכתבת.
מכבי חיפה עושה רושם של התחזקות, אבל זה נסיון יפה מאוד לעשות עוד מאותו דבר ולא לתקן את הליקויים האמיתיים. ההתנהלות שלהם במקרה עטר וההתבטאויות של ההנהלה ושל כתבי החצר שלה בתקשורת משכנעת אותי שמעט השתנה שם, אם בכלל.
בית"ר מעניינת, וכמו תמיד מתחילה עם משבר ואז מתאוששת ונראית טוב מאוד. לדעתי השנה זה יספיק לה כדי לנצל את העייפות של ב"ש ולקחת מקום שני.
כיף לקרוא את הטור ואת התגובות, נגזור ונשמור.

יואב 19 באוגוסט 2017

סדר הצמרת יהיה ללא שינוי מלבד חיפה טובה יותר מעונה קודמת.

יואב 19 באוגוסט 2017

נ.ב
מכבי זה לא לאליפות(לתחושתי). אבל עוד שלב בתים בהחלט יספק אותי. צריך לדעת לשמור על הכיריים חמות גם בעונות כאלה.

yaron 19 באוגוסט 2017

בחיי שאני לא מבין את הפסימיות הזאת…
נכון, לא פייבוריטים אבל בטח שמועמדים.

תומר חרוב 19 באוגוסט 2017

בקשר לנתניה. יש לנו צוות אימון די טוב ואני אוהב שיש להם פילוסופיית משחק ברורה (התקפית) אבל אני מודאג ממשחק ההגנה שלנו ומניהול המשחק שלהם…

היסטוריון של ספורט 19 באוגוסט 2017

1. מכבי תל אביב (בפער משמעותי)
2. ב"ש
3. מכבי חיפה.
4. בית"ר
5. ק"ש
6. מכבי פ"ת
7. בני יהודה
8. הפועל חיפה
9. נתניה.
10. אשדוד
11. רעננה
12. אשקלון
13. סכנין
14. עכו

Comments closed