ושוב עולות להם הטרוניות הרגילות, אנחנו גרועים וחלשים ובלי תוכנית חומש _________(הכנס מספר שנים) לא נגיע לכלום.

אני לא נגד תוכניות חומש, בכייף, אבל אני חושב שאנחנו יכולים לעשות קצת יותר אם נעשה קצת (הרבה פחות) שטויות.

בעיני הבעיה העקרונית של נבחרת ישראל היא חוסר ההבנה של הסיטואציה – במשך שנים ארוכות מנהלת את הנבחרת התפישה שנבחרת ישראל צריכה להעמיד את המאמן הבכיר של הדור יחד עם שחקניו הטובים ביותר של הדור.

זו תפישה רומנטית שבאה לידי ביטוי בעיקר בתקופת שלמה שרף, ברקוביץ ורביבו והאווירון ואבקסיס ובנין וכל החבר'ה האלה ביחד משחקים פנטזי פוטבול ישראלי, זה לא שווה הרבה אבל כשהעסק התחבר זה יצר לרגעים מאוד מסוימים קסם של ממש.

 

*

נבחרת ישראל של העת הנוכחית היא קבוצת תחתית.

היא לא מתנהגת כמו קבוצת תחתית, משום שקבוצת תחתית לא משחקת פנטזי פוטבול, בקבוצת תחתית יש מאמן שהוא טקטיקן על, בונקריסט ומוטיבטור, רק שילוב של השלושה האלה יכול להצליח, אלישע רחוק מלהיות טקטיקן על, רחוק מלהיות בונקריסט (להיפך, מדובר בהרפתקן על גבול הפנטזיסט לעיתים), גם גוטמן מתקשה לעמוד בדרישות הסף האלה, קשטן על פניו מתקרב, אבל גרנט היה האחרון שענה על הדרישות.לא סתם התוצאות שלו היו הטובות בעת הנוכחית.

(נ.ב גם שלמה שרף לא עונה עליהם, אבל במקרה שלו היה לו דור איכותי שהציל לו מדי פעם את הקריירה).

לקבוצת תחתית אין אצטדיון של 30,000 איש, יש לה טרנר או בלומפילד הישן, אין לה רוקסטאר כקפטן ואין לה את הפריבליגיה למסור את המפתחות לשחקן אחד משום שלא משנה מי הוא, אין לנו שחקן על של ממש, יש לה רק אוסף של פועלים שחורים, קשוחים המונהגים על ידי מישהו שמסוגל להוציא תיקו במגרש קשה וניצחון דחוק במגרש פחות קשה, לקבוצת תחתית אין משחקים קלים.

ביום שלמישהו בהתאחדות ייפול האסימון הזה, אולי משהו יזוז, אני לא אומר שנעפיל לאיזה טורניר, אבל ניראה אחרת.

*

נבחרת ישראל בכדורסל היא לא קבוצת תחתית, היא לא אנדרדוג, היא מגיעה ממדינת כדורסל לא רעה בכלל עם היסטוריה, ייצוג בנבא, מאמנים מובילים וקבוצת תחרותיות ברמה האירופאית.

היא גם מספיק מכובדת באירופה ולראייה האירוח של הטורניר.

וזו אולי הבעיה, כי באמת שהשנה האחרונה פשוט מחורבנת מהרגיל ברמת הכישרון והסיטואציה במכבי – אבל בשום פנים ואופן נבחרת ישראל בכדורסל לא צריכה לשחק כדורסל של קבוצת תחתית.

*

בקיצור, לא את הכל אפשר לתקן בפוסט קצר בדה באזר או במינויים פרסונליים.

אבל נבחרת ישראל כדורגל צריכה יוסי אבקסיס/ רוני לוי על הקווים, לשחק בטרנר ולהעמיד את 11 השחקנים הכי פיסיים וקשוחים מנטלית שיש לה (ובלי גימיקים סטייל גלזר ומנור סולומון) ונבחרת ישראל בסל צריכה את עודד קטש, לשחק במנורה עם חבורת שחקנים שמתאימה לסגנון של עודד וכן להשתמש בחבר'ה צעירים כחלק מהרוטציה.

*

יש פה ענף אחד שאנחנו שחקן מאוד שולי בו וצריך להבין את מעמדנו ויש ענף אחר שמעמדנו בו טוב בהרבה.

 

פוסט גנרי לשחקן העבר
יומן פירוק - עוד ועוד מידע נחשף