בעיות בכדורסל הישראלי

בעיה ראשונה - אינטרסנטים.

מאחר וחשוב לי כבלוג שתמיד רואה את טובת הגולשים לפני הכל לעזור לכם הגולשים אני מעלה את הפוסט הזה, למרות, ויש שיגידו שהוא מתקשר לפוסט אחר שעלה לא מזמן באתר ויש שיגידו שהוא אף קורא מעט תיגר על מה שנכתב באותו פוסט ויש שיגידו שבעל הפוסט ההוא יכול לגרום לבעל הפוסט הזה להפסיק לכתוב פוסטים בכלל. כן, עד כדי כך אני מוכן לקחת סיכונים.

*

אז ככה, מכירים את הבדיחה על ההוא שמתפלל לזכות בלוטו ולא קונה כרטיס, אני בהחלט חושב שישראל הייתה יכולה לעזור לעצמה מעט יותר עם בחירות סגל אחרות ומאמן אחר וקצת מזל בסידור המשחקים גם היה עוזר (לפתוח מול אוקראינה) – אבל זה לא משנה, לפעמים טוב לקבל בראש.

*

העניין הוא שעכשיו קמים כל מיני אינטרסנטים שבדרך כלל באים ממועדון מסוים (או כזה שרוצה להיות בול כמוהו למרות שפעם בעבר רצה להיות בול 180 ממנו) ואומרים "הנה, חוק רוסי, מרוב שניסינו להגן על הישראלים עשינו נזק וגמרנו את הכדורסל".

עכשיו אני וכתבתי את זה פה, נגד חוק רוסי למרות שאני חבר עמותה משנת 2007, אני נגד חוק רוסי כי אני חושב שגם בסל וגם ברגל זה מעכב אותנו ומעכב את היציאה של שחקנים לליגות אירופאיות שם יקבלו חישול ויתחרו שווים בשווים בארץ או בחו"ל ויתחזקו וישתפרו.

אבל! ראבאק (סליחה), אם מבטלים את החוק הרוסי אי אפשר להשאיר את הטבת המס המטורפת לזרים פה, בשני הענפים, אם חושבים שגארד ב100 אלף דולר שכר שאפשר להביא מתוך מאות מועמדים זו תחרות סבירה לישראלי ב75,000 דולר – בענף שרוצה לפתוח לזרים ללא הגבלה ושזה מה שישפר את הישראלי ואת הנבחרת – זה לא רציני.

*

אבל מה?! והנה גניבת הדעת הגדולה, את מי החוק הרוסי משרת בעיקר חוץ מגווארדיה זקנה של ישראלים בכירים לשעבר, את המתאזרחים, את האוול שעבר להרוויח כפול רק בגלל שקיבל תעודת זהות כחולה (והתגרש מאשתו במקרה חודש אחרי, צדיק) ואת טיוס, ג'ון די, ג'ייק כהן, לנדסברג, ג'ו אלכסנדר, בנקס, חנן קולמן או אפילו ווילי וורקמן ואייזיק רוזנפלט.

ואז מגיע מאמן נבחרת שאומרים לו – "תשמע חביבי, קיבלת חוק רוסי ועכשיו תיהנה מהפירות" וכמה מהמתאזרחים האלה הוא יכול לגייס לנבחרת -1, זהו, רק 1.

עכשיו יש לי בטן מלאה (גם מהחג) על ארז אפילו יותר מהמגיב הממוצע, אבל שוב, ראבאק, מה הוא לא היה מזמין את טיוס וג'ון די ואלכנסנדר ואפילו ווילי וורקמן אם היה יכול להזמין את "הישראלים" – ואז אולי היה לנו כוח מתחת לסל ואז אולי כספי היה משתחרר יותר בקלות לשלשות ואז אולי שחקן כמו לנדסברג כ"ישראלי" מספר 12 היה נותן קצת קליעה – נכון, סילבן עבר עונה לא משהו, אבל אני לוקח אותו לפני הלפרין כל יום בשבוע.

מתאזרחים ללא הגבלה וכארם משעור ואולי גם שגב ושמחון ואיזה דן שמיר על הקווים ואנחנו עפים על עצמנו ועל הכדורסלן הישראלי.

*

אז יש הרבה בעיות בכדורסל הישראלי, אבל זה לא שבנו פה ליגה לטובת הכדורסלן הישראלי ואז אחרי כמה שנים רואים שזה לא עובד, בנו פה קומבינה ישראלית ו-וואלה זה לא עובד.

*

נ.ב תמיר בלאט, הממי החדש (זה שהיו טורפים אותו בכדורסל נבחרות בוגרים בלי מלח), נתן אחלה אליפות בגילאים המתאימים שלו כי בין היתר שיחק 25 דקות בהפועל השנה, כן, אני בטוח שאיפה שהוא אפשר למצוא נתונים על קורלציה בין דקות להצלחה ופיתוח שחקן נוער.

 

הודעת דובר צבא הצייצנים
שירות מקצועי לחברים בצהוב

31 Comments

Amir A 21 בספטמבר 2017

אתה מוכן רגע להרחיב על הסיפור של האוול?

יניב פרנקו 21 בספטמבר 2017

אין פה הרבה מה לספר – הגיע לפני שנתיים לנהריה כזר – התחתן עם ישראלית והפך לפוטנציאל גדול כ״ישראלי״ – עבר להפועל – שיחק כל העונה כזר – קיבל תעודה סביב פברואר – עבר לירושלים סביב מרץ – נפרד מאשתו סביב אפריל – שיחק בקיץ בנבחרת כמתאזרח הבכיר והיחידי .

Matipool 21 בספטמבר 2017

האמת שראיתי מעט מאד ממשחקי הנבחרת באליפות אבל מהמעט שראיתי – הוא היה בשתי רמות מעל כולם ונתן כל מה שיש לו. הלוואי על כל שאר השחקנים.

יניב פרנקו 22 בספטמבר 2017

הכל נכון – אבל מה לו ולכדורסל ״ישראלי״

אמיתי 22 בספטמבר 2017

הקומבינות

אלעד כ 24 בספטמבר 2017

ובתכל'ס הוא הסיבה לזכייה של ירושלים. כי במגבלות החוק הרוסי הוא העניק להם יתרון עצום שלא היה להם במשך השנה.

אנונימוס 21 בספטמבר 2017

למיטב הבנתי הטבת המס נגזרת מאמנת מס עם ארה"ב, לא קשורה לכדורסלנים בכלל.

מתן גילור 22 בספטמבר 2017

"על אף סעיפים 16 (שירותים אישיים שברשות) ו-17 (שירותים אישיים שבתלות), הכנסה שהפיק יחיד שהוא תושב של מדינה מתקשרת אחת מביצוע שירותים אישיים במדינה המתקשרת האחרת כבדרן ציבורי, כגון אמן תיאטרון, קולנוע, רדיו או טלוויזיה, מוסיקאי, או ספורטאי, רשאית המדינה המתקשרת האחרת לחייבה במס, אולם רק אם סכומה ברוטו של הכנסה זו עולה על 400 דולר של ארצות הברית, או שקולתם בלירות ישראליות, לכל יום שאותו אדם נוכח במדינה המתקשרת האחרת לשם ביצועם של שירותים כאמור בה."

זה לכאורה הסעיף הרלוונטי. נראה לי שיש בישראל זר או ששכרם ברוטו גבוה מסך של 146,000$. כמובן שספורטאי לא נמצא פה כל השנה ובחלק מהפגרה הוא בחו"ל, מה שאומר שהסכום אף נמוך יותר.

מעבר לזה שיש גם זר או שניים אל אמריקאים בספורט הישראלי (האם יש זר מארה"ב בכדורגל?) זה לא מפריע להטבה הגורפת.

אם העניין היחיד היה האמנה היו פשוט יכולים לתת את ההטבה לפני האמנה ואת כל השאר למסות בלי הטבה. יש סיבה למה יש עסקנים שזועקים חמאס כל אימת שמדובר על ביטולה.

שי פרנסיסקו 22 בספטמבר 2017

לירות ישראליות… באמת עדיין לא טרחו לתקן ולעדכן את הסעיף? לא פלא שאנחנו תקועים בכדורסל של שנות החמישים.

אנונימוס 22 בספטמבר 2017

קצת גיגלתי, כנראה ששנינו טועים – זה סעיף שנועד לשחקני כדורסל אמריקאיים באמת. אבל רק אמריקאיים
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000808046

מתן גילור 22 בספטמבר 2017

ההטבה היא גורפת.
במקרה של אמריקאים היא באה בנוסף לאמנה, הווה אומר שהיא מתחילה מרצפה מסוימת אשר עד אליה ההכנסה אינה בבסיס המס של השחקן האמריקאי.
עומד מאחורי תגובתי הראשונה. :)

אנונימוס 22 בספטמבר 2017

שים לב למשפט האחרון שציטטתי
http://www.lawguide.co.il/articles/2252/%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%A2%D7%AA-%D7%9B%D7%A4%D7%9C-%D7%9E%D7%A1-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%90%D7%A8%D7%A6%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%AA—%D7%AA%D7%A9%D7%9C%D7%95%D7%9D-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8-/
במסגרת דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, עלתה השאלה האם כדורסלנים אזרחי ארצות הברית, אשר משחקים במועדונים בישראל, פטורים מתשלום מס? השופט, מגן אלטוביה, אשר נדרש לסוגיה, קבע כי יש לענות על שאלה זו בחיוב. השופט ציין כי התשובה הינה חיובית ככל שמדובר בכדורסלנים אשר משתכרים עד 400 דולרים ביום. בית המשפט קבע כאמור על מנת לקיים את האמנה למניעת כפל מס אשר קיימת בין ארה"ב לישראל.

בית המשפט המחוזי הסתמך בפסיקתו הנ"ל על עדותו של נציב מס הכנסה לשעבר, משה גבייש. גבייש כיהן בתפקידו כאשר האמנה בדבר מניעת כפל מס בין ישראל וארה"ב נכנסה לתוקפה בשנת 1994. כמו כן, השופט הוסיף וציין כי הוא הסתמך גם על פרשנות לאמנה אשר הוזמנה בידי גבייש ואשר לטענתו שימשה בתור ספר ההנחיות הרשמי המוליך את מס הכנסה. מקורות אלה הביאו את השופט אלטוביה לקבוע שהאמנה הנ"ל מעניקה לכדורסלנים האמריקנים את הפטור ממס בתור היותם "בדרנים ציבוריים" שמשכורתם איננה עולה כדי 400 דולרים ביום. מדובר בשחקנים אשר לא חל עליהם שיעור המס המופחת ממילא שנקבע לפי האמנה לספורטאים זרים (25%).

*במסגרת עדותו של גבייש בפני בית המשפט המחוזי, האחרון ציין כי מטרתו של הסעיף הנ"ל הייתה להביא לעידוד שחקני כדורסל מארצות הברית לקחת חלק בליגה המקומית*

מתן גילור 22 בספטמבר 2017

איך זה סותר את מה שכתבתי?

אנונימוס 22 בספטמבר 2017

שמעשית (ובניגוד למה שחשבתי) זאת לא הטבה גורפת, וכן הוכנסה במיוחד בשביל הכדורסלנים. אלא אם הבנתי לא נכון, ואתה גם חושב כך

מתן גילור 22 בספטמבר 2017

זו הטבה גורפת בספורט מכח פקודת מס הכנסה. בכדורגל נהנים משיעור מס מופחת בדיוק באותו האופן.

מתן גילור 22 בספטמבר 2017

סעיף 75א אם זה מעניין אותך. כמובן שיש תקנות נלוות שמפרטות.

אנונימוס 22 בספטמבר 2017

מה זה אומר "גורפת"? היא תקפה למישהו שאינו ספורטאי אמריקאי?

מתן גילור 22 בספטמבר 2017

נכון. לכל ספורטאי זר. הסעיף לא מבדיל במדינת התושבות. כמובן שאמנה גוברת, אבל היא רלוונטית רק עבור תושבי ארה"ב בסכום נמוך מ400$ ביום.

גילעד 21 בספטמבר 2017

אני רואה שמליניאק מתחיל לקנות נפשות לכל נושא הטבת המס.
שזו גניבת דעת ממדרגה ראשונה כי הטבת המס הזו היא חלק מהסכם קצת יותר רחב מאשר גבולות הכדורסל הישראלי ומי שקיבל את ההחלטה בנושא (לא יודע מי ) בוודאי לא היה עסוק בחשבון המצומצם של בערך 100 עובדים בשנה אלא קצת יותר מזה.

יניב פרנקו 21 בספטמבר 2017

מה קשור ? אחד לא טענתי שיש בעיה, יש בעיה לטעון שהחוק הרוסי לא יעיל ולהשתמש בהצלחת הנבחרת כדי לבנות את הטיעון – החוק הרוסי מקדם מתאזרחים כתשובה לזרים – בגלל החוק הרוסי האוול משלם מס גבוה אך מפוצה בשכר כתוצאה מהחוק .
האמנת מס לא מדברת על זרים ללא הגבלה – לכן אפשר לתת הטבת מס אבל במקביל להגביל את מספר הזרים – למען האמת זה רגולטורי טוב יותר לכדורסלן הישראלי .
אבל אם רוצים גם לטבת הטבה , גם לתת זרים במספר עצום וגם לתת למתאזרחים מקום ללא הגבלה (היה ניסיון להגביל) – אז הכל בסדר – רק שלא יצפו שזה יחזק את הנבחרת בסוף .

אהד 21 בספטמבר 2017

1. הבעיה היא לא במיעוט דקות אן בחוק הישראלי, אלא בהיעדר יכולת מספיק טובה של הישראלים.. זו הסיבה של החוק הרוסי, של שיטת המתאזרחים ושל השכר הגבוה של ה'בכירים הישראלים'.
2. שחקן ישראלי צעיר שמרגיש שאין לו מספיק דקות יכול לעבור לקולגים בארהב או לאירופה. הבעיה היא שגם שם לא בדיוק מתלהבים מהסחורה.
3. דוג טובה זה אדם אריאל שגם בליגה חלשה יותר מישראל לא הצליח לקנות לעצמו תפקיד משמעותי בקבוצה.
4. כששחקן כבר עושה את המהלך ומצליח כמו תום מעיין, הוא חוזר מיד לישראל לקבוצה שהוא יודע שלא תיתן לו דקות ורק תתקע את הפוטנציאל שלו.
5. בספורט הישראלי יש מספיק דוג לשחקנים בלי הרבה כשרון (יחסית) שעם קצת מזל והרבה עבודה קשה פרצו ומקסמו את עצמם (טבח תמיר כהן שחר פאר, קוזיקרו וארז כץ). שהצעירים מהעתודה ילמדו מהם ולא יחשבו שמישהו ייתן להם הנחות.

אלון 22 בספטמבר 2017

סהכ מסכים איתך אבל מזועזע ששמת את שחר פאר ברשימה הזאת.

משה 22 בספטמבר 2017

השוואה בין שחקנית שהייתה טופ 20 רוב הקריירה לארז כץ (טופ 10000 שחקני הכדורסל במקרה הטוב) זה באמת אחד השיאים.

אהד 22 בספטמבר 2017

הרעיון היה למנות שחקנים שמיקסמו את הכשרון היחסית מוגבל שלהם. שחר פאר היא אחת מהן, כשלפי הכשרון הגןלמי שלה היא לא הייתה אמורה להיות טופ 100 (לדעתי לפחות). מבחינת כשרון ארז כץ לא אמור היה לשחק בליגה השנייה ובכל זאת הוא היה הרכז הפותח של הקבוצה השנייה הכי טובה בזמנו. מרשים ביותר לדעתי

יוסי מהאבטיחים 22 בספטמבר 2017

מזל שדעתך לא קובעת.
אתה לא מגיע להיות 11 בעולם (11 בעולם!!) רק כי אתה "רוצה יותר" או ממקסם כשרון מוגבל.
היא לוקחת כשרון אדיר שיש לה ומוציאה ממנו את כל מה שיש שם, אבל לא להתבלבל- שני רבעי גראנד סלאם זה ממש לא "כשרון מוגבל".

אהד 23 בספטמבר 2017

מוגבל זה יחסי. ורוצה יותר = חוסן מנטלי זה דבר קריטי, בטח בטניס, בטח בטניס נשים באותה תקופה..
אגב, אתלטיקו לקחה אליפות למרות שהייתה משמעותית פחות כישרוניצ מריאל ומברסה וכנל לסטר..

דורפן 22 בספטמבר 2017

האם זה לא קצת מצחיק לדבר על הישגנו באליפות הגילאים כשדונצ׳יץ׳? ופורזינגיס?

בכל אופן אפשר לבטל את הטבת המס. כל מה שבאתי להגיד בפוסט שלי הוא שצריך ששחקנים ישראלים יחשפו לעולם. כי ישראלים שמשחקים נגד ישראלי (או מתאזרחים או זרים חלשים) לא יגיעו לרמה של סרבים.

no propaganda 22 בספטמבר 2017

אם ספרד יכולה להתגאות בזכיה באליפות אירופה לצעירים כשרויס, גצה, דרקסלר ועוד, אז למה לא אנחנו?(אני מסכים עם המהות שאין ממש במה להתגאות, רק אומר שזה לא ייחודי לישראל להתלהב מדברים כאלה וזה נעשה גם ברמות גבוהות מאוד)

יניב פרנקו 22 בספטמבר 2017

הבעיה חמורה יותר – הישראלים לא משחקים מספיק גם נגד מתאזרחים וזרים חלשים – הם לא מגיעים למאסת הדקות ההכרחית .

איאן ראש 23 בספטמבר 2017

יניב, דורפן ענה באיפוק. כנראה שהבלוג שלך ממשיך איתנו…

MOBY 22 בספטמבר 2017

התשובה לטעמי היא פשוטה.
הגבלה של רישום 3 זרים, ומתאזרח בטופס המשחק 48 שעות לפני משחק. הורדת ההגבלות בכלל, שהעשירים יבנו 4 סגלים של קבוצות תחרותיות. וחובת השתתפות במפעלים אירופאים עם קנסות והטבות.
רוזן יאלץ לוותר על מסע המרצנדייז שלו מעבר לים, ואולי גם ימעיט את עבודת סוכנות השחקנים שלו.

Comments closed