מאחר וחשוב לי כבלוג שתמיד רואה את טובת הגולשים לפני הכל לעזור לכם הגולשים אני מעלה את הפוסט הזה, למרות, ויש שיגידו שהוא מתקשר לפוסט אחר שעלה לא מזמן באתר ויש שיגידו שהוא אף קורא מעט תיגר על מה שנכתב באותו פוסט ויש שיגידו שבעל הפוסט ההוא יכול לגרום לבעל הפוסט הזה להפסיק לכתוב פוסטים בכלל. כן, עד כדי כך אני מוכן לקחת סיכונים.

*

אז ככה, מכירים את הבדיחה על ההוא שמתפלל לזכות בלוטו ולא קונה כרטיס, אני בהחלט חושב שישראל הייתה יכולה לעזור לעצמה מעט יותר עם בחירות סגל אחרות ומאמן אחר וקצת מזל בסידור המשחקים גם היה עוזר (לפתוח מול אוקראינה) – אבל זה לא משנה, לפעמים טוב לקבל בראש.

*

העניין הוא שעכשיו קמים כל מיני אינטרסנטים שבדרך כלל באים ממועדון מסוים (או כזה שרוצה להיות בול כמוהו למרות שפעם בעבר רצה להיות בול 180 ממנו) ואומרים "הנה, חוק רוסי, מרוב שניסינו להגן על הישראלים עשינו נזק וגמרנו את הכדורסל".

עכשיו אני וכתבתי את זה פה, נגד חוק רוסי למרות שאני חבר עמותה משנת 2007, אני נגד חוק רוסי כי אני חושב שגם בסל וגם ברגל זה מעכב אותנו ומעכב את היציאה של שחקנים לליגות אירופאיות שם יקבלו חישול ויתחרו שווים בשווים בארץ או בחו"ל ויתחזקו וישתפרו.

אבל! ראבאק (סליחה), אם מבטלים את החוק הרוסי אי אפשר להשאיר את הטבת המס המטורפת לזרים פה, בשני הענפים, אם חושבים שגארד ב100 אלף דולר שכר שאפשר להביא מתוך מאות מועמדים זו תחרות סבירה לישראלי ב75,000 דולר – בענף שרוצה לפתוח לזרים ללא הגבלה ושזה מה שישפר את הישראלי ואת הנבחרת – זה לא רציני.

*

אבל מה?! והנה גניבת הדעת הגדולה, את מי החוק הרוסי משרת בעיקר חוץ מגווארדיה זקנה של ישראלים בכירים לשעבר, את המתאזרחים, את האוול שעבר להרוויח כפול רק בגלל שקיבל תעודת זהות כחולה (והתגרש מאשתו במקרה חודש אחרי, צדיק) ואת טיוס, ג'ון די, ג'ייק כהן, לנדסברג, ג'ו אלכסנדר, בנקס, חנן קולמן או אפילו ווילי וורקמן ואייזיק רוזנפלט.

ואז מגיע מאמן נבחרת שאומרים לו – "תשמע חביבי, קיבלת חוק רוסי ועכשיו תיהנה מהפירות" וכמה מהמתאזרחים האלה הוא יכול לגייס לנבחרת -1, זהו, רק 1.

עכשיו יש לי בטן מלאה (גם מהחג) על ארז אפילו יותר מהמגיב הממוצע, אבל שוב, ראבאק, מה הוא לא היה מזמין את טיוס וג'ון די ואלכנסנדר ואפילו ווילי וורקמן אם היה יכול להזמין את "הישראלים" – ואז אולי היה לנו כוח מתחת לסל ואז אולי כספי היה משתחרר יותר בקלות לשלשות ואז אולי שחקן כמו לנדסברג כ"ישראלי" מספר 12 היה נותן קצת קליעה – נכון, סילבן עבר עונה לא משהו, אבל אני לוקח אותו לפני הלפרין כל יום בשבוע.

מתאזרחים ללא הגבלה וכארם משעור ואולי גם שגב ושמחון ואיזה דן שמיר על הקווים ואנחנו עפים על עצמנו ועל הכדורסלן הישראלי.

*

אז יש הרבה בעיות בכדורסל הישראלי, אבל זה לא שבנו פה ליגה לטובת הכדורסלן הישראלי ואז אחרי כמה שנים רואים שזה לא עובד, בנו פה קומבינה ישראלית ו-וואלה זה לא עובד.

*

נ.ב תמיר בלאט, הממי החדש (זה שהיו טורפים אותו בכדורסל נבחרות בוגרים בלי מלח), נתן אחלה אליפות בגילאים המתאימים שלו כי בין היתר שיחק 25 דקות בהפועל השנה, כן, אני בטוח שאיפה שהוא אפשר למצוא נתונים על קורלציה בין דקות להצלחה ופיתוח שחקן נוער.

 

הפתרון שלי
שירות מקצועי לחברים בצהוב