שירות מקצועי לחברים בצהוב

שירות לצהוב המתוסכל מאיכות הכדורגל

החלטתי לעזור קצת ולתת שירות של הייטר לחברים בצהוב, כן, הייטר אבל עדיין בן אדם.

אני רוצה להציע את נקודת ההסתכלות שלי על מה שקורה במכבי.

נקודת ההנחה הבסיסית שלי היא כזו – מיטש הוא לא פראייר/ טמבל וגם לא באמת אוהד.

*

מיטש לקח את מכבי כאשר היא ייצרה בכוחות עצמה הכנסות של כ20 מיליון שקל – לא מכרה את כל המנויים, לא שיחקה באירופה, לא מכרה מזכרות וכמעט שלא מכרה שחקנים לחו"ל.

הוא השקיע הון במונחים ישראליים , הון שכנראה לא יחזור, אבל בנה ארגון שיודע להגיע לכ60 מיליון שקל הכנסות כבר היום מכרטיסים ומנויים (כ15) מסחור ומזכרות (כ10) , זכויות שידור וטוטו (כ8 ), אירופה (כ20) ועוד.

להכנסות אילו יש עתיד ורוד מבחינת מכבי – יש בלומפילד משופץ שיכפיל את ההכנסות, יש דירוג אירופאי חזק מאוד ותחום המזכרות עוד יצמח.

מכבי יכולה להגיע גם ל70-75 מיליון שקל הכנסות.

*

לצד זה הכדורגל העולמי השתגע ושחקן בודד יכול להימכר בכמה מליוני יורו אפילו מתוך הליגה הישראלית הכושלת– זהבי וטב"ח זו דוגמא וראיקוביץ ו-וידאר כנראה יהיו הבאים בתור.

אז להגיע ל100 מיליון שקל הכנסות זה כבר משהו שהיה נראה דמיוני לפני מספר שנים אבל נראה ריאלי לחלוטין כיום עבור מכבי ומיטש.

*

בתוך הדבר הזה יש משמעות מקצועית גדולה – מכבי לא חייבת להיות אלופה (ליגת האלופות אם תקרה זה בונוס אך לא הכרחי), מכבי לא חייבת להוציא הון בשוק השחקנים הישראלי כדי "לדרוס" את הליגה והעובדה שמיטש אינו אוהד ואינו מעורב ריגשית פה לא מחייבת אותו להביא את הצלחת מדי שנה.

הארגון ששאב ממנו הון מדי שנה והרבה מאוד אנרגיות יכול להתנהל בצורה שקטה תפעולית, בכסף הזה הוא תמיד יהיה המוביל מבחינת השקעה (אבל לא יגיע לרמת דומיננטיות של "באזל" או "מכבי סל").

עכשיו מאחר ומיטש אינו פראייר – הוא מבין שאם הוא נותן תשתית תפעולית שקטה, מחלקת נוער חזקה, סגל גדול ותקציב שחקנים נאה – זה מספיק לגמרי לעמוד במטרות.

אליפות אינה חובה בסיטואציה הזו – היא תהיה טובה (לאוהדים, למזכרות ) אך לא הכרח, מכבי הנוכחית לא חייבת לזכות באליפות אחרי אליפות כדאי לרדוף אחרי ליגת האלופות – זה לא הכרח ולא ריאלי – כדי להיות חברה בליגת האלופות בטח במציאות הנוכחית ושיטת המשחקים שמשתנה – צריך סדר גודל אחר לגמרי של תקציב.

*

אני חושב שקרויף לא מאושר מהמצב – הוא היה רוצה לשאוב את הכשרונות המקומיים ללא הגבלה ולקבל תקציב שמביא זרים יוצאי דופן לצד האפשרות לנהל מלמעלה את המערכת לצד מאמן אירופאי בכיר. פה עצרו אותו מיטש ואנגלידיס שרואים מספרים ותהליכים אחרת, בסוף קרויף הוא שכיר של מיטש.

מיטש אולי אחרי הרבה זמן, הבין משהו על השוק המקומי.

*

אז בעיני יכול להיות שגיל צודק ומכבי תהיה אלופה השנה, יכול להיות שלא ויכול להיות שבסוף יגיע למכבי קרויף צעיר יותר שיבין שהדרך שהבוס רוצה זה הרבה העברות חופשיות, פיתוח שחקנים צעירים בתוך מערכת וכן, עלי מוחמד לצד וידאר ויונתן כהן לצד אצילי.

*

אין שום סיבה בעיניים של איש עסקים כשהוא רואה את באר שבע (כמערכת מוגבלת בהרבה), את ההנהלות במכבי חיפה, את המצב של הפועל ובית"ר ללכת ולזרוק עוד כמה עשרות מיליונים כדי לוודא דומיננטיות כשאפשר להשיג את זה במה שיש ויש המון.

*

מכבי כרגע משחקת כדורגל לא טוב, לא צריך להחביא את זה, יכולה לשחק כדורגל יותר טוב, זה יספיק לה להגיע לינואר במצב סביר בטבלה, תעשה כמה התאמות (עלי מוחמד אם צריך כשם קוד יגיע די מהר ברגע שירצו) ותוכל להכריע את הליגה שגם ככה – לא מציבה אתגר מקצועי גדול.

המערכת במכבי הפכה להיות שבעה ושמנה מדי, זה קורה, היא לא ממזרית, לא מפגינה מהלכים יוצאי דופן, היא שקופה למתחרים והיא עושה לפעמים צעדים שלא ברורים או שהם לא טובים (כן, קרויף עושה המון טעויות בשנתיים האחרונות, לא צריך להחביא גם את זה).

ומזה לא צריך לעשות פה משחקי אסטרגיה גדולים מדי, הסגל של מכבי מצוין אך לא בנוי נכון, קרויף מאמן חדש יחסית אבל נתמך בצוות אדיר והתחרות היא סבירה.

אם קרויף מסוגל להוציא מכל הטוב הזה עד סוף השנה כדורגל מרשים ותארים – נהדר, אם הוא לא מסוגל הוא…כן, יוחלף במי שיחשבו שמסוגל.

*

בקיצור, חפרתם ! המצב שלכם דבש, הלוואי על כולנו, מיטש זה עדיין חלום כבעלים למועדון ישראלי, לא יקרה כלום אם לא תהיו "באזל" ישראלית, אולי זה מה שמפריע לחלק מהקהל במכבי, אולי ההצלחה הפנומלית בתחילת הדרך הסיטה חלק מהקהל והמערכת. קורה, אני אזרוק השערה, אולי בכלל לא הייתם אמורים להיות "באזל" ישראלית.

מצד שני ניצחתם! בסוף זה גם ניהול ולא רק כסף, הניהול של מיטש הוא ברמה הגבוהה ביותר, עכשיו אתם פשוט פוגשים את הצד השני במשוואה – את הרגע שבו איש הניהול דורש מאיש המקצוע להשתפר בלי להוציא עוד הון או לבחור בדרך הקלה.

מצד שלישי אתם כולה מכבי וכולה מכבי מן העיר תל אביב, זה השוק פה, זה מה שיש, גם טביב יכול לנצח אתכם נקודתית, זה מה שיפה פה וכן יש מערכות צנועות יותר היום שעושות עבודה טובה יותר (כל אחד בסרגל שלו) ומה שקרה זה שבניגוד לסל, אין לכם פנאטים בראש המערכת שקורעים חולצה אם מפסידים משחק.

 

 

 

בעיות בכדורסל הישראלי
מסעותיי עם קבוצתי (הפועל בקעת הירדן בבית)

71 Comments

אחד העם 22 בספטמבר 2017

שלמי תודה על השירות, מצהוב מפוכח.

גיל שלי 22 בספטמבר 2017

כשאמרתי את אותו דבר לפני שנתיים קצת זלזלת באפשרות שזה יקרה

יניב פרנקו 22 בספטמבר 2017

זה נכון :)

גיא זהר 22 בספטמבר 2017

1. גם באזל השנה לא משהו
2. העלייה לצ'מפיונס היא חרב פיפיות. מצד אחד, הכנסה. מצד שני, סיכוי לא קטן להתבזות.
3. בכלכלה קיים מושג יסוד של חוק התמורה השולית הפוחתת. גם אם מכבי ישקיעו כל שנה 50 מליון יותר לא בטוח שישיגו יותר.
בהתחשב בסעיפים 2 ו3 ההתנהלות של גולדהאר (דרך אגב ה20 מליון לא מובנים מאליהם ולכן החיזוק המאוחר), הגיונית מאוד.

yaron 22 בספטמבר 2017

שנה טובה יניב,
כנראה שצריך להיות אוהד הפועל או אופטימיסט חסר תקנה / מאמין אדוק כדי לראות את האמת הפשוטה הזאת.

אזי 22 בספטמבר 2017

מעולה. באמת.
אם אני אקח על עצמי רגע את תפקיד הסנגור של אוהדי מכבי הפסימיים, החשש שלנו הוא שמכבי לא מספיק טובה לאליפות ולעלות שלב בליגה האירופית, אף אחד לא דואג שנרד ליגה.
לפי הניתוח שלך, הדאגה שלנו מוצדקת. זה לא ברשימת המטרות של גולדהר שניקח אליפות ונעלה שלב.

מכבי הובאה ברמה הניהולית להיות ארגון מדהים עם כל מה שציינת, אבל ברמה המקצועית היא קצת יותר חלשה בשנים האחרונות וצריך לפתור את זה.
אולי זה צריך לכלול החלפת אנשי מקצוע ואולי לא.
אבל צריך לפתור את זה.

הגדילה האפשרית שציינת לכיוון ה 100 מיליון אפשרית רק אם מכבי תיקח אליפויות ותגיע לצ'מפיונס בקצב סביר.
אפילו אם מחלקת השיווק תצליח למכור את כל המנויים ותמשיך למכור מרצ'נדייז בקצב מוצלח למרות החוסר באליפויות, יהיה קשה להביא בוננזות על שחקנים בלי צ'מפיונס.

yaron 22 בספטמבר 2017

אזי, לא נראה לי שהבנת את יניב, אליפות היא כן ברשימת המטרות וגם המטרה המרכזית רק שזכייה באליפות כל שנה לא הכרחית כדי להגיע ליעד של 100 מיליון הכנסות בשנה.
לא לזכות באליפות שלוש שנים ברציפות ייתפס ככשלון ע"י כל המערכת.
גם עלייה לאירופאית היא מטרה מרכזית אבל לעלות שלב לא. זה בונוס בדיוק כמו לעלות לליגת האלופות.
נכון להיום מה שמפריד בין גולדהר ל-100 מיליון (בהנחה ומכבי לוקחת אליפות אחת לשנתיים (בממוצע) זה איצטדיון.

אחד העם 22 בספטמבר 2017

אני סבור שפרנקו די קולע למטרה בהגדרת היעדים של גולדהאר. הפועל היצוא של יעדים אלו , יהיה שבכל עשור נתון תחת שליטתו, ניקח את מספר האליפויות הגדול ביותר. הא בהא תליא.

יואב 22 בספטמבר 2017

יניב,
יכול להיות שהמערכת אכן הפכה לשבעה ולא ממזרית.
הרי מה טענתי בפוסט הקודם? שגם במסגרת תקציב נמוך יותר, אפשר להביא את מוחמד עלי(שם קוד). הוא זול בטירוף מכל קשר אחר שהביאו. וכאן זה רק עין או גישה שונה למשחק(איך שיורדי מתכוון לשחק). את מיטש זה לא מעניין- בטוקיו או מוחמד. וכאמור, מוחמד אף זול בהרבה.
אני מודה כל יום למיטשענק. והניתוח שלך נשמע הגיוני ואני יכול לחיות איתו בחיוך. אני רק חושב שכדורגל הוא לא רציונאלי ומיטש נמצא בו גם בגלל זה ואני לא חושב שהוא מבסוט במיוחד כאשר מכבי נכשלת/לא מממשת פוטינציאל.
טענתי תמיד- מועדון חפץ חיים, חייב להכניס פנימה כסף. גם אם יש לו את מיטש. ככל שמיטש ישים פחות- חיי ההתקשרות איתו עולים. וכן, בלומפילד המחודש הוא עוד אבן דרך שתסגור יפה את הפינה.
שנה טובה יניב.

yaron 22 בספטמבר 2017

יואב, אתה מבין שגם דור פרץ היה באנקר ומצליח מאוד בנתניה? בהפועל חיפה הוא היה שחקן מפתח. גם טיבי באנקר ומנהיג בחצי ליגה.
אני לא טוען שמוחמד לא טוב, רק שלא בטוח שהוא מספיק טוב (כרגע) בשביל לשחק במכבי.
אני גם לא מבין את הגישה שעל כל שחקן טוב בליגה אנחנו מייד שואלים "איך פספסנו אותו?" עם כל הכבוד, יש עוד כמה אנשים עם כסף ועין מקצועית בליגה.
אני מנחש שאם תחזיר את קרויף במנהרת הזמן הוא לא משחרר את ראדי לב"ש, מנסה להביא את ויטור ווואקמה ואולי גם מחתים את בכר אבל (לשמחתנו) זה לא עובד כך.
בסופו של דבר הבעיה העיקרית שלנו היא שב"ש עשו דברים ממש טוב בזמן שלנו קצת התפקשש, זה לא סוף העולם.

יואב 22 בספטמבר 2017

ירון,
אני לגמרי מחסידי- אי אפשר לקנות הכל ואי אפשר להאשים את מכבי בכל העברה שמתרחשת בליגה ולא כוללת את מכבי. לגמרי.
מקרה מוחמד הוא מקומם כי הוא הוצע ליורדי לםני שנתיים, שיחק בקבוצת הבת שלו, והיה עליון על הקישור שלך 2 מתוך 2.
עכשיו יורדי נמצא שם בדיוק כדי לקבל החלטה כזאת- פרץ לא מתאים לשאיפות שלנו(לדעתי לפחות) אבל למוחמד יש את הפוטינציאל. הוא שם בשביל זה.
ברור שזה לא סוף העולם. אתה מכיר את דעותי. אני מאד שמח על מה שיש. אבל יש איזה קול פנימי קטן שלוחש- אפשר אפילו יותר. וזה סבבה. אף אחד לא מושלם ובסופו של דבר אני מאד סלחן ומכיל גם לגביי טעויות. גם מהם לומדים. םרגי עשה קאריירה אגדתית מללמוד מה לא עבד. ותמיד חזר עם תשובה מנצחת. הכל בסדר.

יואב 22 בספטמבר 2017

נ.ב
כל עוד מכבי תקנה ותמכור, תשביח ותמכור- זה אירגון רציני.
יניב צודק שרדיפה אובססיבית אחרי ליגת אלופות יכולה להיות הרסנית וגם לא הכרח. הפועל סל שרדפה אחרי מכבי ללא מחשבה- התרסקה.
הגענו לשלב הזה כרגע שמבטיחים בתים באירופית, מוכרים שחקנים בכסף, מייצרים הכנסות מעוד מקומות- זה מעולה. לעצור רגע, לחשוב איך ממנפים את זה שוב- גבוה יותר. לא לרוץ אחרי הרוח ולהבין את מקומנו בשרשרת המזון. מעולה.

yaron 22 בספטמבר 2017

מסכים לגמרי יואב רק חושב שלפני שממנפים את זה שוב צריך לייצב את זה.
אפילו לי עם האופטימיות ושביעות הרצון מאיך שדברים מתנהלים רוב הזמן יהיה קשה לבלוע שנה שלישית בלי אליפות…
כמו שיניב כתב, לא חייבים אליפות בכל שנה בשביל להגיע ל- 100 מיליון בשנה אבל כן צריכים אליפות פעם בשנתיים בממוצע (ואפילו שלוש כשחיפה תחליט להתבגר).
לדעתי הבעיה המרכזית של מכבי בשנתיים האחרונות היתה חוסר היציבות בעמדת המאמן. כשזה עבד זה עבד אבל כשזה לא זה לא… אין לי מושג איך פותרים את הבעיה הזאת.
לחייב מאמנים כמו סוזה ובוס לחתום (ולהישאר) שנתיים גם אם יש הצעה מאייקס לא יעבוד, קרויף אם יצליח גם לא יישאר יותר משנתיים. בעיה.

גיא זהר 22 בספטמבר 2017

אולי הצעה טובה בסוף העונה לא, למרות שגם אז הפיצוי צריך להיות משמעותית גבוה, אבל מקרה יוקאנוביץ אסור בעיניי שיקרה.

yaron 22 בספטמבר 2017

יוקאנוביץ' היה תאונה ידועה מראש. כעסתי עליו כשנטש אבל גם מאוד הבנתי אותו. אמרו לו שהמטרה היא ליגת האלופות רק שכחו לציין שזה מסתכם בהעפלה בלבד… אתה לא עושה את זה עם מאמן שידוע כחמום מוח.
סביר להניח שלזכות באליפות בישראל ולהגיע לאותו מקום בדיוק בשנה לאחר מכן לא נראה לו כ"כ אטרקטיבי. יכול להיות גם שלא התאקלם בישראל או שלא נוצרה כימיה בינו לבין קרויף/גולדהר.
העניין הוא שאת התאונה הצפוייה הזאת תיקנו עם בוס. עד אותו רגע הכל נראה בשליטה.
ואז אגדה אחת מתה ואגדה אחת עזבה לסין ו"אגדה" שלישית סיבכה אותנו בסכנין ותוסיף לזה אגדה שהחליטו להרוס (ומתי שהוא לשפץ) ואין מנכ"ל ואז בתזמון מושלם קורה הדבר הצפוי (סטטיסטית) ואתה לא פוגע עם מאמן וגם לא עם רכש וקיבלת מצב שגם לקבוצה מסודרת עם תקציב ענק וקוסם בראש הפרמידה קשה להתמודד איתו… ועדיין עלינו לאירופאית ונתנו פייט יפה ליריבה מצויינת שעשתה הכל נכון ובדיוק הגיעה לשיאה.
השנה עושה רושם שמתייחסים לאתגר מאוד ברצינות. לא חושבים שמנכ"ל זה מותרות, יש מאמן שמכיר את הקבוצה ולא ינטוש באמצע העונה (אלא אם תגיע הצעה מברצלונה) ולדעתי האישית עשו רכש רציני וטוב ואפילו לנתניה קצת התרגלנו כך שיש סיבות לאופטימיות.

פאןאפן 23 בספטמבר 2017

"מקרה מוחמד הוא מקומם כי הוא הוצע ליורדי לםני שנתיים, שיחק בקבוצת הבת שלו, והיה עליון על הקישור שלך 2 מתוך 2."
אמיתי? שערוריה
כלומר גם אני ידעתי שהוא משחק נהדר בקבוצת הבת שלנו אבל רציתי לחשוב שהוא לא היה בדיוק פנוי\לייט בלומר או משהו כזה

יניב פרנקו 22 בספטמבר 2017

שנה טובה יואב, אני מסכים איתך על עלי מוחמד ומוסיף עוד דוגמא – דוס סנטוס ממכבי פת -שחקן חופשי שמשחק כאן בליגה הלאומית – להביא במקום זה שחקן כמו באבין – לא יודע עד כמה השיקול נכון.

גיא זהר 22 בספטמבר 2017

יניב, מכבי לא מביאים זרים שמשחקים בארץ (גם אניימה הגיע בהשאלה מניס). לא יודע אם זו אידיאולוגיה אבל זו עובדה. גם רואדה היה על המדף.

יניב פרנקו 22 בספטמבר 2017

רואדה שמשחק עכשיו בצמפיונס ?
בכל מקרה אם זו אידיאולוגיה זה מטופש , הליגה המקומית זו הדרך הכי קלה לקלוט זרים בכסף קטן (אם יש תקציב אז יש מקומות טובים יותר לשופינג) .

גיא זהר 22 בספטמבר 2017

אם נהיה כנים, זה לא שיש כאן מליוני זרים שמתאימים למכבי (גם בש לצורך העניין בחמש השנים שהיא תחרותית הביאה זר אחד בלבד מהליגה השישית בטיבה). אני חושב שזה סוג של אנחנו מביאים רק שחקנים בעלי שם. אני מעריך שגם העניין הזה יישבר בקרוב

Srtest - ארטסט 23 בספטמבר 2017

בניגוד לתפיסה זה דומה מאוד לכדורסל – מה שקרה הוא שהיורוליג בגלל המעבר של השחקנים האירופאיים לאנביאיי התחיל להסתכל מה קורה בליגות מבחינת הסקאוטינג וההגעה של שחקנים. למעשה שיחוקים כמו וויל קלייבורן ודיקסון וכל החבורה הם שינוי קונספט. לא מדובר סתם במבט על שתי הליגות המקומיות סטייל אלי טביב וחיפוש כשרונות לא ידועים כי אם יש כאלה אז סימן שלא מעט אנשי מקצוע נכשלו. כשרונות יכולים בהחלט להיות קצת לייט-בלומרס במונחים של צעירים. באר-שבע מסתכלת על אשדוד כי באר-שבע לא בונה על תשתית הכדורגל בארץ. בתשתית הכוונה בהחלט גם לזרים צעירים שמגיעים לארץ. השחקן הטוב בעולם היה זר צעיר בארץ זרה. הימים של יעקובו והשחקנים המוכנים מחבר העמים לשעבר לא יחזרו ומספיק להסתכל על קואנקה בשביל להבין זאת.

פה איתמר 22 בספטמבר 2017

אחלה טור.
אז מכבי מאוזנים?
גוחדהאר בשוטף השמתי לא משקיע יותר?

יניב פרנקו 22 בספטמבר 2017

לדעתי גולדהאר כולל בשנת הצמפיונס לא חווה שנה מאוזנת – אפילו לא בשנה שבה מכר את זהבי (וקנה את וידאר).
הכנסות מכבי עד השנה להערכתי כולל טב״ח זה באזור ה70 מליון שקל והארגון מוציא באזור ה100.
אבל זה יכול להשתנות עם ימכרו שחקן בכסף גדול בינואר – בכל מקרה היחס בין הוצאות להכנסות במכבי יורד (ההכנסות עולות ההוצאות גם דרך אגב)

גיא זהר 22 בספטמבר 2017

מה פתאום. אפילו בשנה של הצ'מפיונס כנראה שלא היו מאוזנים. ההכנסות של מכבי בשלוש השנים האחרונות היו בהתאמה 100, 80 ו80. אם נניח התקציב טיפה מעל 100 תעשה את החשבון בעצמך.

D! כאן ועכשיו 22 בספטמבר 2017

20 מליון שקל זה כסף כיס לגולדהאר לפזר פה.

יואב 22 בספטמבר 2017

ועם שני נכסים (דו ספרתי במיליוני יורו) בסגל.

גיא זהר 22 בספטמבר 2017

דו ספרתי אולי ביחד (אפילו כל ההצעות שפורסמו לא מדברות על דו ספרתי לאחד, אבל אם קבוצה צ'כית קנתה שחקן ישראלי בן 28 בשלושה מליון באמת העולם השתגע)

יואב 22 בספטמבר 2017

ברור שביחד ואין כאן שום אולי בקשר לזה שזה יעבור את העשר- קל.
סלח לי גיא, פחות מתעניין בבש או באחרות כי לא רלבנטי למכבי בשום צורה- מבנה אחר, אסטרטגיה שונה והוצאה לפועל אחרת.

D! כאן ועכשיו 22 בספטמבר 2017

אני עוד לא רואה אותם נמכרים כלכך מהר, בעיקר את ראיקוביץ'. שוער זה דבר שקשה למכור. אם כי בקצב עליית המחירים הנוכחי יש מצב שהם ילכו בהמון כסף. (ולך תביא לזה תחליף)

אחד העם 22 בספטמבר 2017

המונדיאל הוא זרז החתמות ומקפצת מחירים

יואב 22 בספטמבר 2017

D,
היום, וידאר היה עולה לך לפחות כפול 2. החוכמה היא כבר למצוא את הוידאר הבא.

גיא זהר 22 בספטמבר 2017

דרך אגב בש שעשתה בשנה שעברה מאירופה כ40 מליון והשנה כבר עומדת על קרוב ל30 תסיים את השנתיים האחרונות באיזון.

אורי 22 בספטמבר 2017

איך איזון כששמינית מאוחנה, חמישית מחאתם איכשקורימלו, ועשירית מזריהן (קצת מגזים, לא הרבה) עלו איזה מיליון יורו כל אחד

גיא זהר 22 בספטמבר 2017

יואב, ברור שאין מה להשוות רק דוגמה שניהןל תקציבי נכון יכול להוביל גם להשגיות וגם לשפיות כלכלית. אורי, גם אם נצא מנקודת הנחה שהסכומים הללו שולמו (ואני אומר לך שמה שפורסם גבוה בחמישים אחוז מהמציאות) התקציב של בש לא עובר את 70-80 מליון. עם הכנסות של 30-40 מאירופה התקציב מאוזן.

שין 22 בספטמבר 2017

סופסוף ניתוח מעולה שלא נמצא במאניה או בדיפרסיה.
אבל בשורה התחתונה- הסגל לא בנוי טוב ואין לנו את הביטחון שייעשו ההתאמות הדרושות כי הן היו ברורות גם לפני חודשיים
ולא ברור למה הן לא נעשו.

השמן 22 בספטמבר 2017

יניב, מסכים עם כל מילה של הפוסט. הוא פשוט לא עונה על התלונות של "הפסימיסטים" כהגדרתך, שעיקרן הן שמכבי נראית כרגע כקבוצה חלשה למדי.
לא חושב שמישהו מפקפק בברכה שהיא מיטש, במה שג'ורדי כבר השיג, ובכוונות הטובות של כל גורמי המערכת. מקצועית זה מזייף, כבר יותר משנה

יניב פרנקו 22 בספטמבר 2017

אתם לא קבוצה חלשה במונחי הליגה האירופאית (עליתם בקלות) ולא במונחי ליגת העל (בהליכה תגמרו במקום שני גם ביכולת הזאת) – אתם משחקים לא טוב, על זה אין ויכוח, אתם בנויים לא מאוזן , אין ויכוח , אבל חלשים ? כמות הכישרון האישי שיש אצלכם במונחי התחרות היא גדולה מאוד.
וגם את כל מה שאמרתי אפשר לתקן בינואר בקלות.

השמן. 22 בספטמבר 2017

אני אפרידר. בליגה האירופית ג'ורדי אומנם פישל במשחק האחרון אך לאורך כל הדרך העמיד הרכבים וטקטיקות שתאמו את החוזקות והחולשות של הסגל. לכן גם הייתי אופטימי מאוד עד לתחילת הליגה, ראיתי מאמן שלגמרי מבין את הקבוצה שלו ומוציא ממנה יכולת לא רעה בכלל ביחס לתקופת הזמן בעונה. בליגה הוא לגמרי לא בכיוון, ביכולת שהפגנו עד אתה אנחנו ממש לא נסיים בקלות במקום השני, בערך שיפולי הפלייאוף העליון.
כולם מבטלים את הדאגה על בסיס הישגי העבר, גם שנה שעברה היינו רעים מאוד בסיבוב הראשון וזה התייצב אחר כך לעונה שיש שיגידו שהייתה סבירה. ההפרדה בין מכבי של ג'ורדי ומיטש למכבי של לוני או לחיפה שכולם יודעים ששני הפסדים סוגרים את העונה ברורה. אבל התהום עדיין שם, וכמו שצ'לסי נפלה לשם גם אנחנו יכולים. לדעתי אגב, לא ניפול, למרות הביקורת שלי אני כן מאמין בעוצמה של הקבוצה הזו, אבל לא צריך לבטל כל ביקורת ביכול להיות יותר גרוע

מאיר (חדש בשכונה) 23 בספטמבר 2017

אהבתי את הביטוי "התהום עדיין שם"-הפחד הוא המוטיבטור הגדול ביותר.

Srtest - ארטסט 23 בספטמבר 2017

תהרוג אותי מה זה אצלך לא מאוזן. קבוצות כדורסל הרבה פעמים רוצות לברר לאן האינדיבדואלים מסוגלים לקחת אותן ואפילו איזה מאמן אחד, ז׳ליקו אולי שמעת עליו, אפילו שובר את המבנה הקבוצתי באמצע עונה כדי לראות מי ייקח אחריות ברגעים המכריעים (ולא בקטע חברתי כמו הצ׳יזבטים). לי נראה שמכבי ת״א כדורגל מנסה להיבנות מיוזמה של שחקניה לפני שהם נכנסים לתבנית. לא נראה לי כמו עניין הזוי בטח כשבאר-שבע היו מתים למישהו כמו קיארטנסון שהוא בינגו של ג׳ורדי והמערכת. השאלה איך מכניסים את כל האלמנטים לשיטה היא שאלה בנוגע לכל הקבוצות בענפי ספורט קבוצתי בעולם. יכול להיות שלג׳ורדי קשה להיות האיש שיקשור את כל הקצוות ויכול להיות שאם תהיה תחרות אמיתית הקצוות יקשרו מעצמם. זו הפואנטה של ״פתיחת העונה החלשה״ – מכבי ת״א בשלב הבתים האירופי ובצמרת במצב הנוכחי שלה. כנראה שיהיה קשה לבנות על תחרות כי כשיש שתי קבוצות שנאבקות על תואר מנצחת מי שעושה פחות טעויות לא זו שמחדשת ומציגה משב רוח מרענן.

yaron 22 בספטמבר 2017

מכבי נראית כמו קבוצה לא מחוברת וזה דיי טבעי לקבוצה שרק החליפה מאמן וחצי סגל עם תשעה שחקני חיזוק.
בנויה לא נכון? ימים יגידו.

יניב פרנקו 22 בספטמבר 2017

מה זה ״ימים יגידו ״ – זו קבוצה שכבר עכשיו יש לה את הכשרון האישי להכריע את הפאקינג ליגת העל – לבנות קבוצה שכזו עם המון קשרים וחלוצים בלי עוגנים במרכז השדה והגנה מבוגרת זה לא נכון ואפשר לצפות בלי קשר לתקציב לבנייה יותר מאוזנת.

גיא זהר 22 בספטמבר 2017

וגם בנייה אד הוק, רבים מאלו שהגיעו מושאלים

Ollie Williams 22 בספטמבר 2017

לסושיץ' יש סעיף רכישה ולדעתי גם למושאלים אחרים למרות שמלבד לסושיץ' לא מצאתי אסמכתא, זכור לי דיווח לפחות על עוד מושאל אחד עם סעיף כזה.

גיא זהר 22 בספטמבר 2017

לדודזאדה בברור יש. כל עניין ההשאלה היה טריק שנועד להתחמק מהקנס שלו לבש

yaron 22 בספטמבר 2017

באטוקיו הגיע כשחקן חופשי וחתם לשנתיים עם אופציה לשלישית, על רודריגס, באבין וסושיץ' יש אופצית רכישה (לפי הדיווחים בארץ).

Ollie Williams 23 בספטמבר 2017

דוידזאדה אם אני זוכר נכון הושאל ל 3 שנים או שקר שכזה שאכן נועד להתחמק מהתשלום הנ"ל.
אבל האמת שהתכוונתי בכלל למושאלים הזרים, כיוון שאני לא רואה בעיה אם ירצו לרכוש מושאל ישראלי כזה או אחר.

אחד העם 23 בספטמבר 2017

הגנה מבוגרת?
רייקו 23, דסה 23, זאדה 27, פיליפ 28, טיבי 29,שפונגין 30, באבין 31, טב"ח 35

yaron 22 בספטמבר 2017

הכוונה היתה שלדעתי הקבוצה כן בנוייה נכון והעוגנים בקישור נמצאים.
לגבי הבלמים אני מסכים רק חושב שהביאו את הטוב ביותר שיכלו ושזה מספיק לליגה. דרך אגב, באבין לא כזה זקן, כולה 31 :-)

יניב פרנקו 22 בספטמבר 2017

הבנתי – אם אתה חושב שבנו נכון מבחינת עמדות אז דעתך טובה כדעתי – לדעתי לא , אבל זה לא נורא , זה יחזיק לפחות עד ינואר בלי בעיות .
מה שכן להכניס הרבה מאוד נעלמים למשוואה אחת זה לא בריא – שוב, לדעתי , הכסף פה זה לא העניין .

יואב 22 בספטמבר 2017

צריך לזכור- מכבי עדיין מחזיקה את הבלם הישראלי הטוב בליגה(אין לו ממש תחרות שם) ואחד מהשלושה הטובים בליגה בכלל.

yaron 22 בספטמבר 2017

דעתך אפילו טובה משלי, אני לא אובייקטיבי.
מודה שנדלקתי על באטוקיו וגם רודריגס מאוד הרשים אותי, יש לי הרגשה טובה עם הצמד הזה. על טיבו של סושיץ' עדיין לא עמדתי ואני צופה להשתפרות של דור פרץ. ייני כרגע משחק בכל משחק בעמדה אחרת ולפעמים בשתי עמדות במשחק כך שלאף אחד עדיין לא ברור מה תפקידו.
באבין לדעתי יתגלה כבלם סולידי וטב"ח כל עוד הוא בריא עושה צחוק מהגיל שלו. דויזאדה זה שיפור לעומת עמב"ה ודאסה פצוע.
לא רואה כאן שום בעיה מבחינת הסגל אבל שוב, אני אופטימיסט (חסר תקנה).
אם אני טועה יש כאן מספיק חברים שידאגו להזכיר לי :-)

אמיתי 22 בספטמבר 2017

אני פה. ממתין לשעת כושר

yaron 23 בספטמבר 2017

איפה איציק, נסע לאומן?

אמיתי 23 בספטמבר 2017

משטתח כבד זה..ימים נוראיים

Ollie Williams 23 בספטמבר 2017

מעתיק מציוץ שנתקלתי בו:

אני: אז איפה אתה בחג?
חבר דתי: טס לאומן
אני: וואלה לא היית שם שנה שעברה?
חבר דתי: אחי לא זיינתי כבר שנה

Ollie Williams 22 בספטמבר 2017

הניתוח די מפוכח ואני מסכים עם רובו
אני שונא את הדיכוטומיה הישראלית, שאומרת שאם ג'ורדי טעה פה או שם (והוא טעה גם פה וגם שם – אבל לא רק טעה) אז בהכרח הוא פח זבל וצריך להעיף אותו לאלף עזאזל ושייקח את כל המאמנים וחצי סגל איתו. או במשפט קצר – נשבר לי מ"פיד אופוזיציה". באותה מידה שאין לי כח להערצה עיוורת.

מה שאני לא מסכים, הוא שנשמע מהניתוח שלך שמיטש עבר למוד עבודה של ארסן ונגר – הקרבת התארים האמיתיים על מזבח האיזון הכלכלי וההסתפקות בהישגים משניים שמספיקים לאירופה כמו מקום 4 באנגליה, למשל.
לא נראה לי שבהבבנייץ איןו על רמה, יותר עניין של ניהול סיכונים כלכליים. הטעויות שנעשו בבניית הסגל הן פשוט טעויות מקצועיות ולא חושב שהן נובעות ממגבלות כלכליות. הרי לעולם לא נדע באמת למה שמות שנזרקו בתקשורת כמו כריסטיאנסן או לדלי לא הגיעו, אם זה היה עניין של כסף או שזה לא היה בכלל ריאלי בשום שלב….
אממה – אין לי ספק שאם וכאשר ראיקו ו-וידאר יימכרו ברווח נראה במכבי עוד שחקנים מהסוג וסדר הגודל הזה.

Kirma der faux 22 בספטמבר 2017

פרנקו, העיצוב החדש מחק לך את כל ה״איכס״ מהטקסט?

אלמוג 22 בספטמבר 2017

יניב, טור נחמד מאוד. חוץ מנקודה אחת שצרמה לי מאוד,
יש סיבה שאתה דוחף את עלי מוחמד למכבי?
חשבתי שאוהדי הפועל הם סוג של יריבים.
למה אתה לא דוחף אותו לבאר שבע למשל? (שזקוקה לשחקן
כזה יותר ממכבי עמוסת הקשרים)

גיא זהר 22 בספטמבר 2017

באר שבע זקוקה לעלי מוחמד? ממש לא. בטח שהוא תופס עמדה של זר

יניב פרנקו 22 בספטמבר 2017

אם זה תלוי בי אז שיילך למכבי חיפה עם דראפיץ

dk 23 בספטמבר 2017

יש הסבר מאחורי זה או שזה סתם ערבוב שמות?

שלו 22 בספטמבר 2017

מיטש לדעתי מחפש בדיוק את האיזון בין הישגיות להישגיות יתר.
הוא לא רוצה להרוג את הליגה (מטעמים אגוצנטרים כמובן), ובטח לא להגיע לנקודה שהאוהדים יחשבו שהאליפות זה מובן מאליו.
מצד שני הוא צריך להציג קבוצה הישגית שמשחק דרך קבע באירופה כדי משוך שחקנים צעירים ולעשות עליהם קופה.
בשנתיים האחרונות מבחינתו זה דווקא הצלחה.
פעמיים רץ עד הסוף ולא היה צריך לשלם מענקי זכיה…
ועדיין הבעיה הרצינית היא החוסר בבלומפילד.
העדר איצטדיון ביתי פוגע בביטחון ובצבירת הנקודות.
מבחינת תחרותיות כאשר תהינה 4-5 קבוצות גדולות מעורבות במאבק לאליפות כל נושא ההכנסות יקפוץ מדרגה (לכל הקבוצות) כמו בליגה האנגלית.
ישקיעו יותר כסף במוצר, בשיווקו ובאיכותו.
אם ב"ש, בית"ר, חיפה והפועל יחד עם מכבי יהיו בפליאוף עליון במרווח נקודות קטן, ובנוסף בליגה תהינה קבוצות כמו נתניה שיש לה קהל וסכנין וכו' הליגה תהיה ריווחית יותר עם יותר ספונסרים ויותר עניין בטלוויזיה.

השמן. 22 בספטמבר 2017

נקודה נוספת שרציתי לחדד. אני ממש לא "פסימיסט" בגלל שאני לא זוכר איך היה אצלינו פעם, ולא מעריך את מה שקיים. אני "פסימיסט" כי בחרדתי ממה שהיה פעם, אני מזהה את הנקודות המשיקות בין אז להיום

tazza 23 בספטמבר 2017

יניב פוסט נהדר ובדיוק מה שהיה צריך להיכתב בתקופה הזו.
לדעתי הצנועה, הסיבה לתסכול של האוהדים נובעת מכך שלא שומעים באמת את קולו של מיטש.
עם איך שהתקשורת מסלפת ומוציאה מהקשרם את הדברים (רק תראו איך מכל הראיון עם אייזנקוט ציטטו בשערי ווינט "לא מצפה לכלום מאספסוף")- אני לחלוטין מבין את ההחלטה לא להתראיין תכופות, אבל נוצר מצב של יותר תיאוריות לגבי מכבי מאשר למשחקי הכס.
מישהו צריך לעמוד בפני האוהדים, להגיד להם בדיוק מהי עמדתו של מיטש, מהם מטרות המועדון, מה הציפיות המועדון ומהם הבעיות איתו הם מתמודדים ב6 שנים האחרונות.
התקשורת תחגוג- אבל אם המהלך יבוצע נכון תקשורתית האוהדים יהיו מסוגלים להירגע קצת.
התחושה שלי למשל כרגע, שיורדי הוא כמו יוקאנוביץ' שאיבד עניין עקב מדיניות נוקשה של המועדון.

yaron 23 בספטמבר 2017

מסכים שה"התעלמות" של גולדהר מתסכלת.
המצב מזכיר ילד להורים עשירים, שניתן לומר "שיש לו הכל", בית יפה, בגדים, צעצועים, אוכל וחוגים. יש לו מטפלת (ג'ורדי) ומורים (מאמנים) מצויינים, הכל חוץ מיחס ותשומת לב של ההורים…
אני מכיר כמה ילדים כאלה והם מתוסכלים וחיים בחסך רציני…
הייתי שמח לשמוע קצת יותר מגולדהר ולמכבי יש פלטפורמה מצויינת לכך בדמות אתר משובח. אני חושב שלרוב האוהדים ברור מהן מטרות המועדון אבל מה שחסר להם זה קצת יחס משפחתי מגולדהר. ראיון שנתי וברכת שנה טובה באתר היו עושים את זה.

יניב פרנקו 23 בספטמבר 2017

גם אם גמלה ההחלטה בראשו של גולדהאר למכור הכל – ראיון חג לאתר של מכבי יהיה מלא בקלישאות, ערוך היטב וחסר כל ערך – אם אתה זקוק לזה אני מוכן לכתוב בשמו ראיון שכזה,

yaron 23 בספטמבר 2017

רוב חיי הייתי ציני קיצוני ועם השנים הפכתי לציני מתון, אני לא "זקוק" לזה והאמת היא שמבחינתי גולדהר לא חייב לי דין וחשבון מה גם שמבחינתי העניינים מתוקתקים למופת רוב הזמן.
ראיון קצר בתוספת ברכת שנה טובה, תודה לאוהדים, לצוות ולשחקנים יכולה להיות נחמדה.
בב"ש עשו את זה וזה נחמד. גם להגיע קצת (ממש קצת) יותר למשחקים ישמח את האוהדים (לדעתי).

גיא זהר 23 בספטמבר 2017

ירון, אם כבר מה שריגש אותי שבב"ש בירכו את הקהל המוסלמי בברכת חג קורבן שמח. השאר באמת חרטא, גם כשגולדהאר/אלונה ואפילו בכר מתראיינים זה בד"כ אוסף של קלישאות (אצל יענקלך זה אחרת – הוא פחות דיפלומט). בדכ שואלים אותם שאלות קלישאיות והם באים להעביר את המסרים ה"יאיר לפידים" שלהם. אם כבר היה חסר אחראי מבוגר סביב אירועי סחנין. שם היה ואקום.

yaron 23 בספטמבר 2017

נ.ב.
אם אתה כבר מציע, אז כן, אשמח אם תכתוב ראיון שכזה :-)

Comments closed