כשהכסף קצת "בוער" בכיס

הנוסחה הסודית של שירצקי/ ג'קי/ טביב/ לוזון

עוד מעט ובבאר שבע יבינו שהעונה הזו קצת אבודה, רק קצת, כי היא רק התחילה ויש גם גביע ולשחק באירופה ולהבטיח כרטיס ולך תדע מה יהיה בינואר.

אבל אז ברק בכר יבוא בכל מקרה לאלונה ויבקש חיזוק, כי וואקמה כנראה (יילך בכסף גדול), ויטור אולי יחזור, יש מספיק נסיבות מקלות (פציעות) ויש מספיק כישרון כבר היום בסגל, העונה לא אבודה, מה פרנקו מקשקש, אנחנו תיכף חוזרים.

וכשהוא יבקש חיזוק, אלונה תצטרך להחליט איפה היא הרוויחה (כסף, תארים) ואיפה פחות – כי נגיד שבוזגלו וברדה וראדי ו-ויטור והובאן ובן שהר ועוד הגיעו בחינם וגם מי שבא בכסף סביר (וואקמה, צדק) היו החלטות טובות.

מצד שני חבורת מ.ס אשדוד + דור אלו ואורן ביטון – כולם נקנו בסכומים מטורפים, כולם נקנו מהשועלים (ג'קי, לוזונים, שירצקי) ואת האמת למעט אוחנה, לא נראה שזו כזו בוננזה.

*

אלונה תצטרך להחליט, כי יש כסף בכיס, וואקמה בכלל יביא קופה, מה יותר קל מלהביא את קלטינס ודיע סבע ויואב ג'רפי וגדי קינדה.

אבל מצד שני, הניסיון אומר, שאיפה שאין כסף קל, יש ממזרתיות ויש חשיבה מחוץ לקופסא ויש מספיק מה לעשות גם בלי "תעודות הביטוח".

מצד רביעי יש את וידאר וראיקוביץ, אומרים שהם יימכרו בהמון כסף, הפיתוי גדול, להביא שחקנים ברמה הזו ולנסות להכפיל את ההשקעה ועוד לקבל על הדרך תפוקה איכותית.

*

אבל אולי מה שקורה לבאר שבע כרגע זה קצת "נס משמים" – כי זה קצת "עבד מהר מדי" – כתבתי את זה בפוסט על מכבי, הריצה לליגת האלופות היא הזויה, בטח לקבוצה כמו באר שבע, אם השנה הזו קצת אבודה, אז אפשר לתקן בכסף סביר בינואר ועוד קצת בחלון הבא, מכסימום תהיו שנתיים בלי תואר ותבנו דירוג באירופה. נורא ואיום.

*

באר שבע נבנתה מהעברות חופשיות , מכבי של אוסקר שהייתה בסיס לשושלת נבנתה מהעברות חופשיות וזהבי בגרושים, הפועל של גוטמן, מכבי חיפה של אלישע וגם ק"ש של רב"ש, זה תמיד מתחיל בקטן, אז "השכל הישראלי" (סליחה על הקלישאה) עובד הכי טוב , כשאתה חייב לעבוד עם הסגל שיש לך ועם מה שהשוק זורק לך, רק אז, אתה מתחדד.

*

אבל אני סתם מקשקש בבלוג, גדי קינדה זה מה שחסר לך כותב לה עכשיו בטח דודו, מחיר מצוין, 1.2 מליון יורו ל40% כרטיס וכל הטוב הזה שלך.

הצרה ששמה מחאה לא אלימה
הנהגת הקהל הביתי

33 Comments

עדי אבני 24 בספטמבר 2017

מצויין

בורדו פאפי 24 בספטמבר 2017

פרנקו היקר, כאדום לאדום אני חייב להגיד לך משהו: יצא לי לראות את המשחקים של הפועל בליגה הלאומית ובמקביל להתעניין בליגת העל (שנאת מכבי וכו'). חייב לומר, יש משהו מ-א-ו-ד משחרר בלהיות בליגת המשנה. נכון, זה לא המקום של הפועל והלוואי ונעלה, אבל החוויה, ממש אבל ממש לא קשה כל כך. כמעט מזככת. והסיבה שאני כותב לך את זה, היא כי יש לי תחושה שהפןוסטים שלך רק השתפרו (והם היו טובים מאוד עוד לפני זה) בזכות ההעדרות של הפועל מליגת העל. ומעבר לשיפור אצלך, יש פחות תגובות "קבועות" ומעצבנות לגבי הקהל של מי יותר גרוע או ההנהלה של מי יותר מושחתת. למעט הטרול הקבוע, נהיה ממש נחמד ועוד יותר כיף לי לקרוא אותך.

יניב פרנקו 24 בספטמבר 2017

ללא ספק יש משהו מזכך בעונה הזו.
לא יודע איך אגיב לעוד אחת כזאת

ותודה :)

גיא זהר 24 בספטמבר 2017

יניב, מי כמוך יודע (כאוהד הפועל) שכשהאדונים טביב לוזון (ובן זקן) מוערבים צריך לקחת את הסכומים בערבון מוגבל (למיטב ידיעתי השחקנים הנ"ל נקנו בחמישים אחוז פחות ממה שדווח). כרגע הסגל עמוק מדי, ועדיין נגד לודוגורץ גדיר היה החלוץ היחידי הזמין. בשורה התחתונה חלק נכבד מהסגל כבר נכנס לשנה רביעית ו/גם מבוגר (ברדה, אוגו, ב. ביטון, מליקסון, ראדי, גורש) ושידוד מערכות מתחייב. אף אחד לא משתולל, בטח לא בינואר, במיוחד שאירופה רחוקה מלהיות מובטחת עע רמון.

יניב פרנקו 24 בספטמבר 2017

מה שקרה עם גדיר לא מייצג – פציעה (שהר) והחתמה מאוחרת – ועל זה הוספתם את גיא מלמד (רכישה חכמה בכסף קטן) – הסגל שלכם מאוד מנופח והכסף גם אם לא מדויק שנשפך על חבורת ג'קי ולוזון ייחסר בהמשך (זה חוק טבע כזה).
מהצד זה נראה שהיד קלה על הדק הרכישות

yaron 24 בספטמבר 2017

הבעיה היא שפתאום (אחרי שקנית חצי כרטיס במליון) לא כ"כ משתלם למכור בשלושה…

גיא זהר 24 בספטמבר 2017

הרי חאתם אל חאמיד לא יימכר בגילו לשום מקום. ברור לך שאין משמעות אם זה חצי כרטיס או שקר כלשהו אחר. תחשוב שאחת האפשרויות שבעלים יכול לשלשל כסף לכיסו היא באמצעות עמלה מעיסקת מכירה ותבין למי יש אינטרס לנפח את הסכום שלה. שלא לדבר על הסוכן.

yaron 24 בספטמבר 2017

גיא, אתה רומז שאלונה וז'קי עושים כאן כל מיני קומבינות?

גיא זהר 24 בספטמבר 2017

הם שותפים עסקיים (אלי ברקת ובן זקן), תסיק מזה מה שתסיק.

yaron 24 בספטמבר 2017

הבנתי……. :-)

yaron 24 בספטמבר 2017

אני היחיד שלא ידע את זה??

יניב פרנקו 24 בספטמבר 2017

למכור משתלם – השאלה אם יש קונים לשחקן ישראלי ב3 מליון יורו – כמה כאלה היו ?

yaron 24 בספטמבר 2017

מה קורה אם מציעים על אחד מהם שני מיליון בבלגיה? אומרים לא שהוא לא הולך כי שילמנו יותר מדי על חצי כרטיס?

גיא זהר 24 בספטמבר 2017

ירון, השחקן היחידי שאולי יציעו עליו הרבה כסף הוא אוחנה. משפחת ברקת למעשה קנתה את חצי הכרטיס…. מאוחנה עצמו. מאמין שיגיעו לעמק השווה. ולגבי בן זקן עע. יסתדרו.

גיא זהר 24 בספטמבר 2017

יניב, ברור שיש רכישות תמוהות (זריהן, גדיר עצמו), או כושלות (בראון, קואנקה בשלב הזה), אבל אני ממש לא חושב שהיד קלה על ההדק. אני, שממש לא מעריץ עיוור, יכול להסביר כמעט כל רכישה לגופה וגם כאסטרטגיה לטווח ארוך. ברור לי שיש גם קומבינות כאלו ואחרות, אבל אני לא חושב שהסגל שלנו מנופח יחסית למכבי או חיפה. נהפוכו.

שלו 24 בספטמבר 2017

מצויין

יואב 24 בספטמבר 2017

יניב,
מכבי של אוסקר הורכבה מירושה יפה של קודמיו- זיו, אלברמן, יצחקי, עטר, שרן, דאבור, רפי דהן, מיכה, ברק לוי, קולאוטי…
מקניות זולות וחכמות- קרלוס, אניימה, טיבי, ראדי גרסיה השני,
והתוסף הידוע של ינואר.
זאת אומרת שהיה כאן שילוב עם כסף גדול שבוזבז בעבר, פלוס התאמות נהדרות של יורדי למצב הקיים.

גיל שלי 24 בספטמבר 2017

בלי יצחקי

יואב 24 בספטמבר 2017

כן, אבל הוא היה נדוניה. ונדוניה מאד יקרה.

יואב 24 בספטמבר 2017

ובסופו של דבר- תרם את תרומתו לשושלת. חצי עונה מופתית עם סוזה.

יניב פרנקו 24 בספטמבר 2017

מסכים – אחרי הכל קרויף הגיע לאחר 3 שנים של בעלות מיליארדרים – אבל גם גוטמן כשבא להפועל מצא שם את אניימה ובאדיר וטועמה וזהבי – אני מאמין שבכל שלד של קבוצה ״גדולה״ יש עם מה להתחיל .

יואב 24 בספטמבר 2017

מסכים.

ירושלמי 24 בספטמבר 2017

לטעמי ההגיון מאוד פשוט.
רוב ההחתמות של שחקני "פרוספקט" או שחקנים משלימים צריכים להיעשות בסכומים הגיוניים, שמות כמו בורת מ.ס אשדוד + דור אלו ואורן ביטון, או קלטינס, סבע וג'רפי.
בדיוק כמו שהביאו את אייבינדר כדי לסתום חור אחרי הובאן.

אבל מידי פעם נופלת הזדמנות להביא שחקנים שהם שוברי שוויון, כמו אוגו, נוואקמה, זהבי, קיארטנסון, או פוטנציאל לשובי שוויון כמו אוחנה, אצילי. פה צריך להכניס את היד לכיס ולשים כמה שצריך לשים.
גם במידה ומדובר בהמור מסויים שעלול להכשל, כמו קוואנקה (נכון לעכשיו).

קבוצה\בעלים\ספורט דיירקטור\כל גורם אחר, צריך לקבל את ההחלטות האלה בראייה ארוכת טווח.
לשפוך 2 מיליון רק כי יש את הכסף בקופה זו התנהלות מאוד לא אחראית, עדיף לחכות להזדמנות כשיש שחקן שווה על המדף מאשר להוציא כסף רק כי יש.

אז אם בכר מרגיש שהוא צריך פה ושם שחקן משלים שיסתום איזה חור בינואר, למה לא (כגון בלם נוסף או קשר אחורי לחיזוק העומק בעקבות העומס).
אבל סכומים גדולים צריכים לבוא בחשבון רק אם יש מישהו שבאמת שווה את זה.

ניב 24 בספטמבר 2017

נפלא יניב

funfun 24 בספטמבר 2017

כתבת הייטב. לא יודע עד כמה מקומבנות העברות האשדודיות לב"ש – בכל זאת דודו דהאן – אבל תגיד מה שתגיד הבלם ואוחנה זה לא ממש מופרך
מה שכן, כשקופצים מדרגה ויש כסף ושוקלים להביא שחקן שישדרג (עם עלות תואמת) אז כאן כבר זה סיפור אחר ואני מאוד מתחבר לטקסט שלך
בטח שעל האסים שיש לך בסגל יש כבר סימון מטרות של סוכנים כאלו ואחרים שרוצים לעשות עמלה…

תומר הוותיק 24 בספטמבר 2017

פרנקו, בקטע הכי טוב (לא ציני), הכתיבה שלך שהייתה טובה לפני זה, ממש השתפרה.
הגישה של לנתח את הליגה מעמדה יותר אובייקטיבית (כמה שאפשר), ממש מעניינת.

יואב 24 בספטמבר 2017

לגמרי. מצטרף.

אלון 25 בספטמבר 2017

מה הדרמה הגדולה? 7 מ15 לא משהו שלא קרה לבש עונות קודמות. כרגע אף קבוצה לא ברמה שלה ואני מאמין שהפקק ישתחרר שם בהתקפה.

גיא זהר 25 בספטמבר 2017

8. הלו, אל תוריד לנו נקודה. 7 היה לפני שנתיים. אבל זה ממש מרגיש שונה. אז הייתה קבוצה בבנייה והיום נראית מאוד כבויה.

יוני 26 בספטמבר 2017

אם היא כבויה מטעמים מנטליים שנובעים משאננות של פתיחת עונה, היא עוד יכולה להידלק. השאלה אם זה יספיק מול מכבי שכרגע נמצאת בשלב אחר לגמרי. שלב של בנייה חלקית, התעוררות, דם חדש. לטעמי שם נעוץ היתרון של מכבי. החיסרון שלה שזה גם היתרון של בש, הוא האצטדיון.

אלי 25 בספטמבר 2017

ברור שיש רכישות תמוהות וזה קורה לכולם (למעט טביב). זה בעיקר בגלל התחרות המטורפת והעובדה שמי שמחליט מקצועית – אף פעם זה לא כסף שלו. זה נפסק כשהבעלים מתפכח.
על כל פנים אני לא מבין את אלו שחושבים שיש לבאר שבע סיכוי לקחת תואר השנה. הם ומכבי נמצאים על שני גרפים בכיוונים הפוכים. מכבי בקו עליה וב"ש בירידה.ב"ש רוויים לגמרי (טבעי) וכשהם יתעוררו אם בכלל, הם יגלו שאף אחד לא חיכה להם וכבר מאוחר. הלוואי ואתבדה.

משה 26 בספטמבר 2017

הלוואי שתצדק

Srtest - ארטסט 26 בספטמבר 2017

תחרות מטורפת? בכדורגל שלנו? ממש פרמייר-ליג או לה-ליגה.

Comments closed