שקר התקציב של מכבי חיפה

הרבה מאוד, אבל עדיין רחוק מהתחרות האמיתית

 

אוהדי כדורגל רואים "תקציב" – הם לא יודעים מה ה"תקציב" כי אין פה שקיפות (אבל זה משתנה) אז הם מניחים הנחות -לחיפה יש "תקציב" של 80-90 – למכבי יש 100-110 ולב"ש יש תמיד 60, לא משנה מה עושה ב"ש, הוא לא עובר את ה-60, אומרים בטוויטר שעל כל החתמה ה"תקציב" בב"ש יורד.

אבל ממה מורכב "התקציב" – נגיד כמה הולך למנהלות ותפעול וכמה מגיע לכר הדשא? זה כבר פחות ברור.

לא משנה, עכשיו לחיפה יש תקציב כמו מכבי. זה אולי נכון חשבונאית, אבל מי מאתנו בא לכדורגל בשביל לראות רואי חשבון, שימו 11 רואי חשבון נגד 11 רואי חשבון ומי ירצה בכלל לראות את זה.

לחיפה יש תקציב הוצאות בגובה איקס לשכר שחקנים, אחרי שמנכים מזה כל מיני "לקרדות" (זה ככה כתבו על זה באינטרנטים) נשאר תקציב יפה לשכר שחקנים – מצד שני למכבי יש תקציב מעט יותר גבוה, אבל בגלל שלמכבי היו שנים טובות, הוא בעצם שווה הרבה יותר.

הרכישות של וידאר וראיקוביץ לדוגמא זה של "התקציב" של שנה שעברה, בכלל "השלד" של מכבי שבא לעונה הזו הוא הרבה יותר איכותי ויקר מ"השלד" של מכבי חיפה, זה שזרקו חלק מ"השלד" לפח זה דבר אחד. אבל באמת של החיים "התקציב" של מכבי חיפה יכול לקנות היום זה את השאריות של מה שיישאר מ"התקציב" של מכבי. זה הפער באמת של החיים.

*

אם היה צריך לעשות הערכת שווי אובייקטיבית ל-2 המועדונים – מחלקת נוער – די שווה, מצבת מושאלים די שווה, אצטדיון בבעלות עירונית (עוד שנה וחצי די שווה) , בסיס קהל די שווה, השקעת בעלים (נגיד שווה אבל גולדהאר הרי יותר "עשיר").

אבל למכבי נתניה/ ת"א יש דירוג אירופאי ששווה הון ויש לה נכסים ששווים הון ולמכבי חיפה לא.

אז אם היה צריך לתת הערכת שווי בנקודת זמן הנוכחית – ת"א שווה פי 2 או 3 ממכבי חיפה.

*

זה הפער כרגע (הפועל שווה לדוגמא היום עשירית מזה נודניקים) – פער עצום, שכדאי לסגור אותו צריך להוציא הון על איכות שחקנים עתידית וצריך לעשות 4-5 שנים טובות באירופה, אי אפשר לסגור אותו כרגע.

לא בחלון אחד וגם לא ב2-3 חלונות.

*

אבל אף אחד לא אומר אמת סביב מכבי חיפה, לא ההנהלה שמוכרת חולצות "רק בחיפה יש מכבי" , לא ברשתות החברתיות ולא בתקשורת הארצית והמקומית, מכבי חיפה זו אימפריה חביבי., תיכף חוזרים

אם לא ייזהרו שם בחיפה, יקרה להם יום אחד מה שקרה בכדורסל לכולם, זה בורח מהר מאוד.

הדרך לרפא את מכבי חיפה מתחילה בלהסתכל למראה ולהיות כנים.

כנות זה להגיד – באנו מבוהלים , שיחקנו כדורגל נורא ואיום, אבל תיקו אפס מול מכבי בנתניה זו תוצאה טובה עבורנו.

כנות זה להגיד – תנו לנו זמן לעבוד, רמי גרשון יחזור, מאור בוזגלו יחתום, המאמן הזה עוד יתפוש שכל (או שיוחלף) ובסוף כל מה שאנחנו צריכים להוציא מהעונה הזו זה כרטיס לאירופה ולבנות אותנו מחדש, השקענו את הכי הרבה שאנחנו יודעים בחלון אחד וזה מה שהכסף שלנו והשוק יודעים לתת כרגע.

*

יום אחד מכבי חיפה תחזור לעצמה, אני מניח שהנקודה שבה ההיסטוריונים יציינו את רגע המפנה תהיה בנקודה שבה מישהו החליט להגיד את האמת על המצב.

בינתיים 18:00 רדיו חיפה, שידור מיוחד ודיון בהשתתפות כל העולם על המצב.

 

 

 

יומן אליפות צהובה (14)
נו האדל

69 Comments

חיים הצהוב 25 בספטמבר 2017

פרנקו מאז שהפועל ירדו ליגה העלת את רמת הכתיבה שלך, שיימשיך ככה זה עושה לך טוב

דניאל 25 בספטמבר 2017

הקטע האחרון של הכנות מעולה, לגבי השאר ,נראה לי שאתה עשית סלט בין המונח תקציב לשווי קבוצה מבחינת שווי בודאי שמכבי שווה יותר מבחינת תקציב משום מה אוהדים אוהבים להשתמש בזה כטיעון נגד או בעד הקבוצה שלך לכן זה מאוד מעניין מה התקציב של הקבוצה בכל שנה עניינית ושמדברים על תקציב את אף אחד לא מעניןין הוצאות ניהוליות ונוער וכו'… מה שמעניין זה שכר שחקנים עלויות רכישה של שחקנים אל מול הכנסות ממכירה. שוב לא ברור לי למה לאוהדים חשוב לציין את ההתנהלות הכלכלית של המועדון (כאילו את מישהו בפ.ס.ז זה מעניין)

יניב פרנקו 25 בספטמבר 2017

הסלט הוא לא אצלי – הוא בתקשורת הספורט – על הנייר וידאר והחלוץ היווני של מכבי חיפה עולים בשכר אותו דבר – מצד שני יש סיבה שהשווי של וידאר הוא איקס ושל זה ממכבי חיפה כמעט ולא קיים.
כשאומרים אנחנו מעמידים תקציב ומכניסים אליו את כל "הסלט" כולל שכר מנודים ומשכורות לשחקנים שכבר לא שווים את השכר ואלף אחד דברים זה נותן תחושה שיווקית שמובילה לציפיות ולמכירת הרבה מאוד מנויים – בפועל – זה הפער.

דניאל 25 בספטמבר 2017

תודה על ההסבר מצטרף לברכות : )

yaron 25 בספטמבר 2017

אבל יניב, זה לא תקציב, זה ניהול.
זה שחיפה משלמת למנודים לא אומר שזה ירד מהתקציב רק שהניהול חרא…
אתה צודק לגמרי בנקודה אבל טועה בהגדרות, סעיף משכורות לשחקנים זה סעיף משכורות לשחקנים.

שלו 25 בספטמבר 2017

חייב להצטרף, מאז שהפועל במחוזות זרים, כתיבה נהדרת.

D! כאן ועכשיו 25 בספטמבר 2017

מחוזות טבעיים

אמיתי 25 בספטמבר 2017

היה הוגן אם היית פונה למתן גילור לתגובה לפני הפרסום..
אכן נקודה חשובה אבל זה לא שחיפה לא השקיע בשנים קודמות. פשוט השקיעה בצורה רעה. שמשווים תקציב צריך לשים את הקו איפשהו. ככה זה גם אצל חברות רגילות, לאפל יש פטנטים ומוניטין ולקוחות. השווי שלה הוא לא התקציב שלה

יניב פרנקו 25 בספטמבר 2017

מתן מקבל ממני כל פוסט לפני כולם :)

ארז 25 בספטמבר 2017

הנקודה של פרנקו שונה והיא נכונה.
הצגת תקציב כללי כקנה מידה להשקעה/ציפיות היא מטעה, ובמכוון, בזמן שיש שם הרבה עזים או "גיבנות" לקבוצה אחת ולא לאחרת.

אמיתי 25 בספטמבר 2017

נקודה נכונה אבל בסופו של דבר תקציב הוא פרמטר אחד להערכת קבוצה. לחיפה אצטדיון גדול יותר ויותר מנויים. או הם לא משחקים משחקי בית בנתניה וגם לא משחקים באירופה. שלוש צדדים למטבע

אמיתי 25 בספטמבר 2017

אבל עזוב ארז. הכי יפה שאנחנו אוהדי הפועל מצפים לכנות ממישו שקשור לכדורגל הישראלי. זה אירוניה צינית

יניב פרנקו 25 בספטמבר 2017

אוהד הפועל כבר כשמגיע למצוות הוא בקי בהילכות הבקרה התקציבית, דיני פירוק, הלנת שכר ועוד – הוא חסין לדברים שאוהד כדורגל רגיל נופל בהם.

אמיתי 25 בספטמבר 2017

אז הנה נפלת יא חביבי.. כנות.. בלועזית אומרים שזה ״עשיר״

ארז 25 בספטמבר 2017

אמיתי, זה לא עניין של ציפיה לכנות. אני כבר לא מצפה לכלום… בטח לא מהמועדון (?) שלנו.
יש כאן הטעיה מכוונת של האוהדים שמטרתה להאיץ מכירת מנויים. ואח"כ זה מתפוצץ בפנים לכולם, כולל למי שניפח את הבלון.
כמעט כולם עושים את זה כל הזמן. חוץ ממי שבאמת שמים הכי הרבה כסף, ושם מנסים להקטין את זה כל הזמן, כדי שלא יצטרכו להסביר מדוע אין תוצאות משכנעות יותר ו/או להראות שמה שהביא את ההצלחה זה לא (רק) הכסף :)
אין חדש תחת השמש. זה היה כך גם בתקופת גאידמק וזאבי בבית"ר, למשל.

אמיתי 25 בספטמבר 2017

אתה צודק כמעט כמוני (;
ולכן כנות איננה פיתרון. כולם משקרים. הבעיה היא במי שמאמין פעם אחרי פעם. כנאמר
Fool me once shame on you fool me twice shame on me

יניב פרנקו 25 בספטמבר 2017

אני אגיד לך משהו ברצינות – אני פריק גדול של מקומונים – מי שצורך תקשורת מקומית חיפאית יכול ליפול למלכודת "המועדון הענק" – בהפועל ת"א גם בתקופות הכי טובות יש מנטליות של אנדרדוג וחוסר אמונה כללית בבעלי הבית (שהורווחה בצדק).
זה בעיני לא רק בצד המאמין – יש צד שעובד בהעברת מסרים והמסרים שמגיעים ממכבי חיפה כל קיץ זה של מועדון "גדול" – סופרים שם הכל ומשווים הכל – ואז מגיעים לליגה והכל מתחרבש.

אמיתי 25 בספטמבר 2017

אתה צודק יניב. יש מי שמרוויח מלתחזק את זה ובחיפה המקומונים עדיין באייטיז כמו עוד דברים אבל כןל המנויים האלה שלהם הם רק קוראים מקומונים או שגם מדי פעם יוצא להם לראות את האימפריה משחקת?..
אני בהחלט מסכים שיש פער תפיסתי בין איך שחיפה מתנהלת לבין איך שהיא חושבת או שאוהדיה חושבים שהיא מתנהלת. רק בסוף אני חושב שהאוהדים צריכים להיות כנים עם עצמם. משחר ודומיו אין לי ציפיות כאלו

רזיניו 25 בספטמבר 2017

מצטרף למחמאות. אבן הפוסטים האחרונים שלך ברמה גבוהה.
בליגה ב' משחקת קבוצת רואי חשבון תל אביב ולאחרונה אף חתמה על הסכם שיתוף פעולה על הפועל תל אביב. כנראה שיש אנשים שמעוניינים לראות רואי חשבון משחקים כדורגל :-)

יניב פרנקו 25 בספטמבר 2017

חצי מהם סתם אקדמאים :)

רזיניו 25 בספטמבר 2017

זאת המחמאה הכי גדולה שנתנו איזה פעם לרואי חשבון

בלייק 25 בספטמבר 2017

5 שנים ש"התקציב" של מכבי רק עולה משנה לשנה, והוא הרי התחיל ב- 150 מיליון….
ואז, אחרי עוד משחק נפל של מכבי חיפה, אחרי שהוציאו גם העונה פי כמה וכמה ממכבי תל אביב על רכש (כן, למכבי היה את קיארטנסון וראיקוביץ' עוד קודם, אבל להשאיל שחקנים בחינם עם אופציה זאת אסטרטגיה של קבוצות קטנות, או בעלים קטנים, לא? לא צריך תקציב גבוה בשביל זה.), אנחנו מקבלים הסבר למה תקציב זה לא תקציב….
כל חוליית ההגנה של מכבי מאתמול (שפונגין, טב"ח, באבין ודוידזאדה) עלתה שקל תשעים (טוב, ההשאלה של דוידזאדה עלתה איזה 300 אלף יורו ויש גם שכר). הקשר האחורי היה יני כשלפניו שיחקו מושאל חינם והעברה חופשית. ונגדם קבוצה עם "תקציב" כמו של מכבי חיפה לא מסוגלת לכלום חוץ מדריבלים מיואשים עם הראש בקיר?

אורי 25 בספטמבר 2017

בכל זאת, לקבוצה אחת יש מאמן (יש שיאמרו שניים וידושו בזה כמעט 90 דקות במקום לשדר את המשחק) ולשנייה יש את גיא lose-on

בלייק 25 בספטמבר 2017

האמת שכדאי שמישהו יעשה שם סדר באזור הספסל של מכבי (ואני מתכוון לאנגלידיס או גולדהאר אם מקרויף לא יכולים לבד).
ואחרי שאמרתי את זה, ההתמקדות בשטויות האלה על ידי התקשורת, וכל הגיחוך והלגלוג רק מגחיכים את הגופים המסקרים. היה כתוב על זה היום יותר מאשר על המשחק. אז נכון, 0:0, אבל אחד המשחקים הטובים ביותר ששוחקו על ידי קבוצה העונה בליגה (בנתיים, וכמובן מתוך לא מעט משחקים שיצא לי לראות).
ולגבי לוזון, אז היו עליו הרבה קלוזאפים והוא אכן, בדיוק כמו שאומרים עליו, חי את המשחק. הבעיה היא שבדרך כלל, במיוחד בכדורגל, מאמן צריך לחיות את האימון. חוץ מלהטריף את עצמו ואת השחקנים (שחלקם נראה מאוד מטורף, אין ספק), על מה עובדים שם? נראים כל כך חלשים, בלי כיון, בלי מנהיג.

בלייק 25 בספטמבר 2017

אגב, בלי קשר לתקציב, לכנות יש כאן מקום חשוב. לא משנה כל כך מה לוזון או שחר אומרים לעיתונאים. השאלה היא איך הם מרגישים. בפעמים הקודמות שחיפה גנבה נצחונות או תיקו נגד מכבי (זכור לי משהו עם גביע וגמר) אני קיבלתי תחושה שבטוחים שם בכרמל שהנה הכל השתנה, וסיפרו לנו למה שחור זה לבן. במיוחד אני אוהב כשקבוצות שעושות בונקר גונבות תיקו או אפילו ניצחון ואז מספרים לנו שהטקטיקה הצליחה והמאמן עשה בית ספר. אבל כשמכבי חיפה עושה את זה עם כל הפאר של המועדון הזה (הכי אירופאי שיש לנו וזה) זה כמעט אבסורד.
לצערי, המשחק אתמול לא הוכרע. עדיף לצד הצהוב כמובן, אבל אם כבר אז 1:0 קטן לחיפה. כל הטון היה משתנה ושום אסימון לא היה נופל. אני לא בטוח שהוא נפל כרגע, אבל בסוף מישהו שם יתעורר, לא?

זינק 25 בספטמבר 2017

אני לא מחבב במיוחד כדורגל ישראלי ולא מתיימר להבין בו הרבה (יודע לזהות את השחקנים היותר ותיקים מהקבוצות הגדולות וזהו).
אתמול צפיתי בחלק מהמחצית הראשונה וכל השנייה. כל מה שעבר לי בראש זה איך מכל כך הרבה כסף, מצליחים בחיפה להוציא כל כך מעט.
זה עולב ברמה של קבוצת תחתית בליגה הלאומית.
באמת רמה ירודה ומביכה. אין אפילו מה לנתח מקצועית, פשוט מביך.

ניר 25 בספטמבר 2017

מסכים עם הרוח הכללית, אבל לא עם הנתונים. מכבי חיפה מבחינת הכנסות איצטדיון שווה הרבה יותר ממכבי תל אביב, בטח אם מצליחים להגיע לאירופה. גם עכשיו וגם אחרי הבנייה של בלומפילד.

מעבר לזה, ברור שהתקציב הוא פיקציה שלא מעניינת בשום מקרה, אלא שכר השחקנים, וגם הוא בערבון מוגבל.

yaron 25 בספטמבר 2017

מוזר, מסכים עם רוח הפוסט למרות שלא מסכים עם רוב הנקודות…
איצטדיון שווה? גם לא יקרה תוך שנה וחצי (רציני יניב, אתה לא חותם כאן ועכשיו על שנתיים וחצי?) וגם אז לא יהיה שווה.
בסיס אוהדים שווה? הלוואי אבל לא. חיפה שברה שיא מנויים השנה. שלוש אליפויות רצוף וליגת האלופות ומקימים ועדת חקירה למה בנו איצטדיון כזה קטן בלי יכולת הרחבה…
ואלה שתי הנקודות הקובעות, לא מושאלים ולדעתי גם לא דירוג באירופה (לא שאני חלילה מזלזל).
מכבי שווה פי 3 מחיפה? לא יודע על מה ולמה… אולי אולי פי 2 ומתחנו את זה.
אפשר לצייר תרחיש דמינו שמכבי חיפה מאבדת 50% מהקהל להפועל חיפה אבל כולנו יודעים שזה לא יקרה אלא אם יבוא איזה גולדהר שמבין כמה פוטנציאל רווח יש בהפועל חיפה יחסית למחיר שישלם.
הדרך להציל את חיפה היא ששחר יפנה את מקומו למנהל מקצועי אמיתי עם כל הסמכויות ולכמה שנים. אני לא מדבר על חצי נסיונות לחצי עונות…
ללוזון היתה פגרה ארוכה (בניגוד למכבי ולב"ש), היה לו תקציב רציני לסגל בדמותו והבעיה של חיפה היא לא תיקו או הפסד כזה או אחר, הבעיה של חיפה שהשחקנים לא יודעים מה מנסים לעשות.
אם אני שחר לוזון כבר לא בקבוצה מהבוקר. יש לך חגים ומיני פגרה, תביא מאמן זר (מה יש לך להפסיד?) ותן לו מספיק זמן לעשות משהו עם העונה הזאת.
שחר יחכה עוד חודש ויעשה מעשה כשהעונה תהיה אבודה…

יואב 25 בספטמבר 2017

ירון,
אתה גם תמכור מלא מנויים שתיהיה לך אכסניה ראויה.
וניקוד אירופאי זה רכוש לכל דבר.

חיים הצהוב 25 בספטמבר 2017

אני עובר בבלומפילד כמה פעמים בשבוע ועושים שם אחלה עבודה בינתיים, היה משבר והוא נגמר עכשיו עובדים שם מ6 בבוקר עד הלילה אז כל עוד זה נמשך ככה הוא אולי יהיה מוכן בעוד פחות משנה וחצי

yaron 25 בספטמבר 2017

יואב, חיים,
מסכים והלוואי!
אתם חושבים שהקבוצות שוות בשתי הנקודות האלה (איצטדיון וקהל)?

יואב 25 בספטמבר 2017

ברור. גם הסקרים מאוששים את זה(אנחנו קצת לפני חיפה).

yaron 26 בספטמבר 2017

כמו שאמרתי,
להגיד שאנחנו שאנחנו שווים לחיפה באיצטדיון זה לא רציני.
http://m.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=64&docID=252871&lang=HE

לגבי אוהדים אני מקווה שלא נגיע למצב שנוכל לבדוק כמה מנויים אנחנו מוכרים אחרי חמש שנים רעות…

יואב 26 בספטמבר 2017

לא הבנתי מה זה מוכיח. מכבי שווה בין 15 לעשרים במנויים. והיא תחזור לבלומפילד כפיתרון זמני.

yaron 26 בספטמבר 2017

אני לא בטוח שמכבי שווה 15-20k מנויים אחרי חמש שנים מצחינות כמו שהיו לחיפה וחיפה שברה השנה את שיא המנויים(16), הזוי…
לגבי איצטדיון, כל מה שאני טוען זה שכשעושים השוואה על שווי הקבוצות, להגיד שיש שיוויון (בעוד שנה וחצי) זה רחוק מלהיות מדוייק. גם אם יהיה מוכן בעוד שנה וחצי, כבר היום יודעים שלא יהיה ברמה של סמי.
אני באופן אישי מקווה שכן יצליחו לבנות איצטדיון בבעלות הקבוצה ומוכן לחכות גם שלוש שנים בנתניה (זה קל, אני לא הולך למשחקים) כי זה ישנה את כל המשוואה.
אם גולדהר כאן כדי להישאר אז אני בטוח שהוא מתכנן לטווח ארוך ויודע שהסבל הזמני ישתלם בגדול.
דעתי היתה שאת היציע הנוסף בנתניה היו צריכים להתחיל לבנות כבר בשנה שעברה אבל אני מבין שלקח זמן לקבל את האישורים.

Ollie Wiiliams 27 בספטמבר 2017

גולדהאר מנסה כבר שנים לבנות אצטדיון ואני לא רואה איך כל הפלונטרים ששמו לו בדרך הולכים להפתר בעתיד הנראה לעין.

בוא נראה איך יהיה בלומפילד המחודש בבוא הזמן ואז נדע. במשך לא מעט שנים, אם חיפה לא היתה בדרך לאליפות הקהל נעלם מקרית אליעזר די מהר. אז כנראה שעבר איזשהו תהליך על הקהל אבל בסופו של דבר יש מספיק הוכחות שאכסניה ראויה בארץ שווה הרבה קהל. גם וסרמיל לא היה מלא כמו טרנר בשנתיים שב"ש רצו בצמרת והגיעו לגמר הגביע בטרם האליפות הראשונה.
אני חושב שאפקט שמחת החזרה לבלומפילד – ללא קשר לרמה שבה יהיה בנוי וללא קשר להישגים – יחזיק 15-20K מנויים לפחות שנתיים.

ואגב, מתי שוללים את רשיון הארכיטקטורה ונותנים 100 מלקות למי שהחליט שראוי לבנות אצטדיון בלי יציעים מאחורי השער ו/או בלי גג (התכנון לבלומפילד החדש)?!?!?!

yaron 27 בספטמבר 2017

אין ספק שמכבי במצבה שווה 15-20k מנויים, השאלה שלי היתה אם היא שווה את זה אחרי חמש שנים מצחינות כמו שהיו לחיפה ששברה השנה שיא…
חיפה עם אליפויות וליגת האלופות עוברת את ה-20 בקלות.
אף אחד לא יבכה אם נחזור לבלומפילד גם אם אין גג…
אני פשוט חושב שגולדהר חושב יותר רחוק משלוש ארבע שנים ויעשה הכל בשביל איצטדיון בבעלותו שזה שובר שיוויון ברמות שלא הכרנו. לא מתפלא ששמים לו מקלות אבל גם לא אתפלא לקרא בוקר אחד שיש הסכם עם רמת השרון או אור יהודה.

בלייק 27 בספטמבר 2017

מה שאולי מתכוון זה שלפני האיצטדיון החדש, חיפה הביאו אלפים בודדים בעונות חלשות לקריית אליעזר. אני זוכר שאפילו בעונות טובות קריית אליעזר לא היה מלא (אפילו לא קרוב לזה) ברוב המשחקים נגד הקבוצות הלא גדולות.
ולכן, אי אפשר עדיין לדעת מה יהיה עם הקהל של מכבי אחרי מעבר לאיצטדיון חדש ומודרני. אבל, אם זה יהיה כמו שהיה בחיפה, שדרוג האיצטדיון יהיה הגורם מספר אחת לאינפלציית המנויים והקהל.

יואב 25 בספטמבר 2017

פרנקו, נהדר.

אלון 25 בספטמבר 2017

כל מה שקורה במכבי חיפה לא מעניין כל עוד פאקינג גיא לוזון המאמן שלהם.
יעקב שחר פשוט איבד את זה טוטאלית. לשים 100 (או 70, או 120, או אפילו 20) מיליון שקל ולהפקיד אותם בידיים של גיא לוזון. נו באמת!
אה ועוד דבר – עם שוער כמו גלזר לא רצים לאליפות.

ניר 26 בספטמבר 2017

עם שוער כמו דודו גורש רצו לאליפות. השוער הוא נקודה מינורית אם כל היתר מתפקד.

Srtest - ארטסט 26 בספטמבר 2017

השנאה הזאת ללוזון זה בגלל שגבאי לקח את הבחירות?

פעם אמרו על שחקן כדורסל צעיר שהוא יכול להיות עדי גורדון. אחי המאמן אמר שהוא יכול להיות ארז כץ – בתור מחמאה.

holden 25 בספטמבר 2017

יעקב שחר הוא קצת סוג של המפוזר מכפר אזר,
מצד אחד מפזר כספים באוואנטה,
מצד שני כמו המפוזר מכפר אזר הוא התעורר רק בשלהי נובמבר שהעונה תהיה גמורה ויביא איזה מאמן מפלט שנפלט , שחר חייב לעשות מעשה עוד השבוע ולהביא את גרנט הגדול , רק גרנט מתאים לרוח המועדון, גרנט ומכבי חיפה זה כמו נספרסו וג'ורג קולוני

אמיתי 25 בספטמבר 2017

כמו חומוס וסעיד

holden 25 בספטמבר 2017

חחחחחח לא חשבתי על זה,
הנה פינת האוכל השבועית, הפעם ביקור שערכתי בכפר ראמה בשארביכ:
הבקר בסביבות תשע לערך צהייתי באזור כרמיאל, אולי זה מזג האויר הנפלא בגליל התחתון שגרם לבלוטות הרעב שלי לפעום בחוזקה ואולי זה סתם מצב רוח טוב, איך שלא יהיה נזכרתי במסעדת שארביכ שממוקמת כ5 קמ מזרחית לכרמיאל והחלטתי לסור לשם בספונטניות אפילו ללא תיאום טלפוני מוקדם.

כפר ראמה זה כפר מעורב שחיים בו בהרמוניה גם מוסלמים ,נוצרים ודרוזים, הכפר יושב על שיפולי ההר,
הכביש הראשי בו הוא בעלייה תלולה וחדה, נראה לי שלמכון הבלמים בכפר יש תעסוקה אינסופית.

המסעדה ממוקמת ממש במבואות הכפר, שנכנסים לראמה מהצומת המרומזרת פונים בכיכר הראשונה שמאלה וממש אחרי עשרים מטר ישנה ירידה תלולה ימינה,
שם ישנה רחבה קטנה ובית קומות שבנוי על עמודים, מתחת לבית הקומות ממוקמת המסעדה המקסימה הזו,
השולחנות מחולקים גם במבנה המקורה מתחת לבניין וגם בחלק הפנימי שסמוך למטבח.

הגעתי כאמור בתשע והמקום עדיין היה ריק, יעקב בעל הבית מעקורי ברעם ואיקרית, עובד סוציאלי במקצועו שאוהב ומחובר מאוד אל האדמה, סיפר לי על הכאב העצום שהוא חש בכל פעם שהוא מבקר בכנסייה של ברעם וגם באקרית, בזמנו דוד ליבאי המליץ ליישב מחדש את התושבים בשטח אדמה סמוך לברעם ואקרית, משום מה ההמלצה של דוד ליבאי לא יושמה בפועל,

יעקב תלה תמונה ממוסגרת של הכפר הנטוש ,צילמתי את התמונה אך הצילום מהאייפון יצא גרוע ביותר, בכל זאת אצרף לדיווח את התמונה הממוסגרת.

שוחחנו כמה רגעים על כוס קפה והוא שאל אם ברצוני לשבת בחלק הפנימי או החיצוני, כאמור מזג האוויר היום מושלם ובחרתי להתיישב בחוץ ברחבה הסמוכה לעמודי התמיכה של הבניין.

מספר לא מבוטל מעקורי ברעם ואקרית בחרו להתיישב בכפר ראמה,אני בטוח שכולם ללא יוצא מהכלל מקבלים חארארה כשהם שומעים את השם:דוד בן גוריון שבצו מנהלי גירש אותם מהכפר על לא עוול בכפם .

הזמנתי חביתת ירק מעולה, אחת הטעימות שיצא לי לאכול, היה בה ממה שאיבחנתי מיורן ועלי נענע טריים, בצד הוגש לי סלט גרגר פלוס גרעיני-רימון, יעקב מכין בעצמו חומוס, החומוס היה מעולה, חמים וסמיך ,אהבתי !
אני לא מת על חומוס סמיך סמיך אולם החומוס הזה היה עשוי ביד טובה ואוהבת, כמו כן השמן זית שהיה בצלחת היה מדהים, שמן זית הכי הכי טעים שטעמתי בחיי.
זו מסעדה קלאסית לטבעוניים ולצמחוניים, יעקב מלקט עשבים במו ידיו מהסביבה, בכל עונה ועונה הוא מלקט את החובייזה ואת שאר הצמחים שאנו היהודים לא הכי מכירים.

בתפריט שעל הקיר ראיתי גם מנות בשריות כמו קישואים ממולאים וארטישוקים וסינייה וכל מיני דברים שגרמו לי לרייר:
עדשים עם שומר,כרובית עם טחינה,ועוד ועוד.

היעקב הזה מצא חן בעיניי, אדם בעל עיניים טובות, שבה אותי בהתנהלות שלו, סבלני ואדיב,
ציין שאצלו הוא התקין מתקן מיים של "נביעות"כיוון שזה נראה לא לא לעניין לחייב את הלקוחות שלו על מים:)))))
במקרר אצלו שוכנים בקבוקי שתייה גדולים שנועדו למשפחות עם ילדים שמרבים לפקוד את המסעדה.

שולחנות פורמאייקה נקיים שאט אט החלו להתמלא בסועדים, תושבי הכפר הגיעו ולקחו הביתה סלטים וחומוס מעשה ידיו,
הוא מתמחר סלטים בעשר שקל לצלחת, את החביתה שלי והחומוס והסלט הוא תימחר ב 25 שקלים משתלמים ביותר, לצד החביתה הגיש לי זייתים סורים דפוקים ומרירים , גם אלו זיתיים בין הטעימים שיצא לי לטעום.

לאחר שסיימתי החביתה וסרקתי את התפריט הזמנתי סלט תרד עם שום ולימון, זה היה תרד תרד, לא עלי מנגולד,
כמו כן הזמנתי במיה שעברה צריבה קלה במחבת ואז נחלטה במים רותחים, לבמיה הוא הוסיף שום ולימון,
כאמור התרד עלה 10 שקלים וכמו כן הבמיה.
תמורה מעולה לכסף.
אני בטווח אשוב לשם בצהריים ואז אסעד את הבשרים שלו.
המקום רגוע ופסטוראלי, שתי נשים מהכפר אולי ממשפחתו הגיעו בהמשך ועזרו לו בבישולים.

שהוא סיפר לי על ברעם ואיקרית לחלוחית עמדה בעיניו,הרגשתי לא הכי נעים בסיטואציה הזו.
רואים שהבנאדם אוהב את מה שהוא עושה, אוהב לבשל וללקט עשבי בר,

לקינוח קיבלתי קפה מריר, וצלוחית גדולה של חלבת שומשום מופלאה ורחת לוקום הכי טובה שיצא לי לאכול,
רחתלוקום טעימה בדיוק כמו הרחת לוקום שהביאו לי מאיסטנבול,
רחת לוקום טבעית כזו ללא צבעי מאכל לפחות לא כאלו שהרגשתי אותם.
יש גם פירות העונה לקינוח
התבקשתי לשלם:50 שקלים בלבד.

ממליץ בשתי ידיים להגיע לשארביכ בכפר ראמה, חבל לפספס פינת חן זו.

טלפונים לרשותכם:
04-9995768 +0509110230

המקום עובד :0800-1600 כולל ביום שבת, הוא סגור בימי שני.
פעם ראשונה שיצא לי לאכול מהידיים של מישהו שבאוכל שלו הרגשתי את האישיות והפנימיות שלו.
לא ראיתי אצלו שום קמצוץ של גרידיות וחמדנות,
לדבריו בסופי שבוע מגיעים המון משפחות כולל זוגות ממרכז הארץ שמתארחים בצימרים סמוכים בגליל.

שפניתי לצאת הוא חייך ואמר לי:
בפעם הבאה תטעם מהשקשוקה שלי,
הצצתי בשקשוקה וכמעט הצטערתי שכבר סעדתי לפני כן חביתה, רק כמעט כי החביתת ירק כאמור הייתה מושלמת.

האדמה שלנו רוויה בדם ובשנאה ובהרבה נקמנות, כדאי לכולנו לפעמים להביט מהצד בצורה אובייקטיבית ולהבין שאין צדיקים בסדום ואף פעם הצדק לא מצוי בצד אחד.
אנחנו לא מלאכים והם לא השטן.

כולנו סהכ רוצים לחיות בשקט ובבטחה , להתפרנס בכבוד ולגדל ילדים לתפארת, כל השאר זו פוליטיקה ואינטרסים.
ללא ספק הארוחת בקר הזו היתה הסעודה שהכי ,הכי נהניתי בה בשנה האחרונה,
לא היו בה מרכיבים ואלמנטיים אקרובטיים, אבל היה בה הרבה חן, הרבה לב שמושקע במוצרי-המזון ,הרבה אהבה למקצוע ואירוח לבבי כיד המלך.

מעניק ליעקב משארביכ כוכב מישלן ,
אולי הכנסייה שם באקרית ובברעם נטושה אבל הכוכב שלכם מנצנץ עדיין ברקיע של שמי הגליל

אמיתי 25 בספטמבר 2017

עשית תיאבון בפעם הלאיודעכמה..תיסלם עלייך

יניב פרנקו 25 בספטמבר 2017

אכלתי שם! תענוג צרוף

קפיטולניק 25 בספטמבר 2017

הרגת אותי, ריירתי על המקלדת

הראל 25 בספטמבר 2017

גרנט???
האליפויות איתו היו הדבר הכי פחות כיף שעברתי בשלושים שנה שלי עם מכבי

holden 25 בספטמבר 2017

נכון שגרנט אולי לא עמוד האש מבחינת כדורגל אטרקטיבי, אבל גרנט הוא פיגורה , הוא בדיוק מה שחסר לפאזל של מכבי – חיפה,

הוא ורק הוא יצליח לשלב את רמי גרשון את בוזגלו ואת שאר " הכוכבים" ליחידה לוחמת,
גרנט יהיה הרב – חובל והמגדלור שינווט סוף סוף את הספינה הרעועה של חיפה לחוף -מבטחים, להבדיל מלוזון שאיתו נגיע מקסימום לחוף דדו בדצמבר

רומן 25 בספטמבר 2017

גם בדה באזר יש לאברם שתולים?

יואב 26 בספטמבר 2017

כמה טימטומת

Srtest - ארטסט 26 בספטמבר 2017

אברם משלנו! אברם הוא אחד! הוא בטח לא פראייר של אפחד! (שהוא אוליגרך, רוסי, בוגד עם נשות חדר ההלבשה, סופר-סקאוטים או סופר-סאבים).

גיא זהר 25 בספטמבר 2017

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4943181,00.htm אפרופו ה60 מליון. הנתונים נכונים לגבי שנה קלנדרית, אבל אפשר להגיע לחלק מתמונת התקציב גם לגבי הקבוצות האחרות.

מעיין אוהד מכבי 25 בספטמבר 2017

הטורים שלך הם אחד הדברים הטובים שיצאו מירידת הליגה שלכם (לא שהיו חסרים דברים טובים :) ).

לעניין הכנות – אני חושב שכולנו, כאוהדים של קבוצה מסוימת, לוקים בתופעה של חוסר כנות. לפעמים מדובר באופטימיות חסרת תקנה, לפעמים בפסימיות-יתר ולפעמים פשוט דברים שרואים מכאן לא רואים משם.

לעניין התקציב – למיטב הבנתי, חלק ניכר מהתקציב של מכבי נובע מהשקעה במחלקת הנוער ובצוות מקצועי זר ויקר (לרבות הציוד בו נעשה שימוש).

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2017

אחלה טור כמו כל הטורים האחרונים. אני חושב שמכבי חיפה לא מסוגלת לכנות כי יעקב שחר לא מסוגל לראות את מה שכולם רואים. קראתי ראיונות איתו בשנים האחרונות – להרגשתי הוא חושב שהוא כנה מאוד. הוא מאמין בדרך שלו. הוא מזכיר לי אותי לפני שהרכבתי משקפיים בפעם הראשונה – לא היה לי מושג שהראיה שלי מטושטשת. ואם זה המצב, אין סיבה לחשוב שנראה פה שיפור בקרוב.
עוד בעיה עם חיפה זה ההתעסקות שלה עם המסביב. במכבי, ההתעסקות הזאת הרגה את המועדון במשך שנים. רק כשהגיע קרויף זה נגמר, אבל בדרך הנכונה. אצל חיפה, גם כשאומרים שלא מתעסקים עם המקומונים, אז מתעסקים איתם. נניח, לא נותנים להם אוכל בתא עיתונות. הבעיה של חיפה מזכירה לי קצת את ליברפול – מועדון שחי בתוך עיר שכל מה שיש לה הוא המועדון (לא להעליב את חיפה חלילה). ממשיכים לקנות מנויים ולבוא לאיצטדיון כי זה מה שיש להם. ממשיכים להתעסק במקומונים כי זה מה שיש לעיר. וככה זה נראה.

מתן גילור 26 בספטמבר 2017

פחות משליש מהמינויים חיפאים. מוזמן לנסות תיאוריה גרועה אחרת.

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2017

והשני שליש האחרים, מתל אביב? זה קבוצת פריפריה. באים מהקריות, מנהריה, עכו, עפולה וכו'. זה לא בקטע של לרדת על חיפאים למקרה שלא היה ברור. חיפה היא קבוצה שחיה בפריפריה וניזונה מזה. והיא לא מצליחה להתחמק מזה. למקרה שלא שמת לב, השוויתי אותה לקבוצה שאני אוהד. לא צריך להעלב. אתה באמת לא רואה את ההשפעה של המקומונים על הקבוצה? את ההתעסקות המוגזמת בקבוצה?

מתן גילור 26 בספטמבר 2017

המקומונים כן. מקום התושבות של האוהדים לא. לפתור את זה שמביאים הכי הרבה אוהדים בעונות הכי גרועות כי אין לפריפריאלים האלה משהו יותר טוב לעשות זו שטות מוחלטת. וגם לא מתחבר עם פילוח תושבות המנויים כפי שפורסם בעבר.

אריאל גרייזס 26 בספטמבר 2017

אתה מפספס. גם אוהדים כמוך וכמו פרוסנר הצעיר או ניר הופמן ועוד לא מעט חברים שלי שגרים היום במרכז ומחזיקים במנוי – כולם גדלו בחיפה והסביבה וכשגדלו, החיים סבבו סביב הקבוצה הזאת. אתה רוצה שאני אוותר על "כי זה מה שיש לעשות בעיר", שיהיה. בעיניי הפריפיאליות של הקבוצה היא חלק אינטגרלי מהמהות שלה וחוסר היכולת להתנתק ממנה (בניגוד לבאר שבע שלקח לה 40 שנה ובסוף הצליחה, לפחות זמנית) משפיע מאוד על הדרך שבה הקבוצה מתפקדת

גיא זהר 26 בספטמבר 2017

אריאל, אתה פשוט טועה. בניגוד לבש, שרוב האוהדים שלה קשורים לעיר בצורה כזו או אחרת, בחיפה (וגם ביתר) זה שונה. המון אוהדים לא קשורים בכלל לעיר

תומר הוותיק 26 בספטמבר 2017

מתן, מאיפה שני השלישים הנותרים? מהסביבה? (יענו צפון מורחב)
לא נשאל בציניות, סתם מתוך סקרנות.

מתן גילור 26 בספטמבר 2017

גוגל איט. מכבי פרסמה לפני שנתיים. הואיל ומספר המנויים די דומה (גידול זוחל), סביר להניח שלא היה שינוי מהותי בתמהיל.
אזא"מ, עשיתי פעם חישוב באצבע ויצא שהמיקום הממוצע של האוהדים בין נתניה לחדרה.

Ollie Wiiliams 26 בספטמבר 2017

אני מניח, וזה לדעתי גם מה שאריאל כיוון אליו, שאם תבדוק כמה מאותם אנשים נולדו וגדלו בחיפה והסביבה וכיום גרים במקומות אחרים, תקבל אחוז גבוה משמעותית מקרב הקהל (ובכוונה לא מתחיל דיון נוסף האם הוא צודק או לא)

yaron 26 בספטמבר 2017

אז צריך להוסיף למשוואה של יניב שלחיפה תהיה בעיה רצינית מאוד אם יקימו קבוצה במכמורת…

גיא זהר 26 בספטמבר 2017

אריאל,לקחת את זה רחוק מדי. זה בדיוק כמו לומר שאלפים אוהדי בית"ר עשו את הדרך הארוכה מירושלים לחיפה/ב"ש. אוהדי מחיפה כמו אוהדי בית"ר, מכבי (וגם הפועל במספרים הרבה יותר נמוכים) פרושים בכל רחבי הארץ. אני יודע על עשרות שיש להם מנוי שגרים בב"ש (שעתיים פלוס נסיעה כולה) ואפילו מאילת.

פראליה 26 בספטמבר 2017

לא יודע איפה אתה עוד מסתובב חוץ מבפרוזדור בין המטבח לסלון, כשתצא לעולם האמיתי, תגלה ברב מעגלי האוכלוסייה המייצגים שאוהדי מכבי חיפה באזור המרכז, לרבות אלו שמגיעים למגרש, אינם נופלים מאלו של הקבוצות מהעיר הגדולה שבה יש המון אופציות לעשות. ובקצרה – כל אוהד, כמו רב בני האדם הנורמטיביים, מחלק את זמנו באופן דומה בין התעסקות בקבוצתו לבין התעסקות "במסביב".

Ollie Wiiliams 26 בספטמבר 2017

עושה רושם שההבדל פה הוא סמנטי, בפירוש למילה תקציב.
אתה מסתכל על תקציב בכללותו כמאזן שלם הכנסות-הוצאות-נכסים. רובנו (וגם בעיתונות לדעתי) אומרים "תקציב" ומתכוונים לטור ההוצאות בלבד.

מסכים מאוד שלחיפה יש בעיות שאף אחד לא מוכן להודות בהם, עסוקים בלהאשים את כל מי שאפשר (עיתונות, שחקנים שעוזבים, מנודים, ספונסרים, מאמנים, שופטים, עיתונות, אוהדים, עיתונות) ולא מנסים לחשוב איפה הם טועים. יעקב שחר סיים את הטרנספורמציה ללוני הרציקוביץ'.

Srtest - ארטסט 26 בספטמבר 2017

אם כבר מדברים בכנות בוא נגיד שטעית במשהו כמו 99% מהפוסטים שלך בנוגע להפועל ועכשיו האחוזים שלך הם כמו סטף קארי משלוש. בוא נגיד שבתור אוהד לא הכי נייטרלי אני מטיל ספק באחוזי ההצלחה שאתה מנבא. לעצמך.

Comments closed