אוהדי כדורגל רואים "תקציב" – הם לא יודעים מה ה"תקציב" כי אין פה שקיפות (אבל זה משתנה) אז הם מניחים הנחות -לחיפה יש "תקציב" של 80-90 – למכבי יש 100-110 ולב"ש יש תמיד 60, לא משנה מה עושה ב"ש, הוא לא עובר את ה-60, אומרים בטוויטר שעל כל החתמה ה"תקציב" בב"ש יורד.

אבל ממה מורכב "התקציב" – נגיד כמה הולך למנהלות ותפעול וכמה מגיע לכר הדשא? זה כבר פחות ברור.

לא משנה, עכשיו לחיפה יש תקציב כמו מכבי. זה אולי נכון חשבונאית, אבל מי מאתנו בא לכדורגל בשביל לראות רואי חשבון, שימו 11 רואי חשבון נגד 11 רואי חשבון ומי ירצה בכלל לראות את זה.

לחיפה יש תקציב הוצאות בגובה איקס לשכר שחקנים, אחרי שמנכים מזה כל מיני "לקרדות" (זה ככה כתבו על זה באינטרנטים) נשאר תקציב יפה לשכר שחקנים – מצד שני למכבי יש תקציב מעט יותר גבוה, אבל בגלל שלמכבי היו שנים טובות, הוא בעצם שווה הרבה יותר.

הרכישות של וידאר וראיקוביץ לדוגמא זה של "התקציב" של שנה שעברה, בכלל "השלד" של מכבי שבא לעונה הזו הוא הרבה יותר איכותי ויקר מ"השלד" של מכבי חיפה, זה שזרקו חלק מ"השלד" לפח זה דבר אחד. אבל באמת של החיים "התקציב" של מכבי חיפה יכול לקנות היום זה את השאריות של מה שיישאר מ"התקציב" של מכבי. זה הפער באמת של החיים.

*

אם היה צריך לעשות הערכת שווי אובייקטיבית ל-2 המועדונים – מחלקת נוער – די שווה, מצבת מושאלים די שווה, אצטדיון בבעלות עירונית (עוד שנה וחצי די שווה) , בסיס קהל די שווה, השקעת בעלים (נגיד שווה אבל גולדהאר הרי יותר "עשיר").

אבל למכבי נתניה/ ת"א יש דירוג אירופאי ששווה הון ויש לה נכסים ששווים הון ולמכבי חיפה לא.

אז אם היה צריך לתת הערכת שווי בנקודת זמן הנוכחית – ת"א שווה פי 2 או 3 ממכבי חיפה.

*

זה הפער כרגע (הפועל שווה לדוגמא היום עשירית מזה נודניקים) – פער עצום, שכדאי לסגור אותו צריך להוציא הון על איכות שחקנים עתידית וצריך לעשות 4-5 שנים טובות באירופה, אי אפשר לסגור אותו כרגע.

לא בחלון אחד וגם לא ב2-3 חלונות.

*

אבל אף אחד לא אומר אמת סביב מכבי חיפה, לא ההנהלה שמוכרת חולצות "רק בחיפה יש מכבי" , לא ברשתות החברתיות ולא בתקשורת הארצית והמקומית, מכבי חיפה זו אימפריה חביבי., תיכף חוזרים

אם לא ייזהרו שם בחיפה, יקרה להם יום אחד מה שקרה בכדורסל לכולם, זה בורח מהר מאוד.

הדרך לרפא את מכבי חיפה מתחילה בלהסתכל למראה ולהיות כנים.

כנות זה להגיד – באנו מבוהלים , שיחקנו כדורגל נורא ואיום, אבל תיקו אפס מול מכבי בנתניה זו תוצאה טובה עבורנו.

כנות זה להגיד – תנו לנו זמן לעבוד, רמי גרשון יחזור, מאור בוזגלו יחתום, המאמן הזה עוד יתפוש שכל (או שיוחלף) ובסוף כל מה שאנחנו צריכים להוציא מהעונה הזו זה כרטיס לאירופה ולבנות אותנו מחדש, השקענו את הכי הרבה שאנחנו יודעים בחלון אחד וזה מה שהכסף שלנו והשוק יודעים לתת כרגע.

*

יום אחד מכבי חיפה תחזור לעצמה, אני מניח שהנקודה שבה ההיסטוריונים יציינו את רגע המפנה תהיה בנקודה שבה מישהו החליט להגיד את האמת על המצב.

בינתיים 18:00 רדיו חיפה, שידור מיוחד ודיון בהשתתפות כל העולם על המצב.

 

 

 

כשהכסף קצת "בוער" בכיס
המקרה של שיר צדק