חזרה לשולחן השרטוטים

הנה הניסיון שלי להיכנס לראש של ההנהלה הזאת, המאמן שיצא וזה שייכנס (הכי זול שיסכים).

מבאס להיות במצב הזה, כשאני מסתכל על הפוסט, מבאס ממש לדעת שבכל בור אפשרי תיכנס כל הנהלה גנרית של המועדון הזה פנימה.

חילקתי את הסגל ל4 סגמנטים וזה מה שיצא:

*

סגמנט הכסף שהיה אמור לקנות את היתרון האיכותי.

מי בסגמנט – דגני, ינקו, ידין, לקס, הירש, גוטליב, גלבאן, ברונו סוארס וטל בנש – 9 שחקנים שאוכלים את החלק המשמעותי בהרכב.

הפועל סובלת פה והמצב בטבלה מראה את זה מכמה בעיות :

פציעות – אין בכלל ספק שהמשבר התחיל בפציעה של ידין ולקס שפירקו את האמצע ונקווה שיחזרו מהר ככל האפשר.

הנהלה עם ראש בקיר – סיפור אדי גוטליב הוא בדיוק הסיפור הזה, האיש עולה לא מעט כסף, למכבי חיפה הייתה אפשרות לתת בקיץ סכום כסף סביר, למכור לה את החוזה שלו ולקחת אולי עוד שחקן או שניים (היה עוזר לנו שון וייסמן ומוחמד עוואד ?) – ההחלטה ללכת ראש בראש בסיפור גוטליב בהתנהלות של ראשי הקבוצה הנוכחית היא טעות קשה.

נפילה – פדרו גלבאן, זו נפילה של הניסנובים ככל הנראה, חבל, היה אמור לתת הרבה יותר, היה אמור להיות נשק התקפי עצום על הנייר ובפועל לא מתפקד, כרגע נראה כמו שחקן של דקה 70 ולא יותר, העובדה שפתח בשישי מול קטמון היא עוד אחת מהטעויות שהוא עולה לקבוצה.

שימוש לא נכון בשחקן – בעיקר בנושא של בנש והירש (בנש כמגן ימני ולא בלם ומגן שמאלי והירש חייב להיות התשע המוביל ורק בחוד).

כמה איווניר כמאמן או מאמן חלופי רלבנטיים פה ? מעט מאוד.

*

סגמנט "שחקנים מוכחים בליגה הלאומית" .

מי בסגמנט – ישראל ראש, עידו אקסברד, דניאל גרץ, אור אוסטווינד.

פה היה ברור שהפועל צריכה כמה שחקנים שמכירים היטב את הליגה הזו, שמבינים מה צריך לעשות כדי לקחת פה נקודות – השמות שצוינו היו אמורים להיות חלק בכיר ברוטציה, גרץ כמעט נמחק מהרוטציה (ועכשיו פצוע כמובן) וראש ואקסרד לא מנוצלים מספיק (במיוחד אם איוניר היה נעול על 3 בלמים).

כמה איווניר כמאמן או מאמן חלופי רלבנטיים פה ? יחסית לא מעט.

עד כה ספרתי 12 שחקנים – בכירים במונחי הליגה הלאומית – הרבה מעל כל המתחרים ולכן הטענה שלא השקיעו מספיק או שבנו קבוצה של "כמה בכירים והרבה ילדים" היא בדיחה. הפועל באה לעונה הזו כשהיא מוכנה להשקיע. הבעיה כמו תמיד בהפועל שמשקיעים לא מספיק טוב ושלא מנצלים מספיק טוב את הקיים.

*

סגמנט "כשרונות צעירים".

איוניר קיבל סגל של 4 שחקני סגל בנבחרת הצעירה (ברשצקי, עידן כהן, רז נחמיאס ובתיאוריה גנדה אם יש לו דרכון) – כישרונות מובילים לכל דבר ועניין, כל הארבעה משחקים והרבה אצל איוניר, אממה, הלחץ הורג את הילדים, התלות שפיתחה הפועל בברשצקי וגנדה עצום ורואים בחודש האחרון את הקריסה.

מבחינת צעירים אפשר להוסיף גם את הרשקוביץ החלוץ (שהיה תמיד שחקן הרכב בנבחרת הנוער) ושולמייסטר המגן השמאלי (כנ"ל) ואת רז שלמה (כנ"ל כבלם וכקשר אחורי), נוסיף את דודי אלון

סה"כ 8 צעירים בגילאי 19-21 שהם שלד עתידי למועדון שרוצה לבנות את עצמו קדימה.

*

תעצרו שניה ותספרו כ20 שחקנים, שלד "שעל הנייר" יש בו ותיקים וצעירים, שחקנים עם ניסיון לאומית מוכח, פריסה נכונה ברוב העמדות.

הנהלה נורמלית גם לוקחת את זה – מחליפה את גוטליב ב2 שחקנים, מחליפה את גלבאן ב-2 זרים (הפועל משחקת עם 2 זרים בלבד ) ועולה בקלות לליגה הלאומית כשהיא בונה שלד שיכול לעשות דברים גם שם.

וכבר לא נבכה על רמזי ספורי שלא נמצא לו מקום או ההחלטה להשאיל את עבדי פראחת לעכו שם הוא רואה הרכב ולא מעט.

והסעיף הזה הוא הרבה על איוניר.

אבל אנחנו הפועל! אז יש עוד סגמנט!

*

"סגמנט מה אתם עושים בהפועל"

פה אני מניח שהשחקנים כאן הגיעו בעיקר בגלל הניסנובים, למדתי להריח את החוש שלהם לפרזנטציות כושלות של סוכנים, גיא בדש , אופיר טקיאר, יונתן רודינוב (מגן שמאלי עתידי היישר ממכבי יבנה).

אבל ראבאק – מה הכרטיס הפתוח הזה שהם קיבלו (טקיאר ובדש) בהרכב ב כל כך הרבה משחקים.

וכשיותר מדי משחקים היו בהרכב בעייתי עם שיטה בעייתית ונוכחות של החבר'ה האלה בהרכב, זו בעיה.

*

וזה הסיפור.

בנייה לא מספיק חכמה, התחכמות וראש בקיר של הניסנובים, שיטת משחק שלא מתאימה לסגל ומאמן שהלך יותר מדי עם הסגמנטים הלא נכונים.

ההרכב שלי על הנייר (כשאין פצועים) זה ינקו – בנש ימין, דגני ברונו , שולמייסטר שמאל, ידין לקס וגרץ באמצע, ברשצקי אקסברד והירש בהתקפה.

התקפי יחסית, שולט באמצע, מאפשר נשק מהספסל (גנדה, הרשקוביץ וגלבאן) ובעיקר משחק עם שחקנים שכולם מתופקדים בפקידים שנוח להם.

*

הטיפ שלי למאמן הבא – שחק בעיקר התקפי (ושלושה בלמים + ידין ולקס זה לא) ולך על השחקנים הנכונים מתוך הסגל, אם תצליח בינואר להביא גם מגן שמאלי ועוד חזיוק להתקפה זה אחלה.

אבל זה מה שיש כרגע, מטיול פשוט זה מסתבך.

על הנייר ממקום שלישי במחזור 9 עוד אפשר לעלות כמובן במחזורי הסיום, אבל ההתנהלות מראה שיש הרבה ממה להילחץ.

 

הבעסה בנשר
עקומת הבינוניות של הליגה הישראלית