שנה לפירוק

המועדון שאנחנו אוהבים התנהג נורא ואיום ואני עדיין אוהב

לפני שנה אמיר כבירי הרים ידיים ועשה את מה שהיה צריך לעשות שנתיים קודם, מועדוני כדורגל בישראל פשטו ועוד יפשטו את הרגל בעתיד, אבל דומה שאף אחד לא יתקרב להיקף הקריסה.

שנה אחרי עם חשיפת הדו"חות הכספיים של מועדוני "ארבעת הגדולות" ניתן לומר שהפועל התנהגה כמו חברה לגיטימית במועדון "הגדולות" עם הכנסות של קבוצה בינונית, זה מתכון לא רע לפשיטת רגל של כל עסק או משק בית, מי שחי שנים על פער בין הכנסות להוצאות סופו להגיע למבוי סתום.

החומרים סביב הקריסה מתחילים להתבהר – אני מסמן היום שנה אחרי 3 אשמים מרכזיים, ממרחק של שנה.

*

הראשון הוא חיים רמון – רמון קנה במחיר מופקע את הפועל (17 מיליון) – אף אחד לא קנה מועדון כדורגל בישראל בסכום כזה למעט שניידר שרכש מלוני וגאידמק – מועדוני כדורגל בישראל לא נמכרים בסכומים כאלה, הם נמסרים בדרך כלל, גולדהאר לדוגמא קנה את מכבי שהייתה במצב פחות טוב ממה שקיבל רמון בחינם (תמורת עמידה בהתחייבויות של שניידר ועם דירוג אירופאי מזעזע).

זה בסדר לקנות בפרמיה, זה לא בסדר לקנות בכסף שאין לך, מבנה הבעלות שיצר רמון היה בעייתי והעובדה שנבנה דירקטוריון של אנשים טובים (מלאים בכוונות טובות) ללא מחויבות מצד אחד להשקעה וללא יכולת השפעה מצד שני היה בעייתי מהרגע הראשון.

רמון קיבל מטביב מועדון עם מספר גלולות רעל (חובות למס הכנסה, לאופ"א) ומצד שני עם נכסים ספורטיביים של ממש (דמארי, איגיבור ועוד מספר כשרונות לא מבוטל) ובעיקר עם דירוג פלא באירופה (רק להמחשה, בקיץ שבין רמון לטביב, בלי הכנה, העפילה הקבוצה בקלות לשלב הבתים בליגה האירופית).

ההתנהלות של רמון סיבכה את המועדון ששרף מהר מספר נכסים – הדירוג האירופאי נמחק עוד לפני כבירי, הנכסים הספורטיביים נמכרו, הכנסות עתידיות מושכנו (זכויות פרסום לדוגמא) והלוואות ענק ניטלו – כל זה לצד העובדה הפשוטה שגלולות הרעל לא טופלו ואף נוצרו גלולות חדשות (כמו החוב לקייזרסלטאורן).

רמון שרד כבעלים, בתקופתו הידרדר המועדון משחקן צמרת לגיטימי (מדהים שבחצי השנה הראשונה של קרויף עוד היינו צמודים) עד לשחקן תחתית וכל זה תחת הר חובות עצום שהלך וגדל.

הקבוצה שהעביר רמון לכבירי הייתה בבחינת "איש מת מהלך" שהייתה צריכה ללכת לפירוק בקיץ ההוא ורמון הוא זה שלקח עסק מתפקד והפך אותו לעסק לא מתפקד.

השני הוא החלק בקהל שמחה נגד אלי טביב – אני לא מחיתי, אני לא נוהג ללכת לאנשים הביתה ולצעוק עליהם, אבל שנאתי כל רגע של טביב כבעלים יחיד, הדרך שבה התנהל נראתה אז ככזו שאינה מכבדת אותנו (ומאז כמובן שהשתנתה תמונת המצב והמועדון התבזה בהרבה יותר), טביב אולי דחה חובות קדימה, אולי התחמק מכל הוצאה שניתן היה להתחמק ממנה, אולי התעלל בעובדים ושחקנים ושותפים, אבל הוא החזיק את הנכס, הוא היה חולב ממנו מצד אחד ומשביח אותו מצד שני, טביב היה שומר את הפועל בצמרת (סביר להניח שלא תארים), אבל היה מספיק חכם כדי למנף את הנכסים של הדירוג וקהל שמשלם וקונה מנויים.

מחאת טביב היא ללא ספק המעשה הדבילי ביותר שעשה קהל כנגד המועדון שאהב, ההצלחה של טביב בבית"ר היא תמונת מראה יומיומית לעד כמה כאוהדים זה היה מטופש.

אז אין פה התרפקות ואין פה הכאה על חטא, מאחל לשונאיי הספורטייבים שיחוו בעלים כאלה, אבל יש לומר בצדק, זו הייתה מחאה מטופשת ומזיקה.

השלישי הם מוסדות הרגולציה – שאיפשרו במשך 10 שנים למועדון עשיר (והיו שנים מדהימות פיננסית) לחמוק מתשלומי מס הכנסה ותביעות מחו"ל, לעבור בבקרה מדי קיץ, להחליף בעלים מבלי לטפל "בגלולות הרעל" ולא שמרו לרגע על המועדון מעצמו, תפקידם העיקרי הוא לשמור על המועדונים מעצמם והם כמו בסיפורים דומים כשלו בכך, לכן הם מיותרים בעיני.

*

כבירי בעיני הוא סיפור מורכב היום, העדויות מורכבות, אני מניח שאחרי דו"חות המפרקים נדע יותר, אך רק אם היה מגיע אוליגרך ברמת אלכס שניידר, היה ניתן לחמוק מגורל אחר, רק פעם אחת בהיסטוריה היגע מועדון לצבר חובות שכזה ורק אוליגרך ברמת שניידר היה מסוגל לחלץ מועדון מסבך שכזה.

בסופו של יום הוא שילם ומשלם מחיר על מה שהיה בלתי נמנע, דו"חות המפרקים ישפכו אור גלוי יותר על תקופתו.

*

שנה מהיום, היה ניתן לעשות את הדברים אחרת, היה ניתן אף לחמוק מהירידה שקרתה במחזור האחרון, הסגל שהורכב שינואר ההוא היה גרוע ודומה שמי שהלך לפירוק בדצמבר השאיר סיכוי לקבוצה להינצל מירידה מוצדקת מוסרית אבל כזו שהיה ניתן להימנע ממנה ספורטיבית.

אם זאת, בניגוד למכבי נתניה, הפועל לא שרדה לחלוטין עדיין, בעל בית חדש ברמתו של אייל סגל שמתגלה כמנהל כדורגל מצוין לא הגיע, הניסנובים נראים ככאלה שמנהלים את העסק נכון במבנה ההוצאות מול הכנסות, אך חסרים את הידע והיכולת להוציא מזה יותר.

החובות לאירופה עדיין מהווים עננה, אך ניתן להעריך כי ביום פקודה ניתן יהיה להתמודד עם הנושא, נחזיק אצבעות, לא בא לי על מפגש עם טיקולסקר בפלאפל ביום שישי ב12:00.

מצד שני, הקהל לא נטש, היו כאלה בדה באזר שחשבו שזה יקרה, המועדון פעיל, מחלקת הנוער מתפקדת ושולחת נציגים לכל נבחרות ישראל ואף לקבוצה הבוגרת, הקבוצה הבוגרת במקום הראשון בלאומית ונדמה שאם תשכיל להתנהל נכון בינואר תוכל לחזור לליגת העל.

בלומפילד משתפץ, בת ים לא ירדה מהפרק, הכדורגל הישראלי לא "ברח" לנו ונתניה היא סיפור אופטימי על שיקום אפשרי ומודל עסקי הגיוני עבורנו.

שנה אחורה הייתי קונה את זה בשתי ידיים.

*

המועדון שאנחנו אוהבים התנהג נורא ואיום ואני עדיין אוהב.

כדורגל, לך תבין.

ההאכלה של צ.ס.ק.א
תביאו את הדרבי

112 Comments

אברם 6 בדצמבר 2017

זה שרע אחד הוחלף ברע אחר, אולי אפילו רע יותר, לא הופך אותו לטוב. מחאת טביב היתה מוצדקת אך נעצרה לאחר עזיבתו. למעשה גם כיום אותם על כשלים ניהוליים הקהל סולח בעוד שמאמנים מקבלים אפס מרווח לטעות.
אם המחאה היתה ממנפת את המומנטום ודוחפת למודל שפוי בסגנון הכדורסל התמונה כיום היתה שונה לטובה.

אדם 6 בדצמבר 2017

יניב סותר את עצמו בנושא הזה, נשמע שהוא מנסה לקבל נקודות מאנשים אחרים. המשפט מאחל לשונאי הספורטיביים שיחון בעלים כאלו הופך את כל הסעיף הזה למשהו לא ברור.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

לא רואה סתירה, טביב בעלים נורא, אבל להחליף את טביב ברמון ועל הדרך לשלם לו הון עצום, זו טיפשות.

אדם 6 בדצמבר 2017

אבל אין שום קשר בין הטענות. טביב היה צריך ללכת ורמון לא היה צריך לבוא. להאשים את מי שלא רצה בטביב בזה שהמועדון קרס זה מגוחך. עם זאת, לא היו צריכים לקבל את רמון, וזו הטעות, לא המחאה עצמה.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

טביב היה צריך ללכת רק אם היה פתרון אחר – פה הויכוח בינינו וזה ויכוח בדיעבד – אז חוכמת הבדיעבד היא לזכותי – מי שחשב שטביב יוותר על נכס כזה חשב לא נכון – אפשר היה ללכת לכל מיני סוגי מחאות – אז נכון שרמון היה אקסטרה נזק, אבל ברגע שלא היה לטביב מחליף זה היה מאוד בעייתי – מאחר לזה שכדורגל לא דומה לסל במודל ההפעלה – איזו עמותה הייתה יכולה להתמודד על תשלום לטביב וכל ערימת החובות שהשאיר ?

צור שפי 6 בדצמבר 2017

תודה על הפוסט יניב. אני מבין דרך הראש שאסור להיות טהרן, במיוחד כאשר מדובר בכדורגל הישראלי אבל הבטן מתקוממת נגד הרעיון שהיה צריך להשאיר את טביב. אפילו במצב הנוכחי ואפילו שאני מסכים לניתוח שלך אין לי רגע של נוסטלגיה אליו או חרטה על לכתו.

אדם 6 בדצמבר 2017

הטעות שלנו הייתה שקיבלנו את טביב אחרי מה שעשה בכפר סבא. ובנוגע לשאלה שלך – היה עדיף לפשוט רגל ולרדת ליגה באותה עונה מאשר להישאר עם טביב בתור בעלים

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

ב2010 היה לנו בעלים נורא ומועדון מצוין, יש הרבה דרכים לנסות לשפר את המצב אבל מה שחשוב זה למצוא דרך לשפר באמת את המצב – אחרי זה היו לנו בעלים שהם לא יוצלחים במקרה הטוב (או שנגלה עוד ועוד פרטים) ומועדון במצב גרוע עד חורבן מלא.
הלקח הוא שונה ופתרונות השחור לבן הם לא היחידים.
אבל זו חוכמת הבדיעבד כי ב2010 שמחתי מאוד על ״הצלחת המחאה״

אדם 6 בדצמבר 2017

אני גם לא בדיעבד שמח עליה, אבל אולי זה בגלל שאני לא תוצאתן. אם היית אומר לי בזמן המחאה שהמועדון יתפרק בגלל שטביב ילך הייתי מקבל את זה וממשיך את המחאה. זה לא שחור ולבן, השאלה היא האם אתה באמת מאמין בעקרונות שהן מעבר ל"הצלחה" מפוברקת כלשהי. למשל, אם תשאל אותי, מועדון בליגת העל ללא מחלקת נוער שנותנת מסגרת למאות או אלפי ילדים הוא מועדון ללא זכות קיום. לי זה חשוב בהרבה מאשר גביע או צלחת.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

אני חושב שהיה אפשר לנהל את זה הרבה הרבה יותר טוב. צריך להכיר בעובדה שגם פה הוא עשה לנו ביהס.
אני מקווה שהמפרקים יעשו משהו מולו אבל אני שונא את זה שב2017 מצבו טוב בהרבה ממצבנו.

ארז 6 בדצמבר 2017

תודה לך פרנקו.

יואב 6 בדצמבר 2017

רק צריך לציין- שניידר קנה את מכבי ב70. הפועל זה נזיד עדשים לעומת זה. ומיטש, רכש התחייבויות שבוודאי עולות על סכום המכירה של רמון. רק שנדייק בהבדל המכירה בין המועדונים.
רק חיפה (וביתר בסיטואציה מאד מסויימת) יכולות להתקרב לזה.

יואב 6 בדצמבר 2017

וכמובן המובן מאליו- למה מכבי מושכת שניידרים והפועל מושכת אוהדים שרלטנים שאו גונבים ממנה או נגנבים על ידיה.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

המובן מאליו לא כזה מובן מאליו, לוני הכניס את מכבי לבור לא פחות מהבור של רמון, הייתם מאוד קרובים לפשיטת רגל ומעט מאוד אנשים היו הולכים על סיטואציה כזו, גם שניידר עצמו שנה אחרי בעקבות המשבר הכלכלי כבר לא היה יכול לעמוד בזה.
ניצלתם בנס ואי אפשר להניח שבמכבי אפשר להגיע לבור כזה ולדעת שתמיד יהיה מי שישלם.
מצד שני לקרוא לסמי סגול אוהד שרלטן שגנב מהקבוצה זה לא להבין את המטריה ולא מתאים לך.

יואב 6 בדצמבר 2017

סמי סגול בצד. אתה יודע למי אני מתכוון.
מכבי לא היתה ממוטטת את שניידר אבל היא הפכה לעול.
עדיין… ההבדל בביקוש בין המועדונים ברור. או שעדיין לא?
לא הייתי מתייחס לזה אם אתה לא היית מתייחס לזה.
לא מבין איך קניה של עשרות מיליונים קשורה לפוסט שלך חוץ מזה שזאת אותה ליגה ואותו ענף…

יואב 6 בדצמבר 2017

נ.ב
זה גם ככה בסל. אני בעד המודל שלכם שם.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

מה זה שים את סגול בצד ? כמה בעלים כבר היו למועדון הזה ? קבוצת סגול הייתה נפלאה, מוני הראל היה בסדר גמור, טביב זו וירוס ורמון זה וירוס , אתה רוצה להוציא מסקנות מהמדגם הזה , תוציא.
הטענה שלי לגביי שניידר, שאחרי המשבר הכלכלי, הוא היה במצב כלכלי אחר, במצב כזה הוא לא נכנס לעסק, אם לא היה רוכש, היה עושה התאמות.
אבל לוני שמכר לשניידר מכר קבוצה בגרעון עצום, קבוצה שהייתה בליגת האלופות והכספים שם נבלעו בגרעון הזה, קבוצה שהאוהדים שלה הלכו ללוני הביתה להפגין ומשבר שאולי לא דומה , אבל לא בדיוק מתאים לתיאוריה הזו.
אלונה המכביסטית הגיעה לבאר שבע, שחר כנ״ל, גאידמק בא לביתר – מועדונים נמכרים לאנשים חזקים מכל מיני סיבות.
לגביי הביקוש אתה צודק – אין לי כוונה להגיד שמכבי דומה פה – אבל ביקוש הוא פונקציה של הרבה משתנים כולל עיתוי – בכל מקרה היום מכבי היא נכס הרבה יותר מפתה והדיון הוא היפותטי.

יואב 6 בדצמבר 2017

אתה מעוות את הנתונים.
סגול רומה והלך. אוי ואבוי אם הוא ידבר על זה פעם.
בוואקום שלו, באו נוכלים.
גם בסל- מימי פלדה והלאה, האם אתה יכול לטעון ברצינות שהפועל לא נבזזה על ידי שארי בשרה?
קצת אקסיומה אתה יודע.
שניידר בא ושילם. סכום ענק. והלך.
מכבי לא נשארה יתומה- ביקוש הוא לא מזל!
בסוף היום זה דנא. ספורט לאלפים מול ספורט לאלופים.
ואתן לזכותכם שעשיתם ספורטיבית הרבה יותר ממה שאתם טוענים ואנחנו כנראה פחות(לא הסל, שם הכל מומש).
אבל לתלות את הדברים במזל ועיתוי? לא מתאים לך.
ברורה לך האמת. אתם מועדון של 2 אליפויות ב25 שנה. זאת האמת. ומלבד השמונים ולפני קום המדינה, זה הקצב יניב. הוא לא הינ אחר אף פעם.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

קצת עובדות יואב, לא הרבה, לוני רצה ללכת הרבה לפני שניידר, לא בדיוק היו מתנדבים רבים לאבהות ההיא, וזה הגיוני כי כשנכס נמצא בעייתי יש לו פחות הורים.
לרוע מזלנו סבלנו רבות מבעלים מהגרועים בספורט הישראלי – אבל ראש בנק שוק אפור או סוחר נשק אירני, תמהוני כמו אגייאר וגאידמק ועוד רבים במועדונים כמו באר שבע, נתניה, הפועל ירושלים ועוד.
מציאת בעלים ראוי היא הרבה שאלה של עיתוי ומזל, נקווה שיום אחד תבין זאת מקרוב :)

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

ואני אתן לך את זה כי אני חושב שיש מעט צדק בדברים שלך – אם שתי הקבוצות על המדף בחינם, נטולות חובות, מכבי תגייס בעלים חזק בהרבה ומהר יותר.
כשבמועדון אחד בצרות גדולות מכבי תמצא פתרון טוב אבל פה יש פקטור של מזל ועיתוי וסיטואציה.
כאשר הצרות הם באמת גדולות, העסק הופך לקשה מאוד במכבי ובלתי אפשרי בהפועל.
כל זה נכון לכל מועדון בארץ

יואב 6 בדצמבר 2017

יניב,
עובדות בקשר למכבי אתה לא ממש יכול לחדש לי. ולא בקשר לדייויד בואי. בשני הנושאים האלה אני יכול להעניק לך הרצאות אם תחפוץ. כל השאר לך.
פוסטים צוהלים ואופטימים על כבירי, דווקא כן. ואמרתי לך כבר שם שאתם בבור. אז מסתבר שדווקא על הפועל אני יכול לחדש לך. הייתם בבור אז וכתבתי לך שהוא רק יעמיק. ואני יודע על מה אני מדבר.
למכבי יש ביקוש. להפועל, פחות. זה מה יש.

יואב 6 בדצמבר 2017

היו מתנדבים לאבהות ההיא אבל לא ראויים.
ההבדל בין לוני(מבטל הסכם מול מאנה) לבין הראל(מביא את טביב) זה בדיוק ההבדל בתפיסה בין המועדונים. ואתה יכול מכאן להתפתל ולנחש מה שבא לך. שמעון במכבי ופלדה הפך לסוכן שחקנים. האם שמעון לא יכול היה להיות חבר מרכזי בליכוד? לא יניב אל תגנוב דעת. אתם מועדון של הוועד יסדר וככה נשארתם.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

אין לי צורך בהרצאות ״הוועד יסדר״ -אנחנו ב2017 והביתנים של ההדר הבית״רי גם פה הגדירו מחדש את הספר, דברים השתנו ולא הכל קשור להסתדרות אבל זה סיפור טוב של מורשת קרב שיהיה איתנו לעד.
סיפורי ה״וועד מסדר״ הירשו להרבה עסקנים בספורט הישראלי לעשות הרבה מאוד מעשי נבלות כולל דרך אגב אצלכם (במיוחד בסל) .
אבל אם אתה עושה הרצאה על דיוויד בואי אז אשמח לבוא .

יואב 6 בדצמבר 2017

אזמין אותך. זה אחד על אחד בגלל פחד קהל שיש לי(:
אבל ברצינות, אין הבדלים? זה סתם ככה קורה? ותמיד אותו דבר? סחתיין.
אגב, ללא איזכור והשוואה למכבי לא היית מקבל הודעות ממני. מה שקורה לכם- קורה לכם. אנחנו לא צריכים להיות רפרנס לכם או הפוך. קווים מקבילים, לא יותר מזה.

יואב 6 בדצמבר 2017

חחח אתה אוהד הפועל בגלל מורשת הקרב. אל תמהר לזלזל בה כאיש בוגר ולכאורה יודע כל.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

אני אוהד הפועל בגלל משה סיני, שנה קדימה או אחורה יכלתי להיות מכבי, החיים יותר מורכבים, תהליכים קורים מהרבה סיבות, אתה חושב שאתה מבין יותר כי המועדון שאתה אוהד נמצא במקום אחר – אבל המעגליות וההיסטוריה מראים קצת אחרת – מורשת הקרב של הפועל לא מבוססת על ההסתדרות, אם כבר היא מבוססת על מועדון שתמיד שחשבו שהוא גמור, ידע לחזור ולחזור בענק – שנות ה70 היו נוראיות ואז הגיעו שנות ה80 המרהיבות (שגם בהם ירדנו ליגה) שנות ה90 היו זוועה ואז הגיע עשור נפלא וגם פה עוד נחזור.
הטעות הגדולה שלך היא בניסיון לחזות התנהגות עתידית בעולם שכולו מבוסס חוסר היגיון ואי ראציונליות – בעסקים הייתי מסכים איתך – אם סופרים נכסים – אבל אתה מנכס פעולה עתידית בעולם של ברבורים שחורים – היריבות העירונית היא אחד הנכסים הכי גדולים של המועדון שלך, הוא חי מזה ומטפח את זה.
אנשי תפישת ״הוועד יסדר״ הם כבר שאריות של סיפור ישן.

יואב 6 בדצמבר 2017

אני אוהד מכבי כי אבא חינך. אני מודע לרנדומליות לפחות כמוך יניב. אז אני חי את הנראטיב. כמוך. לא יותר או פחות. אני גם ביליתי המכבייה את כל ילדותי כי אבא עבד במכבי. היה לי כיף.
אני לא חזיתי כלום לגביי העתיד. אני רק הדגשתי בטוש עבה את יסודות העבר.
אל תתיימר אתה לחזות את העתיד. סיכוי לא רע שהוא יהיה פחות טוב מהעבר(הסבבה) שלכם.

yaron 6 בדצמבר 2017

צודק יניב, חוץ מ"האיחולים ליואב" :-)
וזה נכון גם למכבי חיפה.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

אני מתיימר לחזות את העתיד ? מוזר לי.
אופטימיות היא מפתח לאוהד – דרך אגב לא בדיוק הנראטיב של אוהד הפועל, אבל אני תמיד אופטימי, להיות פסימי ואובר ראציונלי יש דברים אחרים בחיים.
את הטוש העבה שלך אתה יכול לשמור לעצמך, במיוחד שאתה מדגיש את מה שאתה רוצה.
אבל וזה מה שיפה בכדורגל ואתה רואה את זה היום בליגה האנגלית כמו בליגה הישראלית – היסטוריה ארוכת שנים יכולה להימחק בתוך כמה שנים בזכות פעולות אי ראציונליות .
אבל עזוב, קווים מקבילים, אמרת, קווים מקבילים, עד שיום אחד אולי תגלה שהקווים משיקים

yaron 6 בדצמבר 2017

יניב, סתם שאלה ובאמת שבלי ציניות,
יכול להיות שהפטיש והמגל והחולצה האדומה פחות קורצים למיליארדרים? שוב, בלי ציניות, סתם מנסה לחשוב ב"מיליארדרית", זה סוג של לזהות את עצמך כקומוניסט, לא?

יואב 6 בדצמבר 2017

יניב,
אני מוחל לך על פוסטי העבר.ומכבד אותם. תיהיה אופטימי זאת זכותך. הטיטאניק טבעה ואתה דיברת על מחלקת התה. שחרר. מכבד את הבמה והפלאטפורמה. מטורף ניהל אותך ומצאת לזה צידוקים מורכבים. זכותך. יונייטד חזרה כי היא תמיד חוזרת. גם מכבי. התמזל מזלי הרנדומלי לאהוד אותן. גם הפועל תחזור, כל אחת בסקייל שלה. מה שגמר אתכם בסיבוב הזה זה מיטש והמרדף חסר הסיכוי. כמו בסל. תלמדו מזה ואז אולי… נשיק קווים.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

הפטיש והמגל ? אתה עוד קורא למפלגה של אבי גבאי המערך ? עוד בטוח שפנקס אדום שווה משהו ? הפועל זה קומוניסטים ?
אבל תן לי לבדוק עם משפחת ברקת ואורי אלון כמה זה מפריע להם.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

אתה מוזמן להגיב פה תמיד, זו הפלטפורמה שלך כמו שהיא שלי, אבל אני לא צריך שתמחל לי, זו אמירה מגוחכת. והטיטאניק שלי לא טבעה, עדיין משייטת, קצת דולפת , פחות נוצצת אבל שטה.

יואב 6 בדצמבר 2017

זה היה בהומור. אני לא מוחל או לא. אני מחזיק ממך מאד, אבל ידעתי שבחלקים מסויימים פשוט היית הכי רחוק המציאות. ניסית לפרש מטורף שנכנס לביצה מרופשת ועושה וולקאם עם שחקני נוער שגנב ממכבי. מוזר שלא שמת לב. קצת בסיסי.
ניתוחים כלכליים או רציונאלים לא ממש מחזיקים כאן. זה לא קשור לאופטימיות כי אם למתודה.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

כן, רק אני לא ראיתי את מה שכולם ראו, את הארגונים שהלוו כסף ונתנו אשראי, את כל השחקנים שחתמו על חוזים גדולים, התקשורת שהיללה בתחילת הדרך, התקשורת שלא ראתה חצי מהדברים שנחשפו, הבקרה שהעבירה תקציב אחרי תקציב, הפרשנים שחשבו שהקבוצה חזקה, מאמן הנבחרת שחתם , אנשי כדורגל שהלכו בגדול אחרי כל זה.
כולם ראו הכל :)
אני אומר לך שגם היום תיבת הפנדורה עוד לא נפתחה.
וגם היום, אני חושב בדעה די צלולה, שטירוף לא היה , אנחנו מעצימים יותר מדי את האירוע, פשיטות רגל קורות כל הזמן, בהיקפים גדולים בהרבה (רק תסתכל על טבע לדוגמא ועל ״הטירוף״ שם) – ארגון נכנס לסחרור סביב קבלת החלטות רעה לאורך תקופה ופשט רגל, זה לא סיפור כזה דרמטי וזה יקרה עוד רבות וכן לצערי בזמן אמת לא ראיתי את מה שרבים לא ראו ואחרים כן ראו.
אבל ״טירוף״ וכל מיני הגדרות לנפילה עסקית בינונית (במונחי תיקי פירוק זה אפילו לא בינוני) של ארגון או לחזור אחורה לשנות ה50 ולמערך זה מוגזם.

יואב 6 בדצמבר 2017

יניב,
בא תמהוני ועושה את מה שהוא עושה. ממה? כספי ירושה? עסקים? פסלים וירטואלים? ציורים? אדם ששנה קודם קילל את זהבי בפורום אוהדים. זה רציני בעיניך?
מחתים 89 שחקנים בשנה וחצי. רובם ככולם- שאריות של אחרים והימורים כושלים(יכול לקרות).
מה ידעת על הונו? כלום. מה הסקת על פעולותיו? הכל. בנית ממש תזה על אוויר.
לא יודע מה קראת אבל לא זכור לי שדובר על הפועל כקבוצה חזקה. לא בתקשורת ולא פה. זה בעיניים שלך בלבד.
מי שהלווה ונתן- כבר היה עמוק בבוץ. בא אדם ובמקום להבריא את העסק עם קבוצה צעירה וזולה- ניפח את העסק למימדים בלתי אפשריים. אני חושב שהוא תמהוני ואני בטוח שרמזתי לך על זה.
אבל… אתה כנראה ידעת טוב מכולם שיש לו הון ומשנה סדורה. זה פנטסטי בעיני. וול דאן.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

עזוב, אני סתם עיוור ופתי – אבל ההתאחדות שהעבירה אותו ועדות בדיקה ודו״ח עושר ? מה היא ידעה, הקבוצה שלך שנתנה לו אשראי מה היא ידעה ? ה89 שחקנים שחתמו מה הם ידעו ? ועוד קילל את זהבי בפורום ? אתה בונה עכשיו תיאוריה הפוכה, אתה משכנע את עצמך שהסיפור חד ממדי והוא לא, אבל לא חבל על האנרגיות, עוד מעט אחרי דו״ח מסודר של ביהמ״ש תוכל לדעת הרבה יותר מי התמהוני ובעצם כמה תמהונים יש בכדורגל שלנו – ושוב, אני לא רלבנטי, מה אני מבין, אבל אם הסיפור המורכב וכמה שאתה לא תרצה להכיר בכך הוא מורכב, עוד רחוק מבהירות.
וכנראה וזו המסקנה שלי, שגם אם היה בונה כבירי קבוצת פלא מצעירים מוכשרים, לאור מצב החובות שנחשף פה ועומק הפירמידה , זה היה מגיע לאותו מקום.

יואב 6 בדצמבר 2017

הקבוצה שלי קיבלה ערבויות אישיות.
דוח עושר? בקרה תקציבית? באמת.
אתה מוזמן להראות לי עוד תמהונים כאלה שחיסלו כסף שאין להם. אה יש לי אחד בשבילך- מוני הראל.
בוא הסבר לי את המורכבות ואת שאר התמהונים/בוזזים/גנבים/בעלים כושלים שמשום מה, נדבקים רק אליכם. אני ממתין. האר את עיני מיסטר פרנקו יודע כל.

אדם 6 בדצמבר 2017

אם במובן מאליו אתה מתכוון לכמות האוהדים אז אנחנו מסכימים.

צור שפי 6 בדצמבר 2017

יואב,
נראה לי שיש שלוש תשובות לשאלה שלך:
האחת – בסיס האוהדים של מכבי גדול משמעותית.
השניה – ״מכבי״ הוא מושג, אם תרצה מותג שמדבר אל ליבם של יהודים בתפוצות בהקשרים היסטוריים. בהמון קהילות יהודיות בעולם יש מועדוני ספורט וקאנטרי קלאבים למיניהם ששמם מכבי.
שלוש – גרעין האולטראס האדום שהוא הרבה יותר משמעותי מזה הצהוב.

אלון 6 בדצמבר 2017

בקשר לאולטראס – הוא לא. התקשורת עושה אותו כזה. כן, אותה תקשורת שבהפוך על הפוך מספרת על עצמה שהיא עושה הנחות להפועל.
דוגמא – הדקירות וניסיון הרצח של אוהדי מכבי חיפה בכדורעף. אם זה היה אוהדי הפועל, אוהו מה היה פה.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

אלון זו לא רק התקשורת, זה לא מעט גורמים לאורך השנים שכיסו על מחדלים ניהוליים דרך האולטראס – ״אם רק איקס לא היה קורה הייתי מוכר את הפועל לאוליגרך____ השלם את השאר״

יניר 6 בדצמבר 2017

יש היום בעלים שמסתכסכים עם כל השחקנים המשמעותיים במועדון מידין ,דרך דגני דרך גוטליב . שחקנים עם אפשרות בחירה בין מועדונים לא יגיעו להפועל בגלל זה.
אתה צודק לחלוטין לגבי האשמים , במבט לאחור רמון לקח קבוצה שהיה לה כסף, היו שחקנים מצוינים,ניקוד גבוה באירופה ופשוט חרב אותה. מסתבר שרצון טוב ואהדה לא מספיקים

yaron 6 בדצמבר 2017

אחלה פוסט יניב, עושה רושם שכמעט החלמת :-)
אני כותב "כמעט" כי חסר החלק של כבירי. אם זה רק בגלל שחסרים דוחות זה בסדר, אם זה בגלל שאתה עדיין "שבוי" בקסמו אז פחות אבל זה לא ממש משנה.
הניסנובים לדעתי מנסים לעבוד במודל "טביב מיני" וזה לגמרי בסדר רק שחסרה להם "העין" שלו. עם העין שלו סביר להניח שהייתם ניצלים בשנה שעברה ואם לא, השנה הייתם מועמדים וודאיים לעליה בלי קשר לינואר.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

זה לא שחסרים דוחות רגילים, עניין של כמה חודשים ונדע הרבה יותר על תקופת כבירי. נחכה.
אבל נראה לפחות כרגע שיש הבדל גדול בין כבירי לרמון – רמון קיבל עסק טוב והרס אותו וכבירי קיבל עסק הרוס ולא שיקם אותו – כל בר דעת מבין שללא כבירי העסק הולך לפירוק מוקדם יותר.
הנקודה השנייה ואת זה נדע מהדוחות – כבירי לפחות ממה שפורסם עד כה – גם שילם מכיסו על חלק מהמחדלים.

דן 6 בדצמבר 2017

סליחה על הקטנוניות "עם זאת" ולא "אם זאת"
חוץ מזה – פוסט מצויין, אחרי הכל , הפועל היא עדיין אהבת הילדות של אבא שלי.

גלעד בלום 6 בדצמבר 2017

יואב זה מובן מאליו שמכבי תל אביב היא מועדון עליון עם אוהדים מצוינים, הנהלה מצוינת, מחויבות לווינריות, הדי אן איי של מכבי הוא הכי טוב, יש למותג מכבי הרבה יותר ביקוש מכל מותג, הכי הרבה אוהדים, הכי הרבה אליפויות, גביעים, הם הכי מוצלחים כי הם עליונים, זה ברור כשמש, מה פה לא ברור?

מצד שני הפועל זה מוסד רקוב מהיסוד, האוהדים אלימים, ההנהלה והבעלים מושחתים, ובאופן כללי הדי אן איי של האוהדים ושל כל המועדון הזה הוא פגום, בלתי ניתן להבין איך יש בכלל אוהדים למועדון זה ולא כולם אוהדי מכבי, זה בדי אן איי!!

הנה אמרתי את זה, מרוצה?

אסף the kop 6 בדצמבר 2017

עוד כמה חסרונות ותהיו מושלמים.

יואב 6 בדצמבר 2017

גלעד,
מי שאל אותך בכלל טרחן…

גלעד בלום 6 בדצמבר 2017

סמיילי על הכל יואב

יואב 6 בדצמבר 2017

גלעד
הפסק לקשקש בזנב כדי שאשים לב. זה לא ממש מעניין אותי. הגבתי לפוסט. יש לך משהו עיניני להגיב מלבד הציניות המאד פרימיטיבית שלך- אתה מוזמן.

בורדו פאפי 7 בדצמבר 2017

"לכשכש" ולא "לקשקש".
וקצת כבוד. לא יזיק.

D! פה ועכשיו 6 בדצמבר 2017

בתור שונא הפועל
טביב היה צריך ללכת כי אין תקומה לספורט, ואם תרצה להרחיב את בכלל חברה (אנושית לא כלכלית), שבו האיש הזה הוא בעלים.
מה היה או לא היה צריך להתרחש לאחר מכן לא רלוונטי.

אם אתה היית מעדיף להמשיך איתו כבעלים ש"אולי דחה חובות קדימה, אולי התחמק מכל הוצאה שניתן היה להתחמק ממנה, אולי התעלל בעובדים ושחקנים ושותפים" אז אני לא יודע מה לומר.

בוא יניב, אולי לא קראת את הפוסט אז אשים פה את הציטוט:

"טביב אולי דחה חובות קדימה, אולי התחמק מכל הוצאה שניתן היה להתחמק ממנה, אולי התעלל בעובדים ושחקנים ושותפים, אבל הוא החזיק את הנכס"

אבל הוא החזיק את הנכס! זהו… זה כל מה שחשוב?

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

זה חשוב מאוד, על בשרנו למדנו את זה ולא חייבים ללכת לפתרון ההוא, גם חרם מנויים זה היה בסדר

אלון 6 בדצמבר 2017

זה ממש לא חשוב. מה הטעם לחיות כקבוצת סתם?
יותר מזה. אם אכן הניסנובים מתכוונים למכור כשיבוא מישהו רציני (לא יודע אם הם מתכוונים, לכן כתבתי אם), אז גם היום אני מעדיף את המצב שלנו על פני המצב של בית״ר.

אלכס 6 בדצמבר 2017

+1
כל הגישה של "שיז*** העולם, זה באינטרס שלי ולא מעניין אותי שום דבר" זה בדיוק מה שנתן למועדון הזה את היכולת המופלאה של לדחות את הבעיות הקטנות של היום להיות הבעיות הגדולות של מחר (ולא רק של הפועל) שוב ושוב ושוב. ואז עושים ניתוח של מי אשם…

MOBY 6 בדצמבר 2017

רק להיזכר כמה תרעומת על המביטים מהצד, שטענו שמחאת טביב לא במקום. ושזמנה של הפועל תל אביב עם רמון קצוב, והוא יעשה מה שהוא עושה שוב ושוב ויחרב את מה שהוא נוגע, תוך שהוא מחייך, מפרשן ונמצא מאחורי כל מיקרופון כפרשן….

מתן 6 בדצמבר 2017

השורה התחתונה היא שאי אפשר להרוג אותנו. לא משנה כמה מכות נחטוף, אנחנו כקהל יותר חזקים מהכל.
עברנו את מה שעברנו בכדורסל לפני עשר שנים – כל מכשול שיגיע היום קטן עלינו, גם אם הדרך לא תהיה קלה

אסף the kop 6 בדצמבר 2017

למה להרוג אם אפשר שתחיו בסבל ?

מתן 6 בדצמבר 2017

אל תדאג, גם אם ניקח דאבל אחרי דאבל אנחנו נמצא סיבות לסבול.
כשאני רוצה ליהנות אני מסתכל על רשימת האליפויות בפרמיירליג בשני העשורים האחרונים

אסף the kop 6 בדצמבר 2017

בקצב הזה כדאי שתנצור אותה

יואב 6 בדצמבר 2017

מתן,
תחיו בצנעה בין חיים למוות. תמיד. זה נהדר בעיני. זה גם מתאים בול לדיאולוגיה שלך. מושלם. אל תמותו- תגססו.

ברקוביץ 6 בדצמבר 2017

יואב, הדי אן איי שלכם זה לא להבקיע בליגות אירופיות. הולכים על השיא מחר. מאחל לכם בהצלחה. קצת צניעות

אלון 6 בדצמבר 2017

בשיא אחד הם מחזיקים. נתפלל לשני. אנחנו מפרגנים.

מתן 6 בדצמבר 2017

כמו שבלי סבל זו לא הפועל – בלי שחצנות זו לא מכבי

יואב 6 בדצמבר 2017

צנוע אבל לא כמוכם. אתם האלופים הנצחיים ברחמים עצמיים. מה ששלכם שלכם. חפש בעיתון מי מול מכבי מחר בסל- שלפחות תדע את מי אתה אוהד מחר(:

אמיתי 6 בדצמבר 2017

אה יואב יש לנו יותר קלאס מזה- רק רוצים שתפסידו (;

אדם 6 בדצמבר 2017

אולי אתה צנוע אבל האמירות שלך כאן הן ההפך המוחלט מזה

יואב 6 בדצמבר 2017

לא אדם. אלו העובדות-פלדה, גוסינקי, תאומים, הראל, שאול, רמון, טביב, כבירי, תאומים, רמון, גברי לוי, רמון…
לא בטוח שהסדר נכון ושלא שכחתי מישהו.

אדם 7 בדצמבר 2017

העובדה היחידה בשמות שציינת היא שגנבים מגיעים למקומות לא יציבים, וזה נכון לכל מקום בכדורגל הישראלי. לקבוצה שלך היה מזל שעבריין נלוז מנהל את קבוצת הכדורסל והפך אותה לשם מוכר גם מחוץ לביצה המקומית

יואב 6 בדצמבר 2017

אמיתי,
יפה לך רק האדום האמיתי(:

אלכס 6 בדצמבר 2017

אני לא יודע אם זה הזיכרון שלי או שלך, אבל אני זוכר שטביב מכר את מחלקת הנוער, לא שילם אגורה לספקים, מאמנים וגם לא לשחקנים (ברמת יואב כץ ונייר הטואלט\חלב, לא זוכר). זה כבר הגיע לשביתות (שהוא ניסה באיומים להשתיק), תביעות, עוד חובות והלוואות לעתיד. עם כל זה, הוא ובני משפחה משכו משכורות יפות על "ניהול\בעלות".

אני ממש לא איתך בניסיון לצייר אותו כבסדר, ואפילו לא כמישהו שלא תכננן לעשות כפר סבא עם הפועל. בעיניי זה היסטוריה ריוזיוניסטית.

אלכס 6 בדצמבר 2017

יותר מזה, ברגע שהבלאגן זלג למכונת הכסף של אירופה (סכסוכים וחובות לאופא, שחלקם עדיין לא שולמו) והיה מצב שהפועל תל אביב לא תוכל להשתתף במפעל ללא תשלום של אלו, פתאום הוא "נכנע למחאה". שמענו על העבריין הזה… לדעתי עשה קופה והלך, בדיוק לפי התוכנית שלו.

אני לא מבין איך אתה מחבק אותו ככה. תראה קצת דרך ארץ. לא כל האמצעים כשרים, גם אם זה מתאים לך כרגע.
סליחה על החריפות, אבל זה גועל נפש בעיניי.

יניב פרנקו 6 בדצמבר 2017

מה גועל נפש בעיניך ? החשיבה שניתן לפעול כדי להשתחרר מבעלות מזיקה בדרכים אחרות שאינם כרוכות באובדן מוחלט של כל נכסי המועדון ? זו הייתה מחאה מטופשת בדרך שבה היא נוהלה, מחאה שעברה בין רגע לאסקלציה של 150 קמ״ש ושיחקה לידיו של מי שאתה נגעל ממנו – האיש יצא מזה בהון גדול עוד יותר בזכות העובדה ששיחקו לידיו אז מה מגעיל אותך בחשיבה שממרחק האירועים ניתן היה לפעול אחרת ?

אלכס 7 בדצמבר 2017

בעיניי, המחאה לא הייתה מטופשת כלל. טביב כבר היה בהליכי פירוק מבפנים, וטוב שהשתחררתם ממנו. חבל שמי שלקח את הפועל מידיו לא השכיל למנף את המחאה לידיים שלו. עוד יותר חבל שבסופו של דבר הגעתם לאותו מקום. בעיני, המחאה הייתה הזדמנות מפוספסת. גם העסק עם הפירוק היה הזדמנות להתנער מהלכלוך, וגם היא פוספסה. העיקר שהפועל יכולה לחזור השנה.

מה שמגעיל, זה שאתה מצייר את טביב בתור מישהו שלא רק לא היה מזיק (כאילו שההתפוררות לא קשורה אליו בכלל), אלא שהיה טוב כי הוא היה "משמר את הנכס". מגעיל לי שכל עוד זה טוב להפועל, לא ממש מעניין אותך אם זה לא היה חוקי או מוסרי, שבית המשפט והמשטרה יטפלו. טביב החביב סהכ בדק קצת גבולות השובב.

אני מעדיף שהמועדון שלי ילך לפירוק (ויקום נקי ויעלה חזרה כמו שתמיד קורה) מלהלין משכורות, מבריונות כלכלית, מקצועית ומשפטית, מלגרום לבעלי עניין בעסק לפשוט רגל כי אני לקוח גדול שלהם ואם אני מלין להם תשלומים אז הם בבעיה (ואז למנף את זה כדי לא לעמוד בהסכמים המקוריים ממילא). ובטח ובטח על פני להתנהל כך בשוטף, מול כולם.

עצוב לי, שעושה רושם שבשם שימור הפועל (כאילו שאוסישקין לא שימרה את הפועל סל) שום לקח לא נלמד ממחדלי העבר, ומה שהיה הוא שיהיה.

אברם 7 בדצמבר 2017

הגועל נפש של אלכס להבנתי זה מההתנהגות של טביב שהוא פירט מעלה. אפשר ורצוי לדבר על ערכים והתנהגות ראויה, טביב לא נופל לקטגוריה הזו.
ולגבי הטיעון שניתן היה לעשות זאת אחרת, הסבר נמק והדגם. איך קהל אוהדים, שלא מחזיק במניות בקבוצה יכול לפעול נגד בעלים כטביב (שאופתע אם יסתבר בסוף כגנב או שיחסול על ידי עולם תחתון)? מה? לבלוע גלולה נגד בחילה ולהשלים עם ההתנהגות הזו? חרם אוהדים ארוך טווח (שיסכן לדעתי את המועדון יותר מאשר פירוק)? איך?

התשובה היחידה לדעתי היא תביעה לסט ערכים וסטנדרט ניהולי מכל בעלים שהוא, בין אם הוא אוהד ובין אם לאו. ובמאמר מוסגר אוסיף שעבורי הניסנובים מסתמנים כלא ראויים – קרא לי נאיבי אך אני מאמין ביושר וביושרה כמתכון לתוצאות הטובות ביותר לטווח הארוך .

Ljos 6 בדצמבר 2017

הניסיונות לעשות לאלי טביב משה איבגי – בערך נודה שהיה משהו ואז נשכח ונתעלם ונחזור לחיים רגילים בלי שום השלכות אפילו לא חברתיות על האדם – מטרידות משהו.

השמן. 6 בדצמבר 2017

נעזוב לרגע את הסלחנות המסוימת שאתה מפגין כלפי טביב בפוסט עצמו כי הבהרת את עצמך יפה בתגובות למה התכוונת (המחאה הייתה צריכה להתנהל אחרת ולהוביל לכיוון אחר)
באיזה סרט אתה חי שהמצב של ביתר עדיף על שלכם? מה כל כך סקסי במקום שלישי?
מעבר לכך, שעד שטביב לא יעזוב את ביתר לא נדע את גודל הנזק.

גיא זהר 7 בדצמבר 2017

והקטע הוא שיניב כולל את ביתר ברשימת הגדולות עם מרכאות או בלי. ביתר כבר עשר שנים קבוצה בינונית מכל הבחינות. בלי מרכאות. וכל עוד טביב בעלים שלה תישאר כזו. בכוונת מכוון.

אריאל 6 בדצמבר 2017

טביב לקח את הפועל לאליפויות ולליגת האלופות אבל זה לא היה שווה כי הוא דחה חובות והתקטנן על כל שקל כאילו הוא בעלים בזמן שהוא שבאמת הוא היה רק בעלים אז מה הוא חושב שהוא בעלים ?! אז האוהדים העיפו את הדראעק. סוף סוף באו בעלים לקבוצה אממה טביב גנב הכסף מהבעלים. איך גנב ? טביב ערמומי ובהפועל אנשים עמך, תמימים אז סיבן אותם. הבעלים החדש שכח לשלם כמה חובות קורה גם לטובים ביותר. גם האוהדים לא שמו לב כי ידעו שיש בקרה ובכלל יש בעלים אז מה להם ולזה שכל אחד יעשה את שלו. פתאום אמרו חדלות פירעון ונפלו השמים. התעשתנו מהר הסברנו לספקים שטביב דחה להם מרוע אנחנו לא נמרח אותם כמוהו נגיד את האמת: לא נשלם בכלל אבל ליבנו אתכם ותבואו לעודד בשבת. עברה שנה והיום אנחנו פורחים וחוגגים 4 יום מקום ראשון בלאומית ! ואיפה טביב היום ? מקום שלישי בלבד… מסקנה אין תחליף לקבוצת אוהדים וחוכמת ההמונים (ולניסנובים בקטנה קטנה)

אלון 7 בדצמבר 2017

וגם היום אני אומר לך שהעתיד של הפועל ורוד יותר מאשר העתיד של בית״ר.
לבית״ר התחבר קצת מזל של פגיעה בזרים ובשחקנים ששוחררו מהגדולות. לא יעבוד תמיד. אחרי שהפועל תעלה, שתי הקבוצות תהיינה באותו מצב – קבוצות אמצע טבלה שלא יתקרבו באמת לאליפות. אולי יגנבו גביע פה או שם.
אבל מה – בהפועל, אם יבוא רוכש, לפחות יש מי שימכור לו.

אריאל 7 בדצמבר 2017

ריאליטי צ'ק, איפה אתם ואיפה ביתר. מה שכן היה פה win win אתם שמחים שנפטרתם ממנו ואני בטוח שגם הוא וזה הצד היפה של הסיפור הזה.

אלון 7 בדצמבר 2017

לא התייחסת לשום דבר ממה שכתבתי.
אמרתי, מרגע שנעלה ליגה אין הבדל ביננו לבית״ר.
שתי קבוצות בלי שאיפות אליפות.
מעדיף להיות זאת שעל המדף ברגע שיבוא המיליארדר, מאשר זאת שפוגעת יותר טוב בזרים שיביאו אותה למקום שלישי ולא חמישי.

אריאל 7 בדצמבר 2017

לא התייחסתי כי זה היפוטתי וגם לא נכון. לא בטוח שתעלו ליגה וגם אם תעלו נקודת המוצא הפיננסית והמקצועית שלכם מתחת לביתר זה נראה לי די ברור. לגבי שאיפות האליפות לא מבין מה אתה אומר אם ביתר תסיים רביעית ואתם מקום עשר זה אותו דבר כי שניכם לא לקחתם אליפות ? ואיפה היתרון שלכם ברכישה לא הבנתי

דונאדוני 7 בדצמבר 2017

תזכירו לי מה טביב עשה שהאוהדים לא רצו אותו?
מה בגלל ההתנהלות הכוחנית שלו בכל מה שקשור לכסף? כי הוא הסתכסך עם אנשים בכדורגל בכלל ובקבוצה בפרט?
כי הוא לא ה-cup o' tea של מהאוהדים?
סך הכל הוא בנה סגל טוב, הביא את הקבוצה להישגים והחזיק כלכלית את הקבוצה.
מה עוד אוהד צריך לרצות?!?!
גם עכשיו בבית"ר… הוא סך הכל עושה שם עבודה טובה.

זה מה שאני אומר לאנשים שאומרים ליעקב שחר ללכת הבייתה… אל תשכחו שאנחנו בכדורגל הישראלי – האלטרנטיבה רוב הסיכויים תהיה רעה יותר (ראו את הבעלים שיש לנו בליגה ותבדקו אם הרוב הם בסדר או לא).
יש למכבי חיפה בעלים שמשקיע, באמת שמנסה להצליח, מחזיק את הקבוצה כלכלית בלשון המעטה… אז הוא עושה טעויות, אבל בכדורגל הישראלי בעלים כזה הוא נכס, אפילו אומר מתנה משמיים.

אדם 7 בדצמבר 2017

קשה להתייחס ברצינות למי שמשווה בין שחר לטביב. אבל רק אנקדוטה אחת קטנה – טביב חירב את מחלקת הנוער של הפועל

גיא זהר 7 בדצמבר 2017

בתקופת טביב נעלמו ההכנסות מהעלייה לבתים בצ'מפיונס. עד היום לא שמעתי הסבר מניח את הדעת לזה.

דונאדוני 7 בדצמבר 2017

איפה ראית שהשוויתי ביניהם… אני פשוט אומר שלפני שאוהדים דואגים לסלק בעלים, שידאגו לאלטרנטיבה.
במקום זה מעיפים בעלים ואז בוכים על מר גורלם. לוקחים הימור.
זה קרה עם מאיר שמיר, עם אלי טביב, ויש אוהדי חיפה שכנראה דוחפים שזה יקרה גם במכבי חיפה.
כל אחד מהבעלים שונה מהשני, אבל המקרים עשויים להיות דומים… תחשוב על זה במקום לקטול.

אז טביב עף כי הוא חירב את מחלקת הנוער? שאלתי באמת למה הוא עף… אני באמת לא כזה יודע. אם זה בגלל זה אז חבל. טביב הוא אדם נורא, אבל הוא בעלים לא רע… יודע להחזיק קבוצה מצליחה יחסית בתקציב שפוי.

דונאדוני 7 בדצמבר 2017

וגיא.. יש לך הוכחות לזה או שאתה מניח כי התקשורת אמרה?
אולי הם נעלמו בתקופת רמון?
אולי הם אכן נעלמו בתקופת טביב אבל יש לכך סיבה.
אולי היה משהו בהסכם רמון-טביב שמדבר על ההכנסות מליגת האלופות.
להאשים בעלים בפירוק הקבוצה אחרי שהוא הועזב בכוח ובאלימות זה אבסורד מבחינתי.
אני לא חסיד של אלי טביב, בעיקר לא כאדם, אבל יש גבול ידידי – קארמה איז א ביץ'…

גיא זהר 7 בדצמבר 2017

ברגע שהזכרת את מאיר שמיר כבעלים לגיטימי לא צריך להוסיף מילה. ולגבי טביב, אחת הסיבות להפגנות נגדו היא העלמות הכסף.

Lord Anthony 8 בדצמבר 2017

העלמות הכסף היא לא יותר מאגדה שהמציאו אוהדי הפועל.
בסבירות גבוהה הכסף ברובו הגדול הלך לתיפעול שוטף של המועדון, כדי שטביב לא יצטרך להוציא שקל מהכיס שלו.
מפליא שיחסית להאשמה כזאת חמורה וסכום הכסף שכביכול נמעל לא נמצאה אפילו ראיה אחת שתומכת בתאוריה כאילו טביב לקח את הכסף לכיסו.

גיא זהר 8 בדצמבר 2017

60 מליון הלכו לתפעול המועדון? אפשר לחשוב שהתקציב של הפועל אז היה תלת ספרתי. למה שטביב יהמר על העפלה לליגת האלופות? מה הוא, רמון?

yaron 8 בדצמבר 2017

המפרקים עברו על כל המסמכים וכל הכספים שנכנסו ויצאו מאז תקופת טביב לפחות, אם הוא לקח מיליונים היינו יודעים והיו תובעים אותו.

אדם 7 בדצמבר 2017

לא, טביב הוא בעלים נוראי ואיש שבמדינה מתוקנת היה נאסר עליו להיות בעלים. לא לשלם לנותני שירות ולעובדי הקבוצה, לא לתת כסף למחלקת הנוער שלטעמי היא התירוץ היחידי לקבל כסף מהטוטו ועוד. ההצלחה של הקבוצה בכלל לא משחקת תפקיד במקרה הזה.
אשאל אותך – אם יודעים שיש בעלים שלוקח את כל ההכנסות מהטוטו לכיסו, שומר את הקבוצה על תקציב מינימום בזכות קהל וחסויות אבל בתור דרג ביניים ומועדון שורד – האם הוא בעלים ראוי?

עומר 8 בדצמבר 2017

אם היית מתרכז בלאהוד את הקבוצה שלך במקום לכפות עליה את הניהול שאתה חושב שהוא נכון, היום הקבוצה שלך הייתה בצמרת ליגת העל ואולי מתכוננת להגרלת אופ"א ביום שני.
אבל התערבות אוהדים היא כמובן מבורכת, ולראייה מצבה של הפועל היום.
קשה להתווכח עם עובדות, גם אותי זה לפעמים מטריף.

אדם 8 בדצמבר 2017

רק חבל שאתה לא מציג שום עובדה. להניח שהקבוצה שלי הייתה היום בצמרת ליגת העל זו הנחה מופרכת בהסתמך על הדברים שהוא עשה במועדון וההתנהלות שלו באופן כללי (צמרת זה מתמודדת על אליפות ולא אחת מתוך עשר קבוצות בינוניות בלי שאיפות).
וגם אם כן – אני מעדיף מועדון בליגה שנייה עם ניהול תקין שלא מתעמר בבני אדם מאשר להיות אלוף אירופה עם אלי טביב. שלא כמו שנהוג לומר, בספורט, הניצחון ממש לא מעל הכל.

יואב 8 בדצמבר 2017

ואז בא כבירי ולא שילם לאנשים משכורות. התעמרות לכל דבר ועניין.

גיא זהר 8 בדצמבר 2017

זה שכבירי היה גרוע מטביב, לא אומר שטביב לא היה נוראי בכל כך הרבה תחומים ושהמחאה נגדו לא היתה צודקת.

יואב 8 בדצמבר 2017

עם שני חתנים כל כך מוצלחים, הבחירה וואלה קשה…

גיא זהר 8 בדצמבר 2017

שניים? רמון כרגיל הרס וחרטט. אבל אף אחד מהם לא היה בעל אולמות אירועים.

יואב 8 בדצמבר 2017

וואטאבר

ישי 7 בדצמבר 2017

הרסת לי.
התחלתי לקרוא את הפוסט, וישר חשבתי לשאול בתגובה מה עם הקהל. קבל את הערכתי על לקיחת האחריות.

ותיקון קטן: עם זאת (ולא אם זאת)

ערן (המקורי) 7 בדצמבר 2017

שנה ל"פירוק"?
למיטב הבנתי המועדון לא פורק, ואפילו לא הורד ליגה. נגרעו ממנו 9 נקודות, והורדה- בצירוף יכולת מקצועית דלה בשנה שעברה- הביאו לירידת לליגה הלאומית. יש בעלים חדשים, התקציב ירד, הקבוצה נראית כרגע בדרך חזרה לליגת העל. איפה פה "פירוק"?

ערן (המקורי) 7 בדצמבר 2017

* המילה ״והורדה״ במשפט השלישי צריכה להיות מוחלפת במילה ״ואלה״, כמובן.
פרויד :)

Srtest - ארטסט 7 בדצמבר 2017

לא יודע אם מה שהולך פה זה יותר שיח של חירשים או של שבעים.

Lord Anthony 7 בדצמבר 2017

ביידיש אומרים איינרעדעניש איז ערגער ווי א קראנק, שזה בתרגום חופשי רמייה עצמית גרועה ממחלה.
נראה לי שזה מסכם את מצבה של הפועל.

יואב 7 בדצמבר 2017

הבהרה…
חלילה לי מלזלזל בהפועל ובאוהדיה. ההתיחסות שלי לטקסט של יניב נגעה רק להשוואה והקשרים למכבי. אני כן עומד על דעתי שהפועל מיגנטה אליה כל מיני בעלים לא מוצלחים. ומכבי היה מזל(נניח) לחמוק מגזרת גורל זאת.
אני מתנצל בפני גלעד בלום ויניב. אין שום דבר אישי בבאנטרים האלה ולרוב, אני נמנע מלהגיב בפוסטים של הפירוק, אני ממש נמנע מלרקוד על כאב האחר. אלון, שמכיר אותי, יודע את זה.
יום טוב.

אלון 7 בדצמבר 2017

תודה רבה!

ארז 7 בדצמבר 2017

+1
שמור אנרגיה לראשון. ושמור לי מקום טוב!:)

גלעד בלום 8 בדצמבר 2017

יואב הכל טוב, לתגובה שלי הוספתי במקור סמיילי כדי שתבין שהגל ברוח טובה אבל זה לא הודפס משום מה…לא התכוונתי להרגיז, רק לחדד נקודה גם אם זה נעשה באופן פרימיטיבי , הפיוז קופץ לח כשאני שומע את המילה די אן איי ההקשר של מועדוני כדורגל, אגב מה שכתבתי לגבי הפועל היה נכון , ( ועדיין אני אוהד אותה), לא מחליפים קבוצה אלא אם היא הופכת לגזענית ביציעים ובמדיניות של ההנהלה כפי שקרה בביתר למשל…. הציניות היתה במה שכתבתי על מכבי…אני אסביר ויניב נגע בזה, כשהפועל היתה בהסתדרות היה די אן איי מסוים, סגול ותאומים שינו קצת את הדי אן איי , בנו בית אדום, היו מקצוענים , בנו קבוצה אירופאית, אחר כך הגיע הדי אן איי של מוני הראל, רמון טביב וכל החרא הזה, לכל אחד די אן איי שונה.

בביתר עברו מדי אן איי של גאיידמק שמביא צ’צ’נים לטביב שלא מתקרב לנושא , מכבי עברו מדי אן איי ( לתקופה לא קצרה) של אבי נמניאיזם ( חולצות שחורות וסגידה לאדם בשר ודם ) ועברו מכשלוני למיטש ולקבוצה הכי מקצוענית והשגית ( לשלוש שנים אדירות לפחות)שהיתה פה תחת מיטש וקרויף, כלומר די אן איי קשור לבעלים, מה שכן יש זה די אן איי של אוהדים וגם הוא מטושטש , לגבי השפעת האולטרס על התנהלות- אני לא מספיק מבין בזה אבל בביתר זה בטוח השפיע עם הצ’צ’נים וגם במכבי והפועל יש השפעה, השאלה

יניב פרנקו 8 בדצמבר 2017

תודה יואב :)

Comments closed