לחזור לגדולה דרך הכאוס

הנטייה הטבעית היא לחפש את התוכנית המוסדרת, אני חושב שלפעמים הכאוס עדיף

 

מכבי חיפה בסוף תחזור, כי מועדונים גדולים בסוף חוזרים.

ברגע שמקבלים את הנחת העבודה הזו, צריך לשאול שאלה אחרת, איך מכבי חיפה תחזור ומתי ?.

ויש לזה בגדול מספר אפשרויות מצומצם – אופציה אחת היא חזרה דרך תכנית פעולה מסודרת, כזו שורד תיארה לדוגמא בשבוע שעבר.

הנחת העבודה הזו היא שיש על המדף תכנית פעולה מסודרת, כזו שגורמת לחלק מסוים משיח הכדורגל היום עונג רק מתיאור הפעולות, יש תכנית והיא כוללת צוות זר, מחלקות סקאוטינג, שיטות עבודה באיזו 9,000, ניקיון חדרי הלבשה והשקעה בשחקני כדורגל "מוכחים" שזה בגדול אומר לקנות שחקנים יקרים בכסף גדול, כל זה לצד קורט סבלנות אמור לעשות את העבודה, אם אני אוסיף גם אנליזה והייטק אז בכלל.

זה בסדר, זו אופציה אפשרית, אבל היא הנחת עבודה מסוכנת, שכן, אם יש כזו אופציה, למה שלא באמת יבחרו באופציה הזו ולמה לא עשו את זה עד היום, הם נהנים להפסיד ? (כסף, משחקים, כבוד, קרדיט, דירוג אירופאי ועוד).

התשובה היותר כואבת, שאין באמת דרך מוסדרת לשקם את העסק, כלומר אין באמת איש מקצוע שיודע לפתור את זה בסבירות גבוהה, גם סבירות בינונית זה בסדר, אלא שיש בעיה, כדי לפתור את זה בסבירות בינונית דרך תוכנית מסודרת יש "להמר" על כל הקופה על התכנית וההשקעה ומימד הזמן מאוד בעייתיים בנקודה הזו.

דילמה.

*

הנחת העבודה שלי היא שמכבי חיפה תחזור דרך הכאוס, אם היא רק תחליט שהיא מחבקת את הכאוס ולא נלחמת בכאוס, אם היא תבין שהיא מתחרה בענף כדורגל שבו האי רציונליות היא מרכיב מרכזי ושהוא כאוטי להפליא.

היום מכבי חיפה של השנים האחרונות היא שם דבר ברמת הכאוס (אם כי ויש הרבה כבוד, יש כמה מועדונים שאני מכיר שלא רואים אותה ממטר גם פה) אבל בתפישה שלה היא "מועדון אירופאי במזרח התיכון" – וילה בג'ונגל אם תרצו.

*

אני לא מכיר את מו אלאך, יכול להיות שהוא טיפוס מסודר, זה לא משנה, להיפך, טיפוס מסודר, שיחקור את העסק יגיע למסקנה שכאן הכאוס שולט, הציפיה שמינוי פרסונלי ישנה תרבות ארגונית היא טעות.

לכן, לשאלה מי יקבל מחר את ההחלטות אין רלבנטיות כל כך, מנהלים טובים עושים טעויות בכל דבר, הם יכולים להכניס סדר לתהליך קבלת ההחלטות ולצמצם את אחוז הטעויות, אבל הם לא קוסמים.

לכן הכנתי מספר גורמים והמלצות להתנהלות בתוך מבנה כאוטי של מועדון כדורגל ישראלי.

*

צא מנקודת הנחה שכל פעולה שתעשה היא כישלון בסבירות גבוהה בהרבה מהצלחה – אוקי, תחת הנחה כזו, האם אתה מוכן להחתים שחקנים יקרים לטווח ארוך ? מאמן לטווח ארוך ? לבצע שינוי ארגוני מהותי ? אם אתה מניח שכן, צא לדרך, אם אתה רוצה את עזרתי, צא מנקודת ההנחה הזו ובחר בפעולות טווח קצר שבהם במידה ונכשלת הנזק לארגון הוא קטן.

 

תיפתח לתקשורת – מדליפים זה נורא ואיום, אין, איך אפשר לצפות שארגון יתנהל בתוך ההדלפות האלה, עכשיו בוא ננסה לחשוב האם במציאות של התקשורת החיפאית, הארצית, הרשתות החברתיות והתרבות הארגונית במועדון יש אפשרות באמת לסגור את ההדלפות, האם זו אנרגיה שאפשר לחסוך ? למכבי חיפה יש היום מערך דוברות שמייצר אש ומוצר שמושך אש, היא צריכה כבאים ולא לחשוב שהיא מסוגלת להחביא את כל המציתים.

 

תשאל את עצמך מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות למועדון הזה בשלוש השנים הבאות – אני חושב שהכי גרוע זה להתמודד במרכז טבלה עד תחתית (לא חושב שיש סכנת ירידה באף תסריט) וירידה בכמות המנויים בחצי – זה הכי גרוע (לפני חמש שנים היה הרבה יותר מה לאבד) – עכשיו לאור זה, תכין תכנית פיננסית שיודעת "להכיל" את התסריט הכי גרוע, יפה, עכשיו אתה יודע שהכאוס הכי גדול, לא יפגע בך כלכלית ואם פעלת נכון בסעיף אחד גם לא יסנדל אותך בכלום.

 

תבנה קואליציות – בתוך מציאות כאוטית, אי אפשר לבד, לכן, חיפה צריכה לבנות קואליציות ושיתופי פעולה, בעיקר עם מועדונים חלשים ממנה, היא צריכה אותם והם צריכים אותה, זה עולם של בריתות, מכבי ת"א נתנה לבני יהודה את הסגל שניצח את מכבי חיפה אתמול והיא משתמשת בבני יהודה בדרך שמכבי חיפה צריכה להשתמש במועדונים דומים.

אני אתן דוגמא מהפועל ת"א שיש לה מה לתת למכבי חיפה ויש לה הרבה מה לקבל, טרייד גוטליב תמורת שאריות זה מה שחיפה צריכה לדוגמא, זה מצחיק אבל היום להפועל יש כמה שחקנים שנכנסים להרכב הראשון בחיפה (גוטליב, ינקו, דגני ), זה נכון גם לעוד כמה קבוצות.

תמצא את הדרך הנכונה להפסיד – ולדרך הזו קוראים כדורגל התקפי, מה לעשות, זה לא רק הדנ"א של המועדון והקהל, זה גם נכון לכדורגל הישראלי, שהוא בבסיס כדורגל של טעויות, משחק התקפי נכון לחיפה יותר, לכן היא צריכה לשים את הכסף המוגבל על התקפה ולהמר, תוכנית פעולה מסודרת תשקיע באיזון מערכים, אבל הכאוטיקה של הכדורגל הישראלי מתגמלת את ההתקפי יותר.

תהיה פופוליסט – לדוגמא שילוב צעירים, זה פופוליזם, אבל זה בסדר גמור, גם כי זה נכון למועדון כמו חיפה, גם כי יכול בטעות לגלות שחקנים, כאוס זה בדיוק זה, מה שמאור בוזגלו עושה ברשתות זה בדיוק זה, וזה בסדר גמור, תחניף לקהל, תוזיל מחירים, תוקיר שחקני עבר, תכניס ילדים ונשים למשחק נגד קרית שמונה בשבת בארבע ותמכור מזכרות בעלות נמוכה, תתחנף לקהל כי חלק מהלחץ זה הקהל ולצפות מקהל שלא יתנהג כמו קהל זה נכון רק בפוסטים מסוימים בפייסבוק

תפסיק להזיע בשידור חי – זה קצת חוזר על סעיפים אחרים, אבל חיפה הלחוצה היא גן עדן לסוכנים ומועדונים אחרים.

*

עכשיו אני אחזור קצת לפרסונות, כי גרנט לדוגמא בפעם הקודמת שמכבי חיפה הייתה במצב כזה היה בדיוק האדם שיודע להוציא לפועל את רוב הסעיפים, אני לא מכיר את מו אלאך, אבל לא בטוח שהוא בנוי לזה, זה גם לא משנה, יש פעולות מסוימות שהנהלה יכולה לעשות כדי לכוון את העסק לשם (שליטה בתקציב, ניהול הדוברות).

בכל מקרה, אני חושב שחיפה תחזור בסוף , אני אופתע אם זה יהיה מתוך תהליך מתודי.

אין כמו המדבר
שיעור בצניעות לנובורישים

55 Comments

יואב 17 בדצמבר 2017

אחלה פוסט יניב. מוסיף 2 תובנות שהן בעייתיות לקבוצות "הגדולות" כאן:
1- חוזים ארוכים. כשהרווחת אותו, אתה מתחיל להשקיע בנדלן, להיכנס שותף למסעדה ועוד. האימון היומי הוא רק על הדרך.
מכבי תצטרך להחליט בעניין מיכה לדוגמא(וגם מיכה עצמו). כשהיא מסתכלת על טיבי, היד החותמת צריכה קצת לרעוד.
2- אין פה באמת שוק אמיתי לפלופים היקרים שלך. למוריניו יש שוק ענק שיחפוץ במחתיריאן(אם וכאשר). לאן הולכים הברווזים בחורף? הם נשארים עד שאתה מוותר על דמי העברה ששילמת בעצמך ומצמצם הפסדים.
בעיות…

יואב 17 בדצמבר 2017

נ.ב
לתת לאלאך לעבוד. הבינוניות המערכתית ממסכת. כולם נראו רע מקצועית. זה לא נכון בהכרח.
יורדי בא בסיטואציה קצת דומה אבל שים לב לשחקני הירושה שתרמו לו- שרן, יצחקי, עטר, דאבור, קולאוטי, ברק לוי, לוגאסי, מיכה, אלברמן, זיו…

יניב פרנקו 17 בדצמבר 2017

קאנוטה :)

יואב 17 בדצמבר 2017

גוד בלס דה אולימפיקס גיים(:
והוא מקושש לעצמו קארירה ממש מכובדת בשוייץ. תמיד חשבתי שמאיוקה יגיע רחוק יותר.

yaron 17 בדצמבר 2017

פוסט מעניין יניב.
לא מקבל את כל הנקודות ואת הכאוס כשיטה אבל כן מקבל חלק מהנקודות וברשותך אתייחס רק אליהן.
החתמות שחקנים מאמנים – ללכת על בטוח (וגם זה בערבון מ א ו ד מוגבל) זה להביא שחקנים בשלושה מיליון. בטווחים של מיליון מיליון וחצי מדובר על הימור של 50/50. אז כן, להתרכז בהעברות חופשיות, בהשאלות עם אופציה ולהימנע מחוזים מפוצצים לשלוש שנים. כנ"ל לגבי מאמנים, תביא את הכי טוב שאפשר בלי לשדוד בנק ושהצרות שלך יהיו שהוא היה הצלחה גדולה ולא הצלחת למנוע ממנו להתקדם. ממילא קשה לעשות את זה ואם זה קרה יהיה קל יותר להחליף. זה עבד במכבי כמה שנים ולמרות שאני חושב שהשיטה קרסה לתוך עצמה בסופו של דבר מכיוון שזה לא יכול לעבוד לאורך זמן אחרי שכבר כן הצלחת זה כן מתאים לחיפה בשלב הזה.
תמצא את הדרך להפסיד – כל מילה. זה עובד לבית"ר וזה מתאים לחיפה בשלב הזה. מה שמעניין את הקהל זה מחוייבות, לראות שחקני בית וכדורגל מהנה, כשתגיע לשם תתחיל לעבוד על למצא את הדרך ללא להפסיד.
פופוליזם – לא מקבל את הכל אבל הנכס הכי גדול של חיפה כרגע זה הקהל, שמור עליו! אל תיכנס לחולות טובעניים.

vered s 17 בדצמבר 2017

היי יניב. אני אמרתי אקסל? אני אמרתי תוכנית מסודרת? מה שאתה מציע זה תוכנית מסודרת. אני אמרתי לבעוט להם בתחת. בהולנדית.

יניב פרנקו 17 בדצמבר 2017

אז אנחנו בהסכמה , אבל אני קראתי הרבה תקווה במינוי של מנהל מקצועי זר שיבוא ויעשה ״סדר״ ואתם צריכים בדיוק ההפך.

vered s 17 בדצמבר 2017

הבעיטה בתחת חייבת להיות בהולנדית. והנה הפערים שלנו בתפיסה אולי כי אני עם מכבי חיפה הרבה שנים. האנשים שרשומים היום בטופס המשחק של מכבי חיפה הם לא מכבי חיפה לא היו ולא יהיו. לצורך הענין שלשמו התכנסנו בפוסט שלך מדובר בכנופיה. שחקני כדורגל בינוניים ברובם וגם האיכותיים שבהם הגיעו למועדון שלא יכול להכיל אותם ולא צריך אותם. הם הגיעו למותג ריק מתוכן הם גם לא אשמים. למכבי חיפה יש די אנ איי. מכבי חיפה זה לא קבוצה של לגיון רכש ישראלי – זאת לא קבוצה שמיספר 10 שלה מגיע מקבוצה ישראלית אחרת. מספר 10 מקומי זה הדי אנ איי של מכבי חיפה. אם אין כזה התגובה צריכה להיות טבעית. או שכמה שחקנים מוכשרים מהנוער עושים את זה ביחד או שמביאים זר. מכבי חיפה זאת קבוצה שתמיד יש בה שחקני נוער בכמויות יפות. ואחרי זה מהמרים ואחרי זה נהנים ואחרי זה מישתגעים על המגרש. אם אתה רוצה לדבר ככה אז הבעיה של מכבי חיפה התחילה כשהפכו שחקן אגף מצוין יניב קטן לסוג מספר 10. המצויינות שלו הספיקה בשביל כך וכך משחקים אבל השקר שבעמדה היה בולט. זה לא הספיק בשביל הישגים. זה דרש התאמות שמחקו שחקנים ועצרו היתפתחות שלהם. וזה הפך את הקשר בין חדר ההלבשה למה שקורה על הדא לכוחני וברוטלי. זה היה מספר 10 בכפיה. מכאן התחילו כל הבעיות של הקבוצה. אני יודעת שזה נשמע קיצוני. אבל זה ככה. מכבי חיפה לאורך כל השנים היתה קבוצה מאד כנה עם הדבר שלה.

vered s 17 בדצמבר 2017

במהלך הזה שהיה מאד ברוטלי השתנתה כל התפיסה שביחסי חדר ההלבשה ומה שקורה על הדשא.

יניב פרנקו 17 בדצמבר 2017

בעיטה בתחת זו בעיטה בתחת, אין להולנדים פטנט על בעיטה בתחת, פשוט ממותגים טוב יותר בהקשר שלנו פה בלבנט – זה ההבדל בינינו, את מציגה את זה כאילו זה מהלך מושכל, זה לא, עכשיו יכול להיות שבטעות הגיע לפה האיש הנכון, יכול להיות שהמחליף של המחליף שלו הוא האיש הנכון, חיפה תחזור זה ברור לי, אבל יכול להיות שתחזור גם בלי מספר 10.

vered s 17 בדצמבר 2017

בטח שאולי תחזור בלי. אני דיברתי על מהלך ששינה הרבה דברים במועדון שקשה בכלל להבין. זה קשור לזה שזה הפך את מכבי חיפה למועדון שקרן. ומכבי חיפה תמיד היה מועדון שרואה כשרונות באופן בהיר ונותן להם לשחק. בקשק להולנדי לא תצליח להעליב אותי. אניש המקצוע הישראלי הראו בדיוק איזה כדורגלן הם בונים – איטי, חושב לאט, לא אגרסיבי, לא עושה תנוה בלי כדור אז סליחה. איש מקצוע זר זה לא מהלך מושכל זה הבעיטה בתחת.

יואב 17 בדצמבר 2017

בטח ממותגים טוב מאיתנו. אנחנו כלום בכדורגל.

vered s 17 בדצמבר 2017

מלא שגיאות מקלדת. אנשי המקצוע הישראלי אחראים לכדורגלן הישראלי שהוא איטי חושב לאט לא אגרסיבי לא עושה תנועה בלי כדור.

יואב 17 בדצמבר 2017

ורד,
גם במכבי חשבו שמדובר בכנופיה. ראי את הודעתי הראשונה. הכל מאד ממוסך עכשיו ואני בטוח שההתרשמות העכשווית שלך לא רואה את מה שכן ניתן לראות. תשאלי את אלברמן, זיו, מיכה…

יניב פרנקו 17 בדצמבר 2017

איש מקצוע זר קיבל בחיפה מספר פעמים בעצמו את הבעיטה בתחת, איש מקצוע בכל מועדון בעולם אינו קוסם, אנשי מקצוע משפרים מועדוני כדורגל בעזרת מספר כלים : זמן, כסף, איכות וכשרון ולכן אם מו אלאך ירצה לשפר את מכבי חיפה בכלים מתודיים הוא יצטרך זמן (קיבל להבנתי חוזה של שנה וחצי), כסף (יצטרך הון כדי לשפר מהותית את הסגל), איכות וכשרון (במציאות שבה יש תחרות גדולה מאוד על כשרון מועט).
זו יכולה להיקרא בעיטה בתחת ותקווה גדולה שזו קו פרשת המים בדיוק כמו שניתן להניח שזה עוד מקרה בשרשרת של ניסיונות.
מו אלאך הוא בעל תפקיד בסך הכל, שוב, לא קוסם, במציאות שבעל השליטה הוכיח שיש מקום לפקפק ביכולתו לשקם את העסק מתוך תבנית מוסדרת .

רומן 17 בדצמבר 2017

ורד, אפשר שתהי חלק מהמועדון את ממש מדברת לעניין!

טרנטה 17 בדצמבר 2017

למה אתה חושב שהם חסינים מירידת ליגה?
נכון להרגע הכדורגל שלהם נוראי, מהסגל שלהם לא הסתנוורתי גם כשהם חגגו את אליפות הקיץ, ועוד הפסד שניים גם הקהל (שזה הדבר היחיד שנשאר מהם) יעבור לקללות נמרצות והופ החליקו במדרון.

יניב פרנקו 17 בדצמבר 2017

איזה יירדו, פלייאוף עליון בהליכה.

טרנטה 17 בדצמבר 2017

אני גם לא באמת מאמין שירדו אבל לחשוב שהם חסינים זה פשוט לא נכון.
ולגבי פלייאוף עליון – הם רחוקים ממנו…

yaron 17 בדצמבר 2017

בין "איזה יירדו" ל"פלייאוף עליון בהליכה" יש חתיכת מרחק… מסכים עם הראשון וממש לא עם השני. אולי פלייאוף עליון אבל בטח שלא בהליכה.

יניב פרנקו 17 בדצמבר 2017

אני אשתמש בציטוט של עצמי על הפועל
נלך, נזחל נשיגה
מקום ראשון בליגה.

אם הם יעשו פלייאוף עליון זה יהיה בהליכה איטית כזו :)

זינק 17 בדצמבר 2017

לא ברור מה שונה ההצעה שלך מתהליך מתודי.
שילוב צעירים, קבוצה בת, שיטת משחק ומדיניות תקשורתית, זה לא כאוס, זה תהליך מתודי. אומנם אחר (וככל הנראה נכון יותר) אבל עדיין תהליך מתודי.

יניב פרנקו 17 בדצמבר 2017

אפשר לשלב צעירים כתהליך מתודי ואפשר סתם לזרוק להרכב ולקוות לטוב ולהגיד שזה תהליך, אבל אני הייתי קודם כל זורק.

שלו 17 בדצמבר 2017

בוא,
קודם שישחקו שבועיים עם אותו הרכב.
וברצינות:
1. נוער זה לא מילה גסה, יש לו סיכוי להפתיע לטובה יותר מאשר עמב"ה.
2. עם כל הכבוד להתקפה, קודם שייצבו את ההגנה, אחר כך את הביטחון.
3. שיחליטו מי חשוב להם להמשך ישלימו אותו בזרים ויפטרו מכל השאר.
4. הכי חשוב שיסגרו כבר את המועדון לתקשורת, האוהדים בטח יברכו על זה.
5. הנכס הכי חזק של חיפה היו זה האוהדים. לא ראיתי אף קבוצה שמוכרת אחרי 7 שנים כאלה כל כך הרבה מנויים. והרוב הם ממש אוהדים אמתיים של הקבוצה לא כאלה שמאוהבים בפוזה של עצמם.

יניב פרנקו 17 בדצמבר 2017

אי אפשר לסגור את מכבי חיפה לתקשורת, אי אפשר, זה כמו לדבר על יציבות פיננסית בהפועל, זו תקשורת מקומית שחיה ונושמת את המועדון וכשיש לך קהל גדול במציאות של הרשתות החברתיות זה בכלל קרב אבוד.
את חיפה צריך לפתוח לגמרי לתקשורת .

שלו 17 בדצמבר 2017

אני חושב ששחקנים לא צריכים לדבר, בטח לא מה קורה בחדר הלבשה.

יניב פרנקו 17 בדצמבר 2017

אבל שחקנים מדברים, מה לעשות והיום יש להם וואחד מגאפון.

vered s 17 בדצמבר 2017

מי שסוגר את מכבי חיפה לתיקשורת זה השחקנים שמדליפים. מסכימה איתך שאם התקשורת לא היתה משפיעה על מכבי חיפה אז שידברו. הבעיה שככה שחקנים מנהלים את המועדון. אבל אם יזרקו חצי מרכש הישראלי או יותר יחזירו מושאלים ונוער ויביאו שחקנים זרים זה לא ישנה. מכבי חיפה בנויה לדרמה אחת בכל פעם. כשהמועדוו מפוצץ בשחקני רכש ישראלים עם אינטרסים שזרים לאלו של המועדון אז התיקשורת ספורט למעשה מנהלת את הקבוצה.

holden 17 בדצמבר 2017

אוי אוי חיפה חיפה מה נהיה ממך? שק חבטות של כל קבוצה איזוטרית,
חיפה היא עיר הכדורגל מספר אחד בישראל, חיפה היא הקופקבנה שלנו,
מבחינת אוהדים ואהבה לכדורגל אין לה מתחרים,
זה נובע בין היתר שבחיפה פחות אופציות לבילוי ועבור רובנו הכדורגל היא סוג של מופע בידורי סלאש תרבותי, במקום להנת מאיזה סושי מפונפן או לשבת במסעדה קרתית יורדים למגרש ומלקקים קסטה או סנקור,

מרגיז שאוהדים מכל הקבוצות מתנשאים ולועגים ומלגלגים על המועדון מספר אחד לפחת מבחנת המתקנים והאוהדים,

מסכים עם מה שורד כתבה על מספרי 10- לא חיב לשאת את הסיפרה 10 על הגב אבל חייב שחקן וירטואז עושה משחק, שחקנים כמו אהרון עמר, כמו ברוך ממן האגדי העשר הנצחי, כמו ראובן עטר ואפילו כמו אייל ברקוביץ' המגלומן שגם בשיאו לעולם לא אהבתי אותו ,

מכבי חייבת להתבסס הרבה יותר על שחקנים מקומיים שגדלו בנוער, לא על לגיון הזרים הצרפתי בראשות גילי ורמוט,
אתמול בתחילת המשחק הקהל ממש התלהב משריקת הפתיחה עד אולי הדקה ה 20 ואז קלטנו שכלום לא באמת השתנה,
עוואד נתן מאמץ השתדל נלחם ,
מאור בוזגלו- שחקן שרחוק מאוד מלהחזיק קבוצה על הגב, שחקן שיבליח פה ושם שחקן של 4 גולים בעונה אולי 6 אם יבעט פנדלים, שחקן שעבר פציעות כמוהו לעולם לא יחזור למה שהיה,
זה כמו כוס זכוכית שהתנפצה, אפשר אולי להדביק את הרסיסים אבל הכוס כבר לא תהיה מבריקה ואחידה,

חיפה מועדון לחוץ!
שהכדור אצל מכבי השחקנים נכנסים ללחץ ואיבוד בטחון נוראי, אתמול שהכדור בחלק ההתקפי השחקנים שיחקו כאילו הם בועטים בכדור ברזל, משקלות של פחד וחוסר בטחון היה ברגליים של השחקנים של מכבי,
לתצוגה הנוראית התווסף המופע המביש של שוער ה "בזוקה " של מכבי,
לובש אפודה כמו בופון ורודה, בטן מופרז, חוסר יכולת לשחרר כדור מהר, זינוקים אקרובטים ללא צורך, תקוע בקו כמו פסל מקרח,
יוצא 40 מטר השער ללא שום סיבה מיוחדת,
המועדון בבלבלה סחרור מטורף,
פסיינטה פסיינטה,
אליפות כבר לא תהיה השנה,לרדת ליגה לא נרד,
שחקו רגיל קיבינמאט כדורגל רגיל

אני לא מאוהדיו של יעקב שחר , אבל אפילו אני ממש לא מקנא בו,
ברור שמכבי תחזור לגדולות, מועדון כדורגל גדול זה כמו מים זורמים, תמיד ימצאו פירצה לחדור דרכה,
הכדורגל זה מטולטלת, יבוא היום וחיפה תחזור ותכבוש הליגה ובגדול,

להבדיל מחיפה הלחוצה כל מהלך התקפי של בני יהודה היה כמו ברזיל, אשכרה ברזיל הקטנה , הביאו גם הרבה אוהדים ועידוד קולני, יש כדורגל בתל אביב והוא לא בא מהקבוצה של ההולנדי

אריאל 17 בדצמבר 2017

פוסט מעולה. שווה סדרת פוסטים על מקומה של האקראיות בספורט (האויבת הגדולה של תקשורת הספורט ואוהדי הספורט). לי זה הזכיר כמה מהרעיונות של נסים טאלב.

רומן 17 בדצמבר 2017

פוסט מעולה.
2 הערות שלי.
א. הערה במיקרו, מוחמד עוואד כשרון עצום, הלכתי ראיתי אותו בלייב באיצטדיון עוד בליגת האלופות לנוער, פשוט שחקן אדיר, חייבים להאמין בו וחייבים לתת לו את כל הבטחון בעולם. זה חייב להיות עוואד ועוד 10.
ב. נקודה שמטריפה אותי מזמן, לא יתכן ששחקני מכבי חיפה לא גרים בחיפה ועושים נסיעות מתל אביב. חייבים לחתוך את זה תיכף ומיד! גבול גזרה דרומי טירה, צפון מזרחי קרית חיים. זה יריקה בפרצוף של האוהדים שהם עושים טובה שהם באים לפה .

ניר 18 בדצמבר 2017

רומן, התקופה הזו שבה שחקני מכבי חיפה גרו בחיפה נגמרה. זה יכול לקרות רק אם שחקני הנוער עולים לבוגרת. אי אפשר לעשות את זה בצורה מלאכותית.

רומן 18 בדצמבר 2017

אז לא צריך אותם.
מי שלא רוצה להיות חלק מהעיר, שלא ישחק במכבי חיפה. זה הצויון של הקבוצה הזאת, זה די מתחבר למה שורד כותבת על איך מכבי חיפה צריכה להראות ולשחק.

ניר 18 בדצמבר 2017

אני מסכים איתך שאידאלית רוב השחקנים של חיפה צריכים להיות חיפאים במקור, זה גם יגרום להם לשחק יותר טוב כי המחוייבות שלהם יותר גבוהה. לכן גם כדאי שיהיו כמה שיותר שחקני נוער.

ועדיין, אי אפשר להכריח שחקן שבא מבחוץ לגור בחיפה, זה לא עובד, לאנשים יש משפחות וחברים וילדים ומה לא, וגם אם הם יעברו, לא יהיה לזה שום אפקט כי הם לא חיפאים בדמם.

רומן 18 בדצמבר 2017

אז לא להביא אותם. כמו שורד כתבה שחקני נוער מקומיים וזרים פירסט קלאס.

בורדו פאפי 20 בדצמבר 2017

חייב להגיד (בבהלה מסוימת) שכפי שמכבי חיפה נראית, אני מסכים עם רומן (ומכאן הבהלה…)
אני לא חסיד גדול של דיבורי זהות ושייכות וכו', אבל יכול להיות שכחלק מתורת הכאוס שמציע פרנקו, זה מה שנדרש במכבי חיפה. שחקנים מזוהים, שיהיו חלק מהמקום ויצליחו לייצר, גם אם באופן מלאכותי, מחויבות לקבוצה.

אורי 17 בדצמבר 2017

בואו לא נשכח שמו אלאך הוא ג'נרל מנג'ר שחשב ששרן ייני ודן מורי הם שחקני חיזוק לליגה ההולנדית

בארי ברודי 18 בדצמבר 2017

יעני להביא את כבירי?

ran 18 בדצמבר 2017

חיפה הפכה מקבוצה מובילה לקבוצה נגררת
והכל נעשה תחת לחץ לא סביר.
הרעיון לשחק עם גלזר נכון, עוד שנתיים-שלוש, הוא יהיה השוער הטוב בליגה בהבדל משמעותי מהאחרים.
לא יכול להיות שמחלקת נוער כמו שיש בחיפה, שטובה משמעותית משל המתחרים (אולי חוץ מזו של מכבי ת"א), לא מצליחה להצמיח שחקנים לבוגרים.
למלא את ההרכב בשחקנים מבוגרים שנזרקו מקבוצות אחרות זה לא תהליך אלא פלסטר ומכל החבורה שהובאה בשנתיים האחרונות לדעתי רק בוזגלו היה צריך להגיע ואולי אלברמן, בידיעה שהתפקיד המיועד לו יהיה כשחקן מחליף שיעלה ב 30 דקות האחרונות לעזור לעשות סדר. זהו.
חוסר ההצלחה של שחקנים צעירים לעלות לבוגרים זו הסוגייה המרכזית היום בכדורגל הישראלי, מה מונע את זה? איך יכול להיות בכל פעם שעולה שחקן צעיר נראה כאילו יש לו משקולות על הרגליים וחיתול.
כאשר ראיתי בפעם הראשונה את סאנה בן ה19.5 עולה כמחליף בשאלקה נגד ריאל, הוא טרף את הדשא ולראמוס היה צריך להצמיד מטלית לחה למצח מהסחרחורת שהוא גרם לו.
אם היה באפשרותי לקדם חוק בו כל קבוצה חייבת לשחק עם 5 שחקנים מתחת לגיל 23 בהרכב בליגת העל, תוך שנים ספורות הכדורגל פה היה חוזר לחיים.
אם נביט בחוד של הסיטי ונעביר אותם איכשהו לבוגרי מחלקות הנוער של מכבי ת"א או חיפה – על ז'סוס פרימו ושות' היו אומרים צעיר מידי, סאנה עדיין לא בשל ועל סטרלינג שיש לו מהירות טובה אבל לוקה בטכניקה ובהבנת המשחק…

איאן ראש 18 בדצמבר 2017

כל מילה.

שגיא 19 בדצמבר 2017

סולומןן מככב בגיל 18. בארץ לא גדלים שחקנים טובים. או יותר נכון, לא מגדלים שחקנים טובים. הבעיה לא בשילוב בבוגרים, אלא הרבה לפני.

ran 20 בדצמבר 2017

אני לא פוסל שאתה צודק
אבל הדוגמא של סולומון שהבאת היא בדיוק הכוונה שלי – האוריינטציה של הלוזונים היא למכור שחקנים, לא זכייה בתארים (גם באשדוד) ולכן נותנים לילדים לשחק. תראה כמה שחקנים טובים הם ייצרו לליגה ב 20 שנה האחרונות? מבלי לבדוק אני משוכנע שהמספר שלהם גדול משל מכבי ת"א ומכבי חיפה יחד.

צהוב כחול 49 18 בדצמבר 2017

הנפילה של חיפה התחילה שחיפה הפכה למכבי
מכבי יש אחת בצבעים צהוב וכחול
חיפה היא אימפריה שניה רק למכבי אבל השנאה הקנאה למכבי גרם לחיפה לאבד זהות וזו התוצאה

אלי 18 בדצמבר 2017

ובכן יניב, פוסט נהדר
כי אני שומע כל מיני פתרונות אבל האם ניתן לשים אצבע ולהגדיר את הבעיה של מכבי חיפה ? אני לא יודע מהי ואני חושש שגם אתה לא ובצדק. זה חמקמק, כמעט הייתי אומר ברמה הביולוגית. המערכת ברוויה אולי.
כמו לחפש בעיה בכיוון מסויים בלי להבין שההשקעה עברה מזמן את נפח הבעיה ועכשיו זה רק בזבוז משאבים מיותר. ובזה הם מתמידים ללא ספק.
ואתה אומר ללכת עם הכאוס, אז הנה אתגר לכל מי שחושב שהוא מבין:
להגדיר את הבעיה של מכבי חיפה בשורה אחת!

holden 18 בדצמבר 2017

קל-יעקב שחר הוא הבעיה

אלי 18 בדצמבר 2017

כלומר מה הוא אמור לעשות:
1. לשים כסף ולא להתערב – לא נראה הגיוני.
2. למכור – לך תדע מי יגיע
3. להמשיך בקיים ולקוות שלמרות שחוזרים על הטעות
התוצאה תשתנה ?!

מילכוד לא פשוט כי שחר במתכונת שכולם מכירים ב 25 שנים האחרונות הוא מכבי חיפה כלומר הנה אחד שהוא יותר גדול מהמועדון.

holden 18 בדצמבר 2017

אף אחד לא גדול מהמועדון,
לכל אדם יש מחליף, שישים המועדון על המדף, ימצאו קונים,
25 שנה הוא במועדון? נו? המועדון קיים הרבה הרבה לפניו ואף זכה בתארים לפניו ויזכה גם אחריו.
האוהדים לא הבעיה,
השחקנים התחלפו, המאמנים התחלפו ,
מי לא הוחלף?
חולצה ותקליט למנחש נכונה

אלי 18 בדצמבר 2017

מכבי חיפה התנהגה שנים בשיטה היחידה שמר ״אין מקום ל2 קבוצות בחיפה״ מכיר
שיטת שמעון מזרחי ומכבי ת״א כדורסל של פעם..
שיטת בואו נשלם הכי הרבה בשוק נקנה את כל הכישרונות שיש בביצה המקומית פלוס שחקני בית טובים
וכך נרוויח פעמים גם נחליש את היריבות שלנו וגם נמשיך לשחק אותה ״קבוצה אירופאית״ שגורפת תארים..
אבל מה לעשות שהגלגל מסתובב ושאין שיטה אז מגלים שהמלך הוא עירום..
הכישרון מבית לא מספיק טוב פלוס סוכנים ששולחים לאירופה כל שחקן סביר ובתוספת עוד בעלי קבוצות עם כסף שהצליחו להוות תחרות למר ״אתם לא תלמדו אותי״ וכך עם השנים הפכה מכבי חיפה להיות סוג של רעננה עם קהל..
לדעתי כל עוד יעקב שחר הוא הבעלים של המועדון זה פחות או יותר מה שתראו..
מכבי חיפה אף לא היה באמת מועדון בניהול אירופאי זה תמיד היה ביחס לגועל של הכדורגל הישראלי..
לגבי הקהל אל תשכחו שב33 שנה האחרונות מכבי חיפה לקחה 12 אליפויות ו5 גביעים אז ברור שיש עדיין קהל..
אומנם הרבה מהקהל של מכבי חיפה זה טרמפיסטים של הצלחות שלא גדלו בחיפה בשונה מבית״ר ירושלים ששם זה טרמפיסטים של אנחנו מקופחים שלא גדלו בירושלים.
לי אין אהבה למועדונים כאלו..
10000 אוהדי נתניה למשל מרגשים אותי פי 100 מ10 משחקים של סמי עופר מלא בטרמפיסטים..
לסיכום העולם השתנה אבל האח התאום של שמעון מזרחי לא…

אלי 18 בדצמבר 2017

אם לתמצת אז הבעיה היא יעקב שחר. אם יורשה לי אז גם אני חושב כך. יחד עם זה בעדר השחקנים שעבר שם בשנים האחרונות ניתן היה להשיג יותר בכל צורת ניהול אפילו ב "כאוס מזרח תיכוני". כך שזה עדיין מפליא אותי. ועוד משהו, גם אם וכאשר תגיע הצלחה, מה שהיה (היינו שלטון יחיד פחות או יותר) הוא לא מה שיהיה.

MOBY 18 בדצמבר 2017

חיפה משחקת לאט, לאט, לאט ולא בועטת לשער כמעט בכלל.
קשה לנצח משחק כדורגל (אפילו ישראלי) ככה.
ככתוב, נוער, נוער ועוד נוער סבלנות אז עם שחקני חיזוק נכונים- חזרנו.
גם היום עם החזרתם שלשחקני מכבי מרחבי ליגת העל + רפאלוב (שיפתור את "בעיית" הקפטן) אנחנו עמוק בפלייאוף העליון ובשנה הבאה אנחנו בצמרת.

אדם 18 בדצמבר 2017

אני בתור אוהד מכבי חיפה הייתי חושש – פרנקו מתחיל לנתח אתכם = ההתפרקות מתקרבת.

אלון3131 18 בדצמבר 2017

לא יודע מה התוכנית הנכונה כי אני התייאשתי לגמרי ממכבי חיפה.

אבל הערה קטנטונת, עם דגני חוזר למכבי חיפה שוב היקום יקרוס לתוך עצמו.

Srtest - ארטסט 18 בדצמבר 2017

יום אחד אבין איך אותם אנשים שכותבים שנים על כך שבספורט הישראלי בגילאים הצעירים מחנכים להישגיות בכל מחיר על פני פיתוח ולמידה, מתפלאים איך יכול להיות שקבוצת הנוער הטובה ביותר בארץ לא מצמיחה שחקני בוגרים. משום שהמועדון עם כל הכסף שלו הוא בדיוק הדוגמה וגרסת העשירים של העניין הזה. דומיננטיות בליגה לנוער ואולי שני שחקנים בעשור ונראה לי שהגזמתי.

איאן ראש 19 בדצמבר 2017

אם אנחנו מדברים על שחקנים ברמה של מכבי/נבחרת אז כבר עולים לי רפאלוב, חמד, כיאל, ערן לוי ובוזגלו אבל אני מבין מה אתה אומר ומסכים שצריך יותר ולא לכוון להישגיות כמטרה בגילאים הצעירים למרות שצריך להחדיר גם תחרותיות בילדים, לא פשוט האמת.

איאן ראש 19 בדצמבר 2017

עקרונית לא מסכים ל"רוח" הפוסט לעבוד בכאוס ולצפות שמתישהו הצלחה תחזור אקראית, בתור אוהד ליברפול אוכל להעיד שסיבוב הגלגל יכול לקחת הרבה זמן.
ובכלל, הכאוס המוצע הוא כלל לא כאוס. זו תכנית כללית עם כמה עקרונות שמהן יגזרו באופן בלתי נמנע מס' תכניות עבודה נוספות.

Comments closed