החלון בפתח

האם נדע לעבור דרכו ?

ינואר המיוחל הגיע, הפועל שלנו במקום הראשון בלאומית, אבל בואו נודה, במזל גדול, בניגוד למכבי נתניה של שנה שעברה, זו לא קבוצה שהיא "גדולה" על הליגה, זו לא קבוצה שיכולה להסתכל בשקט על המשך המאבק וזו בטח לא קבוצה שבונה שלד שרלבנטי לליגת העל.

מצד שני, החלפת המאמן שהובילה להחלפת סגנון היא מהלך נכון ויתרה מזו, הלם הירידה לליגה הלאומית היה צפוי והיה ברור שייגבה מחיר.

אז כן, אני מאוד כואב את ההפסד לנשר ואובדן נקודות במקומות "קלים" אבל מצד שני גנבו לא מעט משחקים ואנחנו עדיין 4 נקודות מהמקום שעולים ממנו ליגה, אז ניקח את מה שיש.

הניסנובים הם "גרזנים" בכל מה שקשור לכסף, מנהלים במשורה, חיים בעיקר על הכנסות ונראה שאת הספינה הם מנווטים בסדר גמור במישור הזה, אנחנו שומעים בעיקר על בוררויות שחלקם הם תולדה של הפירוק וחלקם הם התעקשות של הניסנובים שלא לוותר על כלום, מצד שני, לא ראיתי אותם מפסידים את הבוררויות האלה בינתיים וחלקם נתפש בעיני כניסיון של הצדדים לנצל הזדמנות תקשורתית, ייאמר לזכותם של הניסנובים שזה לא מעניין אותם.

ייאמר לחובתם, שבסוף, ניהול מועדון כדורגל מורכב מ-2 דברים, ניהול תפעולי שאת זה הם עושים לא רע וניהול מקצועי שבזה נראה שאין להם הרבה מושג.

לניסנובים יש נטייה לתעדף כמות ולחפש הזדמנויות, כך בינואר הקודם הם לקחו למעלה מ10 שחקנים ובקיץ כמעט 15, מצד שני, יש הרבה נסיבות מקלות אחרי כל זה ההחתמות בקיץ כמו טקיאר, שקל, גיא בדש וכיוצ"ב נראות פשוט לא נכונות.

*

הם שמו את הכסף בקיץ על הגנה – ינקו, דגני, גוטליב, לקס, סוארז זה החלק הארי של התקציב – מתוכם גוטליב שהופשר רק לאחרונה יצר "בעיה" – לקבוצה בליגה הלאומית יש 3 בלמים מצוינים ועוד בלם ליגת לאומית סביר (ישראל ראש ולידו גם בלם נוער לא רע כמו רז שלמה) ו2 קשרים אחוריים בכירים יחסית שהם למעשה אותו שחקן.

בעמדות האלה גם במונחי שיפולי צמרת ליגת העל כשלוקחים את ינקו בנוסף הפועל מסודרת לגמרי, אבל הכפילות היא בעייתית שכן החוסר בעמדות האחרות זועק לשמיים.

גלבאן היה אמור להיות "הערן לוי" של הפועל, זה שלא רץ אבל מבקיע והתגלה מהר מאוד כבעיה, אקסברד והירש הם חלוצי ליגה לאומית קלאסיים שמגיעים בסוף שנה לכמות דו ספרתית נאה של שערים (כולל פנדלים וגולים כשהמשחק כבר גמור) אבל צריכים המון מצבים והפציעה של גנדה יצרה בעיה נוספת.

אז ברונו סוארז שוחרר אתמול, השחרור שלו חשוב כי הוא מכניס קצת כסף, משחרר משכורת גבוהה ומשחרר עמדת זר נוספת, זה חשוב וטוב.

וגוטליב הוא קלף נחשק על אמת, הוא בלם מצוין ואם הוא שחקן חופשי הוא מחר משחק בצמרת ליגת העל, העקשנות של הניסנובים היא בחלקה נכונה שכן חוץ ממנו אין הרבה "קלפים" נחשקים – בכל מקרה יפתיע אותי מאוד אם גוטליב נשאר לחלק השני של העונה, אם הוא נשאר, יש להפועל מרכז הגנה מעולה לליגה הזו שזה לא רע לי, אבל גוטליב בידי מנהל כדורגל טוב אמור לתת להפועל בינואר הזה גם כסף ושחקנים טובים בהשאלות וטריידים – בכל מקרה כאוהד, אני מעדיף שיישאר מהסיבה הפשוטה שאני תמיד שמח ששחקנים טובים ישחקו אצלנו.

אני מניח שכמה שחקנים יקבלו הודעות שחרור, אלה שחקנים בקצה הסגל, אני מניח שזה גם יביא בוררות או שתיים, תקציבית זה לא סיפור גדול, מקווה שיסגרו את זה חלק.

אני מניח שגלבאן נשאר, שוב, הייתי שמח בדיעבד שלא היה מגיע, אבל הוא פה, את המשכורת משלמים הניסנובים, אז אם ישיגו שחרור, סבבה, אם לא, זה בטח לא נורא.

*

את הפוקוס הפועל צריכה לשים בהתקפה ולקנות גולים, זה הסיפור, בסגל הזה, גם אם יש פציעות, היא אמורה להיות מסודרת במרכז ההגנה והקישור האחורי, מגינים זו בעיה בכל הכדורגל הישראלי ולא רואה את הניסנובים פותרים אותה כל כך מהר, נחמיאס ועידן כהן ובנש, זה בסדר.

אבל הפועל צריכה גולים וגנדה פצוע ופדרו לא מתפקד ואין לנו בכלל עזרה מהספסל עכשיו כשאקסברד והירש פותחים.

ובניגוד לינואר הקודם היא צריכה שחקנים בכושר משחק, רק אלוהים יודע מה היה קורה עם במקום לבזבז ארבעה חודשים על דיאטה לטוטו תמוז היה מגיע חלוץ בכושר משחק, הלאומית היא לא כזו בדיחה כמו שעושים ממנה, חלוץ או קשר שמגיע בינואר יצטרך זמן להכיר את הליגה ולהוריד חלודה, לא בטוח שיש לנו את הזמן.

בקיצור הפועל חייבת לפגוע בזרים או בהעברות סופר נכונות , השמועות על אמיר עגייב או ברוסו מקרית שמונה, זה לא הכיוון שהייתי רץ אליו, אני מבין את מצב השוק, אבל אני גם מבין את מצבנו.

*

המספרים של תקציב הפועל השנה מרמים, עוד שנה בליגה הלאומית היא בעיה עבור הניסנובים, ליגת העל שווה להם תקציב כמעט כפול בעיקר בגלל ההפרשים במכירת כרטיסים ומנויים ותקבולי זכויות השידור והטוטו, שנה חלפה מאז שהשתלטו על הקבוצה, בינואר הקודם זה היה ברור שקיבלו את הקבוצה בעיתוי בעייתי, בקיץ התנהלו בצורה יהירה למדי ועכשיו הם צריכים להוכיח שהם גם מבינים קצת בכדורגל.

Real Madrid & Barca 23.12.17 Save The Date
ההפסד בבריסטול

27 Comments

ישי 20 בדצמבר 2017

הבטחתי לי כבר מזמן פוסט בנושא פציעת המאבטחת והסירוב להעביר שמות. אז ההבטחות שלך הן כמו של המועדון שלך? הגשת בקשה לאורנשטיין להקפאת הליכים? ;)

אדם 20 בדצמבר 2017

לטעמי הרכש היחידי שהפועל צריכה לבצע הוא רכש של שחקן שיכול להיות רלוונטי גם לליגת העל. להביא שחקן כלשהו רק כדי שיעזור לעלות זה מיותר כי גם בסגל הזה אפשר לעלות ואפילו צפוי. ברוב העמדות על הדשא אנחנו יותר טובים משאר הליגה או לפחות ברמה שווה.

ארז 20 בדצמבר 2017

אדם, זה פשוט לא נכון מהסיבה הפשוטה שיניב ציין. אתה לא גדול על הליגה. מסכים שצריך לחשוב קדימה. אבל קודם כל ציפור אחת ביד. עלייה.

אדם 20 בדצמבר 2017

אני מסכים שאתה לא גדול על הליגה אבל אתה בהחלט מספיק טוב לעליה, במיוחד עם תוספת קטנה. ואני חושב שהתוספת הזו, במצב התקציבי והמצב הרצוי חייבת להיות במחשבה לעתיד כי אחרת שנה הבאה תהיה נוראית גם אם נעלה.

צור שפי 20 בדצמבר 2017

תיקון לשוני – בוררויות זה לשון נקבה ולכן כל ההתיחסויות אל חלק מהן בפיסקה הרלבנטית צ"ל "חלקן" ולא "חלקם".

לגבי התוכן, אתה בערך אוהד הפועל האופטימיסט היחיד שאני מכיר, מבחינתי להיות פסימיסט זה חלק מהחבילה האדומה (פעם הובלנו 0-2 על מכבי חיפה בדקה ה-90 ואז אמרתי – יופי, יש סיכוי סביר לתיקו) ככה שאם היית מציע לי לפני העונה את המקום שבו אנחנו נמצאים היום הייתי לוקח את זה בשתי ידים.

אוריה 20 בדצמבר 2017

יניב, השאלה היא האם ההגנה שלכם שווה מרכז טבלה בליגת העל? אם לא אז אתם נכנסים ללופ שמעט מאוד קבוצות מצליחות לצאת ממנו- עולים ליגה ואז מחליפים את כל הסגל ומקווים לטוב. משהו בסגנון של עכו/רעננה/אשדוד/אשקלון.
לכן כן צריך לחשוב על העונה הבאה כבר עכשיו ולנסות למצוא שחקנים שיוכלו להמשיך.
הדוגמא בקצה השני זו נתניה ששמרה על חלק ניכר מהסגל ובהחלט נהנית מהמהלך הזה בליגת העל

יניב פרנקו 20 בדצמבר 2017

נתניה החתימה 10 שחקנים רק בקיץ האחרון – זה מה שנצטרך במינימום

דן מ 20 בדצמבר 2017

רק אלחסן קייטה ודני עמוס שווים הרכב מבין כל אלו שהגיעו (כולל חילופים אפשר להוסיף גם את עדן שרם). מעריך גם שאם שון וייסמן נשאר בנתניה גם קייטה לא מגיע…

יניב פרנקו 20 בדצמבר 2017

אז במקום הויבך אתה משאיר את הבלם של שנה שעברה ? במקום גלזר אתה מעלה את מי ? במקום צעירי את מי ?

דן 21 בדצמבר 2017

ניקו אולסק וקובי מור בערך באותה רמה של גלזר וצעירי. בהחלט הייתי צריך להכניס אותם לרשימה אבל…
כמובן שגם את הויבך. יחד עם זאת לא חושב שהם תורמים למשחק של נתניה כמו שהמשחק של נתניה תורם להם.
הקבוצה של שנה שעברה היא הבסיס, כל רכש שהיה מגיע היה עושה פחות או יותר אותה עבודה לדעתי

yaron 20 בדצמבר 2017

ברור שזה מה שתצטרכו וזה מה שכל קבוצה שעולה ורוצה להישאר צריכה.
דבר ראשון אתה חייב להחליף את רוב המחליפים. עם כל הכבוד, לשחקן ספסל בלאומית אין מה לחפש בליגת העל.
ברור לי שיש יוצאים מן הכלל, אין צורך בדוגמאות :-)

עכשיו, אחרי שיש סגל סביר (במקרה הטוב) לליגת העל אתה צריך גם איזה בינגו או שניים. זה יכול להיות שיחוק עם זרים, זה יכול להיות ישראלי שמצחין בקבוצה אחת ופורח אצלך (קהת לדוגמא) וזה יכול להיות שיחוק עם מאמן, מה שבטוח שאם אתה רוצה לעלות כדי להישאר (לא מדבר בכלל על פלייאוף עליון כמו נתניה בינתיים) אתה צריך תקציב אחר.
חלק גדול מזה מתקזז עם זכויות שידור,כרטיסים וטוטו
אבל לפחות חלק מזה גם צריך לשים up front.
בלי אופ"א ברקע, יכול להיות שהניסנובים היו מתחילים את התהליך בינואר, עם אופ"א הם חייבים ללכת על עליה קודם ואז לדאוג לשנה הבאה.

יניב פרנקו 21 בדצמבר 2017

הפועל משחקת היום למעשה אם זר אחד (גלבאן) – בליגת העל יש 6 זרים אז פה יהיה ההבדל הגדול אם וכאשר .
לגבי אופ״א אני מבין שיש הרבה לחץ בדה באזר אבל גם פה סיפור ארוך ארוך – פסקי דין חלוטים יש בגובה של 3 מליון שקל בלבד – כל השאר עוד לא הגיעו אפילו לערכאה ראשונה ברמת החלטה ועד חובת תשלום עוד יעבור זמן רב – את הסכום שחייבים לשלם תושב והניסנובים יודעים לשלם ויש גם דרכים נוספות לגלגל את זה קדימה (הלוואות וכיוצב) – אופ״א על פניו נראית כמו צרה אבל צרה נשלטת.
זה לא קשור לינואר – בינואר וראינו הערב מול דימונה הפועל צריכה להשקיע כדי להבטיח עליה, לא יעלו, לא נורא, אבל כלכלית זו תהיה בעיה עבורם, אפילו יותר מאופ״א.

yaron 21 בדצמבר 2017

מסכים ומקבל.
זכותם לנקוט בגישה זהירה גם אם כמו שאתה טוען המצב לא כזה מלחיץ. להבנתי השלושה מיליון יכולים להפוך לעשרה עד סוף השנה אבל אני באמת לא בקיא בחומר כמוך.
בכל מקרה, העליה היא של הפועל לאבד, לא של קטמון לקחת, שיעשו מה שצריך קודם כל בשביל לעלות.
לא מסכים שאם לא עלו, לא נורא.

7even 20 בדצמבר 2017

אני מציץ לפעמים על המשחקים בלאומית ועל 80% מהמשחקים בליגת העל ואני באמת לא רואה הבדל ברמה.
למעט הפועל ב"ש, קצת מכבי ת"א וקצת בית"ר (עד לא מזמן) אני לא חושב שיש הבדל במהירות המשחק והרמה בין ליגת העל ללאומית.

עד כדי כך הכדורגל פה התדרדר אה?

יניב פרנקו 20 בדצמבר 2017

הליגה הלאומית די הפתיעה אותי, יש שם לא מעט שחקנים מעניינים – אבל הפער באיכות ובמהירות קיים ועוד איך

יניר 20 בדצמבר 2017

1. הסיפור עם החובות לאופ"א יכול לקבור את הקבוצה. הניסנובים לקחו את זה על עצמם ועכשיו מנסים להתחמק בתירוצים מגוחכים. אופ"א זה לא ההתאחדות לכדורגל והם בקלות יכולים להוריד את הפועל ליגה אם הם יתרגזו.
2. הניסנובים נכנסים להתנגשות עם כל שחקן שבא להם לא טוב- מגוטליב דרך דגני דרך ידין ויש עוד. לא ממש עושה חשק לאף שחקן עם אלטרנטיבה אמיתית לבוא להפועל.
3. הנכס האמיתי היחידי של הפועל זה ברשצקי ואני מוכן להמר שגם הוא ימכר

אדם 20 בדצמבר 2017

ברשצקי עוד רחוק מאוד מלהיות נכס

יניב פרנקו 20 בדצמבר 2017

גם לא יהיה, לנו הוא מצוין, גנדה הוא פוטנציאל טוב יותר.

yaron 20 בדצמבר 2017

אופ"א זה הנעלם הגדול ולדעתי הסיבה שהניסנובים מתרכזים כרגע במטרה המיידית (עליה) בלבד ולא יכולים לחשוב על לבנות סגל לשנה הבאה.
אם יעלו ואופ"א תתברר כמכה קטנה בכנף מצבם מצויין.

יואב 20 בדצמבר 2017

מה באמת הסיפור עם גוטליב?

יניב פרנקו 20 בדצמבר 2017

מקצועית – אחלה שחקן, אחלה בלם ולדעתי גם אחלה גבר – אם כל הבעיות סביבו, כשעלה למגרש נתן תמיד הכל, אפילו בשבוע של הירידה והמכות, עלה לשחק והבקיע – שזה דרך אגב מאפיין שלו כבלם שנותן גם שערים.
חוזית ומשפטית – סיפור מטופש של 2 הצדדים, הוא מת לעוף מהפועל, אחרי הפירוק ניסה לטעון שהחוזה לא תקף, הלך לבוררות והפסיד, עכשיו הולך לבוררות במטרה לקבוע את המחיר (שזה דבר שאני לא מכיר ששחקן בלי סעיף שחרור מתערב בסכום המכירה שלו כל עוד החוזה מכובד ).
הבעיה שיש להיות צודק ויש להיות חכם – הניסנובים קבעו לו תג מחיר מאוד יקר שהוא לא ממש שווה אותו , כדי לעמוד בחוזה הם משלמים לו הכל למרות שהוא עושה הכל כדי לא להיות בקבוצה (ממציא מחלות, מוציא את עצמו מהסגל וכיוצב).
ומאחר שהניסנובים זה לא רוטשילד אז אני מניח שעסקה של שחקנים וכסף סביר תרצה את כולם.
חוזר למקצועית – בלם שהיום פותח בקלות ברוב קבוצות הפלייאוף העליון

יואב 20 בדצמבר 2017

טנקס.

אנונימוס 20 בדצמבר 2017

הבנתי שגם היתה לו תקרית עם אחד מאנשי האולטראס, מה שדי סימן אותו. מה שרק מגביר את הסיכויים שכל הצדדים ינסו להיפטר ממנו במהרה

ישרון 22 בדצמבר 2017

פורסם בוואלה שטביב הציע כסף ושחקנים תמורתו והם אמרו לא, לא יודע אם זה דיווח אמת.

איתמר 21 בדצמבר 2017

נתניה בעונה שעברה אחרי 14 משחקים :
32 נקודות
יחס שערים 30-11

הפועל העונה אחרי 14 משחקים :
30 נקודות
יחס שערים 24-12

הפועל בינונית ותהיה, כך צריך לקוות, פחות בינונית לאחר שיוחתמו כמה שחקנים בינואר.
במבט לעתיד קשה לראות איך הבעלים הנוכחיים יכולים לבנות סגל שלא יאבק נגד הירידה מליגת העל בעונה הבאה.

גיא זהר 21 בדצמבר 2017

אין מה להשוות בין הקבוצות בכלל, מעבר לזה שנתניה החלו במינוס תשע. הפועל עייפה, כבדה ושבלונית. השנה צריכה להתחזק אולי במושאלים אם כי גם כאן לא רואה מציאות, ובשנה הבאה חייבת לפגוע בזרים (ולהנמיך ציפיות בשלב הזה).

רענן 21 בדצמבר 2017

שיקללת את המינוס 9 של נתניה

Comments closed