ינואר המיוחל הגיע, הפועל שלנו במקום הראשון בלאומית, אבל בואו נודה, במזל גדול, בניגוד למכבי נתניה של שנה שעברה, זו לא קבוצה שהיא "גדולה" על הליגה, זו לא קבוצה שיכולה להסתכל בשקט על המשך המאבק וזו בטח לא קבוצה שבונה שלד שרלבנטי לליגת העל.

מצד שני, החלפת המאמן שהובילה להחלפת סגנון היא מהלך נכון ויתרה מזו, הלם הירידה לליגה הלאומית היה צפוי והיה ברור שייגבה מחיר.

אז כן, אני מאוד כואב את ההפסד לנשר ואובדן נקודות במקומות "קלים" אבל מצד שני גנבו לא מעט משחקים ואנחנו עדיין 4 נקודות מהמקום שעולים ממנו ליגה, אז ניקח את מה שיש.

הניסנובים הם "גרזנים" בכל מה שקשור לכסף, מנהלים במשורה, חיים בעיקר על הכנסות ונראה שאת הספינה הם מנווטים בסדר גמור במישור הזה, אנחנו שומעים בעיקר על בוררויות שחלקם הם תולדה של הפירוק וחלקם הם התעקשות של הניסנובים שלא לוותר על כלום, מצד שני, לא ראיתי אותם מפסידים את הבוררויות האלה בינתיים וחלקם נתפש בעיני כניסיון של הצדדים לנצל הזדמנות תקשורתית, ייאמר לזכותם של הניסנובים שזה לא מעניין אותם.

ייאמר לחובתם, שבסוף, ניהול מועדון כדורגל מורכב מ-2 דברים, ניהול תפעולי שאת זה הם עושים לא רע וניהול מקצועי שבזה נראה שאין להם הרבה מושג.

לניסנובים יש נטייה לתעדף כמות ולחפש הזדמנויות, כך בינואר הקודם הם לקחו למעלה מ10 שחקנים ובקיץ כמעט 15, מצד שני, יש הרבה נסיבות מקלות אחרי כל זה ההחתמות בקיץ כמו טקיאר, שקל, גיא בדש וכיוצ"ב נראות פשוט לא נכונות.

*

הם שמו את הכסף בקיץ על הגנה – ינקו, דגני, גוטליב, לקס, סוארז זה החלק הארי של התקציב – מתוכם גוטליב שהופשר רק לאחרונה יצר "בעיה" – לקבוצה בליגה הלאומית יש 3 בלמים מצוינים ועוד בלם ליגת לאומית סביר (ישראל ראש ולידו גם בלם נוער לא רע כמו רז שלמה) ו2 קשרים אחוריים בכירים יחסית שהם למעשה אותו שחקן.

בעמדות האלה גם במונחי שיפולי צמרת ליגת העל כשלוקחים את ינקו בנוסף הפועל מסודרת לגמרי, אבל הכפילות היא בעייתית שכן החוסר בעמדות האחרות זועק לשמיים.

גלבאן היה אמור להיות "הערן לוי" של הפועל, זה שלא רץ אבל מבקיע והתגלה מהר מאוד כבעיה, אקסברד והירש הם חלוצי ליגה לאומית קלאסיים שמגיעים בסוף שנה לכמות דו ספרתית נאה של שערים (כולל פנדלים וגולים כשהמשחק כבר גמור) אבל צריכים המון מצבים והפציעה של גנדה יצרה בעיה נוספת.

אז ברונו סוארז שוחרר אתמול, השחרור שלו חשוב כי הוא מכניס קצת כסף, משחרר משכורת גבוהה ומשחרר עמדת זר נוספת, זה חשוב וטוב.

וגוטליב הוא קלף נחשק על אמת, הוא בלם מצוין ואם הוא שחקן חופשי הוא מחר משחק בצמרת ליגת העל, העקשנות של הניסנובים היא בחלקה נכונה שכן חוץ ממנו אין הרבה "קלפים" נחשקים – בכל מקרה יפתיע אותי מאוד אם גוטליב נשאר לחלק השני של העונה, אם הוא נשאר, יש להפועל מרכז הגנה מעולה לליגה הזו שזה לא רע לי, אבל גוטליב בידי מנהל כדורגל טוב אמור לתת להפועל בינואר הזה גם כסף ושחקנים טובים בהשאלות וטריידים – בכל מקרה כאוהד, אני מעדיף שיישאר מהסיבה הפשוטה שאני תמיד שמח ששחקנים טובים ישחקו אצלנו.

אני מניח שכמה שחקנים יקבלו הודעות שחרור, אלה שחקנים בקצה הסגל, אני מניח שזה גם יביא בוררות או שתיים, תקציבית זה לא סיפור גדול, מקווה שיסגרו את זה חלק.

אני מניח שגלבאן נשאר, שוב, הייתי שמח בדיעבד שלא היה מגיע, אבל הוא פה, את המשכורת משלמים הניסנובים, אז אם ישיגו שחרור, סבבה, אם לא, זה בטח לא נורא.

*

את הפוקוס הפועל צריכה לשים בהתקפה ולקנות גולים, זה הסיפור, בסגל הזה, גם אם יש פציעות, היא אמורה להיות מסודרת במרכז ההגנה והקישור האחורי, מגינים זו בעיה בכל הכדורגל הישראלי ולא רואה את הניסנובים פותרים אותה כל כך מהר, נחמיאס ועידן כהן ובנש, זה בסדר.

אבל הפועל צריכה גולים וגנדה פצוע ופדרו לא מתפקד ואין לנו בכלל עזרה מהספסל עכשיו כשאקסברד והירש פותחים.

ובניגוד לינואר הקודם היא צריכה שחקנים בכושר משחק, רק אלוהים יודע מה היה קורה עם במקום לבזבז ארבעה חודשים על דיאטה לטוטו תמוז היה מגיע חלוץ בכושר משחק, הלאומית היא לא כזו בדיחה כמו שעושים ממנה, חלוץ או קשר שמגיע בינואר יצטרך זמן להכיר את הליגה ולהוריד חלודה, לא בטוח שיש לנו את הזמן.

בקיצור הפועל חייבת לפגוע בזרים או בהעברות סופר נכונות , השמועות על אמיר עגייב או ברוסו מקרית שמונה, זה לא הכיוון שהייתי רץ אליו, אני מבין את מצב השוק, אבל אני גם מבין את מצבנו.

*

המספרים של תקציב הפועל השנה מרמים, עוד שנה בליגה הלאומית היא בעיה עבור הניסנובים, ליגת העל שווה להם תקציב כמעט כפול בעיקר בגלל ההפרשים במכירת כרטיסים ומנויים ותקבולי זכויות השידור והטוטו, שנה חלפה מאז שהשתלטו על הקבוצה, בינואר הקודם זה היה ברור שקיבלו את הקבוצה בעיתוי בעייתי, בקיץ התנהלו בצורה יהירה למדי ועכשיו הם צריכים להוכיח שהם גם מבינים קצת בכדורגל.

לחזור לגדולה דרך הכאוס
דיעה מנומקת