חזרתי הביתה מוקדם היום ונזרקתי מול הטלוויזיה לכמה דקות של שקט בזמן שהילד העסיק את עצמו, היי, פינת אולטראס, מה חדש ? מה עשו עכשיו ?

בזמן שראיתי את הפינה הזו, שיחקתי גם בסלולר (הפרעת הקשב וכל זה) וגם ראיתי את זה.

מה אני חושב ? שזה לא כזה נורא, ערוץ הספורט בשת"פ שיווקי וכל זה.

בכל מקרה הדעה שלי בנושא היא די אחידה – ארגוני אוהדים זה דבר מורכב, הצבע שהם מביאים למגרשים מקודם על ידי הרבה כוחות, מגרשי הכדורגל ברחבי העולם חיים עם הסתירה הזו, הדיון אף פעם לא כזה חד משמעי, הנה, יש אפילו דבר כזה שנקרא "תיירות אולטראס".

מי שחושב שאולטראס זו בעיה של מועדון כדורגל טועה, מי שחושב שאולטראס זה שם קוד שמאגד גם את אלה שבונים תפאורות וגם את אלה שעשו את מה שעשו הלה פמיליה בבאר שבע אינו צודק. בעצם ההשוואה והחיבור יותר משמשרת את הפתרון משרת את הבעיה.

במקומות מסוימים בקרב ארגוני אוהדים מסוימים צמחה תרבות פשיעה מאורגנת – בזה צריכה לטפל המשטרה ורק המשטרה. אם המשטרה לא מטפלת, איש לא יטפל, אם יקרה מקרה אלימות קשה יום אחד בספורט הישראלי באזור הזה, האחראית הראשית תהיה על רשויות החוק.

תרבות אולטראס והדיונים סביבה והדרך שבה העסק מדרדר מארגון אוהדים שמכניס צבע לארגון פשע זו בעיה רחבה והיא חלק מתרבות כוללת, שוב לא משהו שמועדון כדורגל באמת יכול לנהל, או לפתור לבד.

*

מחשבה – הלה פמיליה פרצו באלימות לאצטדיון טרנר, היכו מאבטחים בצורה חמורה וכל זה עבר די בשקט, אני חייב להשוות (חייב, כי זה מציק לי) למקרה רגב פנאן והדרבי האחרון, לסיקור התקשורתי סביב "הפרשות" וגם לכמות הפוסטים פה בדה באזר (הרבה מול כלום למי שמנהל ספירה), בכלל מאז הדרבי סל האחרון היו בארץ לא מעט מקרים חמורים בהרבה שזכו לסיקור הרבה יותר שקט.

בקיצור זו סתם מחשבה שעלתה לי שנדמה לי שהאלימות הפיסית ובכלל מציקה הרבה פחות מאלימות מילולית של קהל מסוים של קבוצה מסוימת שנהנים לשנוא.

*

הפוסט מוגש בחסות XXXX, שילחו את הקללה המועדפת עליכם והמילה "אולטראס" וזכו בפרסים.

*

יצא פוסט קצת לא סדור, אבל תכלס, סתם מחשבות של אוהד כורסא.

הניסנובים משחקים באש
רגע לפני הפלייאוף