רגע לפני הפלייאוף

מי חייבת לקחת אליפות ומי לא

אלי טביב לוקח סיכונים ממוקדים, מה שלא יהיה, הוא לא ישתגע בקיץ, הוא גם לא צריך, הסגל שלו במצב טוב, האופציות בידו, בקיץ יעשה חיזוק סביר והוא מאמין שיש לו אולי סיכוי להפתיע באירופה, עם הגרלה טובה ובית"ר התקפית מאוד הרי ויש לה סיכוי מסוים לעבור הגרלות קשות. מה שבטוח. טביב לא הולך להשתגע בשביל הסיכוי לאירופה.

*

גולדהאר תמיד רוצה אירופה, במכבי יש מודל הוצאות מטורף לקבוצה ישראלית, גם בהשוואה למכבי סל, אבל גולדהאר חסין למשברים, אם מכבי לא תגיע לשלב בתים וזה תסריט הגיוני תלוי הגרלה, גולדהאר ינער את האבק וימשיך קדימה, מכבי תגיע לקיץ עם הסגל הקיים, תחזיר את כל המושאלים שלה לשחק במוקדמות ואם תעבור אז תתחזק ואם לא אז תתמודד, מה גם שמכבי צפויה למכור את וידאר וראיקוביץ ובסופו של דבר תזרימית היא במקום מעולה ודירוג אירופאי מעולה.

*

באר שבע בבעיה, הקבוצה הנוכחית כבר משחקת על אדים, היא תקועה עם כמה חוזים מאוד כבדים, עשתה כמה שטויות בחלונות העברות על שחקנים שעלו לה יותר מדי ויש לה כמה עוגנים בהרכב שפשוט הזדקנו.

עכשיו אם באר שבע מתחילה את המוקדמות בליגה האירופאית היא בבעיה, הדירוג שלה פחות טוב ממכבי, היא תצטרך לפחות פעמיים לעבור קבוצות בדו קרב ברמה שלה, בליגה האירופאית אפשר לקבל מנעד רחב של מוקשים גם בלא מדורגות, בניגוד למוקדמות האלופות, אין באירופאית ניסיון שני, הקבוצה הזו אולי תהיה אלופה, אבל היא הולכת לקיץ אירופאי קשה.

*

זה בעיני ההבדל בין האדישות במכבי למה שמקרינה באר שבע – מכבי עשתה ינואר מנומנם, הוא לא לחוצה, מנספורד יודע שהוא במצב הכי טוב למנהל, תהיה אליפות, מעולה, הביא תואר בשנה הראשונה כמנכ"ל, ימכור שחקנים בקיץ ויתחזק היטב , ויילך להגרלות על ליגת האלופות עם דירוג ברמה של הפועל ת"א בשיאה. לא הביא אליפות, הזרקור הולך על קרויף, הבעלים יגבה אותו ויאפשר לו את המהפכה הנדרשת בסגל בלי קשר גדול לאירופה.

*

ראינו את זה בסל כל כך הרבה פעמים, אנחנו רואים את זה עכשיו בכדורגל.

התקציב המנופח במכבי תל אביב מושך שחקנים מסוימים להוציא הרבה מעל ליכולת הטבעית שלהם , הפועל ת"א התרסקה ראשונה, מכבי חיפה אחריה, 2 המתחרות המרכזיות מ2010, גמורות, ייקח להם שנים לחזור לממד תחרותי סביר, אם בכלל, הדירוג האירופאי שלהם נמחק, כל היתרון האסטרטגי הלך לפח, עכשיו לומדת את זה באר שבע, עכשיו הלחץ מדבר, באר שבע חייבת אליפות,הרבה מעל הפאסון המדומה שהיא מקרינה, באר שבע של האליפות הראשונה הייתה מועדון בתקציב סביר (אם 50 מיליון זה כסף סביר בעיניכם למועדון שהכניס אז כמחצית) , אבל מאז היא השמינה, השמינה והכניסה, אבל הכנסות בכדורגל הם לשנה והחוזים הם לארבע וחמש שנים.

אליפות לבאר שבע וההימור יגדל – החיזוק יהיה מרשים, חוזים אסטרטגיים ייחתמו והמשקולות יהפכו כבדות יותר, יש סיכוי שהכל ימשיך לעבוד להם, אבל אם ההימור הזה ייכשל וזה הימור על הגרלות בסופו של דבר, באר שבע תמצא את עצמה עם ארגון שמן פי שניים ממה שהיה ב2015 ואם ההכנסות של 2015 – הברקתים חזקים כלכלית, אבל יש גבול, הרבה יותר קל לצמוח, קשה מאוד לקצץ בתנועה.

*

העתיד התחרותי של הכדורגל הישראלי נעוץ במודלים מאוד צנועים של מועדונים שחיים על הכנסותיהם פלוס תמיכת בעלים סבירה – מכבי ממשיכה לשעוט לכיוון של 100 מיליון שקל מועדון מהכנסות עצמאיות, בלומפילד משופץ, דירוג אירופאי בשיא, מערכת תפעולית מצוינת ובעלים מיליארדר – אם היה לה מנהל מקצועי ומאמן כמו לפני 5 ו6 שנים הפוסט הזה בכלל לא היה נכתב.

העתיד התחרותי של הכדורגל הישראלי נמצא אצל אייל סגל, טביב ויואב כץ מצד אחד והעמה יעמיק של באר שבע מצד שני וקצת עזרה מקרויף.

 

 

 

 

דה בראקטס 2018
האח הצעיר בנימין

59 Comments

אנונימוס 12 במרץ 2018

מדויק. מצד שני, נראה שברגל לא שאננים, ובמנהלת מדברים על תקרת שכר. לא יודע כמה זה רציני, אבל לפחות מדברים על זה. כשדיברו על זה אוהדים בזמנו בכדורסל בגדול התייחסו לזה כמו צלם בהיכל.

דה כוכבית 12 במרץ 2018

דווקא בתור אוהד באר שבע אני חושב שאתה לא מעריך מספיק את מכבי חיפה, המועדון שלקח הכי הרבה אליפויות בארבעים השנים האחרונות. יש להם יותר קהל, איצטדיון חזק וזה עניין של זמן עד שיחזרו להיות פקטור משמעותי מאד. אתה גם מעריך יותר מדי את הדירוג האירופאי. באר שבע התקדמה יפה בעונה אחת טובה

Ollie Williams 13 במרץ 2018

שמע, לקחת פה עונה נקודתית והפכת אותה לכלל.

עם כל הכבוד, בוא נדבר כשלב"ש המחודשת יהיו יותר משתי עונות אירופיות 'אמיתיות'. ההשפעה של הדירוג משמעותית מאוד לאורך זמן.

מסכים לגבי חיפה, הם בדיוק כמו מכבי ת"א טרום ג'ורדי. יש משאבים ויש רצון שפשוט מנוצלים באופן איום ונורא. בסוף משהו יזוז שם והם יחזרו למעלה.

פרסלני 12 במרץ 2018

ראיקוביץ מבין ועדיין נראה לי שהמונדיאל יקבע מחיר סופי.
וידאר – מה השוק שלו כשהוא לא באנקר בהרכב?
לא חושב שאף אחד שאנן וגם שאף אחד לחוץ יותר מהשני. כשאתה בפוטו פיניש בשנה של חולשה בכל הקבוצות, אז כל התיאוריות על טביב ומנספורד ואלונה לא מחזיקות מים. מה שצריך להדאיג אותם זה שהכדורגלן הישראלי הולך אחורה וענייני הזרים המוצלחים הפכו לוואחד פוקס.

יואב 12 במרץ 2018

נדע עוד כמה חודשים. מעריך ששניהם ביחד יהיו באיזור 8, 9 שזה שיחוק יפה. תדמיתית, כלכלית ומקצועית. זה יתניע את ההשקעה הבאה.

עדי אבני 13 במרץ 2018

אני לא מבין מאיפה היומרה להשיג סכומים כאלה? מה מעיד על כך מלבד פרטנזיות של גורמים במכבי?
מעולם לא נמכר לאירופה שוער מליגת העל בסכום שאיננו כסף כיס, כולל אניימה שזכה בתואר שחקן העונה באפריקה. ומלבד זהבי, מעולם לא נמכר חלוץ מישראל ביותר מ3 מיליון יורו, כשקיארטנסון ממש לא בנה מידה של המוזהב.

בארי ברודי 13 במרץ 2018

מסכים. 8-9 זה רחוק מלהיות ריאלי.

ארז 13 במרץ 2018

במושגים של פעם זה לא סביר.
במושגים של היום סביר מאוד. לא לשכוח גם שעלו למכבי סכום שלא רחוק מסכומי המכירה שיואב מדבר עליהם, כך שאם הם נמכרים בסכומים האלו אין פה "סיבוב" אמיתי של מכבי בהיבט הכספי. ייתכן שבהיבטים אחרים זה כן משרת אותה בצורה משמעותית. אין לי ידע ורק בעתיד תהיה פרספקטיבה לגבי זה.

יניב פרנקו 13 במרץ 2018

סכומי הרכישה של השחקנים הם בבחינת מים מתחת לגשר.
סביר להניח שעבור מכבי בשנה ללא אירופה יש הכנסות של כ40 מיליון שקל מכרטיסים , חסויות ומזכרות, דמי שידור .
סביר להניח ש ראיקוביץ ו- וידאר יימכרו בלא פחות מ6-7 מיליון יורו.
סביר להניח שמכבי יכולה להעמיד בשנת התקציב הבאה כ70-80 מיליון שקל גם ללא אירופה.
מצבת המושאלים שלה והסגל הנוכחי יעמדו גם במכה כלכלית קשה של אירופה.
לא דומה לשום קבוצה כרגע בשוק הישראלי .

Ollie Williams 13 במרץ 2018

8-9 על שניהם ביחד, כשהעלות המקורית שלהם הייתה 6-6.5 מליון, זה ממש לא בשמיים.

ראיקוביץ' צעיר בהרבה ממה שאניימה היה כשעזב לראשונה. תוסיף לזה ששוערים אפריקאיים תמיד היו נקודה בעייתית באירופה בגלל שפעם בשנתיים הם נעלמים לחודש בתקופה די חשובה.
תוסיף גם את העובדה שראיקו שם שסומן בלא מעט פנקסים (גם אם הוא לא באמת הטוב בעולם לגילו, וגם אם הפנקסים הם לא של בארסה ריאל ומנצ'סטר סיטי) ובהחלט מציג שיפור בתקופה שלו במכבי, במחירי השוק של היום בכלל לא בשמיים שיימכר ב 5 מליון יורו.

לוידאר בהחלט יש דורשים. יש לו מספרים לא רעים להציג ולפחות בחלק מהמקרים בהם סופסל זה היה גם מטעמים בריאותיים ולא רק מקצועיים. אז אולי זה לא יהיה ב 10 מליון יורו לזניט, אבל גם במקרה שלו מכירה סביב ה 5 מליון יורו ריאלית בהחלט.

כל הנאמר יהיה רלוונטי פי 2 במידה ומי מהם מציג יכולת ראויה במונדיאל.

יואב 13 במרץ 2018

מעולם לא נקנה שוער בסכום כזה לליגה הישראלית. גם לא חלוץ. מכבי תרוויח עליהם והם נקנו בשש וחצי. חשבון פשוט.
בקיץ נקבל תשובות. זאת הערכה שלי, אין צורך להתרגז(:

יואב 13 במרץ 2018

עדי,
היומרה היא בעצם הקניה. עשו במכבי את החישובים שלהם ואני משער שהם יודעים את הנתונים. זה ברור שראייקו נקנה על מנת להנות ממנו ולגלגל אותו הלאה. ולא במחיר הפסד. זה ברור לכל בר דעת שראייקו לא מיועד לקאריירה ארוכת שנים בישראל. האם משהו השתבש? לא יודע. ראייקו טוב יותר היום מאשר לפני שנתיים.

יניב פרנקו 13 במרץ 2018

תיאורטית ראיקוביץ יכול להימכר לקבוצה שהיא מקפצה לליגות הבכירות באמת בעסקה של כסף ואחוזים ובאותה נשימה יכול להירכש על ידי מועדון גדול (וישר ללכת להשאלה) בעסקה של תשלום + תגמול (הופעות, מכירה עתידית).
מסובך למכור שוער צעיר בסכומים כאלה, אבל אפשרי.

יואב 13 במרץ 2018

נכון.

אדם 13 במרץ 2018

בהנחה שאין מונדיאל לא רואה איך מצליחים למכור את ראייקוביץ' למועדון גדול, הוא חתיכת הימור.

בלייק 13 במרץ 2018

אני מסכים עם מה שיואב כתב.
אי אפשר להשוות את וידאר וראיקו לאניימה או עסקאות קודמות. מעבר לעניין הגיל, ונושא העלות המקורית. לשניהם היו הצעות נוספות בסדרי גודל דומים (כלומר כבר לפני שנתיים היה להם ביקוש בסכומים של סביב ה- 3 מיליון יורו). לקבוצות ברור שכדי לקנות חוזה של שחקן מצליח שהקבוצה הנוכחית שלו תשמח להשאיר, אתה צריך להציע סכום גבוה. כמה? נראה. אני גם לא פוסל את האפשרות שאחד מהם ישחק עד סוף החוזה ויעזוב כשחקן חופשי (יותר סביר לקיארטנסון).
תיקון קטן – חלוץ מישראל נמכר בסכום גבוה מ- 3 מיליון יורו עוד לפני זהבי. יעקובו נמכר לפורטסמות' תמורת סכום גבוה יותר + אחוזים ממכירה עתידית.

בארי ברודי 12 במרץ 2018

לא יודע, כאוהד מכבי אני מרגיש שאנחנו *חייבים* אליפות. לא מבין על איזו אדישות אתה מדבר. גולדהאר ומנספורד הם רק 0.0000002 מהמכביסטים בעולם.

Dr.van nostrand 13 במרץ 2018

תמיד תענוג לקרוא ולהגיב בפינה שלך.
כמו פינקי והמח, אעשה את מה שאומר בכל התבטאות פומבית פה… הדרך לתחרות והצלחה לכדורגל הוא שיפור הפורמט למתכונת שמתאימה וראויה לספורט ולאוהדים.

אריאל גרייזס 13 במרץ 2018

אני חושב שאתה נותן יותר מדי משקל לאירופה בהחלטות של המועדונים. אבל בהחלט שמת את האצבע על הנקודה החשובה לדעתי – אירופה זה לא ברכה אלא קללה למועדונים הישראלים. במשך שנים אנשים דיברו על המועדון הזה שיגיעו שיגיע לליגת אלופות כמה פעמים רצוף ובזכות הכסף שלו יהפוך למכבי כדורסל של פעם. במציאות קורה בדיוק ההיפך – קבוצות שמגיעות לאירופה נאלצות להוציא יותר כסף ממה שהן רוצות והחוזים האלו, יחד עם סוג של ירידת מתח אחרי אליפויות, יוצרים מין מעגל טבעי. בניגוד למכבי שיושבת באמת על תזרים טבעי של כסף, אצל באר שבע זה לא טריוויאלי ויהיה מעניין – אליפות או לא – לראות אם הם מצליחים לבנות מחדש קבוצה לאליפות

גיא זהר 13 במרץ 2018

אריאל, הפוך. אולי התקציב של ב"ש גדל מאזור ה50 ל70 ואחכ 80 אבל ההכנסות מאירופה הן בשנתיים האחרונות כ35 ו25 בהתאמה. שלב בתים אירופאי, במיוחד אם מגיע מפלייאוף אלופות משמעו תקציב מאוזן לב"ש ואף יותר. משפחת ברקת היא לא הליצנים שניהלו את הפועל פוסט טביב, משוכנע שלא יכנסו לסחרור סביב אירופה.

יניב פרנקו 13 במרץ 2018

הגיוני להניח ש…
תקציב באר שבע כבר עובר את ה80 מיליון.
הכנסות באר שבע ללא מכירת שחקנים ואירופה הם סביב ה35 מיליון.
ללא אירופה יש פער מובנה וגדול בתקציב.
הנכסים למכירת שחקנים של באר שבע נמוכים בעשרות אחוזים משל מכבי.
הכיס של הברקתים גדול אך לא דומה לגולדהאר.
אי העפלה לאירופה עבור באר שבע היא מכה כלכלית בשיעור שהמועדון הזה לא חווה מעולם ואין לדעת כיצד יתמודד .

גדי 13 במרץ 2018

מאיפה המספר 80 מיליון? מופרך מאוד לדעתי.

יניב פרנקו 13 במרץ 2018

באליפות הראשונה פירסמתם בדוחות רשמיים 50 – מאז הכל עלה אצלכם וסכומי ההעברות גדלו מאוד .

גדי 13 במרץ 2018

אתה מדבר על עלייה של מעל שישים אחוז. אין מצב.

יניב פרנקו 13 במרץ 2018

אני מדבר על עלייה משנה של אליפות בלי אירופה ב50 לשנתיים של אירופה ב80. ממש לא מופרך.
אבל לעלות מ50 ל80 זה קל בהרבה מלרדת מ80 ל50 – בטח כשחלק מההתחייבויות הם לשנים ארוכות.

גיא זהר 13 במרץ 2018

יניב, התקציב בפועל היה 54 כולל הכל (לפחות לפי הדיווח). בשנה שעברה נוספו הוצאות על אירופה (טיסות, מלונות וכו') של כמה מליונים וגם שכר של ויטור וחיימוב ותשלומים לאשדוד על אוחנה וזריהן ולפת על אלו. השנה נוספו א. ביטון, פקהארט (בוזגלו וקואנקה מקזזים), קבהא וממן ושדרוג לוואקמה. תקציב של 70 ו80 בהתאמה בהחלט ריאלי.

אמנון א.ק.א. טרנטה 13 במרץ 2018

זה שבאר שבע עדיין במירוץ ועוד בראש הטבלה היא סוג של נס רפואי. גם העובדה שההגנה שלהם הכי טובה עד עכשיו למרות שמשחקים בה מגינים חלשים כמו אלו, ביטון ואלחמיד זה תעודת כבוד עצומה לבכר.
ביט"ר היא הפתעה גדולה. לא מאמין שיש פה אחד שחשב שיהיו במצב לקחת אליפות. עם כל הכאוס שלה היתה אמורה להתמודד על ההעפלה לפלייאוף אבל היא עדיין כאן ויש לה סיכויים טובים.
למכבי סגל טוב בהרבה משל המתחרות אבל סובלת מחוסר יציבות קיצוני. אם נתאפס על עצמנו ניקח.
לגבי העתיד – הנבואה לשוטים וכו אבל אני די מסכים עם מה שרשמת לגבי באר שבע וביתר. רק לא מבין למה העלמת את חיפה. יש להם פוטנציאל. השאלה מתי יחזרו לעניינים.

בלייק 13 במרץ 2018

אני חושב בדיוק הפוך.
העובדה שבאר שבע לא מובילה את הטבלה היום בפער של 10 נק' (והיא כבר היתה קרובה לזה) היא קודם כל על בכר.

יש שתי אפשרויות להתסכל על מצב הסגל של ב"ש:

1. הסגל הכי טוב, הכי הרבה הוצאה על רכש, פגיעה (כמעט) בכל הזרים. מכיוון שלא ראיתי שאף אחד כותב על מכבי הסתיגות ששחקן הרכש המרכזי והנוצץ ביותר לא משחק כבר חודשים, מוזר לי שמציינים את זה כל הזמן לגבי ב"ש. כן, יש פצועים. כן, צדק הורחק. מי אשם בזה אם לא המועדון בעצמו? למי אין פצועים? מכבי סבלה השנה מפציעות קשות של מיכה, דסה, גולסה, אצילי ועוד ועוד. במכבי קרויף אשם במה שהוא הוציא מהסגל החסר הזה. בב"ש בכר גאון.

2. הסגל חלש, מזדקן, פצוע – בכר לא ידע מה הגיל של השחקנים? לא הכיר את הפציעות של ויטור? את בעיית החשק של וואקמה? מה לגבי ההתגאות בפן המנטלי מהשנתיים הקודמות והקרדיט שבכר קיבל? העונה כשיש נפילה מנטלית ברורה (בלעדיה לא היו מדברים על הפציעות בכלל כי ב"ש היתה בפער גדול מהמקום השני) בכר גאון?

אמנון א.ק.א. טרנטה 13 במרץ 2018

קודם כל לא רשמתי שבכר גאון. למען האמת אני לא סובל אותו עוד מימיו בקרית שמונה. אבל יודע לתת קרדיט. כי לחטוף 5 שערים בלבד (6 עם זה של ריקן) בסיבוב שלם עם שחקנים חלשים כאלה זה הישג יפה עד רמת נס.
לא צריך לקחת ללב את העובדה שלא מתייחסים להיעדרות של אצילי. ככה זה בעולם הפרימואים.
אני כן חושב כמוך לגבי הסגל של באר שבע. למעט וואקמה וויטור בריאים אין לאף אחד שם מקום במכבי כיום. ככה אגב חשבתי גם בשנה שעברה. עפו על עצמם יותר מדי שם.
ובגלל כל מה שרשמתי אני חושש מבית"ר הרבה יותר.

גיא זהר 13 במרץ 2018

יניב, שים לב שגם בב"ש חיזוק הגיע השנה (פקהארט) אחרי הבטחת בתים אירופית. פרסונלית קואנקה הוא חיזוק כושל אבל עלות השכר שלו לא גבוהה בהרבה מזו של בוזגלו. מסכים שאי העפלה לבתים באירופית יוביל לבור רציני, אבל משפחת ברקת לא תשתולל והתקציב יצומצם (חוזים ארוכי טווח זה נחמד, מציע לבדוק כמה מהם כוללים אופציה חד צדדית מצד הקבוצה). לגבי מכבי והאקזיטים הצפויים וערימת המושאלים אז קיארטרסון אולי יהיה בסגל למונדיאל, אבל לא ישחק בו וריאקוביץ רק אם סטויקוביץ יפצע או אם תהיה קטסטרופה מצדו (זוכה לאמון בלתי מסויג ונערץ בסרביה). מהמושאלים אולי שניים ישתלבו בקבוצה (וזה כי אני לארג'). בית"ר גם עם אליפות בסיכוי נמוך להגיע לבתים וההגנה והקישור האחורי שלה לא מספיק טובים/עמוקים להתמודד עם עומס (הם במרחק פציעה של כחילה/קלאודמיר מהתמוטטות). לא פקטור לאורך זמן.

עומר 13 במרץ 2018

פעם אחת ולתמיד- קיארטנסון ולא "קיארטרסון"

גיא זהר 13 במרץ 2018

נסכם על האיסלנדי

yaron 13 במרץ 2018

למיטב ידיעתי, למעט מחזיקת הגביע כל הקבוצות מתחילות בסיבוב הראשון באירופה כולל האלופה.

יניב פרנקו 13 במרץ 2018

צודק בעובדות וטועה בפרספקטיבה.
הסיבוב הראשון פשוט וסביר להניח שכולם יעברו אותו.
בסיבוב השני גם.
הסיבוב השלישי נותן לאלופה במידה ועברה אותו את הליגה אירופאית מובטחת ובמקרה של הדחה הזדמנות נוספת לעוד קרב על הליגה האירופאית.
כלומר – הסבירות של האלופה לשחק בליגה האירופאית גדול משמעותית משל שאר הקבוצות.
מכבי כסגנית תהיה מדורגת בכל השלבים ובמקרה של אליפות הסיכוי שלה להבטיח מינימום שלב בתים גדול משל כל האחרים.
באר שבע כסגנית תצטרך לנצח 4 מפגשי דו קרב ולפחות באחד מהם תהיה לא מדורגת – הסבירות שלה לא לעשות שלב בתים כסגנית גבוהה.

מתן גילור 13 במרץ 2018

האם "כולם" מתייחס גם לי-ם? מניח שהם לא יהיו מדורגים בסיבוב מוקדמות שני בליגת האלופות. ושם יש כבר כמה יריבות חזקות.

יניב פרנקו 13 במרץ 2018

אני מעריך שירושלים יכולים לעבור סיבוב שני – משם והלאה זה כבר תלוי הגרלה לגמרי.

אלון3131 13 במרץ 2018

מכבי תל אביב אמורה לקחת אליפות בפער הפלייאוף הזה.
לבאר שבע יש את הסגל הטוב ביותר נכון לשנת 2016 אבל אנחנו בשנת 2018. וואקמה ואוגו עייפים, החיזוק הישראלי מאכזב(חוץ מממן ואייבינדר שסהכ שחקנים נחמדים) וכל השאר פצועים או מזדקנים.
לביתר אם כל הכבוד להתקפה יש הגנה חלשה והיא עדיין תלויה בהרכב הראשון שלה ואין לה עומק.

מכבי תל אביב אתמול עלתה עם גולסה דסה מיכה קיארטינסון וריקן ובלקמן בריאים וראינו מה שווה ההרכב החזק שלה, וזה שיש על הספסל את אצילי שחוזר ואת עטר ורודריגז.

מכבי נתנה קצת פור ליריבות שלה עם פתיחת עונה מזעזעת ולא ברורה אבל היא פייבוריטית מוחלטת לאליפות והיא שלה לקחת.

מאור 13 במרץ 2018

טור מעולה ומדויק !
ב'ש מחתימה שחקנים לחוזים בלי פרופורציה והעיקר שיחתמו אצלה. קחו לדוגמא את קורהוט שחתם לשנתיים ושלושה חודשים אחרי כבר מדברים על זה שרוצים להיפטר ממנו, ויטור עם כל הפציעות שלו ודי ברור שהוא שחקן גמור מחתימים לשנתיים, קבההאשחקן בינוני מינוס חתם לאיזה 20 שנה.. יש עוד הרבה דוגמאות ומבחינה ניהולית זה פשוט לא הגיוני המהלכים האלו.
מכבי כתאגיד פועל בצורה הנכונה ביותר כדי להישאר ברמות הגבוהות לאורך שנים
ביתר/טביב גם פועלת נכון רק בסכומים נמוכים משמעותית ממכבי ורק בזכות הבלחה עונתית אחת מצליחים להישאר בצמרת.

גדי 13 במרץ 2018

קורהוט שחקן של כמאתיים אלף יורו. לא תהיה בעייה להעביר אותו.
ולויטור הביטוח משלם. קוונקה זו תקלה אבל זה חוזה לשנתיים ותכלס העלות שלו שווה לאיינבידר.
כל הרכש הישראלי מרוויח סכומים מצחיקים לעומת שגיב יחזקאל, ברק יצחקי או שויינפלד.
החוזים של שחקנים כמו אוחנה, זריהן, אל חאמיד, אלו, אורן ביטון, בן ביטון, טהא, גיא מלמד, חיימוב, גורש הם מתחת למאתיים אלף דולר. מתחת לשכר מינימום במונחים של מכבי חיפה ות"א.

כולם טועים כמו שפרנקו כותב כי באמת שיש לחץ. באר שבע לדוגמא מבינה שהפסד אליפות יחזיר אותה אחורה ולכן מנסה בכל דרך להתחזק בישראלים אבל אחוז הפגיעה שם הוא לא גדול.
חוזים ארוכי טווח יש בהם סיכון אבל גם הגיון. אי אפשר לצייר זאת רק כבעיה. כאשר אוגו מוחתם לארבע שנים בחוזה של מאה אלף דולר לשנה אז זה בינגו. אתה מעלה לו לשלוש מאות והוא שלך לנצח.

יניב פרנקו 13 במרץ 2018

רק שים לב מה ענית – לקחת את השכר של מכבי כנקודת השוואה – כן, לעומתם כולם משלמים ״שפוי״ – העניין הוא שמכבי משלמים לפי הדוחות שלהם 65 מליון שקל שכר שחקנים – טביב משלם ככל הנראה פחות מ20 – באר שבע הייתה צריכה להיות סביב ה25 והיא כנראה סביב ה45.
ברגע שמועדון ישראלי מתחרה בהיקפים האלה הוא בבעיה – כי ההכנסות נמוכות משמעותית ובסוף המגמה היא תמיד יותר ולא פחות .

גדי 13 במרץ 2018

למה הכנסות נמוכות משמעותית?
12,000 מנויים. 2000-3000 כרטיסים כל משחק. כרטיסים אירופה. שנתיים אחרונות בין 30-40 מיליון שקל מאירופה. חסויות משמעותית גדולות יותר משנים עברו. תמיכת עירייה. טוטו טלוויזיה והגעת להכנסות של מעל שמונים מיליון שקל קל. נוצר עודף תקציבי שנותן אוויר לפחות שנתיים שחונות.

שים לב שום ששכר השחקנים לא מופרך. שכר של מאתיים אלף דולר יש גם בהפועל חיפה למספר שחקנים.

משפחת ברקת היא משפחה שבנתה עצמה מאפס בזכות היותם אנשי עסקים טובים. הן לא היו עושים דברים שאין להם יכולת לכסות באמצעות הכנסות או יד לכיס. ראינו כבר הרבה בעלי קבוצות שנפלו כי לא היה להם כיסוי. בדרך כלל זה קרה להם בגלל נפילת העסקים הפרטים שלהם ולא בגלל הכדורגל. למשפחת ברקת יש מגוון רחב של עסקים מניבים וקרן ענקית שמבוססת על השקעתם בצ'ק פוינט עוד כשהייתה סטרט אף.

יניב פרנקו 13 במרץ 2018

אני לא חושב שבאר שבע תיכנס לבעיה תזרימית. הברקתים יעמדו בהתחייבויות שלהם. אני חושב ששנה אחת בלי אירופה תשנה את מודל ההשקעה – ואז במקום להשקיע את ההון שהרווחתם קדימה הברקתים ישתמשו ביתרות לכסות התחייבויות.
מפה זה כדור שלג – כי במקום להשקע בצמיחה כמו בשנים האחרונות אתם תשקיעו בכיסוי התחייבויות.
לכן המשמעות של אירופה אצלכם היא הרבה יותר גדולה ולכן אליפות שמגדילה את הסיכוי לאירופה היא הרבה יותר קריטית.

אלי 13 במרץ 2018

יניב, אתה צודק בעיקרון. יחד עם זאת אני חושב שהנתון החשוב יותר זה כמה הבעלים מביא בתום כל עונה מהבית.
בב"ש לדוגמה הקבוצה עולה לבעלים 10M ש"ח כל שנה. אני לא יודע כמה במכבי אבל מניח שיותר. לגבי ביתר אני מניח שהוא מביא מהבית (לא מובן מאליו) אבל הרבה פחות. לא נעים להגיד אבל טביב נמצא בעמדה הנוחה ביותר להגדלת התקציב היות והוא הרבה יותר יעיל (בתוצאות) בכל שקל הוצאה.
ובענין אחר – לא הבנתי מדוע ב"ש נמצאת בנחיתות דירוג בליגה האירופית ?

גדי 13 במרץ 2018

כי יש לה פחות נקודות…..
למכבי היה קמפיין מאוד מוצלח עם סוזה שנותן לה להיות מדורגת במוקדמות לאורך כל הדרך. זה כמובן יעלם אחרי חמש שנים. אני חושב בעונה הבאה.

יואב 13 במרץ 2018

בשנה הקרובה מכבי עדיין תהנה מעונת סוזה. לכן קריטי לה לעלות השנה ולעשות קמפיין טוב.

יואב 13 במרץ 2018

וכמובן עוד עליות לבתים ששימרו את הניקוד. למעשה מכבי הגיעה 4 פעמים לבתים בעידן יורדי ונכשלה רק פעם אחת במוקדמות.

יניב פרנקו 13 במרץ 2018

אנחנו יודעים שגולדהאר מכניס כל שנה סביב ה50. יש כבר דוחות רשמיים של המועדונים.
גדי – אני אעשה לך את ההבדל בין מכבי לביניכם :
כרטיסים – יתרון קל לכם.
מזכרות וחסויות – יתרון משמעותי להם.
הכנסה מאירופה – זהה בשנה האחרונה.
תמיכות עיריה – יתרון משמעותי לכם אבל זה סעיף של 2-3 מליון שקל.
תגמולים מזכויות שידור וכיוצ"ב זהה.
מכירות שחקנים – הם מכרו בהרבה הרבה יותר – אני לא זוכר מכירה משמעותית שלכם.
השקעת בעלים – יתרון גדול להם.

יואב 13 במרץ 2018

וגם נושא הכרטיסים הוא זמני לגמרי ונובע מנסיבות רעות במיוחד. מכבי תסגור 3 שנים ללא בית אמיתי.

גדי 13 במרץ 2018

לגמרי נכון. אין ספק שאנחנו לא בליגה של מכבי מבחינת הפוטנציאל. דיברתי על מצב נוכחי.
התקציב שלנו לא גדל במספרים שאתה טוען. אפילו בוזגלו שהיה יקר מאוד ירד מההוצאות. אז נכון שנקנו שחקנים בסכום של נגיד 15 מליון שקל בשנת עם האחרונות אבל השכר לא השתנה משמעותית. חצי סכל שלנו נמצא בעלות של פחות ממליון וחצי שקל בעונה לשחקן. סתם בחישוב גס אז זה בערך עשרים מיליון. יש לנו עוד כשישה שחקנים בעלות של שניים וחצי מיליון לשנה. סך הכל נעגל למעלה ונגיע לעשרים מליון. הצוות הניהולי ומקצועי זה פרומיל לעומת ת"א וחיפה. כולה בכר ואסי רחמים. מחלקת נוער אצלנו זו הוצאה שולית.
לא תגיע לשמונים ולא קרוב.

משה 14 במרץ 2018

הכנסות מאירופה ממש לא זהות. באר שבע הגיעה מפלייאוף אלופות עם נדוניה של 3.5 מיליון יורו. תוסיף 2.6 מיליון יורו שלב בתים ביארופית ועוד 4 נקודות והגעת בשקט ל7 מיליון יורו רק מאופא בלי כרטיסים ועוד

אדם 13 במרץ 2018

לכתוב שהעתיד תלוי ביואב כץ וטביב שקול להתאבדות. האחד רואה אל מול עיניו רק את כיסו וכבר השחיט שני מועדונים ולא יהסס לעשות זאת שוב והשני מוכר את השחקן הכי טוב שלו כשהוא במאבק אליפות עבור מאה אלף דולר רק כדי שלא יעזוב בחינם. אם זה העתיד עדיף לחפש קבוצה לאהוד בליגה ב'

יניב פרנקו 13 במרץ 2018

כאוהד הפועל לאוהד הפועל.
המצב לא להיט.

אדם 13 במרץ 2018

כאוהד הפועל לאוהד הפועל, ואני לא מאמין שאני אומר את זה, מעדיף השנה את הצהובים של ת"א על אלו של ירושלים. לא מסוגל להתמודד עם אליפות של טביב.

אלי 13 במרץ 2018

בוודאי שמת לב של מי היה הלוגו בכותרת. לא בכדי.

אדם 13 במרץ 2018

זה ברור…

Dr. van nostrand 14 במרץ 2018

פעם ראשונה בעשרים שנה שלבית"ר ירושלים משחקים ישירים מול מועמדות אחרות לאליפות בישורת האחרונה של העונה. בעונות 2007 ו 2008 העסק כבר היה סגור לפני המפגש האחרון מול הסגנית וב 2009 עד שנפגשו עם חיפה והפועל ת"א פעם שלישית ואחרונה, הסיפור כבר היה חתום רשמית.

אז מעונת 2009 בעצם אין לבית"ר הרבה על מה לשחק מאחרי הסיבוב הראשון, זו הפעם הראשונה מאז שיש למה לצפות מחודש אוקטובר ותודה למבנה הליגה שנותן לך פעם בעשור משחקים גדולים מינואר ואילך…
מצטרפת לברכות הפועל חיפה שפעם אחרונה ששמענו מהם אחרי נובמבר היה לפני 19 שנים בעונה האליפות שלהם. כמובן שגם אז לא היו משחקים גדולים מאמצע העונה ואילך, הם סיימו את הסיפור די מוקדם והמפגשים בסיבוב השני מול מכבי ת"א ובית"ר היו במקרה הטוב לפרוטוקול.

נקווה שימשיך העניין עד הסוף.
ברכות לליגת העל על השנה המוצלחת ביותר שלה מאז שאני זוכר.
אומנם בפוקס, אבל כיוון שברור שסיכויים טובים שלא נזכה לראות דבר כזה עוד עשרות שנים, ניהנה מזה כל עוד אפשר, עד המקריות הבאה שתוליד משחקים גדולים באביב.

בלייק 14 במרץ 2018

שנה מוצלחת מבחינת המתח, אולי הדרמה.
מבחינת יכולת מקצועית, אחת הגרועות בשנים האחרונות, וזה התבטא גם במפגשים עם הקבוצות האירופיות (בני יהודה הראו קצת ניצוצות נגד קבוצה חזקה).
לגבי המתח – בעונת 2002/3, ליגה של שלושה סיבובים, הסתימה באליפות של מכבי ת"א עם פער של שני שערים לטובתה בהפרש השערים לעומת מכבי חיפה (ובמחצית של המחזור האחרון חיפה עוד היתה אלופה). הפועל סיימה שלישית במרחק שתי נקודות. אם אני זוכר נכון, 2 מחזורים לסיום 3 הקבוצות היו עם אותו מספר נקודות או שהיה הפרש נקודה בין מקום ראשון לשלישי.

Dr. van nostrand 15 במרץ 2018

גם עונת 2003 היתה מותחת ביותר, אך כיוון שבשיטה הנוכחית משחקים פעמיים מול קבוצות הבית העליון, יש יותר פוטנציאל למפגשים ישירים בין טוענות לאליפות.
האופן בו אותה עונה הסתיימה עדיין צורם… משחק 'בית' של הפועל פ"ת בר"ג לעיני 45 אלף צהובים כשבמקביל חיפה קורעת את אשדוד, הכל על חודו של שער או שתיים במאזן הכולל כשגורל של עונה שלמה מכריעים מול קבוצות שמזמן אין להם על מה לשחק ועושות טובה שבאו מהים לרשום השתתפות.

נכון שמבחינה מקצועית קבוצות הצמרת לא באיכות הגבוהה ביותר, אבל העניין שווה את זה מבחינתנו.
חוץ מזה, התחרות בסופו של דבר כן מחשלת ומרגילה את המועדונים להתמודדות ברמה גבוהה ואינטנסיבית יותר, שכן יש סימולציה של מצבי לחץ ועניין אמיתי לשתי הקבוצות על הדשא.
לקהל והשחקנים זה נהדר.
שוב, חבל שזה לגמרי מקרי ותלוי לחלוטין ביכולת צבירת הנקודות של העשירות.
ספק רב אם 56 הנקודות של בית"ר ( מעל 70 אחוז ) היו מושגות אם ב"ש או מכבי היו בקצב של 64 נק'. וגם אם כן, לאף אחד זה לא היה משנה יותר מדי, וסף ההתרגשות והציפייה היה נמוך.
עצם כך שיש ליותר קבוצות על מה לשחק, בסופו של דבר יעלה את רמת הכדורגל וערך המותג של הליגה.
נהנה מכך כל עוד יתאפשר לנו במסגרת המציאות המגבילה תרחישים אלו בד"כ.

פה איתמר 16 במרץ 2018

טור מעולה
אחלה פרנקו
שורה תחתונה,
יש מועדון צמרת שקרוב לאיזון כלכלי ללא השקעת בעלים?

Comments closed