זה בסדר להגיד שברקוביץ זה ברקוביץ, למרות שהוא מתחזק ולמרות שיש לו מעריצים שמתים על הדרך שבה הוא "מקלף" מרואיינים, גיבור תרבות, אבל זה רק ברקו.

וזה בסדר שבמקרה של נאתכו, מהאציליים בשחקני הכדורגל שגדלו פה בדור הזה, מי ששיחק יותר משחקים בליגת האלופות מכל שחקן ישראלי אחר, מי שבנוער בקבוצה שבה היו זהבי ושהר היה ה-כוכב של הקבוצה, מי שעלה לבוגרים ומיד הפך לבורג חשוב באחת מקבוצות הכדורגל הטובות שהיו פה, נאתכו שאבא שלו שירת 30 שנה במג"ב, שהוא בכלל צ'רקסי שזה יותר קל לעיכול, שגם הוא שירת בצה"ל, אז נאתכו, זה מה שנקרא "ערבי לייט" וברקו זה ברקו, ובית"ר זה מקרה קיצון ובואו נכניס את הכל להקשר.

סבבה.

*

אבל במציאות שבה כיאל משחק בפרמייר ליג, טוואטחה בבונדסליגה, דאבור עוד שניה בליגה באמת בכירה , דיע סבע הוא מלך השערים המקומי וקני סייף בכלל אמריקאי, המציאות שאומרת שעוד מעט יהיה קשה להחביא את זה שנגיד 4-5 שחקני כדורגל ערביים הם ברמה כזו, שקשה להסביר למה הם לא בהרכב.

זה כבר לא דיע סבע שלא מוזמן למשחק בטדי באופן מתמיה ומקבל תירוץ של "קודם תקרע זוג נעליים כמו נגיד מנור סולומון", לא, זו תהיה מציאות שבה 4-5 שחקנים ערביים יהיו טובים בדרגה או שניים מכל אופציה אחרת, ועוד איזה 4-5 יהיו באותה רמה, הקטע עם "אותה רמה" שלפעמים יש גם פציעות ולפעמים היהודי זורק את הסרט של הקפטן ואז מה ? איך תסביר ? .

*

ואיזה מזל שקני סייף אמריקאי. אה ?

*

25% מהלידות בישראל זה מגזר ערבי, עוד 25% זה מגזר חרדי, החרדים לא בקטע של כדורגל וספורט, מה שמשאיר 1 מתוך 3 ילדים בישראל ערביים, זה אומר משהו על איך תראה הנבחרת הלאומית בעוד עשור, והם לא עושים צבא, כלומר חוץ מלאלא כזה או נאתכו כזה או אלה שכן עושים, אבל הקטע עם הצבא יהיה הדבר הבא אחרי ההמנון (ואני מציע לראשי ההתאחדות להרגיע עם ברק בכר, זה יכול להרוג את הטיעון), אז אם הם לא עושים צבא, ויש הרבה מהם והם יכולים לצאת לשחק בחו"ל כבר בגיל מוקדם וכל הדודו דהאנים מבינים את זה, מתי יגיע הקטע של חצי נבחרת ישראל ערביה ? 3-4-5 שנים ? אולי כבר בקמפיין הקרוב אלוהים ישמור, או אופירה תשמור.

ואז מה נגיד ? שהספורט בישראל סיפר מלא תירוצים, שערבים לא מתעניינים בכדורסל, שהם לא בקטע של ספורט אולימפי, שהם לא טובים מספיק, שבית"ר מטפלת ומקבל פרסים וזה ישתנה, מלא סיפורים.

אבל כדורגל הם ממש אוהבים ועוד משהו, במגזר הערבי יש קטע כזה של להיות מחובר דווקא למדיות של חצי האי ערב, אולי בגלל שעל המסך הישראלי הרגיל אין מספיק תוכן רלבנטי, אז כדורגל בחצי האי ערב בכלל נמצא בפריחה ויש סלאח אחד בליברפול שהוא וואו ו4 נבחרות ערביות במונדיאל והחשיפה גדולה והמומנטום מתחזק.

*

נתאכו וברקו זה קל.

נראה אותנו כחברה, אולי כבר בקמפיין הנוכחי, טדי, 30,000 צופים, 4-5 ערבים בהרכב ויאללה ישראל.

דעתי על קרויף
מחשבות על ליגת העל