טוב, 15 נקודות פער על המקום השלישי, 24 נקודות בקופה, זה נראה שאפשר להתחיל לדבר על ליגת העל.

אז הנה כמה מחשבות .

החובות לאופ"א.

סביב החובות לאופ"א יש הרבה מאוד עירפול, אבל בסופו של דבר העסק די פשוט, או שישלמו, או שיקרה נס.

לגביי התשלום גם פה המצב די פשוט, יש חובות שיצטרכו לשלם במיידי ויש כאלה שעדיין בדיונים משפטיים (לא חובות אלא תביעות) – החובות החלוטים הם סביב כמה מיליוני שקלים.

בסופו של דבר, אני מניח שהניסנובים יודעים שיש דרכים לשלם כמה מיליוני שקלים גם בלי להוציא כסף מהכיס , אחרי הכל הפועל גילגלה ככה שנים רבות, יש כל מיני מכשירים בשוק הזה שמאפשרים את המהלכים האלה וזו לדעתי תכנית האב.

מנסים כמה שיותר לדחות, כמה שיותר להתמקח,בסוף יצטרכו להחליט בין מחיקת הקבוצה וההשקעה האישית לבין תשלום – וישלמו.

או שנלך לעוד כמה יומני פירוק.

זה היה שוס גדול ככה סיפרו לי, אז תחזיקו אצבעות.

תקציב הקבוצה הנוכחי.

אני מאמין להדלפות על תקציב השנה הנוכחית סביב ה15 מיליון, זה אומר בגדול כ9 מיליון שכר שחקנים, שזה הרבה מאוד כסף במונחי הליגה הלאומית.

אבל בואו נפרק שניה את ההכנסות – מכרו כרטיסים ומנויים באזו ה5-6, קיבלו הקצבאות של אזור ה3 ,מכרו חסויות באזור ה1-2 ולא הביאו כסף מהבית.

מאיפה הביאו את ההפרש, פה צריך לזכור שהניסנובים קיבלו כמה סוכריות מהמפרק, כמו שחקנים שנמכרו (בעיקר שוינפלד אבל לא רק) וכסף שנכנס אחרי הפירוק (כמו הפרשי דמי שידור).

כלומר הנחת העבודה היא מה שראינו על הדשא בליגה הלאומית היה 9 מיליון שקל שכר שחקנים.

לאן הלך הכסף ?

את השנה התחילו הניסונובים בבנייה עקומה, גוטליב קיבל שכר וישב ביציע, גלבאן היה נפילה, ידין ודגני למרות הבורריות החזיקו בחוזים מתקופת כבירי וינקו היתה החתמה עם הצהרה, השאר היו שחקנים משלימים ודי בינוניים.

הפועל שיחקה רוב השנה בלי זרים בהרכב, הרבה מאוד שחקנים שלא האמינו שיקבלו את החולצה של הפועל ועד שלא הגיע רפואה והוריד בכח את גוטליב לדשא ושלח את גלבאן למרמורק ועשה ינואר לא רע בכלל. הקבוצה נראתה כמו עוד קבוצה בליגה הלאומית.

אבל מינואר זה כבר נראה כמו סגל של 9 מיליון בליגה שבה 4-5 מיליון זה שכר יריבה לצמרת.

מצד שני – לא נראה שיש היום בסגל שחקנים כמו דיע סבא ועלי מוחמד שבאים לטרוף את ליגת העל.

מה הצפי לשנה הבאה ?

סביר להניח שהתקציב הכולל יגיע ל21-22 מיליון לפני מכירה של שחקן (רק גוטליב הוא אופציה למכירה משמעותית) והכנסת בעלים (שסביר להניח שאם יכניסו כסף זה רק בשביל נכסים עתידיים).

בליגת העל מקבלים הקצבאות של 8-9 מיליון, מוכרים הרבה יותר מנויים וכרטיסים (גם במחיר גבוה יותר לכרטיס וגם היריבות קונות משמעותי הרבה יותר) ואפשר גם להגדיל מעט הכנסות משיווק.

אבל בליגת העל יש גם עלויות שאין בלאומית כמו אבטחה מוגברת ולכן סביר להניח שבהשוואת תפוחים לתפוחים – אם מה שראינו השנה על הדשא עלה 9 – יש לצפות ללא יותר מ11-12 בשנה הבאה.

רגע – הנחת עבודה

הדרך לשיקומה של הפועל תל אביב נעוצה בהסדרת החובת לאופ"א ומציאת שחקנים שניתן להשביח – לכן נראה את הפועל בשנה הבאה מחפשת למלא את הסגל בפרויקטים בזרים וצעירים תוצרת בית, זה לא טוב בטווח הקצר, אבל זו הדרך היחידה לשיקום, וזה דורש איש כדורגל (הניסנובים פסולים בקטע הזה) שיודע לקנות ולמכור.

וזה גוזר כמה דילמות :

רפואהפקטור חשוב במערכת, ההתנהלות מהרגע שהגיע הוכיחה את החשיבות שלו, אבל רפואה רוצה ללכת לליגת העל עם סגל טוב ופה קשה יהיה לעשותק סמים, בכל מקרה, אני מעריך שבסוף יישאר ואם לא, אז לא, מה שכן, הוא עונה על הגדרת איש הכדורגל מהסעיף האחרון יותר טוב ממה שיש כרגע במערכת.

גוטליב – עלות שכר לפי הדלפות של למעלה ממיליון שקל ונגיד מכירה ריאלית ב2 מיליון – כלומר גוטליב בסגל או לא בסגל זה הפרש של 3 מיליון שקלים – האם ב3 מיליון שקלים שכר שחקנים ניתן להשיג יותר – התשובה חיובית, אז ככל הנראה הרבה תלוי בגוטליב, אבל זו דילמה טובה לאוהד,כי גוטליב הוא בלם מצוין ותכלס, אולי כלכלית עדיף להם לתת לו להוכיח את זה בליגת העל.

ידין – נורא פשוט כי ההדלפות מספרות הכל, ידין עןלה כמיליון שקל ורוצה חוזה לשנתיים, במצב שתיארתי את הכסף הזה הוא לא שווה, אז הניסנובים מנסים להוריד אותו, הנחת העבודה שלי שיחתום על חוזה מקוצץ לשנה, בסוף זה נכון ל2 הצדדים.

רמזי ספורי – מחזיק בחוזה נחמד לשנה הבאה ויש לו כנראה ביקוש במכבי נתניה, מצד שני סעיף שחרור של חצי מיליון יורו זה לא מעט, הנחת עבודה שלי, יקבלו קצת כסף מנתניה וישחררו אותו.

גלבאן – מחזיק בחוזה לא זול לשנה הבאה, יצטרכו לקנות את היציאה הזו בכסף או בקיץ של "תחזיקו אותי", יימצאו פתרון.

אז למה לצפות ?

  • להשאיר – ינקו, דגני, גוטליב (האוהד שבי מדבר), פירסמן, לקס, ידין (בחוזה המקוצץ), גנדה (בשאיפה שיחזור בריא), ברשצקי (כשחקן ספסל), מוליץ (כפרה עליו), שחר הירש (אל תצחקו עליי), עגייב (אחלה), דור חוגי (אל תצחקו עליי) ויש לנו גם את זיקרי – סה"כ 11-12 שחקנים כשלד סביר לשנה הבאה וזה גם רוב התקציב.
  • לשחרר – בנש, אוסטווינד, טקיאר, ישראל ראש וחברים.
  • להביא – מגן ימני זר, בלם זר (אם גוטליב הולך), קשר אמצע זר, קשר אגף זר, דמארי (סתם, נו צוחק).
  • לקיים דיון עמוק על – בוגרי נוער (דווקא יש לא מעט), עידן כהן, שולמייסטר, הרשקוביץ , אליאס, רז נחמיאס , רז שלמה – אי אפשר להחזיק בסגל ליגה לאומית יותר מ3-4 ילדים צעירים, מצד שני, הדרך הכי טובה לייצר "מנור סולומון" (קרי, רעש מוגזם על שחקן צעיר שאולי מכבי תקנה) זה בהפועל ולא בבית"ר רמלה.

תחזית לשנה הבאה.

מחזור 4 , פותחים עם ניצחון, 2 תיקו ודרבי חוץ ובלוגר אחד אופטימי לשעבר זועק "פאודה פאודה" ביציע.

 

.

"מה אני אעשה אופירה"
האמת מאחורי "החוקים המגבילים"