יום ראשון הגדול

מי הגאון שבחר לעבוד בארץ בימי ראשון, מי? ומי הגאון בליגה האנגלית שהחליט שמשחק בין ליברפול למנצ'סטר צריך להיות משוחק בשעה שכולנו בעבודה?

בכל מקרה, היום הוא אחד מהימים האלו שבשבילם אתה נהיה אוהד ספורט. קודם כמובן המשחק הכי חשוב בליגה האנגלית ואז צריך להעביר כמה שעות טובות עד 10 בערב (ותודה לאלי ישי, מה היינו עושים אם היינו צריכים לחכות עד 11?) בשביל הג'טס-פטס. למעשה, שני המשחקים הללו נערכים בתחילת העונה ועל כן החשיבות שלהם עדיין לא גדולה כל כך, אז למה זה מרגיש כמו שני משחקים על האליפות, לפחות?

אם נסתכל על המשחק הראשון, אז בצורה מפתיעה, ולמרות שליברפול ממוקמת 4 נקודות מתחתיה, המשחק הזה הרבה יותר חשוב למנצ'סטר מאשר לליברפול. אלכס פרגוסון מגיע אחרי כמה משחקים מאכזבים שהניבו רק תוצאות תיקו, ואיבוד נקודות היום עשוי לפתוח פער משמעותי בין היונייטד לצ'לסי שיהיה להם קשה מאוד לסגור (והשנה אין את אליפות אפריקה להנות ממנה). אצל ליברפול, לעומת זאת, אין ציפיות להתמודד על האליפות השנה ולהודג'סון יש מספיק ימי חסד כדי שגם הפסד, מה עוד שהמשחק נערך במנצ'סטר, לא יערער את מעמדו. אם ליברפול תצליח לעשות חיים קשים לורודים ואולי לגנוב נקודה, אוהדי ליברפול יהיו יותר ממרוצים. למרות שהציפיות נמוכות, במיוחד לאור היכולת בשבועות האחרונים, הגיע הזמן שטורס יראה שהוא אכן חזר לעצמו, במיוחד מול היריבה שהוא כל כך אוהב להבקיע נגדה והגיע הזמן בכלל שנראה מליברפול קצת כדורגל ולא רק רוח לחימה. ואין קבוצה יותר טובה מיונייטד כדי להתחיל נגדה בכך.

לגבי המשחק של הג'טס-פטס. בניגוד למה שרוזנטל טוען, אני ממש לא חושב שהמשחק הזה הוא להיות או לחדול מבחינת הג'טס. זה נכון שרק שלוש קבוצות שפתחו את העונה 0-2 הגיעו לסופרבול בסופו של דבר, אבל המטרה של הג'טס כרגע היא לא סופרבול, אלא הגעה לפלייאוף. ואני משוכנע שיש מספיק קבוצות שפתחו את העונה כל כך גרוע והגיעו בסוף לפלייאוף, מה עוד שמדובר בשתיים מהיריבות הקשות ביותר שיש לג'טס השנה. באותה מידה, טמפה מסוגלת לפתוח את העונה עם מאזן 2-0, כי היא משחקת נגד קליבלנד וקרולינה, האם זה אומר שהמקום שלה בפלייאוף מובטח?

כמובן, הפסד הערב יכניס את המערכת של הג'טס ללחץ אטומי ואז מה שראיין עשה כל האוף סיזן יהפוך לבומרנג רציני. החשיבות של המשחק הזה מבחינת הג'טס היא לא כל כך מבחינת התוצאה שלו, אלא יותר מבחינת איך שהקבוצה הזאת נראית בעיניי עצמה ובעיניי האוהדים שלה. אחרי הפלייאוף האחרון והאוף סיזן הסוער, ראיין שידר שמבחינתו תם עידן הפטריוטס כקבוצה המובילה ב-AFC מזרח. הפסד הערב, וכל המומנטום החיובי שנצבר הולך לפח, והג'טס ייצטרכו לבנות אותו חזרה מאפס.

כדי שזה לא ייקרה, הדבר הכי חשוב מבחינת ראיין הוא להרגיע את רמת הלחץ במערכת. לא לתת לסאנצ'ז לעשות דברים שהוא לא יודע, כי אינטרספשן אחד בתחילת המשחק ייגמור לו את שארית הביטחון שעוד היתה לו, להקטין את כמות הבליצים שהוא כל כך אוהב כי בריידי יחתוך בקצר עם הטייט אנדס ו-ווס וולקר פעם אחר פעם (כמו במשחק השני בין שתי הקבוצות בשנה שעברה) וההתקפה של הג'טס בכלל לא תקבל הזדמנות.

המפתח של ניו אינגלנד לניצחון במשחק הוא גם פשוט – הם חייבים לנסות לבסס את משחק הריצה, כדי לאפשר להם לטחון זמן על השעון וכמובן – לעצור את משחק הריצה של הג'טס. הפטריוטס יכולים להרשות לעצמם לקבל מסירה ארוכה מדי פעם מסאנצ'ז, כי קשה לי לראות את סאנצ'ז מנצח את הפטס לבדו. מה שהם לא יכולים להרשות לעצמם זה לקבל 5-6 יארד בנשיאה מהרצים של הג'טס (וקשה לי להאמין ששון גרין ייתן כזה משחק גרוע פעמיים ברצף) ולראות את בריידי מתייבש על הספסל.

אז מי ינצח? מי שישים יותר נקודות על הלוח, כמובן. נקווה למשהו כזה:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

סיכום מכללות - שבוע 3
את הגול האחרון כבש ציון מרילי (יואב ויכסלפיש)

No Comments

ברק 19 בספטמבר 2010

סאן דייגו בעידן הנורב טרנט תמיד פותחים חלש מאד, ומגיעים לפלייאוף (ומצליחים שם לא רע) מצד שני יש להם (עד השנה) בערך 5 נצחונות רק מהבית שלהם (שני רק ל-NFC WEST בקלילותו) ואילו הג'טס משחקים באחד הבתים הקשים (מה שאגב יעזור להם אם אכם הם יגיעו לפליאוף). יהיה שווה לראות את הרבע הראשון לראות כמה בריידי ימסור למוס.

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2010

אני לא יודע כמה הבית של הג'טס קשה. זה לא ה-AFC מערב, כמובן, אבל בפאלו ומיאמי הן שתי קבוצות לא מאריות הליגה. יש בתים יותר קשים מזה

austaldo 19 בספטמבר 2010

לדעתי הפאטס לא צריכים להתעקש יותר מדי על מישחק הריצה נגד הגנה שבאמת קשה לרוץ עליה – מסירות קצרות יעשו את העבודה לא פחות טוב. צריך שניים-שלושה סקרינים מוצלחים כדי לגרום לפאס-ראש של הג'טס להסס קצת (ולפאטס יש ספר תרגילים שלם רק של מסירות סקרין) ואז יהיה גם יותר קל לרוץ.
אני דווקא מאוד חושש ממישחקי האגו עם ריוויס – כמובן שאם תהיה הזדמנות לתת לריוויס בראש אז סבבה, אבל לא צריך לחפש את המאצ'אפ הזה בכוח.

אריאל גרייזס 19 בספטמבר 2010

יש משהו בזה, אבל ראיתי את הג'טס מחסלים כל ניסיון לסקרין של בולטימור שבוע שעבר. מצד שני, הפאטס קבוצת סקרינים הרבה יותר טובה. מסירות קצרות יהיו הרבה יותר אפקטיביות, וגם יאפשרו לבחון את היכולת של וולקר באמת.
ואני מאוד מסכים שלא צריך לשחק משחקים עם ריוואס. רק אם זה הולך. אבל יש לי הרגשה שהמהלך הראשון של הפטס במשחק יהיה מסירה ארוכה למוס. נראה. יאללה, שיגיע כבר

Comments closed