פה ושם מסביב לליגה

כמה דברים שקורים מסביב, ששווים התיחסות:

  • בעלי הקבוצות נפגשו אתמול ופחות או יותר החליטו שהם רוצים לעבור ללו"ז של 18 משחקים בעונה, תוך שהם מורידים את מספר משחקי הפרי-סיזן ל-2 בלבד. ההצעה עוד לא הושלמה ולכן עוד לא הצביעו עליה אבל כבר עכשיו די ברור שלא יהיה קל להעביר אותה באיגוד השחקנים, שעליהם ייפול העומס. השאלה הגדולה היא כמובן שאלת הכסף פה – אם שחקנים הולכים לשחק יותר, הם יירצו לקבל יותר כסף מהעוגה. בנוסף, יש פה עניין של עומס גדול יותר, מה שאומר שנקבל יותר פציעות ולכן ייתכן מאוד שההצעה תכיל הגדלה של הסגל הקיים (כרגע עומד על 53) ואולי גם שבוע ביי נוסף, אם כי קשה לי לראות איפה דוחפים עוד אחד כזה, אם לא רוצים להתחיל את העונה בחום של אוגוסט. אישית, אני מאוד חצוי לגבי הרעיון הזה. ברור שכמישהו שאוהב פוטבול, עוד שני מחזורים זה תוספת יפה לעונה שתמיד מרגישה קצרה מדי (בדיוק הפוך מהבייסבול ובוודאי ה-NBA, שתמיד מרגישות ארוכות באיזה חודשיים ממה שהיה צריך). מצד שני, זה עשוי לגרום לכך שקבוצות יגיעו לסוף השנה כשהן מפורקות לחלוטין מרוב פציעות, ובמקום פלייאופים איכותיים נקבל הרבה מחליפים משחקים אחד נגד השני (קצת כמו שקורה בפנטזי במחזורי הפלייאוף כל שנה). בכלל, יש לי הרגשה שיש פה סוג של תרנגולת שמטילה ביצי זהב וכולם מנסים רק לחלוב אותה כמה שיותר ובסוף נישאר עם שוקת שבורה (ראיתם? שלוש קלישאות במשפט אחד!). תמיד בדיעבד אנשים מסתכלים אחורה ואומרים – בואנ'ה, כמה תאוות בצע היתה לאנשים האלו, שהם לא ראו שהם הורגים את עצמם. לפעמים החוק שעובד בפיתוח תוכנה מתאים גם פה – אם זה עובד, אל תיגע.
  • עוד אין סגירה על חוזה בין הג'טס לדרל ריוואס, אבל הדיווחים מדברים על התקדמות בשיחות בינהם ועל כך שייתכן שריוואס יקבל חוזה של איזה 10 שנים, 160 מיליון, שזה אולי החוזה הגדול בפוטבול. יש כמה שאלות שעולות כששומעים על כזה חוזה – הראשונה היא כמובן, האם ריוואס שווה כל כך הרבה כסף בהנחה שהוא שומר על הרמה שלו לאורך השנים הבאות (האם הוא יכול לשמור על הרמה הזאת היא שאלה נפרדת ולא פחות חשובה, שאין לי עליה תשובה)? לדעתי התשובה היא לא. קורנר בק הוא שחקן עם תפקיד מאוד ספציפי שיכול לכסות רק רסיבר אחד בכל פעם. ההשפעה שלו על ההגנה של הקבוצה שלו היא חשובה אבל לא בלתי ניתנת להחלפה. לטעמי, ההצלחה של קורנר נגזרת קודם כל מיכולת הפרונט-7 של ההגנה שלו ללחוץ על הק"ב. כי ק"ב שנלחץ ייאלץ לזרוק למקום שהוא לא רוצה בעוד ק"ב שעומד בפוקט ויש לו זמן לחשוב יצליח למצוא רסיבר פנוי – אפילו אם הרסיבר הטוב ביותר שלו מכוסה לגמרי. את ההבדל בתוצאות ראינו באוקלנד שנה שעברה, שגם הם מחזיקים את אחד הקורנרים הכי טובים בליגה, כזה שיכול להיות מוגדר כ"שאט-דאון קורנר" (נמאדי אסומגה) – וזה לא הפריע לקבוצות ששיחקו נגדם לקרוע אותם לגזרים. בניגוד לק"ב או אפילו ר"ב, שההשפעה שלו על משחק ההתקפה היא מוחלטת, הרי שקורנר ספציפי יצליח לשדרג את משחק ההגנה של קבוצתו אבל לא בהכרח יצליח לעצור את הקבוצה השניה – ועל כן סכום מהסוג הזה הוא מוגזם.
  • שאלה נוספת שעולה מהחוזה הזה, אם אכן ייצא לפועל, היא – מה הג'טס חושבים לעצמם? והתשובה שלי לזה היא – זה השנה-שנתיים הקרובות או שבכלל לא. כי עם חוזה כזה והחוזה של מנגולד שנחתם השבוע, הג'טס הולכים לסגור לעצמם את תקרת השכר בצורה הרמטית וייתקשו מאוד להביא פרי אייג'נטס בשנים הבאות. יותר גרוע, הם ייתקשו מאוד להשאיר את הצעירים שלהם, שעדיין משחקים על חוזי רוקי ונותנים תמורה גבוהה מאוד. כדאי מאוד לראיין להצדיק את הסכומים האלו בשנתיים הקרובות או שהוא יימצא את עצמו נותן דין וחשבון מהר מאוד.
  • כמה מפגר הטראש טוק בין הפטריוטס ובריידי לג'טס? וכמה שזה מפגר, זה מצחיק וממכר עוד יותר. כל יום לטמבל חדש יש מה להגיד בנושא – אחרי שבריידי אמר שהוא שונא את הג'טס וראיין אמר לו שזה בסדר, גם הוא לא ממש אוהב את הפטריוטס, אתמול שמענו שמארק סאנצ'ז אומר שהוא דווקא אוהב את בריידי וכריס ג'נקינס בכלל אומר לבריידי להפסיק לבכות על המגרש. תלמדו, חבר'ה, ככה יריבות צריכה להיות. מתי, או מתי כבר יגיע שבוע 2?
  • סיקור NFC דרום עלה היום בוואלה. האמת, אין לי הרבה מה להוסיף עליו כי מעט מאוד השתנה שם. ניו אורלינס היא בלא ספק הטים-טו-ביט ב-NFC בכלל ואני לא רואה שום סיבה שהם יאבדו משהו ממה שהיה להם שנה שעברה, אלא אם הם ינוחו על זרי הדפנה – שזה לא נראה לי משהו שיכול לקרות לשחקן כמו דרו בריס. אני בהחלט מסוגל לראות אותם סוגרים עונה על 14-15 ניצחונות. אטלנטה מסוגלת לתת יותר ממה שנתנה עונה שעברה, בעיקר אם מייקל טרנר יהיה בריא, אבל ההגנה שלהם פשוט לא מספיק טובה – ראיתי אותם מול הפטריוטס במשחק קדם עונה והם פשוט רכים מדי. על טמפה באמת שאין מה להוסיף – אולי עוד שנה או שנתיים נראה שם שיפור אבל אני לא חושב שרחים מוריס יישאר שם כל כך הרבה זמן. עוד עונה של שלוש ניצחונות ויימאס להם ממנו. קרולינה בכלל הולכים להיראות נורא ומג'ימי קלואסן לא תצמח הישועה. אני בהחלט מקווה בשביל אוהדי קרולינה שזאת תהיה העונה האחרונה של פוקס שם – איך הוא עדיין שם אחרי הכשלון הקולוסאלי עם דלהום ממש לא ברור לי.
  • מחר – פריוויו לפנטזי עם השחקנים האוברייטד והאנדרייטד בדראפט השנה

No Comments

גיל 26 באוגוסט 2010

לדעתי, זה רעיון טוב להגדיל ל18 קבוצות. זה מגיע ביחד עם חוקים חדשים שנועדו להגן יותר על השחקנים כך שאני לא בטוח שיהיו הרבה יותר פציעות. במקום אמצע ספטמבר ישחקו בהתחלה, זה לא נראה לי ממש משמעותי (אם כי הקולג'ים יכולים להפגע). 18 משחקים זה גם אומר יותר אורך נשימה לקבוצות. היום אם אתה מתחיל עונה ב2-3 הפסדים כמעט בלתי אפשרי לצאת מהבור הזה. מצד שני, זה יעזור לרווח בסוף את ההפרשים בין הקבוצות והפלייאוף לא יקבע על סמך שוברי שיוויון די מטופשים. זה אולי גם יאפשר יותר הוגנות במשחקים, כך שבמקום משחקים נגד שתי קבוצות שונות, יהיו משחקים נגד שלושה בתים שונים לכל הקבוצות (בנוסף לבית שלהן).

Comments closed