AFC דרום – הערות

עלתה היום סקירה די ממצה של יובל קליין על בית ה-AFC דרום. הנה ה-2 סנט שלי לגבי הבית הזה:

 • קודם קל, לטעמי זהו הבית הקשה ביותר לחיזוי השנה. זה נכון שאינדי הם הבנץ' מארק של הבית וכל עוד לא יוכח אחרת הם אלו שאמורים להמשיך לשלוט בו (טוב, כל עוד פייטון מאנינג מאחורי הסנטר) אבל יש שם לפחות עוד שתי קבוצות שיכולות לתת להן פייט, בעוד שג'קסונוויל הם באמת חידה בעיניי.
 • אז כמו שאמרתי, אינדיאפוליס מאנינגס אמורים שוב לקחת את הבית הזה. לא ראיתי שום דבר מפייטון שנה שעברה שיגרום לחשוב שהוא לא מסוגל להמשיך באותו קצב כמו שנים קודמות. משחק הריצה יהיה שוב בינוני, אלא אם דונלד בראון יהפוך פתאום ליותר ממה שראינו וגם מההגנה שלהם אני לא מחזיק (אם כי החזרה של בוב סאנדרס משמעותית מאוד. כל עוד הוא נשאר בריא, כמובן, שבדרך כלל זה לא הרבה) אבל אלו באמת מותרות כשיש לך את הק"ב הטוב בליגה (לפחות בעונה הסדירה).
 • למה זה מותרות? בגלל היתרון המנטאלי שהקולטס מחזיקים, במיוחד על היריבות שלהם לבית. ראינו את זה קורה שוב ושוב בשנים האחרונות – הקולטס בפיגור 14 או 10 ברבע האחרון ופתאום הקבוצה היריבה – בדרך כלל יוסטון או ג'קסונוויל – מתחילה לעשות שטויות ולפני שאמרת ג'ף סאטדריי הקולטס מובילים עם 5 דקות לסיום ומאט שאוב/דיוויד גרארד/דוד אוטו/סייג' רוזנלפס (מחק את המיותר) זורק אינטרספשן מסיים משחק. העובדה שפייטון משחק בצד השני נכנסת כל כך חזק לראש של הקבוצות האלו שהן פשוט יודעות שהן הולכות להפסיד – וכשאתה יודע את זה, זה גם מה שיקרה. קצת כמו מה שהיה קורה לקבוצות שהיו משחקות על תואר חשוב מול מכבי בימים עברו.
 • יוסטון היא החידה הגדולה בעיניי. מצד אחד, יש לה התקפה שמעטים מסוגלים להתחרות בה. מאט שאוב הוא עילית ק"ב לכל דבר, אנדרה ג'ונסון הוא אחד מחמשת הרסיברים הטובים בליגה, אם לא הטוב שבהם וסלייטון הוא בובה של ראנינג בק – ועכשיו הם קיבלו גם את בן טייט בדראפט מה שנותן להם הרבה ורסאטיליות. גם ההגנה שלהם לא קוטלת קנים ותעשה חיים קשים להרבה קבוצות. מצד שני, כמו במקרה של הקולטס – רק הפוך – עד שהם לא הוכיחו שהם מסוגלים ממש לנצח את הקולטס ולעבור את המחסום הפסיכולוגי הזה, מבחינתי הם מבחינת חשודים.
 • דרך אגב, שמעתם את ההגנה של בראיין קושינג אחרי שנתפס והושעה לארבעה משחקים בגלל שלקח חומרים אסורים? זה היה בגלל overtraining. על זה נאמר – Yeah, right.
 • מי שכן ניצחה בעבר את הקולטס ואפילו לקחה את הבית לפני שנתיים זאת טנסי של ג'ף פישר. על פניו, חוץ מכריס ג'ונסון האלוהי, אין להם שום דבר שיכול להחשב לעילית בליגה היום, אבל איכשהו ג'ף פישר מוציא מהחומר שיש לו הרבה יותר. קשה מאוד להמר נגד קבוצה של ג'ף פישר, אבל קשה לי באמת לראות איך הם מצליחים עם כל כך מעט כלים.
 • ואם מישהו בונה על כריס ג'ונסון לשחזר את עונת ה-2000 יארד – אז הוא יכול לשכוח מזה. אף אחד לא הצליח לעשות את זה בעבר ואין סיבה שזה יקרה דווקא עכשיו.
 • ועוד משהו – אפשר כבר לזרוק לפח את הקלישאה על וינס יאנג שהוא "רק מנצח משחקים"? משתמשים בה כל הזמן כי אנשים לא מסוגלים להתמודד עם העובדה שהוא מוסר באחוזים נמוכים ושיש לו את הזריקה הכי מגעילה מאז בראיין פואנטס (שמשחק בייסבול בכלל, למי שלא מכיר), אז הם אומרים – הא, הוא מסריח אבל הוא יודע לנצח משחקים. אין כזה דבר שחקן שיודע לנצח משחקים והוא גרוע – או שהוא טוב ואז הוא ינצח משחקים לקבוצה שלו או שהוא מסריח ואז הוא יפסיד משחקים.
 • לגבי ג'קסונוויל יש לי רק דבר אחד לשאול – באמת ג'ק דל ריו עוד מאמן אותם?
 • ההימורים שלי – אינדי ראשונה, עם קצת פחות ניצחונות (משהו כמו 12), יוסטון מגיעה לווילד קארד עם 10 ניצחונות, טנסי עם 8, ג'קסונוויל עם 7-8.
 • ואם תהיתם – כן, לא יכולתי להתאפק מלשים תמונה של ה-Manning Face. כזה אני, לא מסוגל לדחות סיפוקים
ארוכה הדרך למרתון (1)
פטאנק. הוגים את זה Petanque (נדב לפיד)

No Comments

איתמר 29 באוגוסט 2010

נראה לי שאתה מתכוון לAFC דרום

אריאל גרייזס 29 באוגוסט 2010

אופס, כמובן. תוקן, תודה.

Comments closed